misoft
02.03.18,16:51
Myslim zakon 88/2009. Vtedy Jara88 registroval jeho osetrujuci psychiater na porada.sk
:-)))))))
Aj to bez atestácie :D:D:D
misoft
02.03.18,15:51
nečudujem...je mi ho lúto
ako som písal. od 89 je mimo....zrútil sa mu svet, ktorý mal jasné pravidlá....
Zakysol v tom období.... a teraz sa čuduje, že sa píše rok 2018....
misoft
02.03.18,17:46
bjuty smis
02.03.18,18:06
my nie sme taliani, my nie sme taliani, lenka......
korela
02.03.18,18:16
nečudujem...je mi ho lúto
ako som písal. od 89 je mimo....zrútil sa mu svet, ktorý mal jasné pravidlá....
Tieto generačné náhľady ..., podobnosť čisto náhodná.
Mng sa bol tento týždeň upraviť u holiča, počas rozhovoru o najaktuálnejšej téme z vedľajšieho kresla mladý muž... "Ale sa vám zrútil domček z kariet." No, proste zaváhal, že sa ozval. Asi tak. Tak mu ústa ešte asi nikto argumentačne nezavrel, a dupľom, keď zvolil obranu aký má titul a v akej oblasti pracuje.
Mng pracuje podnes, za sebou prax a životné skúsenosti, aké mladý tak ľahko nedosiahne. Nechápem, nech si mladí budujú svoju dobu, ale aj pomyslia, že o pár rokov tiež zostarnú.
To bola iba taká menšia asociácia na bjutyho, nie o ňom, keďže je to čerstvé.
buchač
02.03.18,18:23
Úplne mimotemy...? Možno áno, možno nie.

Kuciaka teraz spomeniem LEN ako obeť...



Idem na to trochu inak.

Kuciak bol zamestnaný v tých Aktualitách...tie patria pod Ringier...a ten je, však vieme čo. Tv GrC, Tv Narkóza ...ani nevravím.



Čo tým chcem naznačiť ?

Novinárska obec si rada vraví "Siedma veľmoc"...rada operuje tým právom na informácie, na informovanie.

Kuciakovi a spol. všetká česť...no nie sme v Amerike, kde sa dáva Puliho cena, kde nositeľ skončí vo výšinách, je akceptovaný a uznávaný.



Novinárska obec by rada informovala...no koľkým jednotlivcom práve tými neoverenými informáciami doslova zničila život ? Následným verejným ospravedlnením si obeť môže akurát tak vytrieť...
Koľkí si už siahli po uverejnení článku/fotiek na život ?



...a keby nebolo novinárov chtivých po senzačných info, tak lady Diana sa mohla dnes tešiť z nádherných vnúčat.
pavol54
02.03.18,18:53
Úplne mimotemy...? Možno áno, možno nie.

Kuciaka teraz spomeniem LEN ako obeť...



Idem na to trochu inak.

Kuciak bol zamestnaný v tých Aktualitách...tie patria pod Ringier...a ten je, však vieme čo. Tv GrC, Tv Narkóza ...ani nevravím.



Čo tým chcem naznačiť ?

Novinárska obec si rada vraví "Siedma veľmoc"...rada operuje tým právom na informácie, na informovanie.

Kuciakovi a spol. všetká česť...no nie sme v Amerike, kde sa dáva Puliho cena, kde nositeľ skončí vo výšinách, je akceptovaný a uznávaný.



Novinárska obec by rada informovala...no koľkým jednotlivcom práve tými neoverenými informáciami doslova zničila život ? Následným verejným ospravedlnením si obeť môže akurát tak vytrieť...
Koľkí si už siahli po uverejnení článku/fotiek na život ?



...a keby nebolo novinárov chtivých po senzačných info, tak lady Diana sa mohla dnes tešiť z nádherných vnúčat.
Slovo v akejkoľvek forme má zázračnú moc, ako pozitívnu tak aj negatívnu, je silnejšie ako zbraň
korela
02.03.18,19:03
Úplne mimotemy...? Možno áno, možno nie.

Kuciaka teraz spomeniem LEN ako obeť...



Idem na to trochu inak.

Kuciak bol zamestnaný v tých Aktualitách...tie patria pod Ringier...a ten je, však vieme čo. Tv GrC, Tv Narkóza ...ani nevravím.



Čo tým chcem naznačiť ?

Novinárska obec si rada vraví "Siedma veľmoc"...rada operuje tým právom na informácie, na informovanie.

Kuciakovi a spol. všetká česť...no nie sme v Amerike, kde sa dáva Puliho cena, kde nositeľ skončí vo výšinách, je akceptovaný a uznávaný.



Novinárska obec by rada informovala...no koľkým jednotlivcom práve tými neoverenými informáciami doslova zničila život ? Následným verejným ospravedlnením si obeť môže akurát tak vytrieť...
Koľkí si už siahli po uverejnení článku/fotiek na život ?



...a keby nebolo novinárov chtivých po senzačných info, tak lady Diana sa mohla dnes tešiť z nádherných vnúčat.
Niekto si mýli pojmy s dojmami. To je argumentácia.
Alebo niekto ešte nepochopil rozdiel medzi bulvárnikom a investigatívcom?
buchač
02.03.18,19:10
Niekto si mýli pojmy s dojmami. To je argumentácia.
Alebo niekto ešte nepochopil rozdiel medzi bulvárnikom a investigatívcom?

Ty si vravíš odborníčka na slovenský jazyk ?
Slovenským jazykom myslím obsah, odseky, význam textu....a nie bazírovanie na slovíčkach.

P.S.:
Linky na Juls dnes nebudú ?
Choď si dať radšej šlofíka...ozvi sa niekedy medzi 2-3 zrána.
korela
02.03.18,19:31
V 90. rokoch boli v Rakúsku na prvých troch priečkach najlepšie platení bankári, lekári a žurnalisti (žurnalisti na 3. mieste). Podľa toho si novinárov aj v spoločnosti vážili.
U nás dnes, ak chce novinár, aby mu preplatili cesťák mimo BA na miesto súdneho pojednávania niekde v republike (a to ide o vážne procesy), tak nie sú peniaze.
Tak sa pýtam, ide o umelo vyvolávanú brzdu práve preto, že ide o spravodajstvo, alebo v čom tkvie neochota?

Ak má niekto udržať pri živote svoju existenciu, tak takáto práca ostáva pre nadšencov.
Dať dokopy tak závažné informácie stojí more času. Ako napísal tento týždeň mladý sicílsky novinár, za článok dostane 20 až 60 eur. Ďakujem pekne, že sa obetuje.
.
Ján bol nielen nadšenec, ale aj mozog, ale zrejme nie praktik a žiaľ ho na nebezpečenstvo nikto neupozornil. Sledujúc, ako býval, zatiaľ skutočne iba provizórne, bez akéhokoľvek zabezpečenia svojho obydlia, bezpečnostných dverí a okien. Osobne chápem, že išlo o mladučkých ľudí, žijúcich v otrokárskej dobe, ako nakoniec väčšina mladých Slovákov. Situácia sa veľmi nešťastne podcenila.
korela
02.03.18,19:40
Tak trochu mimotemy
K udalostiam posledných dní (smutných udalostí) prečítajte si toto:
http://www.repubblica.it/cronaca/2018/03/02/news/saviano_arriva_la_ndrangheta_da_esportazione_gli_a ffari_dei_boss_alla_fiera_dell_est-190152731/?ref=RHRS-BH-I0-C6-P2-S1.6-T1
Čo sa týka posledného odseku, verím, že sa situácia konečne obráti. Ako to sledujem, je to na dobrej ceste.
korela
02.03.18,19:46
Niekto si mýli pojmy s dojmami. To je argumentácia.
Alebo niekto ešte nepochopil rozdiel medzi bulvárnikom a investigatívcom?

Ty si vravíš odborníčka na slovenský jazyk ?
Slovenským jazykom myslím obsah, odseky, význam textu....a nie bazírovanie na slovíčkach.

P.S.:
Linky na Juls dnes nebudú ?
Choď si dať radšej šlofíka...ozvi sa niekedy medzi 2-3 zrána.
Nikdy som sa nepasovala.
Vráť sa do kasární, k SBS alebo kde, a komanduj tam a nie tu. Chápem, že si zacítil pušný prach, tak si vo vytržení. Boli časy, keď si tu svoje všeličky (náboje) spomínal kde sa len dalo.
(Aj tak si nenapísal bezchybný text.)
bjuty smis
02.03.18,20:03
nečudujem...je mi ho lúto
ako som písal. od 89 je mimo....zrútil sa mu svet, ktorý mal jasné pravidlá....
Tieto generačné náhľady ..., podobnosť čisto náhodná.
Mng sa bol tento týždeň upraviť u holiča, počas rozhovoru o najaktuálnejšej téme z vedľajšieho kresla mladý muž... "Ale sa vám zrútil domček z kariet." No, proste zaváhal, že sa ozval. Asi tak. Tak mu ústa ešte asi nikto argumentačne nezavrel, a dupľom, keď zvolil obranu aký má titul a v akej oblasti pracuje.
Mng pracuje podnes, za sebou prax a životné skúsenosti, aké mladý tak ľahko nedosiahne. Nechápem, nech si mladí budujú svoju dobu, ale aj pomyslia, že o pár rokov tiež zostarnú.
To bola iba taká menšia asociácia na bjutyho, nie o ňom, keďže je to čerstvé.

to nie je o generačných " nahľadoch "
ja mám 47 rokov, čiže nie som až o toľko mladší...
ale je tu v dišpútach väčšina dúchodcov a s nikým sa do sporu (určite nie trvalého ) nedostanem..
korela
02.03.18,20:40
nečudujem...je mi ho lúto
ako som písal. od 89 je mimo....zrútil sa mu svet, ktorý mal jasné pravidlá....
Tieto generačné náhľady ..., podobnosť čisto náhodná.
Mng sa bol tento týždeň upraviť u holiča, počas rozhovoru o najaktuálnejšej téme z vedľajšieho kresla mladý muž... "Ale sa vám zrútil domček z kariet." No, proste zaváhal, že sa ozval. Asi tak. Tak mu ústa ešte asi nikto argumentačne nezavrel, a dupľom, keď zvolil obranu aký má titul a v akej oblasti pracuje.
Mng pracuje podnes, za sebou prax a životné skúsenosti, aké mladý tak ľahko nedosiahne. Nechápem, nech si mladí budujú svoju dobu, ale aj pomyslia, že o pár rokov tiež zostarnú.
To bola iba taká menšia asociácia na bjutyho, nie o ňom, keďže je to čerstvé.

to nie je o generačných " nahľadoch "
ja mám 47 rokov, čiže nie som až o toľko mladší...
ale je tu v dišpútach väčšina dúchodcov a s nikým sa do sporu (určite nie trvalého ) nedostanem..

Myslím, že sa chápeme.
Mne stačí, čo zažívam ja na základe svojich skúseností, všeobecne mladí nevedia pochopiť našu dobu. Ľutujem, že rodičia nepreniesli na mňa ešte viac informácií zo svojej doby, aj keď sa povedalo dosť. Bol však priestor.
Dnes je rýchlejšia doba, a mladí zavesení na všetkých možných médiách.
korela
02.03.18,21:11
a pritom sú to dôchodcovia :))

čo by iní v ich veku za takú hladinu dali :))))
Tomu sa vraví - telo zhumpľované, ale v hlavičke to funguje ako za mlada.....:D:D:D
Na YT som narazila na Jakeša, vôbec nehľadal slová. Žiadne ééé na rozbeh.
buchač
03.03.18,06:56
Niekto si mýli pojmy s dojmami. To je argumentácia.
Alebo niekto ešte nepochopil rozdiel medzi bulvárnikom a investigatívcom?

Ty si vravíš odborníčka na slovenský jazyk ?
Slovenským jazykom myslím obsah, odseky, význam textu....a nie bazírovanie na slovíčkach.

P.S.:
Linky na Juls dnes nebudú ?
Choď si dať radšej šlofíka...ozvi sa niekedy medzi 2-3 zrána.
Nikdy som sa nepasovala.
Vráť sa do kasární, k SBS alebo kde, a komanduj tam a nie tu. Chápem, že si zacítil pušný prach, tak si vo vytržení. Boli časy, keď si tu svoje všeličky (náboje) spomínal kde sa len dalo.
(Aj tak si nenapísal bezchybný text.)
Už len to by chýbalo, to pasovanie....a nie jednému tým opravovaním ideš na nervy.

Tým pušným prachom snáď len nechceš naznačiť niečo konkrétnejšie...či ?

Včeličku by som aj poznal, ale všeličku ? Tú nepozná ani Google a nie ešte Juls.
Nie jednu včeličku som už do tela dostal a ešte ich bude habadééééj...dokonca jedna včelička aj cezo mňa preletela, len smrad pušného prachu za sebou zanechala, vo vytržení som bol.
Trt veliký ty chápeš a nie niečo také.

Boli a ešte aj sú časy, keď spomínaš všeliaké zaručené liečebné postupy na všetky možné choroby, prípadne aj prevenciu.
Dávaš tu Subotiča, TČM, Badatela, Dušeka...a čo ja viem, koho ešte.....že vraj osveta.
Prípadne ešte čoho sa dočkáme. Pritom ti už bolo nie raz (od viacerých) povedané, že to tými "radami" preháňaš, spamuješ, viac škody narobíš ako osohu.
Ale to ti proste vadí, že tu máš oponenta, ktorý ti argumentáciou protirečí....a niekedy mám dojem, že aj kazí dobre rozbehnutý kšeft.

Tou "osvetou", videami šialeného Dušeka, linkami v angličtine od debilného Badatela akože čo chceš dosiahnuť ?
Jedinec má problémy, tak ich potrebuje riešiť okamžite, hneď, zaraz....a nie sa prepracovávať počas celých nocí nad riešením všeliakých fantazmagórií (trebárs aj keby boli účinné).
Jedinec sa potrebuje dostať z problémov, potrebuje sa vyspať, potrebuje sa vyliečiť - musí ísť do práce, aby v dnešnej dobe ako tak vyžil (poniektorý dokonca prežil) a nie nad ujovinami dumal.
alaya1
03.03.18,07:08
Rozhodla som sa, ze dnes malujeme kuchynu - manzel sa potesil :) :)
lujza.j
03.03.18,07:13
Tak nech ide praca od ruky:)...taketo prace teda podla mna... treba robit...ked je nato chut-ta spravna chvilka...viac to tesi:)
alaya1
03.03.18,07:21
Tak nech ide praca od ruky:)...taketo prace teda podla mna... treba robit...ked je nato chut-ta spravna chvilka...viac to tesi:)

Neviem, ci ta chut je / u neho /, ale potreba uz ano...
babka - ježibabka
03.03.18,08:43
Tak nech ide praca od ruky:)...taketo prace teda podla mna... treba robit...ked je nato chut-ta spravna chvilka...viac to tesi:)

Neviem, ci ta chut je / u neho /, ale potreba uz ano...
Nekritizujem. Počkalo by to do jari, ale ak je u vás tak pekne ako u nás, tak hurá do toho :D:D:D
Dáša_
03.03.18,08:44
"A preto Slovensko dnes nechce vidieť stôl preplnený balíčkami bankoviek. Veď to je ťažký cynizmus! Veď práve kvôli nezriadenej láske k peniazom sa stali tieto tragédie. Ako hovorí apoštol Pavol: „Koreňom všetkého zla je láska k peniazom...“ "

https://www.aktuality.sk/clanok/569318/cela-kazen-z-pohrebu-martiny-kvoli-nezriadenej-laske-k-peniazom-sa-stali-tieto-tragedie/
trisestri
03.03.18,13:31
vlada padne,uz len otazka casu,maximalne do leta
Nandrolon
03.03.18,13:37
vlada padne,uz len otazka casu,maximalne do leta
A co z toho, ked sa tam naseru znova stari harcovnici?
Ked vidim, ze potkan Janckulik uz odchadza ako prvy z potapajucej sa lode /aby bol prvy na novej lodi/ , je mi na vracanie. Na orave ma tak predrazeny obchod, ze z ludi a starych babiek robi uplne debilov. Ved uz ten jeho potkani pohlad hovori za vsetko.
Nech je nova vlada, ale bez starych, zdochynajucich potkanov!
misoft
03.03.18,13:39
Vykonajú refresh.... :D:D:D
bjuty smis
03.03.18,13:52
vlada padne,uz len otazka casu,maximalne do leta
A co z toho, ked sa tam naseru znova stari harcovnici?
Ked vidim, ze potkan Janckulik uz odchadza ako prvy z potapajucej sa lode /aby bol prvy na novej lodi/ , je mi na vracanie. Na orave ma tak predrazeny obchod, ze z ludi a starych babiek robi uplne debilov. Ved uz ten jeho potkani pohlad hovori za vsetko.
Nech je nova vlada, ale bez starych, zdochynajucich potkanov!
možeš byť konkrétnejší ?

ktorí starí harcovníci sa tam podla teba nase,,ú ??

a asi ti uniklo, že ten potkan janckulík je z ficovho zlepenca zlodejov a tunelárov eurofondov...
nie z opozície.....
misoft
03.03.18,13:57
......................
Nech je nova vlada, ale bez starych, zdochynajucich potkanov!
Hmmmm.... Ak tam sa na*erú starí harcovníci (v nových kabátoch a s novými maskami, alebo nové tváre, odchované tými starými) - tak to bude (ako pri počítačoch) jen reinštalácia vlády (u počítačov je to reinštalácia OS - obnovený starý systém). A v tom prípade by sme boli tam, kde sme aj teraz..... na pozadí by stále nitkami poťahovali rovnakí potkani, ktorí doteraz sa bez ostychu pretŕčali....
korela
03.03.18,14:12
Ja sa prikláňam k názoru BXLmiami, niet koho z opozície ešte stále v dnešnej EU.
Široko-ďaleko nikto. By sme dopadli ako po 89.
Jedine úradnícka vláda.
alaya1
03.03.18,14:17
Tak nech ide praca od ruky:)...taketo prace teda podla mna... treba robit...ked je nato chut-ta spravna chvilka...viac to tesi:)

Neviem, ci ta chut je / u neho /, ale potreba uz ano...
Nekritizujem. Počkalo by to do jari, ale ak je u vás tak pekne ako u nás, tak hurá do toho :D:D:D

Pekne nepekne, praca hotova, ved radiator hreje. Na jar ja uz na take veci chut nemam :)
korela
03.03.18,14:37
Úprimne povedané, verejnosť je šokovaná zo zistenia, že na našom území operuje talianska mafia. Máte nejaké informácie, že by ’Ndrangheta mala na Slovensku nejakú pobočku?

- Slovensko je kompletne zaplavené zločineckým kapitálom, bolo to tak už pred jeho samostatnosťou. Československo vždy bývalo terminálom pre pranie špinavých peňazí mafie. Mohla ich tu investovať, pretože v krajine neboli a ani nie sú orgány na boj s mafiou a politika je prístupná ku korupcii. To isté sa stalo v Nemecku po Duisburgu (tam ’Ndrangheta zavraždila v roku 2007 šesť ľudí – pozn. red.): Prítomnosť mafie zistíte, až keď je preliata krv. Na Slovensku ste však zaplatili veľmi vysokú cenu, pretože zomrel mladý odvážny novinár, ktorý podľa prvých stôp vyšetrovania vnášal svetlo do vážnych vecí týkajúcich sa vzťahov politikov a organizovaného zločinu.

Talianski podnikatelia, podozriví z kontaktov na mafiu, čerpali vo veľkom eurofondy pravdepodobne aj na fiktívne projekty. Je toto zvyčajná podnikateľská schéma mafie?

- Na Slovensku mafie investujú hlavne v stavebníctve, v odpadovom hospodárstve, distribúcii ropy, potravinách, investujú do nákupných centier a herní. Európske fondy by boli pre mafiu veľkou príležitosťou navyše, lebo eurofondy sú doslova zlatou baňou.

https://www.cas.sk/clanok/664294/uznavany-taliansky-odbornik-na-mafiu-roberto-saviano-vrazda-bola-jediny-sposob-ako-kuciaka-zastavit/
.
(Toľko k možnému nástupu nových vlád.)
alaya1
03.03.18,14:46
Neviem, kolkokrat sa pripojim do tejto temy, su tu prispevky, ktore neviem, ci vas nieco potesilo, ci rozculilo....a ci to nepatri do Blaskovej.
korela
03.03.18,15:16
19 febbraio 2018 (modifica il 19 febbraio 2018 | 15:51)
"Mezi zatčenými byli také mnozí podnikatelé v obchodě s šéfy, kteří se spojili s obchodními vztahy se slovenskými společnostmi, Balkánem a východní Evropou. Vyšetřovatelé také zjistili, že mnoho obchodů bylo soustředěno ve Velké Británii, kde bylo jednodušší obcházet pravidla obchodního práva. Dvě operace nazývané "Martingala" a "Vello d'oro" byly prováděny provinčními kontrolami Guardia di Finanza a Dia di Reggio Calabria a Florencie. Více než 100 milionů EUR bylo zabaveno mezi nemovitostmi a komerčními činnostmi. "

http://www.corriere.it/cronache/18_febbraio_19/mani-ndrangheta-toscana-arresti-sequestro-100-milioni-b5758f94-154d-11e8-83e1-221a94978c8b.shtml

Čo sa týka prehadzovania horúceho zemiaka, kto oznámil či neoznámil ich prítomnosť na našom území sa pýtam, kto všetko na Slovensku monitoruje zahraničné médiá a iné zdroje informácií? Myslím si, že ide u nás min. o dve inštitúcie. Alebo nemajú na to ľudí?
Zrejme sú to bežne verejne dohľadateľné informácie, keď mne stačilo hodiť do googla iba Reggio di Calabria + mafia. Link vyšiel ako tretí v poradí. Je fakt, že Taliani reagujú asi na všetko pomalšie ako v iných štátoch, čo sa týka bežnej korešpondencie smrteľníka s úradmi, ale pri štátnej medzinárodnej spolupráci ťažko vidieť do problému zdola.
Inak v podstate som išla na https://www.reggiotv.it/. Aj keď pustí naša TV nejaký šot, viac sa človek dozvie priamo z domáceho zdroja.

Okrem predchádzajúceho rozhovoru so Savianom, ktorý je dôkazom, že ide o desaťročia staré verejné "tajomstvo".
alaya1
03.03.18,15:23
19 febbraio 2018 (modifica il 19 febbraio 2018 | 15:51)
"Mezi zatčenými byli také mnozí podnikatelé v obchodě s šéfy, kteří se spojili s obchodními vztahy se slovenskými společnostmi, Balkánem a východní Evropou. Vyšetřovatelé také zjistili, že mnoho obchodů bylo soustředěno ve Velké Británii, kde bylo jednodušší obcházet pravidla obchodního práva. Dvě operace nazývané "Martingala" a "Vello d'oro" byly prováděny provinčními kontrolami Guardia di Finanza a Dia di Reggio Calabria a Florencie. Více než 100 milionů EUR bylo zabaveno mezi nemovitostmi a komerčními činnostmi. "

http://www.corriere.it/cronache/18_febbraio_19/mani-ndrangheta-toscana-arresti-sequestro-100-milioni-b5758f94-154d-11e8-83e1-221a94978c8b.shtml

Čo sa týka prehadzovania horúceho zemiaka, kto oznámil či neoznámil ich prítomnosť na našom území sa pýtam, kto všetko na Slovensku monitoruje zahraničné médiá a iné zdroje informácií? Myslím si, že ide u nás min. o dve inštitúcie. Alebo nemajú na to ľudí?
Zrejme sú to bežne verejne dohľadateľné informácie, keď mne stačilo hodiť do googla iba Reggio di Calabria + mafia. Link vyšiel ako tretí v poradí. Je fakt, že Taliani reagujú asi na všetko pomalšie ako v iných štátoch, čo sa týka bežnej korešpondencie smrteľníka s úradmi, ale pri štátnej medzinárodnej spolupráci ťažko vidieť do problému zdola.
Inak v podstate som išla na https://www.reggiotv.it/. Aj keď pustí naša TV nejaký šot, viac sa človek dozvie priamo z domáceho zdroja.

Okrem predchádzajúceho rozhovoru so Savianom, ktorý je dôkazom, že ide o desaťročia staré verejné "tajomstvo".
a to ta potesilo, ci rozculilo, lebo o tom je tato debata
korela
03.03.18,15:30
Živnostník musí pri žiadosti o živnosť priložiť čistý výpis z registra trestov. Ako sa preverujú zahraniční podnikatelia?
misoft
03.03.18,15:40
Živnostník musí pri žiadosti o živnosť priložiť čistý výpis z registra trestov. Ako sa preverujú zahraniční podnikatelia?
No ako asi? Zahraničné sa nevyžadujú, u nás je čistý ako ľaľija :D.
pavol54
03.03.18,16:26
Živnostník musí pri žiadosti o živnosť priložiť čistý výpis z registra trestov. Ako sa preverujú zahraniční podnikatelia?
Sprostý slovenský biely kôň založí sročku a prešpekulovaní právnici mu v tom pomôžu. Cudzinci nemôžu podnikať na Slovensku ako fyzické osoby ale ako obchodné spoločnosti alebo družstvá a tie sú čisté nikto nemôže v rámci voľného pohybu kapitálu zakázať podnikať s cudzincami a byť spoločníkmi, akcionármi alebo členmi družstva Pravidlká musia byť rovnaké inak by to bola diskriminácia, koľko holanďanov ktohovie na koho prepojených u nás podniká
Nandrolon
03.03.18,16:34
vlada padne,uz len otazka casu,maximalne do leta
A co z toho, ked sa tam naseru znova stari harcovnici?
Ked vidim, ze potkan Janckulik uz odchadza ako prvy z potapajucej sa lode /aby bol prvy na novej lodi/ , je mi na vracanie. Na orave ma tak predrazeny obchod, ze z ludi a starych babiek robi uplne debilov. Ved uz ten jeho potkani pohlad hovori za vsetko.
Nech je nova vlada, ale bez starych, zdochynajucich potkanov!
možeš byť konkrétnejší ?

ktorí starí harcovníci sa tam podla teba nase,,ú ??

a asi ti uniklo, že ten potkan janckulík je z ficovho zlepenca zlodejov a tunelárov eurofondov...
nie z opozície.....
Je to EX-BUZERANT z tvojej vyje***ej siete, moralnej autority Prochazku, najlepsieho pravnika v galaxii, akurat momentalne je v bratislavskych kanaloch.
pavol54
03.03.18,16:35
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
Mila123
03.03.18,16:44
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
presne, tak......
a čo odtlačky na šálkach od kávy? koho boli?
misoft
03.03.18,18:16
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
Nuž - ako sa to vezme. Je to ako v našom stavebníctve: jeden dostane zákazku, najme si druhú SRO, tá si najme ďalšiu SRO, tá si nájme živnostníka a ten to vykoná. Lenže v tomto prípade (ak bude treba) sa bude eliminovať najslabší článok - živnostník (možno sa dočkáme neznámej obete niekde v nejakej žumpe).... A bude vymaľované.....
pavol54
03.03.18,18:21
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
presne, tak......
a čo odtlačky na šálkach od kávy? koho boli?
sama sa pila
misoft
03.03.18,18:24
I sama sa varila, sama sa naliala.... :D:D:D Alebo to bol nejaký Samo Sato....
korela
03.03.18,19:00
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
presne, tak......
a čo odtlačky na šálkach od kávy? koho boli?
sama sa pila
Ja sa nebudem hrať na autorku detektívok, ale šálky sa mohli nainštalovať i po, a v rukavičkách, ten mladý muž sa pri jeho práci u seba doma nemal ani vyskytovať, mal byť niekde zašitý, možno aj v zahraničí. Takto sa odovzdať prakticky dobrovoľne do rúk vrahom, je to až nepochopiteľné.
https://www.youtube.com/watch?v=3BAVafHeyOU, dávno sa otvoril verejnosti.
.
Nejde o kamery, ale o bezpečnú stavbu, ... vstupné dvere vetché, dvor neprehľadný, bez psov v dome aj vonku, očividné nedostatky.
Priestor okolo domu má byť otvorený, viditeľný, to už musí niekto urobiť potom fatálnu chybu ako údajne Valko.
babka - ježibabka
04.03.18,02:56
Hneď ráno ma nepotešilo. Idem pozerať pristátie lietadla v Istanbule a čaká ma takáto obrazovka. Tým, že sa počítač reštartoval zmeškala som pár minút. Ako keby som tam mala nejakého záškodníka, že práve vtedy sa reštartuje.
bjuty smis
04.03.18,06:33
vlada padne,uz len otazka casu,maximalne do leta
A co z toho, ked sa tam naseru znova stari harcovnici?
Ked vidim, ze potkan Janckulik uz odchadza ako prvy z potapajucej sa lode /aby bol prvy na novej lodi/ , je mi na vracanie. Na orave ma tak predrazeny obchod, ze z ludi a starych babiek robi uplne debilov. Ved uz ten jeho potkani pohlad hovori za vsetko.
Nech je nova vlada, ale bez starych, zdochynajucich potkanov!
možeš byť konkrétnejší ?

ktorí starí harcovníci sa tam podla teba nase,,ú ??

a asi ti uniklo, že ten potkan janckulík je z ficovho zlepenca zlodejov a tunelárov eurofondov...
nie z opozície.....
Je to EX-BUZERANT z tvojej vyje***ej siete, moralnej autority Prochazku, najlepsieho pravnika v galaxii, akurat momentalne je v bratislavskych kanaloch.

z mojej siete. ...aha...sieť som nevolil..
tak dík za vysvetlenie....
a čo to znamená - ex -buzerant ? to pán farár u vás v osade na omši vyhlásil ?
a bratislavské kanály napoznám, som Senčan...
Nandrolon
04.03.18,07:44
Len som chcel podotknúť, že ak padne vláda, v poriadku, ale určite nebudem také tupelo, aby som volil tých, čo tam už raz sedeli a kradli. A to nebudem sám.
Ak sa dobre pamätám, aj ty si ospevoval Procházku ako najlepšieho právnika v galaxii /možno som si ťa ale pomýlil, nevylučujem/.
Ten človek, o ktorom píšeme prejde aj k Satanovi, ak bude mať z toho profit, podobne ako Hrnčiar. Prečo odstupuje manifestatívne až teraz? Doteraz mal klapky na očiach? Veď on je predsa pri zdroji, tak musí vedieť čo kto robí a čo kto kradne.
Nandrolon
04.03.18,08:00
Potešilo, už mám objednaných cez 20 ks LED žiaroviek. Som zvedavý na tie 15W, či budú silnejšie ako moje 12W Nedesky. Moc tomu neverím.
https://skyelektro.sk/product-detail/61377/nedes-zls513-led-24-smd-e27-12w-2800k-tepla-biela
Oliwa
04.03.18,08:15
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
presne, tak......
a čo odtlačky na šálkach od kávy? koho boli?
Rozhovor s mamou... aj o 3 šálkach...
https://www.noviny.sk/krimi/312676-mama-martiny-ziadam-aby-to-nevysetrovala-nasa-policia
pavol54
04.03.18,09:20
Len som chcel podotknúť, že ak padne vláda, v poriadku, ale určite nebudem také tupelo, aby som volil tých, čo tam už raz sedeli a kradli. A to nebudem sám.
Ak sa dobre pamätám, aj ty si ospevoval Procházku ako najlepšieho právnika v galaxii /možno som si ťa ale pomýlil, nevylučujem/.
Ten človek, o ktorom píšeme prejde aj k Satanovi, ak bude mať z toho profit, podobne ako Hrnčiar. Prečo odstupuje manifestatívne až teraz? Doteraz mal klapky na očiach? Veď on je predsa pri zdroji, tak musí vedieť čo kto robí a čo kto kradne.
rotační politici inak presnejšie by sa to malo volať podľa jedného kovoobrábacieho automatu - revolveru (obrábaný predmet sa posúva na novú pozíciu) takže revolveroví politici. Odstúpiť treba včas aby sa mohol dostať "očistený" znova ku zdroju.(Śtepkova hra Vygumuj a napíš cit "to ja nie, to oni kuvy")
Ing. Ľubomír Janoška
04.03.18,09:43
Potešilo, už mám objednaných cez 20 ks LED žiaroviek. Som zvedavý na tie 15W, či budú silnejšie ako moje 12W Nedesky. Moc tomu neverím.
https://skyelektro.sk/product-detail/61377/nedes-zls513-led-24-smd-e27-12w-2800k-tepla-biela
Ono sa oplatilo počkať, teraz už sa dajú kúpiť LED svietidlá, ktoré majú naozaj porovnateľnú účinnosť so žiarivkami a za rozumnú cenu. Nedávno som kúpil 32-wattové "delá" s účinnosťou 75 lm/W a cena bola úplne v pohode.
bjuty smis
04.03.18,10:10
Len som chcel podotknúť, že ak padne vláda, v poriadku, ale určite nebudem také tupelo, aby som volil tých, čo tam už raz sedeli a kradli. A to nebudem sám.
Ak sa dobre pamätám, aj ty si ospevoval Procházku ako najlepšieho právnika v galaxii /možno som si ťa ale pomýlil, nevylučujem/.
Ten človek, o ktorom píšeme prejde aj k Satanovi, ak bude mať z toho profit, podobne ako Hrnčiar. Prečo odstupuje manifestatívne až teraz? Doteraz mal klapky na očiach? Veď on je predsa pri zdroji, tak musí vedieť čo kto robí a čo kto kradne.

len si chcel podotknúť, ale neodpovedal si...
ktorí starí harcovníci ??
a úplne mi vyráža dych, že pri vláde fica a danka sem šplechneš, že nebudeš voliť tých, čo už kradli

môžeš konkrétne ??
Nandrolon
04.03.18,10:36
Co tak stary estebak budaj, galko so svojimi sa58 v cene gumopusky z dealextreme? Dzurinda s miklosom pekne v ustrani riadia a ovplyvnuju dalej. Lipsic, Brblavy, Radicova, cele KDH, madari. Hadam nechces vsetkych menovite??? Prichazka, ak by vykukol z hocijakej strany, tak ta strana je v prdeli.
pavol54
04.03.18,10:57
Co tak stary estebak budaj, galko so svojimi sa58 v cene gumopusky z dealextreme? Dzurinda s miklosom pekne v ustrani riadia a ovplyvnuju dalej. Lipsic, Brblavy, Radicova, cele KDH, madari. Hadam nechces vsetkych menovite??? Prichazka, ak by vykukol z hocijakej strany, tak ta strana je v prdeli.
Myslel som že chce aby si menoval tých čo nekradli :)
bjuty smis
04.03.18,10:58
vymenoval si bývalých politikov, ktorí ani nekandidujú...
o čo ti ide ?
galka máš tu..
https://lubomirgalko.sk/vysvetlenie-k-predaju-samopalov-v-roku-2011.html
.ver, alebo never...ked neveríš,tak nám vysvetli, načo sú armáde desattisíce 50 a viac ročných zastaralých samopalov ?? palcáty netreba ??
madari ti vládnu...asi ti to uniklo...harakter roschoduje :)
bjuty smis
04.03.18,10:58
Co tak stary estebak budaj, galko so svojimi sa58 v cene gumopusky z dealextreme? Dzurinda s miklosom pekne v ustrani riadia a ovplyvnuju dalej. Lipsic, Brblavy, Radicova, cele KDH, madari. Hadam nechces vsetkych menovite??? Prichazka, ak by vykukol z hocijakej strany, tak ta strana je v prdeli.
Myslel som že chce aby si menoval tých čo nekradli :)
klameš...hned prvým slovom...
pavol54
04.03.18,11:00
Co tak stary estebak budaj, galko so svojimi sa58 v cene gumopusky z dealextreme? Dzurinda s miklosom pekne v ustrani riadia a ovplyvnuju dalej. Lipsic, Brblavy, Radicova, cele KDH, madari. Hadam nechces vsetkych menovite??? Prichazka, ak by vykukol z hocijakej strany, tak ta strana je v prdeli.
Myslel som že chce aby si menoval tých čo nekradli :)
klameš...hned prvým slovom...
Ako by si urválkovej z oka vypadol
bjuty smis
04.03.18,11:10
zas ti nasypali :))
Nandrolon
04.03.18,11:17
Bjuty, cena 12 eur za funkcny SA58 je asi rovnako obhajitelna ako byvanie u Basternaka. Mali dat zavarit hlavne a predavat ich na zberatelske ucely, pripadne ako expanzne, ked uz to mam doviezt do extremu.
http://strielaj.sk/eshop/index.php?route=product/product&product_id=192
pavol54
04.03.18,11:19
Minule som pozeral na archívne zábery procesy po 25 februári 48 kde vystupoval plamennou rečou Urválek a zrazu toto čo som dnes videl, a niekto nevie nič iné len "nasypali" (to sa robí domácej hydine) bezvýhradná slepá oddanosť sa vyžaduje len u kategórie manžel a mizerére
bjuty smis
04.03.18,11:22
Bjuty, cena 12 eur za funkcny SA58 je asi rovnako obhajitelna ako byvanie u Basternaka. Mali dat zavarit hlavne a predavat ich na zberatelske ucely, pripadne ako expanzne, ked uz to mam doviezt do extremu.
http://strielaj.sk/eshop/index.php?route=product/product&product_id=192
možno..ja ho neobhajujem
ale určite to nebola zlodejina...
pavol54
04.03.18,11:22
Bjuty, cena 12 eur za funkcny SA58 je asi rovnako obhajitelna ako byvanie u Basternaka. Mali dat zavarit hlavne a predavat ich na zberatelske ucely, pripadne ako expanzne, ked uz to mam doviezt do extremu.
http://strielaj.sk/eshop/index.php?route=product/product&product_id=192
IS nemôže s takými zavarenými strieľať. Koľko bolo takých prípadov že určené pre vycvičenú oslobodeneckú armádu sa dostali aj s bojovníkmi do štruktúry IS
Ale v porovnaní s "hrdzavými" platinovými sitkami to bola dobrá cena
bjuty smis
04.03.18,11:23
Minule som pozeral na archívne zábery procesy po 25 februári 48 kde vystupoval plamennou rečou Urválek a zrazu toto čo som dnes videl, a niekto nevie nič iné len "nasypali" (to sa robí domácej hydine) bezvýhradná slepá oddanosť sa vyžaduje len u kategórie manžel a mizerére
zase ti nasypali urválka ??
buchač
04.03.18,11:30
vymenoval si bývalých politikov, ktorí ani nekandidujú...
o čo ti ide ?
galka máš tu..
https://lubomirgalko.sk/vysvetlenie-k-predaju-samopalov-v-roku-2011.html
.ver, alebo never...ked neveríš,tak nám vysvetli, načo sú armáde desattisíce 50 a viac ročných zastaralých samopalov ?? palcáty netreba ??
madari ti vládnu...asi ti to uniklo...harakter roschoduje :)
Galkovi by som neveril ani v prípade, že by prisahal na stoh biblií...

Inzerát/súťaž ??? Ale šak nech nesranduje manager z Kaufáča...
Ak by súťaž bola ? Ruky by mu predajcovia urvali v ramenných klboch.

Mne sa nejak nechce hľadať, zmluva by mala byť niekde zverejnená...ale bolo by zaujímavé vedieť, kto kúpil tie samopaly.


P.S.:
Zastaralé ? Ale šak neblbni...
bjuty smis
04.03.18,12:10
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?
Nandrolon
04.03.18,13:01
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?
Ten samopal ma v prvom rade ovela vacsiu hodnotu ako 12 eur!
bjuty smis
04.03.18,13:12
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?
Ten samopal ma v prvom rade ovela vacsiu hodnotu ako 12 eur!
Hej ? A aku?
Nandrolon
04.03.18,13:16
Presne taku, za kolko sa predavaju a kupuju. Googlit hadam vies, ci?
bjuty smis
04.03.18,13:20
Viem.
Ale neviem, za kolko by si ty bol schopny predat 90 000 samopalov starych 50-60 rokov. Mozes teda konkretne? Za kolko sa podla teba predava 90 000 starych srotov ???
misoft
04.03.18,13:32
.........

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?
Požiadavky súčasnej doby - to nemyslíš vážne. Ide o to, či spĺňa to, na čo je určený. A to spĺňa. Veď i stará mušketa, keď ju nabiješ, splní svoj účel a cieľ - vystrelí a i zabije.
kopretinka
04.03.18,13:40
Potešilo, už mám objednaných cez 20 ks LED žiaroviek. Som zvedavý na tie 15W, či budú silnejšie ako moje 12W Nedesky. Moc tomu neverím.
https://skyelektro.sk/product-detail/61377/nedes-zls513-led-24-smd-e27-12w-2800k-tepla-biela
šak majú na stránke: Nie ste si istý? Poraďte sa s produktovým špecialistom
:D
kopretinka
04.03.18,13:40
Potešilo, už mám objednaných cez 20 ks LED žiaroviek. Som zvedavý na tie 15W, či budú silnejšie ako moje 12W Nedesky. Moc tomu neverím.
https://skyelektro.sk/product-detail/61377/nedes-zls513-led-24-smd-e27-12w-2800k-tepla-biela
šak majú na stránke: Nie ste si istý? Poraďte sa s produktovým špecialistom
:D
Nandrolon
04.03.18,13:51
Viem.
Ale neviem, za kolko by si ty bol schopny predat 90 000 samopalov starych 50-60 rokov. Mozes teda konkretne? Za kolko sa podla teba predava 90 000 starych srotov ???
Ak to nevedeli predat spolu, tak to mohli predavat po davkach, napr. 2000 ks. Ale 12 eur je vysmech nam vsetkym. Nakoniec urobil aj sam sebe zle. To je jedine pozitivum na tomto kontrakte.
Nandrolon
04.03.18,13:54
Potešilo, už mám objednaných cez 20 ks LED žiaroviek. Som zvedavý na tie 15W, či budú silnejšie ako moje 12W Nedesky. Moc tomu neverím.
https://skyelektro.sk/product-detail/61377/nedes-zls513-led-24-smd-e27-12w-2800k-tepla-biela
šak majú na stránke: Nie ste si istý? Poraďte sa s produktovým špecialistom
:D
Kopretinka, tieto Nedesky mam doma po cca 9 eur z kamennej predajne asi 2-3 roky. Som spokojny. Tie, co som dnes objednal su z tej stranky nekto.sk
Tato 12W nedeska ma 24 led cipov, z tej stranky co som objednal ma 12W 6 cipov, tak som zvedavy...
kopretinka
04.03.18,14:04
nekto už nikdy :mad:
Nandrolon
04.03.18,14:11
Inac pred kolkymi rokmi si tie ledky u nich kupovala? Inac som to rovno aj uhradil.
buchač
04.03.18,15:00
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)
kopretinka
04.03.18,15:10
Inac pred kolkymi rokmi si tie ledky u nich kupovala? Inac som to rovno aj uhradil.
pred necelým rokom
korela
04.03.18,15:28
Včera som počúvala chvíľu Kňažka u Hríba. Kňažko, že alternatíva za vládu za vždy nájde.
S tým súhlasím aj ja, ale ide o to aká? Za každou stranou od začiatku sú sivé eminencie, keby napr. veriaci vedeli, sväté stánky by obchádzali oblúkom. Ale nakoniec, v ich prípade vždy mali tie ich ideológie veľa spoločného odjakživa.
korela
04.03.18,15:32
Čo sa týka rozpredaja našich vyradených zbraní, podľa talianskeho pera ich vraj skupovala ich mafia z vých. bloku. Tal. zdroj.
korela
04.03.18,15:39
Ak tu niekto nedokáže vidieť Galka vo vláde kvôli Kauflandu, tak ja zasa všetkých ostatných, ktorí by sa po jej výmene do nej dostali bez predchádzajúcej vyššej riadiacej funkcie. Min. by to bol jeden krok späť, rovnako ako po 89. Na to nestačia iba roky presedené v parlamente.
bjuty smis
04.03.18,15:42
.........

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?
Požiadavky súčasnej doby - to nemyslíš vážne. Ide o to, či spĺňa to, na čo je určený. A to spĺňa. Veď i stará mušketa, keď ju nabiješ, splní svoj účel a cieľ - vystrelí a i zabije.
no armáda mala iný názor, ked prezbrojila a nakúpila tie breny
ale určite zabiť môžeš aj lukom a šípom...
bjuty smis
04.03.18,15:48
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)

chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
buchač
04.03.18,16:18
chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Hehehe...dobre na to ideš...fakt dobre. ;)

Či je lepší Bren alebo 58ka ? Neviem ja posúdiť, strieľal som len z 58ky.
Recenzie vravia, že Bren má určité nedostatky...58ka veru nie.
Ďalší aspekt je strelivo...toho by bolo potrebné neúrekom, aj keď do Brenu ide 7,62x39.

Koľko by stálo prezbrojenie ? Pfúúúú...policajti ešte dnes behajú s Pi vz. 82...a to je už len kus železa. Nie zlého, ALE ťažkého, nevyhovujúceho...strelivo nesplňa štandarty.
Zbavili sme sa "šrotov" za veľmi "výhodnú" cenu...a vzápätí budeme kupovať nové za ešte " výhodnejšiu " cifru ?

Skladované boli predsa v debnách, na to určených...a pekne naolejované.
Koľko skladov ? By si bol prekvapený, že aké priestory sú k dispo...zvyšok nemienim dávať, dôvod je jasný.

Nadbytočné, či chýbajú ???
Ale šak aj hej...to na jednej strane.
No na strane druhej si je potrebné uvedomiť, koľko tých kvérov ešte v skladoch zostalo. Ja to neviem...Ty hej ?
Poďme do extrému...ak by prišlo k mobilizácii, čo by dostali chlapi do rúk ? Motyky, rýle...?
Veď si vezmi taký Švajc...chlap odkrútil vojnu a zbraň si vzal so sebou domov.
https://svet.sme.sk/c/5764926/svajciari-si-zbrane-nechaju-v-skrini.html
pavol54
04.03.18,16:37
chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Hehehe...dobre na to ideš...fakt dobre. ;)

Či je lepší Bren alebo 58ka ? Neviem ja posúdiť, strieľal som len z 58ky.
Recenzie vravia, že Bren má určité nedostatky...58ka veru nie.
Ďalší aspekt je strelivo...toho by bolo potrebné neúrekom, aj keď do Brenu ide 7,62x39.

Koľko by stálo prezbrojenie ? Pfúúúú...policajti ešte dnes behajú s Pi vz. 82...a to je už len kus železa. Nie zlého, ALE ťažkého, nevyhovujúceho...strelivo nesplňa štandarty.
Zbavili sme sa "šrotov" za veľmi "výhodnú" cenu...a vzápätí budeme kupovať nové za ešte " výhodnejšiu " cifru ?

Skladované boli predsa v debnách, na to určených...a pekne naolejované.
Koľko skladov ? By si bol prekvapený, že aké priestory sú k dispo...zvyšok nemienim dávať, dôvod je jasný.

Nadbytočné, či chýbajú ???
Ale šak aj hej...to na jednej strane.
No na strane druhej si je potrebné uvedomiť, koľko tých kvérov ešte v skladoch zostalo. Ja to neviem...Ty hej ?
Poďme do extrému...ak by prišlo k mobilizácii, čo by dostali chlapi do rúk ? Motyky, rýle...?
Veď si vezmi taký Švajc...chlap odkrútil vojnu a zbraň si vzal so sebou domov.
https://svet.sme.sk/c/5764926/svajciari-si-zbrane-nechaju-v-skrini.html
budovy stoja či prázdne alebo plné sa musia strážiť, pre boj je zbraň relatívne lacná záležitosť, munícia a jej logistika je podstatne nákladnejšie v rámci štruktúry armády tak 3 palebné priemery
bjuty smis
04.03.18,16:58
nie, neviem kolko ich zostalo.
ale nemyslím, že sa galko jedného dňa zobudil a len tak mirnix-dirnix sa rozhodol predať 90 000samopalov
predpokladám, že o tom rozhodli vojaci .......
keby dnes naozaj vypukol vojenský konflikt, obávam sa, že pušky by nám moc nepomohli....
buchač
04.03.18,17:10
nie, neviem kolko ich zostalo.
ale nemyslím, že sa galko jedného dňa zobudil a len tak mirnix-dirnix sa rozhodol predať 90 000samopalov
predpokladám, že o tom rozhodli vojaci .......
keby dnes naozaj vypukol vojenský konflikt, obávam sa, že pušky by nám moc nepomohli....
Netvrdím, že Galko sa managersky rozhodol.
Tá cena je ale neskutočne zarážajúca.

Ten konflikt radšej neriešme, ja som išiel do fikcie...ale ktorá nie je až tak neskutočná.
korela
04.03.18,18:46
korela :
Dnes má kamery okolo domu kde kto, keby som vykonával zamestnanie kde mi ide o krk, tak by som ich rozhodne mal a tak nainštalované aby to nikto nevedel je to za pár šupov. Na kávu do domu sa volá zdroj alebo priateľ (osoba ktorá sa dlhšie tvári ako priateľ). takže taliani sú mimo
presne, tak......
a čo odtlačky na šálkach od kávy? koho boli?
sama sa pila
.

I sama sa varila, sama sa naliala.... :D:D:D Alebo to bol nejaký Samo Sato....

"Podľa pani Zlatice sa tri šálky, ktoré polícia spomína, našli na stole mladého páru z ľahko vysvetliteľného dôvodu."
https://www1.pluska.sk/Krimi/Utrapena-mama-zastrelenej-Martiny-Kusnirovej-27-TOTO-predchadzalo-mojej-zlej-predtuche-osudny-den
trisestri
04.03.18,20:23
Vlada padne,ale mimo toho sa nezmeni nic,len pribudne konfliktov a rozporov-problem Slovenska je v tom ze ficoidi maju este horsiu alternativu,vsetko riadi banda oligarchov a justicna mafia a k tomu sorosoidne neziskovky a nik nema zaujem robit poriadky,kazdy chce iba drancovat,to je tragedia nie iba nasho naroda
korela
04.03.18,21:21
Mne sa páči, ako chce Most zavčasu vycúvať. Ministerka sa bude držať zubami-nechtami vo funkcii, zdá sa. Ach, ten Žitný ostrov.
Bola by som zvedavá, ako si ľudia vysvetľujú vznik názvu Mostu.
vicktor
05.03.18,09:16
Neviem kam to dat. Hladal som "ako funguje porada", ale nenasiel.
Tak potesilo: prisla pozvanka na priatelstvo, pozriem profil a hla 21 rocna sa chce som mnou kamosit. :)
Ale len vcera zaregistrovana a nula prispevkov - co to?
Nandrolon
05.03.18,09:33
To nie je 21 rocna zaba. To je stary nudiaci sa ujo. :-)) Mam tiez :-)) ale ta moja 21 rocna PRAVNICKA dostala este v ten vecer BAN.
babka - ježibabka
05.03.18,09:41
Nebola to táto? Ja som mala ponuku včera. Kopírujem zo šutáku: Včera 09:22 babka - ježibabka: Aj mne ide Porada pomalšie. A kto je barb21? Mám tam žiadosť o priateľstvo. No túdle, keď neviem, kto to je :) Duško ma poučil: Včera 10:40 misoft: Dnes 09:22 babka - ježibabka:Jedna nadržaná... čo si Poradu pomýlila s erotickou poradňou. :D
kopretinka
05.03.18,09:55
Nebola to táto? Ja som mala ponuku včera. Kopírujem zo šutáku: Včera 09:22 babka - ježibabka: Aj mne ide Porada pomalšie. A kto je barb21? Mám tam žiadosť o priateľstvo. No túdle, keď neviem, kto to je :) Duško ma poučil: Včera 10:40 misoft: Dnes 09:22 babka - ježibabka:Jedna nadržaná... čo si Poradu pomýlila s erotickou poradňou. :D
:D:D
Nandrolon
05.03.18,10:05
bola to barb21.
jar88
05.03.18,11:02
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)

chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Dávaš mu priveľa otázok na ktoré, zjavne nemá odpoveď (odborník na ČSLA).
On si v žiadnom prípade neuvedomuje o čom píše.
Vraj sa mu nezdá cena, za ktorú sa ich zbavili. Pritom je schopný poukazovať na ich predaj v e-shope. By som bol zvedavý, či si vôbec uvedomuje to predané množstvo.
Či si uvedomuje, že sa jedná o špičkové zbrane a o fakt, že ich nemôže predať len tak hoci kam a hocikomu. Z určitých, aspoň celkom jasných dôvodov, určite by ich nekúpila žiadna z povolených krajín a do nepovolených sa predávať proste nesmie.
Ďalším a naozaj veľmi veľkým problémom je ich skladovanie a ochrana pred zneužitím, odcudzením a tak podobne. Naši "odborníci" z ČSLA sú ešte stále presvedčení, že sa nedali a nedajú ukradnúť. Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni. Tiež si naozaj neviem predstaviť, ako a kto by vykonával fyzické previerky a či by ich vôbec niekto vykonával. Veď sa z ktoréhokoľvek skladu mohol stať ilegálny e-shop a možno aj nelegálna exkluzívna požičovňa.
kopretinka
05.03.18,11:06
Moja chladnička dosiahla plnoletosť a rozhodla sa opustiť spoločnú domácnosť.Musím si nájsť nejakú inú na adopciu.:mee::(:mee::mee:
kopretinka
05.03.18,11:07
bola to barb21.


mne písal (2x) Andyn manžel a škrtol som ho
aká Andy,aký manžel? :eek:
pavol54
05.03.18,14:27
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)

chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Dávaš mu priveľa otázok na ktoré, zjavne nemá odpoveď (odborník na ČSLA).
On si v žiadnom prípade neuvedomuje o čom píše.
Vraj sa mu nezdá cena, za ktorú sa ich zbavili. Pritom je schopný poukazovať na ich predaj v e-shope. By som bol zvedavý, či si vôbec uvedomuje to predané množstvo.
Či si uvedomuje, že sa jedná o špičkové zbrane a o fakt, že ich nemôže predať len tak hoci kam a hocikomu. Z určitých, aspoň celkom jasných dôvodov, určite by ich nekúpila žiadna z povolených krajín a do nepovolených sa predávať proste nesmie.
Ďalším a naozaj veľmi veľkým problémom je ich skladovanie a ochrana pred zneužitím, odcudzením a tak podobne. Naši "odborníci" z ČSLA sú ešte stále presvedčení, že sa nedali a nedajú ukradnúť. Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni. Tiež si naozaj neviem predstaviť, ako a kto by vykonával fyzické previerky a či by ich vôbec niekto vykonával. Veď sa z ktoréhokoľvek skladu mohol stať ilegálny e-shop a možno aj nelegálna exkluzívna požičovňa.
zbrane fyzická kontrola podľa výrobných čísiel, čísla plomb na uzávere museli sedieť s číslom vytlačeným na bedni, (pri preberaní do skladov, pri vydávaní zo skladov sa písali zoznamy výrobných čísiel, pri inventarizácii podľa vloženého zoznamu, sa 58 10 ks v bedni paleta 12 bední, každá zaplombovaná a paleta dvakrát cyklopáska ) prd o tom vieš
Nandrolon
05.03.18,14:40
Jar88 napísal také skutočnosti, z čoho jednoznačne vyplýva, že premeškal termín u psychiatra.
misoft
05.03.18,14:53
Dávaš mu priveľa otázok na ktoré, zjavne nemá odpoveď (odborník na ČSLA).
On si v žiadnom prípade neuvedomuje o čom píše.
Vraj sa mu nezdá cena, za ktorú sa ich zbavili. Pritom je schopný poukazovať na ich predaj v e-shope. By som bol zvedavý, či si vôbec uvedomuje to predané množstvo.
Či si uvedomuje, že sa jedná o špičkové zbrane a o fakt, že ich nemôže predať len tak hoci kam a hocikomu. Z určitých, aspoň celkom jasných dôvodov, určite by ich nekúpila žiadna z povolených krajín a do nepovolených sa predávať proste nesmie.
Ďalším a naozaj veľmi veľkým problémom je ich skladovanie a ochrana pred zneužitím, odcudzením a tak podobne. Naši "odborníci" z ČSLA sú ešte stále presvedčení, že sa nedali a nedajú ukradnúť. Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni. Tiež si naozaj neviem predstaviť, ako a kto by vykonával fyzické previerky a či by ich vôbec niekto vykonával. Veď sa z ktoréhokoľvek skladu mohol stať ilegálny e-shop a možno aj nelegálna exkluzívna požičovňa.
Takže zase sa priznáva, že je grázel, zlodej, podvodník.... Ako 14-ročný fagan kradol... ale čo... aký otec - taký syn. A práve si zdokladoval, že nie len ty, ale aj tvoji rodičia, potom tvoji potomkovia i vnuci pôjdu v tomto trende. Veď VY STE celá BANDA grázlov!!!!

Ty tu v tomto prípade NEMÁŠ ŽIADNE právo niečo písať, niekoho poučovať...
korela
05.03.18,15:47
Tak mi napadlo, či by nemohla EU v rámci zodpovednosti čerpania a využívania eurofondov a prevencie zločinnosti urobiť revíziu hneď v celej EU pre istotu. A nie usmerniť pozornosť iba na Slovensko. Prečo sa vždy čaká iba na nejaký spúšťač?
Okrem toho, že to údajne iniciovalo KDH. To už vôbec neviem, čo si o tom myslieť.
pavol54
05.03.18,16:05
Tak mi napadlo, či by nemohla EU v rámci zodpovednosti čerpania a využívania eurofondov a prevencie zločinnosti urobiť revíziu hneď v celej EU pre istotu. A nie usmerniť pozornosť iba na Slovensko. Prečo sa vždy čaká iba na nejaký spúšťač?
Okrem toho, že to údajne iniciovalo KDH. To už vôbec neviem, čo si o tom myslieť.
eurofondy musí dostať každý kto obrába pôdu jednotliví prijímatelia nemôžu byť diskriminovaní tak ako nemožno nikomu zakázať si prenajímať pôdu je jedno či je Slovák Maďar Dán Holanďan Nemec či TALIAN.Horšie je to s katastrami ak je na jednu pôdu viac žiadostí kto rozhodne o pravde čia je? žiadosti na priamu platbu sa dávajú okrese sídla firmy ktorá môže mať pôdu prenajatú v Mi či KN alebo LM ako napríklad známe platenie nájmu za pôdu v PP ktorý platil niekto čo ju ani neobhospodaruje, a na LV ju už mal niekto iný, možno tam bola aj dvojitá platba priamych platieb. Bola u nás DPZ (dialkové pozorovanie zeme) a to tam lietali hektáre u niektorých (otázka kontrolórov bola? prečo pýtate priame platby vy a aj podnikateľ z iného okresu?)
buchač
05.03.18,16:17
Jar88 napísal také skutočnosti, z čoho jednoznačne vyplýva, že premeškal termín u psychiatra.
Ani sa k jeho argumentácii nemá význam vyjadrovať.
A k tomu veku ... citujem :..." Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni."...?

Čo všetko sa ešte nedozviem ???
Nandrolon
05.03.18,16:23
14 rocny Jar88 dokazal tak akurat zalovat na svojich spoluziakov svojmu STB-ckemu fotrovi. A zrejme ho aj vysielal na misie (hrat sa domov k svojim kamaratom). 14 rocny Jar88 mozno uz dokazal pri operke estebackych rodicov tahat kacera rovno, mozno aj do zatacky.
To koho napadlo, ze 14 rocny dokazal ukradnut samopal zo skladov? Tu uz asi chyba dlhodoba pamat a realita ako to fungovalo. Jedine ma napada straznik-gay + Jar88 = sex = pozicany vodny samopal z kermaša v ciganskej osade!
PS: buchac, niekedy myslime rovnako, bol si rychlejsi :-))
misoft
05.03.18,17:34
Hmmmm.... máme tu "dvorného"
http://kkpuchov.weblahko.sk/saso.png
a má súvis s počasím.... teda ročným obdobím, ktoré začína po zime....
BXLmiami
06.03.18,06:12
Tak mi napadlo, či by nemohla EU v rámci zodpovednosti čerpania a využívania eurofondov a prevencie zločinnosti urobiť revíziu hneď v celej EU pre istotu. A nie usmerniť pozornosť iba na Slovensko. Prečo sa vždy čaká iba na nejaký spúšťač?
Okrem toho, že to údajne iniciovalo KDH. To už vôbec neviem, čo si o tom myslieť.
To sa dá ako,ved ani najvyšší nevie kto čo u nás vlastní.
BXLmiami
06.03.18,06:14
Pobavila ma diskusia o obhliadajúcom lekárovi.Pozrite sa na vypísané mená na stránku uradu pre dohľad,kto obhliada-väčšina z nich ani nevie že obhliada a v živote to ani nerobila,žiadne zaškolenie alebo aspon rýchlokurz ,nič.Druckerova okecávaná profesionalizácia v praxi-ohliada Váš psychiater,očiar,kožiar,plastik :-)))
Mila123
06.03.18,09:03
Dobrý deň,

dnes nechodí ani nczisk.sk, nedá sa prihlásiť, neviem odoslať štatistiku....minulý týždeň nechodila ani socpoist.sk
mám obavu, či sa nerozpadá sa štát?, štátna správa?
jar88
06.03.18,13:11
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)

chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Dávaš mu priveľa otázok na ktoré, zjavne nemá odpoveď (odborník na ČSLA).
On si v žiadnom prípade neuvedomuje o čom píše.
Vraj sa mu nezdá cena, za ktorú sa ich zbavili. Pritom je schopný poukazovať na ich predaj v e-shope. By som bol zvedavý, či si vôbec uvedomuje to predané množstvo.
Či si uvedomuje, že sa jedná o špičkové zbrane a o fakt, že ich nemôže predať len tak hoci kam a hocikomu. Z určitých, aspoň celkom jasných dôvodov, určite by ich nekúpila žiadna z povolených krajín a do nepovolených sa predávať proste nesmie.
Ďalším a naozaj veľmi veľkým problémom je ich skladovanie a ochrana pred zneužitím, odcudzením a tak podobne. Naši "odborníci" z ČSLA sú ešte stále presvedčení, že sa nedali a nedajú ukradnúť. Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni. Tiež si naozaj neviem predstaviť, ako a kto by vykonával fyzické previerky a či by ich vôbec niekto vykonával. Veď sa z ktoréhokoľvek skladu mohol stať ilegálny e-shop a možno aj nelegálna exkluzívna požičovňa.
zbrane fyzická kontrola podľa výrobných čísiel, čísla plomb na uzávere museli sedieť s číslom vytlačeným na bedni, (pri preberaní do skladov, pri vydávaní zo skladov sa písali zoznamy výrobných čísiel, pri inventarizácii podľa vloženého zoznamu, sa 58 10 ks v bedni paleta 12 bední, každá zaplombovaná a paleta dvakrát cyklopáska ) prd o tom vieš

Tak ja o tom viem PRD ???:cool:
A vy o tom viete čo?
Nedávno ste tu "múdro" debatovali, že nieje možné (z vám známych dôvodov a pravidiel) aby sa stratilo nejaké väčšie množstvo materiálu z muničného skladu. Aj vtedy ste sa svorne a "odborne" zhodli, že to nieje možné a že to tam pravdepodobne ani nemohlo byť, alebo prísť.
Nuž vy odborníci, ako by ste postupovali, ak by vám niekto oznámil počas vašej služby, že na muničáku niekde nieje plomba? Že ju nikto mesiace nekontroloval, ale pri preberaní služieb, ju každý iba papierovo podpisoval (preberal, ale fyzicky nekontroloval).
Bol som osobne pri tom, keď nám zodpovedný veliteľ nechal strhnúť pásky a aj plomby bez toho, aby si ich sám osobne skontroloval. Samozrejme, že zo záznamu muselo vyplývať, že to osobne kontroloval.:)
Tak že, kto z nás o tom PRD vie?
Ale o to mi v skutočnosti ani nešlo. Išlo mi skôr o to, poukázať na možnosť zneužitia existencie dlhodobo nepoužívaných zásob. Pritom jediná skutočne účinná ochrana pred zneužitím, je ich odstránenie.
Napríklad predajom, zošrotovaním a podobne. No a na tom sa vtedy podieľal napríklad aj spomínaný Galko.
alaya1
06.03.18,13:58
Poradaci, nemyslite si, ze tato tema je v prdelke? nemozete si zalozit nejaku svoju miniporadu a tam sa navzajom urazat ? alebo riesit to iste dokolecka.
A tie neskutocne dlhe citacie, clovek nevie najst jeden normalny prispevok. Mila sa pokusila, ani jej ho nevidno.
pavol54
06.03.18,14:06
Poradaci, nemyslite si, ze tato tema je v prdelke? nemozete si zalozit nejaku svoju miniporadu a tam sa navzajom urazat ? alebo riesit to iste dokolecka.
A tie neskutocne dlhe citacie, clovek nevie najst jeden normalny prispevok. Mila sa pokusila, ani jej ho nevidno.
klon starej Blaškovej
pavol54
06.03.18,14:55
všetko máš na nete..je to volne dostupné
ak ťa to zaujíma,najdeš
ak už dopredu vieš, že galkovi neveríš..nemusíš hladať

galko má mat-fyz, čo je najtažšia škola...akú máš ty, ked si z neho robíš trvalo posmešky ?
já úprimne napíšem, že by som ju nezvládol.....

samopaly boli samozrejme zastaralé, ale hlavne nadbytočné....už nemáme základnú vojenskú službu

podla teba samopal vz.58 splňal požiadavky súčasnej doby ?

Ak si dobre čítal, mne sa nechce hľadať tú zmluvu.
Galkovi fakt neverím...je to spodina politického spektra SR.

Tvrdím niečo v tom význame, že hento štúdium je ľahké.
Posmešky si robím z toho FAKTu, že bol manager Kaufáču....chápeš ?
Mám Ti snáď vysvetliť rozdiely ? Lebo kľudne môžem...manželke šéfoval podobný kus "odborníka" .

Zastaralé ? Súčasná doba ? Nadbytočné ?
Snáď sa nejdeme (nechceš ;) ) púšťať do odbornejšej problematiky....či ? :)

chcem...možno mi doplníš vedomosti, tomu sa nebráním

chýba nám tých 90 000 samopalov ?
nie su tie breny lepšie ako vz.58 ? a to ich kúpil tuším ten zlodej glváč, isto sa ho nezastávam
ako boli skladované , ? 90 000 je poriadna cifra, kolko to bolo cca skladov ?
aké boli cca ročné náklady na stráženie skladov ?
podla teba neboli nadbytočné ?
Dávaš mu priveľa otázok na ktoré, zjavne nemá odpoveď (odborník na ČSLA).
On si v žiadnom prípade neuvedomuje o čom píše.
Vraj sa mu nezdá cena, za ktorú sa ich zbavili. Pritom je schopný poukazovať na ich predaj v e-shope. By som bol zvedavý, či si vôbec uvedomuje to predané množstvo.
Či si uvedomuje, že sa jedná o špičkové zbrane a o fakt, že ich nemôže predať len tak hoci kam a hocikomu. Z určitých, aspoň celkom jasných dôvodov, určite by ich nekúpila žiadna z povolených krajín a do nepovolených sa predávať proste nesmie.
Ďalším a naozaj veľmi veľkým problémom je ich skladovanie a ochrana pred zneužitím, odcudzením a tak podobne. Naši "odborníci" z ČSLA sú ešte stále presvedčení, že sa nedali a nedajú ukradnúť. Nuž, ak sme to dokázali ako 14 roční fagani, tak to určite dokážu aj dnešní dospelí mafiáni. Tiež si naozaj neviem predstaviť, ako a kto by vykonával fyzické previerky a či by ich vôbec niekto vykonával. Veď sa z ktoréhokoľvek skladu mohol stať ilegálny e-shop a možno aj nelegálna exkluzívna požičovňa.
zbrane fyzická kontrola podľa výrobných čísiel, čísla plomb na uzávere museli sedieť s číslom vytlačeným na bedni, (pri preberaní do skladov, pri vydávaní zo skladov sa písali zoznamy výrobných čísiel, pri inventarizácii podľa vloženého zoznamu, sa 58 10 ks v bedni paleta 12 bední, každá zaplombovaná a paleta dvakrát cyklopáska ) prd o tom vieš

Tak ja o tom viem PRD ???:cool:
A vy o tom viete čo?
Nedávno ste tu "múdro" debatovali, že nieje možné (z vám známych dôvodov a pravidiel) aby sa stratilo nejaké väčšie množstvo materiálu z muničného skladu. Aj vtedy ste sa svorne a "odborne" zhodli, že to nieje možné a že to tam pravdepodobne ani nemohlo byť, alebo prísť.
Nuž vy odborníci, ako by ste postupovali, ak by vám niekto oznámil počas vašej služby, že na muničáku niekde nieje plomba? Že ju nikto mesiace nekontroloval, ale pri preberaní služieb, ju každý iba papierovo podpisoval (preberal, ale fyzicky nekontroloval).
Bol som osobne pri tom, keď nám zodpovedný veliteľ nechal strhnúť pásky a aj plomby bez toho, aby si ich sám osobne skontroloval. Samozrejme, že zo záznamu muselo vyplývať, že to osobne kontroloval.:)
Tak že, kto z nás o tom PRD vie?
Ale o to mi v skutočnosti ani nešlo. Išlo mi skôr o to, poukázať na možnosť zneužitia existencie dlhodobo nepoužívaných zásob. Pritom jediná skutočne účinná ochrana pred zneužitím, je ich odstránenie.
Napríklad predajom, zošrotovaním a podobne. No a na tom sa vtedy podieľal napríklad aj spomínaný Galko.
Hlavne že niekde vo Francúzsku dohľadajú podľa evidenčného čísla že zbraň je zo Slovenska a nepísal som nejakom sklade zbraní na rote ale ty o tom vieš PRD, len tu fabuluješ svoje predstavy
korela
06.03.18,14:56
Poradaci, nemyslite si, ze tato tema je v prdelke? nemozete si zalozit nejaku svoju miniporadu a tam sa navzajom urazat ? alebo riesit to iste dokolecka.
A tie neskutocne dlhe citacie, clovek nevie najst jeden normalny prispevok. Mila sa pokusila, ani jej ho nevidno.
Ži a nechaj žiť.
Mala som ťa na ignore ešte v nedeľu, keď si prestriedavala moje príspevky, tak mi došlo, že asi píšeš k téme, ale mňa napr. tiež nezaujíma, či niekto teraz maľuje byt.
Ste sem prileteli ako úderná letka, babka - jež. vždy aspoň úprimne poteší svojím príspevkom, aj keď sporadickejšie ako ostatní. Vidno na bodoch. Nedomýšľa si, má dobrý úmysel.
Však píšte. Ja som si zasa myslela, že vaše príspevky patria skôr na šuťák v tamtom prípade.
A či nás to teší, rozčuľuje, cítiť z textov, a v neposlednom rade sa to týka nás všetkých (čo sa mi dnes stalo), tak mi to absolútne nepríde od témy.

Keď máš problém s hľadaním príspevkov, choď po nickoch, ja tiež každého nečítam. A viem, že ani ja nie som každým čítaná. To Petra bola iný kaliber.
alaya1
06.03.18,15:01
Pisala som poradakom, nie poradackam, ale OK. Ak si mala potrebu reagovat a ta to potesilo, ci nahnevalo, tak si reagovala :).
korela
06.03.18,15:04
Tak mi napadlo, či by nemohla EU v rámci zodpovednosti čerpania a využívania eurofondov a prevencie zločinnosti urobiť revíziu hneď v celej EU pre istotu. A nie usmerniť pozornosť iba na Slovensko. Prečo sa vždy čaká iba na nejaký spúšťač?
Okrem toho, že to údajne iniciovalo KDH. To už vôbec neviem, čo si o tom myslieť.
To sa dá ako,ved ani najvyšší nevie kto čo u nás vlastní.
Práveže najvyšší vie všetko, iba si to málokto uvedomuje. Ľudia sú ochotní to prijať iba ak tak v zmysle, že božie mlyny melú pomaly, ale isto, karma je zdarma a pod.
A preto sa mnohí správajú, veď žijem tu a teraz.
korela
06.03.18,15:09
Pisala som poradakom, nie poradackam, ale OK. Ak si mala potrebu reagovat a ta to potesilo, ci nahnevalo, tak si reagovala :).
Už aj ty tu prichádzaš s gender? Že Rusom neprekáža matička Rus, hm, hm, hm.
Inde sa menia hymny, falošná emancipácia, buďme rady, že máme mužov, ochrancov rodov od nepamäti.
buchač
06.03.18,15:09
Hlavne že niekde vo Francúzsku dohľadajú podľa evidenčného čísla že zbraň je zo Slovenska ..
Dokonca zbraň, ktorá nie je evidovaná ako ostrá, ale ako expanz.

P.S.:
Vysvetli géniovi, čo je to expanzná zbraň...mne sa nechce.
korela
06.03.18,15:35
Akoby sa len mnohí radi videli na predsedovej stoličke. Jeho preslávené stretnutie bez móresov, lebo
A URČITE NIKDY, NIKDY, NIKDY
na stôl neodkladajte telefón, peňaženku ani kľúče. Nehovoriac o oblečení.
https://www.webnoviny.sk/fico-taha-slovensko-z-civilizovaneho-sveta-arogancie-moci-nasilia-tvrdi-sulik/
alaya1
06.03.18,16:27
Pisala som poradakom, nie poradackam, ale OK. Ak si mala potrebu reagovat a ta to potesilo, ci nahnevalo, tak si reagovala :).
Už aj ty tu prichádzaš s gender? Že Rusom neprekáža matička Rus, hm, hm, hm.
Inde sa menia hymny, falošná emancipácia, buďme rady, že máme mužov, ochrancov rodov od nepamäti.

Ja neprichadzam, odchadzam, na vzuch- mali by aj ini :)
korela
07.03.18,10:44
Niekoho môže potešiť
Európska komisia schválila bezplatné cestovanie vlakom pre 18-ročných v rámci Európy
https://www.webnoviny.sk/europska-komisia-schvalili-bezplatne-cestovanie-vlakom-pre-18-rocnych-v-ramci-europy/
vicktor
07.03.18,11:32
"Bezplatné cestovanie však môžu využiť len 18-roční Európania."
Cize 17 a 19 rocni aj vsetci ostatni musia platit.
A co 18 rokov a 350 dni? Ma ci nema 18? Podobne 17 rokov a 360 dni.
To sa tam nepise. Mozno kalendarny rok minus rok narodenia, ale to uz nebude "prave 18 rocni".
Nandrolon
07.03.18,11:49
Viete co je na obrazku?
Co jeden zdrap maleho papierika, to vyplatna paska za 1 mesiac. /nie moja/
Neviem, ci sa smiat,alebo plakat .-)
Také pásky by mnoho ľudí závidelo, zvlášť pracujúci dôchodcovia, ktorým už môže byť jedno, či zamestnávateľ odvádza, alebo nie.
korela
07.03.18,12:07
"Bezplatné cestovanie však môžu využiť len 18-roční Európania."
Cize 17 a 19 rocni aj vsetci ostatni musia platit.
A co 18 rokov a 350 dni? Ma ci nema 18? Podobne 17 rokov a 360 dni.
To sa tam nepise. Mozno kalendarny rok minus rok narodenia, ale to uz nebude "prave 18 rocni".
Veď to bolo uvedené už v samotnom titulku, mne to prišlo jasné. Podali základné info, stačí.
Kedysi bolo zvykom, že mladí cestovali po Európe rok, a potom až nastúpili na VŠ. Účelom bolo, aby získali rozhľad a lepšie sa našli. Určite si to nemohla dovoliť každá rodina a išlo skôr o západné krajiny ešte pred 2. sv.v. Myslím, že neišlo o zlú myšlienku.
misoft
07.03.18,14:09
Hlavne že niekde vo Francúzsku dohľadajú podľa evidenčného čísla že zbraň je zo Slovenska a nepísal som nejakom sklade zbraní na rote ale ty o tom vieš PRD, len tu fabuluješ svoje predstavy
Jasné, že to vie, veď to nie je ani tak dávno, čo sa chválil, že vykradol zbrojný sklad a len pred pár dňami sám priznal, že ako 14-ročný kradol..... Možno práve on tie sapíky odpredal.... :D:D
Len to treba tým Francúzom oznámiť - "pekne" by sa s nim po francúzsky porozprávali.....:---
kukučka
07.03.18,14:27
Keby len po Európe, v našej rodine jedno vnúča rok okolo sveta a zakotvilo na Zélande, už pár rokov.
Ing. Ľubomír Janoška
07.03.18,14:31
Niekoho môže potešiť
Európska komisia schválila bezplatné cestovanie vlakom pre 18-ročných v rámci Európy
https://www.webnoviny.sk/europska-komisia-schvalili-bezplatne-cestovanie-vlakom-pre-18-rocnych-v-ramci-europy/
A to platí iba v deň 18-tych narodenín alebo celý rok? :)
misoft
07.03.18,14:34
pavol54
07.03.18,14:41
"Bezplatné cestovanie však môžu využiť len 18-roční Európania."
Cize 17 a 19 rocni aj vsetci ostatni musia platit.
A co 18 rokov a 350 dni? Ma ci nema 18? Podobne 17 rokov a 360 dni.
To sa tam nepise. Mozno kalendarny rok minus rok narodenia, ale to uz nebude "prave 18 rocni".
Veď to bolo uvedené už v samotnom titulku, mne to prišlo jasné. Podali základné info, stačí.
Kedysi bolo zvykom, že mladí cestovali po Európe rok, a potom až nastúpili na VŠ. Účelom bolo, aby získali rozhľad a lepšie sa našli. Určite si to nemohla dovoliť každá rodina a išlo skôr o západné krajiny ešte pred 2. sv.v. Myslím, že neišlo o zlú myšlienku.
Keď som chodil na výšku tak sme doniesli do študentského centra index, a na ten nám vydali nejaký študentský preukaz ktorým sme mohli cestovať po európe za výrazné zľavy (niektorí len po východnej eu) bol som párkrát NDR, v Maďarsku
pavol54
07.03.18,14:43
Niekoho môže potešiť
Európska komisia schválila bezplatné cestovanie vlakom pre 18-ročných v rámci Európy
https://www.webnoviny.sk/europska-komisia-schvalili-bezplatne-cestovanie-vlakom-pre-18-rocnych-v-ramci-europy/
A to platí iba v deň 18-tych narodenín alebo celý rok? :)
že by ho o polnoci skasírovali že ide na čierno:) zrejme to bude tak že v rok dosiahnutia
korela
07.03.18,14:54
Za pomoc pri povodniach na Dunaji dostali žiaci v BA na Stavebnej priemyslovke za odmenu na výber buď pobyt v Rusku alebo Švédsku. Išla celá trieda do Švédska, ani jeden sa nevrátil, roztrúsili sa po svete. Boli po maturite.
buchač
07.03.18,14:58
...
korela
07.03.18,15:02
"Bezplatné cestovanie však môžu využiť len 18-roční Európania."
Cize 17 a 19 rocni aj vsetci ostatni musia platit.
A co 18 rokov a 350 dni? Ma ci nema 18? Podobne 17 rokov a 360 dni.
To sa tam nepise. Mozno kalendarny rok minus rok narodenia, ale to uz nebude "prave 18 rocni".
Veď to bolo uvedené už v samotnom titulku, mne to prišlo jasné. Podali základné info, stačí.
Kedysi bolo zvykom, že mladí cestovali po Európe rok, a potom až nastúpili na VŠ. Účelom bolo, aby získali rozhľad a lepšie sa našli. Určite si to nemohla dovoliť každá rodina a išlo skôr o západné krajiny ešte pred 2. sv.v. Myslím, že neišlo o zlú myšlienku.
Neviem, o čo vám tu niektorým ide, čo nie je jasné, kto to chce využiť, info si nájde.
Nakoniec aj v rozprávkach sa chodilo na potulky, skusy do sveta. Nič nové.
korela
07.03.18,15:03
...
To je čo za blbý príspevok?
buchač
07.03.18,15:06
...
To je čo za blbý príspevok?
Čomu si nepochopila ? Predsa reakcia na ešte väčšiu blbosť...tú tvoju.
korela
07.03.18,15:15
...
To je čo za blbý príspevok?
Čomu si nepochopila ? Predsa reakcia na ešte väčšiu blbosť...tú tvoju.
Môžeš zdôvodniť, na čo si vôbec reagoval? Pretože netuším.
buchač
07.03.18,16:33
...
To je čo za blbý príspevok?
Čomu si nepochopila ? Predsa reakcia na ešte väčšiu blbosť...tú tvoju.
Môžeš zdôvodniť, na čo si vôbec reagoval? Pretože netuším.

Na túto blbosť, ktorá proste nejak nemá logiku.


Za pomoc pri povodniach na Dunaji dostali žiaci v BA na Stavebnej priemyslovke za odmenu na výber buď pobyt v Rusku alebo Švédsku. Išla celá trieda do Švédska, ani jeden sa nevrátil, roztrúsili sa po svete. Boli po maturite.
jar88
07.03.18,17:19
...
To je čo za blbý príspevok?
Čomu si nepochopila ? Predsa reakcia na ešte väčšiu blbosť...tú tvoju.
Môžeš zdôvodniť, na čo si vôbec reagoval? Pretože netuším.

Na túto blbosť, ktorá proste nejak nemá logiku.


Za pomoc pri povodniach na Dunaji dostali žiaci v BA na Stavebnej priemyslovke za odmenu na výber buď pobyt v Rusku alebo Švédsku. Išla celá trieda do Švédska, ani jeden sa nevrátil, roztrúsili sa po svete. Boli po maturite.
Že by si zrovna ty nechápal? Boli po maturite a pre ten tvoj štát neodmakali ani hodinu.
bjuty smis
07.03.18,17:36
alebo neveríš, že si všetci nevybrali rusko ? :)))
buchač
07.03.18,17:59
alebo neveríš, že si všetci nevybrali rusko ? :)))
Bjuty...rok tých povodní mi tam tak trocha chýba.

Ďalšie informácie ani nevravím.
To sa len tak, po maturite (žeby aj bez vysvedčenia) pobrali všetci ta het ?
Všetci znamená koľko ?
...atď.
bjuty smis
07.03.18,18:14
alebo neveríš, že si všetci nevybrali rusko ? :)))
Bjuty...rok tých povodní mi tam tak trocha chýba.

Ďalšie informácie ani nevravím.
To sa len tak, po maturite (žeby aj bez vysvedčenia) pobrali všetci ta het ?
Všetci znamená koľko ?
...atď.


tiež neverím to švédsko...
misoft
07.03.18,18:16
Ak to bolo 2013, alebo 2014 - tak to by som bol v údive, aby zostávali za hranicami. Ak v 1965 - možno, ale ... vtedy ešte (zdá sa mi) taká v Bratislave nebola.
Pche.... šak to HOAX....
kopretinka
07.03.18,18:37
Ak to bolo 2013, alebo 2014 - tak to by som bol v údive, aby zostávali za hranicami. Ak v 1965 - možno, ale ... vtedy ešte (zdá sa mi) taká v Bratislave nebola.
Pche.... šak to HOAX....
pedagogický dozor by si musel hodiť mašľu
buchač
07.03.18,18:46
Ak to bolo 2013, alebo 2014 - tak to by som bol v údive, aby zostávali za hranicami. Ak v 1965 - možno, ale ... vtedy ešte (zdá sa mi) taká v Bratislave nebola.
Pche.... šak to HOAX....
pedagogický dozor by si musel hodiť mašľu
HOAX ? Si čítal niečo iné od .... ?

-----------------------

...tá mašľa je len jedno z môjho "atď".
korela
07.03.18,18:48
alebo neveríš, že si všetci nevybrali rusko ? :)))
Bjuty...rok tých povodní mi tam tak trocha chýba.

Ďalšie informácie ani nevravím.
To sa len tak, po maturite (žeby aj bez vysvedčenia) pobrali všetci ta het ?
Všetci znamená koľko ?
...atď.


tiež neverím to švédsko...













http://vtedy.sk/scalr/1030/860/1466742543145.jpg?mode=automatic



obec Patince

https://www.vtedy.sk/galeria/1965-povoden-dunaj/2?currentPhoto=10
https://www.vtedy.sk/galeria/1965-povoden-dunaj/2?currentPhoto=6
Štát postavil úplne nové domy ľuďom, nielen tu.
Nechápem, buchač, veď ty tu stále odporúčaš googel. http://www.teraz.sk/slovensko/unikatne-fotografie-povodne-1965/202082-clanok.html
Povodeň 65, na to prichádzala Pražská jar, uvoľňovali sa pomery v republike, neviem, kde si ponechal logiku, veď po maturite s vysvedčením, a to nevedel nikto dopredu, ani oni, chlapci aj dievčatá, že tam ostanú. Rodičom pomohlo aspoň to, že boli v skupine a navzájom si budú pomáhať. Nejaký čas zostali tam, potom sa rozbehli po svete.
Neviem, aký dôvod by som si mala vymýšľať.
Pozrela som kataster, niečo tu ešte vlastní koho poznám, ročník 1948. Sedí to?

[/FONT]
buchač
07.03.18,19:02
Nechápem, buchač, veď ty tu stále odporúčaš googel. [url]http://www.teraz.sk/slovensko
------------
Neviem, aký dôvod by som si mala vymýšľať.


Veľa nechápeš...oooj, veľaáááá.
Ja ti neberiem predsa tie povodne...išlo mi o špecifikáciu ohľadom tej odmeny = Rusko versus Švédsko.
------------
Dôvod vymýšľania ja neviem. Ty mi/nám povedz.

Logika je potvora, tá nepustí.
Moja mama bola v 69 v Taliansku, vo Vatikáne...prijal celý zájazd (okrem iných) samotný pápa.
Ale čo všetko a aké procedúry sa pred tým museli vykonať ?...a to boli všetci už rodinne založení, takže nejaká "záloha"ostala doma.

...a žeby pustili celú triedu ? Tomu ti neuverí ani vlastný manžel.

--------------
Takže asi takto...zelený šalát si občas aj dám, ale seno som ešte nie a ani nebudem.
korela
07.03.18,19:39
Tak si vyhľadaj niekde v archíve, nemienim ťa kŕmiť, vyhľadaj si inú obeť, čo ti to bude jesť.

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. Ak ti poviem, že v tom čase odišla rozvedená žena s dvomi deťmi naraz, jedno už bolo za oceánom po VŠ, sama sebe potvrdila zájazd s ROH pečiatkou, čo jej nepatrila, k moru, a odtiaľ na sever. Kus odvahy, ale nikto na ňu nemusel strieľať, keď prekračovala juhoslovanské hranice, ako sa to našim stávalo smerom do IT.
Takže sa nestrieľalo iba na československých hraniciach.
bjuty smis
07.03.18,19:39
ale ja nepíšem,že neverím na povodeň, o nej viem
neverím to švédsko....
misoft
07.03.18,19:47
..........

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

................
A môj otec na začiatku sedemdesiatich rokov bol tiež v Taliansku (dokonca mne a bráchovi rifle odtiaľ doniesol - originál Lewisky - boli sme frajeri :D, rok na to v Grécku (bol aj na Akropole) a odtiaľ zase Istanbul (a odtiaľ zase doniesol zopár zlatých prsteňov) - lenže mohol len on sám ísť, žiadny "rodinný" výlet.
buchač
07.03.18,19:55
Tak si vyhľadaj niekde v archíve, nemienim ťa kŕmiť, vyhľadaj si inú obeť, čo ti to bude jesť.

Aj moja mama bola v Grécku v tom roku, celý vlak jeden rezort, len čo zastavili v Aténach, pár ľudí sa so zbytkom rozlúčil. Aj v Thessalonikách boli.

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. Ak ti poviem, že v tom čase odišla rozvedená žena s dvomi deťmi naraz, jedno už bolo za oceánom po VŠ, sama sebe potvrdila zájazd s ROH pečiatkou, čo jej nepatrila, k moru, a odtiaľ na sever. Kus odvahy, ale nikto na ňu nemusel strieľať, keď prekračovala juhoslovanské hranice, ako sa to našim stávalo smerom do IT.
Takže sa nestrieľalo iba na československých hraniciach.

Ma vieš neskutočne rozosmiať s tým argumentom ohľadom tej reality bežných dní...

Ty, čo sa ponevieraš LEN po internete ?

Ty, ktorá si necháva nákupy z Tesca nosiť, čiže ani len päty z domu nevytiahneš. ALE beriem, možno máš na to svoje dôvody, to je ale v tejto chvíli nepodstatné.

Ty, ktorá si mi vytkla, že si nechodila do podnikov nižšej cenovej kategórie ? ALE beriem, tieto podniky zvyčajne neboli/nie sú pre bežné ženy...a tie z vyššej spoločnosti (vraj ty) ani nevravím.

Lenže v tých podnikoch sa jeden dozvedel/dozvie viac múdra ako na nejakej smotánkovskej akcii.

Ty mi ideš vravieť niečo o realite, ktorá si cigána videla maximálne v telke ? Pritom ten cigán má charakter aj napriek nízkemu vzdelaniu.



...a k tomu zvyšku ?

Vyskytli sa aj výnimky, ja predsa netvrdím opak. ALE držím sa stále toho istého = študentov - odmena do Švédska = blbosť.




Menej tabletiek...menej.

Alebo viac !
alaya1
07.03.18,19:59
Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.
Dáša_
07.03.18,20:00
Keď sa bavíte o výletoch v minulosti. V 1986 som bola vo Vatikáne. A dodnes si spomínam, že mi teta dovolila si kúpiť iba 5 najmenších obrázkov a aj tie som prefíkane schovávala. A keš sme chceli babke priniesť obrázok pápeža, tak sme posielali pohľadnice. Tie nejakým zázrakom prešli.

Ja si spomínam aj na iný výlet, keď som zhruba v rovnakom období chcela navštíviť Poľsko, tak jedine ako tranzit vlakom a potajme ráno z vlaku vystúpiť a večer do iného nastúpiť. Lebo vtedy sa nemohlo voľne cestovať ani do Poľska. A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....

Ja viem, vy ste sa bavili o emigrácii, trochu som odbočila.
kukučka
07.03.18,20:16
Buchy, aj mi smiešne prišlo, veď ty z toho negovania korely už musíš byť vysilený. Čítaj trebárs Filana, koľko jemu ušlo spolužiakov. To Švédsko potvrdzujem, vysokoškolská letná SZM brigáda, následok medzinárodné manželstvo, z neho dieťa, o ktorom som písala nižšie.
PS.
To nie sú argumenty, používaš podpásovky.
buchač
07.03.18,20:19
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....


Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...;)

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou. :)
Dáša_
07.03.18,20:26
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....


Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...;)

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou. :)


:) ja som mala päťstovku vo vnútri klbka - na nej som mala namotané celé veľké klbo. A celú noc som štrikovala :) Len čo sme prešli nemecko-poľskú colnicu, tak som klbko odtrhla a pretočila naopak :)
ale to s tými gombíkmi, to je fakt super
buchač
07.03.18,20:26
Buchy, aj mi smiešne prišlo, veď ty z toho negovania korely už musíš byť vysilený. Čítaj trebárs Filana, koľko jemu ušlo spolužiakov. To Švédsko potvrdzujem, vysokoškolská letná SZM brigáda, následok medzinárodné manželstvo, z neho dieťa, o ktorom som písala nižšie.
PS.
To nie sú argumenty, používaš podpásovky.

Vysilený nie...ešte som ani druhý dych nenabral, nie je potrebný.

Vysokoškolská brigáda a pomaturitný výlet nie je to isté.
Spolužiakov otec robil v zahraničných službách...šrac išiel na brigádu do Londýna. Robil liftboya.

P.S.:
Ako kto ku mne, tak ja k nemu ?

Otázka No 1.
Je fér vyťahovať moje bývalé povolanie ? Apropó, nerobil som len tam.

Otázka No 2.
Kde bola zamestnaná korela, alebo aké má vzdelanie ? Odpoveď nečakám a ani sa jej nedočkám.
korela
07.03.18,20:32
Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.

Koľko si mala vtedy, keď to tvrdíš? Veď môžem byť vo veku tvojej mamy, ako si mi písavala. Tipujem, že si mohla mať 0 až 3 r. max.
Na takéto otázky sa fakt nedá odpovedať, chýba logika a reálie tej doby, asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.
kukučka
07.03.18,20:43
Nudí sa, mrle ho žerú, kým príde jar. Hľadá terče :---
buchač
07.03.18,20:48
asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
-------------
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.
Tak ako môžeš písať niečo o armáde ? Veď ja si nedovolím písať niečo o tankistoch, nakoľko neviem o problematike nič.
-------------
Si píš....:D :D :D
buchač
07.03.18,20:51
Nudí sa, mrle ho žerú, kým príde jar. Hľadá terče :---
Omyl moja...a veliký. :)
Šantím...lebo ja už jar mám. Dnes ráno som vzal taký "veľký kľúč " a otvoril sezónu. ;)
korela
07.03.18,21:46
A tie skrýše, kam sme museli ukladať peniaze na nákupy. Dnes sú to už veselé príhody....


Poviem jednu ? Nie moja, ale pravdivá.
Zájazd na Ukrajinu..každý poschovávané love. Tam v pohode, bez žiadnej prehliadky.
Nazad to bolo už horšie. Kontrola v autobuse...kto mal čo, nuž priznal, zaplatil nejaké clo a fertig.
Až prišlo na jednu ženskú....taký dialóg :
- čo máte, pani ?
- nič ?
- naozaj ?
- naozaj
V tom momente celý autobus von..komplet prehliadka. Išlo o to, ženská pašovala zlaté prstene. Ruskí colňáci jej ukázali komplet fotodokumentáciu jej pohybu po zlatníctvach, kde si vyberala a aj čo kúpila. No nič za toho onýho jej nenašli...ani u nikoho iného...a ani v buse.
Konečná dohoda/ponuka znela...nech povie, že kde má tie prstene...nebude mať žiaden problém, ani pokuta nebude.
Povedala ...a vypadli. Rusom išlo o tie rozumy...;)

Prstene mala prišité ako gombíky na vlnenom svetríku...pekne obmotané príslušnou bavlnkou. :)
No, vidíš, toto sa dalo čítať. :-)
vicktor
08.03.18,08:14
Povoden 1965 zatopila (skoro) cely Zitny ostrov, tam muselo byt brigadnikov na desattisice.
Moj dedko dostal dakovnu pamatnu plaketu "Za obnovu obce Iza" a bol tam dlhsie nez skolske prazdniny.
Akurat jedna trieda a komplet cela cestovala do Svedska. a komplet cela tam ostala, NIKTO uz nechcel vidiet rodicov? Lebo studaci vedeli ze o 2-3 roky pridu Rusi ... tiez sa mi to nevidi.
alaya1
08.03.18,09:13
Korela odkial vies, ze emigrovali vsetci,ved vtedy sa taketo veci tajili.Ludia o tom nic nevedeli, komunisti sa tym nechvalili, vedeli to len ti vyvoleni.

Koľko si mala vtedy, keď to tvrdíš? Veď môžem byť vo veku tvojej mamy, ako si mi písavala. Tipujem, že si mohla mať 0 až 3 r. max.
Na takéto otázky sa fakt nedá odpovedať, chýba logika a reálie tej doby, asi bolo treba zažiť, ako každú skúsenosť, lebo je neprenosná. Takže aj keby som chcela.
Viac sa o tom baviť nebudem.
Niečo napíšem, a buchač to hneď sejme.

Korela, prave preto, ze si to ja osobne nemozem pamatat, pytala som sa teba, uplne obycajna otazka. Preco vsetko ponimas inak, ako je to myslene. Viem z rozpravania rodicov, starsich ludi v mojom okoli, aka to bola doba, preto si myslim, ze ak sa to stalo, ze tam vsetci ostali, to mohli vediet len ti spravni ludia, obycajni isto nie. Na to som sa pytala, Osobne tejto story neverim.
misoft
08.03.18,09:49
.........................................

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. .....................
Len tak mimotemy - vieš kto je odtrhnutý od reality všedných dní? Zapni si televízor - každ chvíľu sa tam objavuje a svoje konšpiračné teórie verejnosti prezentuje. A - žiaľ - takáto osoba nám tu vládne - i tebe! Že sa na hraniciach strieľalo? Teraz sa strieľa rovno na uliciach, v reštauráciách a čo je najsmutnejšie - i tam, kde si myslíš, že si v bezpečí - DOMA!

TOTO je REALITA!
jar88
08.03.18,10:17
.........................................

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. .....................
Len tak mimotemy - vieš kto je odtrhnutý od reality všedných dní? Zapni si televízor - každ chvíľu sa tam objavuje a svoje konšpiračné teórie verejnosti prezentuje. A - žiaľ - takáto osoba nám tu vládne - i tebe! Že sa na hraniciach strieľalo? Teraz sa strieľa rovno na uliciach, v reštauráciách a čo je najsmutnejšie - i tam, kde si myslíš, že si v bezpečí - DOMA!

TOTO je REALITA!
No super a ja som si myslel, že realita je toto.:D
------------------
Každá zbraň, o ktorej som sa dnes zmienil, dokáže ľahko prekonať akýkoľvek systém protiraketovej obrany. Všetky testy dopadli úspešne," povedal Putin pre toto americké médium.


https://www.cas.sk/clanok/664072/putin-predstavil-nove-jadrove-zbrane-odmietol-tvrdenia-ze-rusko-ozivuje-studenu-vojnu/
misoft
08.03.18,10:26
Neviem, čo píšeš, ale prepáč, na teba som zabudol - tiež si od reality odtrhnutý... a to už dosť dlho....
jar88
08.03.18,13:33
Neviem, čo píšeš, ale prepáč, na teba som zabudol - tiež si od reality odtrhnutý... a to už dosť dlho....
Korela a aj ja píšeme iba to, že ste boli pridlho za plotom kasární a preto sa vám myslenie odtrhlo od reality. Nie vy, ako osoby.
--------------------------------
Jednoducho povedané, realitu vnímate inak, ako normálny človek.
Katy a R
08.03.18,15:21
... sme sa vždy rehotali na strýcovi Raganovi - ako posielal " Levy pást a tavy dojit " do turecka - a ako sa zuza bála, že jej frajera lev zožerie ...
no ale toto :eek: http://www.topky.sk/cl/100370/1694939/Na-pozemku-v-Dunajskej-Strede-mal-zakopane-tela--Domace-nasilie--doranana-manzelka-byvaleho-bossa
korela
08.03.18,23:14
Povoden 1965 zatopila (skoro) cely Zitny ostrov, tam muselo byt brigadnikov na desattisice.
Moj dedko dostal dakovnu pamatnu plaketu "Za obnovu obce Iza" a bol tam dlhsie nez skolske prazdniny.
Akurat jedna trieda a komplet cela cestovala do Svedska. a komplet cela tam ostala, NIKTO uz nechcel vidiet rodicov? Lebo studaci vedeli ze o 2-3 roky pridu Rusi ... tiez sa mi to nevidi.
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné. Veď tu sa od vojny legálne nedalo prejsť cez hranice. Tak ľudia si vymýšľali rôzne spôsoby.
Jedným z nich je prípad z Devína, ešte bol v pohraničnom páse, tak sa tam dalo chodiť iba na priepustky. Aj učitelia do školy, proste všetci. Jedna rodina si kúpila dom na príjazdovej ceste, pripravili sa, a počas hmly prešli cez plot po rozkladacom rebríku.
.
Tak dnes som sa spýtala ich konškoláka, či si nespomína na spolužiakov o rok, dva starších. A bez žiadneho môjho náznaku som sa hneď dozvedela, že išlo o maturitný ročník 67, išli za Čičov všetci čo zmaturovali, lebo piati čo nespravili maturitu, ostali doma a zopakovali si s nimi 4. ročník (t.j. pribudli k nim do triedy).

Povedala by som, že moc prežívate Pelíšky a pod.
50. roky boli ťažké, to je samozrejmé.
korela
08.03.18,23:27
.........................................

Teba tie kasárne asi dosť odtrhli od reality všedných dní. .....................
Len tak mimotemy - vieš kto je odtrhnutý od reality všedných dní? Zapni si televízor - každ chvíľu sa tam objavuje a svoje konšpiračné teórie verejnosti prezentuje. A - žiaľ - takáto osoba nám tu vládne - i tebe! Že sa na hraniciach strieľalo? Teraz sa strieľa rovno na uliciach, v reštauráciách a čo je najsmutnejšie - i tam, kde si myslíš, že si v bezpečí - DOMA!

TOTO je REALITA!
Neviem, prečo mi to spomínaš, veď vnímam realitu dní po 89.
Predtým boli kriminálne živly a sex. devianti pozatváraní, po uliciach sa nestrieľalo, o deti sa človek vonku takmer nemusel báť. Žiadne únosy.
Nebudem sledovať správy z viacerých dôvodov. Čo chcem, to si prečítam alebo vypočujem.
Nemáme televízor, ani moje deti nesledujú aspoň 10 r. V byte, kde bývajú, uhlopriečka cez pol izby, ani ho nezapojili.
Joj mám na internete. Za filmy si zaplatím, a hlavne, ktoré chcem. A ešte stále tu sú filmové kluby, škoda, že nostalgia si upravila program, a k neorealizmu, realizmu sa človek už nedostane.
Tweety
09.03.18,06:55
vicktor
09.03.18,06:57
Levy pást a tavy dojit
:)
Dnes rano bol Justicak zozadu opaskovany, zeby mali robotu s tym Lehelom Hrobárom?
vicktor
09.03.18,07:00
Hrozné...
80 rocny prduch si soferske schopenky asi vystavoval sam sebe.
vicktor
09.03.18,07:02
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné.
V tom case uz nastupovala Prazska jar, nebol dovod aby cela trieda emigrovala, leda ze by vedeli co nastane.
korela
09.03.18,09:08
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné.
V tom case uz nastupovala Prazska jar, nebol dovod aby cela trieda emigrovala, leda ze by vedeli co nastane.
Oficiálne Pražská jar bola od januára 1968 po august 1968. Včera som si našla zdroj. Vtedy som už bola tam, a viem, že som ju začala vnímať a počúvala prejavy, možno aj priame rozhlasové prenosy z viachodinových akcií, debaty predstaviteľov s diskutujúcimi tak na jeseň.
Tu v druhom https://sk.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_jar je popísaná chronológia udalostí takto.

V každom prípade neišlo o jún, júl, august 1967. Takže nevedeli. Ľudia neodchádzali iba kvôli vpádu ruských vojsk, oni odchádzali priebežne po celý dovtedajší čas. Vôbec mi tu nikto nemusí veriť, že odišla jedna trieda za kopčeky, údajne sa ľudia o takých veciach nerozprávali, ale logicky mal každý žiak dvoch rodičov, súrodencov, tí aj niekde pracovali, mali susedov, decká kamarátov, samozrejme, že si to nikto nevšimol. :-) Veď to vedela celá škola, rodina blízka aj vzdialená, to sa nemohlo ututlať. Asi vám chýba fakt logické myslenie, pretože si to inak neviem vysvetliť.
V každom prípade sa tá udalosť stala, a je mi jedno, či mi tu niekto v tomto prípade bude veriť alebo nie.
Zažívala som aj také v rodine, od pedagógov, zasa nám odišla jedna žiačka s mamou do Ameriky, a pod., ešte si aj meno pamätám, išlo o oveľa mladšiu žiačku ako ja, takže aj učitelia registrovali odchody. Išlo o ranné 60. roky.
A možno sa tu vyskytuje aj niekto na Porade, čo o nich vie. Svet je malý.
Dnes sú to už čerství sedemdesiatnici. Jedného som našla na FB, ani sa nezmenil, je zapísaný na našom katastri aj s adresou, kde v súčasnosti žije. Moja láska to nebola. :-)
Verte, neverte...
jar88
09.03.18,09:18
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné.
V tom case uz nastupovala Prazska jar, nebol dovod aby cela trieda emigrovala, leda ze by vedeli co nastane.
Oficiálne Pražská jar bola od januára 1968 po august 1968. Včera som si našla zdroj. Vtedy som už bola tam, a viem, že som ju začala vnímať a počúvala prejavy, možno aj priame rozhlasové prenosy z viachodinových akcií, debaty predstaviteľov s diskutujúcimi tak na jeseň.
Tu v druhom https://sk.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_jar je popísaná chronológia udalostí takto.

V každom prípade neišlo o jún, júl, august 1967. Takže nevedeli. Ľudia neodchádzali iba kvôli vpádu ruských vojsk, oni odchádzali priebežne po celý dovtedajší čas. Vôbec mi tu nikto nemusí veriť, že odišla jedna trieda za kopčeky, údajne sa ľudia o takých veciach nerozprávali, ale logicky mal každý žiak dvoch rodičov, súrodencov, tí aj niekde pracovali, mali susedov, decká kamarátov, samozrejme, že si to nikto nevšimol. :-) Veď to vedela celá škola, rodina blízka aj vzdialená, to sa nemohlo ututlať. Asi vám chýba fakt logické myslenie, pretože si to inak neviem vysvetliť.
V každom prípade sa tá udalosť stala, a je mi jedno, či mi tu niekto v tomto prípade bude veriť alebo nie.
Zažívala som aj také v rodine, od pedagógov, zasa nám odišla jedna žiačka s mamou do Ameriky, a pod., ešte si aj meno pamätám, išlo o oveľa mladšiu žiačku ako ja, takže aj učitelia registrovali odchody. Išlo o ranné 60. roky.
A možno sa tu vyskytuje aj niekto na Porade, čo o nich vie. Svet je malý.
Dnes sú to už čerství sedemdesiatnici. Jedného som našla na FB, ani sa nezmenil, je zapísaný na našom katastri aj s adresou, kde v súčasnosti žije. Moja láska to nebola. :-)
Verte, neverte...
Tak isto sa aj u nás v rodine debatovalo a preberalo všetko o politike a o možnom odchode.
Už v rokoch 66, 67 a samozrejme že aj v 1968.
Nakoniec sa otec rozhodol, že nikam nepôjdeme, lebo následky...babka, dedo, strýkovia a tak ďalej.
vicktor
09.03.18,09:23
Verte-neverte: z nasej triedy usla iba jedna spoluziacka do CH, zato pribudli 2 usli navratilci - jedna z Kanady a druhy z USA.
Okrem toho sa dvaja vratili - jedna z Nemecka a druhy z Anglicka - ich otcovia lekari tam vycestovali legalne na studijny ci pracovno-vymenny pobyt.
korela
09.03.18,10:50
http://www.fajnorka.sk/historia/sk/nasa_skola/img/I.zakladne-dosky_big.jpg
Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží má najlepšiu web stránku , do roku 2005 má uvedených všetkých absolventov od počiatku. Zmapovanú históriu, foto interiérov.
Na druhom mieste elektrotechnická na Zochovej https://spsezoska.edupage.org/about/?
A stavebná pohorela, nikde ani zmienka, že pôsobila na Zochovej, niekedy po 89 prešla na Drieňovú. Foto jedine menšej budovy, v ktorej boli 4 triedy (geodeti ...), ktorá bola cez ulicu oproti havnej budovy školy. Snímka je z dokumentu o Zochovej ulici https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zochova,_Bratislava#/media/File:Zochova_11.jpg, nie vlastnej školy. Žiadna história, zbor okrem riaditeľa výlučne ženský. https://stav-geo.edupage.org/teachers/?
kopretinka
09.03.18,11:40
pobavilo...vraj : "....v dnešnej dobe nie je jednoduché, aby si mladí ľudia kúpili bez problémov byt..."Výsmešná veta z jej úst.
Nie je problém kúpiť byt,problém je mať tie financie,a vek v tom nehrá absolútne úlohu.
https://www.cas.sk/clanok/666714/ciganski-diabli-sarkoziovci-sa-zbavili-majetku-preco-museli-predat-luxusny-dom/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.
bjuty smis
09.03.18,12:28
http://www.fajnorka.sk/historia/sk/nasa_skola/img/I.zakladne-dosky_big.jpg
Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží má najlepšiu web stránku , do roku 2005 má uvedených všetkých absolventov od počiatku. Zmapovanú históriu, foto interiérov.
Na druhom mieste elektrotechnická na Zochovej https://spsezoska.edupage.org/about/?
A stavebná pohorela, nikde ani zmienka, že pôsobila na Zochovej, niekedy po 89 prešla na Drieňovú. Foto jedine menšej budovy, v ktorej boli 4 triedy (geodeti ...), ktorá bola cez ulicu oproti havnej budovy školy. Snímka je z dokumentu o Zochovej ulici https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zochova,_Bratislava#/media/File:Zochova_11.jpg, nie vlastnej školy. Žiadna história, zbor okrem riaditeľa výlučne ženský. https://stav-geo.edupage.org/teachers/?
na ja som mal frajerku, čo chodila na stavebnú na drieňovú a bolo to určite ešte pred 89-, vtedy som maturoval
kopretinka
09.03.18,12:42
pobavilo...vraj : "....v dnešnej dobe nie je jednoduché, aby si mladí ľudia kúpili bez problémov byt..."Výsmešná veta z jej úst.
Nie je problém kúpiť byt,problém je mať tie financie,a vek v tom nehrá absolútne úlohu.
https://www.cas.sk/clanok/666714/ciganski-diabli-sarkoziovci-sa-zbavili-majetku-preco-museli-predat-luxusny-dom/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.
by ma zaujímalo,s čím dotyćný mínuskár nesúhlasí?
1.s tým,že pobavilo?
2.s tým,že nie je jednoduché,aby si mladí kúpili byt?
3.s tým,že sú na to nutné financie?
4.s tým,že z jej úst to znie výsmešne?
5.s tým,že predali byt?
6.s tým,že.......
7.s tým,že........doplň podľa potreby
atď
at´d
10000. s tým,že som to napísala ja
bjuty smis
09.03.18,13:10
mňa by velmi potešilo, keby sa aj naši lekári inšpirovali...aspoň trochu

https://svet.sme.sk/c/20776961/kanadski-lekari-protestuju-proti-zvysovaniu-platov.html?ref=trz
misoft
09.03.18,15:13
Nepatrí to síce do tejto rubriky, ale keďže tu každý "zablúdi" :D - chcem upozorniť na neznáme e-maily (akože od Apple Team). Odosielateľ je security-measures@post.webmailer.de - takže pozor, nezadávajte ako odpoveď žiadne svoje údaje, neskúšajte v žiadnom prípade (ak máte Apple ID) si niečo týmto spôsobom overovať, zabezpečovať, aktualizovať. Odosielateľ pravdepodobne sa pokúša o tzv phishing.
Oficiálna podpora (pre SK) je tu https://support.apple.com/sk-sk/contact
Ďalšia e-mailová adresa msa@communication.microsoft.com sa pokúša taktiež o podobné. Je to tiež podvodný odosielateľ. Pokus o SCAM.
Tieto e-maily NEOTVÁRAJTE (ak je dobrá antispamová ochrana - budú v priečinku SPAM) a VYMAŽTE.
korela
09.03.18,15:59
http://www.fajnorka.sk/historia/sk/nasa_skola/img/I.zakladne-dosky_big.jpg
Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží má najlepšiu web stránku , do roku 2005 má uvedených všetkých absolventov od počiatku. Zmapovanú históriu, foto interiérov.
Na druhom mieste elektrotechnická na Zochovej https://spsezoska.edupage.org/about/?
A stavebná pohorela, nikde ani zmienka, že pôsobila na Zochovej, niekedy po 89 prešla na Drieňovú. Foto jedine menšej budovy, v ktorej boli 4 triedy (geodeti ...), ktorá bola cez ulicu oproti havnej budovy školy. Snímka je z dokumentu o Zochovej ulici https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zochova,_Bratislava#/media/File:Zochova_11.jpg, nie vlastnej školy. Žiadna história, zbor okrem riaditeľa výlučne ženský. https://stav-geo.edupage.org/teachers/?
na ja som mal frajerku, čo chodila na stavebnú na drieňovú a bolo to určite ešte pred 89-, vtedy som maturoval
Vždy mi prišla doteraz pod ruku iba Drieňová. Ak sa pozerám na predmety, učia sa ešte niekde v BA odbory vodné a dopravné stavby, ev. TZB? Alebo úplne vypadli z výuky? Čo sa stalo so Zochovou?
https://stav-geo.edupage.org/text14/? Kedy vznikla Drieňová?
bjuty smis
09.03.18,17:18
http://www.fajnorka.sk/historia/sk/nasa_skola/img/I.zakladne-dosky_big.jpg
Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží má najlepšiu web stránku , do roku 2005 má uvedených všetkých absolventov od počiatku. Zmapovanú históriu, foto interiérov.
Na druhom mieste elektrotechnická na Zochovej https://spsezoska.edupage.org/about/?
A stavebná pohorela, nikde ani zmienka, že pôsobila na Zochovej, niekedy po 89 prešla na Drieňovú. Foto jedine menšej budovy, v ktorej boli 4 triedy (geodeti ...), ktorá bola cez ulicu oproti havnej budovy školy. Snímka je z dokumentu o Zochovej ulici https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Zochova,_Bratislava#/media/File:Zochova_11.jpg, nie vlastnej školy. Žiadna história, zbor okrem riaditeľa výlučne ženský. https://stav-geo.edupage.org/teachers/?
na ja som mal frajerku, čo chodila na stavebnú na drieňovú a bolo to určite ešte pred 89-, vtedy som maturoval
Vždy mi prišla doteraz pod ruku iba Drieňová. Ak sa pozerám na predmety, učia sa ešte niekde v BA odbory vodné a dopravné stavby, ev. TZB? Alebo úplne vypadli z výuky? Čo sa stalo so Zochovou?
https://stav-geo.edupage.org/text14/? Kedy vznikla Drieňová?
ja nie som stavbár
ale pamätám, že nadávala na " schody "...takže budovy určite
buchač
09.03.18,17:35
pobavilo...vraj : "....v dnešnej dobe nie je jednoduché, aby si mladí ľudia kúpili bez problémov byt..."Výsmešná veta z jej úst.
Nie je problém kúpiť byt,problém je mať tie financie,a vek v tom nehrá absolútne úlohu.
https://www.cas.sk/clanok/666714/ciganski-diabli-sarkoziovci-sa-zbavili-majetku-preco-museli-predat-luxusny-dom/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.
by ma zaujímalo,s čím dotyćný mínuskár nesúhlasí?
1.s tým,že pobavilo?
2.s tým,že nie je jednoduché,aby si mladí kúpili byt?
3.s tým,že sú na to nutné financie?
4.s tým,že z jej úst to znie výsmešne?
5.s tým,že predali byt?
6.s tým,že.......
7.s tým,že........doplň podľa potreby
atď
at´d
10000. s tým,že som to napísala ja

Povedzme, že som nesúhlasil so samotným názorom.
Ale pýtam sa..." prečo to znie výsmešne ?"

Ja tvrdím, že Šarkaňka zhodnocuje situáciu všeobecne a nie iba tú svoju situáciu.
Oni na to majú, tak no problém.
Iní na to nemajú, tak si kúpia byt s tými problémami.
korela
09.03.18,18:16
Mňa pobavilo vyjadrenie makléra, že dom je v okrajovej časti BA. Keď tá poloha stačila Flašíkovcom, myslím, že aj Evite, Monika skok na letisko, a netrepať sa zo Záhorskej, Červ. kríža a pod. Keď za Vrakuňou je ďalšia MČ a za 20 rokov sa pridajú k mestu aj ďalšie obce. Tak ako doposiaľ.
A do mesta po jednej ceste bez semaforov tiež vcelku blízku.
korela
09.03.18,18:24
Ja som nedávno zasa počula ponosu od mladíka, vy ste mali byty zadarmo a my si ich teraz nemôžeme dovoliť. Teda väčšina. Čo som mu na to mala odpovedať? Že každá doba má svoje, majú otvorený svet ...? Ale štart do života majú sťaženejší v každom prípade, aj so vstupmi do zväzkov a príchodu detí. Družstevný byt sa určite splácal lepšie ako dnešné hypotéky.
Nandrolon
09.03.18,18:45
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné.
V tom case uz nastupovala Prazska jar, nebol dovod aby cela trieda emigrovala, leda ze by vedeli co nastane.
Oficiálne Pražská jar bola od januára 1968 po august 1968. Včera som si našla zdroj. Vtedy som už bola tam, a viem, že som ju začala vnímať a počúvala prejavy, možno aj priame rozhlasové prenosy z viachodinových akcií, debaty predstaviteľov s diskutujúcimi tak na jeseň.
Tu v druhom https://sk.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_jar je popísaná chronológia udalostí takto.

V každom prípade neišlo o jún, júl, august 1967. Takže nevedeli. Ľudia neodchádzali iba kvôli vpádu ruských vojsk, oni odchádzali priebežne po celý dovtedajší čas. Vôbec mi tu nikto nemusí veriť, že odišla jedna trieda za kopčeky, údajne sa ľudia o takých veciach nerozprávali, ale logicky mal každý žiak dvoch rodičov, súrodencov, tí aj niekde pracovali, mali susedov, decká kamarátov, samozrejme, že si to nikto nevšimol. :-) Veď to vedela celá škola, rodina blízka aj vzdialená, to sa nemohlo ututlať. Asi vám chýba fakt logické myslenie, pretože si to inak neviem vysvetliť.
V každom prípade sa tá udalosť stala, a je mi jedno, či mi tu niekto v tomto prípade bude veriť alebo nie.
Zažívala som aj také v rodine, od pedagógov, zasa nám odišla jedna žiačka s mamou do Ameriky, a pod., ešte si aj meno pamätám, išlo o oveľa mladšiu žiačku ako ja, takže aj učitelia registrovali odchody. Išlo o ranné 60. roky.
A možno sa tu vyskytuje aj niekto na Porade, čo o nich vie. Svet je malý.
Dnes sú to už čerství sedemdesiatnici. Jedného som našla na FB, ani sa nezmenil, je zapísaný na našom katastri aj s adresou, kde v súčasnosti žije. Moja láska to nebola. :-)
Verte, neverte...
Tak isto sa aj u nás v rodine debatovalo a preberalo všetko o politike a o možnom odchode.
Už v rokoch 66, 67 a samozrejme že aj v 1968.
Nakoniec sa otec rozhodol, že nikam nepôjdeme, lebo následky...babka, dedo, strýkovia a tak ďalej.
Prave som isiel pisat, ze kolko si mal tych otcov zase...
Lebo som si pamatal datum prispevku zo 7.3.18, ze 1963, ked si mal 7 rokov ste ho pochovali... no nic, ako vidim, sekol si sa o 20 rokov.
Takze uz nic. TikTakTikTak, zase ta natahujem, aby si dlhsie vydrzal!
Terezia13
09.03.18,18:49
úprimnosť nadovšetko
buchač
11.03.18,06:42
METALLICA získa hudobnú Nobelovu cenu

Metallica dostala rockovú hudbu tam, kde predtým ešte nikdy nebola. Sila nekompromisných albumov skupiny pomohla miliónom poslucháčov premeniť pocit odcudzenia na pocit nesmiernej sily," uvádza švédska porota, ktorá ocenila, že Metallica priblížila heavy metal svetovému publiku a dostala ho do mainstreamu.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=metallica+nobelova+cena&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
alaya1
11.03.18,10:38
METALLICA získa hudobnú Nobelovu cenu

Metallica dostala rockovú hudbu tam, kde predtým ešte nikdy nebola. Sila nekompromisných albumov skupiny pomohla miliónom poslucháčov premeniť pocit odcudzenia na pocit nesmiernej sily," uvádza švédska porota, ktorá ocenila, že Metallica priblížila heavy metal svetovému publiku a dostala ho do mainstreamu.

https://www.google.sk/search?client=opera&q=metallica+nobelova+cena&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzlnXZp9FrwDXKB2QBBg2fYANZVbdvY 0TfHxNQxICWCpXDTWTy
lubko6394
12.03.18,06:21
Ja som nedávno zasa počula ponosu od mladíka, vy ste mali byty zadarmo a my si ich teraz nemôžeme dovoliť. Teda väčšina. Čo som mu na to mala odpovedať? Že každá doba má svoje, majú otvorený svet ...? Ale štart do života majú sťaženejší v každom prípade, aj so vstupmi do zväzkov a príchodu detí. Družstevný byt sa určite splácal lepšie ako dnešné hypotéky.
Nie je to celkom tak s tými bytmi, teda ak sa nejedná o silové zložky, zanietených komunistov, robotnícke kádre... Nie všade sa stavalo, poradovníky na 10+ rokov, ak sa čosi začalo stavať tak prídel bol v poradí určenom stranou. A bytov nebolo takže ani hypotéka by nepomohla, takže svojpomoc a stavba domu. Kto mal šťastie a potreboval byt práve vtedy keď sa dostavalo mal šancu, keď som potreboval 2-3 izbový tak ostali "voľné" pre mňa len 4-izbové s príslušnou pálkou.
Oliwa
12.03.18,08:03
Ja som nedávno zasa počula ponosu od mladíka, vy ste mali byty zadarmo a my si ich teraz nemôžeme dovoliť. Teda väčšina. Čo som mu na to mala odpovedať? Že každá doba má svoje, majú otvorený svet ...? Ale štart do života majú sťaženejší v každom prípade, aj so vstupmi do zväzkov a príchodu detí. Družstevný byt sa určite splácal lepšie ako dnešné hypotéky.
Nie je to celkom tak s tými bytmi, teda ak sa nejedná o silové zložky, zanietených komunistov, robotnícke kádre... Nie všade sa stavalo, poradovníky na 10+ rokov, ak sa čosi začalo stavať tak prídel bol v poradí určenom stranou. A bytov nebolo takže ani hypotéka by nepomohla, takže svojpomoc a stavba domu. Kto mal šťastie a potreboval byt práve vtedy keď sa dostavalo mal šancu, keď som potreboval 2-3 izbový tak ostali "voľné" pre mňa len 4-izbové s príslušnou pálkou.
Načo by bola bývala hypotéka, keď súkromné/osobné vlastníctvo neexistovalo. Byty len družstevné a štátne /pre vyvolených/. Keď sme si my kupovali byt v tehlovej bytovke, predávajúci nám rozprával, ako právnik maturoval nad jeho zmluvou, lebo bol široko-ďaleko prvý, kto si kupoval byt do osobného vlastníctva... Legislatíva v plienkach, žiadny internet, žiadna porada.sk... :)
Tweety
12.03.18,08:42
Ing. Ľubomír Janoška
12.03.18,08:51
Tak sa k demisii slobodne dokopal. :rolleyes:
https://www.cas.sk/clanok/667965/online-vlada-sa-otriasa-v-zakladoch-kalinak-podal-demisiu/
to nevadí, trošková to zoberie zaňho
Oliwa
12.03.18,08:58
Tak sa k demisii slobodne dokopal. :rolleyes:
https://www.cas.sk/clanok/667965/online-vlada-sa-otriasa-v-zakladoch-kalinak-podal-demisiu/
Troška mu to trvalo...
Tweety
12.03.18,08:59
Tak sa k demisii slobodne dokopal. :rolleyes:
https://www.cas.sk/clanok/667965/online-vlada-sa-otriasa-v-zakladoch-kalinak-podal-demisiu/
Troška mu to trvalo...
Isto má dlhé vedenie. Alebo inak, niekto mu stál na kiábli.
vicktor
12.03.18,09:09
Este bolo treba co-to skartovat a poupratovat.
Oliwa
12.03.18,16:41
misoft
12.03.18,19:41
Tak sa k demisii slobodne dokopal. :rolleyes:
https://www.cas.sk/clanok/667965/online-vlada-sa-otriasa-v-zakladoch-kalinak-podal-demisiu/
Troška mu to trvalo...
Isto má dlhé vedenie. Alebo inak, niekto mu stál na kiábli.
No predsa Trošková..... nariadil jej to Hranol....
bettylou
12.03.18,19:53
kopretinka
13.03.18,07:55
Gebrüder Weiss,panenka skákavá,keby som vedela,že túto firmu používa NAY ako dopravcu,tak si tú chladničku kúpim inde :eek::mad::mad::mad:
bettylou
13.03.18,08:10
Poradaci, nemyslite si, ze tato tema je v prdelke? nemozete si zalozit nejaku svoju miniporadu a tam sa navzajom urazat ? alebo riesit to iste dokolecka.
A tie neskutocne dlhe citacie, clovek nevie najst jeden normalny prispevok. Mila sa pokusila, ani jej ho nevidno.

A téma by sa mohla volať : DOKOLEČKA DOKOOLÁÁ :D
korela
13.03.18,11:56
Neviem, čo to má s Rusmi spoločné.
V tom case uz nastupovala Prazska jar, nebol dovod aby cela trieda emigrovala, leda ze by vedeli co nastane.
Oficiálne Pražská jar bola od januára 1968 po august 1968. Včera som si našla zdroj. Vtedy som už bola tam, a viem, že som ju začala vnímať a počúvala prejavy, možno aj priame rozhlasové prenosy z viachodinových akcií, debaty predstaviteľov s diskutujúcimi tak na jeseň.
Tu v druhom https://sk.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_jar je popísaná chronológia udalostí takto.

V každom prípade neišlo o jún, júl, august 1967. Takže nevedeli. Ľudia neodchádzali iba kvôli vpádu ruských vojsk, oni odchádzali priebežne po celý dovtedajší čas. Vôbec mi tu nikto nemusí veriť, že odišla jedna trieda za kopčeky, údajne sa ľudia o takých veciach nerozprávali, ale logicky mal každý žiak dvoch rodičov, súrodencov, tí aj niekde pracovali, mali susedov, decká kamarátov, samozrejme, že si to nikto nevšimol. :-) Veď to vedela celá škola, rodina blízka aj vzdialená, to sa nemohlo ututlať. Asi vám chýba fakt logické myslenie, pretože si to inak neviem vysvetliť.
V každom prípade sa tá udalosť stala, a je mi jedno, či mi tu niekto v tomto prípade bude veriť alebo nie.
Zažívala som aj také v rodine, od pedagógov, zasa nám odišla jedna žiačka s mamou do Ameriky, a pod., ešte si aj meno pamätám, išlo o oveľa mladšiu žiačku ako ja, takže aj učitelia registrovali odchody. Išlo o ranné 60. roky.
A možno sa tu vyskytuje aj niekto na Porade, čo o nich vie. Svet je malý.
Dnes sú to už čerství sedemdesiatnici. Jedného som našla na FB, ani sa nezmenil, je zapísaný na našom katastri aj s adresou, kde v súčasnosti žije. Moja láska to nebola. :-)
Verte, neverte...
Tak isto sa aj u nás v rodine debatovalo a preberalo všetko o politike a o možnom odchode.
Už v rokoch 66, 67 a samozrejme že aj v 1968.
Nakoniec sa otec rozhodol, že nikam nepôjdeme, lebo následky...babka, dedo, strýkovia a tak ďalej.
Ešte sa k tejto téme vrátim pohľadu uvažujúcich o emigrácii, živote v zahraničí. Dnes je spojenie so svetom oveľa jednoduchšie ako v tej dobe.
Debatovali sme s priateľmi o tejto dobe okolo r. 68 a po, už po 89, a jeden lekár zdôvodnil, prečo nedokázal odísť. Preto, lebo si nevedel predstaviť, a ani by nedokázal žiť vonku s vedomím, že v meste počas dňa nestretne nikoho známeho a najmä priateľov. To bol hlavný dôvod, prečo tu ostal.
Raz som tu napísala príspevok v tomto duchu, ako sa žije Slovákom v zahraničí, po chvíli zmazala, že nikoho zaujímať nebude, na čo som dostala reakciu, nech ho vrátim späť, chcel sa pripojiť. Žiaľ, už som sa k tomu nevrátila, za čo sa mu dodatočne ospravedlňujem, stalo sa, už ani neviem prečo.
korela
13.03.18,12:14
Ja som nedávno zasa počula ponosu od mladíka, vy ste mali byty zadarmo a my si ich teraz nemôžeme dovoliť. Teda väčšina. Čo som mu na to mala odpovedať? Že každá doba má svoje, majú otvorený svet ...? Ale štart do života majú sťaženejší v každom prípade, aj so vstupmi do zväzkov a príchodu detí. Družstevný byt sa určite splácal lepšie ako dnešné hypotéky.
Nie je to celkom tak s tými bytmi, teda ak sa nejedná o silové zložky, zanietených komunistov, robotnícke kádre... Nie všade sa stavalo, poradovníky na 10+ rokov, ak sa čosi začalo stavať tak prídel bol v poradí určenom stranou. A bytov nebolo takže ani hypotéka by nepomohla, takže svojpomoc a stavba domu. Kto mal šťastie a potreboval byt práve vtedy keď sa dostavalo mal šancu, keď som potreboval 2-3 izbový tak ostali "voľné" pre mňa len 4-izbové s príslušnou pálkou.
Načo by bola bývala hypotéka, keď súkromné/osobné vlastníctvo neexistovalo. Byty len družstevné a štátne /pre vyvolených/. Keď sme si my kupovali byt v tehlovej bytovke, predávajúci nám rozprával, ako právnik maturoval nad jeho zmluvou, lebo bol široko-ďaleko prvý, kto si kupoval byt do osobného vlastníctva... Legislatíva v plienkach, žiadny internet, žiadna porada.sk... :)
Pokiaľ viem, tak súkromné vlastníctvo bolo aj za socíka.
Ako so štátnymi neviem, ale k podnikovým bytom nebol problém sa dostať, a postupne si ho v rámci firmy aj vymieňať menší za väčší a naopak. Čím väčšia fa, tým viac bytov, červená knižka vôbec nebola podmienkou.
A neišlo iba o byty v blízkosti firiem, ako mal napr. Slovnaft najmä na Dol. Honoch, baťovky, ... ale v normálnej mestskej zástavbe.
Na družstevné sa čakalo rôzne dlho, bolo treba dieťa zapísať do družstva v 15. rokoch, tých 10 rokov sa dalo vyčkať. Dnes nevyčkajú mladí nič.
Svokrovci odišli z tehly z podnikového, odchodom na penziu ho odovzdali dobrovoľne späť podniku, boli roky s týmto úmyslom zapísaní v družstve. Prežili 48., chceli mať istotu na staré kolená.
misoft
13.03.18,12:20
No - už je to isté - jar je na dohľad..... Motorkári sa začínajú predvádzať.... Teraz jeden si to po ulici hnal na plné gule, motor vytočený do obrátok, rýchlosť cca 120km/h, Len sa tak mihol... a to decká zo školy vychádzajú.... Ešte bude v spravodajstvách veľa správ o zrazených deťoch. :mad:
Nandrolon
13.03.18,12:26
No - už je to isté - jar je na dohľad..... Motorkári sa začínajú predvádzať.... Teraz jeden si to po ulici hnal na plné gule, motor vytočený do obrátok, rýchlosť cca 120km/h, Len sa tak mihol... a to decká zo školy vychádzajú.... Ešte bude v spravodajstvách veľa správ o zrazených deťoch. :mad:
Najviac nehôd je práve na jar, keď sa začína jazdiť. Po zime nie je taká zručnosť ako napr. na konci leta. O zvyškoch posypových materiáloch na cestách ani radšej nehovorím...
misoft
13.03.18,12:30
Najviac nehôd je práve na jar, keď sa začína jazdiť. Po zime nie je taká zručnosť ako napr. na konci leta. O zvyškoch posypových materiáloch na cestách ani radšej nehovorím...
I to, i to..... samozrejme.....
vicktor
13.03.18,13:02
Pokiaľ viem, tak súkromné vlastníctvo bolo aj za socíka.
Podla mna nie, sukromnici boli zruseni, bolo to premenovane na OSOBNE vlastnictvo.
Kolega v cca 1985 kupil byt v jednom z prvych panelakov v BA urcenych na rozpredaj. 4 izbak stal priblizne 200 tisic..
bettylou
13.03.18,13:59
Gebrüder Weiss,panenka skákavá,keby som vedela,že túto firmu používa NAY ako dopravcu,tak si tú chladničku kúpim inde :eek::mad::mad::mad:

Dúvod?
korela
13.03.18,14:19
Pokiaľ viem, tak súkromné vlastníctvo bolo aj za socíka.
Podla mna nie, sukromnici boli zruseni, bolo to premenovane na OSOBNE vlastnictvo.
Kolega v cca 1985 kupil byt v jednom z prvych panelakov v BA urcenych na rozpredaj. 4 izbak stal priblizne 200 tisic..
Použila som hovorený výraz, tak neboli súkromníci, ale osobníci. Hlavne, že sa nezhabalo všetko.
Ale v podstate som myslela na RD a vilky. Nie byty.
vicktor
13.03.18,14:22
Aj RD bol v osobnom vlastnictve, hoci majitelia mali vnutri sukromie. :)
Oliwa
13.03.18,21:10
Pokiaľ viem, tak súkromné vlastníctvo bolo aj za socíka.
Podla mna nie, sukromnici boli zruseni, bolo to premenovane na OSOBNE vlastnictvo.
Kolega v cca 1985 kupil byt v jednom z prvych panelakov v BA urcenych na rozpredaj. 4 izbak stal priblizne 200 tisic..
Použila som hovorený výraz, tak neboli súkromníci, ale osobníci. Hlavne, že sa nezhabalo všetko.
Ale v podstate som myslela na RD a vilky. Nie byty.
Hlavná vec, že píšeš o bytoch za socíku /na ktoré nadväzovali aj reakcie/ a myslíš na RD a vilky...
kopretinka
13.03.18,21:39
Gebrüder Weiss,panenka skákavá,keby som vedela,že túto firmu používa NAY ako dopravcu,tak si tú chladničku kúpim inde :eek::mad::mad::mad:

Dúvod?
ráno 8,30 mi prišla smska,že dnes vám dorućíme zásielku.žiadny kontakt,žiadna možnosť sledovania,žiadna možnosť zmeniť adresu doručenia,nić,iba webka tej firmy.Tak som si najprv musela vygugliť tú firmu,v živote som o nej nepoćula.Hľadala som ju a našla iba samé zlé recenzie :mad:
Dovolala som sa tam a ženská mi dala kontakt na šoféra,ktorý má moju zásielku.On mi ale povedal,že rozváža na východe a určite nemá moju chladnićku,že firma vždy dáva všetkým zákazníkom jeho ćíslo :eek: a že mám znova volať do firmy.
no určite.Keď som už bola v o 13,30 robote,tak zavolali,že stoja pred barákom :eek:
tak dovi-dopo,zajtra repete :mad:
korela
13.03.18,22:58
Pokiaľ viem, tak súkromné vlastníctvo bolo aj za socíka.
Podla mna nie, sukromnici boli zruseni, bolo to premenovane na OSOBNE vlastnictvo.
Kolega v cca 1985 kupil byt v jednom z prvych panelakov v BA urcenych na rozpredaj. 4 izbak stal priblizne 200 tisic..
Použila som hovorený výraz, tak neboli súkromníci, ale osobníci. Hlavne, že sa nezhabalo všetko.
Ale v podstate som myslela na RD a vilky. Nie byty.
Hlavná vec, že píšeš o bytoch za socíku /na ktoré nadväzovali aj reakcie/ a myslíš na RD a vilky...

Neviem, v čom vidíš až tak priepastný rozdiel. Všetky texty som si pozorne prečítala a uznám najmä, že namiesto spomenutia bytov som mohla napísať radšej bývanie všeobecne. Nevznikol by problém sa niečoho zachytiť.
Kto mal na katastri raz zapísanú nehnuteľnosť, išlo o súkromné vlastníctvo alebo teda osobné.
Aj za 1. ČSR sa popri fabrikách stavali aj RD hlavne pre vyšší manažment, ale aj pre iných zamestnancov. Najviac sú verejnosťou vnímané Baťove domčeky.

Za socíka vytvárali podobnú výstavbu pre svojich zamestnancov Železnice, potom rezort lesného a vodného hospodárstva, JRD a Štátne majetky, ak nie jednotlivé RD, tak dvojdomy alebo štvorbytovky, svoju kolóniu si takto vybudoval aj Slovnaft. Určite by sa našlo po Sk tých stavieb veľa.
Tieto byty v nich alebo aj samostatné RD sa prevádzali rovnako ako iné byty do osobného vlastníctva individuálne podľa ohodnotenia ceny nehnuteľnosti.

Na družstevné byty za socíka sa poskytovala nízkoúročná mladomanželská pôžička. Aké možnosti boli pri individuálnej výstavbe RD neviem.
Preto som napísala, že vtedy sa oveľa rýchlejšie splácali tieto pôžičky ako dnešné hypotéky. V prvom rade aj preto, že neboli nehnuteľnosti (byty) tak drahé ako dnes.

P.S. Okrem družstevných, štátnych existovali aj tzv. stabilizačné byty.
vicktor
14.03.18,07:59
Na družstevné byty za socíka sa poskytovala nízkoúročná mladomanželská pôžička. Aké možnosti boli pri individuálnej výstavbe RD neviem.

Ta nizkourocena mladomanzelska pozicka bola myslim 1,5% - po 27 rokoch budovania kapitalizmu sme sa k takejto sadzbe zasa dopracovali.
Na RD svagrovia dostali aj "nenavratnu pozicku" od statu aj z fabriky za podpis ze tam odpracuju x rokov. Vsak kam inam by isli...?
Dalsie prispevky boli aj za zburanie starej barabizne, ze stazene terenne podmienky, aj za vselico ine - k tomuto sme sa este nedopracovali.
Nandrolon
14.03.18,08:12
Na družstevné byty za socíka sa poskytovala nízkoúročná mladomanželská pôžička. Aké možnosti boli pri individuálnej výstavbe RD neviem.

Ta nizkourocena mladomanzelska pozicka bola myslim 1,5% - po 27 rokoch budovania kapitalizmu sme sa k takejto sadzbe zasa dopracovali.
Na RD svagrovia dostali aj "nenavratnu pozicku" od statu aj z fabriky za podpis ze tam odpracuju x rokov. Vsak kam inam by isli...?
Dalsie prispevky boli aj za zburanie starej barabizne, ze stazene terenne podmienky, aj za vselico ine - k tomuto sme sa este nedopracovali.
Síce sme sa dopracovali ale už tam chýba tá obrovská inflačná bariéra, kde si dotyčný za 150 tis Sk v polovici 80. rokov postavil dom, ale v rokoch 2000+ splácal už "smiešnu sumu" vzhľadom na búrlivé inflačné 90-té roky.
vicktor
14.03.18,08:23
Aj teraz 150 tisic staci ak nie na mensi domcek, tak na mensi bytik.
Nandrolon
14.03.18,08:31
Aj teraz 150 tisic staci ak nie na mensi domcek, tak na mensi bytik.
Asi sme sa nepochopili, nevadí. V prvej polovici 90. rokov bola obrovská inflácia. Niekto by to nazval dokonca mena peňazí, kde peniaze rýchlo stratili svoju reálnu hodnotu. Samozrejme sa k tomu adekvátne museli adaptovali aj platy. Domček si už ale mal postavený, takže zrazu si zistil, že platíš extrémne malú časť z výplaty ako splátku pôžičky.
V súčasnom trende vývoja platov a inflácie toto nehrozí.
Oliwa
14.03.18,10:08
https://www.aktuality.sk/clanok/572413/fico-pred-europoslancami-spochybnil-pritomnost-mafie-na-vychode/
Tomu sa hovorí argument:
„Predstava, že by mafia mala záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam nič nie je“ vyhlásil predseda vlády pred europoslancami.
Ak toto naozaj povedal, tak sa pýtam: čo urobil pre jeho pozdvihnutie ako premiér za 10 rokov???
PS: Rozdané MDŽové hrebíčky nerátam...
Tweety
14.03.18,10:11
https://www.aktuality.sk/clanok/572413/fico-pred-europoslancami-spochybnil-pritomnost-mafie-na-vychode/
Tomu sa hovorí argument:
„Predstava, že by mafia mala záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam nič nie je“ vyhlásil predseda vlády pred europoslancami.
Ak toto naozaj povedal, tak sa pýtam: čo urobil pre jeho pozdvihnutie ako premiér za 10 rokov???
PS: Rozdané MDŽové hrebíčky nerátam...
Tá predstava nie je absurdná, absurdný, ba až stupídny, je ten jeho výrok. Ani nevie, ako si tým vlastne nasr... na svoje precedovanie.
Tweety
14.03.18,10:28
kopretinka
14.03.18,10:33
má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
kopretinka
14.03.18,10:38
prečo sa mi sem nedajú vložiť fotky...........:confused:
Nandrolon
14.03.18,10:40
má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
Ak myslíš odtok kondenzu z chladiaceho priestoru do priestoru malej misky nad kompresor /odkiaľ sa odparuje/, tak určite nie.
kopretinka
14.03.18,10:46
má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
Ak myslíš odtok kondenzu z chladiaceho priestoru do priestoru malej misky nad kompresor /odkiaľ sa odparuje/, tak určite nie.
dala som foto do albumu
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2232
myslím niečo iné,viditeľne prelepené fóliou,a pod ňou diera,fotky sa uloýili opačne,treba kukať zospodu smerom hore
Nandrolon
14.03.18,11:35
má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
Ak myslíš odtok kondenzu z chladiaceho priestoru do priestoru malej misky nad kompresor /odkiaľ sa odparuje/, tak určite nie.
dala som foto do albumu
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2232
myslím niečo iné,viditeľne prelepené fóliou,a pod ňou diera,fotky sa uloýili opačne,treba kukať zospodu smerom hore
Nemám prístup do tvojho erotického albumu
"Nefunkčná Album. Ak ste presvedčení, že ste nasledovali platnú linku, prosím oznámte nám to a pozrieme sa na to."
misoft
14.03.18,14:53
myslím niečo iné,viditeľne prelepené fóliou,a pod ňou diera,fotky sa uloýili opačne,treba kukať zospodu smerom hore
Nedostupné - tabu - :D.
Zadaj priamu cestu na obrázok v tvojom albume, alebo to daj do príspevku ako obrázok (klasicky ako keby z internetu).
korela
14.03.18,14:58
má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
Ak je ten otvor vo vnútri chladničky a ešte k tomu umiestnený v žliabku, treba fóliu odstrániť. Je to pre odtok vody zo steny chladničky, ak by vznikol srieň, ľad hlavne na jej zadnej časti.
KoxXxo
14.03.18,15:58
alebo napíš typ chladničky
Dáša_
14.03.18,16:23
Tak mi začalo vŕtať v hlave - keď by nakoniec bol vyplatený ten sľubovaný milión, čo mali na tlačovke, pod ktorý paragraf dane z príjmov to spadá? Bude sa z toho platiť aj zdravotné poistenie? Súťaž to nie je, dar tiež nie. Ak sa to nedaní, tak veru, nie jedna firma by to mohla takto urobiť. Vypísať odmenu za informácie. Akékoľvek.
Ing. Ľubomír Janoška
14.03.18,18:06
Tak mi začalo vŕtať v hlave - keď by nakoniec bol vyplatený ten sľubovaný milión, čo mali na tlačovke, pod ktorý paragraf dane z príjmov to spadá? Bude sa z toho platiť aj zdravotné poistenie? Súťaž to nie je, dar tiež nie. Ak sa to nedaní, tak veru, nie jedna firma by to mohla takto urobiť. Vypísať odmenu za informácie. Akékoľvek.
To som zvedavý, či sa šťastný majiteľ nového miliónika príde pýtať na poradu, aké odvody má platiť :)
korela
14.03.18,18:22
https://www.aktuality.sk/clanok/572413/fico-pred-europoslancami-spochybnil-pritomnost-mafie-na-vychode/
Tomu sa hovorí argument:
„Predstava, že by mafia mala záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam nič nie je“ vyhlásil predseda vlády pred europoslancami.
Ak toto naozaj povedal, tak sa pýtam: čo urobil pre jeho pozdvihnutie ako premiér za 10 rokov???
PS: Rozdané MDŽové hrebíčky nerátam...

Asi toľko, čo všetci ostatní kompetentní pred ním. :-)
korela
14.03.18,18:28
A čo urobili tí predtým, tí sa nerátajú? Ja ho neobhajujem, ale mali ste dosť poslancov v parlamente aj ministrov z vášho regiónu a ešte aké esá. Čo ste na nich netlačili? Ide o to, že treba vidieť všetko a nie iba výsek, ktorý niekomu práve teraz vyhovuje.
.
Čo sa týka Kalábrie, zabudnutá oblasť rovnako ako východ, to je náš východ na tom lepšie geograficky. Takže svojím spôsobom tam boli ako doma. Píšem veľmi nadnesene, samozrejme.To je údelom aj čarom všetkých vzdialených oblastí od centra v každom štáte.
Kalábria samé kopce, osídlené je prakticky iba okolie pobrežia. Ale ako celé IT je tam krásna krajina aj mestá a mestečká, čisté more. Jediný problém, ďaleko od centra a bohatého severu.
Reggio má krásnu prímorskú promenádu, navrhol ju známy arch., múzeum, divadlo, vys. školu, letisko, pamiatky, aj keď z neho v 1908 po zemetrasení zostalo stáť iba 20% budov.
Zaha Hadid im navrhla morské múzeum pre prilákanie turistov, keďže sa nachádzajú pod Messinou a väčšina ľudí prechádza hneď na Sicíliu. To je smola tohto mesta.
http://www.archiportale.com/news/2009/02/architettura/a-londra-la-firma-per-il-waterfront-di-reggio-calabria_13993_3.html
korela
14.03.18,18:34
Keby sa neotvorili hranice, tak za Hainburgom by bol doteraz koniec sveta.
korela
14.03.18,18:43
V rodine sa kedysi plánoval odchod do Kapušian kvôli bytu. Dohovorenie rodičov ..., aj bez toho sa veci dobre vyriešili.
bjuty smis
14.03.18,18:46
https://www.aktuality.sk/clanok/572413/fico-pred-europoslancami-spochybnil-pritomnost-mafie-na-vychode/
Tomu sa hovorí argument:
„Predstava, že by mafia mala záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam nič nie je“ vyhlásil predseda vlády pred europoslancami.
Ak toto naozaj povedal, tak sa pýtam: čo urobil pre jeho pozdvihnutie ako premiér za 10 rokov???
PS: Rozdané MDŽové hrebíčky nerátam...

Asi toľko, čo všetci ostatní kompetentní pred ním. :-)
ktorí ostatní vládli 10 rokov ?
ktorí ostatní vládli tak, že ich došiel riešiť europarlament ?

ktorí ostatní tak sprosto dehonestovali východ slovenska pred kontrolou z europarlamentu ?
10 rokov tam chodí robiť výjazdové zasadania vlády a takto sa sám zhodnotí ????
bjuty smis
14.03.18,19:43
utekáte sem zbabelo ako potkany zo starej blaškovej.
nemáte argumenty, len citujete konšpiračné weby...:)))

prečo to tu korela znova a znova zasmraduješ politikou ??????
alaya1
14.03.18,20:35
Waw OMEGA potesilo
kopretinka
14.03.18,20:57
myslím niečo iné,viditeľne prelepené fóliou,a pod ňou diera,fotky sa uloýili opačne,treba kukať zospodu smerom hore
Nedostupné - tabu - :D.
Zadaj priamu cestu na obrázok v tvojom albume, alebo to daj do príspevku ako obrázok (klasicky ako keby z internetu).
dala som to ako verejný album


má byť zospodu v chladničke diera,zalepená striebornou fóliou?
Ak je ten otvor vo vnútri chladničky a ešte k tomu umiestnený v žliabku, treba fóliu odstrániť. Je to pre odtok vody zo steny chladničky, ak by vznikol srieň, ľad hlavne na jej zadnej časti.to nie je otvor v žliabku vo vnutri,to je zvonka,na zadnej strane,a zalepené,zamaskované.
kopretinka
14.03.18,21:04
keď to dávam takto jednotlivo,tak sú strašne veľké a rozmazané
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2232&attachmentid=156493
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2232&attachmentid=156496
a takéto pánty na dverách,holý kov,neopracovaný
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2232&attachmentid=156497
nechápem,prećo vás nepustí do toho albumu :confused:
skúste ísť do profilu a tak pozrieť ten album.....podľa mňa zase niećo nefunguje,alebo lepšie povedané,stále to nefunguje,problém s albumami mám už niekoľko rokov.....dnes som vymazala ten druhý album a stále tam je.
Ing. Ľubomír Janoška
15.03.18,04:27
Jedna z myšlienok Stephena Hawkinga bola, že ľudstvo môže byť ohrozené umelou inteligenciou. Pri všetkej úcte k pamiatke génia si aj tak myslím, že ľudstvo je skôr ohrozené PRIRODZENOU BLBOSŤOU.
pavol54
15.03.18,06:24
Jedna z myšlienok Stephena Hawkinga bola, že ľudstvo môže byť ohrozené umelou inteligenciou. Pri všetkej úcte k pamiatke génia si aj tak myslím, že ľudstvo je skôr ohrozené PRIRODZENOU BLBOSŤOU.
baran je nebezpečný spredu, kôň zo zadu, blbec z každej strany
vicktor
15.03.18,07:59
keď to dávam takto jednotlivo,tak sú strašne veľké a rozmazané

Ani velke, ani rozmazane, ale "Nefunkcna Album".
Zozadu striebristu pasku neodlepuj, pod nou je zatavenie rurky pre chladiace medium. Opravar tadial moze dotlakovat ... kedysi freon, teraz uz nieco ine.
(Ale toto tiez nepatri zrovna do zivotnych poteseni.)
kopretinka
15.03.18,08:09
keď to dávam takto jednotlivo,tak sú strašne veľké a rozmazané

Ani velke, ani rozmazane, ale "Nefunkcna Album".
Zozadu striebristu pasku neodlepuj, pod nou je zatavenie rurky pre chladiace medium. Opravar tadial moze dotlakovat ... kedysi freon, teraz uz nieco ine.
(Ale toto tiez nepatri zrovna do zivotnych poteseni.)
tam nie je žiadne zatavenie,je tam diera,ako keď kladivom buchneš do steny a vypadne ti kúsok tehly.
Nie je nejaký úložný priestor niekde na nete,kde by som mohla dať tie fotky?
Nandrolon
15.03.18,08:14
keď to dávam takto jednotlivo,tak sú strašne veľké a rozmazané

Ani velke, ani rozmazane, ale "Nefunkcna Album".
Zozadu striebristu pasku neodlepuj, pod nou je zatavenie rurky pre chladiace medium. Opravar tadial moze dotlakovat ... kedysi freon, teraz uz nieco ine.
(Ale toto tiez nepatri zrovna do zivotnych poteseni.)
tam nie je žiadne zatavenie,je tam diera,ako keď kladivom buchneš do steny a vypadne ti kúsok tehly.
Nie je nejaký úložný priestor niekde na nete,kde by som mohla dať tie fotky?
uloz.to
kopretinka
15.03.18,08:19
babka - ježibabka
15.03.18,08:24
Kopretinka daj na Slečinky.sk. Bola si rýchlejšia :D
babka - ježibabka
15.03.18,08:33
Mládež, keď sa tu bavíme o Kopretinkinej chladničke. Aj mne nastal problém. Začala so mi tvoriť v pravom rohu nad odtokovým kanálom námraza. Nemal niekto podobný problém? Skúsim pohľadať papiere k nej, možno niečo vyčítam.
Nandrolon
15.03.18,08:35
https://uloz.to/tam/_ADeoHAzchdb3
Pripadá mi to ako výtok kondenzu do odparovacej nádobky. Ako keby urobený "lievik" z hliníkovej fólie. Ak je to prechodzie, nie upchaté, nechal by som to tak.
edit: vidím, že to nie je lievik ale "odžgľabený" kus fólie. Podľa mňa to má byť priechodné. Ale aby ten kondenz išiel do tej nádobky a nie po celom tom spodku. otázne je, či kondenz neodteká tou vrúbkovanou rúrkou vpravo. Ale snáď sa nájde niekto kto bude vedieť.
Nandrolon
15.03.18,08:41
Mládež, keď sa tu bavíme o Kopretinkinej chladničke. Aj mne nastal problém. Začala so mi tvoriť v pravom rohu nad odtokovým kanálom námraza. Nemal niekto podobný problém? Skúsim pohľadať papiere k nej, možno niečo vyčítam.
Mne malý pošteľoval chladničku, tak som jedol poobede zmrznuté koliečka tlačenky, obalené tenkou vrstvou ľadu :-)