mcunnamed
04.09.17,18:55
Zdravím.

Dnes o 11 hodine sa mi stala dopravná nehoda pri ktorej sme šli kolona aut za sebou s tým že niečo v predu sa stalo tak 3 auta pribrzdili ako aj ja no za mnou pán ktorý mal asi ešte 30sekund na brzdenie kedze mal dostatočnu vzdialenost ... Tak to neubrzdil a naparal to do mojho auta

Poškodene boli len moje a jeho auto.

Na mojom aute sú 5 dvere zatlačene pričom aj vedla 5 dverí na karoserii je zatlačene vedla svetla taktiež svetlo prasknute, naraznik je natom najhoršie pričom aj nosník je zatlačený.
Vinníka aj policajti uznali jeho .. Pokutu zaplatil 20€ ... no a následne aj v poistovni bol nahlásiť a to iste aj ja no cez telefon...

Obhliadka bude vykonana zajtra no už dnes by som sa chcel poinformovat čo a ako ... kedze auto mám 2 tyzdne takze som HAPPY ! :)

V servise kde som hned bol mi pán karosar povedal že pravdepodobne to uznajú ako totálku lebo je tam toho dosť a poistovna to nebude opravovat no čo v taký prípad... alebo ako postupovat čo sa daného pána technika pri obhliadke pýtat alebo čo a ako ...

Vopred dakujem za informácie a taktiež poprosím o zdržanie sa blbých komentárov :)
buchač
04.09.17,17:30
čo sa daného pána technika pri obhliadke pýtat alebo čo a ako ...
====================
Môžeš sa ho opýtať na jeho zdravie, na počasie, na deti, na názor ohľadom vývoja politiky v Líbii, čo vraví na odpálenie vodíkovej bomby ...a tak podobne.


Pre Boha živého, čo sa chceš pýtať ?
Obhliadači mŕtvych áut toho veľa totiž nenahovoria....to aby si bol v obraze.
Veď predsa uvidíš aj sám, podľa situácie, podľa jeho správania, odmeranosti.

Snáď len nechceš presný zoznam otázok ...či ?
-----------------------------

Na ceste si čávo (viď profil) ...no v inom si nevieš poradiť ?


P.S.:
...a kľudne sa môžeš aj uraziť. :cool:
mcunnamed
04.09.17,17:35
:) ja som slušne napísal, že primitívne komentáre nepotrebujem ... tiež by si sa šiel spytovať domov niekam, že čo maš robiť pokial by si nemal o danej tematike pojem :) ... Ako som písal pred menej než 2 týždnami som kúpil nové auto a asi podobný primitív no len za volantom to do mna napáral :) ... chcel som sa len informovať a tiež ako postupovať kedze viacerý ludia od kooperativy brali ruky preč :) ... Ale dakujem že si si našiel čas na takú skvelú odpoveď pomohla :) ale čas ti nevrátim
dmc
04.09.17,17:56
To ze si hlasil skodu cez telefon - na to sa nespoliehaj. Posli to aj pisomne - minimalne e-mailom Prestuduj si stranku kooperativy: http://www.koop.sk/nahlasit-skodu S poistovnou komunikuj hlavne pisomne (mailom) aby si mal v ruke dokaz . Priprav si pevne nervy a neustale sa vypytuj co bude dalej - likvidatora (bude ti prideleny) Ten co pride spravit ohliadku si spraví svoju pracu ale s tym nebudes mat neskor nic - pre teba je dolezity likvidator. Poistovni predkladaj kopie (technicak, papiere z miesta nehody) Pravdepodobne sa bude cakat aj na policajnu spravu.
buchač
04.09.17,18:01
Veď si dostal slušnú odpoveď...túdruhú variantu radšej nechci. ;)

Ale k veci...
Čo si nepochopil na mojej odpovedi ?
Tak inak...
Mal som viacero poistných udalostí na majetku - nehnuteľnostiach. Mal som aj havárku - totálku...buzerant mi nedal prednosť, auto som rozflákal.
Každý obhliadač toho veľa nenahovoril...pofotil, spísal a hajde o klienta ďalej.
Na vykecávačky proste nemajú čas. Alebo Ty sa aj môžeš pýtať, no dostaneš vyhýbavú a nekonkrétnu odpoveď, prípadne žiadnu.
Na cifry sa nemá význam pýtať...žiaden obhliadač nenosí so sebou počítač. Ak ho aj má, tak určite nebude sondovať tabuľky a na mieste z nich vypočíta škodu.

Capisci ???

Kooperatívu nerieš...skoro všetky poisťovne rady berú, no nerady platia.
Buď rád, že vinník nie je v poisťovni Groupama...by Ťa trafilo, pokiaľ by si dostal plnenie.
mcunnamed
04.09.17,18:06
Nepíšem sem pre srandu ale pre ifnromáciu som totálne v... s toho :) dôjdem zo zahranicia -> kúpim auto -> zajtra na školenie do práce štvrtok nastupujem a ono auto rozbite... Tak diky pekne krásny den za nami ... Dik za dalšiu odpoved aspon viem že na kávu s nim nepôjdem.
mcunnamed
04.09.17,18:07
ďakujem aj za takúto odpoveď ! :) aj to snáď pomôže pri riešení. ! príjemný zvyšok večera.
buchač
04.09.17,18:13
Čo Ti poviem...život je kuwa....;)

Mimo témy :
Ja som vtedy vystúpil z auta, rozklepaný jak sviňa...lebo adrenalín a okamžitý ústup hladiny cukru spôsobilo svoje (šak cukrovka je tiež svyna)...nuž som nasypal do seba zo dve sáčky cukru a klídek.
Maník nemal ani škrabanec na aute...a ja bez auta.
A čo teraz...len som íčoval jak pohan.
Martuk
04.09.17,18:55
pokiaľ je vinník z Kooperativy, tak si priprav pevné nervy, právnika maj na rýchlom vytáčaní a médiá tiež, nakoľko táto .... poisťovňa je sakra známa tým, že nielen nerada plní, ale taktiež veľmi rada oblbuje klientov, resp. poškodených vymyslenými paragrafmi, zákonmi a podobne. Spomeniem len jeden príklad: kolegyňa, ešte z doby, keď som robil v poisťovníctve, predala auto, ktoré malo PZP v Kooperative. S kúpnopredajnou zmluvou a aj odhláseným techničákom, podotýkam ODHLÁSENÝM TECHNIČÁKOM išla na pobočku, spísala patričné papiere a prišla jej odpoveď: NEAKCEPTUJEME VÝPOVEĎ, NAKOĽKO STE NEDODRŽALI 6-TÝŽDŇOVÚ ZÁKONNÚ LEHOTU NA VÝPOVEĎ!!!!!!!!!!!!! Pričom pri predaji auta sa zákonná, 6-týždňová výpovedná lehota neuplatňuje. Samozrejme taký bordel tam narobila, že až, a čuduj sa svete, za 3 dni boli prachy na účte.

Teraz k veci: Len výnimočne obhliadkový technik je súčasne aj likvidátor a ešte výnimočnejšie sa stane prípad, že technik je likvidátor a zrovna tvojej škody. Čiže si priprav všetky papiere, čo máš (STK, EK, veľký techničák, doklady od kúpy s bločkami, resp. faktúrou a dokladom o jej úhrade, prípadne leasingovú zmluvu a pod.) Rátaj s tým, že táto takzvaná poisťovňa bude (ako všetky v prípade šetrenia políciou) žiadať aj policajnú správu a keďže naši policajti sú tak strašne ochotní, že ti policajnú správu nedajú, hoci sa ťa priamo týka, tak si ju bude musieť poisťovňa vyžiadať sama a tu rátaj s 30 - dňovou lehotou (policajní úradníci majú, čuduj sa svete, takisto 30 dní na vybavenie každej žiadosti, hoci v prípade nehôd niekedy pre poisťovne keď si to poisťovňa, resp. likvidátor sám priamo vyžiada) posielajú svoje záznamy o nehode aj skôr.

Čo sa týka prípadnej opravy, dobre ti radím, choď do zmluvného servisu Kooperativy. Nedoporučujem ti ísť, podľa tvojho popisu škody, rozpočtom a už vôbec nie ísť do neautorizovaného servisu.

Krom toho, ak máš havarijné poistenie, tak nie je čo riešiť, uplatni si škodu z havarijného poistenia a spoluúčasť, ktorú zaplatíš, si daj preplatiť z PZP vinníka a prípadný rozdiel môžeš žiadať od vinníka po dobrom (zavoláš, toľko a toľko som platil spoluúčasť, vaša poisťovňa mi preplatila toľko a toľko, ste ochotný doplatiť zvyšok?) alebo po zlom (súd)
vicktor
05.09.17,06:37
Nove auto s rozbitym zadkom = totalka? To sa mi nezda.
Totalka je ked cena opravy > aktualna cena vozidla. To by ti vinnik musel skratit cele auto na pol auta - cosi ako Smart.