stanicapap
26.07.06,08:26
ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte
azuz
26.07.06,06:33
Zrážkovú daň uplatníš vtedy, ak:
1. zamestnanec nemá vo firme podpísané vyhlásenie
2. a jeho príjem nepresiahne 5000,- Sk.
Pre zdaňovanie sleduješ len tieto dve podmienky. Teda v jednom mesiaci môže byť zrážková daň a v druhom mesiaci nie.
Čo sa týka opravy - to Ti poradiť neviem, snáď niekto skúsenejší.
Tweety
26.07.06,06:35
ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte ZD uplatňujeme iba pri HM do 5000.- za mesiac, ak sú splnené ost. podmienky jej uplatnenia. Takže v tomto prípade, mala byť daň zrazená normálna preddavková.
skvarki
26.07.06,06:38
Ked je to nad 5000,- Sk mesacne tak platis preddavkovu dan. Potom to davas normalne do stvrtrocnych prehladov a na konci roku do hlasenia. Platis to KS: 1144. Kedze si to zaplatila na zrazkovu dan tak napis na DU ziadost o preuctovanie.
jankasm
26.07.06,06:44
ahojte, teraz som sa uplne zmiatla - mame dohodarov, kt. maju dohodnutu odmenu 2000,-/den.. odpracovali vsak 5 dni, co vychadza teda 10tis.Sk brutto (neuplatnuju si nezdanitelnu cast) - ja som za nich odviedla zrazkovu dan - urobila som asi chybu.. ako mam postupovat, ked ich prijem zavisi od poctu vykazanych prac.dni (dla vykazu prace) - mam odvadzat zrazkovu dan alebo...prosim poradte

Keďže to bolo nad 5000,-Sk, mala to byť preddavková daň.
Takže tak ako bolo písané v predchádzajúcom príspevku, treba napísať žiadosť o preúčtovanie tejto zrážkovej dane na preddavkovú a normálne ju uviesť aj do prehľadu. So správkyňou na DÚ sa dohodlni, či ešte treba urobiť niečo iné.