susiquatro
26.07.06,07:11
Priateľ je SZČO. Živnosť aj miesto podnikania ma v SR, odvody tiež platí na Slovensku ale trvale pracuje v Nemecku.Potrebujem poradiť, ako je to s nákupom potravín, ktoré si nakupuje v Nemecku a taktiež pred cestou tam aj na Slovensku. Či sa tieto pokladničné bločiky dajú použiť ako náklad na stravu. Alebo radšej treba zabezpečiť stravné lístky na slovensku alebo slovenské diety. Alebo keď je v zahraničí mal by mať zahr. diety ako prac. cesta v zahraničí.Poraďte, my iba začíname.:o Ďakujem.
Milan Benka
26.07.06,05:21
Ako myslíte trvale pracuje ?
Fakturuje za svoju prácu, alebo má tam zamestnanecký pomer ? Alebo má živnosť aj v Nemecku ?
susiquatro
26.07.06,06:16
Ako myslíte trvale pracuje ?
Fakturuje za svoju prácu, alebo má tam zamestnanecký pomer ? Alebo má živnosť aj v Nemecku ?


Nie nemá živnosť v Nemecku iba na Slovensku, aj odvody platí iba v SR. Trvale pracuje myslím, že väčšinu času pracuje v Nemecku nie na Slovensku. Prvú faktúru ešte len bude mať po 15.9.2006. A bude pravdepodobne v eurách. Ostastné by mali byť potom v slovenských korunách.
Milan Benka
26.07.06,06:27
Ak výkon svojej práce bude fakturovať, tak má nárok na zahraničné diety podľa zákona o cestovných náhradach.
susiquatro
27.07.06,09:46
benka super ďakujem. takže tie slovenské bloky, čo si kupuje do Nemecka občas stravu, keď dobhne domov, sú mi na nič, však??? A ešte čosi. Do Nemecka odišiel až okolo 15.6. Živnosť má od 1.5.2006. takže kedže v tomto období od 1.5.-15.6. mal síce živnosť, bol na Slovensku ale nič nefaktúroval, nemá nárok ani na na žiadne slovenské diety.
Milan Benka
27.07.06,11:57
správne .......
susiquatro
27.07.06,15:51
správne .......

Ďakujem.JEj a ešte ma napadlo. A čo s tými pokl. blokmi čomá z Nemecka? sú použitelné ako výdavok, či sú nám nanič.Ďakujem :confused: :confused: :confused: