Daniela1954
04.09.17,17:07
Sestra mi darovala pozemok, kde chcem postavit chatku, problem je v tom, ze nemam pristupovu cestu na pozemok. Na konci pozemku vedie cesta, ale medzi cestou a mojim pozemkom je vlastnik parcely. Ako mam postupovat ked chcem pristupovu cestu k pozemku. Dakujem daniela.
ivka70
04.09.17,16:33
Napriklad odkupit od vlastnika parcely kus pozemku na pristupovu cestu alebo sa s nim dohodnut a zaplatit mu tarchu, ze bude znasat tvoj prechod k pozemku....
buchač
04.09.17,16:37
Akým spôsobom sa momentálne dostaneš na pozemok ?
Je pozemok ohradený ?
januli
07.09.17,03:03
K stavebnému povoleniu potrebuješ nájomnú zmluvu na daný pozemok za účelom prechodu... Ale najlepšie by bolo spísať návrh na budúcu zmluvu o zriadení vecného bremena.... A ci sa dohodnete odplatne alebo bezodplatne to je už na Vás.... Ide o jednorazový poplatok, ku kolaudácii sa potom na základe tohoto návrhu spíše riadny návrh na zriadenie vecného bremena prechodu. Všetky body ostávajú pôvodne a toto sa dá zapísať do katastra. Mam niekde aj vzor, tak poprípade môžem posunúť. Len nezabudni na účel... Ci ide iba o prechod alebo budeš potrebovať cez pozemok potiahnuť aj inžinierske siete. Ten účel využitia tam treba zapísať
Daniela1954
07.09.17,10:31
pozemok je ohradeny inym vlastnikom, ktory nechce na tuto temu so mnou komunikovat.
Daniela1954
07.09.17,10:32
Vlastnik sa nechce so mnou dohodnut, pretoze o ten pozemok mal on velky zaujem.
Daniela1954
07.09.17,10:33
No to asi je neriesitelny problem, pretoze na dohodu musia byt dvaja. Ja nemam inu moznost????
ivka70
07.09.17,10:36
tak to budes mat asi dost problem. Je nejaka ina moznost dostat sa na pozemok mimo pozemku vlastnika parcely, ktory nema zaujem spolupracovat?
ivka70
07.09.17,10:37
tvoj pozemok je ohradeny?
januli
07.09.17,19:08
buchač
07.09.17,19:39
Všetko pekné...aj Ficekov link.
Takže taká fikcia ?

Čo v prípade, ak má sused na svojom pozemku stromy, budovy rôzneho druhu (chata, náraďovňa, altánok) postavené tak, že prístup na druhý pozemok je v podstate nemožný ?
To by mal sused svoj majetok ničiť ?
Kto by to zaplatil, opravil, postavil ?
korela
07.09.17,19:50
Na Kolibe pri výstavbe vily odkúpili od suseda od hlavnej cesty iba prístupový chodník v šírke cca 1 m, je celý vydláždený, z obidvoch strán je pevný vysoký plot, riešenie hlavne pre školopovinné deti z MHD.
Nestačil by aj v tomto prípade iba chodník, alebo hasiči a iná údržba...??? pri kolaudácii...
Autá na vlastný pozemok majú normálny prístup z dolnej ulice.
Daniela1954
08.09.17,03:13
ja nechcem rusit nici majetok, ziadna budova tam nie je dokonca ani stromy, je tam brana a povedla tej brany ba sa to dalo riesit, ale nie je ochota. dakujem