1morelo1
10.09.17,13:53
Zdravim majstrov...som v tomto smere uplny ,,lajk,, a potrebujem poradit.Byvame v malej troj posch.bytovke,ktora ma 50tky steny - je to tehla.Je to prizemny byt.Cela bytovka je pod zemou podpivnicena...ma vyznam zateplit strop pivnice cisto len pod mojim bytom?V byte mame laminatovu podlahu a cez zimu je dost chladna a citit ako ide od zeme zima.Je tam 6 pivnic.Kazda ma svoje 2 okienka a nakolko susedov si nevyberame,tak ich okienka su stare,rozbite atd.a ich vymenu maju na haku...
buchač
10.09.17,12:32
Pred dvoma rokmi si sa pýtal na
http://www.porada.sk/t272513-preco-mame-chladnu-izbu.html#post2775127
Tiež si sa pýtal na
http://www.porada.sk/t274008-elektricky-kotol.html#post2787555

O dva roky (periodicita) sa budeš pýtať znova ?
Alebo :
- zateplíš
- dáš parkety
- dáš koberec
- budete sa teplejšie obleikať
- nastavíš kotol
1morelo1
10.09.17,16:51
Mame uz rok plyn.kurenie...byt sme kupili s elekt.kurenim...elektricky kotol 6kw do radiatorov...bola to katastrofa.Po jednej stranke boli sme radi s kupou bytu po druhej plakali s mesač.splatok za elektrinu...nakolko neviem ako sa tu odstranuju stare otazky o radu ale dakujem za Vasu všimavost ;-)
misomiso
10.09.17,18:17
Samozrejme, ze ma. Dnes sa dava od zeme az 20 cm polystyren, ja by som dal apsom 15, ke duz sa to robi.
1morelo1
10.09.17,19:46
Lebo co som sa doteraz pytal vseliakych majstrov tak kazdy mi skoro povedal ze pokial je v pivnicia zima nasledkom netesnenia pivnicnych okien tak nejake zateplenie stropu je uplne zbytocne...preto sa skusam pytat tu na stranke s tym ze tu najdem nejakeho odbornika
vicktor
11.09.17,08:59
Kto spravuje dom? Tie pivnicne okienka treba vymenit z fondu oprav. To pomoze viac nez nalepit polystyren pod tvoj byt. Asi tam budu aj ine prizemne byty - spoj sa s majitelmi a rieste to spolocne.
misomiso
11.09.17,16:56
Joj, to su odbornici... Zateplenie sa dava aj (hlavne) na mury z vonkajsej strany, aby zabranovalo prestupu tepla von, kde byva v zime aj -20C, niekedy aj menej. Ked dokaze polystyren odizolovat od vonkajsieho studeneho vzduchu, neviem, preco by nedokozal odizolovat od pivnicneho vzduchu. V podsate sa da povedat, ze ked tam narypes aspon 15 cm polystyrenu, tak mozes vsetkym v tych pivniciach okna pokoje aj porozbijat.

Celkom teoreticky, su tam este aj mury, ktore prenasaju teplo. Teda, vsetky mury, ktore sa dotykaju stropu. Nosne, aj priecky. Ak by mala mat ta izolacia standard povedzme pasivneho domu, tak by si musel este aj vsetky mury zateplit povedzme od stropu aspon 60 cm, smerom nadol nejakou aspon desiatkou. Ale zalazi na tom, kolko je na tej ploche bytu murov. V podstate staci zateplit strop.
1morelo1
12.09.17,02:45
Dakujem...;-)
vicktor
12.09.17,07:58
Miso, najskor pises ze staci pod jeho bytom a potom prejdes na rady zateplit este aj obvodove steny. To druhe je lepsie.