kika323
13.09.17,07:46
co mám robiť ked mi zamestnanec nenastúpil do práce uz tretí deň, volala som mu, že on podáva výpoved a donesie mi ju zajtra. Vôbec nerešpektuje výpovednú lehotu, ani nič. dovolenku má vyčerpanú do konca roka. ako mam postupovať?
ivka70
13.09.17,06:26
Dat mu absencie. Nahlasit ich v poistovniach a cakat.
A tahat tie absencie dostatocne dlho, tak do novembra by som mu PP neukoncila (pokial neprinesie vypoved)
Ak vypoved prinesie a nedodrzi vypovednu dobu a ma postih za jej nedodrzanie v zmluve, tak vymahat aj ten.
2 dni dovolenky za kazdy den absencie mu mozes kratit z naroku, teda celu tohtorocnu dovolenku bude mat precerpanu.
A potom od neho vymahat spat peniaze za precerpanu dovolenku.
kika323
13.09.17,10:13
Ďakujem pekne. Ešte sa chcem opýtať na tú výpovednú dobu. On ju nechce dodržať a v zmluve sa odvolávame na § 62 Zákonníka práce, ale nie je tam napísaná žiadna pokuta. Čo máme robiť s tým. Jednoducho rešpektovať jeho odchod alebo sa s tým dá niečo urobiť.
ivka70
13.09.17,10:16
Ak tam nemate spomenutu pisomne penaznu nahradu, potom mu nemozeteju nemozete od neho ziadat.
Tu absenciu mu ale do konca VD davat mozete a rovnako ziadat nahradu za celu dovolenku, na ktoru by mu vznikol narok do konca PP.