dagjanik
16.09.17,07:48
Pracujem v obchode, čiže sa ma dotýka aj nový zákon zakazujúci predaj cez štátne sviatky, chcem sa opýtať či by sa mi nemal o predmetné dni ponížiť fond pracovného času, nakoľko mi môj vedúci tvrdí že nie . Mne sa ale zdá byť scestné aby som si nadrábal pracovné zmeny ktoré zo zákona nemôžem odpracovať. Ďakujem za radu.
ivka70
16.09.17,06:28
FPC sa pocita aj vratane sviatkov.
Ak budes mat na sviatok naplanovanu zmenu, ktoru neodpracujes, lebo je sviatok, mas narok na nahradu mzdy za sviatok.
Ak zmeni nebudes mat vo sviatok naplanovanu, na nahradu narok nemas, odpracujes hodiny vtedy, kedy ich budes mat naplanovane.
Zakaz predaja vo sviatok neriesi to ako zamestnavatel zmeny planuje.
ivka70
16.09.17,06:29
to nemusi byt pravda...a zvycajne v prevadzke s nerovnomerne rozlozenym pravovnym casom ani nie je
dagjanik
16.09.17,08:28
Ak som správne porozumel, tak pokiaľ mi podľa plánovanej zmenovky vychádza na št sviatok zmena tak mi vzniká nárok na náhradu za sviatok a hodiny sa počítajú ako odpracované ?
ivka70
16.09.17,09:04
ano, len pochybujem, ze by ti zamestnavatel naplanoval zmenu, ktoru dopredu vie, ze nesmies zo zakona odpracovat
zvycajne to vsetci zamestnanci v obchode obchadzaju a na ten den zmeny neplsnuju
kopretinka
16.09.17,13:21
ale jeho vedúci mu žiadny sviatok platiť nebude,kde to tam píše?