jozo1606
25.08.17,16:47
Dobrý deň, prosím Vás krásne o radu.
Rodiny príslušník teta.

Podľa katastra (výpis listu vlastníctva) je jednou z vlastníkov pozemku rozdeleného medzi 7 ďalších ľudí.
Pozemok ma 288 častí a ona vlastní 90 časti
(1dnotka je ona)

sú to pozemky
5755 m2 orná pôda
5677 m2 orná pôda
3263 m2 orná pôda

Vlastníci 1-8
1->Darovacia zmluva (meno ulica, mesto, PSČ) 90/288
2->Osvedčenie o dedictve (meno ulica, mesto, PSČ) 60/288
3->Osvedčenie o dedictve (meno ulica, mesto, PSČ) 90/288
4->Dedenie (žena Katarína rod. J.) 24/288
5->Dedenie (Dcéra P.) 8/288
6->Dedenie (Syn P.) 8/288
7->Dedenie (meno ulica, mesto, PSČ)(dcéra P) 8/288
8->Sloven. pozemkový fond

Ťarcha -> Bez zápisu

iné údaje
1 PKV číslo
8. K vlastníkovi por. č. 5,6,7 je por. č. správa na všetky parcely tohto listu vlastníctva

(nakoľko sú v liste vlastníctva údaje cudzích ľudí preto píšem heslovito nechcem ich zvrejnovať)

Jedna sa o to, že podiel tety by som rád od nej odkúpil poprípade darovacou zmluvou a chcel by som postaviť domček na tom mieste domček (viem je to orná pôda ale to už problém nebude)

Na koho sa mam stýmto obrátiť?
Vie mi niekto poradiť aj tu ?
Aké kroky alebo kam smerovať aby som to vedel vyriešiť ?

Ešte raz dakujem za radu
Mária27
25.08.17,16:29
Ak má teta podiel 90/288, má ho na každom metri štvorcového celého pozemku. Inak povedané, nemá vyhradenú svoju časť pozemku. S postavením domčeka by museli súhlasiť všetci spoluvlastníci, ktorým by zostal podiel aj pod tým domčekom,

Riešením by bolo zrušenie a vyporiadanie spoluvlastníctva.
jozo1606
26.08.17,05:39
A ako postupovat v takom pripade ak vlastnici 5,6,7 au neznamy a nemaju uvedeny trvali pobyt.

Len z pocutia viem ze byvaju v zahranici nuz adresu som neziskal...
branislavp
26.08.17,14:03
Zisti si adresy napr. na obecnom úrade. Alebo hľadaj v pozemkovej knihe na katastri komu vlastne patria tie pozemky pod 5,6,7, alebo sa spýtaj na pozemkovom fonde, či tie pozemky nie sú v prenájme cez SPF. Môžem Ti povedať iba toľko, že je to na dlhé lakte riešiť takéto zložité spoluvlastníctvo.Najlepšie by si urobil, keby si si našiel taký pozemok, kde je vlastník v 1/1. nebolo by s tým toľko vybavovačiek po úradoch, čo stojí aj nervy a aj čas.