veve_IX
07.09.17,21:33
Môžem pracovať na TPP súčasne u 2 zamestnávateľov? Resp. mám povinnosť to zamestnávateľom oznámiť? Prechádzam z jednej práce do druhej. V prvom zamestnaní si čerpám dovolenku, no už počas nej chcem nastúpiť do novej práce. Je to právne v poriadku? Majú 2 zamestnania súčasne nejakú nevýhodu - napr. vyššie dane alebo niečo podobné? Aké mám v takomto prípade povinnosti voči štátnym inštitúciám - socialna a zdravotná poisťovňa? Ďakujem.
ivka70
08.09.17,04:32
Mozes mat sucasne 2 zamestnania, akurat nezdanitelnu cast zakladu dane si mozes uplatnovat len u jedneho.
Dane a v danovom priznani zrovnaju, dan sa plati percentualne.
Ak vsak je nova praca konkurencna povodnej ,potrebujes na to suhlas povodneho zamestnavatela.
K uradom nemas ziadnu specialnu povinnost.
Griska11
10.09.17,18:28
Mozem sa opýtať ja obdobnú vec: momentalne som na materskej ( poberám uz RP) ktora mi konci 20.6.2018 kedy dieta bude mat 3 roky. U starého zamestnávateľa som zamestnaná uz na dobu neurčitú. Naskytla sa mi nova práca od 1.10.2017, som povinná v starej práci dat výpoveď dohodou, alebo mozem normálne nastúpiť do tejto a riešiť výpoveď až tesne pred ukončením materskej?! Dakujem za odpoved
ivka70
10.09.17,18:56
nemusis davat vypoved, mozes v prvej praci ostat na RD.
Plati ale to, co je v odpovedi o konkurencnej praci a suhlase prveho zamestnavatela
Griska11
10.09.17,20:16
Nie je konkurenčná, takze nemusím im ani dat vediet ze som niekde inde zamestnaná ..... ?! V prípade ze ale budem chcieť ostať v novej tak musim v starej oznámiť tesne pred ukončením RD výpoveď dohodou?! A potom su mi povinný preplatiť dovolenku ktora mi s materskou vznikla, alebo mi to zaniká?! Dakujem pekne