SamuelG
21.08.17,18:13
Pracujem ako statny zamestnanec hlavny radca, kontrolny organ v Bratislave, veduci odboru (hruby plat po 12 rokoch 1000 eur - z dovodu ze viaceri porovnavali moj plat s platmi ucitela alebo sestier, chcem upozornit ze jedna sa o plat veduceho zamestnanca po 12 rokoch sluzby, nie o plat radoveho zamestnanca) Z dovodu ze platy statnych zamestnancov su na konci za sestrami, ucitelmi, policajtmi, kdezto praca v statnej sprave uz davno stratila svoje vyhody co mala v minulosti, v sucasnosti je tam pracovne nasadenie a buzeracia ako v sukromnom sektore, ale platy zostali na rovnakej urovni, ktoru v podstate viac menej drzia len uradnici pred dochodkom, pretoze mladi za tie smiesne platy robit do nej nepojdu a uz vonkoncom nie v Bratislave, som sa rozhodol pre zmenu zamestnania a chcel by som si podat prihlasku aj k policajnemu zboru (platovo lepsie, vysluhovy dochodok, mozem uplatnit odborne skusenosti)

Nevie niekto poradit kontakt telefonicky, mailovy na personalny utvar krajskeho riaditelstva v Bratislave alebo personalny utvar nejakeho okresneho riaditelstva v Bratislave?
SamuelG
21.08.17,16:31
Cakal som ze sa ozve nejaky ten "inteligent" ktory si neprecita na co odkazuje a zasle mi odkaz ktory som ja uz davno nastudoval a kde som potrebne info nenasiel. Skus uviest konkretny kontakt na personalny utvar na zaklade toho tvojho odkazu
SamuelG
21.08.17,16:37
Teda upresnim kontakt na personalny utvar na Bratislavu.
Mila123
21.08.17,16:47
prosím ťa, od kedy má sestra za 8 hodín, dennej zmeny viac ako 1000 € v hrubom ? zabudni!!!!!!
SamuelG
21.08.17,16:49
Ale pravdou je ze aj ja som zle formuloval otazku takze uz som ju opravil
SamuelG
21.08.17,16:52
Vychadzam z udajov od sestier, ucitelov, ktorych poznam v Bratislave. Neviem ako to je v inych mestach. BTW bohuzial uz ani nepamatam kedy som robil len 8 hodin denne. Nepreplatene nadcasy su uz u nas samozrejmostou.
SamuelG
21.08.17,16:58
Inak tymto prispevkom som nechcel v ziadnom pripade nejak zhadzovat setry, ucitelov a pod. Plne chapem ze nedostatocne financne ohodnotenie sa tyka vsetkych financovanych statom, pokial ovsem nemate po znamosti vybavene teple a zaplatene miestecko na spravnom mieste
buchač
21.08.17,17:20
SamuelG (Dnes 19:37) Teda upresnim kontakt na personalny utvar na Bratislavu.
=====================
Pokračujem v tom nepríjemnom správaní.
Toto číslo je podstatné.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave
Špitálska 14, 812 28 Bratislava
09610 11111- spojovateľka

Si myslíš, že priame čísla sú takpovediac verejné ?
To aj Tvoje číslo na hlavného radcu je na internete ???

Toho "inteligenta" si nechaj od cesty...raz si ma už takto nazval....no na mňa fakt nemáš.

...a pozrúc si v profile tie "problematické" otázky tiež svedčia o niečom.
Ty musí byť fakt "pán" hlavný radca kontrolný orgán.
No nie jeden taký je aj iný orgán...ako sa u nás vraví, že po 3,14či člen.
------------------------------------
Taká otázočka.
Čo by si robil pred 30 rokmi, keď internet bol v plienkach a tie informácie by si aj tak potreboval získať ? Alebo aj iné...to je jedno.

Nuž by si sadol do auta, na MHD a šiel na dané miesto a spýtal by si sa na vrátnici...či ?
Takže sa pýtam.
Čo Ti bráni ísť na najbližšie riaditeľstvo osobne ?
-------------------------------------
....a mimochodom, čo si si vlastne naštudoval z toho linku ?
Buď si ale neštudoval vôbec alebo úplne zle !
Lebo je tam info...citujem :

" Prvým krokom k prijatiu do služobného pomeru príslušníka PZ je písomná žiadosť s maturitným vysvedčením (stredoškoláci) alebo diplomom (vysokoškoláci) adresovaná na

Krajské riaditeľstvo PZ v XX meste "

To znamená, že žiaden mail, žiadne telefonáty...
Capisci ???
misoft
21.08.17,17:29
Samuel, Samuel..... zase si počúval JPP! Možno v BA majú sestry okolo 700-800€, ale inde na Slovensku niekedy dostanú 600€, ale v hrubom! Detto učitelia.
SamuelG
21.08.17,17:55
No kedze chcem byt fer tak musim uznat ze som spravil chybu ze sice som prezrel dotknute stranky MV no prehliadol som kontakt na spojovatelku aj napriek tomu ze som na stranke kontakty KRPZ BA bol. A ano kontakt na mna na internete samozrejme je a nevidim ziadny dovod preco by nemali byt kontakty na personalne utvary policajnych riaditelstiev verejnosti dostupne najma ak je nedostatok policajtov a je teda potrebne zabezpecit potrebnu pracobnu silu. Co sa tyka toho inteligenta bohuzial viac krat si na fore ukazal ze sa nevies spravat. Toto je poradne forum nemalo by sluzit k zhadzovaniu pytajucich sa aj napriek tomu ze mozes povazovat ich otazky za trivialne. Za tretie bolo by prejavom nizkej inteligencie utekat osobne na ORPZ v roku 2017 kde sa info ziskavaju na nete a kde existuju poradne fora.
SamuelG
21.08.17,18:05
Len upresnim. Rozhodne som nevychadzal z udajov JPP ale z udajov poskytnutych konkretnymi zdravotnymi sestrami z antolskej a z narodneho ustavu srdcovo cievnych chorob. Co sa tyka ucitelov tak z konkretnych udajov stredoskolskych ucitelov gymple pankuchova a tomasikova. Este upresnim ze som veduci zamestnanec a som na predmetnom mieste 12 rokov, t. j. tych 1000 v hrubom je vysoko nadstandardny plat.
buchač
21.08.17,18:15
SamuelG (Dnes 20:55) No kedze chcem byt fer tak musim uznat ze som spravil chybu ze sice som prezrel dotknute stranky MV no prehliadol som kontakt na spojovatelku aj napriek tomu ze som na stranke kontakty KRPZ BA bol. A ano kontakt na mna samozrejme na internete samozrejme je a nevidim ziadny dvovod preco by nemali byt kontakty na personalne utvary policajnych riaditelstiev verejnosti dostupne najma ak je nedostatok policajtov a je teda potrebne zabezpecit potrebnu pracobnu silu. Co sa tyka toho inteligenta bohuzial viac krat si na fore ukazal ze sa nevies spravat. Toto je poradne forum nemalo by sluzit k zhadzovaniu pytajucich sa aj napriek tomu ze mozes povazovat ich otazky za trivialne. Za tretie bolo by prejavom nizkej inteligencie utekat osobne na ORPZ v roku 2017 kde sa info ziskavaju na nete a kde existuju poradne fora.
=======================
Schválne neskracujem citáciu.

- Prehliadneš a napriek tomu si útočný ?
- Inteligencia moja ? Nuž ja len tak, ako zvyčajne...prásknem pravdu do ksichtu.
Triviálne ? Ono je to niekedy ešte slabý výraz.
- Inteligencia nízka ? Osobne ? Môj Ty pekný...na nete som určite dlhšie ako Ty...no aj napriek tým mailom alebo telefonovaním niet nad osobnejší kontakt po úradoch.
Kuwa, šak si úradník...nie jeden ste schopný odfajčiť do teplých krajín dopytujúceho, len aby ste mali veget.
Kuwa...a to mi ver, že vravím z vlastných skúseností.
To nemá nič spoločné z nízkou inteligenciou...ono jeden nevie, čo za idiota sedí na teplom mieste a prdí do stoličky.
- Zhadzovanie ? Kuwa....šak som ešte ani len nezačal.
SamuelG
21.08.17,18:30
Pri osobnom kontakte si bohuzial v dokaznej nudzi v pripade poskytnutia nepresnych info ;) preto naj vsetko riesim mailom na oficialnych mailovych adresach. Osobne by si musel uradnika nahravat a nasledne dokazovat ze hlas na nahravke je skutocne jeho. Tak ci tak uznavam v tomto smere moju chybu kedze som prehliadol ten kontakt, i ked mi to pride ako v dobe kamennej, aby som volal spojovatelke
buchač
21.08.17,18:39
SamuelG (Dnes 21:30) Pri osobnom kontakte si bohuzial v dokaznej nudzi v pripade poskytnutia nepresnych info preto naj vsetko riesim mailom na oficialnych mailovych adresach. Osobne by si musel uradnika nahravat a nasledne dokazovat ze hlas na nahravke je skutocne jeho.
======================
Fakt neber ako urážku, ani atak, ani nič osobné.

Ale nemyslíš si, že toto je už fakt priveľa ?
Veď to hraničí s paranojou...

Ak sa fakt prihlásiš k PZ a budeš na tých pohovoroch ?
Urveš nejaké slovo, vetu psychológovi a si nahratý...
Trt makový a nieže budeš prijatý.
dmc
21.08.17,18:54
Informacie o primacom konani ti podaju pracovnicky personalneho oddelenia na kazdom okresnom riaditelstve. Telefonicky si dojednaj stretnutie a urcite sa dozvies vsetko co chces.

A teraz konkretne. U PZ mam odsluzenych 26 rokov a planujem este 1 (posledny)
Mas hruby plat 1000 € a chces ist k PZ aby si bol na tom lepsie ???????

Nastupny plat PZ je niekde okolo 650 € v HRUBOM. Na osobny priplatok ktory ako jediny ti moze pomoct v prvych rokoch zabudni. v BA je este nejaky priplatok na byvanie

Na riadiacu funkciu sa dostavaju iba "vybrany ludia" - na nejaky karierny postup u PZ mozes zabudnut - nefunguje. To ze si bol nejaky radca - u nas nikoho netankuje.

Pokial nemas "FEST" tlacenku po prijati k PZ nastupujes na zakladny utvar (obvodne oddelenie) - aj ked mas vysoku skolu. Zacinas v 1 triede pricom mas 2 roky skusobnu dobu. Pocas skusobnej doby mozes byt prepusteny bez uvedena dovodu. Pocas skusobnej doby nedostanes nedavno schvaleny priplatok - osobne 50 €.
Po nastupe k PZ si musis do 2 rokov spravit minimalne zakladnu (praporcicku skolu) alebo ak mas vysoku skolu mozes byt priajty aj na dostojnicky kurz (to nieje vobec iste) _ ak by si mal JUDr - mozes ist na dostojnicku. V skole nemas ziadne priplatky. Ak mas VS - pravo mozes zacat na skratenom vysetrovani - vyfasujes 20 spisov a ides. Po 15 rokoch tejto prace ti garantujem ze ti zacne zo spisov sibat.

Upozornujem ta ze dochodky (vysluhovy dochodok) je po novom az po 25 rokoch sluzby a vypocitava sa diametralne odlisne ako tym co idu podla stareho zakona.

Mas prax 12 rokov ako veduci pracovnik si pravdepodobne po Vysokej skole takze tvoj vek je 25+12 rokov - cca 37 rokov a viac.....plus 25 rokov u PZ - budes mat 62 rokov ked budes mat narok na minimalny vysluhovy dochodok ktory odhadujem podla dnesnych platov a noveho vypoctu cca 400 €.

Este stale chces ist k PZ ????

Nadriadeny a system prace ? kedze som v tomto kolotoci od roku 1991 poviem ti ze kazdym rokom je to iba horsie. (pozdravujem funkcionarov ktory si nahovaraju nieco ine) Momentalne sa mi zda ze sa vraciame do cias "bolsevika". Som aktivny policajt a preto nenapisem vsetko co je realita.

Mas teraz v robote vysoke nasadenie a buzeraciu ??? - tak vytaj v PZ...... uz si zaskoleny - hadam ti to pojde.

Vyhody: 6 tyzdnova dovolenka + 2 tyzdne ak vyuzijes kupelnu liecbu
-100 percentne platena PN a OCR od prveho dna
- este ostali nejake lacnejsie rekreacie
To je vsetko.....ine vyhody nemas.


..... viem --nepotesil som. rad by som napisal nieco ine.....ale nebudem ta klamat. Prave preto je plno volnych miest.
SamuelG
21.08.17,18:56
Tu sa uz len pousmejem a kedze uz povazujem konverzaciu v tomto smere s tebou za absolutnu stratu casu tak v tomto bode koncim. PS kontakt na personalny utvar som hladal z dovodu ze http://www.minv.sk/?Pracovny_pomer_v_PZ vid posledny odstavec. MV nie je totiz zrovna pruzne v uvadzani aktualnych info na svojich strankach takze som si chcel overit aktualnost info a postupu a vypytat si od nich dotaznik na vyplnenie
SamuelG
21.08.17,19:01
Super dik za informacie ... Aj negativny nazor na predmetnu vec je uzitocny najma ak je z praxe.
dmc
21.08.17,19:03
ja som sa snazil pisat pozitivne..... negativne veci som zamlcal :) :
lujza.j
21.08.17,19:12
Priplatok za byvanie v ba...iba v ramci krajskeho riaditelstva...
buchač
22.08.17,10:12
Keďže sa realizovali viacerí a čochvíľa by príspevok zmizol, nuž dávam sem...to aby bolo vidno, že akých úradníkov ("odborníkov") v štátnej správe na vyšších postoch máme.


CITUJEM :
"nikde nie je uvedene ako konkretne podat prihlasku do sluzobneho pomeru, nikde nie je uvedeny kontakt na personalny utvar krajskych a okresnych riaditelstiev. "

Včera 19:23 buchač
...a to vážne ???
--------------------------
Sorry, ALE budem fest nepríjemný.


Kuwa, ak si nevieš vyhľadať náležité info, tak potom nemáš čo robiť ani v tej doterajšej funkcii štátnej správy !!!

Nasledujúci link platí pre všetky kraje a okresy.
http://www.minv.sk/?podmienky-nr
Krajské a okresné riaditeľstvá sú na ľavej stane stránky...stačí len kliknúť.
Dúfam len, že to pán hlavný radca zvládne...

Na Googli je toho teda habadej.
https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl


P.S.:
...a môžete mi nadrbať neužitočného do aleluja !
Martuk
22.08.17,17:05
dmc, k tvojmu komentáru len jediná vec: vynikajúco napísané a hlavne z reality, super, preto som ti dal užitočné, pretože zrejme asi vieš, o čom píšeš a hovoríš.
buchač
22.08.17,17:12
Informacie o primacom konani ti podaju pracovnicky personalneho oddelenia na kazdom okresnom riaditelstve. Telefonicky si dojednaj stretnutie a urcite sa dozvies vsetko co chces.
========================
Ja by som len dodal, že je potrebné zobrať si so sebou nejaké nahrávacie zariadenie, nakoľko :

SamuelG (Včera 21:30) Pri osobnom kontakte si bohuzial v dokaznej nudzi v pripade poskytnutia nepresnych info preto naj vsetko riesim mailom na oficialnych mailovych adresach. Osobne by si musel uradnika nahravat a nasledne dokazovat ze hlas na nahravke je skutocne jeho.

;) :D :D :D
lujza.j
22.08.17,17:23
Pre istotu....poradek musi byt:D:---
buchač
22.08.17,17:28
Lui...sa po piči zabávam nad touto "problematickou" témou...;)

Kúúúwa...a si predstav, že taký člen sa dostane do radov polície. To už by len toho "Chránil a pomáhal"...
Hlavne seba a sebe by robil alibi.

Ale na jednej strane sa aj zabávam...no na strane druhej je to na horké zaplakanie.
lujza.j
22.08.17,17:37
Buchi...co ti poviem....do zboru uz len taketo kusy...posledne roky ina exotika prijata:eek::D
buchač
22.08.17,17:45
Lui, čo Ti poviem ...

Mal som do činenia s vyšetrovateľom...absolvent veteriny.
Amen Dolores...
lujza.j
22.08.17,18:02
No lepie to uz nebude....jedna generacia uz het...ostatok sa chysta....po mojom odchode "u nas" taky binec,ze ludia ani nedotiahli roky a isli do prďáku...
buchač
22.08.17,18:12
Lui...si vieš predstaviť bývalého "statny zamestnanec hlavny radca, kontrolny organ v Bratislave, veduci odboru" niekde u polície ?
Lebo ja veru teda nie.
Jedinec, ktorý mal v rukách úradnú moc ? Veru nie dobré pre našinca.
Zasrani to nevedia zvládnuť, myslia si, že sú bohovia pri styku s verejnosťou (česť výnimkám)...potom to aj tak vyzerá...
Ako by sa asi správal hlavný radca ?

P.S.:
Nie je dôležité, ale vcelku by som aj rád vedieť, kde konkrétnejšie robí toho hlavného radcu.

A v neposlednej miere by bolo aj zaujímavé vedieť, kde a čo by chcel prípadne robiť u tej polície.
lujza.j
22.08.17,18:37
Vies....ja si niekedy..radsej nechcem nic predstavit...pre istotu:D