Miris1
15.09.17,19:05
Zdravím, pred troma dňami sme si kúpili britské modré mačiatko, má 12 týždňov, najprv sa skrývalo no potom sa osmelila ale čo je pre mna zvláštne že stále spi. Prespí celu noc potom sa napapa, ide na záchod a znovu spi cely deň. Niekedy sa skryje do šatníka a spi tam, vyjde len keď počuje že sme v izbe. Včera sa hrala s hračkami dnes už o hranie nejaví záujem a navyše sme si všimli že kríva a na pravú prednú labku nedostupuje. Bojím sa aby nebola chorá hoci je veľmi prítulná a maznava, keď ju hladkám tak spokojne pradie no dnes prespala naozaj cely deň a vyzerá to že bude späť aj naďalej. Máte niekto podobne skúsenosti? Je dôvod sa znepokojovať alebo je to normálne?
dmc
15.09.17,17:08
Navstivte veterinara. Macicku odborne prehliadne a da Vam odpoved na Vase otazky.
Terezia13
15.09.17,17:15
prečo kríva? mala úraz? asi ju to bolí, pozrite jej nožičku
afrikánka
15.09.17,18:05
Začneme asi najskôr tým lepším
12 týždňové mačiatko je ešte dosť malé a určite viete, že mačka väčšinu dňa prespí a to hlavne cez deň. V noci je aktívna, čulá, nespí, môže sa hrať a vy o tom ani neviete. Máte ju 3 dni, to znamená, že si začína zvykať na nové prostredie a to niekedy trvá aj dva týždne, až sa aklimatizuje a preto je ešte nesmelá. Neviete, aký mala režim spánku a bdenia, pokiaľ ste ju kúpili. Po čase by si mala zvyknúť na režim vo vašej domácnosti. Odporúčam vám, aby ste ju počas dňa postupne rušili v spánku a hrali sa s ňou, mačiatko si postupne zvykne a bude v noci spať, miesto bdenia a hrania. Kríva na nožičku? Možno sa jej to stalo práve v noci, niekde v byte, počas obzerania nového prostredia. Mačky sú veľmi zvedavé, preto jej všetko poukazujte. Pootváratie aj všetky skrine, zásuvky, kuchynské poličky, miestnosti, proste každý kút domácnosti. Všímajte si, či bude javiť záujem. Píšete, že je prítulná a pradie, čo by bolo dobrým znamením, že je v poriadku.
Ale určite ju zoberte k veterinárovi, aby ju prehliadol, urobil krvné testy, pretože bohužiaľ, šľachtené mačky častejšie trpia dedičnými ochoreniami, ako tie "obyčajne" európske mačky, ktoré sa u nás bežne vyskytujú na dvoroch, alebo ulici. To by bol ten horší prípad.
Zostáva iba dúfať, že mačiatko bude v poriadku a bude vás v zdraví iba tešiť.
arizona
15.09.17,18:25
12.t maciatko by malo mat za sebou vsetky zakladne ockovania a veterinarne prehliadky. Mate ich absolvovane? Prezrel veterinar maciatko???
Pises, ze mate britsku,modru macku. Je s PP? Poznas rodicov a prostredie,v ktorom doteraz bola? Su jej surodenci zdravi? Atd...je mnoho otazok, na ktore by si mala vediet odpovedat...
Kupa maciatka s PP nie je vzdy zarukou 100%-neho zdravia. takze navstiv veterinara, nech cicu vysetri. Vo veterinarnej knizke zistis, co vsetko cica absolvovala a co nie.

To, ze vela spi moze byt preto, ze je v novom prostredi,ma z toho stres.
Mozno v noci "vystraja", tak cez den dospava.
je to este male babo, ktore potrebuje spinkat...atd,atd...

Veterinar po vysetreni povie viac...
katkol
26.10.17,09:15
zdravím ... prosím Vás čo zistili vášmu mačiatku. Ja mám podobný problém s mojim nájdeným mačiatkom. Je smutnejšia, pospáva, menej sa hrá a kríva raz na jednu nožku potom na zadnu ... Nikto mi zatiaľ nevedel povedať čo jej je :-( a nie ... nožičku si neporanila, tým to nie je
afrikánka
26.10.17,09:19
U veterinára si zrejme nebola.
Ak ti na mačiatku záleží, tak ho navštív. Patrilo by sa, keď si najdúšika vzala domov....
Miris1
26.10.17,10:56
U veterinára sme boli hneď na druhý deň . Mačiatko prestalo krívať behom pár dni zverolekár tvrdil že mohla napríklad v noci zle skočiť na labku keďže bola v neznámom prostredí .. mala v ušiach ušný svrab tak jej dal niečo na odčervenie a kvapky do uška behom nasledujúcich pár dni sa osmelila zrejme jej len dlhšie trvalo zvyknúť si .. teraz je už úplne fit netrápia ju svrbiace uši a je to malé hravé šidlo :) .. síce sa sem tam stále skrýva do šatníka a pod gauč ale zrejme sa tak cíti komfortne takze to neriešime :)
katkol
26.10.17,13:01
u vet.som bola už 2x. hned v ten den ako som ho našla a o 3 dni znava. Ostala na vet. 3 dni na infuzkach. Nevedia povedať čo jej je. Preto sa tu pýtam. No medzičasom som zistila, že má takmer z istotou kalci vírus - ktorý má aj takú podobu, že sa mačiatku zapalia klby ... A doma mam 16 nechcených nájdených mačiek, ktoré som liečila a teraz sú konečne šťastné.
afrikánka
26.10.17,13:43
To, čo si napísala je komentár a nie odpoveď. Si zaregistrovaná dnes...
Odpoviem na tvoj príspevok. Pri tvojich skúsenostiach, že si zachránila a starostlivo opatruješ 16 mačiek a ešte si aj nezanedbala návštevu veterinára, nechápem, prečo hľadáš na Porade odpoveď na ťažkosti mačiatka. Prepáč, ale ty si myslíš, že tu dokážeme zázračne na diaľku určiť, čo mu je? A okrem toho si si aj sama stanovila diagnózu "kalci-vírus"
katkol
28.10.17,05:52
a ty si kto ???!!! žiadne prepáč .... ano som zaregistrovaná teraz. A hľadala som pomoc u Miris 1 a nie u teba tak sa do toho nestaraj ked nemáš čo k tomu povedať a len kritizovať... vobec sa láskavo neozývaj !!! čo ty si za zakoplexovaného človeka?? ... je to poradna... tu sa radí nie súdi !!!
,
katkol
28.10.17,06:20
bud tej lásky afrikánka a vôbec sa na moje komenty neozývaj. Zajedno nemáš o tom páru a za druhé nikto sa ťa nič nepýtal !!! Od teba teda radu nepotrebujem ... prt o tom vieš...

Miris 1 - ďakujem za odpoveď. Som rada, že mačiatku je lepšie a nemá žiadnu chorobu. Medzičasom som zistila, že tá moja ma zrejme kalcivirus, ktorý sa môže prejaviť aj tým, že sa jej zapália klby a mačiatko kríva raz na jednu potom na druhú labku, lebo ju bolí. Ale už sa lieči. ešte raz ďakujem za odpoveď. pekný deň :-)
afrikánka
28.10.17,11:36
Iba som ťa slušne upozornila v komentári. Neužitočné som ti nepridelila, hoci by sa aj dalo.
Ale ty si na "poradnu" pricestovala zrejme vlakom 8XX.