adena
26.07.06,09:31
Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
Hlinkovx
26.07.06,07:45
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4

tu je sčasti aj návrh na rozvod mangželstva...je to síce spojené s návrhom na žalobu...ale dá sa z toho celkom dosť odvodiť
korduľa
26.07.06,08:19
ak mozem poradit - mam to za sebou uz 3 rok. odpis len to oficialne a dovod napis sama tak ako to je, ak su deti je dobre tam dat aj navrh na vyzivne, ale bolo by dobre dat sa dokopy s pravnikom nech ti to pozrie a odobri. no a este k detom, matka ma narok na vyzivne aj do rozvodu, to znamena, ze podas ziadost o rozvod a da sa aj ziadost o vyzivne do rozvodu - pretoze tak ako u mna sa tahal 2 roky, nemoze si chlap zit ako to hovoria"svoj zivot" a o tie deti co si "narobili" sa ma starat len matka
Jara
26.07.06,09:54
Nie vždy je riešením kvôli deťom udržať vzťah. Viem to podľa mojej mamy. Celé detstvo sme jej my ako deti radili aby sa rozviedla s mužom alkoholikom a tyranom. Neurobila to kvôli deťom. No viem, že my sme trpeli tým čo robil a boli sme nešťastné. Sama mám krásne manželstvo 28 ročné, ale netreba za každú cenu zotrvať vo vzťahu. Myslím, že ak sa tak rozhodla, tak to urobila po zvážení všetkých pre a proti. Veď žiadosť o rozvod je len začiatok ďalšieho trápenia, ktoré niekomu vezme aj 10 rokov zo života. Je to vážny a zodpovedný krok voči všetkým zúčastneným a určite už skúsila urobiť všetko možné aj nemožné keď chce tú žiadosť...
Hlinkovx
26.07.06,10:39
tu je síce v češtine...ale myslím, že je kompletný ...treba ho len poslovenčiť;)
http://www.vzory.cz/vzory/rodina-a-manzelstvi/navrh-na-rozvod/
dari1
26.07.06,10:51
adena, posli mi sukromnu spravu s tvojou mail adresou, poslem ti vzory. je to word. dokument, ktory mi nejde poslat takto.
ivička
26.07.06,10:52
Aj moja priateľka vlani o takomto čase zháňala žiadosť o rozvod, a potom jednu chvíľu keď videla svoju 17 ročnú dcéru srdcervúco plakať zaváhala, že to predsa ešte skúsi, ono to aj vizeralo, že to pôjde, že sa to bude dať vydržať, že sa veľa vecí zmení, len tá láska sa akosi vytratila a ten život je teraz akoby o ničom a stále má na mysli že to mala urobiť, aj tá dcéra jej to už povedala a pritom nešlo ani o alkohol,ani týranie ale o obrovskú lásku syna k matke, keď manželka a deti nie sú nič len despotická matka hrá prím. Tým chcem povedať, že si treba všetko veľmi dobre rozmyslieť, čo bude nasledovať, a či ten rozvod nebude predsa len vyslobodenie. Držím palce!!
BOBY
26.07.06,11:01
Milá Adena
som rozvedená už 20 rokov a keď sa vrátim späť, tak aj tak všetko, čo mi povedali druhí som síce vypočula, ale urobila som podľa svojho-rozviedla som sa. Počúvaj dobre svoje srdiečko a to Ti samo povie, čo máš ďalej robiť. Držím Ti palce, nie je to jednoduché, ale dá sa ............
Nika
26.07.06,11:27
Keď som bola dieťa moja mama chcela od nášho otca odísť- bol v tom alkohol. My deti sme plakali, aby to nerobila. Otec sa síce často opíjal, ale nerobil scény - ľahol si a spal. Tak teda zostala...... Keď som bola dospelá, hovorila som si že to bola chyba, že predsa len sa mala rozviesť. Ale ona už mala iný názor - bola rada že to neurobila...........
Viera123
06.08.06,19:55
Veľmi sa mi páči, ako niekto zadá tému, obyčajnú, nič nehovoriacu a ostatní sa predbiehajú v názoroch na to... a pritom ten, kto tému zadal, sa do diskusie nezapája. Možno preto, že sa ho to netýka a chcel len vzor tlačiva alebo niekomu poradiť a ostatní už vidía ako odchádza zo súdnej siene a radia, ako to ešte skúsiť.. Videla som to už nielen v tejto téme, ale vo viacerých... Čo keby sme sa nemontovali do životov ostatných ľudí a nementorovali, keď nás o to ten druhý nepožiada? Nemôžeme predsa vedieť, o čo sa jedná. Pretože naozaj nevidím, že by dotyčná čo len slovkom zasiahla do debaty a chcela rady....
Darmo, my ženy sme jednoducho ukecané a snažíme sa za každú cenu dať najavo svoj názor, aj keď možno naozaj oň ten druhý nestojí...
Nechcela som sa nikoho dotknúť, ale skúste si niektoré témy prejsť a ak budete pozorne čítať, zistíte, že je to tak...
Orsz
06.08.06,20:16
Viera, neviem, či je to tak ako si napísala. Je pravda, že adena sa viac neozvala. Ale práve preto, že nik nevie, čo sa deje, možno práve týmto pomôže niekomu k rozhodnutiu. Táto diskusia je pre viacerých, a ak sa zadá téma, nič nebráni tomu, aby tí, ktorí to už okúsili na vlastnej koži povedali k tomu svoje pocity a názory. Je správne vliať do témy rôzne pohľady, i keby to už adenu nezaujímalo, určite sa nájde mnoho takých, ktorí čítajú tieto stránky, a trápia sa nad takouto dilemou, a nedokážu o tom písať.
Viera123
06.08.06,20:20
Viera, neviem, či je to tak ako si napísala. Je pravda, že adena sa viac neozvala. Ale práve preto, že nik nevie, čo sa deje, možno práve týmto pomôže niekomu k rozhodnutiu. Táto diskusia je pre viacerých, a ak sa zadá téma, nič nebráni tomu, aby tí, ktorí to už okúsili na vlastnej koži povedali k tomu svoje pocity a názory. Je správne vliať do témy rôzne pohľady, i keby to už adenu nezaujímalo, určite sa nájde mnoho takých, ktorí čítajú tieto stránky, a trápia sa nad takouto dilemou, a nedokážu o tom písať.
V tomto s tebou súhlasím... Z tohto uhla pohľadu máš pravdu...
Jozef I
07.08.06,04:43
Musím súhlasiť s Vierkou. Je tu veľa tém a každý poraďák upozorňuje, aby sa držalo témy a nerobili sa duplicitné a pod. Podľa mňa, keď si niekto vypýta tlačivo na DPH, tak nečaká vyjadrenia ako ho vyplniť a či vyplniť a prečo... a tak isto je to aj s touto témou. Bola tu otázka a tá sa zodpovedala. Prečo sa moralizuje a radí, keď nik radu nežiada??? Ak by sa čo len slovkom zmienila, že zvažuje či sa rozviesť, nemám žiadne námietky. Všetci majú samozrejme právo na svoj názor a aj ho môžu tu na porade vyjadriť. Ale ak chcete rozprávať o rozvodoch, tak si zadajte samostatnú tému "Rozvod áno či nie?" A môžete vyjadrovať svoj názor.
Len toľko som chcel a dúfam, že som sa tým nikoho nedotkol. :) Dá sa na to samozrejme pozerať s rôznych uhlov ako spomenul/a Orsz.
Elena Navrátilová
07.08.06,05:25
Ja som svoj príspevok vymazala. V konečnom dôsledku, keď chcem prečítam, ignorujem, vezmem na vedomie, poprípade zareagujem. Dobrá rada má cenu zlata. Nevidela by som v tom nič iné. Tiež dúfam, že v tomto príspevku nebude nikto hľadať iné ako môj názor.:p ;)
ala13
07.08.06,05:58
Nechapem naco si mazala. Stratilo to pravnu platnost alebo si sa mylila?

DPH nie je rozvod a kazdy si sem moze napisat svoj nazor a ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv. Ja som sa rozvadzala pred viac nez 15 rokmi a bez pravnika mi to neslo, vzdy chybala na ziadosti nejaka nalezitost typu "v Bratislave dna". Takze ma sice pravnik stal nejaku korunu, ale sa i postaral o vsetky moje zalezitosti. Nielenze aby som dostala comi patrilo, ale ovela menej stresu bolo, co sa zaplatit ani neda. Tu na Porade boli dobre rady od pravnicky elli kvoli dedictvu, skus jej poslat sukromnu spravu.
Jozef I
07.08.06,06:25
...ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv......

V prípade, že potrebujem tlačivo, tak ayyine mudre vety mi nepomôžu.;)
účtovník 007
07.08.06,06:44
Nechapem naco si mazala. Stratilo to pravnu platnost alebo si sa mylila?

DPH nie je rozvod a kazdy si sem moze napisat svoj nazor a ja si cenim daleko viac ayyine mudre vety, nez odkazy na vzory rozvodovych tlaciv.

Každý, kto podá žiadosť o rozvod, obvykle má už dávno zvážené všetky za a proti. Zadávateľka chcela vzor tlačiva. Poraďáci prilepili. Mala by byť spokojnosť na obidvoch stranách. Ale nie je. A prečo? Lebo sa tu rozprúdila debata, čo má zadávateľka ešte všetko skúsiť....
Ja mám túto tortúru tiež za sebou a jediné čo som potrebovala, bola žiadosť o rozvod so všetkými náležitosťami a nie mravokázanie. Ak neviete o človeku nič, čo prežil, čo prežíva a žiada Vás o tlačivo, tak mu poskytnite tlačivo.A k tlačivu rady, ako ho mať správne napísané. Neberiem nikomu životné skúsenosti, ale niekde sa to proste nehodí. Hlavne ak zadávateľka o rady v tomto smere nažiadala.
korduľa
07.08.06,09:01
kazdy ma v niecom pravdu, ale rozvod je nieco so zivota nie z uctovnictva kde ma vsetko jasne pravidla a hranice, to znamena, viac ludia, viac zivotov a skusenosti, porada sa mi paci nie len preto, ze tu najde odpovede na otazky tykajuce sa prace, ale ze je prijemne rozoberat aj ludske problemy a vidiet ich z viacerych pohladov, ked clovek sedi pri pocitaci cely den potom je doma ledva stiha vsetko co potrebuje, je normalne , ze aspon touto cestoukomunikuje. aj ked sa tu ziadalo len o rozvodove tlacivo, nejde o to ze sa radilo aj ked o to nik neziadal, ide o to, ze su tu ludia, ktori asi nieco zazili a kazdy zisti po case, ze niekde urobil chybu a preto sa snazi poradit a ...co este dodat, ved sme ludia nie,ak to niekomu robi problem nech jednoducho necita tu temu
Barbara
07.08.06,09:14
Každý, kto podá žiadosť o rozvod, obvykle má už dávno zvážené všetky za a proti. Zadávateľka chcela vzor tlačiva. Poraďáci prilepili. Mala by byť spokojnosť na obidvoch stranách. Ale nie je. A prečo? Lebo sa tu rozprúdila debata, čo má zadávateľka ešte všetko skúsiť....
Ja mám túto tortúru tiež za sebou a jediné čo som potrebovala, bola žiadosť o rozvod so všetkými náležitosťami a nie mravokázanie. Ak neviete o človeku nič, čo prežil, čo prežíva a žiada Vás o tlačivo, tak mu poskytnite tlačivo.A k tlačivu rady, ako ho mať správne napísané. Neberiem nikomu životné skúsenosti, ale niekde sa to proste nehodí. Hlavne ak zadávateľka o rady v tomto smere nažiadala.


ale vôbec a vôbec s Tebou nesúhlasím, kde je zakázané to ,aby človek napísal svoje skúsenosti a snažil sa druhému pomôcť a poradiť?
veď sme na PORADE či nie??
a vlastne čo máš proti tomu, že sa tu rozprúdila debata? nikto Ti nekázal to čítať, keď nechceš!
a to že tu druhí napísali to , čo si mysleli to vôbec nie je zakázané.
a to vôbec nie je mravokázanie!!!
to záleží na vôli každého čo chce a nechce napísať, takisto ako si to teraz napísala Ty

prepáč, keď som bola trošku tvrdá, ale uraziť som Ťa rozhodne nechcela.
korduľa
07.08.06,09:20
uplne suhlasim s Barbarou, to by sa tu muselo fakt vsetko obmedzit na prispevky s tematikou vylucne uctovnou, obchodno pravnou atd.
nikto predsa nevnucuje nikomu nazory ani rady, len napise co si mysli
Luna
07.08.06,10:03
Čo keď to Adena nechcela pre seba??
Barbara
07.08.06,10:46
Čo keď to Adena nechcela pre seba??


???????? a čo má byť keď to nechcela pre seba??? natom predsa nezáleží či to chcela pre seba, alebo nie. Tu ide o to, že každý sa môže vyjadriť svôj názor v každej téme, nikto nikomu nechce kázať ani vnucovať to ,čo napíše, jednoducho len napíše svôj názor a na tom nič zlého a zakázaného nevidím.
Po pravderečeno vôbec nechápem o čo tu jde:rolleyes:

Ak si všimnete PORADA nie je len o účtovníctve, ale aj o bežnom živote a ja som vďačná všetkým tu na PORADE , ktorí tu radia a chcú pomôcť druhým , lebo podľa mňa a u mňa to sú ĽUDIA ozaj s veľkým Ľ . a vôbec mi nevadí keď aj píšu mimotemy lebo viem, že chcú druhým len a len to naj.....

Veľká vďaka Vám všetkým:p :p :p dík zato, že STE, si Vás ozaj vážim;) ;)
Nika
07.08.06,11:02
???????? a čo má byť keď to nechcela pre seba??? natom predsa nezáleží či to chcela pre seba, alebo nie. Tu ide o to, že každý sa môže vyjadriť svôj názor v každej téme, nikto nikomu nechce kázať ani vnucovať to ,čo napíše, jednoducho len napíše svôj názor a na tom nič zlého a zakázaného nevidím.
Po pravderečeno vôbec nechápem o čo tu jde:rolleyes:

Ak si všimnete PORADA nie je len o účtovníctve, ale aj o bežnom živote a ja som vďačná všetkým tu na PORADE , ktorí tu radia a chcú pomôcť druhým , lebo podľa mňa a u mňa to sú ĽUDIA ozaj s veľkým Ľ . a vôbec mi nevadí keď aj píšu mimotemy lebo viem, že chcú druhým len a len to naj.....

Veľká vďaka Vám všetkým:p :p :p dík zato, že STE, si Vás ozaj vážim;) ;)

Tiež sa mi zdá, že sa to zbytočne nafukuje. Veď iba pár ľudí vyjadrilo názor na rozvod.
Zita5
07.08.06,11:32
Veľmi sa mi páči, ako niekto zadá tému, obyčajnú, nič nehovoriacu a ostatní sa predbiehajú v názoroch na to... a pritom ten, kto tému zadal, sa do diskusie nezapája. Možno preto, že sa ho to netýka a chcel len vzor tlačiva alebo niekomu poradiť a ostatní už vidía ako odchádza zo súdnej siene a radia, ako to ešte skúsiť.. Videla som to už nielen v tejto téme, ale vo viacerých... Čo keby sme sa nemontovali do životov ostatných ľudí a nementorovali, keď nás o to ten druhý nepožiada? Nemôžeme predsa vedieť, o čo sa jedná. Pretože naozaj nevidím, že by dotyčná čo len slovkom zasiahla do debaty a chcela rady....
Darmo, my ženy sme jednoducho ukecané a snažíme sa za každú cenu dať najavo svoj názor, aj keď možno naozaj oň ten druhý nestojí...
Nechcela som sa nikoho dotknúť, ale skúste si niektoré témy prejsť a ak budete pozorne čítať, zistíte, že je to tak...

Skutočnosť , že Vierka napísala svoj názor ma vôbec neznepokojuje . Vierka je mojou kámoškou i napriek tomu , že som sa nepodpísala/nedala súhlas/ pod jej príspevok. Každý má právo na vyjadrenie svojho názoru .Ona to v tom momente tak cítila a tak to aj písomne vyjadrila .

To , že ľudia majú za sebou i také krutosti života ako rozvod .....a majú potrebu to okomentovať ,vyjadriť svoje pocity alebo rady .....ja osobne by som im nechala ten priestor .Veď takého človeka to už len pri názve rozvod ťahá niečo napísať .Má čo robiť rukou aby ju udržal . Pevne verím , že tí čo opísali svoje skúsenosti , to písali len v dobrom slova zmysle a určite nie z dôvodu , tu vyvolať nejaké poraďácke šarvátky .

Ja v tom nevidím žiadny prehrešok .

Ale, čo je viditeľné a neodškriepiteľné ...je naša slovenská povaha ........
delenie poraďákov na viac táborov ..............nechcem si to proste pripustiť ,ale nedá mi ten pocit pokoj .To je tu viditeľné a citeľné .
Viac nemám k tomu čo dodať .
Jana Acsová
07.08.06,12:01
Otázka zadávateľa:

Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod?
Ďakujem
A čo keby to bolo takto, len by to bolo nedopovedané:

Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? Potrebujem to na seminárnu prácu.
ĎakujemNič nie je nemožné...


Ďalšie otázky sa môžu nastoliť, isto ... ale možno iným, v iný čas, s inými prioritami , čo sa odrazí aj v charaktere otázky, ktorá nebude znieť jednoducho, kde nájdem ten alebo onen vzor ...


Aj takto chápem motto: nová otázka, nová téma ... bez ohľadu na to, v akej sekcii sa téma založí. Platí to v každej téme.
Hlinkovx
07.08.06,12:23
jedna otázka...2 odpovede -priame na položenú otázku
a zvyšok??
takto sa presne stáva porada a v nej niektoré témy neprehľadné
korduľa
07.08.06,13:15
a propo myslim , ze tato tema bola o inom a zacina to tu dobre "hustnut" len koli rozlicnym nazorom, preco sa k tomu teda niekto stale vyjadruje ked pise , ze sa to tu stava neprehladne a zadavatel temy ziadal o nieco ine

je nacase ukoncit tuto temu
Danila
07.08.06,14:04
Haló´´´´´´´, nevšimli ste si?..... adene je to lautr, ale lautr jedno.....
korduľa
07.08.06,14:05
bola zadana tema ohladne ziadosti na rozvod - niektori zacali pisat k tomu aj ine nazory, poznatky atd medzi nimi aj ja, druha cast sem zacala davat prispevky typu, ze preco sa k tomu niekto tak obsirne vyjadruje a vobec naco sa to "obkecava" a rype sa do takej chulostivej temy, ked chcela len ziadost,a tiez prispevky typu, ze sa to tu stava neprehladne, moj nazor bol taky, ze ked sa niekto chce vyjadrit nech sa vyjadri, ked je niekto proti takym prispevkom nech ani neotvara podobne veci. no a ti, ktori pisali, ze sa to tu stava neprehladnym pisali toho tiez dost do temy, ktora bola uplne ale uplne o niecom inom- preto som myslela, ze je dobre ukoncit temu - ziadost o rozvod . myslim, ze rozvody su tak obsirna tema a tyka sa tolkych z nas aj tych co ich maju za sebou, pred sebou alebo ani netusia ci sa ich niekedy dotknu, ale ked zacinaju niektori zvrhavat prispevky uz to nie je o teme rozvody ale o tom ci sa vobec ma niekto k tomu vyjadrovat alebo nie
ayya
07.08.06,14:10
Nemýliš, ale jednoducho prvý príspevok môže byť zle zaradený resp. nenašiel sa preň odborný chlievik. Mne sa aspoň žiadosť o tlačivo nezdá byť celkom ako hobby. Alebo sa mýlim ? Podla mna sa mylis - tym, ze si vynechal "ine porady" a aj vynechal podsekciu "domacnost" ... podla mna je to zaradene primerane ;)
andrej_rv
07.08.06,14:16
Podla mna sa mylis ... podla mna je to zaradene primerane ;) Možno sa naozaj mýlim - zaradené to bolo primerane. Neprimerané boli len odpovede :) . Pretože otázka znela: Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? A adekvátne odpovede som videl len v príspevoch 2, 6 a 7...
Danila
07.08.06,14:17
korduľa, mne sa veľmi páčia tak správne rozhorčení ľudia ako si Ty. Ja s Tebou súhlasím. Ale chcem Ti len povedať, že na Poradu si chodím oddýchnuť. Z každého kúta cítiť, ako píše Zitka, a na to netreba ani docentúru, že sú tu minimálne dva tábory. Mne to je jedno. Túto tému som obchádzala, lebo nie som ani manželská, ani predmanželská poradňa. Ale milujem na Porade človečensto, a to, že neznámi ľudia mi pomohli a vďaka ich pomoci som si vyriešila veľa, veľa vecí. Vieš čo urobím dobudúcna?Jednoducho si nezničím tieto priateľstvá tým, že poruším anonymitu. Pozri si naších smajlíkov v iných témach, kam práve odchádzam, a nabiješ sa energiou, ktorú si tu vyčerpala. Možno mi teraz niekto povie, že mimo témy. Ale čo už, nejako to prežijem. S úsmevom ide všetko lepšie.
korduľa
07.08.06,14:22
Danila, mas pravdu majte sa tu vsetci pekne, prajem pekny den, ja odchadzam na dofcu
ayya
07.08.06,14:24
to Danila: to nevieme, lebo citat si moze aj neprihlasena imho, aj link na tlacivo tak isto mohla pouzit ...

to Korduľa: jasne ... verim, (ba dokonca som presvedcena) ze kto si takou torturou ako je rozvod presiel, iste na to nema prijemne spomienky ... ale tak isto si myslim, ze osvety (v dobrom slova zmysle) nie je nikdy dost ... vsimni si iba taku jednoduchu vec ako su napr. svadobne blahozelania (hoci - osveta by sa mala zacat imho ovela skor) ... co sme zvyknuti zelat mladomanzelom? ... klasika: vela spolocnej lasky a porozumenia ...

Je to pekne, ale kto upozorni mladych ludi? napr. ze laska (taka, ako ju poznali pred manzelstvom) sa za kratky cas nutne vytrati a nutne sa musi pretransformovat na iny druh lasky... ze manzelstvo je v istom zmysle drina a ze chvilky stastia su obycajne vykupene mesiacmi a rokmi prisposobovania, ochoty sa dohodnut, roznych ustupkov ... a ze ked im prajememe hodne porozumenia, tak je to vlastne v zmysle "schopnost mat porozumenie pre druheho" a nie narok na porozumenie pre mna?
sme zvyknuti v nasej spolocnosti zakladat manzelstvo na zaklade vzajomnej lasky ... kto upozorni mladych ludi, ze laska nie je ovladatelna volou, ze tak ako nemozeme za to, ze sa zamilujeme, tak isto nemozeme za to, ked sa odmilujeme... a to sa stava castejsie, ako sme ochotni pripustit ... hmm...

.................
ale nie som skeptik, co sa tyka manzelskeho stavu...:) opacne: stale si myslim, ze manzelstvo je najvhodnejsie prostredie pre deti, aby vyrastali v pohode, bez problemov, ... aby sa v klude mohli venovat svojim problemom s vlacikmi, babikami, legom...nezastruhanymi ceruzkami ... neskor uloham a priprave do zivota ... nic lepsie svojim detom nemozeme poskytnut, ako je stastne a bezstarostne detstvo ... imho :)
ayya
07.08.06,14:29
Možno sa naozaj mýlim - zaradené to bolo primerane. Neprimerané boli len odpovede :) . Pretože otázka znela: Kto mi poradí,kde na internete nájdem vzor žiadosti o rozvod? A adekvátne odpovede som videl len v príspevoch 2, 6 a 7... ...
hej, tak znela povodna otazka, ale ... kusok dalej bola ako priklad uvaha o pokracovani: "potrebujem to na seminarnu pracu" ...
ale pokracovanie mohlo byt uplne ine, napr. taketo: "vcera som sa pohadala s muzom, prvy impulz bolo podat ziadost o rozvod, ale v skutocnosti neviem, ci by som sa dokazala rozviest, alebo ci by to bolo jedine spravne riesenie" ... kludne si sam skus naformulovat nejake ine "pokracovanie" podla tvojej fantazie ... celkom by ma to tusim zaujimalo :)

btw: Andrej, tie mzdy este nemas ukoncene? ;)
aminalaaouina
24.04.07,08:46
Ahoj aj ja by som potrebovala vzor žiadosť o rozvod,len by som chcela ak ho budeš mať tak mi ho prosimťa pošli. Dakujem
miska591
11.07.07,16:58
RE:AKO SI PODAT NA SUD ZIADOST O VYZIVNE
PROSIM VAS PORADTE MI AKO SI MAM NAPISAT NA SUD ZIADOST O VYZIVNE ALEBO NEJAKU STRANKU KDE BY BOL VZOR ZIADOSTI.
miska591
11.07.07,17:01
PROSIM O RADU AKO NAPISAT ZIADOST O VYZIVNE CO TO MA VSETKO OBSAHOVAT ALEBO NEJAKU STRANKU KDE JE VZOR.
cloe
11.07.07,17:07
Našla som takýto vzor Žiadosti. Skús sa na to pozrieť
kaja29
13.07.07,17:50
Podľa mňa žiadosť od cloe nie je dobrá, ide len o žiadosť o poskytnutie náhradného výživného v prípade, ak povinná osoba si vyživovaciu povinnosť neplní. Pokiaľ chceš podať návrh na výživné na súd, je potrebné presne označiť navrhovateľa(meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko) to budeš ty proti odporcom alebo odporcovi, záleží či požaduješ výživné od oboch rodičov alebo len od jedného-uviesť to čo u navrhovateľa+zamestnanie. Ďalej v návrhu musíš uviesť stručne dôvod prečo žiadaš o výživné, aké sú tvoje príjmy atď. a na záver je potrebné uviesť petit rozsudku, teda ako navrhuješ aby súd rozhodol napr. navrhujem, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento rozsudok:
Odporca je povinný prispievať na výživu navrhovateľa sumou 1.000,-Sk mesačne, od 10.7.2007, vždy do 15-teho dňa v mesiaci vopred.
Dátum od kedy vyživovaciu povinnosť žiadaš priznať sa určuje len od dátumu podania návrhu na výživné, nie skôr, nakoľko výživné na plnoleté dieťa možno priznať najskôr od dátumu podania návrhu na súde.:)
kaja29
13.07.07,17:54
Zabudla som ešte napísať, že z tvojej požiadavky nie je zrejmé o aké výživné chceš žiadať, ale moja rada sa týkala výživného na plnoleté dieťa. Existuje totiž aj manželské výživné a výživné na maloleté deti. Tam je to potom zase trošku iné...
willma
13.07.07,20:02
jana788
17.07.07,06:41
ahojte.
Prosím poradte mi vzro žiadosti o rozvod.
Vopred ďakujem
kaja29
18.07.07,14:02
a čo napr. toto?
aksalka
15.08.07,14:57
Ďakujem Kaja29 to je asi to správne tlačivo čo som aj hľadala.
Matrix44
08.10.07,11:15
Dobry den,
mam par otazok. Od podania ziadosti o rozvod, z pravidla ako dlho trva nez dojde k pojednavaniu a samotnemu rozvodu ? Manzelka s rozvodom suhlasi a deti nemame.
A kde mam podat ziadost o rozvod a kolko korunovy kolok je potrebne zakupit ?

Dakujem :)
willma
08.10.07,11:22
čas od podania k vytýčeniu pojednávania záleží od vyťaženosti súdu a o rozvod podávaš na okresnom súde v mieste trvalého bydliska
susie1
06.01.08,14:43
prosim vas potrebujem zohnat tlacivo ziadost na rozvod +viete mi poradit co este potrebujem ak mam dieta v pestunskej starostlivosti a chcem si ho po rozvode nehat

dakujem
willma
06.01.08,16:44
Pozri prílohu v príspevku 44
susie1
07.01.08,16:02
dakujem
kisar
26.02.08,18:15
Cloe!
Dik za ten dokument....Aj ja som tu ziadost hladal...Koooooooooonecne niekto normalny!!
vavruska
27.02.08,17:44
Čítam už 6. stranu a konečne sa niekto dopracoval k tej žiadosti. Inak mi pripadalo, ako keby si tu poraďáci vymieňali názory...:---
Mne do rozvodu ubehlo skoro 8 mesiacov a to sľúbili 3-4 mesiace, ale dotyčná advokátka odišla a potom žiadosť o rozvod pridelili inému. Preto to časové obdobie. Aj to sa stáva, s tým treba rátať. K dobrému a hlavne múdremu rozhodnutiu držím palce! ;)
willma
27.02.08,18:40
Čítam už 6. stranu a konečne sa niekto dopracoval k tej žiadosti. Inak mi pripadalo, ako keby si tu poraďáci vymieňali názory...:---
Mne do rozvodu ubehlo skoro 8 mesiacov a to sľúbili 3-4 mesiace, ale dotyčná advokátka odišla a potom žiadosť o rozvod pridelili inému. Preto to časové obdobie. Aj to sa stáva, s tým treba rátať. K dobrému a hlavne múdremu rozhodnutiu držím palce! ;)
mimotemy Aj o tom je porada, ale vždy sa dopracujeme k podstate ;)
RiPper
21.03.08,11:12
Je zaujímave že sú to zväčša ženy čo podávajú žiadosť o rozvod. U mna je to skôr opačne ale možno mi pomožete aká je šanca že dieťa z našeho manželstva pridelia mužovi. Teda či je potrebné aby matka súhlasila resp. keby dala súhlas či by nemohli nastať nejkaké komplikácie.
daniak
31.03.08,13:04
Tak, je tu niekde vzor žiadosti na rozvod, alebo nie?
daniak
31.03.08,13:07
Môžem poprosiť o tu žiadosť, na rozvod? Však všetci tu omieľajú všetko možne a nik nevie dať to čo človek naozaj chce.
Gabi03
31.03.08,13:09
Môžem poprosiť o tu žiadosť, na rozvod? Však všetci tu omieľajú všetko možne a nik nevie dať to čo človek naozaj chce.

mimotemy
A čo tak aj hľadať a nielen brať? :eek:
daniak
31.03.08,13:22
Prepáč už som to našiel, ale veľa ľudí sa nato pitá a nik im nepovie kde to nájde. Ďakujem.
willma
01.04.08,06:26
Prepáč už som to našiel, ale veľa ľudí sa nato pitá a nik im nepovie kde to nájde. Ďakujem. Keby si pozorne čítal túto tému, tak návrh už dávno nájdeš a nepriložíš ďalšie tri príspevky.
Aladinka38
01.06.08,15:05
Dobrý den prajem, aj ja mám momentálne problém nájsť vzor na Ziadosť o rozvod. Neviem, či ste ho už našli, ak áno, prosím vás, napíšte mi, kde sa mám obrátiť. Dakujem.
Dav
01.06.08,15:38
Dobrý den prajem, aj ja mám momentálne problém nájsť vzor na Ziadosť o rozvod. Neviem, či ste ho už našli, ak áno, prosím vás, napíšte mi, kde sa mám obrátiť. Dakujem. Strana 5, príspevok 44 v tejto istej téme - prílohu si uložiť do počítača a upraviť podľa vlastných potrieb.
alejandra
07.07.08,07:31
Ahojte,
rada by som sa opytala, ci je mozne podat ziadost o rozvod aj v mieste prechodneho pobytu. Trvale bydlisko mame este spolocne na vychode slovenska, ale obaja uz byvame v Bratislave a bolo by obtiazne stale cestovat kvoli rozvodu na vychod. Preto by sme chceli podat ziadost tu v BA.

Dakujem za odpoved.
josova
28.08.08,17:21
Ahojte, ako tak citam nikoho nenapadol navrh ci je to az tak zleee. Raz to uz mam zasebou a hrozi mi to druhy krat snad som jak filmova hviezda alebo nemam stastie na chlapov. Polozte si otazku ci to fakt stoji za to. Rozvod je svinstvo a mozno to nieje az take zleee.
alencek1
28.10.08,12:16
Ahojte. Idem sa rozvádzať,lebo manžel ma celé manželstvo podvádza. Urobila som už nejaké kroky,aby som nezostala úplne bez peňazí a neviem,ci to bolo aj na niečo dobré. 1.Auto,kt.mi manžel kúpil a bolo písané na mňa,som dala prepísať na syna. Takisto spoločnú vkladnú knižku som zrušila a dala na syna. Čo mam urobiť? Dík
marcela21
27.11.08,12:16
mám tiež taký problém. manžel sa chce somnou rozviesť a máme aj malé dieťa. neviem čo robiť. a ako mám začať.
janulqa
02.12.08,07:26
Potrebujem poradiť s rozvodom. S manželom sme sa vzali po krátkej známosti, bývali sme u svokry, ale boli problémy, tak sme boli nútení sa presťahovať do vlastného bytu. Hneď po svadbe to prestalo fungovať. Manžel za mnou nestál, jeho rodina na mňa nadávala. Začal mi aj on nadávať,nedôveruje mi,s ničím nebol spokojný a nedokázal zniesť to, že sme sa presťahovali a bývali sami v byte, stále mu išlo len o materiálne veci a peniaze, ktoré vložil do bytu, to mi vyčíta, že som ho využila.Máme ročného syna, no stále sa hádame od kedy sme spolu. Už nedokážem znášať jeho nadávky a výstupy keď sa mu niečo nepáči, vtedy dokáže aj všetko porozbíjať. Mám z neho strach. Chcela by som sa rozviesť, ale neviem či to stačí na rozvod. Raz som ho už opustila, no dala som mu druhú šancu , ale všetko ostalo ako bolo , žiadna zmena.
02Michaela
02.12.08,07:36
Ahojte, ako tak citam nikoho nenapadol navrh ci je to az tak zleee. Raz to uz mam zasebou a hrozi mi to druhy krat snad som jak filmova hviezda alebo nemam stastie na chlapov. Polozte si otazku ci to fakt stoji za to. Rozvod je svinstvo a mozno to nieje az take zleee.

Je lepšie byť 100 krát Šťastne rozvedená ako jeden krát Nešťastne vydatá.;)

Držím palce.
bobino38
02.04.09,04:40
forma žiadosti o rozvod
jankopavlik
16.05.09,07:52
Niečo jednoduch šie by sa nenašlo?
mne povedali že si to musím napísať sám, tak hádam nebudem písať aj rozsudok...
chcem len vzor žiadosti o rozvod...
alla66
16.05.09,08:48
bobino38
18.05.09,04:19
Niečo jednoduch šie by sa nenašlo?
mne povedali že si to musím napísať sám, tak hádam nebudem písať aj rozsudok...
chcem len vzor žiadosti o rozvod...
...veď si vyber len to, čo potrebuješ...
arimi
18.08.09,05:05
prosím, za aký dlhý čas može byt vytýčené pojednávanie na súde, od podania žiadosti na rozvod?ako dlho vlastne všetko trvá? manžel dal žiadost na rozvod minulý piatok, ja budem ešte tri týždne v zahraničí a musím ešte s právnikom jednat. dá sa mi to všetko stihnúť?
silviaz
18.08.09,05:52
prosím, za aký dlhý čas može byt vytýčené pojednávanie na súde, od podania žiadosti na rozvod?ako dlho vlastne všetko trvá? manžel dal žiadost na rozvod minulý piatok, ja budem ešte tri týždne v zahraničí a musím ešte s právnikom jednat. dá sa mi to všetko stihnúť?

No to záleží od viacerých faktorov okrem iného aj od toho v akom meste to je myslím koľko sudcov je na to pridelených a aké množstvo obyvateľov tam je, čim viac, tym viac to môže trvať.
Ja som sa rozvadzala v BA a termín prvého pojednávania bol stanovený za šesť mesiacov. Kamaratka sa rozvadzala v Galante vo februari poziadala o rozvod a v aprili bola rozvedená.
Možno by bolo dobre sa spojiť s právnikom aj takto zo zahraničia a aspoň predbežne sa pripraviť.
Nachtigal
18.08.09,06:22
vygoogli si Žiadosť o rozvod a tam nájdeš všetko čo potrebuješ, dokonca aj tlačivo na stiahnutie, komu ho musíš adresovať, čo musíš doložiť aké doklady a tak ďalej.... je tam toho veľa. Veľa šťastia a dobré nervy:o
Nachtigal
18.08.09,06:36
pVzor: Žiadosť o rozvod (návrh ženy)
Vzor žiadosti, kedy je navrhovateľom manželka

--------------------------------------------------------------------------------


Okresnému súdu presný názov a adresa príslušného súdu



Navrhovateľka: meno, priezvisko rodená: pôvodné priezvisko

narodená: dátum narodenia

bytom: adresa bydliska



Odporca: meno, priezvisko

narodený: dátum narodenia

bytom: adresa bydliska



O rozvod manželstva a úpravu práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu


1.

S odporcom som uzavrela manželstvo dňa .... pred Miestnym úradom ........ U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám dňa ..... narodil syn ...... Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo v ......



Dôkaz:

- Sobášny list

- Rodný list maloletého

- Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



2.

Zoznámili sme sa ...(dátum, obdobie).......... Manželstvo sme uzavreli po ....(dĺžka chodenia)......... známosti. Okrem menších nedorozumení bolo naše manželstvo harmonické až do roku ......... K vážnemu narušeniu manželských vzťahov došlo .........., keď odporca nadviazal dôvernú známosť s ........... Od uvedenej doby sa odporca voči mne správa agresívne a viackrát ma aj udrel. Začal požívať alkoholické nápoje a nedáva mi peniaze na vedenie domácnosti. Často sa zdržiava mimo našej domácnosti.



-na Google existuje toho viac!!!!! Chcela som ukázať len časť ..... snáď som pomohla!!!!
arimi
18.08.09,08:29
vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
Nachtigal
18.08.09,08:35
vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
Za pár minút, ale aj mesiacov
Doba trvania rozvodu však závisí aj od ďalších faktorov. "Výrazne sa urýchli rozvod, ak sa rodičia dohodnú na úprave pomerov k maloletým deťom z ich manželstva na čas po rozvode. Ďalšou dôležitou skutočnosťou, ktorá môže urýchliť celý proces, je aj riadne sa zúčastňovať na súdnom pojednávaní," doplnil Ján Zanovit.
Ak nechcú manželia pred súdom rozoberať detaily zo svojho intímneho života a chcú sa obaja bez prieťahov rozísť, právnici majú zaručené rady, ako to urobiť. Dobrým argumentom je podľa nich, že manželia už spolu dlhší čas nezdieľajú spoločnú domácnosť, intímne spolu nežijú a navyše si nerozumejú. Vo viacerých prípadoch po uvedení týchto argumentov súd rozhodol o rozvedení manželstva na prvom pojednávaní a celý proces netrval dlhšie ako hodinu.
- záleží na tom, či máš deti vtedy to býva dlhšie, a najlepšie je dopredu sa s manželom na všetkom dohodnúť a ako hotovú vec to dať právnikovi, v opačnom prípade sa to bude naťahovať....
Nachtigal
18.08.09,08:41
vdaka, ja som práveže v nevýhode, lebo on podal na rozvod hned ako som odišla, mám tu byt na mesiac a čas beží...s právnikom som si písala, ale trvá na osobnom stretnutí...ved ako inak,,,písat mu može ktokolvek,...ja som z púchova, patríme do považskej bystrice, idem mrknút, či nenájdem niečo ohladne tej dlžky...a aká je rozvodovost u nás :-)))
Ako dlho trvajú rozvody:

* priemerná dĺžka súdneho konania o rozvodoch v SR - 7,8 mesiaca
* najdlhšie trvajú rozvody v Bratislave - 10,5 mesiaca
* najkratšie trvajú rozvody v Nitre a Banskej Bystrici - 4,8 mesiaca
arimi
18.08.09,10:35
no u nás to bude vojna roseovcov...
takže nerátam s hodinovým pojednávaním...ale možno ma aj muž prekvapí a bude to rýchle...
mám maloletého ešte jednoho syna a tam je problém, lebo muž je alkoholik,sice po liečení,ale neseká dobrotu a navyše syna chce do oaptery,čo ja nemienim dopustit...takže problém za problémom...
mne ide práve o to, kedy može byt vytýčené prvé pojednávanie, lebo ešte som v zahraničí a ani som nezačala hovorit s právnikom, neviem, či to bude možné v priebehu týždna ked sa vrátim, zvládnut...robím to prvýkrát:-)
Nachtigal
18.08.09,11:05
priprav sa nato i keď si v cudzine: zober pero a papier a spisuj všetko čo ťa napadne o vašom spolužiťí, lebo keď pôjde do tuhého potom ťa nič nenapadne!!!! Právnik ti potom pomôže z toho vybrať to potrebné a dôležité. Kto sa bude starať o tvojho syna keď si v cudzine? Pre teba by bolo dobre zostať na Slovensku počas rozvodu aby nemal argumenty, že sa nestaráš. Nechceš nechať syna alkoholikovi? Moja kamarátka tiež zostala počas rozvodu doma - pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku, ale nechcela nahrať mužovi, že opúšťa 4-ročnú dcérku kvôli robote hoci jej ju varovala mama. Máš to teraz veľmi zložité. Držím palčeky a neboj zvládneš to!!!!!;)