kety15
08.09.17,09:56
Dobrý deň, máme zamestnanca ktorému končí pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú. Avšak pre 3 mesiacmi mal pracovný úraz a doposiaľ je na PN. Ak by sme s ním chceli nanovo uzatvoriť pracovnú zmluvu, je to možné až po ukončení PN? Aké povinnosti vyplývajú jemu, ak skončí pracovný pomer a je dalej na PN. Má sa nahlásiť na úrade práce, aby ho viedli ďalej oni? Ďakujem za odpoveď
ivka70
08.09.17,08:05
a preco mu PP iba dodatkom nepredlzite? to mozete aj cez PN, pojdete mu to dat domov podpisat.
kety15
08.09.17,08:20
takýto prípad sme ešte nemali. Pravdupovediac neviem, čo mam robiť. Na sociálke mi odporučili, aby sme počkali kým skončí PN a uzatvorili s ním zmluvu až potom. Ja chcem zistiť aj iné možnosti
ivka70
08.09.17,08:24
Najjednoduchsie je urobit dodatok zmluvy o tom ,ze sa predlzuje PP bud na dobu urcitu do ... alebo na dobu neurcitu.
Nekomplikujte zamestnancovi zivot tym, ze sa bude musiet hlasit v zdravotnej poiatovni pocas PN, ved moze byt stale vasim zamestnancom, kedze zmluvu s nim uzavriet chcete.
Katy a R
08.09.17,08:55
podľa mňa sa nikde hlásiť nemusí - ani v ZP. (SP už DPN nahlásila).
ale preňho by určite bolo lepšie - ako ivka napísala. myslím, že zamestnávateľa to nič nestojí ;)