_viki
09.09.17,12:07
Poviem príklad:


------
Chcem sa dostať zo Stupavy [zóna 215] na zastávku Cintorín Slavčie Údolie v Bratislave [zóna 100]. Musím teda prejsť 4 zóny [zóna 100 sa počíta ako 2 zóny]. Na zastávke v Stupave si vypýtam od vodiča RegioJet-u lístok na Patrónku, skadiaľ budem prestupovať na MHD autobus. Vodič mi dá 60 minútový, prestupný a 4-zónový lístok. Samozrejme bol označený IDS BK. Na Patrónke som si plánoval kúpiť ďalší lístok na MHD. Našťastie som išiel s kamarátom ktorý my vysvetlil že ďalší lístok si už nemusím kupovať, keďže tento platí na všetky zóny cez ktoré prechádzame, odkedy zaviedli IDS v Bratislavskom kraji. Tak sme nastúpili na MHD autobus bez toho aby som si kupoval dalši lístok a odviezli sme sa až do cieľovej zastávky.

. . .

Keď sme išli naspäť, kúpil som si 60', 4-zónový z tých žltých boxov. S týmto lístkom sme sa odviezli až ku Patrónke. Keďže som takto daľeko cestoval prvý krát, nebol som si celkom istý či mi lístok MHD bude platiť aj v RegioJet-e tak som si pre istotu od vodiča kúpil listok naspäť do Stupavy.
------

Moje otázky:

1. Neviezol som sa načierno, keď som si kúpil lístok v RegioJet-e a dostal som sa ním až ku Cintorínu Slávčie Údolie pomocou MHD?

2. Ak by som si kúpil MHD lístok, ktorý je 4-zónový, dá sa použiť aj v RegioJet-e? Ak áno, stačí len vojsť do autobusu cez zadné dvere, alebo ho treba ukázať šoférovi?

Prepáčte ak sa pýtam deb*liny, ale ja som cestoval väčšinou cestoval len priamymi spojmi RegioJet-u do neďalekých miest :confused:
arizona
09.09.17,12:32
Vygoogli si stranku Regiojetu a MHD v danom meste, urcite tam najdes kontakty a spytaj sa. Mas 100 %-mu odpoved hned :-)
vicktor
11.09.17,07:07
To prve zo Stupavy s listkom na Patronku je OK, mozes pokracovat a vozit sa po BA az do konca 60 minutovej lehoty.
To druhe neviem, ved si sa mal opytat sofera.
Skus tu: http://www.dpb.sk/podnety/vase-podnety/
ivka70
11.09.17,07:12
Regiojet este do integrovanej dopravy zapojeny nie je.
Predpokladaný termín zapojenia RegioJetu do integrovanej dopravy je najneskôr do 30. júna 2018.
http://bratislava.dnes24.sk/regiojet-vstupi-do-integrovanej-dopravy-schvalili-to-krajski-poslanci-273346

1. viezol si sa na cierno, nemal si platny listok na MHD.
2. zatial nie
vicktor
11.09.17,08:51
Nedorozumenie - o RegioJete pise nespravne, ved take cosi zo Stupavy na Patronku nejazdi, viezol sa autobusom RegioLines.
Oprava: Slovak Lines (SAD)
ivka70
11.09.17,09:03
to musi on vediet, cim isiel .... odpoved dostal taku, aku polozil otazku :)
_viki
14.09.17,02:42
Pardon, moja chyba, splietol som si to v hlave, viezol som sa na Slovak Lines, a nie RegioJete...
_viki
14.09.17,03:14
Nakoniec som našiel na stránke IDS BK článok 'predaj a použitie cestovných lístkov IDS BK' čast Slovak Lines;
"Platným cestovným lístkom sa preukážte vodičovi a oznámte mu kam budete konkrétnym spojom cestovať"