Romik84
07.09.17,19:48
Zdravim,

na jednej nemenovanej zoznamke mi poslali, ze musim uhradit clenstvo, lebo som suhlasil s ich podmienkami. Samozrejme, ako vacsina uzivatelov som si ich riadne neprecital. Ich sluzby som uz vyse roka nevyuzival, aj som zabudol, ze tam som zaregistrovany. Teraz posielaju email, ze uskutocnia pravne kroky, ked neposlem uhradu za clenstvo. Toto je mozne len na Slovensku. Ako dalej postupovat?
ivka70
08.09.17,04:39
To je mozne v kazdej pravnej krajine, kedze si podpisal zmluvu a zmluva stale trva, tak musis platit za sluzby. To, ze ich nevyuzivas, je tvoj problem, poskytovane ich stale mas.
Zaplat a pozri si podmienky zrusenia zmluvy, aby ti o rok (ci ine zmluvne obdobie) opat neprisla faktura.
PapaBless
08.09.17,17:33
Platil si niečo predtým? Podpísal si osobne nejakú zmluvu?
Romik84
08.09.17,18:06
plati sa vopred rocne clenstvo, ktore sa automaticky obnovuje. Ked sa niekde registruje a suhlasi sa s obchod. podmienkami ma to rovnaku vahu ako podpis klasickej zmluvy, nie? Keby som si pamatal, ci davaju nejake potvrdenie o platbe, este tam by sa to mohlo napadnut :/
PapaBless
08.09.17,18:13
Niesom expert ale som si pomerne istý že pokiaľ nepodpíšeš zmluvu, nemôže od teba nikto nič ťahať. Sám som si platil viacero samoobnovovacích služieb s tým, že ako náhne platiť prestaneš, službu ti jednoducho zrušia a dovidenia. Zmluva je základ. Registračné podmienky niesú zmluva. Tá musí byť riadne podpísaná a vytlačená. Napr. telekom musí všetky zmluvy posielať poštou, keď sa dohodneš cez net alebo po telefóne. Tipujem že kumpáni zo zoznamky vedia čo robia, a čakajú kto sa zľakne a nachytá.
bettylou
09.09.17,06:22
Áno, aj na Slovensku je možné, že niekto z lenivosti podpíše niečo, čo si ani poriadne neprečíta. Sudcovi to budeš dosť zložito vysvetľovať a asi ti to ani neuzná, jedine ak budeš mať lepšieho právnika ako protistrana alebo si nesvojprávny. Aj tak veľa šťastia, drž sa. :)
profesional
09.09.17,08:09
Všeobecné zmluvné podmienky s ktorými si explicitne vyjadril súhlas byť viazaný, tvoria zmluvu medzi tebou a druhou stranou. Zmluvu je možné uzatvoriť aj na diaľku a nemusí mať písomnú formu. Dokonca je možné uzatvoriť zmluvu na diaľku aj konkludentným spôsobom. Budeš musieť zaplatiť. A aby si nemusel platiť aj ďalej, mal by si ju čím skôr vypovedať.