januli
14.09.17,08:03
Som na PN. Zamestnávateľ má vyzval listom, aby som sa dostavila na sidlo spoločnosti, kde si mam prevziať tlačivo a bude mi oznámené, kam mám ísť na vyšetrenie...ohania sa pracovnou lekárskou službou, ktorú však na firme kde ja pracujem nemáme zriadenú. Ma ju zo zákona iba na jeho inej firme ale nie n a tej v ktorej pracujem ja. V ďalších listoch tvrdí, že ma na mieste ktoré je uvedene v PN nenašiel, napriek tomu, že sa so mno rozprával. Ide o zámienky... Obťažuje ma toto jeho správanie. Aké mam v tomto právo ja ako zamestnanec?
ivka70
14.09.17,06:07
Napisala by som mu, ze kedze si povinna dodrziavat liecebny rezim, na prehliadku sa dostavis az po ukonceni PN :). Ked PN ukoncis, poziadas ho o urcenie terminu. Neries ci ma alebo nema lekarsku sluzbu, moze si ju medzitym zabezpecit, aj na jeden den.
Pocas PN moze nanajvys poziadat SP, aby preveril jej revizny lekar, ci tvoja PN je opravnena. ci mu vyhoveju, netusim. To vysetrenie by prebiehalo u tvojho lekara, dostala by si vyzvu na dostavenie sa k nemu v case, ked tam je revizny leakr. Riesia tak ale skor dlhodobe PN.
Kontrolovat na PN dodrziavanie liecebneho rezimu moze len Socialna poistovna, takze ak ma vyjadrenie z SP, ze ta doma nenasli, az potom moze nieco riesit.
januli
14.09.17,06:15
10 dní ma môže kontrolovať zamestnávateľ a toto využíva, nespise žiadny záznam a hneď ma atakuje e-mailami že ma doma nenašiel a ze som porušila liečebný režim. Mam tieto jeho schvalnosti hlásiť aj sociálnej poisťovni?
Tweety
14.09.17,06:21
Isto nie, kedže zatiaľ platí on náhradu príjmu. A k tomu porušeniu LR,(porušenie PD) musí mať dôkaz, že ťa nezastihol, ak ho má, nemusí vyplatiť náhradu príjmu.
ivka70
14.09.17,06:24
januli
14.09.17,07:03
Prvý deň, ktorý uvádza že ma nenašiel na adrese som bola na kontrole u lekárky. Čas ktorý uvádza v liste som už bola na mieste ktoré je uvedené v PN. Miestom mojej PN je adresa kamarátky ktorá mi poskytla ako návšteve pobyt počas liečby. Na PN som zle uviedla číslo vchodu.. Iba prehodene čísla za lomitkom. Druhý deň keď som ho zahliadla z okna ako krúži s autom okolo bytovky, som sa mu ohlásila z balkona. Chybu adresy som hneď po zistení nahlásila lekárke aj zamestnávateľovi do emailu. Podstatne je, že som sa s ním rozprávala, mam svedkov a tiež odfotene auto na parkovisku hneď vedľa môjho. No jeho tvrdenia sú iné. Tak neviem aké dokazovanie by muselo prebehnúť. Ide o schvalnosti ktoré robí už od júla. Dcéra je so mnou počas liečby, pretože mám z neho strachom... Psychické nátlaky a šikana.. Som nútena brat lieky na upokojenie. Čiže diagnóza je spojena s jeho šikanovanim a vyhrazkami