dada111
25.07.06,14:33
Prosím o radu, či nemá niekto skúsenosť s tým ako mám pribrať. Podotýkam, že jem v kľude aj večer o 10. hod vyprážané hranolky. A chcela by som pribrať aspoň 4-5kg. Chorá nie som,všetky výsledky mám v poriadku a napchávam sa celý deň. Len v tomto teple mi to robí trochu problémy.
Paula
25.07.06,12:34
Prosím o radu, či nemá niekto skúsenosť s tým ako mám pribrať. Podotýkam, že jem v kľude aj večer o 10. hod vyprážané hranolky. A chcela by som pribrať aspoň 4-5kg. Chorá nie som,všetky výsledky mám v poriadku a napchávam sa celý deň. Len v tomto teple mi to robí trochu problémy.

možnu tu niečo nájdeš:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=8006&highlight=pribra%BB
dada111
25.07.06,12:36
Prepáč ale nenašlo mi túto tému cez vyhľadávač. A dakujem pekne
blcha
25.07.06,14:50
Ja Ti darujem tých mojich 5 - kg (aj viac krát)!

Ale teraz vážne!
Prečo chceš pribrať? To sa chceš ovešať tukom? Ja by som na sústredila na výstavbu svalovej hmoty. Ak to má "pribúdať", tak rozhodne cviky typu posilňovňa. Krátko a intenzívne. Sval je ťažší ako tukové tkanivo, takže na váhu priberieš rýchlejšie, ako keby si pribrala jedlom rovnaký tukový objem.
Problém bude zrejme aj v strave. Ak si ten typ, cez ktorý jedlo iba "prebehne", ťažko dosiahneš kvality Haliny Pavlovskej. Odporúčam vlákninu - suché ovsené vločky pred raňajkami (asi lyžicu - dve), vláknina pôsobí ako piest, ktorý sa posúva svojou rýchlosťou a tak čo sa ponáhľa zabrzďuje a čo sa vlečie, popoženie. Navyše očisťuje steny čriev od hlienov a tak spôsobí ľahšie vstrebávanie živín do Tvojho štíhleho telíčka.
Ak to berieš veľmi vážne, obráť sa na odborníkov - lekárov špecializujúcich sa na výživu a trénerov. Ozaj, nemá Dr. Bukovský svoju stránku? Isto by vedel poradiť lepšie.
Nech ťa potešuje aspoň to, že my ti tie hranolky o desiatej večer závidíme!
tiny77
08.08.06,08:39
Ja Ti darujem tých mojich 5 - kg
Nech ťa potešuje aspoň to, že my ti tie hranolky o desiatej večer závidíme!



presne tak! :D :rolleyes:
Lucka F.
08.08.06,09:09
mne hovorte...vsetci si myslia, ze mam anorexiu...pri mojich 177 cm vazim len 52,5 kg. O dva tyzdne idem na dovolenku a tam mi mozu ratat rebra. Pohyb mam, jem za dvoch...tak uz fakt neviem.
Dada
08.08.06,09:32
Cvičiť, cvičiť, cvičiť. Mám rovnaký problém ako ty. Aj keď moje miery sú o niečo "vyššie" mám 180cm a 60kg. A ako som začala cvičiť, moja hmotnosť išla hore, cítim sa lepšie a váhu mám stabilnú. A tiež nemám problém zjesť po večeri bonboniéru na posedenie. :-))))
Hlinkovx
08.08.06,09:38
bonboniéru na posedenie. :-))))
Dadi..tak to ti neverím:D ešte tak kúsok z tej bomboniéry ...bo na to fakt nevyzeráš
Lucka F.
08.08.06,10:50
aaa...Dada...kazde rano zbieram okolo postele papieriky zo sladkosti...tak asi vsadim na to cvicenie...:))
dadia1
10.08.06,05:40
:mee: bože ženy !

a ako schudnut?????????? nemam problem pribrat. ale ako zhodit???
to je problem.
kalkulka
20.08.06,13:57
A nemáš náhodou nejaký zdravotný problém? Nebola si náhodou na vyšetrení?
Aj pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy nemôže človek pribrať. Nehovorím, že to musí byť práve tvoj problém, ale chcem iba upozorniť, či nemáš náhodou aj nejaké zdravotné problémy. No fakt to nemusí takto byť. Ja som tiež bola niekedy štíhla ako ihla, niekedy som si pripadala, že mi asi treba na všetky nohavice a sukne nabiť klince v páse, vždy mi to tam bolo veľké. Jedla som aj o polnoci a nič. Teraz mám 40 rokov, nikdy v živote som nedržala žiadnu dietu
pribrala som sama od seba zo 45 kíl na 61,5, čo podotýkam ani neviem ako sa to stalo. Proste prešiel čas a sama od seba som pribrala a nerobila som vôbec nič preto. Teraz mám 53 kg. A povedala by som, že je to ideál. Nikto mi nechce ani veriť, že som v živote nedržala žiadne diéty. Tak ani tebe by som neradila ktovieaké priberanie. Prirodzene priberieš aj vekom. A teš sa, štíhly ľudia vyzerajú mladšie. Ale ak chceš pribrať pár kíl poinformuj sa o tzv. výživnej diéte. Je to niečo také, ako papať smotanové omáčky, vysokokalorické jedlá, ale nie nezdravé! Doporučila by som kombináciu potravín presne opačne ako pri oddelenej strave. Tak prajem tých pár kíl naviac, ale fak iba pár. Neviem koľko máš rokov, ale predpokladám, že isto menej ako ja. Ak je to tak, tak ti odporúčam to, čo som napísala. Možno to troška oblejšie telo je krajšie, estetickejšie. Veď možno to poznáš, jedna naša ľudová humoristka hovorila: "Veď naši chlapi sú neni psi, na kosti neletia."
Johanka
20.08.06,14:08
Prosím o radu, či nemá niekto skúsenosť s tým ako mám pribrať. Podotýkam, že jem v kľude aj večer o 10. hod vyprážané hranolky. A chcela by som pribrať aspoň 4-5kg. Chorá nie som,všetky výsledky mám v poriadku a napchávam sa celý deň. Len v tomto teple mi to robí trochu problémy.
Doporučujem cvičenie, ale vyvážené a pod odborným vedením, aspoň pre začiatok.
K tej strave - nejedz "somariny". Hranolky, bonboniéry .... strava nie je len o tom, že nepriberieš, nezdravé je to tak či tak ;) .
sluh
17.02.07,19:37
Skús bunkovú výživu ShapeWorks, poznám dva prípady, ktorým veľmi pomohla
jananov
17.02.07,20:42
Skús bunkovú výživu ShapeWorks, poznám dva prípady, ktorým veľmi pomohla

No skvelé, ďalší dealer na Porade.
sluh
18.02.07,14:59
Asi ťa sklamem, ale nie som dealer...
jananov
18.02.07,19:20
Asi ťa sklamem, ale nie som dealer...

Áno, a preto si založil túto tému:
http://www.porada.sk/t43849-nova-kozmetika-na-bylinnej-baze.html
ondrejvla
18.02.07,19:29
Asi ťa sklamem, ale nie som dealer...

A prečo potom tá skrytá reklama?

Pre zadávateľku otázky - úprimne, ale závidím ti tvoj problém!
No a teraz budem čakať, čo na bylinnej báze ponúkne nám s opačnými problémami?!
bobo1
29.03.07,12:33
Moja známa mala tento problém ( ja skôr opačný ) a veľmi ale veľmi jej pomohlo papanie plnotučného práškového mlieka - a je to vraj aj chutné.
taťko
30.07.07,11:44
Môžeš skúsiť vitamíny a magnézium, kalcium. Prípadne výťažky z rastlín napr. z jačmena, v predajny zdravá výživa a občas kvalitná masáž. pa
janka.janka
30.07.07,11:58
ahoj, ja som dlho bojovala s podobnym problemom, a doteraz jem velmi vela a vysledky mam v normale.. aj u endokrinologa som bola a nic mi nenasli. Zrejme mas taky metabolizmus ako ja, niekedy som vtipkovala, ze mam pasomnicu. :D
Teraz uz som ok, mam podvahu, ale rebra mi uz nenaratas.
Ja som sa prihlasila do posilky a pravidelne som tam chodila, treba jest vela chudeho masa a dobrej stravy .. hranolky aj sladkosti si mozes dat, ale pre organizmus vela dobreho nenarobia.. potrebujes nabrat svalovu hmotu a nie tuky, aby si uz teda aj vyzerala dobre a nie "roztrasene" :)
V ktorejkolvek posilke Ti budu vediet urobit zakladny program, ktory budes pravidelne cvicit, netreba to prehanat ale cvic pravidelne. Drzim palce, snad Ti to pomoze ako mne!
jankapetkova
16.09.07,11:31
konecne ma niekto podobny problem - ako pribrat?! , vsade len o dietach, ale ze existuju aj ludia, ktori potrebuju pravy opak to si len malokto uvedomuje, rada typu - ved sa najedz nefunguje rovnako ako jej protipol : nezer a schudnes !!!

zdravim vsetkych, ktori by potebovali par kg navyse....
Vlasta
18.09.07,08:55
Skús sa popýtať u svojho lekára na Peritol - mne ho odporučila kamoška, pribrala som po ňom asi 4 kg za necele 2 mesiace. Človek má nutkanie stále niečo jesť, ale zároveň je dosť ospalý, aspoň zo začiatku, kým si na to organizmus zvykne.
stylerko
02.02.10,15:56
Vsetkym tym ktory potrebuju pribrat na vahe mam jeden osvedceny sposob. Ja som pribral 2 kg za 2 tyzdne co je dost, a chcem pribrat viac. Samozrejme je potrebne hlavne PRAVIDELNE JEST netreba vela ale pravidelne do dna. A ktomu sa prida kokteil ktory si musite kupit. INFO piste mi na mail: stylerk0 zavinac azet.sk
ludex
02.02.10,16:47
Vsetkym tym ktory potrebuju pribrat na vahe mam jeden osvedceny sposob. Ja som pribral 2 kg za 2 tyzdne co je dost, a chcem pribrat viac. Samozrejme je potrebne hlavne PRAVIDELNE JEST netreba vela ale pravidelne do dna. A ktomu sa prida kokteil ktory si musite kupit. INFO piste mi na mail: stylerk0 zavinac azet.sk


Rovno sem hoď cenu a myslím,že ma prejde chuť priberať! ;)
palji
16.01.11,12:05
ja som vysoky asi 185 a bližim sa teda už asi 2 roky mam okolo 68 kilov..jem skoro stále a nič mi nejde nabrať športujem už roky a chcem pribrať normalne a nie že niečim s anapchávať ale ani sa prežierať..jedine nejake vitaminy alebo čo čo by mi neškodili..čo poviete?
Rikaja
02.05.11,12:07
Mne sa podarilo pribrat vdaka Herbalife produktom. Brala som nutricny napoj spolu s jedlom, este to bolo aj chutne...skuste...

katalogcrv.sk/malikova
katka231079
03.06.11,20:39
Juj chcela by som taky problem. Tiez ti doporucim sa sustredit na fitko, urcite cvic posilovacie cviky, musis nabrat na svaloch nie na tuku. Tie nezmyselne vecere vynechaj, vypomsti sa ti to na zdravi a v neskorsom veku.
majusska13
03.07.12,07:42
Prosím chcela by som sa spýtať ako mám pribrať? Meriam 170 cm a vážim iba 45 kg. Netrpím žiadnou chorobou. Prosím pomôžte mi čo mám robiť?
vladismenko
03.07.12,08:00
Ahoj, asi pred rokom v zime som chcel pribrať aj ja. Podarilo sa mi to zmenou jedálnička. Na raňajky som si dával každý deň ovsené vločky s mliekom (nie sú chutné, ale zdravé a pomôžu pribrať).
Potom celkovo príjmať viac sacharidových jedál ako sú zemiaky alebo cestoviny. Samozrejme dopĺňať s proteínmi ako mäso ryby, tvaroh. Raz som si čítal článok kde stálo, že cestoviny by sa nemali jesť pred spaním (max. 50 gramov), lebo sa z nich priberá.

Protéiny - 2gramy na jeden kilogram telesnej váhy
Sacharidy - 5 gramov na kilogram telesnej váhy

Ak budeš priberať zdravou stravou, bude to vidieť aj na postave, ktorá sa spevní.
Petra Hanzelová
16.11.12,17:06
Ahojte,toto su super rady,ale....mám 168 cm a 45 kg.Som chorá-onkologia.Mám vyoperovaný celý žalúdok.Paradoxne po operacii som neschudla ,až počas chemoterapie.Potom som schudla na 40 kíl... ale podarilo som mi zvýšiť trošku váhu na tých mojich 45-46 kil.Teraz v auguste dalšia operácia a znovu išlio pár kil dole.Cítim,že už moje telo nevládze.potrebovala by som nutne aspon na tých 50 kil pribrat.Poradte mi ak viete.
Valcake
16.11.12,17:55
Ahoj milá Petra,:) sledujem tvoj prípad aj v druhej téme. Veľmi ti držím palce, ale keď si teraz našla tému: Ako pribrať??? ...tak som sa s dovolením pousmiala. Vieš koľko ľudí tu rieši práve opačný problém??
Viem, ako sa cítiš...ja som bola vždy štíhlej postavy a roky som si priala pribrať... teraz je to opačne..:D
Vyhľadaj tému opačnú ...ako schudnúť?.. a tému: NEŽEREM..určite nájdeš mnoho rád pre seba, len treba to brať opačne. Čo radia nejesť, tak Ty si daj z toho dupľovanú dávku. ;)
Samozrejme to vyplýva aj z tvojej choroby, čo ti žalúdok prijme...neviem či môžeš jesť všetko a nepriberieš, lebo máš operovaný žalúdok, alebo snáď aj vyoperovaný kus žalúdka...to ja neviem..
Mám susedku, podotýkam zdravú /relatívne/ od mladosti bola chudá a taká je dodnes. Zje všetko, ale nepriberie.
Môj manžel si oblečie snáď aj svadobný oblek / keby ho ešte mal/:Da to ubehlo vyše 30 rokov čo sme spolu. Jednu sestru má takú istú...je doslovne kosť a koža a je zdravá... druhá je okrúhlučká:---
Milá Petra, prajem ti v prvom rade veeeľa zdravíčka, ostatné sa vyrieši. Drž sa !!!
Petra Hanzelová
16.11.12,19:24
mám vyoperovaný celý žaludok
lujza.j
17.11.12,17:42
dada111
19.11.12,09:58
Peťa držím ti hrozne palček, táto téma bola zadaná už fakt hrozne dávno, od tej doby sa mi veru nepodarilo pribrať, prekročila som 40tku a už tento problém neriešim, mám svalovú hmotu a to je dôležité,,, Ale k tvojmu problému - skús vyhľadať na nete raw stravu- teda živú stravu- táto strava veľmi pomáha pri onkologických ochoreniach......... TZV. SUROVOU STRAVOU DOKážEš VEľKé ZáZRAKY...... je to zmena jedálneho lístka, ktorá má fantastické výsledky..... Už rok som na tejto strave a cítim sa fantasticky.......Vyskúšaj živá strava, stránka je aj na faceboku....Držím palček...
9bea9
19.11.12,10:11
Ahoj,
ja na tvojom mieste by som si našla dobré fitko aj s trenerom. Dobrý tréner ti dá info o stravovaní a zároven ťa naučí, aké cviky máš cvičit a ako, aby si nabrala svalovú hmotu.
Valcake
19.11.12,15:35
..to je už iné kaféé, to by mala vypracovať nejaká dietologička...