Suzanne
25.07.06,15:19
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o nasledovnú radu:
Dodávame tovar do jednej maďarskej spoločnosti. Máme dohodu, že prepravu tovaru im zabezpečí naša spoločnosť, ktorá im bude následne refakturovaná.
Kedže objednávateľom prepravy je naša spoločnosť, prepravcovia nám fakturujú uvedenú prepravu s DPH.
Ako máme postupovať pri refakturácii? refakturovať im prepravu s DPH alebo bez DPH?
Ešte podotýkam, že prepravu im refakturujeme na samostatnom daňovom doklade.

ďakujem za skorú odpoveď.
martinez
25.07.06,13:30
Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o nasledovnú radu:
Dodávame tovar do jednej maďarskej spoločnosti. Máme dohodu, že prepravu tovaru im zabezpečí naša spoločnosť, ktorá im bude následne refakturovaná.
Kedže objednávateľom prepravy je naša spoločnosť, prepravcovia nám fakturujú uvedenú prepravu s DPH.
Ako máme postupovať pri refakturácii? refakturovať im prepravu s DPH alebo bez DPH?
Ešte podotýkam, že prepravu im refakturujeme na samostatnom daňovom doklade.

ďakujem za skorú odpoveď.

Podla mojho nazoru aplikujes §16,4.. vystupujes vlastne ako sprostredkovatel prepravnych sluzieb, cize miesto dodania bude Madarsko.. teda refakturacia bude bez DPH.... samozrejme za predpokladu, ze madarsky odberatel je identifikovany pre madarsku dph...
ALBO
25.07.06,13:32
Podľa mna vy nerobite sprostredkovanie podľa § 16//4 ale postupujete podľa §9/4. T.j. mali by ste sa tváriť, akoby ste tu prepravu robili sami. Takže podľa § 16/1 (voči platitelovi -odberatelovi) miesto dodania je česko). Mali by ste si uplatniť daň na vstupe zo slovenskej Fa a fakturovať bez DPH s odvolávkou na § 16/1 druha veta.
Timcsi
20.08.07,12:06
A keď si uplatňujem DPH na vstupe, tak refakturovať budem len cenu bez DPH, alebo celkovú fakturovanú sumu?
emgeton
20.08.07,12:41
A keď si uplatňujem DPH na vstupe, tak refakturovať budem len cenu bez DPH, alebo celkovú fakturovanú sumu?

Ak je odberateľ identifikovaný pre daň, faktúrujete mimo DPH ( s odvolávkou na §16/1)
Gabi03
21.08.07,13:00
Trošku mimotemy ale potrebujem súrne vedieť:
aká je sadzba DPH v Maďarsku?
Vopred vďaka.
Jana Acsová
21.08.07,13:05
Trošku mimotemy ale potrebujem súrne vedieť:
aká je sadzba DPH v Maďarsku?
Vopred vďaka.
http://www.porada.sk/t31058-sadzby-dane-v-clenskych-statoch-eu.html
Gabi03
21.08.07,13:13
http://www.porada.sk/t31058-sadzby-dane-v-clenskych-statoch-eu.html

Vďaka za odpoveď, ale v Maďarsku je teraz 20%. Tá tabuľka nie je aktuálna.
Jana Acsová
21.08.07,13:24
Jana Acsová
21.08.07,13:29
Nakoľko som sledovala tú tabuľku, nechala som pripnuté oba materiály. V druhom materiáli sú doplnené nové členské štáty Rumunsko a Bulharsko, t.j. tabuľka je aktualizovaná.
Ak máte iné info, zaktualizujem sadzby podľa aktuálnych zmien.
Gabi03
22.08.07,05:15
Pokúšala som sa tú stránku nájsť na drsr, ale neúspešne. Tú sadzbu mám potvrdenú od kolegynky z Maďarska - účtovníčky, tak hádam vie presne, aká tam je. Ale zrejme je to len jedna sadzba z dvoch. Pýtala som sa ju na konkrétny výrobok - elektroniku.
Takže pre moje potreby beriem jej vyjadrenie.
MPbepo
16.03.09,20:21
Dobrý večer ,

Chcem vás poprosiť o radu... Dodávatelovi z GB sme poslali na reklamáciu tovar u neho zakúpený. Reklamácia bola uznaná a tak sme sa dohodli, že bude znášať náklady spojené s dopravou k nemu aj späť na SK. Dopravu sme objednali u slovenskej firmy a teraz ju potrebujeme prefakturovať. Budú to v podstate dve prepravy jedna smerom SK..GB a druhá GB..SK. Môžeme tak urobiť na jednom doklade ??? A ako to zaučtovať... Veľmi pekne vám vopred ďakujem