Zuzanakuc
10.09.17,18:07
Pred štyrmi rokmi mi zomrel otec a keďže ma mal ako jedinú dcéru za miláčika všetci si myslia, že som vybrala peniaze z jeho úctu. Problém je, že som nemala ani dispozičné právo a v živote som ani v tej banke nebola. Len sprostá súhra náhod, miest a času spôsobila, že celú tu dobu si myslia, že som to bola ja. Pár mesiacov po pohrebe, ma mama obvinila prvýkrát, ale neriešila som to. Je možné, že mi banka dá k nahliadnutiu alebo je možné, aby som obdržala detailný výpis z účtu, kto a keď z nebo vyberal peniaze? Od smrti sú to 4 roky a naozaj potrebujem očistiť svoje meno a dokázať že som to nebola ja čo kradol... Ďakujem za Vaše rady, už začínam byt zúfalá...
Dáša_
10.09.17,16:14
tie peniaze z účtu odišli pred alebo po smrti otca?
buchač
10.09.17,16:30
Je možné, že mi banka dá k nahliadnutiu alebo je možné, aby som obdržala detailný výpis z účtu, kto a keď z nebo vyberal peniaze?
==================
Zodpovedne na to zodpovie daná banka.

---------------------------
Ale kľudne sa obráť na súd s podaním nejakej tej žaloby na ctenú rodinu.
Ide o to, že informácie o účtoch si môžu vyžiadať súdy v občianskoprávnom konaní písomne...a tak sa dokáže, čo a ako.
pavol54
10.09.17,16:44
Do účtov môžu nahliadať oprávnené osoby - majiteľ (zomrel je to pasé) a ak podáš TO(trestné oznámenia) tak OČTK (orgány činné v tr.konaní), alebo ak máš dobré styky s Rajtárom tak sa ti na to pozrie Rybanič:)
branislavp
11.09.17,00:27
Jedine podať na súd žalobu, tak ako radí buchač. Súd vyžiada od banky potrebné informácie, podľa nich sa zistí, kto peniaze vybral. Inak Tebe banka nedá informácie.
taiko
11.09.17,04:57
ale no tak. Politiku sme sem hadam miesat nemuseli ;)
vicktor
11.09.17,07:38
S hotovostou som v banke nerobil uz roky rokuce. Mozno z vypisu sa da/dalo zistit kto to bol - mate ho? Alebo ten notar ktory riesil dedicske konanie?
Co tak ho poziadat nech on z banky dodatocne vypyta tuto informaciu?
Banky maju aj "poplatok za ine potvrdenie" - mohla by si skusit potvrdenie ze k uctu si nebola disponentom.
Zuzanakuc
11.09.17,08:14
To je ta najväčšia záhada. Mali byt vybraté presne v deň smrti a ani ja a ani nik s tých najbližších to nebol. Skôr mi to príde ako dátum zaúčtovania, nakoľko ten deň bol pondelok, prvý deň po víkende.
profesional
11.09.17,09:03
Údaje si môže vyžiadať osoba, ktorá je v osvedčení o dedičstve uvedená ako osoba, ktorá dedí jeho zostatok. Inak sa k nemu bez ťahaniciach po súdoch a polícii nevyhneš. Ak je rodina na tom tak dobre, že si navzájom neveríte a obviňujete sa z krádeže peňazí aj po takom čase, bolo bh na mieste zváži5lť riešenie k usporiadaniu rorinných vzťahov. Lebo problémom nie sú tie peniaze. Tie sú už len následkom.