daja
26.07.06,07:50
Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Nemáte náhodou skúsenosti s tým, či nemocnica posiela žiadosť o nemocenské priamo soc. poisťovni. Náš zamestnanec mal úraz a musel zostať v nemocnici. Z nemocnice mi poslali len "Potvrdenie o dočasnej prac. neschopnosti - IIa. Žiadosť o náhradu príjmu". Neviete mi poradiť či to posielajú priamo sociálke. Vďaka.
Tweety
26.07.06,05:52
Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Nemáte náhodou skúsenosti s tým, či nemocnica posiela žiadosť o nemocenské priamo soc. poisťovni. Náš zamestnanec mal úraz a musel zostať v nemocnici. Z nemocnice mi poslali len "Potvrdenie o dočasnej prac. neschopnosti - IIa. Žiadosť o náhradu príjmu". Neviete mi poradiť či to posielajú priamo sociálke. Vďaka.
NO, ak ešte nie je ukončená DPN,tak určite ešte SP nie, pretože SP prepláca nemocenské až od 11. dňa jej trvania.
Gabi03
26.07.06,06:04
Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Nemáte náhodou skúsenosti s tým, či nemocnica posiela žiadosť o nemocenské priamo soc. poisťovni. Náš zamestnanec mal úraz a musel zostať v nemocnici. Z nemocnice mi poslali len "Potvrdenie o dočasnej prac. neschopnosti - IIa. Žiadosť o náhradu príjmu". Neviete mi poradiť či to posielajú priamo sociálke. Vďaka.

Náhradu príjmu platí zamestnávateľ, to je tých prvých 10 dní. Ak mu DPN bude trvať dlhšie, musíš ty poslať do SP ďalšiu časť - Žiadosť o nemocenské. Mali to doručiť spolu s tou IIa. - časťou.
daja
26.07.06,06:05
DPN ešte neskončila a bude travať asi 6 mesiacov. Táto "žiadosť o nemocenské" sa posiela až po skončení PN? Ide mi hlavne o to, či toto tlačivo pošle nemocnica mne ako zamestnávateľovi alebo priamo do SP.
uzivatel2
26.07.06,06:05
Nemocnica to neposiela na sociálku. Zamestnanec by to mal predložiť zamestnávateľovi, veď k tomu potrebuje aj potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku/po 10 dni/
Gabi03
26.07.06,06:19
Nemocnica to neposiela na sociálku. Zamestnanec by to mal predložiť zamestnávateľovi, veď k tomu potrebuje aj potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku/po 10 dni/

Súhlasím. A keď to bude trvať viac mesiacov, na začiatku každého sa ešte posiela.... tuším sa to volá Potvrdenie o trvaní DPN (?), je to o tom, že DPN prechádza do ďalšieho mesiaca.
daja
26.07.06,06:21
Ďakujem za odpovede. Asi urobili chybu v nemocnici, keď to neposlali spolu. Budem tam musieť volať. Zamestnanec mi to nemohol doručiť, keďže je ešte stále v nemocnici v dosť vážnom stave.