Kvietok1
26.07.06,11:41
Poprosím Vás bol niekto v hoteli Sand Beach - Hurghada - v Egypte?
Už som zaplatila tento zájazd - ale pravdu povediac veľmi sa bojím na reakciu mojej rodiny a známych, ktorí idú s nami, že či som vybrala dobre.Lebo nechali to všetko namňa a ja som sa dala presvedčiť pracovníčkou CK, že tento hotel je fain.
Načo sa mám pripraviť na aké mínusy a plusy?
Ďakujem a dúfam, že má potešíte kto tam bol.
Jara
26.07.06,10:02
Neviem či je to dobrý hotel, ale viem, že treba brať najvyšší počet hviezdičiek a all inclusive čo sa týka Egypta. Cenovo to nieje veľký rozdiel ale musíš sa pripraviť na biedne podmienky ak ti povie že je to štandard. V týchto krajinách je to riziko. Viem to od známej čo bola minulý rok. Napíš potom aké to bolo, chceme ísť na budúci rok ale skôr september október, lebo teraz je vraj velmi horúco
Kvietok1
26.07.06,10:22
Neviem či je to dobrý hotel, ale viem, že treba brať najvyšší počet hviezdičiek a all inclusive čo sa týka Egypta. Cenovo to nieje veľký rozdiel ale musíš sa pripraviť na biedne podmienky ak ti povie že je to štandard. V týchto krajinách je to riziko. Viem to od známej čo bola minulý rok. Napíš potom aké to bolo, chceme ísť na budúci rok ale skôr september október, lebo teraz je vraj velmi horúcoNo Jarka, veľmi si má nepotešila. A all inclusive - viem, že je to výborná vec. Ale keď som si to prerátala - na päťčlennú rodinu - vyšlo by to cca o 20 tis. Sk viac.
Asi sme mali ísť niekde možno inde.
Mne stále stačilo naše druhé Slovensko - Chorvátsko.
Ale moje decká snívajú o Egypte už 5 rokov.A kedže všetci teraz v lete - august, september dovršia vek 18,17,16 - chcela som im spraviť darček k narodeninám.

No uvidím a potom určite napíšem a dám vedieť aké to tam bolo
Julča
26.07.06,10:27
Myslím že v tomto hoteli bývala moja dcéra so starými rodičmi. Bolo to pred 4 rokmi. Ak si dobre spomínam, tak je to 3 hviezdičkový hotel. Prostredie bolo pekné, ale ubytovanie velmi skromné. Strava vraj bola fajn. V areáli hotela boli asi 2 bazény. Ak mi posleš mail, tak ti skusim najst aj fotky.
Jara
26.07.06,10:28
Aj u nás to tak bolo a preto sme to radšej odložili, to sme štyria a ozaj je to vela. Tak som sa rozhodla že dám darček manželovi na 50-tku, lebo po Egypte najviac túži celý život on. Zo žartu hovorí že tam žil svoj druhý život, že si musí "šahnúť" na pyramídy. Dcéra má po vyške, syn je na vyške a to už idú radšej s partnermi a tak pre dvoch sa to dá utiahnuť. Tiež ale zatiaľ len obzerám. Prajem ti aby ti to naozaj naozaj vyšlo, lebo ťa to bude stáť veľký peniaz, tak nech máš krásny zážitok na celý život. Nechcem ťa strašiť, ja som tam nebola, ja tiež len naháňam informácie.
912
26.07.06,10:31
Ja som bola s manželom posledný septembrový a prvý októbrový týždeň v hoteli Sunrise Palacio v Hurgade a bolo tam úžasne. Boli sme aj na fakultatívnych výletoch a tiež sa nám veľmi páčilo. Keby som mala teraz tú možnosť ísť niekam do zahraničia, okamžite beriem Egypt.
Chobot
26.07.06,10:36
Poprosím Vás bol niekto v hoteli Sand Beach - Hurghada - v Egypte?
Už som zaplatila tento zájazd - ale pravdu povediac veľmi sa bojím na reakciu mojej rodiny a známych, ktorí idú s nami, že či som vybrala dobre.Lebo nechali to všetko namňa a ja som sa dala presvedčiť pracovníčkou CK, že tento hotel je fain.
Načo sa mám pripraviť na aké mínusy a plusy?
Ďakujem a dúfam, že má potešíte kto tam bol.

Nebol som tam, ale skús pohľadať nejaké stránky s recenziami. Jedna je napr. tu:

http://www.nettravel.sk/Recenzie/Egypt/Hurghada/Hotel-Sand-Beach.aspx?id=92

ale je tam len jedna recenzia na ten hotel, aj to nie moc lichotivá.

Ak vieš nemecky (ale ani nemusíš vedieť, hodnotenie je aj v počte slniečok), veľa príspevkov na hotel je aj tu:

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Sand+Beach-ch_hb-agent_hc.hs.me.cl-hid_8549.html

bohužiaľ tiež nie veľmi pochvalné. Nesmieš mať veľké očakávania a nároky, potom budeš spokojná aj s tou kvalitou, ktorá bude. Dobre to vystihol tento príspevok:

http://www.holidaycheck.de/bericht-Hotelbewertungen_Hotel+Sand+Beach-id_233421-typ_1-ch_hb.html
Kvietok1
26.07.06,10:52
Nebol som tam, ale skús pohľadať nejaké stránky s recenziami. Jedna je napr. tu:

http://www.nettravel.sk/Recenzie/Egypt/Hurghada/Hotel-Sand-Beach.aspx?id=92

ale je tam len jedna recenzia na ten hotel, aj to nie moc lichotivá.

Ak vieš nemecky (ale ani nemusíš vedieť, hodnotenie je aj v počte slniečok), veľa príspevkov na hotel je aj tu:

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Sand+Beach-ch_hb-agent_hc.hs.me.cl-hid_8549.html

bohužiaľ tiež nie veľmi pochvalné. Nesmieš mať veľké očakávania a nároky, potom budeš spokojná aj s tou kvalitou, ktorá bude. Dobre to vystihol tento príspevok:

http://www.holidaycheck.de/bericht-Hotelbewertungen_Hotel+Sand+Beach-id_233421-typ_1-ch_hb.html
Je mi to ľúto. Po nemecky neviem. Z týchto stránok so pochopila asi tak - hodnotenie je asi tak na 2-3 - a to mi úplne stačí a myslím, že aj mojej rodinke. Na luxus hotela nepotrpíme - ale na čistotu izieb. A dúfam, že to tam bude.
Jara
26.07.06,10:53
Ja som bola s manželom posledný septembrový a prvý októbrový týždeň v hoteli Sunrise Palacio v Hurgade a bolo tam úžasne. Boli sme aj na fakultatívnych výletoch a tiež sa nám veľmi páčilo. Keby som mala teraz tú možnosť ísť niekam do zahraničia, okamžite beriem Egypt.

Nemôžeš prosím napísať s akou cestovkoua čo ťa to stálo. Prosím pošli súkromnú ss aby to nebola reklama. Aj či to bolo all inclusive alebo si výlety platila sama. Budem vďačná ak napíšeš na akých výletoch ste boli.
Kvietok1
26.07.06,10:58
Nemôžeš prosím napísať s akou cestovkoua čo ťa to stálo. Prosím pošli súkromnú ss aby to nebola reklama. Aj či to bolo all inclusive alebo si výlety platila sama. Budem vďačná ak napíšeš na akých výletoch ste boli.No keď sa vrátim z dovolenky - určite Vám napíšem - všetkým aké to tam bolo - a čoho sa mate vyvarovať. Priložím určite aj nejaké fotky.
sahara80
29.07.06,22:27
výborná stránka o Egypte a halvne hoteloch a veľa veľa diskutujúcich na túto tému je na stránke www.egypt.webz.cz. Môj osobný názor (bola som tam veľ krát) je, že all inkluz je zbytočný, radšej si beriem o niečo viac USD. Totiž all inkl neplatí na fakultatívnych výletoch a keď nebodaj zastihne "faraonova pomsta", naskočí diéta na pár dní a kopa peňazí je fuč. Veď na plážach a na každom kroku sú výborné reštaurácie a bary a nemusím chodíť označkovaná ako vrabec.
DanielaSL
30.07.06,05:34
výborná stránka o Egypte a halvne hoteloch a veľa veľa diskutujúcich na túto tému je na stránke www.egypt.webz.cz (http://www.egypt.webz.cz). Môj osobný názor (bola som tam veľ krát) je, že all inkluz je zbytočný, radšej si beriem o niečo viac USD. Totiž all inkl neplatí na fakultatívnych výletoch a keď nebodaj zastihne "faraonova pomsta", naskočí diéta na pár dní a kopa peňazí je fuč. Veď na plážach a na každom kroku sú výborné reštaurácie a bary a nemusím chodíť označkovaná ako vrabec.

S tvojim názorom nesúhlasím. Zažila som už všelijaké dovolenky v rôznych destináciach , bola som aj v Egypte a all inclusive je podľa mňa dovolenka bez starosti. A lepšie je chodiť s náramkom na ruke ako s peňaženkou a riskovať, že ťa niekde okradnú. No a "faraónovú pomstu" môžeš dostať v Egypte práve z tých cudzích reštaurácií a barov. Takisto to chodenie po pláži....neviem kde už toho toľko nachodíš , keď na konci hotelovej pláže sedí policajt , ktorý ťa ďalej nepustí kvôli bezpečnosti.
Danielle369
30.07.06,06:13
je to 3*,polpenzia,klimatizácia ,minibar,balkon,pekný hotel,pekná pláž.Neboj sa a uži si to naplno.
sahara80
30.07.06,14:14
S tvojim názorom nesúhlasím. Zažila som už všelijaké dovolenky v rôznych destináciach , bola som aj v Egypte a all inclusive je podľa mňa dovolenka bez starosti. A lepšie je chodiť s náramkom na ruke ako s peňaženkou a riskovať, že ťa niekde okradnú. No a "faraónovú pomstu" môžeš dostať v Egypte práve z tých cudzích reštaurácií a barov. Takisto to chodenie po pláži....neviem kde už toho toľko nachodíš , keď na konci hotelovej pláže sedí policajt , ktorý ťa ďalej nepustí kvôli bezpečnosti.
Koľko ľudí, toľko chutí. Podľa mojho pozorovania práve najviac trpeli "faraonovou pomstou" tí ľudia, čo mali all inclusive, pretože ako praví Slováci museli si za peniažky všetko oblízať a vyskúšať a bum-bác. Neviem ako vy, ale my si berieme na pláž aj viac cenností ako denne pár dolárikov (fotoaparát, kameru atd.).V tých horúčavách sme veru skoro nikdy nemali chuť na obed a nasilu jesť, neviem-neviem či je to dobré. V každom prípade ak ide o 5 člennú rodinu, je all inclusive dosť veľká položka.Rozdiel je cca 100 USD na jednu osobu a myslím, že na pláži keď si objednám jesť a piť čo ja chcem, a nie čo sa mi do all inclusive zmestí (ani tam všetko nevojde) je tiež na rozmyslenie.A ešte keď tak z 8 dní sú dajaké 2 - 4 dni rôzne výlety za pamiatkami alebo na Giftun, tak už ani niet o čom hovoriť, sú to podľa môjho názoru úplne zbytočne vyhodené peniaze (možno preto, lebo som ekonómka :) :) :) ) a ja mám dobrý pocit, keď mám pri sebe aj dajaké peniažky a nie iba krúžoček na rúčke.:) :)
Kvietok1
28.08.06,10:31
Tak ahojte milí praďáci. Práve teraz už sedím v práci a zarezávam. Sľúbila som Vám ,že ako bolo v Egypte - Sand Beach. Musím povedať - výýýýýýborne. Toľko zážitkov, príjemných ľudí, krásne more, prostredie jedným slovom všetci sme sa cítili veľmi príjemne. Dovolenka tohto roku sa vydarila. Som veľmi spokojná. All incllusive vôbec nám nechýbal, nebola žiadna faraónova pomsta. Krásne boli výlety - pyramídy, ostrov Gyftun - šnorchlovanie a taktiež aj výlet na štvorkolkách na púšti. Neuveriteľné a zážitky na celý život. Keď prídem domov pokúsim sa pár fotografíí z každého miesta dať do porady. Zatiaľ sa majte a ten, kto rozmýšľa o Egypte vrelo odporúčam.
Kvietok1
28.08.06,16:06
Tak ahojte milí praďáci. Práve teraz už sedím v práci a zarezávam. Sľúbila som Vám ,že ako bolo v Egypte - Sand Beach. Musím povedať - výýýýýýborne. Toľko zážitkov, príjemných ľudí, krásne more, prostredie jedným slovom všetci sme sa cítili veľmi príjemne. Dovolenka tohto roku sa vydarila. Som veľmi spokojná. All incllusive vôbec nám nechýbal, nebola žiadna faraónova pomsta. Krásne boli výlety - pyramídy, ostrov Gyftun - šnorchlovanie a taktiež aj výlet na štvorkolkách na púšti. Neuveriteľné a zážitky na celý život. Keď prídem domov pokúsim sa pár fotografíí z každého miesta dať do porady. Zatiaľ sa majte a ten, kto rozmýšľa o Egypte vrelo odporúčam.Tak a teraz sľúbených pár fotiek z dovolenky.
Kvietok1
28.08.06,17:13
Tak a teraz sľúbených pár fotiek z dovolenky.Ďalšie sľúbené fotky.
BEATA7777
28.08.06,17:24
Ahoj poradaci, tak toho roku som bola v Egypte aj ja. a to už druhykrát, veľmi sa mi tam pači, boli sme v hotelovom komplexe SEA GULL BEACH a mali sme all inclusive , lebo predtým ke´d sme tam boli tak sme mali polpenziu chcela som to vyskušať a neľutujem, bolo super
Kvietok1
28.08.06,17:35
Ďalšie sľúbené fotky.Ešte som zabudla dať výhľad z našej izby.
sahara80
28.08.06,20:45
Ahojte milovníčky Egypta. Som rada, že medzi nás "milovníkov Egypta" pribudli nové poradáčky. Ja chodím do Eg dosť pravidelne (zdravotné dôvody) už 4 roky a od tej doby neviem čo je to bolesti chrbtice, nedajbože reuma, proste sa cítim ako už veľmi dávno predtým nie. Som veľmi rada a dúfam, že sa mi podarí ešte zopár krát vybehnúť. Chodievame na last minute za výborné ceny a najradšej do Daharu.Je tam krásne šnorchlovanie a tam je ozaj cítiť "ORIENT" so všetkým, čo k nemu patrí. O pár dní ideme tuším 11 krát, už ani neviem a hrozne-hrozne sa teším.
Arava
13.10.06,09:17
Ahojte poraďáci,
cez leto mi dovolenka nejako nevyšla a preto rozmýšľam, že v polovici novembra by som išla do Egypta. Neviete mi poradiť, či sa mi tam v tomto období oplatí cestovať??? A kde by ste mi odporučili dovolenkovať? (v Egypte som ešte nebola) Za akúkoľvek radu budeš vďačná.;)
Miriam.x
13.10.06,16:36
Egypt je známy tým, že je tam sezóna celý rok. Ešte stále tam je okolo 30 st. Veľa ľudí tam chodí radšej teraz ako v lete, keď tam je až veľmi horúco. Skús napísať viac o aký typ hotela by si mala záujem.
accad
15.10.06,18:12
Pred týždňom som sa vrátila z Egypta.
Ubytovanie: Hurgade-hotel Sun Rice el Palacio cez CK Kartago
Hotel je situovaný okolo asi 150 m umelej lagúny končiacej umelou barierou do mora okolo ktorej sú lehátka so slnečníkmi
jedna strana hotela má pláž (lehátka+slnečníky) situovanú na otvorené more-túto pláž sme využívali nakoľko tam bolo väčšie súkromie ako pri lagúne.
V cene all inclusive je kartička, na ktorú každý deň vydajú osušku a pri odchode s pláže po vrátení osušky kartičku vrátia
Hotelové izby sú pekné a čisté, takisto aj hotel a pláže sú každý deň udržiavané. Okolo lagúny a pláže sú nádherné živé ploty zo subtropických kvetín.
Vlastná skúsenosť: kartičky od izieb nám doniesla delegátka, už posliček na otázku, aká je izba, nám povedal, že sa nám nebude páčiť. Po obhliadke izby, ktorá bola situovaná nad hlavný vchod do hotela sme išli na recepciu. Kartičku s 5 dolármi sme posunuli recepčnému so slovami, že sa nám izba nepáči. Okamžite začal ťukať do počítača a izba s výhľadom na lagúnu bola na svete.
Strava: all inclusive raňajky bohaté, dobrý výber
obed: dalo sa vybrať z dvoch druhov polievky a viacerých druhov teplých jedál+výber z viacerých zákuskov+ovocie
večera: tak ako na obed 2 druhy polievky, výber z teplých jedál, zákusky, ovocie
pitie: pri obede aj večery roznášali podľa želania
večere boli každý deň zamerané na inú kuchyňu: talianska, dary mora a pod.
po týždni sa to opakovalo
Počas dňa boli vonku stoly, kde ponúkali hranolky, robili palacinky, bary, kde ponúkali nápoje celý deň.
Podľa názoru niektorých rekreantov, ktorí boli v Egypte, ale v iných hoteloch, bola strava malo pestrá. Neviem to posúdiť, ale určite sa vždy dalo niečo vybrať. Mne chýbal pestrejší výber ovocia a to, že čerstvá ovocná šťava nebola v cene all inclusive
Vlastná skúsenosť: Odchod z hotela sme mali po 22.00. Izbu bolo treba opustiť do 12.00, čo znamenalo odovzdať aj pružok, ktorý znamenal all inclusive na všetko. Dostali sme poukaz buď na 1 obed alebo 1 večeru a k tomu 1 nealkoh.nápoj. Môj názor je, že na túto situáciu nás cestovka mala vopred upozorniť, aby klient vopred vedel, že all inclusive neznamená až do momentu odchodu z hotela, ale iba do 12.00 a tým nie plný počet dní zájazdu.
Vyriešili sme to možnosťou príplatku 30 USD a izbu+all inclusive sme mali do 18.00, potom poukaz na večeru.
Počasie:
od 28.9.-5.10. bolo cez deň nad 30 stupňov, večer okolo 23.00 bolo stále ešte okolo 26 stupňov. Okrem prvého dňa, každý deň fúkal vietor s rôznou intenzitou a vyvolával pocit ráno a večer, že je chladnejšie ako ukazoval teplomer. More bolo ale stále teplé. Vďaka teplote v noci nebola potrebná klimatizácia na izbe, stačilo otvoriť balkón a bol vánok.
Výlety: celé dni okolo vás krúžia s rôznymi ponukami na rôzne výlety.
Môj názor: Z Hurgady sa oplatí Luxor, je bližšie-odchod ráno. Káhira+pyramídy je celodenný výlet, t.z. odchod o 2.00 v noci a príchod po 23.00. Dosť únavné na to koľko je času na obhliadku múzea v Káhire a na obhliadku pyramíd .
V mori za hotelom sú krásne korálové útesy a možnosti vidieť krásne rybičky. Treba ale trochu zaplávať ďalej od brehu, najprv je plytké more, potom zraz a hlboké more a po niekoľkých metroch je krásny korálový útes, treba to len nájsť.
Zhrnutie: na oddych veľmi príjemné miesto, na prvý pokus v Egypte nie najhorší výber, najmä more bolo nádherné, určite all inclusive.
V mori mi vadili domorodci-mladí chalani, ktorí sa pri šnorchlovaní znenadajky objavili a narúšali súkromie. Možno je to vekom:D
Pozor na vodu, piť vodu z fľaší, obstarať si lieky na ich črevnú chorobu a pri prvých príznakoch nasadiť liečbu. Pri rýchlom podchytení, problémy majú rýchly ústup. Osvedčila sa aj preventívna konzumácia našej slivovice príp. iného nášho alkoholu.
Nie som typ na mentalitu ich obchodovania, takže nákupom som venovala minimálnu iniciatívu. Ináč na letisku v Hurgade je presne ten istý tovar čo v obchodoch v meste, takže kto nestihne nákup, má príležitosť, aj keď možno nevyhandluje takú cenu ako v Hurgade.
Určite sa to oplatí vidieť, ceny zájazdou sú teraz veľmi dobré, počasie pre nás určite príjemné.
Dobrú voľbu rezortu a príjemné predlženie leta.