Žabinka
07.09.17,08:57
Kúpili sme z IČŠ -§11- havarované vozidlo, časť použijeme na opravu vlastného vozidla, a zvyšná časť sa má rozpredať. Cena vozidla bola 2800€.
Čo sa týka DPH, tam je mi to jasné.
1. Ale ako zaúčtovať samotné vozidlo? Je to nákup na náhradné diely, môžem účtovať ako materiál 501, alebo je to tovar, keď to mienim rozpredať, a účtujem 504?
2. A potom ako ocením jednotlivé diely použité pri oprave môjho vozidla a ako pri predaji rozobratých ND? Vychádzam napr. z údajov na internete, kde nájdem také použité diely ktoré predávam, v dákej inzercii?
3. Účtovanie dielov na moje vozidlo mi je jasné, ale pri predaji ND použijem 642 alebo 604? To sa už asi odvíja od prvotného zaúčtovania nákupu..:rolleyes:
Ďakujem pekne..
Jarka 1
07.09.17,07:30
Účtovala by som ako materiál na 501. Potom 542/501 a výnos na 642.
Pri predaji by som ocenila tak podľa ceny na trhu napr. aj z tej inzercie.
Žabinka
07.09.17,07:34
Jarka dík.. Prešla som google, aj finančnú správu, ale nenašla som nič, čo by ma posunulo ďalej..:rolleyes:
Jarka 1
07.09.17,07:38
žabík, z nejakého školenia som si poznačila, že nám povedal:
ak účtujem predaj materiálu len občas, tak cez 501 a ak často, tak ísť rovno cez 504.
Žabinka
07.09.17,07:42
hm, toto je výnimočná situácia.. a preto ma to trošku zaskočilo.. ale asi si nebudem z toho robiť ťažkú hlavu, a budem postupovať ako si písala.. len dúfam, že s tým ocenením nebude mať DÚ problém..;) budem si pre istotu tlačiť inzeráty predaja použitých dielov z internetu ku každému môjmu dielu..