bejka44
12.09.17,12:47
Dobry den.
Manzel by chcel nastupit na MD s nasim synom kym nedovrsi 3 roky. (Ja viem, ze sa musim odhlasit, musime spisat dohodu medzi sebou a ak nepojdem pracovat nahlasit na urad aby mi platili ZP. A po uplynuti doby opat nastupit na rodicovsky a pokracovat do veku 3rokov syna). Manzel je teraz zamestnany na dobu neurcitu. V akom predstihu musi oznamit zamestnavatelovi, ze ide na MD?? Ma ochrannu lehotu na to aby ho este dokedy nenastupi na MD a potom pocas nej nepreradili na inu - nizsiu funkciu?? A keby chcel popri MD pracovat na dohodu u ineho zamestnavatela - musi mat od doterajsieho zamestnavatela ukonceny PP? Dakujem za info
ivka70
12.09.17,11:07
Zo zakona pisomne musi najneskor mesiac pred nastupom na MD oznamit.
Nema ziadnu ochranu dobu v tomto case, ale preradit ho mozu len s jeho suhlasom.

Pracovat u ineho zamestnavatela moze, ak ide o konkurencnu cinnost, potrebuje suhlas tohto zamestnavatela. PP koncit nemusi.
veronikasad
12.09.17,11:09
Nástup na MD oznamuje zamestnávateľovi písomne, mesiac vopred. Zákaz výpovede sa na neho vzťahuje až počas MD (RD u muža)
Počas práce na dohodu u iného zamestnávateľa nemusí byť súčasný pracovný pomer ukončený.
Pepa
12.09.17,11:14
Iba kvôli zdravotnému poisteniu sa na úrade práce evidovať nemusíš.
bejka44
12.09.17,12:34
Takze ked pojde o rovnaky druh cinnosti tak nemusi oznamovat zamestnavatelovi a ak nie tak musi????
bejka44
12.09.17,12:36
Ale potom si ZP musim platit sama a neplati za mna stat - ak nebudem evidovana na urade prace??
ivka70
12.09.17,12:43
zeby naopak? :)
Pepa
12.09.17,12:50
Nemusíš si platiť sama - treba sa prihlásiť do ZP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Čiže nebudeš ako osoba poberajúca rodičovský príspevok ale starajúca .......... stále ako poistenec štátu.
Chobot
12.09.17,13:22
Vidím, že ty už si si našla tú medzeru v legislatíve.... ;)