Jana G.
25.07.06,13:13
Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
Gabi03
25.07.06,11:19
Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.

Ak má dôchodok nižší ako nezdaniteľnú časť, na to, aby si mohol rozdieľ uplatňovať musí podpísať vyhlásenie a samozrejme musí doniesť potvrdenie o výške dôchodku. Ak ho má vyšší, nemusí nič nosiť a nepodpíše ani vyhlásenie, tým pádom mu zdaňuješ celý príjem (samozrejme mínus poistné).
jankasm
25.07.06,11:21
Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.

Kópiu potvrdenia o priznaní dôchodku si môžeš vypýtať a založiť.
Čo sa týka vyhlásenia, ak si nebude uplatňovať nezdaniteľnú čiastku (ak bol dôchodcom k 1.1.2006) ani daňový bonus, tak vyhlásenie ani nemusí podpisovať.
Napíš čo chceš konkrétne vedieť o invalidných dôchodcoch?
Zita4
25.07.06,17:43
Prajem pekný deň, zamestnali sme starobného dôchodcu. Má mi priniesť nejaké potvrdenie o poberaní dôchodku? Dám mu podpísať vyhlásenie ale s tým, že si neuplatňuje odpočitateľnú položku? Ako je to s invalidnými dôchodcami? Ďakujem pekne a prajem pekný zvyšok dňa.
Ja dávam aj starobným dôchodcom a výsluhovým dôchodcom podpisovať vyhlásenie, kde mi zaškrtnú, čo si žiadajú, či poberajú dôchodok a odkedy.
Z tohto hľadiska invalidný dôchodca je ako ostatní zamestnanci. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť mzdy u jedného zamestnávateľa.
Rozdiely sú už potom len v odvodoch na sociálne a zdravotné poistenie.