mmonika93
05.09.17,08:18
Keď idem po sobáši na ohlasovňu pobytu kvôli zmene trvalého pobytu bude mi stačiť vytlačiť informatívny list vlastníctva nehnuteľnosti alebo treba ísť na kataster?
ivka70
05.09.17,06:21
si vlastnik nehnutelnosti?
mmonika93
05.09.17,06:27
nie, manžel je vlastník
ivka70
05.09.17,06:29
Potrebujes bud vlastnikov so sebou alebo pisomny overeny suhlas .....

Na strankach maju miestne urady zvycajne uvedene, ze potrebuju aj overeny list vlastnictva, ale mozno im postaci aj informativny vypis, zavisi od konkterrneho miestneho uradu.
Zavolala by som si a spytala sa.
mmonika93
05.09.17,06:43
Občan je povinný pri prihlásení trvalého pobytu predložiť :

platný občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze, ak ide o dieťa do 18 rokov predkladá jeho zákonný zástupca rodný list tohto dieťaťa vydaný orgánmi Slovenskej republiky,
platný cestovný doklad Slovenskej republiky alebo osvedčenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky, ak nemá občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze,
doklad o vlastníctve alebo spoluvlastníctve budovy alebo jej časti podľa odseku 2 vydaný podľa osobitého právneho predpisu,
písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti s údajmi podľa § 4ods. 6 písm.b), toto potvrdenie sa nevyžaduje, ak
ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
ide o občana, ktorý má zriadené vecné bremeno doživotného užívania nehnuteľnosti,
ide o prihlásenie manžela a nezaopatreného dieťaťa vlastníka alebo
vlastník alebo všetci spoluvlastníci budovy alebo jej časti potvrdia svojim podpisom na prihlasovacom lístku na trvalý pobyt súhlas s prihlásením občana na trvalý pobyt pred zamestnancom ohlasovne


toto tam píšu ..tak ako manželka nepotrebujem ten súhlas nie?
vicktor
05.09.17,07:14
sorry, dlhe, necital som, ale ked sme po prestahovani chceli prihlasit vlastneho syna, museli sme na urad obaja rodicia.
Tak sa tam vyberte spolu, nech ti uradnicka nepokazi den.
misoft
05.09.17,13:27
Ivka - jedná sa už o manžela vlastníčky nehnuteľnosti - v tomto prípade sa nevyžaduje žiadne potvrdenie vlastníka. Ak by mali pochybnosti - stačí mu ukázať sobášny list a je to OK.
ivka70
05.09.17,17:09
to mi je jasne, teda ze kde o manzelku jedineho vlastnika, ale to, ze vlastnik je manzel, doplnila az neskor
misoft
06.09.17,16:25
Tak potom sorry....