vlado1233
29.08.17,16:37
Dobry den prajem

Rozhodol som sa Vam napisat kedze potrebujem radu ako vyriesit problem v bytovke s 8 bytmi a 1 neb.priestorom kde som predcedom ja.

Bytovka ma riadne zriadene SVB kde sme na spolocnej schodzi schvalili mesacne prispevky do F.O.Problem je ten ze majitel(A.S.) jedneho bytu a jedneho nebytoveho priestoru odmieta prispievat.

Vyhovaraju sa ze nevedia ako tie prispevky zaratat do danoveho priznania.Podla mna by im mala stacit zmluva ktoru som pripravil a vsetci podpisali okrem nich na schodzi kedze sa schodze nezucastnili.Podpisali a suhlasili sme 7 z 9...

V zmluve sa riadne pise vyska preddavku urcena na m2 bytu splatna k 15 v mesiaci na ucet SVB...

Existuje nieco co ako spravca mozem spravit aby zacali prispievat do F.O.?Naozaj potrebuju nejaky extra dokument koli danovemu priznaniu alebo staci ta spisana a podpisana zmluva?

Dakujem pekne za kazdu odpoved

Vladimir
kopretinka
29.08.17,18:44
aké dańové priznanie? ten neplatič je firma?
vlado1233
29.08.17,19:03
Ano je to firma A.S.
Kvaka
29.08.17,19:07
kopretinka
29.08.17,19:13
tak nech im to vyrieši účtovníčka,vyhovárajú sa na hovadiny.
Ako máte poriešené v zmluve sankcie za neplatenie? ostatné poplatky platia? (voda,teplo....)
mackoivan
31.08.17,11:54
Môžeš im dať potvrdenie o výške mesačných úhrad do fondu. Ostatné s daňami je ich vec. Platiť musia. Ak nie.. upomienky.. žaloba na súd.. určite vyhráte. Asi ešte nemáte zmluvu SVB. Rýchlo spísať a odsúhlasiť. Vzory sú na nete, alebo v susedných SVB. A potom je tu zákon o SVB..otrieskat ním " po hlave"
vlado1233
31.08.17,12:03
Zmluva SVB je zriadena on februara.Mam aj potvrdenie o vyske mesacnych uhrad do fondu ktoru sme vsetci vlastnici (okrem nich)odsuhlasili.Tiez si myslim ze to s danami je ich vec..Nechcel by som to hnat na sud skusim este tie upomienky no ked to nepojde po dobrom tak to pojde po zlom...
vlado1233
31.08.17,12:09
Tiez som toho nazoru ze bud sa iba vyhovaraju alebo maju neschopne uctovnicky..Kazdy byt ma vlastne kurenie cize za teplo nemusia platit no za el.na chodbach by mali a neplatia...V zmluve je to poriesene upomienkami a potom sudom...Skusim to na nich este raz slusne..uvidime
mackoivan
31.08.17,12:22
My máme v zmluve penále pre neplatičov 1,5 promile za každý deň omeškania. Jeden už platil penále 240 eur.
vlado1233
31.08.17,13:07
Bohuzial v nasej zmluve to nieje..skoda...Postrasim ich tym sudom uvidime ak nezaberie zacnem tymi upomienkami..Paradox je ze ta firma si vedie velmi dobre kde tych cca 75€ mesacne by si urcite ani nevsimli ze im odislo z uctu...Ale tak to byva ze taki ktori nemaju hlboko do vrecka maju vecne problem..