Luboslav69
28.08.17,07:59
Dcéra má 10 rokov a máme problémy s kazivosťou stálych zubov. Použivame na ústnu hygienu najlepšie zubné pasty,používa aj Elmex gel a aj na doporučenie našej zubárky gel GC Tooth Mousse. Zuby si umýva 2 až 3x denne ale aj napriek tomu sa jej velmi kazia zuby. Teraz sme napr. boli u zubárky na preventívnu prehliadku v máji a do augusta mala na šestke v ľavo až 3 kazy a na pravej strane ho už má taktiež.Naša zubárka povedala že je to neuveritelné???Vie mi niekto poradit odbornú ambulanciu ale lekára kde by sme to mohli konzultovať, lebo dcérka už začína mať totálny strach z navštevy zubára.
GABAZ
28.08.17,06:23
Netrpí dcéra aj iným ochorením ? Prípadne nemá iné zdravotné problémy ? Napríklad môj syn mal v desiatich rokoch diagnostikovanú celiakiu. Jeho organizmus nevstrebával živiny, čo malo vplyv okrem iného aj na stav chrupu.
veronikasad
28.08.17,08:34
Zvýšená kazivosť zubov býva aj pri refluxe, skús gastro vyšetrenie, aj keď to nie je nič príjemné
Luboslav69
28.08.17,08:48
Ďakujem. Okrem mierne zníženej imunity nemala dcera doposial žiadne zdravotné problémy,chodíme aj na kontroly k alergologičke.
korela
28.08.17,08:51
Detto. Zaujímavé, že tiež sa to spustilo po desiatich rokoch veku. Po nastavení na bzl diétu sa kazivosť zastavila, a to teda ešte trvalo niekoľko rokov, kým sa na ňu prišlo.
Celiakia má veľa podôb, alebo "skryté" príznaky. Naše dieťa tiež chodilo k alergologičke, zistená iba alergia na jeden peľ, po nastavení na diétu sa prejavy takmer neprejavujú. Iba ak ide naozaj o vysokú koncentráciu spojenú s aktuálnou vyčerpanosťou organizmu, pracovná vyťaženosť a pod.
Keby aj išlo o celiakiu, žiadna panika, je to iba zmena život. štýlu, dnes na diétu prechádza mnoho ľudí dobrovoľne aj bez tejto dg, muži dokonca tak striktne, že vylúčili zo svojho jedálnička aj pivo, nahradili vínom.
Dnes je situácia úplne iná v dostupnosti bzl výrobkov ako pred niekoľkými rokmi. Je to iba zvyk.

https://www.bux.sk/knihy/221986-psenicny-mozog.html
.
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=1079
buchač
28.08.17,11:08
Choďte niekde s tými panikami.

Čo keď si dievča proste len zle umýva zuby ?
GORANA
28.08.17,12:43
Zdravím. Môj syn má podobný problém, aj keď asi nie až taký veľký. Má už síce 18 rokov, ale od mala mi zubár vyčítal, že sa prepcháva cukríkmi a od toho sa mu kazia zuby. To však nebola pravda a myslela som, že je to proste vrodené. Až asi pred 2-3 rokmi mi detská lekárka oznámila, že má poruchu vstrebávania vápnika a tiež mu doživotne bude chýbať vitamín D. Je bledý, blonďavý a tento typ vraj dostatok D-čka nezíska aj keby sa škvaril na slnku celý rok. Býval unavený, často spal. Dostal vitamín D v kvapkách, ktorý si má brať dlhšiu dobu. Keď bol malý, začal mu rásť tzv. kohútí hrudník, čo bolo tiež z nedostatku D. Takže keď teraz už vieme príčinu, môžeme si dať pozor na následok. Skús preveriť aj túto možnosť. Vyšetriť dcérku na vitamíny, minerály.
misomiso
28.08.17,20:38
Tri veci su dolezite. Samozrejme umyvanie zubov po jedle (co zrejme robi), umiernena konzumacia cukrov, ale aj dostatok D vitaminu (v lete slnko a mrkva, v zime morske ryby a tabletky), inak telo nevie co si pocat s vapnikom a uklada ho do ciev namisto do kosti a zubov.

Joj, este som zabudol, dolezite je vyhybat sa antibiotikam.
ivka70
29.08.17,04:21
chodi dcera na dentalnu hygienu?