Romankaru
01.09.17,06:56
Budem pracovať ako koordinátor v novej hale s menším počtom zamestnancov. Mám nárok na rovnaké platové ohodnotenie ako moji kolegovia koordinátori v starej hale?pracujeme v rovnakom areali,ale v rozdielnych halách pre toho istého zamestnávateľa. V zmluve sa mení pracovné zaradenie a náplň práce a platové podmienky. Ostatné podmienky sa nemenia
taiko
01.09.17,05:05
mas vo svojej pracovnej zmluve vyspecifikovane, v ktorej hale budes pracovat a kolko tam bude zamestnancov ? ;)
Romankaru
01.09.17,05:16
V zmluve sa mení pracovné zaradenie a náplň práce a platové podmienky. Ostatné podmienky sa nemenia
taiko
01.09.17,05:18
nuz ked sa meni pracovne zaradenie a napln prace, tak zmena platou je logicka podla mna. AK napriklad budes robit menej, s mensim poctom ludi, s mensou zodpovednostou, bude sa z pohladu zamestnavatela jednat o menej dolezitu pracu, tak bude aj za menej penazi.
Otazkou ale zostava, ci samotna zmena prebehla v sulade so zakonom. Ale v tom Ti poradia ini odbornici tu na porade. Ja som len chcel viac objasnit Tvoj pripad.
avalik
01.09.17,05:41
ak mate platy urcovane podla vnutorneho predpisu over si tam, ak nie, je na tebe aku zmenu zmluvy si vyjednas.
Romankaru
01.09.17,05:47
Ak sa jedná o rovnakého zamestnávateľa a rovnakú pracovnú pozíciu mali by byť podmienky rovnaké?
taiko
01.09.17,05:49
pisal si, ze sa meni pracovne zaradenie a napln prace. Takze sa nejedna podla mna o rovnaku pracovnu poziciu.
Romankaru
01.09.17,05:52
Plat ako ostatný koordinátori,nie menej
jslancik
01.09.17,06:11
Iba ak je to dané vnutropodnikovou smernicou, resp. cez odbory. Inak je výška mzdy vecou dohody.
Romankaru
01.09.17,06:18
Nie je to potom diskriminácia?minule niečo také dávali v telke
avalik
01.09.17,06:46
rovnako ako diskriminacia ked zene daju mensi plat na rovnakej pozicii ako chlapovi - tiez davali v telke ;) ... pokial nie su tabulkove platy je na tebe aky plat si dohodnes a ci si zan ochotny pracovat.
taiko
01.09.17,06:50
@romankaru koordinator s roznou pracovnou naplnou a roznym pracovnym zaradenim nemusia mat rovnaky plat. Aj keby ste mali tarify. Tie maju obvykle rozpatie, aby sa mohlo diferencovat.
Napr ak niekto koordinuje 10 ludi prezuvajucich pneumatiky, nemoze mat rovnaly plat ako ten, co koordinuje 100 ludi, co skladaju prevodovky. No nie ?