myma
30.08.17,06:51
Dobrý deň, potrebovala by som radu pre syna: hľadá si zamestnanie cez ÚP a potrebuje napísať životopis. Skončil strednú školu a potom študoval na vysokej škole, ktorú po 2 rokoch študovať prestal. Ako prosím vykryť v životopise tie dva roky? Písať ich tam ako štúdium na VŠ alebo napísať niečo iné? Ďakujem.
arizona
30.08.17,05:34
A preco nenapisat pravdu? Vzdy lepsie,ako si nieco vymysliet.Nie je prvy,ani posledny, co z nejakeho dovodu nedostudoval vysoku skolu
myma
30.08.17,06:00
Ďakujem za odpoveď. Mne absolútne nešlo o vymyslenie niečoho nepravdivého, len som chcela vedieť zo skúseností múdrejších, ako a čo tam napísať, keďže takéto niečo sme zatiaľ neriešili.
taiko
30.08.17,06:29
Jednoznačne napíš do životopisu pravdu.
myma
30.08.17,07:07
Jasné, že pravdu, len som nevedela, či sa to tam píše, keďže s tým nemám skúsenosti. Vyššie som to o 9.00 už napísala.
taiko
30.08.17,07:12
chcel som si zahryznut do jazyka, ale nemozem sa neopytat. Nemal by si toto riesit syn sam ? :)
myma
30.08.17,09:34
on si to rieši sám, len nevie, na koho sa má s touto otázkou obrátiť; tak som sa obrátila ja sem, keďže poradu sledujem /som tu prihlásená/ a zvyknem tu dostať odpovede na moje otázky; ešte nejaká otázka, kým si dohryzieš jazyk?
jslancik
30.08.17,10:54
jednoznačne to nechaj na synovi, nech hľadá odpovede sám. Je jedine na škodu, keď matka rieši akékoľvek problémy za svojho syna. Ja viem, že je ťažké len tak "hodiť dieťa do vody", ale čím skôr sa to urobí, tým lepšie pre "dieťa". Je fajn, keď syn príde za matkou o radu, ale matka má vedieť, kedy mu má ako poradiť, resp. neporadiť.

V tomto prípade si on musí vymyslieť verziu, ktorú si dokáže obhájiť sám pred sebou a hlavne pred zamestnávateľom. On sa musí naučiť predať sám seba. My za neho na pohovor nepôjdeme, a dokonca ani ty ako matka.
myma
30.08.17,11:34
však on si to rieši sám, len nevie, či sa to píše do životopisu alebo to má vynechať; po nikom z Vás nechce, aby ste išli za neho na pohovor, nenašiel akurát nikde na internete vzor životopisu, kde by bol obdobný prípad. Definitívny koniec hlásenia.
jslancik
30.08.17,11:41
len pokojne, pokojne... tvoj popis situácie ma nijako nepresvedčil o jeho samostatnosti (nemyslíš vážne, že čaká, že by na internete našiel vzor riešenia na každú životnú situáciu). To ako by mali existovať vzory CV aj pre "nedokončenú VŠ"? Ak čaká niečo takéto, tak amen tma.