valentino85
15.09.17,22:16
Sused mi chce zabetónovať rúru odtokovej vody, rúra prechádza aj cez jeho pozemok do potoka. Keby ma náhodou vyplavilo ako mám postupovať.Nie je na to nejaký zákon o poškodeniu majetku sused susedovi.Začalo to tak že žijú s dcérou na jednom pozemku a ona vždy parkovala pred branou tým auta prechádzali po mojej strane a mam poškodené murivo na oplotení a pred oplotením samé diery,a poškodení asfalt tak som chcel aby parkovala inde.čo som dosiahol ale na oplátku mi chce jej otec zablokovať rúru. Lebo som jej povedal že dám sťažnosť na obecný úrad tak sa zľakla.
branislavp
16.09.17,01:11
Asi vytopí......
buchač
16.09.17,06:15
Hm...

Ako pozerám, tak zadávateľ upravil svoju "problematickú" otázku.
Ako pozerám, tak zadávateľ skôr "upravil" svoju otázku...a to do takej formy, že je nepochopiteľná ešte viac, ako bola včera.

Citujem :
" Keď má výplaty..."
Odpovedám :
Počkaj s riešením po výplate...

P.S.:
Kto klikol na srdiečko, tomu muselo skoro ráno solídne zadrbať v tej makovici....
buchač
16.09.17,06:59
Citujem :
" Nie je na to nejaký zákon o poškodeniu majetku sused susedovy."

Odpovedám :
Áno, je.

Doplňujem :
Kuwa...no nedalo by sa špecifikovať a dať viac informácií ?

P.S.:
Alebo si snáď prdel robíš ???
Lebo henten komik je oveľa lepší
https://www.google.sk/search?q=George+Valentin&client=opera&hs=W2o&channel=suggest&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiw-rTUkKnWAhWEChoKHXtbAJkQsAQIPQ
ivka70
16.09.17,07:33
a ten odtok vody mas na jeho pozemku vybudovany s povolenim, oficialne?
valentino85
16.09.17,07:42
to práve neviem otec je už po smrti a neviem ako sa dohodli ,v papieroch som to nenašiel.Ale 20 rokov brali vodu od nás z našej studne čo nemali
svoju studňu a otec nemal s toho ani cent,korunu.
valentino85
16.09.17,07:47
prepáč písal som to z nervami
ivka70
16.09.17,10:01
voda s tym nesuvisi, ak nemas nic na papieri a ziadna tarcha na tom pozemku nie je, sused v podstate nic neodstsvi, len to, ze najde na pozrmku nieco, co nie je jeho a blokne to
pavol54
16.09.17,11:06
Niekoľko nejasností Aká je to odtoková voda? Zrejme to bol dohovor dvoch majiteľov a sám od seba si nemohol vybudovať odtok na cudzom pozemku. Môže ti to vrátiť a vyzvať k odstráneniu vedenia, Nariadiť odstránenie môže len súd. je to tvoj majetok tak ti ho nemôže poškodiť sám zo svojho vlastného rozhodnutia hoci je na jeho pozemku.
valentino85
18.09.17,14:56
Dakujem
Dáša_
18.09.17,15:20
čo presne znamená "rúru odtokovej vody, rúra prechádza aj cez jeho pozemok do potoka"??? Odtoková voda tečie do potoka??? Aká odtoková voda????
valentino85
18.09.17,15:36
Aj keby náhonov vyhral čo si nemyslím lebo vôbec mu nezavadia ,kto by hradil odstránenie.
valentino85
18.09.17,15:47
odtoková voda z rín zo strechy do šachty a potom do potoka
jslancik
18.09.17,16:31
hypoteticky? sused sused sa bude tváriť, že nevie, čo je to za rúra. kľudne ju môže "odstaviť" - napr. demontovať... už chcem vidieť tuto zadávateľa otázky, ako bude niekde dokazovať, že mu sused zničil niečo, čo ani neexistovalo (o čom nebol žiadny záznam).
To môže rovno tvrdiť, že mal na susedovom pozemku postavený altánok a sused mu ho zničil, haj*el jeden.
valentino85
18.09.17,16:38
máš pravdu .
jslancik
18.09.17,16:41
priateľu, ty očividne nie veľmi dobre chápeš situáciu. TY máš na susedovom pozemku niečo, čo tam nepatrí. Ty zneužívaš jeho pozemok. Ak chceš riešiť niečo silou, tak to nedopadne dobre jedine pre teba. Kľudne to môže dať na súd a budeš to musieť odstrániť, prípadne to dá odstrániť on a prepošle ti faktúru... Ťaháš za kratší koniec...

K poškodenému múriku a plotu - predpokladám, že nie je poškodený mechanicky autom (ani inak mechanicky - že by ho sused rozbíjal kladivom...). To, že sa ti rozpadá vplyvom počasia, otrasov, a čo ja viem, prečo ešte, nemôžeš zavesiť na nos susedovi ani jeho dcére... Mimochodom, tvoj popis parkovania a chodenia áut je dosť nezrozumiteľný... Skôr tomu rozumiem tak, že susedka býva na druhej strane a parkuje na druhej strane, tým pádom autá obchádzajúce jej auto sa tlačia na tvoju stranu...

Celkovo, ako som písal v komentári - sused sa bude tváriť, že nevie, čo je to za rúra. kľudne ju môže "odstaviť" - napr. demontovať... už chcem vidieť teba , ako budeš niekde dokazovať, že ti sused zničil niečo, čo ani neexistovalo (o čom nebol žiadny záznam).
To môžeš rovno tvrdiť, že si mal na susedovom pozemku postavený altánok a sused ti ho zničil, haj*el jeden.
buchač
18.09.17,16:57
valentino85 (Dnes 17:47) odtoková voda z rín zo strechy do šachty a potom do potoka
=================
Jedna ujovina strieda ujovinu druhú...
Napríklad taká, že odtoková voda by (po náležitej úprave) vytekala na susedov pozemok a bolo by vymaľované.

A výsledok ?
Keď sa dvaja ujovia stretnú ?
Kde sa dvaja ujovia stretnú ?
Obaja ujovia si najmú Judrlantov a tí zarobia...;)

Takže ???
pavol54
18.09.17,17:11
Ak sa jedná o odtokovú vodu dažďovú tak by som to riešil záchytom do nádrže a zbytok prepad do trativodu, a máš po starosti
valentino85
18.09.17,17:34
S tim autom si to presne odhadol.Otec už je 10 rokov po smrti a mama nebola pri stavbe tu rúru tam dávali keď ešte tam oni nebývali bol to len pozemok. Hľadal som i papiere aspoň zmienku o tom no nič som nenašiel.
jslancik
18.09.17,17:40
nemáš žiadnych svedkov, osoby ani papiere... Suseda radšej moc nesrď. Ak ho chceš za niečo volať na zodpovednosť, zabezpeč si, aby na teba nič nemal.
valentino85
18.09.17,18:03
vieš jak ma to srdi.Len to mam že od nás bral vodu asi 25 rokov zadarmo tieš aj kaštieľ sídlili tam obecný úrad,obchod ,krčma no oni platili ,on ani halier dokým sa dcéra nevybudovala tak nemal vlastnú studňu. Ale tieš len bez papierov len asi dohoda.Keby terás tak by som ho okamžite odpojil.
jslancik
18.09.17,18:11
teba ten jeho odber zo studne niečo stál? tú studňu si staval sám? mali ste s tým nejaké náklady? Bolo to niečo za niečo - on bral "tvoju" vodu, ty si zaberal jeho pozemok. Teraz on už vodu neberie, ty jeho pozemok stále zaberáš. atď, atď.
valentino85
18.09.17,18:24
studňa stala vtedy 5000 korún. A 25 rokov vody...No nič dik za záujem nejak to dopadne. Pekný večer
valentino85
18.09.17,18:28
Niečo vymyslím.Dakujem
branislavp
19.09.17,04:53
valentíno85 - .....bol to len pozemok, oni tam nebývali...... Však preto je ten problém, že ten pozemok už vtedy niekomu patril a niekto na ňom si robil čo chce, bez súhlasu majiteľa. Alebo bola iba ústna dohoda, ktorá sa v túto dobu neráta. Tak si to rieš tak, aby si nemal so susedom problém, je to jeho pozemok a keď sa iba štvete medzi sebou, k ničomu dobrému to nevedie, naopak.
branislavp
19.09.17,05:10
zadávateľ valentino85 v pôvodnom príspevku napísal slovo vyplatí-potom to v príspevku opraviil, , pretože to bolo v pôvodnom zadaní uvedené nezmyselne, tak ja som napísala, že asi vytopí..., a niekto na PORADE označil môj príspevok za spam, príspevok zbalený. Prosím o vysvetlenie, kto a prečo to označil za príspevok zbalený, spam a čo to vlastne v tomto konkrétnom prípade znamená . A niekto tam dal aj mínusky. Určite ten niekto nepochopil o čo ide, veď tie mínusky boli dané až po opravení toho nezmyselného slova, ktoré zadávateľ príspevku v prvom znení otázky napísal. To mínuskovanie znamená, že ten, kto môj príspevok mínuskoval , asi ani nerozumel, nevedel čo mínuskuje. Super.. .
buchač
19.09.17,06:29
branislavp (Dnes 07:10) ..., a niekto na PORADE označil môj príspevok za spam, príspevok zbalený.
....
To mínuskovanie znamená, že ten, kto môj príspevok mínuskoval , asi ani nerozumel, nevedel čo mínuskuje. Super.. .
===================
Hehehehe....vitaj v klube...;) :D :D :D :D :D
pavol54
19.09.17,06:31
väčšinou to tak býva ako na straníckom hlasovaní zdvihne ruku a nevie prečo, dá mínus, lebo je to teraz IN
valentino85
23.09.17,08:56
Ako znie príslovie, Dáš pokoj máš pokoj, Zatiaľ to funguje. Sused je zatiaľ kľudný .Ďakujem vám všetkým
misoft
23.09.17,10:29
mimotemy
Pali - veď už to tu na Porade býva normálom: operuje tu Los Debilos Mínuskos :D