Zuzka1
12.11.04,07:10
Dúfam, že mi niekto poradí. Podľa zákon č. 461/2003 o sociálnom poistení je dôchodkový vek 62 rokov veku. Počula som,že to má byť 65 rokov veku. Neviem či je to už uzákonené, alebo nie.
Hlinkovx
12.11.04,06:26
Podľa mňa je zatiaľ uzákonených len tých 62 rokov... ale určite sa tá hranica bude posúvať vyššie...
však, keď je to tak na západe..tak to musíme mať aj my....
ale že tam sa tak ľudia nenarobia... a že je tam úplne iný systém života... to už nikoho nezaujíma...
Braňo
12.11.04,06:35
Súhlas s predchádzajúcimi a ešte nie je jedno, či si z "Oravy alebo Osaky" . Skús povedať, že na Slovensku je priemerný plat 400 EUR/mesačne.
Hlinkovx
12.11.04,06:38
Súhlas s predchádzajúcimi a ešte nie je jedno, či si z "Oravy alebo Osaky" . Skús povedať, že na Slovensku je priemerný plat 400 EUR/mesačne.
a že veľa ľudí robí za necelých 200 EUR /mesiac
Zuzka1
12.11.04,10:05
Ďakujem za ohlasy. Ja osobne si myslím, že posúvanie dôchodkového veku je blbosť, ale oni to robia zámerne. Kým dosiahneš dôchodkový vek tak umreš na prepracovanosť a žiadny dôchodok ti nemusia vyplatiť.
Hlinkovx
12.11.04,10:19
Však si stačí porovnať dôchodcu v SR a v Nemecku ..a každému musí byť jasné..že tí ľudia v Nemecku nie sú tak opotrebaní..ako u nás...
s tým vyplácaním dôchodkov je to presne tak... jednoducho sa dôchodku nedožiješ..v tom lepšom prípade áno..ale neužiješ si ho....
phoenix1
13.05.06,18:08
Ďakujem za ohlasy. Ja osobne si myslím, že posúvanie dôchodkového veku je blbosť, ale oni to robia zámerne. Kým dosiahneš dôchodkový vek tak umreš na prepracovanosť a žiadny dôchodok ti nemusia vyplatiť.

Presne tak ako Zuzka1 povedala. Dovtedy budú zvišovať kým ten človek zomrie. :mad: Ale čo môžeme my robiť? Nič? :confused:
endrju
14.05.06,08:19
Ale čo môžeme my robiť?
Robiť predsa až do roztrhania tela! :D
Jana Acsová
14.05.06,08:26
Voľakedy v rozprávkach sa na záver písalo:
A žili šťastne až kým nezomreli.

Môžeme zameniť:
A robili "šťastne" až kým nezomreli (a ani potrhať sa nemusíme).
Paula
14.05.06,08:35
Voľakedy v rozprávkach sa na záver písalo:
A žili šťastne až kým nezomreli.
....v momente nákuku do svojho výmeru o dôchodku:cool:
ayya
14.05.06,10:02
pri hodnoteni dosiahnutia dochodkoveho veku sa mi paci jeden velmi zaujimavy ukazovatel, ktory samozrejme kompetentni poznaju... ale ako keby sa mu schvalne vyhybali. :rolleyes: Velmi zaujimavy je imho "pocet rokov poberania dochodku" a suvisi samozrejme s priemernym vekom dozitia v danej krajine.

Ak je v niektorej krajine odchod do dochodku stanoveny na 65 rokov veku, ale ludia sa tam dozivaju priemerne 85 rokov, tak to zaujimave cislo je 20 ...

Ak je ale v inej krajine odchod do dochodku stanoveny na 62 a priemerny vek dozitia je 76 rokov, potom sa dochodok priemerne pobera iba 14 rokov a obyvatelia tejto druhej krajiny su na tom o 30% horsie ako v tej predchadzajucej.... hoci sa to na prvy pohlad nezda, ze? Ale uznam, ze na niektore veci zatial stale nie je dostatok penazi a bohvie, ci bude ... ked je demograficka situacia u nas taka aka je ... :o
ajobs
14.05.06,19:31
Nie je to zatiaľ samozrejme schválené ( tých 65 rokov, myslím ), ale určite politické reprezentácie, ktoré vyjdú zo súčasných volieb musia nutne začať o tom uvažovať, a predpokladám, že v priebehu nasledujúcich 4 rokov bude prijatý model, ako pokračovať vo zvyšovaní dôchodkového veku na 65 rokov pre mužov i ženy. Efektívne sa toto zvýšenie môže týkať ročníkov narodenia 1963 a mladších.