Pesinka
24.08.17,22:22
Som stredoškolským učiteľom,ktorý má uzatvorený PP na dobu neurčitú. V škole pracujem od r. 1996.V školskom roku 16/17 mi riaditeľ ponúkol len čiastočný úväzok ako učiteľ na 4,43h a zvyšok 3,07h v knižnici-podpísal dohodu.V máji som dostala výpoveď pre nadbytočnosť so 4-mes. odstupným. Len problémom je, že výšku odstupného mi vypočítali len z čiastočného úväzku učiteľa, tzn. cca z polovičnej mzdy učiteľa. Je tento spôsob výpočtu správny?Mám predsa podpísanú zmluvu na dobu neurčitú ako učiteľ a daná úprava bola platná na jeden rok do 31.8.Viete mi niekto poradiť?Ďakujem
avalik
24.08.17,20:47
553/2003

§ 29
(1) Ak osobitné predpisy, ktoré sa vzťahujú na zamestnávateľov a zamestnancov podľa § 1 ods. 1, obsahujú ustanovenia o mzde, je ňou plat podľa tohto zákona.
(2) Ak osobitné predpisy, ktoré sa vzťahujú na zamestnávateľov a zamestnancov podľa § 1 ods. 1, obsahujú ustanovenia o priemernom zárobku alebo o priemernej mzde, je ním funkčný plat podľa § 4 ods. 4 až 6, plat pri výkone inej práce alebo funkčný plat podľa § 30 ods. 3 priznaný zamestnancovi v čase, keď vznikol dôvod na jeho použitie

cize odstupne sa v tvojom pripade pocita z funkcneho platu, ktory mas priznany v mesiaci kedy skoncil tvoj pracovny pomer ... a len z pracovneho pomeru, ktory skoncil ... ak teda mas dve pracovne zmluvy a jedna pokracuje (kniznica), odstupne len z FP ucitela
Pesinka
25.08.17,09:15
Ďakujem