mackova
25.07.06,22:05
Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?
Melnick
25.07.06,20:08
Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?Miško v tom prípade musí podať nulové,ak Jožko zahrnie všetky zdaniteľné obchody do svojho priznania DPH.
abel
25.07.06,20:09
Áno, ak je poverenou osobou Jožko, mal podať aj Mišo - ak má príjem len zo združenia, tak nulové. Ak zajtra nikoho neukecáš na DÚ, tak už to má Mišo za 2000.-:mee:
abel
25.07.06,20:10
Niet nad elektronické zasielanie - to by si stihla aj minútu pred polnocou.
mackova
25.07.06,20:22
Abel, ale ešte nemám také skúsenosti. nič som neposielala cez internet na D.U. Nemusím mať nejakú registráciu u nich?
prosím pomôžeš mi?
Melnick
25.07.06,20:24
Abel, ale ešte nemám také skúsenosti. nič som neposielala cez internet na D.U. Nemusím mať nejakú registráciu u nich?
prosím pomôžeš mi?
Musíš sa zaregistrovať a bude Ti pridelené: Id používateľa.
mackova
25.07.06,20:27
Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.
Melnick
25.07.06,20:31
Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.
Choď hneď ráno,kým nemajú pretočenú dátumovku,možno uspeješ,urob milú :) a smutnú :mee:.
abel
25.07.06,20:33
Nejde mi udeľovať súhlas, ale tak ako píše Melnick. Teraz je už síce neskoro, ale do budúcna nad tým určite uvažuj. Kiež by bolo v mojich silách ti pomôcť, takmer každá moja skúsenosť ma stála 2000.- :D ale zato si pamätááám...
Na tvojom mieste by som to ešte ráno skúsila osobne na DÚ, ak máš tú možnosť.
abel
26.07.06,18:37
Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.
Ako si pochodila? Vysielala som ti pozitívnu energiu, tak som na teba myslela :) :) :) Zabralo? :confused:
Melnick
26.07.06,20:01
Ako si pochodila? Vysielala som ti pozitívnu energiu, tak som na teba myslela :) :) :) Zabralo? :confused:
Elenka ,mackova tu nebola od včera,myslíš,že nevybavila?
abel
26.07.06,20:06
Obávam sa, že nie, ja som veľa tej energie včera pomíňala aj pri polnočnej debate na tému Nitra.
Ale problémy, ktorí sa dajú zaplatiť peniazmi, nepovažujem za problémy. Kiež by všetko bolo len tak, že zaplatím to peniazmi a je po probléme.
STRELEC
26.07.06,20:17
Musíš sa zaregistrovať a bude Ti pridelené: Id používateľa.Len škoda, že ID sa vzťahuje na konkrétnu firmu a nie na spracovateľa !:rolleyes: Ľahšie by sa nám niekedy dýchalo, nie?
FAA
26.07.06,21:17
Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?

asi budem trochu od témy, ale nedá mi. Dodávateľské faktúry musia byť iba na poverenú osobu, na toho druhého vám fkt pri kontrole DU neuzná.
STRELEC
26.07.06,21:25
asi budem trochu od témy, ale nedá mi. Dodávateľské faktúry musia byť iba na poverenú osobu, na toho druhého vám fkt pri kontrole DU neuzná.Tento problém asi nevznikol - Mišo by bol podal priznanie k DPH, lebo by bol mal obraty a trklo by ho, že "sa má priznávať".