baninka
26.07.06,08:19
ahojte,
nasledovný problém:
našej O.Z. na slovensku došla faktúra od partnerskej Org.zložky v čechách, kde nám fakturujú ubytovanie v hoteli, občerstvenie a taxi službu, ktorú využívali naši z-nci počas pobytu v čechách. Pobyt zastrešovala česká o.z. Fakúru vystavili bez DPH, s odvolaním sa na český zákon a poznámkou, že sa nejedná o poskytnuté služby, preto tam DPH nie je.
Otázka je - čo ja s touto faktúrou na Slovensku? Na základe akého paragrafu (11 alebo 69) si túto faktúru navýšim resp. nenavýšim o DPH?
do ktorého riadku DP mi potom DPH vstúpi?
Viete mi prosím poradiť, resp. mi podať link na podobné problémy?
Vopred vďaka.
Milan Benka
26.07.06,06:24
Mala by to byť iba vnútropodniková fa, niečo ako preúčtovanie nákladov medzi dvoma strediskami jednej firmy.
baninka
26.07.06,06:52
hej malo by to teoreticky byť niečo také, ale právna subjektivita oboch org.zložiek a štatút oboch - platitelia DPH mi to celé skomplikovalo.
Asi napíšem dopyt na DRSR.
daniek
27.07.06,10:43
a potom daj vedieť čo ti odpíšu z DRSR ma to tiež zaujíma. dík.
baninka
31.07.06,07:19
Prosím, neviete mi niekto poradiť? Z DRSR mi neodpísali, budem musieť čakať asi mesiac.
Nejde ale o vnútropodnikovú faktúru ale o normálnu faktúru. Ako si poradiť s DPH?
martinez
31.07.06,09:40
ahojte,
nasledovný problém:
našej O.Z. na slovensku došla faktúra od partnerskej Org.zložky v čechách, kde nám fakturujú ubytovanie v hoteli, občerstvenie a taxi službu, ktorú využívali naši z-nci počas pobytu v čechách. Pobyt zastrešovala česká o.z. Fakúru vystavili bez DPH, s odvolaním sa na český zákon a poznámkou, že sa nejedná o poskytnuté služby, preto tam DPH nie je.
Otázka je - čo ja s touto faktúrou na Slovensku? Na základe akého paragrafu (11 alebo 69) si túto faktúru navýšim resp. nenavýšim o DPH?
do ktorého riadku DP mi potom DPH vstúpi?
Viete mi prosím poradiť, resp. mi podať link na podobné problémy?
Vopred vďaka.

Nasledovne riadky ber len ako moj nazor... su to sluzby, ktore nie su vymedzene v §15,8, resp. sa neprenasa danova povinnost na spotrebitela sluzby podla §16... takze ak sa odvolame na § 15,1 miesto dodania takychto sluzieb je CR aj ked ich spotrebovali vasi zamestnanci.. ak si partnerska org zlozka odpocitala dph z tychto sluzieb, mala by aj pri refakt.uplatnit cesku dph... ak si neuplatnila, co asi neurobila (cestovne nahrady, repre, taxi), tak ani na vystupe neuplatnila DPH... ale kedze je miesto dodania CR, na vas ako platitela dph na slovensku neprechadza danova povinnost...takze ziadny §69.... moj nazor
baninka
31.07.06,10:35
Martinez, ja som došla presne k takému istému uzáveru.
žiadne navýšenie faktúry o DPH, žiadne samozdanenie, žiaden par. 69 ani nič. Predmetnú faktúru budem účtovať len z hľadiska Dane z príjmov a nie z hľadiska DPH.Do evidencie DPH mi nevstúpi.

Ďakujem.
p.s. aj tak som zvedavá čo napíše daňový úrad.