jE2f
26.07.06,07:50
Potrebujem radu... kamarat si zalozil zivnost a prisiel mu postou navrh zverejnenia v databazach firmy firmdata do zapisania do ich obchodného registra. Samozrejme som mu povedal nech to neplati, pretoze je zbytocne aby on s obrabanim bol vedeny v takomto registri. Zial jeho manzelka zobrala sek a zaplatila ho. Chcel som sa spytat ci existuje moznost podla obcianskeho zakonnika dostat este peniaze spat. Ak ano podla akeho paragrafu.. Dakujem za kazdu radu..
josh
26.07.06,06:58
Neviem o aku sumu ide, Register obchodu, vos (ci ako sa to volaju), zvyknu pytat 2.200,-Sk - teda co aspon ja viem. Do obchodneho registra sa ale tymto urcite kamarat :) nezapise. To by musel platit trocha viac ako 3 tisicky.
Ak ale uz raz zaplatil, neda sa nic robit. Oni to ponukli a akceptaciou ponuky (zaplatenim) uzatvorili zmluvu. Smola.
elPi
26.07.06,08:12
Tiež som sa s tým stretol, že ešte som nemal doručený oficiálny prvý výpis z OR po založení spoločnosti, ale z dvoch firiem mi už došli faktúry na zaregistrovanie.
Neviem či by sa tam dala napadnúť len zneužitie veľkej podobnosti názvov, ktoré sú hneď navrchu ponuky výrazné -
Obchodný register - Register obchodu
a až dole malými písmenkami je, že o čo sa jedná - že tada sú to dve súkromné firmy ktoré vraj robia registráciu a napaľujú a ponúkajú tieto zoznamy na rôznych príležitostiach.
Za 15 rokov som však od nich nikde žiadnu ponuku nevidel. :mad:
Ernst Andrea
08.01.07,08:03
Dobry den, uz jste se pokusil tuto firmu kontaktovat a rici, ze se jedna o chybnou platbu?Podle me je firma ve veci storna platby velmi kulantni, samozrejme je nutno prihlasit se vcas.Ja sama zastupuji ceskou firmu a bylo mi jasne, ze se jedna o nabidku. Krome toho pokud bych necemu nerozumela, nejdriv bych se telefonicky informovala, o co se jedna.
Ernst Andrea
08.01.07,08:03
Dobry den, uz jste se pokusil tuto firmu kontaktovat a rici, ze se jedna o chybnou platbu?Podle me je firma ve veci storna platby velmi kulantni, samozrejme je nutno prihlasit se vcas.Ja sama zastupuji ceskou firmu a bylo mi jasne, ze se jedna o nabidku. Krome toho pokud bych necemu nerozumela, nejdriv bych se telefonicky informovala, o co se jedna.
qwe
22.08.07,12:57
tak platba neni povina hej ? kludne mozem ignorovat?
dusan 13
22.08.07,13:04
ano, treba ignorovať
kenzo
13.11.07,16:02
Caute, ste super! ja som to akurat tiez dostal..., ale s vasou pomocou sa nad tym akurat zasmejem...:)) dikiiii Vam
Petko83
15.09.08,09:00
Chválabohu, ze existuju mudri ludia ako vy. Uz som sa to chystal platit ale teraz sa im mozem vy.... do tvare. To co sa deje na SK snad ani nie je mozne.
funtastic
16.12.08,14:41
jasne,ze je to oblbovanie ludi a ich neznalosti. mama zalozila fimu a prislo jej to. hned to chcela zaplatit. je to svinstvo. poslu len sek bez vysvetlenia. hned som to zahodil. asi zacnem posielat len tak seky. zda sa to byt dobry kseft
klark7
16.07.09,18:37
Ahoj, chcem sa pridať k téme :-) dnes mi prišla taktiež takáto ponuka a síce 49€ ( asi znížili cenovú ponuku kôli kríze:-) ) a to mam začiatok živnosti len od augusta, to čo sa na slovensku deje je fakt zaujímave, už sa teším :-)) p.s. netreba nič platiť len brať :-))
user242
28.09.10,08:47
Tiež mi to včera prišlo - šek na 49€ od spoločnosti FIRMDATA, nechýbalo veľa a zaplatil by som to. Ďakujem
Don133
03.10.10,12:14
Urcite aj tu sa zacina konkurencia :)) pri zalozeni s.r.o pred 7 rokmi prisiel len jeden "registracny poplatok" za zápis "akože do obchodného registra" pred rokom asi 3 , ktoré samozrejme putovali tiež do koša. Zaražajúce je ako sa dostali k údajom, ked original zápisu do orsr som nemal ešte ani doma.... Minimálne je to zneužívanie podobnosti názvov a vyberanie neopodstatnených poplatkov od zacínajúcich podnikatelov, ktorý ich platia v dobrej viere... odporúčal by som kompetentným orgánom zaoberať sa ako obmedziť tento druh podnikania....
pindro
10.10.10,06:11
Neviem ako vy, ale manzelka zacala podnikat a ked jej zacali chodit taketo zapisy, samozrejme este skor ako zacala s niecim .., tak som sa celkom pobavil.
Inac je to tam napisane, sice tak nezrozumitelne (to je jasne, ved sa tymto zivia), ze !!! register obchodu a zivnosti obsahuje len zapisy o cinnosti firiem, ktore su "obsiahnute v obchodnom registri" prislusneho sudu atd ...

Takze, nenechajte sa namotavat kadejakymi ponukami ..

S pozdravom
fero23
01.07.11,07:07
Pridam sa ku kritike firmy Firmdata, ktora sa predsavuje ako slovenska databaza firiem. Hned na zaciatok je to nekala spolocnost.

Kontaktovali nas s ponukou zareg. firmy do ich databazy zdarma a s moznostou reklamy cez spolocnost Google formou jedneho slova pre vyhladavanie. Pani na opacnej strane po jasnom a zretelnom rozhovore povedala,ze zareg. v ich databaze je zdarma a Google je 300eur bez dph IBA K CHCEME MAME ZAPLATIT FAKTURU, KTORA PRIDE SO ZMLUVOU.

Zmluva dorazila rozum sa mi zastavoval nad nou. Minipismenkami dole pokial nezasleme nepodpisanu zmluvu spat do 2 dni zmluva plati AKO TO CO JE ZA PRAKTICKY.

Dalej kazdy den mi volala ta pani, ze kedy bude uhradena fa. odpoved: no nebude nechceme danu sluzbu. A ze to sa neda zrusit a ze je to uz spustene a podobne keci. O 3 dni volal ina pani s financneho, ohladom faktury. Pripustila chybu, ze boli poskytnute zle informacie, ale fa. samozrejme treba zaplatit co je podla mna uplny nezmysel ziadnu sluzbu sme si neobjednavali. Nic sa platit nebude.

Este poznamka zda sa mi, ze su ta tym takmax 4 ludia lebo hlasy, ktore boli pocut v pozadi akoze mali navodit dojem ze je tam vela ludi co volaju co je tiez kravina.

Cize vysledok FIRMDATA s.r.o. absolutne firma, ktora nema co robit na slovenskom trhu. Ine informacie podavaju ako su skutocne.
pafendorf
13.10.11,09:57
Ináč, vie my niekto povedať odkiaľ tie hovada ťahajú informácie o novovzniknutých živnostníkov a založených firmách ? asi majú niekde prístup kde my nemáme, či ?
Sliedič
12.12.11,10:59
Ja som tuto "ponuku" od nich dostal dnes tiez. A tiez by ma teda fakt zaujimalo, odkial SUKROMNA FIRMA VIE o tom, ze som si zalozil zivnost? Ci na to maju nejaky software, ktory kontroluje zrsr.sk a odchytava vsetky novo zalozene zivnosti a obratom posielaju listy s "ponukou" na zaplatenie 59eur?
Neskutocne... Hned mi to bolo podozrive a tak som nasiel tuto debatu.
nero 5
23.07.12,19:09
No dnes to prislo aj mne a hned po precitani som to roztrhal a hodil do kosa.Tam to totiz patri.Bol by som velmi zvedavy ci odvadzaju dane s takto zarobenych penazi a ci je to vôbec kontrolovatelne danovym uradom.
TACOSI
15.08.12,15:35
Mne to dnes prislo taktiez.
Hned som pozeral na net,co je to zas za podvodnicku firmu.

a uz ked tak,,,59€ je naozaj nehoraznost.
4kolkár
25.03.13,10:54
dnes so aj ja dostal obalku, ale suma je uz 92€.. takze rovno do kosa...zapis v obchodnom reg mam necelý mesiac.
ps84
12.07.13,10:34
Ahoj, ja som to tiež dostal. Pondelok 8.7.2013 som bol na živ.úrade v stredu 10.7. som dostal osvedčenie a v piatok mi prišiel list z REGISTRA OBCHODU A ŽIVNOSTI (Firmdata Slovenská republika, s.r.o. - konatelia Friedrich Annerl a Deborah Annerl - Rakúsko a že prečo sa majú tak dobre keď oblbujú slovač) o zaplatení 59€ :D. Hneď mi to bolo čudné lebo mi zamestnankyňa živ.uradu povedala, že mi papiere prídu tak za týždeň. Nič nezaplatím, ale majú to dobre vymyslené. Takí čo sa tomu nerozumejú alebo si to nepreveria tak im pošlú peniaze len tak, za nič.
nnikaaa
16.09.14,07:17
Aj ja som to akurat dostala, tiez firma firmdata. Pozrela som na to a prve bolo co ma napadlo ze co uz ked to treba zaplatit .. a potom rozmyslam ze ma o dalsich poplatkoch neinformovaliz som sa dostala sem....len rozmyslam ako to maji vymyslene ze maju vsetky potrebne podklady o novozalozenych zivnostiach.