NathalieGoralie
01.09.17,18:03
Ahojte ... Potrebovala by som pár cenných rád ohľadne chovu psíka rasy Jack Russell ..máme šteniatko má cca 12 týždňov , je veľmi pritulna a strašne si na nás zvykla takže len čo sa vzdialime z bytu strašne hňuče až plače....viem že je to normálne ale ona sa nevie vôbec ukľudniť. Čítali sme že máme takto učiť psíka že sa vrátiť až keď prestane knučať ale naposledy sme boli vonku vyše hodiny a nič.. trhalo mi to srdce a bojíme sa že susedia s tým zacnu mať problém. Ďakujem za každu radu
Terezia13
01.09.17,18:29
mnoho psov trpí separačnou úzkosťou, najlepšie by bolo nájsť - to už existuje aj u nás - odborník na tieto problémové psíky, sami to ťažko zvládnete, skúste pri vašom odchádzaní z domu prestrieť deku, na ňu naukladať hračky, ktoré má rád, dať tam misku s granulkami, vodu, wc aj jeho peliešok, je to ešte šteniatko, ale nepodcenila by som to, najprv bolo odobraté od matky a teraz odchádza aj jeho svorka a necháva ho samého, to tá malá hlavička nepochopí
arizona
01.09.17,20:33
arizona
01.09.17,20:35
Terezka, ja myslim, ze u steniatka sa este o separacnu uzkost nejedna,skor je to jeho vekom
kopretinka
01.09.17,20:51
ja som učila moju pudlicu takto:do pelieška som jej dala moju papuču,povedala som jej,že musí čakať a strážiť,že sa vrátim,pochválila som ju,že leží v pelechu,znova som jej povedala,že čakaj,prídem.Odišla som z bytu,iba za dvere.Trvalo to veľmi krátko.Po príchode som ju pochválila,že čakala.V priebehu dňa som toto niekoľkokrát opakovala,čakacia doba sa predlžovala.
Potom som odchádzala naozaj,nestála som už za dverami,ale pri odchode aj príchode som chvíľu počúvala,že čo sa deje za dverami.Vždy bolo ticho,veľmi rýchlo to pochopila.
Keď som ju zobrala od mamy,tak dva týždne som s ňou bola doma,a učila som ju základné veci.....ale ona mala vtedy iba 7týždňov.
Chcela som pudlíka,lebo sú učenlivé a inteligentné.
Jack Russella by som nikdy nechcela.............
Terezia13
02.09.17,18:21
áno, ja viem, ale ak sa to nespozoruje včas, prejde to aj do dospelého veku, videla som film, v ktorom práve takýto výsku prebiehal a potvrdilo sa, že psíky si pamätajú zo svojho "šteniatkovstva" mnoho vecí a to ovplyvňuje ich život, práve preto, že si to v tej hlavičke nedokážu spracovať, ako som písala najprv šok z odlúčenia od matky a potom šok z osamelosti