miroman
25.07.06,17:35
dobry den,
potreboval by som poradit:
som normalne zamestnany a mam prechodny pobyt v prahe, na slovensku som si zalozil s.r.o. so sidlom na mieste mojho trvaleho bydliska, k tejto s.r.o bude este tento rok zaregistrovana organizacna zlozka v OR v CR.
mam sukromny automobil registrovany v CR, kt. budem pouzivat pre firemne cesty:
1) mozem si uctovat cesty z miesta prechodneho pobytu v CR /tu sa zdrziavam vacsinu casu, nakolko tu normalne pracujem/ do sidla firmy v SR /kt. vsak ma sidlo na mieste mojho trvaleho bydliska/ kvoli cinnosti firmy - bude to vsak vacsinou cez vikend, kedze som aj normalne zamestnany
2) akym sposobom robit cestaky na tieto cesty, je to trasa praha-cez bratislavu-zilina /v CR asi 270km a v SR asi 270km/ - ohladom prepoctu ceny za PHM, aku cenu za PHM mam pouzit /priemernu cenu za PHM v den cesty z internetu - zdroj statisticly urad a pod./ - uctovat celu cestu cenou PHM v SR, alebo cast /aku?/ uctovat cenou PHM v CR - pouzit pritom stredovy kurz NBU v dany den /alebo aky kurz/?
3) akym sposobom a kde musim zaplatit cestnu dan /kedze vozidlo je registrovane v CR/? - asi tam kde mam sidlo firmy - mam pravdu?
4) pokial budem mat vo firme aj dalsie 1 alebo viac firemnych vozidiel /zakupenych za leasing firmou/, kt. budu urcene pre cinnost firmy - prenajom vozidiel, mozem pre svoje pracovne cesty /praha -zilina pripadne ine, suvisiace s cinnostou firmy/ pouzit moje vyssie uvedene sukromne vozidlo, aj napriek tomu, ze nejake firemne vozidlo bude v dany cas volne

dakujem