Uzivatel1990
29.08.17,22:41
Reklamoval som el.spiralu na automaticky el.pec ktoru som pouzival asi dva tyzdne .odpoved mi prisla po 2 mesiacoch ze reklamacia bola zamietnuta . .Odovodnenie bolo ze sa nevztahuje zakonom dana zaruka 2 roky na tento produkt. Produkt sa pouzivanim s uziva teda mina sa . Je to v poriadku ??
neva19
30.08.17,05:37
Ešte som nepočula, že by sa elektrická špirála "míňala". Podľa mňa to v poriadku nie je. Predajca mal na vybavenie reklamácie 30 dní, už tu došlo k porušeniu zákona. Obráť sa na Slovenskú obchodnú inšpekciu, tam Ti určite odborne poradia.
arizona
30.08.17,05:57
Podla mna predavajuci porusil zakon.
Ak zákazník uplatní reklamáciu počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže byť jeho reklamácia zamietnutá výhradne na základe výsledkov odborného posúdenia.
viac : https://prava-spotrebitela.sk/co-ma-obsahovat-odborne-posudenie/

Ak predajca nevybavi reklamaciu do 30 dni,povazuje sa "reklamacia za vybavenu" , tj. musi poslat nahradny tovar,alebo spat peniaze.

Obrat sa na SOI
jslancik
30.08.17,06:58
ja by som to tak dramaticky nevidel, ako tuto kolegovia. Chýba zopár drobných informácií. Napr. - kupoval a reklamoval si celú pec, alebo špirálu si kupoval samostatne? akým spôsobom si to reklamoval - celý kupovaný výrobok si doručil predajcovi a spísali ste reklamáciu? Alebo si si to nechal doma a predajcovi si iba zavolal či poslal "reklamáciu" bez reklamovaného tovaru.... A kedy si kupoval tú pec/špirálu? lebo píšeš iba o používaní.

Ak by bolo všetko tak, ako má byť, teda tovar bol v záručnej dobe, reklamácia bola oficiálne podaná - teda predajcovi si doručil aj tovar (prípadne jeho časť - po dohode so predajcom), tak sa mali vyjadriť najneskôr do 30 dní. A obchodné resp. záručné podmienky si treba naštudovať, pravdepodobne tam majú uvedené, čo je "spotrebný materiál" a neplatí naň záruka resp. nie v takom rozsahu. Ak chceš, môžeš sa do toho obuť, ale na úspech možno budeš čakať veľmi dlho, ak vôbec.
sosak
30.08.17,07:43
Elektrická vykurovacia - výhrevná špirála v peci je spotrebný materiál a na ten sa nevzťahuje 2- ročná záruka nakoľko sa jedná o spotrebný materiál podliehajúci bežnému opotrebeniu ktoré ovplyvňuje spôsob a intenzita používania ako aj podmienky za akých sa používa. Je to v poriadku.
arizona
30.08.17,08:25
myslis, ze el.spirala ma zivotnost 2tyzdne? Aj ked nema zaruku 2 roky, urcite ju musi mat aspon 6 mesiacov
jslancik
30.08.17,08:27
napr. taká ceruzka má koľko životnosť?
arizona
30.08.17,08:54
nechytajme sa za slovicka...neporovnajme neporovnatelne .-)
Žabinka
30.08.17,09:04
ja teda neviem, ako to funguje, zákon som podrobne neštudovala.. ale nedávno som mala kontrolu soi na elektrické bicykle.. chceli okolo toho všetky dokumenty.. a v záručnom liste som mala na niektoré súčasti záručnú dobu 12 mesiacov, ako na spotrebný materiál.. kontrolór mi to dal do ruky, že tvárme sa že som to nevidel, a zmeňte to na 24 mesiacov.. že nie je možná kratšia záručná doba ako 24 mesiacov, ale dlhšia áno.. neprotirečila som mu, opravila som a bolo to ok.. ale ako to je podľa zákona?
sosak
30.08.17,15:57
Ty si reklamoval elektrickú špirálu ako FO, alebo PO? Ty si sám identifikoval že vyhrievacie teleso je vypálené? Sám si to vyhrievacie teleso do el. pece vmontoval ako nové a si v el. odbore vyučený? Vieš teleso odborne zapojiť?
Martin676
16.09.17,19:59
Tak či onak, ak by to bola aj spotrebná vec čo nie je, špirála má tak isto zákonom stanovenú záruku (si vieš predstaviť že ti odíde špirála na práčke, lebo perieš?), reklamácia je zle vybavená, oslovil by som znova predajcu stým dúfaš že si je vedomý toho že jednak nestihol zákonom stanovených 30. dní a tak isto ide o vadu krátko po kúpe, to znamená že vada na výrobku mohla byť už v čase predaja. Zamietnutie musí byť potvrdené autorizovaným servisným strediskom (ale v takomto prípade by to mohli zamietnuť iba z dôvodu mechanického poškodenia).
Netreba sa dať odbiť :) a pohroziť SOI
sosak
17.09.17,04:38
Vymieňal som elektrické ohrevné teleso v kombinovanom sporáku. Po vymontovaní som teleso porovnal, či má rovnaké označenie, ako novo kúpené. Všetko sa zhodovalo, tak som teleso namontoval a zapojil. Zostalo mi vypálené teleso, ktoré má rovnaké typové označenie a nijaký iný znak, napr. výrobné číslo. Predstav si teraz situáciu, že by som po dvoch mesiacoch išiel do predajne náhradných dielov a reklamoval by som ohrevné teleso zakúpené u nich. Mal by som pokladničný blok aj vypálené ohrevné teleso s rovnakým označením. KTO by zistil že ohrevné teleso je, alebo nie je to, čo som zakúpil u nich?????? ZÍSKAL BY SOM PODVODOM NOVÉ OHREVNÉ TELESO,ALEBO PENIAZE, MAL BY SOM HO ZADARMO !!!!!!
sosak
17.09.17,04:55
Ešte taká maličkosť: Elektrická automatická pec sa nepoužíva v domácnosti, tak predpokladám, že vyhrievaciu špirálu reklamoval ako PRÁVNICKÁ osoba a v tom prípade 30. dňové vybavenie reklamácie sa nevzťahuje. Zakladateľ otázky Uzivatel 1990 neodpovedal na doplnenie otázky: sosak (30.08.17 18:57