mir0slav
26.07.06,06:59
Zdravim,

banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

vdaka
Paula
26.07.06,05:06
Zdravim,

banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

vdaka

V tomto prípade, ak ide o podnikateľský účet, dala by som to do príjmu ovpl. základ dane -ostatné.
Milan Benka
26.07.06,05:18
Zdravim,

banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

vdaka

§3 Z DzP

2) Predmetom dane nie je

a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov, 3) príjem získaný vydaním, 3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len nehnuteľnosť ) alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,


Podľa mňa dar nie je predmetom dane v zmysle § 3/2 zákona o dani z príjmu, teda neovplyvňuje základ dane.
Braňo
26.07.06,05:35
nemyslím si, že banka dáva dar, ale je to skôr je to skôr kompenzácia za to, že neposkytla deklarované služby. Aj mne vrátili poplatok za mesačný balík služieb, pretože mi dodali kartičku s heslami po šiestich týždňoch. :)
Milan Benka
26.07.06,05:38
Záleží na popise transakcie na bankovom výpise
mir0slav
26.07.06,05:56
Na vypise je:
"Bezhotovostny vklad na BU KOMPENZACIA-DAR"
Milan Benka
26.07.06,06:00
Na vypise je:
"Bezhotovostny vklad na BU KOMPENZACIA-DAR"

šalamúnsky výrok , ale aj tak by som to bral ako dar.