Lena1
01.09.17,11:12
Minulý rok som nemohla nastúpiť v zimnom semestri na VŠ..kontaktovala som študijné oddelenie kde mi bolo povedané že stačí keď im pošlem email že odstupujem zo štúdia a že sa mi to štúdium nebude ani počítať..teraz tu ale čítam že štúdium sa počíta odo dňa zápisu..a je jedno či tam niekto nastúpi alebo nie..ako teda je? Máte niekto podobnú skúsenosť
avalik
01.09.17,15:51
vygoogli si zakon o vysokych skolach plus citaj studijny poriadok skoly
alaya1
02.09.17,04:07
Kym neabsolvujes
zapis na VS tak nie si studentka.
Lena1
02.09.17,04:15
Ja som absolvovala zápis..je možné že mi to štúdium teda mohli vynulovať?
alaya1
02.09.17,04:23
Vynulovat nie. Musis poziadat o ukoncenie studia ak nepoziadas tak ta vylucia oni ak nesplnis podmienky postupu do dalsieho semestra.
avalik
02.09.17,06:13
nemohli, zapisom si sa stala studentkou rocnika, si zapisana v registri studentov na Ministerstve skolstva
monika1991
04.09.17,12:54
Ak si sa zúčastnila zápisu tak si sa stala oficialne študentkou VŠ. Najlepšiu odpoveď Ti avšak poskytne tvoja škola, preto odporúčam sa obrátiť s touto otázkou na študijne tvojej školy,vzhľadom na to, že môže mať vo svojich smerniciach zapracované nejaké výnimky. V prípade, že by si neuspela a škola bude od teba požadovať školné, je tu ešte možnosť požiadať a zníčenie resp. odpustenie celej výšky školného o kt. sa v takýchto prípadoch žiada. Avšak takáto žiadosť je zo strany školy posudzovaná individuálne a nezaručujem, že by si aj uspela.