anita252
01.09.17,13:03
Kúpili sme si nové auto má rok aj pár mesiacov a už sa ukazujú drobné chybičky, ktorých pomaly pribúda, napr. zasekávanie dverí, oddeľovanie blatníka, posunuté kufrové dvere ( toto bolo už opravované následkom poistnej udalosti, keď do nás niekto nacúval a zmizol, ale dvere asi neboli opravené tak ako mali byť, lebo po pár mesiacoch sa zvonu posunuli). Toto všetko sú buď výrobné chyby, alebo nesprávne opravené. Servis vraj bude trvať 7-10dní. Ja toľko bez auta byť nemôžem, nakoľko ho potrebujem k práci. Náhradné auto stojí na deň 25-40€ (záleží na tom, aké majú práve k dispozícii). Čo na 10 dní je nie málo. Bolo by to v poriadku, ak som si škodu zavinila sama, ale takto to v poriadku nie je.
Takže by som chcela vedieť, či sa môžem domáhať na poskytnutí náhradného auta zadarmo.
Ďakujem.
misoft
01.09.17,11:58
Podľa toho, čo je napísané v podmienkach pre záruku. Často sú to aj asistenčné služby a v nich niekedy je aj poskytovanie náhradného vozidla, pokiaľ je pôvodné v rámci reklamácie opravované.
Pokiaľ o tom nikde nie je ani slovo - nemáš na to právny nárok.
misomiso
01.09.17,12:05
Noze prezrad, ake je to auto, ze musi byt tak casto v servise.
ivka70
01.09.17,20:19
Nemas narok na nahradne auto od servisu, servis ma na zarucne opravy 30 dni. A otazka je, ci tie problemy su problemy v zaruke alebo nasledky havarie, na tie sa zaruka auta nevztahuje, len zaruka na opravu.
Skus si pozriet havarijne poistenie, jeho sucastou moze byt zaplatenie najmu auta poistovnou v niektorych pripadoch.
buchač
01.09.17,20:38
Máš-nemáš...na to nie je jednoznačná odpoveď.

Môžeš - no nemusíš...to je správnejšia odpoveď.
Záleží od servisu...spomínaš síce autorizovaný servis, no takých je plno, čo majú autorizáciu na opravu danej značky....a také servisy opravujú XY značiek vozov.
Náhradné vozidlo asi ťažko v takomto servise dostaneš.
;)
Ak si kupoval od vyslovene oficiálneho predajcu, ktorý má zároveň aj servis a iné služby, tak tu je to trochu inak.
Takýto servis môže po uvážení a aj opodstatnenom nároku poskytnúť náhradné vozidlo.
:rolleyes:
Nie som si istý, ale asi sa bude hľadieť pri poskytovaní náhradného auta (zadarmo) na tie všeliaké garančné a iné pravidelné prehliadky.
;)
-------------------------------
Zať toť nedávno (zo 2 týždne nazad) odniesol auto do servisu na odstránenie určitých problémov, náhradné vozidlo mu bolo poskytnuté...a to BEZPLATNE...samozrejme, že pohonné hmoty si zaplatil.
Auto majú mladí cca tri roky.
anita252
02.09.17,11:26
ďakujem za odpoveď. Keď bolo auto v servise následkom havárie lepšie povedané ťuknutia zadných kufrových dverí, to sme mali auto požičané lebo z havarijnéj poistky sa to nedalo platiť. ale teraz to nie je havária, to že mi to auto poriadne neopravili, to mi už poisťovňa asi neuzná, keď raz za opravu už zaplatila. A ostatné veci, to že sa nám predné dvere zasekávajú, nemá s tým nič spoločné.Je to jasné, že keď si auto rozbijem sama, tak si za to môžem sama, ale toto sú podľa mňa nekvalitná výroba. A my sme si auto nekupovali preto, že ho asi nepotrebujeme a 30 dni je veľmi veľa. Spotrebiteľ už v dnešnej dobe polami nemá nárok na nič.
anita252
02.09.17,11:37
Áno auto nosíme do servisu tam, kde sme ho aj kupovali. Predajňa má aj servis. Všetky zatiaľ predpísané prehliadky sme absolvovali v čas, niektoré aj v predstihu. Čo môže byť ten opodstatnený nárok? To že zadné dvere neboli správne osadené po ťuknutí a že sa nám už zasekávajú predné dvere, to by podľa Vás stačilo? Keď oni majú stále na všetko výhovorky. Auto malo 3 mesiace, keď nám v BB v centre odišla smerovka do ľava. Manžel zistil, že sa len uvoľnila poistka, lebo poistnú skrinku držala len jedna škóba a pri našich super cestách sa veľmi triasla a vytriaslo ju von, on to opravil a šli sme ďalej. No keby sa to stalo mne s ročnou dcérou v aute, tak to mohlo skončiť veľmi zle. Ale čerešnička na torte bola, keď nám vedúci servisu povedal, že čo čakáme za 20000€, to vraj je pomerne lacné auto nemôže tam byť predsa za takúto sumu všetko tip top. Auto, ktoré sme mali pred tým, nestálo toľko a malo už 20 rokov, ale toto sa ešte ani raz nestalo.
profesional
02.09.17,20:02
Medzi zárukou a právom na náhradné vozidlo neexistuje absolútne žiadny právny súvis. Aby si mal nárok na náhradné vozidlo, muselo by ísť o takzvanú záruku mobility. Záruka mobility je osobitná záruka nad rámec zákonnej záruky. Tj, pre zistenie či máš nárok na náhradné vozidlo je existencia zákonnej záruky totálne irelevantná, Hľadaj v zmluve tzv. záruku mobility. Ak ju máš, čo je ale obvykle osobitná platená služba, tak máš nárok na náhradné vozidlo za podmienok uvedených v zmluve v príslušnom odseku. Obvykle je to bez ohľadu na dôvod imobility vozidla. Ak to v zmluve nemáš, tak na náhradné vozidlo nárok nemáš.
profesional
02.09.17,20:05
Už zase právny analfabetizmus...
To je čo za odpoveď "Máš-nemáš...na to nie je jednoznačná odpoveď"?

Vôbec to nezáleží od servisu. To čo píšeš je BLUD. Závisí od zmluvných podmienok, ktoré vznikajú pri predaji vozidla medzi VÝROBCOM zastúpeným predajcom a ZÁKAZNÍKOM, či je v zmluve dojednaná tzv. ZÁRUKA MOBILITY.

A vôbec nemá čo servis určovať, čo je opodstatnený nárok a čo nie.

Ako vidím, tak si nedáš povedať a tie právne nezmyselné bludy v téme Právo šíriš aj naďalej.
Normálne mi je až na smiech, ako môžeš ako totálny právny analfbet radiť vo výsostne odborných otázkach.

Čo tak presunúť sa medzi záhradkárov?
buchač
02.09.17,20:08
Baba Ti je analfabet...a Ty si nenažratý právnik = dilino.

Už si si naštudoval § 24-26 trestného zákona ?
profesional
02.09.17,20:14
Vidím, že tvoje ego je silnejšie ako tvoje vedomosti..
anita252
04.09.17,18:17
Ďakujem. Prezriem si tie podmienky, ale neverím, že to tam bude, lebo keď sme ho kupovali o takom niečom sa nikto nezmienil. Poisťovni kde máme havarijnú pistku zbytočne budem volať, lebo ani minule mi nevedeli poradiť, a kontaktu, ktorý mi dali som sa dovolať nevedela.
dmc
05.09.17,06:22
Toyota ma zaruku mobility avsak iba pri poruche vozidla alebo vyzadujuca pomoc na ceste. Nezahrna nahradne vozidlo pokial je vozidlo v servise so zarucnou opravou.

Avsak samotny servis Toyota (Nitra) vie poskytnut nahradne vozidlo zdarma (zakaznik plati ba PHM) a pri najazde do 500 KM.