annely
27.08.17,09:30
S.r.o. platca DPH chce predat statnej rozpoctovej organizacii stavebny pozemok.Znalecky posudok je samozrejme bez DPH. Rozpoctova organizacia odmieta akceptovat cenu podla znaleckeho posudku + DPH, kedze oni nie su platcami DPH. Podla nich je to navysenie ceny. Je mozne predat stavebny pozemok bez DPH?Ak ano, ako to podlozit zakonom o DPH? dakujem
slnecnicalenka
28.08.17,10:20
aj ja riesim ten isty problem. podla mojich informacii pokial ide o stavebny pozemok, na ktorom nie je stavba viac ako 5 rokov po kolaudacii tak vzdy ide s dph. Aj mne by pomohlo keby mi to niekto vyvratil. V mojom pripade ide o pozemok, ktory je na LV vedeny ako zastavane plochy a nadvoria. Je to v intravilane obce. Podla mna oslobodit pozemok ide ak je to polnohospodarska poda alebo lesna poda. poprosim mudre hlavy o pomoc. dakujem
annely
28.08.17,10:32
dakujem za reakciu, v nasom pripade vieme, ze to musi byt s DPH, aj danovy poradca to potvrdil.Tu ide o to, ze kupujuci-statna rozpoctova organizacia to odmieta kupit - cena znaleckeho posudku +DPH.Nedokazu pochopit , ze DPH odvedieme statu a naozaj predavame podla ceny znaleckeho posudku.Ohanaju sa zakonom 278/1993 o nakladani s majetkom statu, co ale nas problem vobec neriesi,tento zakon riesi ako maju oni nakladat so svojim majetkom. Sme v uzkych, kedze aj tak ten pozemok predavame pod cenu znaleckeho, a oni nas pozemok dlhodobo uzivaju bezodplatne.
Co sa tyka tvojho problemu, vas pozemok je v intravilane, da sa vyuzit ako stavebny pozemok a je zastavana plocha, ma to byt aj s DPH.
slnecnicalenka
28.08.17,10:41
dakujem, myslela som si bohuzial.
co sa vas tyka asi mate smolu, lebo rozpoctova organizacia si tu dph nema ako odpocitat pre nu je to naklad ktory vstupi do nadobudacej ceny....takze sme na tom rovnako posleme peniazky statu :(