Peter Takács
08.09.17,20:03
Elektromer Kamstrup 382, výpadok hlavne vo sviatočné dni - sobotu, nedeľu, nezopína už vôbec ani vo všedné dni. Koho mám zavolať?
buchač
08.09.17,19:03
Hm....

Keď tak uvažujem nad tou ??? otázkou ?
Prichodia mi na um viaceré odpovede....že zavolaj napríklad :

- mäsiara
- do banky
- suseda
- do vodárni
- vedúcemu potravín
- ...mňa nevolaj, je piatok ... dlabem na nočné.

Kuwa, jedná sa o elektromer, tak koho by si asi mal zavolať ???
Ti nezapína alebo nedopína v tej hlave ?
Si robíš íču alebo si tak sprostý od narodenia, prípadne si sa postupne dopracoval k tej blbosti ???
Nemáš náhodou aj iné a inde výpadky ?
misoft
09.09.17,13:03
Asi dušpastiera... keď ti to robí v sobotu a v nedeľu.... Bóžinku - takúto sprostosť som už dlho nečítal.
bettylou
09.09.17,13:33
taky tak, dlho neváhaj, bo potom možno aj hasiči budú musieť dôjsť
profesional
09.09.17,15:44
1. Najprv musíš volať príslušnú distribučnú spoločnosť, nech ti dajú súhlas na odplombovanie elektromera. Bez ich súhlasu nesmie byť elektromer odplombovaný.

2. Následne zavoláš spoločnost s oprávnením ma výkon servisu silnoprúdových a slboprúdových elektroinštalácií. Oni premerajú správnosť zapojenia, premerajú skratové prúdy a zistia, či je vada v elektromere, alebo v elektroinštalácii. Ak ke vada v elektroinštalácii, dohodni sa s nimi na oprave. Ak je chyba v elektromere, zavolaj opäť na distriučnú spoločnosť a požiadaj o výmenu elektromera.

3. Po oprave elektroinštalácie, ako ak po výmene elektromera je potrebné ešte zaplombovanie elektromera. Znova zvoláš na distribučnú spoločnosť a požiadaš o zaplombovanie elektromera.

To je všetko.

V dnešnej dobe je elektromer vadný len vo veľmi málo prípadoch. S najväčšou prvavdepodobnosťou sa ti vytvoril niekde v elektroinštalácii skratový okruh.
profesional
09.09.17,15:50
Väčšina ľudí netuší, že nemôže hneď volať elektrikárov a že potrebuje súhlas distribučky na odplombovanie elektromera. Tak sa pýta na postup. A dobre robí. Na rozdiel od teba. Ty práve dohromady nič nevieš a nie aby si sa opýtal, ty rovno trepeš dve na tri.

Čo si chcel tou odpoveďou efektívne poradiť?

Je správne opýtať sa, keď nevie. Ale je nesprávne vypisovať somariny, keď o veci nič nevieš. Len to by niekto nesmel byť riaditeľ vesmíru s googlom po ruke.
buchač
09.09.17,16:10
profesional (Dnes 17:50)
Čo si chcel tou odpoveďou efektívne poradiť?

=====================
Len dilino ako Ty nevie, že elektromer je zablombovaný a nemôže do neho šahať.

Väčšina nevie ?
Kuwa, tak im treba zobrať občiansky....
-------------------------------
...a ozaj, nevidíš do mňa, nepoznáš dôvod môjho, takpovediac, vyslovene provokatívneho komentára.
Mám tušák, že sa jedná o jedinca, ktorý tu provokuje práve takýmito stupídnymi otázkami.
-------------------------------
...a nebola/nie je to odpoveď.
Je to komentár...a to je kuwa rozdiel.
Také nevieš, Ty priblblé právnicke eso ...???
---------------------------------
Na záver by som si snáď dovolil poznámku.
Bol som majiteľom nehnuteľností už v dobách, keď si ťahal kačera za sebou po pieskovisku...a tudíž aj vedel svoje povinnosti.

TO, čo som ja zabudol, TO sa Ty ešte budeš musieť naučiť.
---------------------------------
...a mimochodom, neurážaj, lebo začnem ja...a to už potom, kuwa, nepredýchaš.

Urážaš, povyšuješ sa, ... a to nie iba v mojom prípade.
Už Ťa nie jeden na to upozornil...zároveň si bol dodrbaný, že v príslušnej téme nemáš pravdu.
Takže klídek, Ty inteligent....klídek !!!
misoft
09.09.17,17:46
No teba mať za právnika - tak v istých prípadoch by som sa radšej osobne hájil.

Ty "odborník" - KTORÁ distribučná spoločnosť ti POVOLÍ odplombovať elektromer? ŽIADNA!!!!!!!!!
Toto môže vykonať iba pracovník distribučnej spoločnosti - OSOBNE!

Montáž elektromera - môžeš si najať firmu na namontovanie - to by bolo OK, ale to je všetko, pretože ten tvoj posledný odsek - zaplombovanie - áno musí vykonať distribučná spoločnosť.
Ale zabudol si na jeden fakt - elektromer je majetkom distribučky, jeho namontovanie musí byť podľa normy a to sa potvrdzuje REVÍZNOU správou, pretože to je tiež ZÁSAH do elektrických rozvodov.

Takže nepíš chobotiny.
profesional
09.09.17,19:01
Každá distribučka ti povolí odplombovať elektromer. Osobne s tým mám skúsenosť.

Len tak pre srandu, zavolaj si na ZSE Distribúcia. Kedysi to smel robiť iba pracovník distribučky. Dnes to môže urobiť akákoľvek osoba s oprávnením z Technickej inšpekcie.

Dokonca je ten súhlas daný telefonicky, nahrávaný a spoplatnený.

Pracovník distribučky iba plombuje. Ale neodplombúva.

Zjavne v tejto veci nemáš absolútne žiadnu prax.

Ak sa mení iba elektromer, tak revízna správa sa nevyžaduje. Viď príslušná technická norma. Revízna správa sa vyžaduje len ak sa mení spôsob zapojenia.

Chobotiny nepíšem.

Kedysi si distribučky roboli odplombovávanie sami. ale aktuálne nemajú dostatok ľudí a čakalo sa na odplombovanie aj viac ako mesiac, čo bolo neprijateľné bez ľúdí, aby boli tak dlho bez elektriky. Takže sa menila vyhláška a dnes distribučky iba dávajú súhlas s odplombovaním. Stačí nezotrvávať na starých zvyklostiach a skôr ako odsúdiš, pozri si aktuálny stav.

Ak potrebuješ za každú cenu vyzerať za každú cenu ako blbec, zavolám na ZSE distribúcia a hovor nahrám a dám sem prepis. Nahrávku zverejniť nemožno. A budeš za totálneho blbca. To ti naozaj stojí za to?
Martina T
09.09.17,19:05
Tak ja neviem, ale kedže sme v marci menili elektrické rozvody a sieť na 3 fazovu myslím si, ze pravdu ma určite v plnom rozsahu profesional. Súhlas na odplombovanie elektromera sme určite žiadali telefonicky. Po potvrdeni elektrikari vymenili vedenie a nový 3 fázový istič a urobili reviznu správu. Tu som osobne zaniesla na distribučnú spoločnosť a požiadala o výmenu elektromera za 3 fazovy a zaplombovanie. Montáž elektromera robí zásadne distribučna spoločnosť a nie firma ako píše misoft. A tá si už žiadnú revíznu správu nepísala
canbo
10.09.17,18:22
Pozor na búrlivú debatu.
Nie je jednoduché odpovedať , ak predstava o "nočnom prúde" je tradične, že večer zapne nočný prúd a ráno vypne. Ale tak to nefunguje. Teraz je prepínaná sadzba v elektromere "signálom" v rôznych časoch a dĺžkach zopnutia.
Tak určite netrhať plomby na elektromere , ale naučiť sa elektromer odčítať - to znamená ,že v predpokladanom čase zopnutia je tarif "nočného prúdu " indikovaný na displeji.( A zároveň sa menia hodnoty taríf...) Ak tarify prepína ,tak skontrolovať blokované zariadenie - jeho spínací prvok (npr. stýkač). Ak spína stýkač a je v poriadku , môže isť o poruchu spínaného zariadenia-( predpokladám bojlera.)
A koho zavolať snáď najprv skúseného elektrikára , až potom reklamovať elektromer, lebo....
misoft
10.09.17,18:31
Keď to povolí ZSE - je to ICH problém! Pokiaľ si distribútor necháva zasahovať do SVOJICH fakturačných prístrojov, tak to potom aj vyzerá! VSE to nepovolí - zistené pred mesiacom! Rekonštrukcia výťahu - potrebovali odpojiť prívody - VSE ZAKÁZALA zasahovať do elektromeru. Musel prísť pracovník, odpojiť (samozrejme po kontrole plomby). Vo štvrtok pri šli zapájať, kontrola, vykonaná revízia, vypísaná revízna správa, zaplombované.
V tomto prípade TY vyzeráš ako blbec, keby si bol nejakým distribútorom a povolil by si takto odplombovať fakturačné meradlo, ten, čo by to žiadal, mohol s meradlom kľudne manipulovať.
canbo
10.09.17,18:45
Plomba na Istení pred elektromerom sa po nahlásení disrtibutorovy poruchy, alebo potreby výmeny môže vykonať elektrikár vykonávajúci opravu...Revíziu vyžadujú iba pri zmene istenia, alebo výmeny káblov.
Martina T
10.09.17,19:03
Presne tak, marec 2017, VSD, telefonické povolenie. Elektrikari urobili výmenu prívodu a revíznu správu, VSD výmenu elektromera za 3 fázovy a zaplombovanie. VSE s tým nemá nič spoločne, zmluvu máme uzavretu s ČEZ Slovensko
vicktor
11.09.17,08:16
Nezacni s povolenim na odplombovanie elektromera. Daju ti lehotu par dni, aby nevyprsala skor nez zozenies majstra.
Ale lepsie reklamovat vo firme ktora ten elektromer montovala. Bud distributor alebo jeho partner. Oni uz budu vediet zladit odpojenie, opravu, vymenu...