adave
06.09.17,09:32
Dodávateľ nám dal pokladničný blok s výdajkou za tovar, suma DPH je na bloku aj na vydajke. Môže byť na výdajke uvedená DPH? ked je už na bločku? to isté aj pri faktúre s dodacím listom, môže byť aj na dodacom liste uvedená výška DPH, ked je už na faktúre? (forma DL je totožná s fa)
januli
06.09.17,08:34
neviem či je to problém ak dodavateľ rozpísal na výdajku a dodací list DPH.- výdajka od neho ti ani nie je treba, stačí faktúra a dodací list a k nemu robíš príjemku na sklad bez DPH ak učtuješ na sklad
kn-alka
06.09.17,08:42
a prečo by nemohlo?
adave
06.09.17,08:51
aj mne to príde takto, ale z drsr mi napísali, že sú to dva doklady na jedno dodanie a to nemôže byť(blok+vydajka) - nemôžu byť 2 doklady s daňou na jedno dodanie.... som začiatočník, preto sa pýtam tu, či má niekto s tým skúsenosť...
januli
06.09.17,08:55
v tom prípade pošlite doklad späť so žiadosťou o prerobenie a máte vybavené. v podstate áno je tam 2x DPH ...
kn-alka
06.09.17,09:37
výdajka ani dodací list predsa nie je daňový doklad, daňovým dokladom je pokladničný blok
adave
06.09.17,09:40
ak splňa naležitosti faktúry alebo zjednodušeneho dokladu, tak áno .... a na výdajke by nemala byť uvedená DPH
kn-alka
06.09.17,09:47
mať tak vaše problémy. ak mám pokl.doklad, tak nebudem výdajku považovať ako zjednodušenú faktúru. Mne soft tiež tlačí výdajky s DPH. na zaúčtovanie hotovosti aj tak potrebujem pokl.doklad a nie výdajku.
adave
06.09.17,09:54
ja som písala na drsr ohľadom iného a oni, že prečo mám dph aj na bloku aj na výdajke.... ja som to nevedela....oni v tom vidia problém z pohľadu dodávateľa
Žabinka
06.09.17,10:14
len aby si nebola prekvapená, aké "vedomosti" majú pracovníci drsr..:rolleyes: