barbadoss
12.11.04,08:23
Ahojte,

asi ste sa už stretli s refakturáciou.
Ale čo poviete keď prijmem službu v mojom mene a na účet
dodávateľa (podľa nového zákona je to obdoba komisu-refakturácia
už bola zrušená a následne ju chcem refaktúrovať zákazníkovi
ale v splátkach !!!
Zákon hovorí že v tomto prípade platí že som službu sama prijala a
zároveň poskytla a že daňová povinnosť mi vzniká dňom vystavenia
faktúru tomu klientovi.
Mne z toho nevyplýva že by som klientovi nemohla faktúrovať
službu v splátkach i keď si myslím že logicky je to hlúposť.
Klienta ale nezaujíma logika ale to čo hovorí zákon.
Neviete mi s tým prosím pomôcť ???
jaja99
16.03.06,10:04
Ahojte,

asi ste sa už stretli s refakturáciou.
Ale čo poviete keď prijmem službu v mojom mene a na účet
dodávateľa (podľa nového zákona je to obdoba komisu-refakturácia
už bola zrušená a následne ju chcem refaktúrovať zákazníkovi
ale v splátkach !!!
Zákon hovorí že v tomto prípade platí že som službu sama prijala a
zároveň poskytla a že daňová povinnosť mi vzniká dňom vystavenia
faktúru tomu klientovi.
Mne z toho nevyplýva že by som klientovi nemohla faktúrovať
službu v splátkach i keď si myslím že logicky je to hlúposť.
Klienta ale nezaujíma logika ale to čo hovorí zákon.
Neviete mi s tým prosím pomôcť ???


Rada by som otvorila opäť tému "prefakturácia". Prijali sme službu /práce architekta/, ktorú ideme ďalej fakturovať bez akejkoľvek zmeny - teda bez ďalších doplnkových plnení - ďalším dvom osobám v pomere 20:80. Službu dodal subjekt A, my sme subjekt B a koneční prijímatelia sú X a Y. Služba bola dodaná 15.2.2006 podľa faktúry od firmy A vystavenej na nás (subjekt B). Kedy bola služba dodaná pre firmy X,Y? Dňom dodania pôvodnej služby alebo dňom vystavenia faktúry pre X,Y? Ďakujem za odpovede.
ALBO
16.03.06,12:52
Rada by som otvorila opäť tému "prefakturácia". Prijali sme službu /práce architekta/, ktorú ideme ďalej fakturovať bez akejkoľvek zmeny - teda bez ďalších doplnkových plnení - ďalším dvom osobám v pomere 20:80. Službu dodal subjekt A, my sme subjekt B a koneční prijímatelia sú X a Y. Služba bola dodaná 15.2.2006 podľa faktúry od firmy A vystavenej na nás (subjekt B). Kedy bola služba dodaná pre firmy X,Y? Dňom dodania pôvodnej služby alebo dňom vystavenia faktúry pre X,Y? Ďakujem za odpovede.
§19/6- vystavenia
ALBO
16.03.06,19:42
Ahojte,

asi ste sa už stretli s refakturáciou.
Ale čo poviete keď prijmem službu v mojom mene a na účet
dodávateľa (podľa nového zákona je to obdoba komisu-refakturácia
už bola zrušená a následne ju chcem refaktúrovať zákazníkovi
ale v splátkach !!!
Zákon hovorí že v tomto prípade platí že som službu sama prijala a
zároveň poskytla a že daňová povinnosť mi vzniká dňom vystavenia
faktúru tomu klientovi.
Mne z toho nevyplýva že by som klientovi nemohla faktúrovať
službu v splátkach i keď si myslím že logicky je to hlúposť.
Klienta ale nezaujíma logika ale to čo hovorí zákon.
Neviete mi s tým prosím pomôcť ??? Skuste napísať konkretne o aku službu by malo ísť. Lebo prakticky ma nič nenapadá. Lebo ak ste pre odberateľa tú službu už prijala tak je už uskutočnená asi, no a potom na základe čoho ju chcete fakturovať po častiach. zálohy neobstoja, lebo služba je urobená.
Janina7
21.03.06,08:41
Živnostník plátca DPH vykonáva pre českú firmu plátcu DPH v ČR dopravu tovaru s miestom nakládky v ČR a miestom vykládky v SR. Bude táto firma fakturačne pre dopravcu nezdaniteľným plnením, čiže bez DPH do ČR? A pokiaľ tejto firme zabezpečí-sprostredkuje dopravu cez iného dopravcu odberateľovi v SR, ako bude fakturovať alebo prefakturovať takúto službu? Po dohode s českou firmou by mal dopravu fakturovať na slovenského odberateľa. Faktúra bude predpokladám s DPH, ale nie je mi jasná suma základu dane-môžem sumu uvedenú na faktúre alebo inom daňovom doklade vystavenej iným dopravcom navýšiť o môj podiel na zisku alebo sa jedná o prefakturáciu v tej istej hodnote? Musím mať živnosť na tieto činnosti a do čoho by to spadalo - špeditérske služby?
Ďakujem za všetky odpovede. S pozdravom Janina