kopretinka
15.03.18,10:06
https://uloz.to/tam/_ADeoHAzchdb3
Pripadá mi to ako výtok kondenzu do odparovacej nádobky. Ako keby urobený "lievik" z hliníkovej fólie. Ak je to prechodzie, nie upchaté, nechal by som to tak.
edit: vidím, že to nie je lievik ale "odžgľabený" kus fólie. Podľa mňa to má byť priechodné. Ale aby ten kondenz išiel do tej nádobky a nie po celom tom spodku. otázne je, či kondenz neodteká tou vrúbkovanou rúrkou vpravo. Ale snáď sa nájde niekto kto bude vedieť.
diera bola zamaskovaná kúskom nalepenej striebornej fólie,určite to nie je na odtok,písala som do servisu beko,že či to tam má by´t alebo či mi poslali poškodený tovar
misoft
15.03.18,09:21
:mad:
Naštvalo!
Prišiel mi list z Katastra. Našli sa drobné chyby - urobím Dodatok (nie je problém) - poadujú "Rodné priezvisko" u darcu a obdarovaného MUŽSKÉHO pohlavia (na hlavu postavené).
Ale rozhýbali sa až po tom, čo brat poslal oficiálnu sťažnosť na nadriadený katastrálny úrad, lebo katastrálny odbor 4 mesiace NEKONAL (návrh na vklad im ležal tú dobu niekde v šuplíku) a požaduje, aby správny poplatok mu bol z toho dôvodu (nečinnosť katastra) vrátený v plnej výške.

A odrazu sa zobudili. Už konajú, ale to sa musel ozvať - inak by sa tým možno ani nikdy nezaoberali. A to je orgán štátnej správy, ktorý sám vyžaduje od stránok, aby dodržiavali lehoty, pričom tento orgán to vo veľkom porušuje.
Oliwa
15.03.18,09:35
https://uloz.to/tam/_ADeoHAzchdb3
Pripadá mi to ako výtok kondenzu do odparovacej nádobky. Ako keby urobený "lievik" z hliníkovej fólie. Ak je to prechodzie, nie upchaté, nechal by som to tak.
edit: vidím, že to nie je lievik ale "odžgľabený" kus fólie. Podľa mňa to má byť priechodné. Ale aby ten kondenz išiel do tej nádobky a nie po celom tom spodku. otázne je, či kondenz neodteká tou vrúbkovanou rúrkou vpravo. Ale snáď sa nájde niekto kto bude vedieť.
diera bola zamaskovaná kúskom nalepenej striebornej fólie,určite to nie je na odtok,písala som do servisu beko,že či to tam má by´t alebo či mi poslali poškodený tovar
Kopretinka, mne sa tá diera vôbec nepáči...Kým sa Ti ozve niekto kompetentný tu alebo zo servisu, nemáš náhodou "po ruke" elektroobchod? Spýtala by som sa tam, resp. chcela vidieť zadnú stranu toho typu chladničky. Na nete sú všetky foto asi len spredu alebo zvnútra. Alebo v návode na použitie to z nákresu nie je jasné? Nemohol by to byť obr. č. 7?
misoft
15.03.18,09:39
Tá dierka tam vôbec NEMÁ čo hľadať!!!! Veď je tam vidieť vývod kondezovanej vody do zbernej nádobky (biela hadička). Mám dojem, že pri výrobe sa niekto prepočítal a prevŕtal niečo, čo nemal.
kopretinka
15.03.18,09:42
https://uloz.to/tam/_ADeoHAzchdb3
Pripadá mi to ako výtok kondenzu do odparovacej nádobky. Ako keby urobený "lievik" z hliníkovej fólie. Ak je to prechodzie, nie upchaté, nechal by som to tak.
edit: vidím, že to nie je lievik ale "odžgľabený" kus fólie. Podľa mňa to má byť priechodné. Ale aby ten kondenz išiel do tej nádobky a nie po celom tom spodku. otázne je, či kondenz neodteká tou vrúbkovanou rúrkou vpravo. Ale snáď sa nájde niekto kto bude vedieť.
diera bola zamaskovaná kúskom nalepenej striebornej fólie,určite to nie je na odtok,písala som do servisu beko,že či to tam má by´t alebo či mi poslali poškodený tovar
Kopretinka, mne sa tá diera vôbec nepáči...Kým sa Ti ozve niekto kompetentný tu alebo zo servisu, nemáš náhodou "po ruke" elektroobchod? Spýtala by som sa tam, resp. chcela vidieť zadnú stranu toho typu chladničky. Na nete sú všetky foto asi len spredu alebo zvnútra. Alebo v návode na použitie to z nákresu nie je jasné?
bola som včera v obchode,túto znaćku nemali,a čo som pozerala jednu chladničku,tak bola riešená inak.....v návode o tom nič nie je,ani v tom tvojom.
kopretinka
15.03.18,09:43
Tá dierka tam vôbec NEMÁ čo hľadať!!!! Veď je tam vidieť vývod kondezovanej vody do zbernej nádobky (biela hadička). Mám dojem, že pri výrobe sa niekto prepočítal a prevŕtal niečo, čo nemal.
mám ten dojem aj ja.
misoft
15.03.18,17:21
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
korela
15.03.18,17:29
https://uloz.to/tam/_ADeoHAzchdb3
Pripadá mi to ako výtok kondenzu do odparovacej nádobky. Ako keby urobený "lievik" z hliníkovej fólie. Ak je to prechodzie, nie upchaté, nechal by som to tak.
edit: vidím, že to nie je lievik ale "odžgľabený" kus fólie. Podľa mňa to má byť priechodné. Ale aby ten kondenz išiel do tej nádobky a nie po celom tom spodku. otázne je, či kondenz neodteká tou vrúbkovanou rúrkou vpravo. Ale snáď sa nájde niekto kto bude vedieť.
diera bola zamaskovaná kúskom nalepenej striebornej fólie,určite to nie je na odtok,písala som do servisu beko,že či to tam má by´t alebo či mi poslali poškodený tovar
Kopretinka, mne sa tá diera vôbec nepáči...Kým sa Ti ozve niekto kompetentný tu alebo zo servisu, nemáš náhodou "po ruke" elektroobchod? Spýtala by som sa tam, resp. chcela vidieť zadnú stranu toho typu chladničky. Na nete sú všetky foto asi len spredu alebo zvnútra. Alebo v návode na použitie to z nákresu nie je jasné?
bola som včera v obchode,túto znaćku nemali,a čo som pozerala jednu chladničku,tak bola riešená inak.....v návode o tom nič nie je,ani v tom tvojom.
Nevrátiš ju? Mohla si sa spýtať pracovníka v obchode, keď si tam už bola osobne, o čo ide. Aj keby bola bývala s dobrou zľavou, nájdeš ďalšiu. Teraz sa elektrá predbiehajú so zľavami.
Oliwa
15.03.18,17:30
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
ešte nám zostane štatút účinnej ľútosti... :mee:
misoft
15.03.18,17:31
:D - bude mu ľúto, že tie drogy nestihol distribuovať aj sem....
pavol54
15.03.18,18:04
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
trisestri
16.03.18,08:48
pavol54
16.03.18,09:12
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)
vicktor
16.03.18,09:46
Ani nepotesilo, ani nerozculilo, ale neviem kam inam.

Udivilo: klient pyta uver a chce rucit nehnutelnostou, ale jeho podiel sa nezmesti do bankoveho pocitaca: 1117600 / 392729610. :D

Ale aspon to mohli podelit desiatimi - preco to kataster neskratil o posledne nuly?
Katy a R
16.03.18,09:54
Udivilo: klient pyta uver a chce rucit nehnutelnostou, ale jeho podiel sa nezmesti do bankoveho pocitaca: 1117600 / 392729610. :D

Ale aspon to mohli podelit desiatimi - preco to kataster neskratil o posledne nuly?
asi to bude tým, že nie všetci spoluvlastníci majú rovnaký podiel - číslo v čitateli u iných nemusí končiť nulou ?? (to asi príst cesta a či pozemok pod velikánskou bytovkou?)
jar88
16.03.18,11:22
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)

O čom to tu píšeš? Ty "agropodnikateľ".
Akým spúšťačom je ten prvý, čo radšej im prenajal, ako domácemu podnikateľovi? To akože takému, ako si ty?;)
Rád by som videl, ako by si sa zachoval, keby si náhodou vybrali lokalitu v ktorej je aj tvoja pôda. Zarazia do zeme označené kolíky a máš v gatích naděláno. Človek a hlavne, človek tvojho formátu, by podpísal aj na furt. Teda ak by to "nafurt", priamo zákon nezakazoval.:cool:
------------------------
Pravá príčina tohto stavu je úplne inde, ako v tom, čo tu ty prezentuješ.
pavol54
16.03.18,12:27
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)

O čom to tu píšeš? Ty "agropodnikateľ".
Akým spúšťačom je ten prvý, čo radšej im prenajal, ako domácemu podnikateľovi? To akože takému, ako si ty?;)
Rád by som videl, ako by si sa zachoval, keby si náhodou vybrali lokalitu v ktorej je aj tvoja pôda. Zarazia do zeme označené kolíky a máš v gatích naděláno. Človek a hlavne, človek tvojho formátu, by podpísal aj na furt. Teda ak by to "nafurt", priamo zákon nezakazoval.:cool:
------------------------
Pravá príčina tohto stavu je úplne inde, ako v tom, čo tu ty prezentuješ.
A tú "Ako trhal dedko repu" nenapíšeš?
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.18,12:42
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.
kukučka
16.03.18,12:48
Dáša_
16.03.18,12:50
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
pavol54
16.03.18,14:12
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.
Predať môžeš pôdu hocikomu, len či ju niekto kúpi, ak nie je po novom vymeraná ako náhradný pozemok, alebo uzavretá podnájomná zmluva na užívanie. A tú môžeš fyzicky dostať len ak máš podnikať v tejto sfére. A taká je už predajná a za takých podmienok ako si stanovíš.
pavol54
16.03.18,14:19
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
nájomné sa určuje podľa bonity pôdy 2- 4 % / rok (čo je viac ako úrok z peňazí uložených v banke), cena pôdy je podľa bonity stanovená vyhláškou- podľa nej platí užívateľ obci daň
jar88
16.03.18,14:34
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)

O čom to tu píšeš? Ty "agropodnikateľ".
Akým spúšťačom je ten prvý, čo radšej im prenajal, ako domácemu podnikateľovi? To akože takému, ako si ty?;)
Rád by som videl, ako by si sa zachoval, keby si náhodou vybrali lokalitu v ktorej je aj tvoja pôda. Zarazia do zeme označené kolíky a máš v gatích naděláno. Človek a hlavne, človek tvojho formátu, by podpísal aj na furt. Teda ak by to "nafurt", priamo zákon nezakazoval.:cool:
------------------------
Pravá príčina tohto stavu je úplne inde, ako v tom, čo tu ty prezentuješ.
A tú "Ako trhal dedko repu" nenapíšeš?
Ako si sa narodil, tak si aj zostal.
Teda až na to, že jediná "múdrosť" ti bola pridelená ústredným výborom.
To je asi tak všetko k tej rozprávke o repe.:---
jar88
16.03.18,14:42
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
Presne tak,
a ten prenájom sa počíta z ceny, ktorú stanovuje štát.
Nechce sa mi hľadať vyhlášku, ale ceny sú v nej asi v 7 až 8 úrovniach. Asi od 2 do 8€ a z nej 2 - 3% ročne.
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.18,14:59
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
nájomné sa určuje podľa bonity pôdy 2- 4 % / rok (čo je viac ako úrok z peňazí uložených v banke), cena pôdy je podľa bonity stanovená vyhláškou- podľa nej platí užívateľ obci daň
A úplne najlepšie je nájomné, ktoré nájomca aj zaplatí.
Ale jednoduchšie je fňukať, že bol slabý rok (suchý, mokrý, teplý, studený alebo že bolo počasie) a že na nájomné nezostalo. A voziť sa na nemeckých 4x4.
buchač
16.03.18,15:08
Kuwa...vraj nemecká kvalita, presnejšie vrtáky DeWalt.
Svojho času som hľadal v obchode nejaké špeci vrtáky na fest tvrdý materiál. Predajca vychválil do nebies hentú značku. Nuž som vzal jeden na skúšku.
Pche, horší aušus jak nejaká Čína...vrták spálený jedna radosť, ani sa nemal šancu "zahryznúť" do nerezu.
jar88
16.03.18,15:20
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
nájomné sa určuje podľa bonity pôdy 2- 4 % / rok (čo je viac ako úrok z peňazí uložených v banke), cena pôdy je podľa bonity stanovená vyhláškou- podľa nej platí užívateľ obci daň
A úplne najlepšie je nájomné, ktoré nájomca aj zaplatí.
Ale jednoduchšie je fňukať, že bol slabý rok (suchý, mokrý, teplý, studený alebo že bolo počasie) a že na nájomné nezostalo. A voziť sa na nemeckých 4x4.
Ja by som sa spýtal nášho poctivého a spravodlivého agropodnikateľa, prečo nenapíše nič konkrétne a podstatné k téme cena nájmu pôdy, cena pôdy a suma dotácie na pôdu.
Za sumu jednoročného "príspevku" (dotácie) na hektár, si mohol kúpiť ( !!! nie prenajať !!! ) najmenej 5 hektárov.
--------------------------------------
On to dobre vie, ale čuší, ako voš.
jar88
16.03.18,15:22
Kuwa...vraj nemecká kvalita, presnejšie vrtáky DeWalt.
Svojho času som hľadal v obchode nejaké špeci vrtáky na fest tvrdý materiál. Predajca vychválil do nebies hentú značku. Nuž som vzal jeden na skúšku.
Pche, horší aušus jak nejaká Čína...vrták spálený jedna radosť, ani sa nemal šancu "zahryznúť" do nerezu.
Tebe akurát tak naondiať do rúk a nie dať do nich vrták.:)
buchač
16.03.18,15:26
Kuwa...vraj nemecká kvalita, presnejšie vrtáky DeWalt.
Svojho času som hľadal v obchode nejaké špeci vrtáky na fest tvrdý materiál. Predajca vychválil do nebies hentú značku. Nuž som vzal jeden na skúšku.
Pche, horší aušus jak nejaká Čína...vrták spálený jedna radosť, ani sa nemal šancu "zahryznúť" do nerezu.
Tebe akurát tak naondiať do rúk a nie dať do nich vrták.:)

....a tebe ? Akurát len hento
pavol54
16.03.18,15:30
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
nájomné sa určuje podľa bonity pôdy 2- 4 % / rok (čo je viac ako úrok z peňazí uložených v banke), cena pôdy je podľa bonity stanovená vyhláškou- podľa nej platí užívateľ obci daň
A úplne najlepšie je nájomné, ktoré nájomca aj zaplatí.
Ale jednoduchšie je fňukať, že bol slabý rok (suchý, mokrý, teplý, studený alebo že bolo počasie) a že na nájomné nezostalo. A voziť sa na nemeckých 4x4.
Ja by som sa spýtal nášho poctivého a spravodlivého agropodnikateľa, prečo nenapíše nič konkrétne a podstatné k téme cena nájmu pôdy, cena pôdy a suma dotácie na pôdu.
Za sumu jednoročného "príspevku" (dotácie) na hektár, si mohol kúpiť ( !!! nie prenajať !!! ) najmenej 5 hektárov.
--------------------------------------
On to dobre vie, ale čuší, ako voš.
sumy dotácii sú verejné a prístupné na www.apa.sk a z teba hovorí zúfalá závisť alebo že by sa potvrdilo že mentálne retardovaný na sebe svoj stav nevidí.
pavol54
16.03.18,15:33
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)

O čom to tu píšeš? Ty "agropodnikateľ".
Akým spúšťačom je ten prvý, čo radšej im prenajal, ako domácemu podnikateľovi? To akože takému, ako si ty?;)
Rád by som videl, ako by si sa zachoval, keby si náhodou vybrali lokalitu v ktorej je aj tvoja pôda. Zarazia do zeme označené kolíky a máš v gatích naděláno. Človek a hlavne, človek tvojho formátu, by podpísal aj na furt. Teda ak by to "nafurt", priamo zákon nezakazoval.:cool:
------------------------
Pravá príčina tohto stavu je úplne inde, ako v tom, čo tu ty prezentuješ.
A tú "Ako trhal dedko repu" nenapíšeš?
Ako si sa narodil, tak si aj zostal.
Teda až na to, že jediná "múdrosť" ti bola pridelená ústredným výborom.
To je asi tak všetko k tej rozprávke o repe.:---
hovorí sa : ostal si tým čím ťa urobili a že je to pravda mi potvrdí väčšina diskutujúcich inak choď manifestovať ukojíš sa tam
bjuty smis
16.03.18,15:40
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2018/cislo-11/europske-agrodotacie-eldorado-mafie.html
ale niekto musel byť spúšťačom teda prvým kto mu prenajal pôdu (radšej ako domácemu podnikateľovi)

O čom to tu píšeš? Ty "agropodnikateľ".
Akým spúšťačom je ten prvý, čo radšej im prenajal, ako domácemu podnikateľovi? To akože takému, ako si ty?;)
Rád by som videl, ako by si sa zachoval, keby si náhodou vybrali lokalitu v ktorej je aj tvoja pôda. Zarazia do zeme označené kolíky a máš v gatích naděláno. Človek a hlavne, človek tvojho formátu, by podpísal aj na furt. Teda ak by to "nafurt", priamo zákon nezakazoval.:cool:
------------------------
Pravá príčina tohto stavu je úplne inde, ako v tom, čo tu ty prezentuješ.
A tú "Ako trhal dedko repu" nenapíšeš?
Ako si sa narodil, tak si aj zostal.
Teda až na to, že jediná "múdrosť" ti bola pridelená ústredným výborom.
To je asi tak všetko k tej rozprávke o repe.:---
hovorí sa : ostal si tým čím ťa urobili a že je to pravda mi potvrdí väčšina diskutujúcich inak choď manifestovať ukojíš sa tam
ked to tebe každý hovorí, to neznamená , že " hovorí sa "....

ale netráp sa tým..kludne cicaj eurofondy a vyplácaj minimálku....
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.18,15:43
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.
Predať môžeš pôdu hocikomu, len či ju niekto kúpi, ak nie je po novom vymeraná ako náhradný pozemok, alebo uzavretá podnájomná zmluva na užívanie. A tú môžeš fyzicky dostať len ak máš podnikať v tejto sfére. A taká je už predajná a za takých podmienok ako si stanovíš.
V podstate mi stačí vybodnúť sa na to, čo viem robiť a vrhnúť sa na farmárčenie :D
Alebo radšej pre istotu kúpiť firmu miestneho bossa aj s družstvom, na ktorom je pricecnutá. :D
bjuty smis
16.03.18,16:34
jar88
16.03.18,16:59
Tak nám zavřeli mafiána.... a když ho vydají do Itálie, tak na Východě nezůstane doopravdy NIC....:D:D:D
čo bránilo aj Slovákom brať také dotácie? chuť pracovať na poli. riadiaci pracovníci sa nabalili a vlastníci to radšej pustili cudzincom
Moja skúsenosť je dosť odlišná. Ako vlastník som nemal šancu prenajať pôdu nikomu inému než lumpovi, ktorý parazitoval na družstve. Neskôr som takisto nemal šancu ju nikomu inému predať. Nebol cudzinec.

veru tak. K pôde sa nedostanem a naviac musím súhlasiť priam s vyrieračským prenájmom.
nájomné sa určuje podľa bonity pôdy 2- 4 % / rok (čo je viac ako úrok z peňazí uložených v banke), cena pôdy je podľa bonity stanovená vyhláškou- podľa nej platí užívateľ obci daň
A úplne najlepšie je nájomné, ktoré nájomca aj zaplatí.
Ale jednoduchšie je fňukať, že bol slabý rok (suchý, mokrý, teplý, studený alebo že bolo počasie) a že na nájomné nezostalo. A voziť sa na nemeckých 4x4.
Ja by som sa spýtal nášho poctivého a spravodlivého agropodnikateľa, prečo nenapíše nič konkrétne a podstatné k téme cena nájmu pôdy, cena pôdy a suma dotácie na pôdu.
Za sumu jednoročného "príspevku" (dotácie) na hektár, si mohol kúpiť ( !!! nie prenajať !!! ) najmenej 5 hektárov.
--------------------------------------
On to dobre vie, ale čuší, ako voš.
sumy dotácii sú verejné a prístupné na www.apa.sk a z teba hovorí zúfalá závisť alebo že by sa potvrdilo že mentálne retardovaný na sebe svoj stav nevidí.
Ak by si bol normálny, tak to dáš takto:
Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016
a koeficientu úhrady finančnej disciplíny
(č. 710/2016-100)
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, v zmysle § 15 ods. 1
nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 342/2014 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania
podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami oddelených priamych platieb v znení
neskorších predpisov (ďalej len „nariadenie vlády č. 342/2014“), oznamuje sumy sadzieb pre jednotlivé
oddelené priame platby nasledovne:
Prechodný zjednodušený režim základnej platby 134,04 EUR/ha;
Platba na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie 71,17 EUR/ha;
Platba pre mladých poľnohospodárov 60,41 EUR/ha.
V zmysle § 15 ods. 2 nariadenia vlády č. 342/2014, koeficient úhrady finančnej disciplíny je
1,358046 %.
Bratislava, 28. 11. 2016
Gabriela Matečná, v. r.
ministerka
VESTNÍK
Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Slovenskej republiky
Ročník XLVIII 28. november 2016 Čiastka 27
O b s a h:
61. Oznámenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016 a koeficientu úhrady
finančnej disciplíny (č. 710/2016-100)
62. OznámenieMinisterstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
o sumách sadzieb viazaných priamych platieb na rok 2016a koeficientu úhrady finančnej
disciplíny (č. 711/2016-100)
buchač
16.03.18,17:17
Ak by si bol normálny, tak to dáš takto:

Ak by si bol normálny, tak to dáš takto !!!!!!!

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016 a koeficientu úhrady finančnej disciplíny (č. 710/2016-100) Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, v zmysle § 15 ods. 1 nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 342/2014 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami oddelených priamych platieb v znení neskorších predpisov (ďalej len „nariadenie vlády č. 342/2014“), oznamuje sumy sadzieb pre jednotlivé oddelené priame platby nasledovne:

Prechodný zjednodušený režim základnej platby 134,04 EUR/ha;
Platba na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie 71,17 EUR/ha;

Platba pre mladých poľnohospodárov 60,41 EUR/ha.
V zmysle § 15 ods. 2 nariadenia vlády č. 342/2014, koeficient úhrady finančnej disciplíny je
1,358046 %.

Bratislava, 28. 11. 2016
Gabriela Matečná, v. r.ministerka

VESTNÍK
Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Ročník XLVIII 28. november 2016 Čiastka 27

O b s a h:
61. Oznámenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016 a koeficientu úhrady
finančnej disciplíny (č. 710/2016-100)62. OznámenieMinisterstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o sumách sadzieb viazaných priamych platieb na rok 2016a koeficientu úhrady finančnej disciplíny (č. 711/2016-100)
pavol54
16.03.18,17:37
Ak by si bol normálny, tak to dáš takto:

Ak by si bol normálny, tak to dáš takto !!!!!!!

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016 a koeficientu úhrady finančnej disciplíny (č. 710/2016-100) Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, v zmysle § 15 ods. 1 nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 342/2014 Z. z., ktorým sa ustanovujú pravidlá poskytovania podpory v poľnohospodárstve v súvislosti so schémami oddelených priamych platieb v znení neskorších predpisov (ďalej len „nariadenie vlády č. 342/2014“), oznamuje sumy sadzieb pre jednotlivé oddelené priame platby nasledovne:

Prechodný zjednodušený režim základnej platby 134,04 EUR/ha;
Platba na poľnohospodárske postupy prospešné pre klímu a životné prostredie 71,17 EUR/ha;

Platba pre mladých poľnohospodárov 60,41 EUR/ha.
V zmysle § 15 ods. 2 nariadenia vlády č. 342/2014, koeficient úhrady finančnej disciplíny je
1,358046 %.

Bratislava, 28. 11. 2016
Gabriela Matečná, v. r.ministerka

VESTNÍK
Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
Ročník XLVIII 28. november 2016 Čiastka 27

O b s a h:
61. Oznámenie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
o sumách sadzieb oddelených priamych platieb na rok 2016 a koeficientu úhrady
finančnej disciplíny (č. 710/2016-100)62. OznámenieMinisterstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o sumách sadzieb viazaných priamych platieb na rok 2016a koeficientu úhrady finančnej disciplíny (č. 711/2016-100)
takmer presne ale to sa týka obilovín, olejnín a okopanín, lebo na zeleninu s vysokou prácnosťou je príplatok na ha 47,87
a na zeleninu s veľmi vysokou prácnosťou na ha 113,81
No ak sa spraví kontrola na základe diaľkového pozorovania zeme, družica nepozná sklon terénu, tak nameria niečo iné ako zememerač, ak je odchýlka vzhľadom na svahovitosť väčšia ako 10% tak je sankcia vo výške 15% z celkovej priznanej (nie žiadanej) dotácie
takže autíčko angličák by sa z toho dal kúpiť
buchač
16.03.18,18:13
Kuwa...vraj nemecká kvalita, presnejšie vrtáky DeWalt.
Svojho času som hľadal v obchode nejaké špeci vrtáky na fest tvrdý materiál. Predajca vychválil do nebies hentú značku. Nuž som vzal jeden na skúšku.
Pche, horší aušus jak nejaká Čína...vrták spálený jedna radosť, ani sa nemal šancu "zahryznúť" do nerezu.

A neskúšal si kúpiť vrták na nerez ?

Ale hej, čoby nie. Šak pýtam a aj vysvetľujem v obchode predavačom, že na aký materiál potrebujem. Lenže hentí ponúkajú...HSS, HBS, BBS, ...a ký fras SS. Bežne v kamennom obchode niečo kvalitné neexistuje.

No nič, budem musieť znova objednať hento...
http://www.diamantovenastroje.sk/brousenidiamantem/eshop/1-1-VRTANIE/65-2-SK-vrtaky-na-ocel-karbidove

Lenže poštovné drahšie ako pár vrtáčikov.
Ale aj tie sa dobabrú, stačí rýchlejší pohyb alebo silnejší tlak so sklučovadlom a plátok sa urve.
Nandrolon
16.03.18,18:14
A čo myslíš, že skúšal vrták do dreva na nerez ???
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
16.03.18,19:33
Raz som mal kúpiť plátok nerezovej guľatiny na prírubu. Guľatina 200 ! Tak sa ma pýtali aká má byť max hrúbka príruby, aby vedeli, kde začať rezať.
Ak teda odrezali, tak asi mali pásovú pílu na nerez, ale na tej 200 že im odišla miera asi o 35.
To bolo asi už dosť dávno...či ?
Snáď vieš, že včuleky sa takýto materiál reže vodným lúčom alebo laserom. Rýchly proces, presný rez, minimum odpadu.

Mne síce netreba, na základný tvar postačí účely aj flexa. Zvyšok sa dobrúsi.
buchač
17.03.18,20:03
Po sprístupnení bytu našli vo vnútri ležať nehybné telo 64-ročného muža.
Privolaný lekár skonštatoval smrť.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20782447/v-kosickych-bytoch-nasli-v-priebehu-hodiny-dvoch-ludi-bez-znamok-zivota.html#ixzz5A2gIx9km

Privolaný lekár ? To teda znamená, že bol privolaný súdny znalec ???
willma
18.03.18,10:56
Privolaný lekár ? To teda znamená, že bol privolaný súdny znalec ??? obhliadku mŕtveho nezvykne vykonať súdny znalec, leda ak je podozrenie, že niečo nie je s kostolným poriadkom , aspoň pokiaľ mám info a vedomosť. :)
buchač
18.03.18,11:08
Privolaný lekár ? To teda znamená, že bol privolaný súdny znalec ??? obhliadku mŕtveho nezvykne vykonať súdny znalec, leda ak je podozrenie, že niečo nie je s kostolným poriadkom , aspoň pokiaľ mám info a vedomosť. :)
Vyššie uvedené je narážka na určité príspevky (pár dní nazad-pozri si ich, ak chceš) ohľadom obhliadok.
Ide mi hlavne o to, že jeden súdny znalec si silno prihrieval pár dní svoju polievočku.

...a to podozrenie ?
Príkladne sa exnutý jedinec sám otrávil.
Príde službukonajúci lekár a čo zistí ? Predsa nič...to určí až pitva.
bettylou
18.03.18,17:12
útek zo zasneženej reality: :D

https://www.youtube.com/watch?v=rLsj9gDDizs

až zahrialo :)
Terezia13
18.03.18,18:35
bettylou
20.03.18,13:11
idem von : snežííí ... ešte furt :D
Ing. Ľubomír Janoška
20.03.18,13:24
https://fici.sme.sk/c/20697343/kviz-viete-skutocne-rozpravat-po-slovensky.html?ref=fctit
najlepší dôkaz,, že to píšeme nesprávne,
treba tak písaď ako vislovujeme :)
kopretinka
20.03.18,20:27
Majiteľka tohto záhradného centra http://www.zahradnecentrum-salix.sk a realitná maklérka https://realityman.sk Mgr Henrieta Slováková z Piešťan sa zbavila svojho psa vyhodením z auta,následne ho zrazilo auto..................
http://www.topky.sk/cl/10/1695995/Smutny-osud-odhodeneho-psa--FOTO-Majitelka-ho-vysadila-na-ceste--bezmocny-utulok--najhorsi-koniec
bettylou
21.03.18,04:52
https://fici.sme.sk/c/20697343/kviz-viete-skutocne-rozpravat-po-slovensky.html?ref=fctit
najlepší dôkaz,, že to píšeme nesprávne,
treba tak písaď ako vislovujeme :)

no tobiasikaždýinakpísal :D

kua naboha somvon išla,

... na ulici potkám kluky
poď dáme jen jedno..
snad mne večer na chodníku
dobrí lidi zvednou....
doslova,ako teľa

ani len netuším, kde mám okuliare,kua škoda troch stoviek ...
hoci na bilančnú samovraždu to nie je :D:D:D
bettylou
21.03.18,05:47
Potešilo, : so založenými kontaktnými (mám dnes fialové zreničky :D), sa našli aj okuliare. Nie v chladničke, čistá haluz, ale v chodbe na radiátore. Ešte zistiť, kto ma domov doniesol, že u koho som si zase hanbu narobila :D:D:D, tie sviatky sú dáke začarované a to ani Jozef nie som. :D
kopretinka
21.03.18,06:41
Potešilo, : so založenými kontaktnými (mám dnes fialové zreničky :D), sa našli aj okuliare. Nie v chladničke, čistá haluz, ale v chodbe na radiátore. Ešte zistiť, kto ma domov doniesol, že u koho som si zase hanbu narobila :D:D:D, tie sviatky sú dáke začarované a to ani Jozef nie som. :D
ako sa môžeš takto ožrať a ešte sa tým chváliť........
mmch,zreničky nemôžeš mať fialové,tak si naštuduj anatómiu oka
Nandrolon
21.03.18,07:16
Potešilo, : so založenými kontaktnými (mám dnes fialové zreničky :D), sa našli aj okuliare. Nie v chladničke, čistá haluz, ale v chodbe na radiátore. Ešte zistiť, kto ma domov doniesol, že u koho som si zase hanbu narobila :D:D:D, tie sviatky sú dáke začarované a to ani Jozef nie som. :D
ako sa môžeš takto ožrať a ešte sa tým chváliť........
mmch,zreničky nemôžeš mať fialové,tak si naštuduj anatómiu oka
Asi myslela farebné šošovky, ktoré opticky na fialovo zafarbia dúhovku.
kopretinka
21.03.18,08:12
Potešilo, : so založenými kontaktnými (mám dnes fialové zreničky :D), sa našli aj okuliare. Nie v chladničke, čistá haluz, ale v chodbe na radiátore. Ešte zistiť, kto ma domov doniesol, že u koho som si zase hanbu narobila :D:D:D, tie sviatky sú dáke začarované a to ani Jozef nie som. :D
ako sa môžeš takto ožrať a ešte sa tým chváliť........
mmch,zreničky nemôžeš mať fialové,tak si naštuduj anatómiu oka
Asi myslela farebné šošovky, ktoré opticky na fialovo zafarbia dúhovku.
ja to viem.
Oliwa
21.03.18,08:17
Ozaj kopretinka a čo práčka - záhada vyriešená?
kopretinka
21.03.18,08:53
Ozaj kopretinka a čo práčka - záhada vyriešená?
bola to chladnićka,;)
hej nejako sa to doriešilo,vraj tade naplňajú chladničku nejakou izolačnou penou,ale teda nejako odbornejšie by to mohli robiť,aby to nevyzeralo ako rozbité,keby to bola vyvrtaná diera a nejako pekne uzavretá niečim,tak nepoviem ani ň.Kukala som aj u našich,aj oni to tam majú tak prelepené,len som to neodliepala,tak neviem,akú dieru tam majú oni.....
Servis mi poskytol zľavu,že mám s tým ísť do obchodu,lenže ja som to kupovala cez eshop,tak som to vyjadrenie poslala do eshopu,tak čakám,čo odpíšu,predpokladám,že mi nevrátia peniaze,ale dajú kupón na ďalší nákup,čož mi bude na nič asi ....
misoft
21.03.18,09:06
bola to chladnićka,;)
hej nejako sa to doriešilo,vraj tade naplňajú chladničku nejakou izolačnou penou,ale teda nejako odbornejšie by to mohli robiť,aby to nevyzeralo ako rozbité,keby to bola vyvrtaná diera a nejako pekne uzavretá niečim,tak nepoviem ani ň.Kukala som aj u našich,aj oni to tam majú tak prelepené,len som to neodliepala,tak neviem,akú dieru tam majú oni.....
Servis mi poskytol zľavu,že mám s tým ísť do obchodu,lenže ja som to kupovala cez eshop,tak som to vyjadrenie poslala do eshopu,tak čakám,čo odpíšu,predpokladám,že mi nevrátia peniaze,ale dajú kupón na ďalší nákup,čož mi bude na nič asi ....
Hmmmm...... takže "dopĺňali" izolačnú penu.... ts-ts-ts.... inými slovami - sfušovaný kus vo výrobe dokončovali, aby ho mohli predať. A nad*bali tam na 100% nejakú PUR penu.
Nuž teda.... uži si chladničku.... o pár rokov si aj tak kúpiš novú.......
Nechcem kuvikať, ale až budeš náhodou reklamovať, prvé, čo servis skonštatuje - niekto vŕtal a nastriekal tam nejakú penu - reklamácia zamietnutá..... mne sa to teda takto nepáči.
Nandrolon
21.03.18,09:12
Ešte stále je možnosť, že sa jedná o normálny servisný otvor, kade tú penu /izoláciu/ strojovo fúkajú vo výrobe.
misoft
21.03.18,09:18
Ešte stále je možnosť, že sa jedná o normálny servisný otvor, kade tú penu /izoláciu/ strojovo fúkajú vo výrobe.
To by pri výrobe bolo trochu nepraktické.
A) Dávajú sa tvarované výplne do medzier medzi stenami - je to rýchlejšie, zároveň je zaistené, že tá izolácia bude v celom priestore.
B) Pri striekaní izolácie nie je zaručené, že sa vyplní celý priestor + doba kedy tá pena stuhne (pri pásovej výrobe nebudú čakať 5 - X minút,než pena stuhne).
kopretinka
21.03.18,10:42
pozdravujem toho,kto súhlasí s vyhadzovaním psov z auta,toho,kto nepozná anatómiu oka a schvaľuje ožieranie sa do nemoty u žien
misoft
21.03.18,10:59
romana147
21.03.18,12:04
ako sa môžeš takto ožrať ..




Kde je vôľa , nájde sa aj cesta
Oliwa
21.03.18,12:31
ako sa môžeš takto ožrať ..




Kde je vôľa , nájde sa aj cesta
A dokonca aj okuliare... ;)
Terezia13
21.03.18,18:35
hlboká myšlienka
korela
21.03.18,18:42
https://www.aktuality.sk/clanok/572413/fico-pred-europoslancami-spochybnil-pritomnost-mafie-na-vychode/
Tomu sa hovorí argument:
„Predstava, že by mafia mala záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam nič nie je“ vyhlásil predseda vlády pred europoslancami.
Ak toto naozaj povedal, tak sa pýtam: čo urobil pre jeho pozdvihnutie ako premiér za 10 rokov???
PS: Rozdané MDŽové hrebíčky nerátam...

Asi toľko, čo všetci ostatní kompetentní pred ním. :-)
ktorí ostatní vládli 10 rokov ?
ktorí ostatní vládli tak, že ich došiel riešiť europarlament ?

ktorí ostatní tak sprosto dehonestovali východ slovenska pred kontrolou z europarlamentu ?
10 rokov tam chodí robiť výjazdové zasadania vlády a takto sa sám zhodnotí ????
Oliwe asi nenapadlo, prečo ten europarlament zašiel tentokrát až na východ. Teba čítať, vždy pobaví. Niekto vidí za iba za jeden roh, niekto za päť dopredu. Pochopila?
bettylou
22.03.18,01:07
kopretinka ma asi diskriminuje, lebo ústava mi nezakazuje ožrať sa ako uznám za vhodné
bettylou
22.03.18,01:17
bettylou
22.03.18,01:57
:) anatómia oka
bettylou
22.03.18,04:27
[QUOTE="bettylou"]Potešilo, : so založenými kontaktnými (mám dnes fialové zreničky :D), sa našli aj okuliare. Nie v chladničke, čistá haluz, ale v chodbe na radiátore. Ešte zistiť, kto ma domov doniesol, že u koho som si zase hanbu narobila :D:D:D, tie sviatky sú dáke začarované a to ani Jozef nie som. :D
ako sa môžeš takto ožrať a ešte sa tým chváliť........
mmch,zreničky nemôžeš mať fialové,tak si naštuduj anatómiu oka

to nepochopíš, :)
pre menej chápavé napíšem, fialovými kontaktnými šošovkami prekryté zreničky
PARDÓN DÚHOVKY- MIA MAXIMMA CULPA
kopretinka
22.03.18,06:57
kopretinka ma asi diskriminuje, lebo ústava mi nezakazuje ožrať sa ako uznám za vhodné
ústava mi nezakazuje komentovať na porade.
nepíš to sem,nebudem komentovať.
ty sa môžeš ožrať,ja na to môžem mať svoj názor a môžem ho verejne povedať.
tomu sa hovorí demokracia.
misoft
22.03.18,09:23
misoft
22.03.18,09:31
bettylou
22.03.18,11:42
kopretinka ma asi diskriminuje, lebo ústava mi nezakazuje ožrať sa ako uznám za vhodné
ústava mi nezakazuje komentovať na porade.
nepíš to sem,nebudem komentovať.
ty sa môžeš ožrať,ja na to môžem mať svoj názor a môžem ho verejne povedať.
tomu sa hovorí demokracia.

čomáš krámy?? tak sami stalo, som v téme :D
bettylou
22.03.18,11:45
a Kopretinke, si nepovedala názor dala si mi otázku,že:::: AKO??...blabla, tak som ti odpovedala,... aj to je demokracia...
Oliwa
22.03.18,11:59
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
Tweety
22.03.18,12:00
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
No, ktovie, či už s tým nezačal skôr. :rolleyes:
bettylou
22.03.18,12:03
trapas, aj tá fotka dáko čudne odstrihnutá
bettylou
22.03.18,12:04
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
No, ktovie, či už s tým nezačal skôr. :rolleyes:

haha, škoda, že do očí nevidno.jjeéj zázrak vso len zboka
Oliwa
22.03.18,12:05
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
No, ktovie, či už s tým nezačal skôr. :rolleyes:
Myslela som, že začína vo funkcii premiéra... ;)
bettylou
22.03.18,12:07
Nandrolon
22.03.18,12:09
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
... žeby ďalší z koxovne Jána Počiatka? :-)))))))))))))))))) Dopadlo to každopádne ináč ako kúsok napr. papierovej vreckovky...
Oliwa
22.03.18,12:24
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...


Začal v malom, kradne cukor.Akurát obal vyzerá nepopísaný.
Hovorca povedal, že vraj špáratko v papierovom obale. Asi teleskopické... :rolleyes: Ale prečo po ňom hneď tak chňapol...?
buchač
22.03.18,12:36
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...


Začal v malom, kradne cukor.Akurát obal vyzerá nepopísaný.
Hovorca povedal, že vraj špáratko v papierovom obale. Asi teleskopické... :rolleyes: Ale prečo po ňom hneď tak chňapol...?

Teda problémy redaktora Nového času by som chcel mať.
Je predsa jedno, čo mu z vrecka vypadlo...je to jeho vec. Trebárs nech si aj šnupne...keď mu to pomôže pri vládnutí, zvyšok ja osobne určite neriešim.

Ale ak by som sa mal pozastaviť, tak vždy je lepšie, ak jemu vypadlo z jeho VLASTNÉHO vrecka...na rozdiel od jedného nemenovaného českého politika, ktorý si pred celým svetom urobil hanbu, nakoľko si šturil do vrecka CUDZIU vec.
bettylou
22.03.18,13:16
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...


Začal v malom, kradne cukor.Akurát obal vyzerá nepopísaný.
Hovorca povedal, že vraj špáratko v papierovom obale. Asi teleskopické... :rolleyes: Ale prečo po ňom hneď tak chňapol...?
špáratko má užší obal

aj dlhší
lujza.j
22.03.18,14:19
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
... žeby ďalší z koxovne Jána Počiatka? :-)))))))))))))))))) Dopadlo to každopádne ináč ako kúsok napr. papierovej vreckovky...
Par dni nazad som citala "spoved buzeranta":D
bettylou
22.03.18,16:04
kde?
misoft
22.03.18,16:28
špáratko má užší obal
No, ak je to špáratko pre slona, tak by veľkosť možno aj zodpovedala :D
misoft
22.03.18,16:29
Nandrolon
22.03.18,17:13
špáratko má užší obal
No, ak je to špáratko pre slona, tak by veľkosť možno aj zodpovedala :D
To sa nenájde žiaden novinár, ktorý má v inkriminovaný čas fotky zo zrkadlovky 30 a viac megapixelov a urobiť digitálne priblíženie, teda výrez?
Oliwa
22.03.18,17:59
lujza.j
22.03.18,19:10
kde?
Daj du guglu...
lujza.j
22.03.18,19:12
Sparatko je aj dentalne....zas senzacia na mesiac..bude:D
misoft
22.03.18,19:12
kde?
Daj du guglu...
Je to tam :D
misoft
22.03.18,20:13
Kuwa...vy nie ste normálni...drbať a točiť takú dobu o kuse drievka.
Si nechcem predstaviť, čo by sa dialo, ak by sa hento prihodilo Ficovi, Dankovi alebo nebodaj Kiskovi.
Šak Nový čas @ company by sa zbláznil....
No.... nie je drievko ako drievko..... :D:D:D
bettylou
23.03.18,05:15
Drogy ako brána do inej dimenzie ľudí zatiaľ neskutočne fascinujú :D
korela
23.03.18,05:49
https://www.cas.sk/clanok/672430/pellegrinimu-vypadla-zo-saka-podozriva-vecicka-pan-premier-co-to-mate/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.

To je nové balenie prášku do pečiva, či...? To som zvedavá na vysvetlenie: nemal svoje sako, strčil mu to tam Soros alebo len cukor z parlamentného bufetu...
Hezky... a to chlapec len začína...
... žeby ďalší z koxovne Jána Počiatka? :-)))))))))))))))))) Dopadlo to každopádne ináč ako kúsok napr. papierovej vreckovky...
Korela vie všetko, tá nám to určite ako jediná informovaná vysvetlí, zdôvodní... To len my nevidomí a nevedomí nič nechápeme a nevidíme... :rolleyes::D
Práve ti v noci profesional "vysvetlil" tvoju odpoveď, ja som ti nedávno na takú istú tému na tvoju odpoveď radšej ani nereagovala. Asi tak. Kto menuje, ten aj odvoláva, a komory s tým nemajú skutočne nič spoločné. Takže ak sa neozvem, viem prečo, nieže kapitulujem. Nekazme si deň.
Prečítaj si napr. kukučkin príspevok z Blaškovej, napr. aj takéto veci si ľudia neuvedomujú o.i.
Nandrolon
23.03.18,07:12
To bolo mne, alebo Oliwe?
korela
23.03.18,09:25
To bolo mne, alebo Oliwe?
Skontrolovala som príspevky, dobre sú zaradené, neviem, prečo sa pýtaš. Na Oliwu, vie prečo. Nejako sa nevie znovu udržať . :-)
korela
23.03.18,09:42
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
jar88
23.03.18,12:17
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

No vidíš korela, toto je ten správny pohľad na náš spravodlivý zaopatrovací spoločenský poriadok. Toto je tá naša pravá slušnosť. Priam zlodejská česť.
------------------------------
Teraz si práve priznala, prečo sa ti v skutočnosti nepáči trhový systém. To bolo rečí o spravodlivosti a ohľaduplnosti k ostatným spoluobčanom. K spoluobčanom, ktorý by inak nemali na nejakú operáciu, alebo na akési "umiestnenie".
Tebe sa vôbec nejedná o ich umiestnenie, ale o to tvoje protekčné, či po osobnej známosti. Takto to nemôže fungovať ani na spoločnej obecnej lúke.
Určite ti tá známosť nepomôže, ak to ide priamo z jej vrecka. Tam ti každý (aj ten najlepší známy) povie, že kamoši buďme, ale dlhy si plaťme.:---
--------------------------------
Presne takto vyzerá pravá tvár socanov.:) A je jedno, či sa jedná o Ficka, Ľuptáčika, alebo o nejakú korelu, im to pripadá úplne normálne. Veď oni sú presvedčení, že si toho predsa zaslúžia viac, ako ostatní.:D
bettylou
24.03.18,05:49
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
bettylou
24.03.18,06:06
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

Tak toto naozaj platí len pre určitý okruh ľudí, (tých,čo sú zabezpečení).
buchač
24.03.18,06:38
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

Tak toto naozaj platí len pre určitý okruh ľudí, (tých,čo sú zabezpečení).

Betty...nie iba pre tých, čo sú finančne zabezpečení.
Ako ja s obľubou dávam jeden príklad s touto súvislosťou ? Július Rezeš bol miliardár, mohol si kúpiť srdce každý rok...a ani to prvé mu nepomohlo.
--------------------------------------------
„Myslím si, že ľudia vidia v starobe stratu, choroby a mnohé iné nevýhody. Zabúdajú sa pozerať na všetko dobré, čo staroba prináša.“, hovorí Hedda.

" Nikto vás nikam neženie a nemáte slučku na krku, že musíte zarobiť peniaze. Keď ochoriete, jednoducho chorobu vyležíte. "

Čo k tomuto povedať ?
Radšej nič...starká Hedda je jednou z mála, kde sa zišli dokopy gény (aj si myslím ich pôvod) a financie.
Vyležať sa dá chrípka a nie nejaké iné a oveľa vážnejšie zdravotné problémy.

Alebo inak.
Sú dôchodcovia, ktorí sú síce zdraví, no po zaplatení nutných výdavkov im na ten bežný život veľa neostáva...a nie ešte na šťastný život. Lebo čo si budeme vravieť, od peňazí sa mnoho odvíja.
------------------------------------------------

Ku korele mám zákaz vyjadrovať sa. ;)
misoft
24.03.18,08:05
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....
bettylou
24.03.18,12:13
[QUOTE="korela"]Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

Tak toto naozaj platí len pre určitý okruh ľudí, (tých,čo sú zabezpečení).

Betty...nie iba pre tých, čo sú finančne zabezpečení.
Ako ja s obľubou dávam jeden príklad s touto súvislosťou ? Július Rezeš bol miliardár, mohol si kúpiť srdce každý rok...a ani to prvé mu nepomohlo.
--------------------------------------------
„Myslím si, že ľudia vidia v starobe stratu, choroby a mnohé iné nevýhody. Zabúdajú sa pozerať na všetko dobré, čo staroba prináša.“, hovorí Hedda.

" Nikto vás nikam neženie a nemáte slučku na krku, že musíte zarobiť peniaze. Keď ochoriete, jednoducho chorobu vyležíte. "

Čo k tomuto povedať ?
Radšej nič...starká Hedda je jednou z mála, kde sa zišli dokopy gény (aj si myslím ich pôvod) a financie.
Vyležať sa dá chrípka a nie nejaké iné a oveľa vážnejšie zdravotné problémy.

Alebo inak.
Sú dôchodcovia, ktorí sú síce zdraví, no po zaplatení nutných výdavkov im na ten bežný život veľa neostáva...a nie ešte na šťastný život. Lebo čo si budeme vravieť, od peňazí sa mnoho odvíja.
------------------------------------------------

djurij, nehaj tak , ja už len keď počujem,keď dakto na dačo má zaručenú radu, ta kým to neni normovaný výrobok, ta už viem, že dakto sa buď chváli osobným úspechom alebo chce dačo predať. :)
bettylou
24.03.18,12:14
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....

anarchistu nedoje.. den dva tri :D
jar88
25.03.18,05:37
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....
Presne tak, všetkých nás učili tie socanské nezmysly, ale pre takých ako ty, to bolo jediné vzdelanie, akého sa im v živote dostalo.
Ale ja, na rozdiel od teba, som k tomu dostal aj domáci výklad.;) No a práve v tom je ten náš rozdiel. Ty si zostal hlupáčikom a ja nie.:D
-----------------------
Poďakuj sa otcovi.:cool:
jar88
25.03.18,05:47
Koľko je tu na porade takých, čo sa dodnes pýtajú, prečo sme v 1989 vlastne na námestí štrngali. :o
Tak ako držali chrbát vtedy, tak ho držia aj dnes. Ako nevedeli vtedy, tak nevedia ani dnes.:)
Nandrolon
25.03.18,05:54
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....
Presne tak, všetkých nás učili tie socanské nezmysly, ale pre takých ako ty, to bolo jediné vzdelanie, akého sa im v živote dostalo.
Ale ja, na rozdiel od teba, som k tomu dostal aj domáci výklad.;) No a práve v tom je ten náš rozdiel. Ty si zostal hlupáčikom a ja nie.:D
-----------------------
Poďakuj sa otcovi.:cool:
To uz musel byt teda vyklad od komunistickych rodicov ✌✌
buchač
25.03.18,06:25
To uz musel byt teda vyklad od komunistickych rodicov ✌✌

... a k tomu náuka o zaobchádzaní so zbraňami a výbušninami...už od 7 rokov až po ten prepad, keď mal 14 rokov. ;) :D :D :D
jar88
25.03.18,09:05
Ešte stále si o sebe namýšľate, že
"nie ste ako oni".:eek:
-------------------------
A v čom ste iní? ;)
misoft
25.03.18,09:34
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....
Presne tak, všetkých nás učili tie socanské nezmysly, ale pre takých ako ty, to bolo jediné vzdelanie, akého sa im v živote dostalo.
Ale ja, na rozdiel od teba, som k tomu dostal aj domáci výklad.;) No a práve v tom je ten náš rozdiel. Ty si zostal hlupáčikom a ja nie.:D
-----------------------
Poďakuj sa otcovi.:cool:

Očuj - šašo - ja nemám žiadne politické školy, rodičia neboli v ŠTB - a ešte niečo - mám odborné vzdelanie, ale nie tie vaše komunistické nezmysly. A ešte niečo - NEKRADOL som ako ty. Ty si dostával domáci výklad, ako kradnúť, podvádzať, ako uplatňovať socializmus v praxi - takí ako ty, sú doteraz vygumovaní, už do tých gebúľ nič iné nevlezie, lebo tam zostal ten odpad komunistických sra*iek....
Mne to v hlave funguje, ty si však zostal tým hlupáčikom. A ani mi ťa ľúto nie je - zaostalý si bol, zaostalý si i teraz, zaostalý i skončíš (tam v zemi sme si všetci rovní).

P.S. I ten cigán, čo skončil 5 tried základnej školy má viacej rozumu, ako ty (s odborným politickým školením).
alaya1
25.03.18,09:54
Tesi ma, ze dlhorocni Poradaci dodrzuju Etiketu Porady, na kroru radi upozornuju, hlavne v casti o neutoceni a slusnosti v komunikacii.
misoft
25.03.18,09:58
Ak narážaš na mňa - prečítaj si - kto začal prvý - ja len reagujem (i vzhľadom k jeho predchádzajúcim príspevkom a chválenia sa rôznymi činmi").

Inak - toto mali králi:
http://www.gemerland.sk/wp-content/uploads/2010/12/saso.gif
toto majú v parlamente
http://www.blogovisko.sk/wp-content/uploads/74480-igor-matovic-nestandard2.jpg
a toto máme na Porade
"jar88"
korela
25.03.18,11:16
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

No vidíš korela, toto je ten správny pohľad na náš spravodlivý zaopatrovací spoločenský poriadok. Toto je tá naša pravá slušnosť. Priam zlodejská česť.
------------------------------
Teraz si práve priznala, prečo sa ti v skutočnosti nepáči trhový systém. To bolo rečí o spravodlivosti a ohľaduplnosti k ostatným spoluobčanom. K spoluobčanom, ktorý by inak nemali na nejakú operáciu, alebo na akési "umiestnenie".
Tebe sa vôbec nejedná o ich umiestnenie, ale o to tvoje protekčné, či po osobnej známosti. Takto to nemôže fungovať ani na spoločnej obecnej lúke.
Určite ti tá známosť nepomôže, ak to ide priamo z jej vrecka. Tam ti každý (aj ten najlepší známy) povie, že kamoši buďme, ale dlhy si plaťme.:---
--------------------------------
Presne takto vyzerá pravá tvár socanov.:) A je jedno, či sa jedná o Ficka, Ľuptáčika, alebo o nejakú korelu, im to pripadá úplne normálne. Veď oni sú presvedčení, že si toho predsa zaslúžia viac, ako ostatní.:D

No, vidíš, na tvoj úplne zbytočný príspevok sa nadviazali príspevky ešte aj od ďalších. Si úplne mimo.
Vôbec neišlo totiž o môjho známeho, ale maminho, poznal ma iba preto, že som k nemu niekoľkokrát sprevádzala mamu do jeho ambulancie s dg, ktorú má takmer každý človek v takom veku (plienky nepoužívala). Mama mala väzbu na jeho syna a on na ňu, síce tiež lekára, ktorý pôsobil dokonca v tom istom špitáli, a vôbec neišlo o žiadny barter ani žiadne iné finančné neviem čo.
To sa v našej famílii nepestovalo (až na môj prvý pôrod, zabezpečila som si pôrodníčku, dnes je výber legálny).

V mojom príspevku som chcela iba upozorniť, že lekári jednoducho berú vek ako štatistické číslo a tak aj k pacientom pristupujú. Chyba. Niektorým sa v 85-ke už dávno nechce žiť, druhý si vek vychutnáva každý po svojom, či má peniaze alebo nie. Pretože ak nemá, nemal ich pravdepodobne veľmi nazvyš po celý život, je to jeho štandard.
Lekár si mohol tú poznámku odpustiť, bola nedôstojná. Umiestnenie bolo nutné pre úpravu liekov, a nebola tam dlho, žiadna operácia.
Zbytočne si tu rozvíril prach.

Skôr by som poukázala na fakt, že veľký špitál prakticky prestal fungovať napriek tomu, že tam nosnou časťou zostane práve táto špecializácia ešte za Zajaca. To bolo pred cca 10 r.? Tento rok sa malo uzavrieť z vysoko špecializovanej nemocnice aj toto posledné fungujúce oddelenie v technicky zdravom pavilóne, starostovi MČ sa to zázrakom podarilo zastaviť a zatiaľ to oddelenie ostáva.

Na záver, keby bolo týchto oddelení v republike dosť, nevznikali by problémy. Obyvateľstvu sa predlžuje dĺžka života, dôvodom rušenia špitála ho bolo premeniť celý na geriatriu. Skutočnosť je však úplne niekde inde. Ide o pozemky, o nič iné, a nielen tu.

Zosumarizuj si, koľko plusov a mínusov Zajac v zdravotníctve dosiahol. Koľko objektov zbytočne chátra smerujúc k privatizácii.
Čo a ako a hlavne za koľko sa predalo za Dzurindu je výsmech, načo si to tu národu pripomenul? Aby zahraničný štátny podnik kúpil náš štátny podnik, nonsens. Taliani sa na nás ako Slovensku bavili a oslavovali, podotýkam, že išlo o bežné obyvateľstvo.
bettylou
25.03.18,11:26
Tesi ma, ze dlhorocni Poradaci dodrzuju Etiketu Porady, na kroru radi upozornuju, hlavne v casti o neutoceni a slusnosti v komunikacii.

Ej, trafená hus zagágala. Nič osobné... :D:D:D
Zase sa samce vyfarbili. Asi ruja ide
bettylou
25.03.18,11:33
[QUOTE="jar88"][QUOTE="korela"]Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka
korela
25.03.18,11:34
Ak narážaš na mňa - prečítaj si - kto začal prvý - ja len reagujem (i vzhľadom k jeho predchádzajúcim príspevkom a chválenia sa rôznymi činmi").

Inak - toto mali králi:
http://www.gemerland.sk/wp-content/uploads/2010/12/saso.gif
toto majú v parlamente
http://www.blogovisko.sk/wp-content/uploads/74480-igor-matovic-nestandard2.jpg
a toto máme na Porade
"jar88"

http://www.sme.sk/diskusie/1692420/1/Prekruzkovany-Matovic-Ked-budu-kradnut-odidem.html#ixzz0qsDqlJde
misoft
25.03.18,11:36
Tesi ma, ze dlhorocni Poradaci dodrzuju Etiketu Porady, na kroru radi upozornuju, hlavne v casti o neutoceni a slusnosti v komunikacii.

Ej, trafená hus zagágala. Nič osobné... :D:D:D
Zase sa samce vyfarbili. Asi ruja ide
Náááááááá - šak jar.... (ale nie 88).....:D:D:D
bettylou
25.03.18,11:41
Tváriť sa nadradene a chváliť sa tým, že dakoho ojb.. pri obhliadke bytu, lebo sa ho chcem zbaviť, to je ozaj hodné koruny tvorstva. plus plusplusplus plus...xixi
korela
25.03.18,12:11
[QUOTE="jar88"][QUOTE="korela"]Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka

Ak nevieš, kto spadá pod bežné obyvateľstvo, v tom prípade ti je škoda niečo vysvetľovať.
Nič ti nevraví slovné spojenie bežný občan?

b. čitateľ, občan, poslucháč - jednoduchý, prostý;

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=be%C5%BEn%C3%BD&s=exact&c=ibd7&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

Tú segregátku si si mohla odpustiť, pohybujem sa stále iba v oblasti spisovného slovenského jazyka, tak sa ma nesnaž vmanévrovať niekam, kam nepatrím.
Terezia13
25.03.18,16:59
:)
jar88
26.03.18,08:25
JAro, a to vás neučili, že trh funguje aj bártrovo - tam patria aj tie známosti.
Neučili..... predsa on je stará škola, kde ich učili socialistické nezmysly....
Presne tak, všetkých nás učili tie socanské nezmysly, ale pre takých ako ty, to bolo jediné vzdelanie, akého sa im v živote dostalo.
Ale ja, na rozdiel od teba, som k tomu dostal aj domáci výklad.;) No a práve v tom je ten náš rozdiel. Ty si zostal hlupáčikom a ja nie.:D
-----------------------
Poďakuj sa otcovi.:cool:

Očuj - šašo - ja nemám žiadne politické školy, rodičia neboli v ŠTB - a ešte niečo - mám odborné vzdelanie, ale nie tie vaše komunistické nezmysly. A ešte niečo - NEKRADOL som ako ty. Ty si dostával domáci výklad, ako kradnúť, podvádzať, ako uplatňovať socializmus v praxi - takí ako ty, sú doteraz vygumovaní, už do tých gebúľ nič iné nevlezie, lebo tam zostal ten odpad komunistických sra*iek....
Mne to v hlave funguje, ty si však zostal tým hlupáčikom. A ani mi ťa ľúto nie je - zaostalý si bol, zaostalý si i teraz, zaostalý i skončíš (tam v zemi sme si všetci rovní).

P.S. I ten cigán, čo skončil 5 tried základnej školy má viacej rozumu, ako ty (s odborným politickým školením).
Čo na toto tvoje vystúpenie napísať.
Asi len toľko, že som neskutočne spokojný, že už aj taký zadubený komunista, ako si ty, začal nadávať na komunistov, politické školy, eštébákov, zlodejov, komunistické sračky a tak ďalej.:D
----------------------
Nieje tak dávno, čo si tu urputne velebil komunistov a bojoval za ich bezúhonnosť a morálnosť.
Páči sa mi, ako na to všetko teraz pľuješ, ale mňa z toho láskavo vynechaj.
korela
26.03.18,09:52
Ale v každom prípade nezaprieš, že komunisti boli proti dnešnej garnitúre púhi amatéri. A nemám na mysli iba vrch špičky ľadovca, ale celé spektrum až po prízemie.
.
Čo sa týka KBV, zažila oveľa väčší rozmach počas socializmu presne ako spomína buchač ako po 89.
Čo sa týka priemyslu, výstavby vodných diel, teraz mám na mysli najmä Vážsku kaskádu, ktorá má preddbudované komory, vybudovanie vodných zdrojov, Váh je z hľadiska potôp zabezpečený, východ neviem z akého dôvodu sa nedokončil.
Je šťastím, že nám Česi ešte umožnili postaviť Vodné dielo Gabčíkovo, keďže išlo o veľkú investíciu, ale nedobudovaním Nagymarosu sa nemôže pokračovať na splavnení Váhu až po Žilinu, aj keď ešte pred dvomi rokmi Česi mali záujem o vodné prepojenie na Česko a ďalej do Poľska a toto dielo ešte stále čaká na dokončenie.

A čo sa týka technológií v priemyselných podnikoch, ako sa vyvíjali na západe, tak sa buď kupovali zvonku, alebo sa vyvíjali u nás. Že išlo aj o rozdiely, mávnuť rukou.
Slovnaft spustili ako náhradu za Apollo už v 57. r., to budete vedieť vy, z čoho a odkiaľ sa vybudoval technologický celok, jednotlivé prevádzky pribúdali postupne a Slovnaft beží podnes. Že sa filtre a čističky vôd, vybudovanie bazéna vybudovali až v 70. r., o to sa zaslúžila havária nového 2. bratislavského vodného zdroja, žiaľ.
Inak sa málo o tom píše, ale rozhodnutie o umiestnení Slovnaftu padlo v Prahe. Ako prezieravo.
Neviem si predstaviť, kde by sa dnes vzali financie na nové priehrady, nie je na tunely, diaľnice.
Veľmi ma mrzí, že nemám odložené vyjadrenie prvého riaditeľa diaľnic z 1991, s akým dátumom operoval, kedy bude Slovensko komplexne nimi vybavené z juhu na sever a zo západu na východ, ale sme sa na tom dobre bavili. Takto amatérsky nekoncepčne sa pristupovalo k republike, a dnes budú mladí v rôznych dialógoch v médiách útočiť na koalíciu za nesystémovosť. Keď sa ich na to potom druhá strana spýta, nech to upresnia, ev. ako by k nej pristupovali oni, tak nastúpi trápna pauza bez odpovede. Nič, iba vyskakujú.

Stačí si prejsť CV Sulíka, predaj kanc. potrieb, kopíriek, tlačiarní a poskytovanie rozmnožovacích služieb, čiže obchodník, neskôr GR OLO, pre mimobratislavských odvoz a likvidácia odpadu mesta, potom rok u Mikloša, Matovič, druhý sťaby detto, kariéra vybudovaná na inzertných novinách, tretí pobudol v Kauflande, neviem si predstaviť, ako by to riadili oni, plus herečka, a vidieť ich niekde v eu o niečom rozhodovať, to už vôbec nie. Či majú pripravenú vládu, to nesledujem, viem si zo SaSky predstaviť iba jedného človeka, ktorý má vystupovanie, vedomosti, vedel by viesť rezort, ale jeho úmysly o území Slovenska, ... to netuším.
Nebolo to tu také hrozné za socíka, až na cestovanie, ale pri dnešných platoch a zdieraní, si drvivá väčšina ešte stále moc nezacestuje, a starším je to v podstate jedno. Mladí majú dvere otvorené smerom von, nie do vlastných bytov alebo do drahých podnájmov.

A že sa bohapusto rozpredalo rodinné striebro, mali by sa aktéri za to zodpovedať pred národom. Mladí na námestiach netušia, čo sa tu dialo.

A že supy stále krúžia najmä nad pozemkami ako napr. v tej Kvetnici, je fakt. Ešte stále je tu čo rozoberať.
korela
26.03.18,09:58
Pred pár dňami mladí snaživec vysvetľoval v rozhlase, ako sa cestovalo von na doložku a devízový prístup. Okrem súhlasu podnikovej komisie komunistov údajne človek potreboval aj súhlas uličného výboru. Osobne som o ňom u nás nikdy nepočula a nič som od nich nepotrebovala.
To je ako s tým nedostatkom banánov, keby neboli, nič by sa nestalo, samá chémia.
korela
26.03.18,10:04
Aspoň 5 rokov som nebola u očného. Chodím do polikliniky, ktorú odkúpili Penťáci, pôvodných pacientov nechávali od začiatku dobiehať bez poplatkov.
Keď som sa objednávala na recepcii, tak prekvapenie, buď si kúpim mesačný program za 20 eur alebo ročný za 80. Ako môžem vedieť, či budem okrem jednej návštevy ešte niečo od nich potrebovať? Tak načo mesačný, či ročný program. Ale mám dovolené, si tam posedieť a vyčkať, kedy ma lekár vezme.
alaya1
26.03.18,10:08
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
buchač
26.03.18,10:12
Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....
Ja len veľmi krátko, jedným slovom.

Nedrístaj....
korela
26.03.18,10:13
Dnes mám objednávací deň. Kde ma nechceli vziať min. rok na odborné vyšetrenie na jedno pracovisko, napriek tomu, že brali zazmluvnených pacientov aj z mojej poisťovne, zo všeobecnej brali každého, z mojej nie, údajne boli vybookovaní do konca roka - 7 mesiacov. Ani poisťovňa mi v tom nepomohla.
Dnes som otvorila znova ich stránku, pretože sa necítim dovyšetrená, podmienky rovnaké ako min. rok s tým, že ak chcem, vyšetria ma, ale za 85 eur, či beriem. Tak termín o 3 mesiace. Ale stále im tam svieti moja poisťovňa. Pýtam sa, či je to normálne.
korela
26.03.18,10:14
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.
alaya1
26.03.18,10:19
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.
korela
26.03.18,10:28
Ani neboli predkovia fabrikanti. Pôda s lesmi išla do družstva a štátu. Rovnako ako aj z druhej strany starých rodičov.
Svokra mala pred 48 obchod a našťastie aj analytické myslenie, či ženskú intuíciu. Dva mesiace pre februárom sa ho zbavila, inak by mali utrum celá rodina.
korela
26.03.18,10:30
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.
Myslím si, že som o sebe na Porade nepodala nikdy klamlivú informáciu. Erb rod mal.
alaya1
26.03.18,10:32
Ok, ja o koze ty.....pekny den, aj ked neslnecny, co ma nepotesilo....
korela
26.03.18,10:51
Nemohlo študovať viac kategórií, dokonca ani stredné školy, deti gardistov a pod. A pracovať dovolené až v ďalšom okrese, aj keď vo svojom boli pracovné príležitosti.

Čo som cez víkend zapla, všade sa vravelo o Sviečkovej manifestácii, ešte aj v repríze. Neviem, či to práve nehovoril Mikloško, že sa pripravovala v zahraničí (to som zachytila po prvýkrát), ako nakoniec tieto a podobné akcie vždy. Walesa veľmi dobrý platený agent.

Spomínam si na krst dieťatka v rodine v kostole, krstná mama komunistka, ani sa neunúvali ísť mimo mesta, išlo o 67. rok, všetko prebehlo v naprostom poriadku. Kňaz nemal námietky, nikto ich neudal. Kto chcel do kostola chodil, nikto mu v tom nemohol zabrániť. Mňa základy katechizmu učili doma, aby neprišli rodičia o miesto.
korela
26.03.18,10:53
Ok, ja o koze ty.....pekny den, aj ked neslnecny, co ma nepotesilo....
Tu svieti, s počasím je to ako s výmenami stráží, každý chvíľku ťahá pílku.
vicktor
26.03.18,10:55
... nedobudovaním Nagymarosu sa nemôže pokračovať na splavnení Váhu až po Žilinu...
:D
Tak to mi prosim ta vysvetli ako by Nagymaros pomohol splavnit Vah po Zilinu.
korela
26.03.18,12:47
... nedobudovaním Nagymarosu sa nemôže pokračovať na splavnení Váhu až po Žilinu...
:D
Tak to mi prosim ta vysvetli ako by Nagymaros pomohol splavnit Vah po Zilinu.
Máš pravdu, zle som to formulovala, v skratke, technicky sa dá vyriešiť asi všetko, podrobnejšie tu https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1%C5%BEska_vodn%C3%A1_cesta v časti Súčasný stav projektu.
Váh ako vodná cesta ma fascinovala od mladosti, netušila som, že idea sa ešte stále drží na svete.
Výška mosta v Seredi bola navrhnutá už pre tento projekt a fakt nie je uvedená jeho výšková úprava na rozdiel ostatných v texte.
Kvaka
26.03.18,14:19
Nemohlo študovať viac kategórií, dokonca ani stredné školy, deti gardistov a pod. A pracovať dovolené až v ďalšom okrese, aj keď vo svojom boli pracovné príležitosti.

Čo som cez víkend zapla, všade sa vravelo o Sviečkovej manifestácii, ešte aj v repríze. Neviem, či to práve nehovoril Mikloško, že sa pripravovala v zahraničí (to som zachytila po prvýkrát), ako nakoniec tieto a podobné akcie vždy. Walesa veľmi dobrý platený agent.

Spomínam si na krst dieťatka v rodine v kostole, krstná mama komunistka, ani sa neunúvali ísť mimo mesta, išlo o 67. rok, všetko prebehlo v naprostom poriadku. Kňaz nemal námietky, nikto ich neudal. Kto chcel do kostola chodil, nikto mu v tom nemohol zabrániť. Mňa základy katechizmu učili doma, aby neprišli rodičia o miesto.
Súhlasím, z vlastnej skúsenosti píšem:
V roku 1970 nás nemohli v hlavnom meste zamestnať ako THP, ak sme chceli dostať zamestnanie, museli sme byť prijatí ako robotníci, dodnes mám odložené papiere. Toto trvalo vyše pol roka, kým nás z "R" preradili do "T". My sme boli pre nich nebezpeční revoluční študenti, sme si dovolili v marci 1969 spontánne výjsť po výhre nad ZSSR do ulíc, asi aj preto bolo o rok zakázané prijímať absolventov VŠ v hlavnom meste, mali príkaz nás "rozprášiť" po celej republike. Atmosféra jari 1969 bola popísaná napr. tu https://hokej.idnes.cz/hokejova-pomsta-za-okupaci-d0y-/hokej_ms2004.aspx?c=A040325_111628_reprezentace_ra v

Krstili sme v roku 1971 v kostole, nebol problém. Až o 10 rokov rok neskôr pri krste tretieho potomka ma nabonzovali. Keďže na našom pracovisku bol v strane iba jeden, bol iba krátky formálny pohovor so mnou.
buchač
26.03.18,15:30
asi aj preto bolo o rok zakázané prijímať absolventov VŠ v hlavnom meste, mali príkaz nás "rozprášiť" po celej republike.

Hehehe...každý by chcel len do tej Bláááávy.
Nebolo to tak náhodou z úplne iných dôvodov ?
Kvaka
26.03.18,15:51
No, môj muž mal trvalý pobyt v tej Bláááve, tak ja len preto.
Kvaka
26.03.18,15:54
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.
buchač
26.03.18,16:05
Možno si niekto spomenie ten môj názor na súdneho znalca, ktorý si prihrieval svoju polievočku v prípade Kuciaka....a toto nasledovné som tvrdil už pred pár týždňami.
Nuž, závery najzodpovednejších....mám zvýrazniť aj to podstatné ?


- Následne bola privolaná výjazdová skupina Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorá vykonala potrebné zaisťovacie úkony. Obhliadka patrí medzi zaisťovacie úkony na mieste činu a za tieto zodpovedá prítomný vyšetrovateľ.
- Pokiaľ ide o prítomnosť lekára, ktorého odbornosť bola následne spochybňovaná v médiách, je potrebné poukázať na fakt, že žiadny právny predpis nezaväzuje znalcov z Ústavu súdneho lekárstva, ale ani iných znalcov byť 24 hodín denne a sedem dní v týždni k dispozícií Policajnému zboru pre prípad, že by bolo potrebné zabezpečiť ich účasť na mieste, kde došlo ku spáchaniu násilného trestného činu spojeného s ťažkým zranením alebo úmrtím poškodeného.
Je vždy na úvahe vyšetrovateľa a na momentálnych možnostiach akých lekárov, prípadne znalcov na miesto činu prizve, a v ktorom časovom úseku obhliadky. Osobitne zdôrazňujem skutočnosť, že pitvu tiel poškodených vykonávali znalci z ústavu súdneho lekárstva a práve závery pitvy sú rozhodujúce pre účely trestného konania.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20789894/dve-nabojnice-a-ziadne-stopy-zapasu-cele-vyhlasenie-prokuratora.html#ixzz5AsKEVJFw
buchač
26.03.18,16:09
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.

Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.
Nandrolon
26.03.18,16:10
Prave som to cital na Tupkach.
buchač
26.03.18,16:16
Prave som to cital na Tupkach.

Vieš, čo ma zarazilo na tejto téme ohľadom znalca a vyšetrovania.
Že keď som dal sprostredkovaný názor z pohľadu vyšetrovateľa (iné fórum), tak sa začali účtovníci do mňa navážať.
Ale veď to je také isté, ako keby sa vyšetrovateľ pokúšal urobiť daňové priznanie pre svoje účely.
Nandrolon
26.03.18,16:28
Bodaj by sa nezacali, ked jediny si vedel, o com pises... Ja som sa nechcel zapajat /tiez nie som lekar/ ale viem, ze po smrti prebiehaju v organoch aj urcite zmeny a podla toho sa tiez asi urcuje cas smrti na pitve. Pecenovy teplomer vidiet viac vo filmoch ako v reale.
Terezia13
26.03.18,16:29
:o
bjuty smis
26.03.18,16:37
Možno si niekto spomenie ten môj názor na súdneho znalca, ktorý si prihrieval svoju polievočku v prípade Kuciaka....a toto nasledovné som tvrdil už pred pár týždňami.
Nuž, závery najzodpovednejších....mám zvýrazniť aj to podstatné ?


- Následne bola privolaná výjazdová skupina Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorá vykonala potrebné zaisťovacie úkony. Obhliadka patrí medzi zaisťovacie úkony na mieste činu a za tieto zodpovedá prítomný vyšetrovateľ.
- Pokiaľ ide o prítomnosť lekára, ktorého odbornosť bola následne spochybňovaná v médiách, je potrebné poukázať na fakt, že žiadny právny predpis nezaväzuje znalcov z Ústavu súdneho lekárstva, ale ani iných znalcov byť 24 hodín denne a sedem dní v týždni k dispozícií Policajnému zboru pre prípad, že by bolo potrebné zabezpečiť ich účasť na mieste, kde došlo ku spáchaniu násilného trestného činu spojeného s ťažkým zranením alebo úmrtím poškodeného.
Je vždy na úvahe vyšetrovateľa a na momentálnych možnostiach akých lekárov, prípadne znalcov na miesto činu prizve, a v ktorom časovom úseku obhliadky. Osobitne zdôrazňujem skutočnosť, že pitvu tiel poškodených vykonávali znalci z ústavu súdneho lekárstva a práve závery pitvy sú rozhodujúce pre účely trestného konania.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20789894/dve-nabojnice-a-ziadne-stopy-zapasu-cele-vyhlasenie-prokuratora.html#ixzz5AsKEVJFw

a čo si ako tým príspevkom potvrdil ???
-že je to na úvahe vyšetrovatela a nebol porušený zákon ?? to ako teraz veríme fízlom ? opýtaj sa rodičov obetí...
- že ústav súdneho lekárstva nemá znalcov nonstop k dispozícii ?? len potvrdil, že kritika je oprávnená
-že robili pitvu ? no vdaka bohu, to sme všetci tvrdili a chceli....
a hned nie je úmrtie v piatok, ale v stredu.. ale ako to potvrdzuje tvoj názor, že ten súdny znalec bol zbytočný na mieste činu ?

ja to chápem ako vyhováranie sa, že to tam tak pos.ali...
buchač
26.03.18,16:58
a čo si ako tým príspevkom potvrdil ???
-že je to na úvahe vyšetrovatela a nebol porušený zákon ?? to ako teraz veríme fízlom ? opýtaj sa rodičov obetí...
- že ústav súdneho lekárstva nemá znalcov nonstop k dispozícii ?? len potvrdil, že kritika je oprávnená
-že nakoniec robili oni pitvu ? no vdaka bohu, to sme všetci tvrdili a chceli....
a hned nie je úmrtie v piatok, ale v stredu..

1. Prečítaj si príspevok, kde som reagoval na Nandyho.
2. Slovo "fízel" samo napovedá o tom, akú máš mienku na Políciu.
To je podľa Teba každý radový poliš, vyšetrovateľ ten posledný z posledných ?
To ako keby si nazval všetkých slovákov (čechov, poliakov, .....austráčanov) v podobnom duchu...že sú to hajzli.
3. Rodičov obetí spomínaš ? Hm...názor mám, ale nechám si pre seba.
bjuty smis
26.03.18,17:14
1.ale to tvrdil súdny znalec, nie účtovnik.
2. ???? to bolo úbohé
3. nechaj...
bettylou
26.03.18,18:35
[QUOTE="jar88"][QUOTE="korela"]Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka

Ak nevieš, kto spadá pod bežné obyvateľstvo, v tom prípade ti je škoda niečo vysvetľovať.
Nič ti nevraví slovné spojenie bežný občan?

b. čitateľ, občan, poslucháč - jednoduchý, prostý;

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=be%C5%BEn%C3%BD&s=exact&c=ibd7&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

Tú segregátku si si mohla odpustiť, pohybujem sa stále iba v oblasti spisovného slovenského jazyka, tak sa ma nesnaž vmanévrovať niekam, kam nepatrím.

Stále patríš medzi bežné obyvateľstvo tejto planéty 21.ho storočia, či v rámci spisovnej alebo nespisovnej slovenčiny.
bettylou
26.03.18,18:41
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli
nepatrím.

Alajka, modrá krv sú feudáli - buržuoázia je spoločný nepriateľ aj komunistov aj feudálov.
bettylou
26.03.18,18:50
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.

Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.

buď rád
misoft
26.03.18,18:52
Zarazilo ma to

ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Náááá... kde by mal byť? Predsa na stanici a riešiť problémy.....
https://t2.aimg.sk/magaziny/5TLlDW-ZQhv_7QawTsuz2Q.jpg?t=&h=fpjIVkSsKiTb5Lyi3osZ_g&e=2145916800&v=2
:D:D:D
pmajap
26.03.18,19:37
bettylou
26.03.18,20:17
Nooo,ale zase by si mohli trénovať plyn, brzdu - na voľný čas po práci
korela
26.03.18,21:13
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.

Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.

buď rád
Až na Strážske.
bettylou
26.03.18,21:20
zo Strážskeho mám indické bežce (kačky), aj colná správa tam hliadkuje:D
korela
26.03.18,21:33
[QUOTE="jar88"][QUOTE="korela"]Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka

Ak nevieš, kto spadá pod bežné obyvateľstvo, v tom prípade ti je škoda niečo vysvetľovať.
Nič ti nevraví slovné spojenie bežný občan?

b. čitateľ, občan, poslucháč - jednoduchý, prostý;

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=be%C5%BEn%C3%BD&s=exact&c=ibd7&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

Tú segregátku si si mohla odpustiť, pohybujem sa stále iba v oblasti spisovného slovenského jazyka, tak sa ma nesnaž vmanévrovať niekam, kam nepatrím.

Stále patríš medzi bežné obyvateľstvo tejto planéty 21.ho storočia, či v rámci spisovnej alebo nespisovnej slovenčiny.
Ja určite, dokonca to najbežnejšie. Ale skús to povedať v iných oblastiach sveta.
bettylou
26.03.18,22:02
To je jedno, kde to povieš, fakt sa nemení. Narodí sa, žije, umrie.. Bežné
bettylou
27.03.18,04:23
To je jedno, kde to povieš, fakt sa nemení. Narodí sa, žije, umrie.. Bežné
Rozdiel je v slove obyvateľ a občan. Obyvateľ obýva. Občan má občianstvo, z ktorého mu vyplývajú práva a povinnosti .
korela
27.03.18,05:01
Nechápem, čo tam chceš na takej triviálnej veci ešte rozoberať.
"Narodí sa, žije, umrie.. Bežné." Isto, skús sa ešte pre istotu zamyslieť.
jar88
27.03.18,06:17
Prave som to cital na Tupkach.

Vieš, čo ma zarazilo na tejto téme ohľadom znalca a vyšetrovania.
Že keď som dal sprostredkovaný názor z pohľadu vyšetrovateľa (iné fórum), tak sa začali účtovníci do mňa navážať.
Ale veď to je také isté, ako keby sa vyšetrovateľ pokúšal urobiť daňové priznanie pre svoje účely.
Môžeš sa spýtať Harabína, koľko (úplne jasných a nepopieratelných) trestných vecí končí na jeho súde a prečo. Vraj máme "excelentných vyšetrovateľov", ktorí vedia spackať aj to, čo sa spackať nedá. Ale oni to vždy nejako zvládnu spackať.
Hlavne preto musí často krát oslobodiť aj jasných zločincov.
vicktor
27.03.18,06:20
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Žabinka
27.03.18,06:30
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
ježiši, to by bolo super, keby mal Zvolen lodné spojenie so svetom..:---:D;);)
pavol54
27.03.18,09:30
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné
pavol54
27.03.18,20:02
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné

Váh je plytký. Tuším vlani premávala kompa za Nededom iba pár hodín denne , keď jej extra pustili vodu
Vlčany, kompa nestála pre plytkosť vody, ale pretože nebola prúdiaca voda, teda stojí aj pri vysokej hladine ak nie je dostatočný tok, ten robí regulácia prietoku v Kráľovej nad Váhom
bettylou
27.03.18,23:55
Nechápem, čo tam chceš na takej triviálnej veci ešte rozoberať.
"Narodí sa, žije, umrie.. Bežné." Isto, skús sa ešte pre istotu zamyslieť.

Komu nie je zhora dané, v apatieke nekúpi.
pavol54
28.03.18,09:20
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné

Váh je plytký. Tuším vlani premávala kompa za Nededom iba pár hodín denne , keď jej extra pustili vodu
Vlčany, kompa nestála pre plytkosť vody, ale pretože nebola prúdiaca voda, teda stojí aj pri vysokej hladine ak nie je dostatočný tok, ten robí regulácia prietoku v Kráľovej nad Váhom
A prečo neprúdi ?

Veď to má dolu kopcom

(a tam je kompa ako bola v Novom Tekove ?
dve kladky na vodiacom lane
pohyb a smer pohybu : odklonom osi kompy od kolmice na prúd )
inakšia je rýchlosť prúdenia na potoku a iná na veľkej rieke, a ak sa má pri pomalom prúde čakať hodinu na prevoz z jedného brehu na druhý, to sa už oplatí obísť cez mestá kde sú mosty, (Inak to je slang kompárov, že neprevážajú lebo voda stojí)
vicktor
28.03.18,10:50
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?
vicktor
28.03.18,10:51
Prisla jar, zasa bude pohodicka relaxovat v parku na lavicke. :)
pavol54
28.03.18,12:17
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?
kedy si išiel naposledy tou kompou na Váhu? Ja tak raz za mesiac, v lete aj štyrikrát za mesiac, takže ju dôverne poznám. A viem že ak je pomalý prúd tak ju odstavujú lebo prevoz trvá neúmerne dlho. Alebo dáme vzorce z fyziky? Nepremáva preto, lebo to nariadilo povodie Váhu
pavol54
28.03.18,12:20
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?

Môže pltník ťahať lano - nevyužíva / môže pltník natáčať plť - využíva
a stačí aj pomalý prúd = priečna rýchlosť plte závisí od rýchlosti toku a natočenia plte
sprav si tam silové vektory
ale ak to bude trvať hodinu, na tých sto metrov je to dosť
lujza.j
30.03.18,15:59
Vcera potesilo,ze som zistila ,ze nejaky pohlavny organ mi odrel auto:(milujem zeny co im muzi kupia velky voooz s xy kamerami....ale ani to nepomoze.....a aj tak odrú.....lebo odrete predu po znakom....co dost vysoko.....
ked si odrem sama...alebo dam bang v garazi ako zws naposledy.....to ie moja vec:Dnikdy som nikomu nic...
korela
31.03.18,08:29
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.

To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
korela
31.03.18,08:41
Zaujalo http://www.topky.sk/cl/100313/1695889/
Protestujte vo voľnom čase! Odkazoval Filan a teraz... "Arogantný" Boris si sype popol na hlavu!
korela
31.03.18,08:42
pavol54
31.03.18,10:59
Zaujalo http://www.topky.sk/cl/100313/1695889/
Protestujte vo voľnom čase! Odkazoval Filan a teraz... "Arogantný" Boris si sype popol na hlavu!
"Milujem" jeho relácie, na jednej strane hovorí ako sa im za socializmu dobre robilo v médiách a filmoch (užíval si možnosti a prechľastával sa dobou) na druhej strane nezabudne jednou vetou napľuť na zlý a ukrutný režim. A keby nemal ešte zo socíku vyšľapané cestičky, tak o nejakom Fiľanovi vieme menej ako o vodičovi kamióna. Otec pofebruárový šéf krajskej správy ZNB, potom bol riaditeľ nejakých novín (a to bola trafika za vernosť)
bettylou
31.03.18,12:59
Prisla jar, zasa bude pohodicka relaxovat v parku na lavicke. :)

očistím si a sadnem, resp. .. zase niekto vydumuje. keď nemám podstrojené...
bettylou
31.03.18,13:03
Vcera potesilo,ze som zistila ,ze nejaky pohlavny organ mi odrel auto:(milujem zeny co im muzi kupia velky voooz s xy kamerami....ale ani to nepomoze.....a aj tak odrú.....lebo odrete predu po znakom....co dost vysoko.....
ked si odrem sama...alebo dam bang v garazi ako zws naposledy.....to ie moja vec:Dnikdy som nikomu nic...

To máš za to, že sa nemodlíš, ale faki ukazuješ. :D
bettylou
31.03.18,13:04
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?

Môže pltník ťahať lano - nevyužíva / môže pltník natáčať plť - využíva
a stačí aj pomalý prúd = priečna rýchlosť plte závisí od rýchlosti toku a natočenia plte
sprav si tam silové vektory
ale ak to bude trvať hodinu, na tých sto metrov je to dosť

A trošku aj od váhy plte
pavol54
31.03.18,13:23
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?

Môže pltník ťahať lano - nevyužíva / môže pltník natáčať plť - využíva
a stačí aj pomalý prúd = priečna rýchlosť plte závisí od rýchlosti toku a natočenia plte
sprav si tam silové vektory
ale ak to bude trvať hodinu, na tých sto metrov je to dosť

A trošku aj od váhy plte
bety, začali sme kompou vo Vlčanoch, neviem prečo sa prešlo na plte, pri dobrej vôli kompára naloží 6 osobných áut, takže ani prázdnu by lanom nepritiahol
misoft
31.03.18,13:56
O chvíľu sa budeme baviť o vzducholodiach, s prechodom na kozmické lode a Starmana v Tesle.....:D:D:D
lujza.j
31.03.18,14:20
Vcera potesilo,ze som zistila ,ze nejaky pohlavny organ mi odrel auto:(milujem zeny co im muzi kupia velky voooz s xy kamerami....ale ani to nepomoze.....a aj tak odrú.....lebo odrete predu po znakom....co dost vysoko.....
ked si odrem sama...alebo dam bang v garazi ako zws naposledy.....to ie moja vec:Dnikdy som nikomu nic...

To máš za to, že sa nemodlíš, ale faki ukazuješ. :D
No faki su uprimne:--- teraz ukazujem palce hore....len ci dotycny-á....vie,ze ironia:D...lebo je to vlastne faki:D
korela
01.04.18,22:41
buchač
02.04.18,04:00
Na východe nič nie je? Za chvíľu tam možno bude nový štát.
https://www.interez.sk/cele-slovensko-je-v-soku-iniciativa-nic-chce-z-vychodneho-slovenska-vytvorit-novy-stat-vyzbierali-uz-200-tisic-podpisov/

Posledný odstavec v článku vraví....citujem :

" Ak ste sa dostali až sem, blahoželáme. Ak si pozriete v kalendári dnešný dátum zistíte, že žiadny nový štát nebude, žiadna iniciatíva Nič nevznikla, a že aj naďalej bude Slovensko Slovenskom. Berte veci s nadhľadom a užívajte si veľkonočné sviatky a aj 1. apríl, deň bláznov. "

-----------------------------
Len teraz dúfam, že nenapíšeš, že si to čítala, že vieš o aprílovom žarte,......
alaya1
02.04.18,09:50
https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29683773_2060204343994356_5682806424515174468_n.jp g?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeHlLRjq28iOf7lbS5v8tEWXJWi4S2snvX_2 CLEFACF7Wth5iw4iwE1dTJt4cap6AjguCPwjzwmMChJ5OhWfrP D8_7XcwsC1gupyJaSWzgdapQ&oh=b531f900698637ec652a3ae97952a9d1&oe=5B6CB69C
Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým. Neostaňte ľahostajní a venujte autizmu myšlienku aj vy.
Nandrolon
02.04.18,11:46
https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29683773_2060204343994356_5682806424515174468_n.jp g?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeHlLRjq28iOf7lbS5v8tEWXJWi4S2snvX_2 CLEFACF7Wth5iw4iwE1dTJt4cap6AjguCPwjzwmMChJ5OhWfrP D8_7XcwsC1gupyJaSWzgdapQ&oh=b531f900698637ec652a3ae97952a9d1&oe=5B6CB69C
Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým. Neostaňte ľahostajní a venujte autizmu myšlienku aj vy.
Moj sukromny nazor je, ze vacsina SKUTOCNE VYNIMOCNYCH LUDI PLANETY su v urcitej miere ludia postihnuti autizmom, samozrejme ze vtedy este castokrat nediagnostikovanym.
To je ten stav, ked daneho cloveka oznacime za "vynimocneho vo svojom obore" a zaroven "nepouzitelneho" pre bezny, rodinny zivot. Ani ta "vlastna rodina" im nie je castokrat dopriata, nakolko su bezdetni, sukromne izolovani..,
bettylou
02.04.18,12:39
https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29683773_2060204343994356_5682806424515174468_n.jp g?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeHlLRjq28iOf7lbS5v8tEWXJWi4S2snvX_2 CLEFACF7Wth5iw4iwE1dTJt4cap6AjguCPwjzwmMChJ5OhWfrP D8_7XcwsC1gupyJaSWzgdapQ&oh=b531f900698637ec652a3ae97952a9d1&oe=5B6CB69C
Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým. Neostaňte ľahostajní a venujte autizmu myšlienku aj vy.

Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
pavol54
02.04.18,13:16
https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29683773_2060204343994356_5682806424515174468_n.jp g?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeHlLRjq28iOf7lbS5v8tEWXJWi4S2snvX_2 CLEFACF7Wth5iw4iwE1dTJt4cap6AjguCPwjzwmMChJ5OhWfrP D8_7XcwsC1gupyJaSWzgdapQ&oh=b531f900698637ec652a3ae97952a9d1&oe=5B6CB69C
Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým. Neostaňte ľahostajní a venujte autizmu myšlienku aj vy.

Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
Ešte tak keby kompetetní, alebo znalí problematiky v krátkosti zadefinovali príčiny autizmu a jeho nárastu. Že by sme mali hľadať pôvod aj v neprirodzených látkach ktoré nám prenikajú do organizmu prirodzenou cestou? Inak ropa, kalachy a novičok pochádzajú z Ruska, a z ropy sa dá nasekať toľko plastov a rôznych E- čiek.:)
misoft
02.04.18,13:22
Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
pavol54
02.04.18,13:43
Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
misoft
02.04.18,13:46
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
alaya1
02.04.18,13:56
Potesilo by ma keby niekedy MILI PORADACI CI PORADACKY RADSEJ SI KUSLI DO JAZYKA, bolo by to osoznejsie. Niekedy nad tupostou ludi mi rozum ostava stat.
bjuty smis
02.04.18,14:31
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.

To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
Napr. v tomto trapnom prispevku obhajujes socialuzmus....
pavol54
02.04.18,14:32
Potesilo by ma keby niekedy MILI PORADACI CI PORADACKY RADSEJ SI KUSLI DO JAZYKA, bolo by to osoznejsie. Niekedy nad tupostou ludi mi rozum ostava stat.
Ale povedať v krátkosti ak sa dá o príčinách autizmu by bolo lepšie miesto rád aby sme si kúsali do jazyka, čo je na tom tupé ak sa pýtam na to?
alaya1
02.04.18,14:52
vies co? *dala som to tu, ako pripomenie si udalosti. Dalo sa bud spomenut si, sucitit s tymi, co s tym maju nieco spolocne, pripadne ignorovat. Niekedy menej je aj viac......nechapem, ze z nudy ci z coho, aj z tohto tu sa urobi kovbojka!. viac nereagujem.

P.S. mas internet, mas tam aj google- studuj,. citaj, vzdelavaj sa... toto nebolo na disputu...
korela
02.04.18,16:18
Dúfam, že si tento príspevok každý vysvetlí úplne normálne, a nie ako reakciu na predchádzajúce príspevky.
Včera bol Svetový deň vtáctva. Nikdy predtým som tak v živote neprežívala prítomnosť vtákov v prírode, ako keď sme sa ujali korely. Nie je to treba rozvíjať ďalej.
https://www.enviroportal.sk/clanok/svetovy-den-vtactva
korela
02.04.18,16:25
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
Medicína nie je zďaleka na konci cesty.
A okrem stravy na človeka vplýva viac faktorov, ako sú si ľudia v súčasnosti vedomí.
korela
02.04.18,16:30
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.

To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
Napr. v tomto trapnom prispevku obhajujes socialuzmus....
Musím to opäť iba zopakovať. Doslova som napísala: "Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva."
Môžem dopísať, že aj kapitalizmus má svoje pozitíva.
Takto je to pre teba už prijateľné?
korela
02.04.18,16:36
Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).
Od perinky poznám jedno dieťa, dnes má nad dvadsať. V živote nebude schopné sa o seba samé postarať. Rodičia - ide stále iba o autizmus.
Nandrolon
03.04.18,04:00
Kde je ten, čo sa zabával ináč?
bettylou
03.04.18,04:37
Fúúha, tak to už iný level ide, keď sa vývinové poruchy idú uctievať. Kľudne ma vyfajkujte.
No ja osobne by som autizmus vývinovou poruchou nenazval - skôr mozog autistu spracuváva informácie a podnety inak ako u iných ľudí (ale nie sú to mentálne postihnutí, len myšlienkové pochody majú iné priority).

Presne to som mala na mysli. Že ak sú výnimoční prínosom pre ľudstvo,tak kerý ch.j, to nazval poruchou.
bettylou
03.04.18,04:44
to je jasné, ale prečo ten mozog robí tak ako robí? Minule sa mi jeden sťažoval že trpel bolesťami hlavy, čo mu spôsobovalo nepozornosť teda viac chýb pri činnostiach, z manželkou sa rozhodli eliminovať podľa možností potraviny s Ečkami vraj sa to po pár mesiacoch zlepšilo, niečo sa pri poruchách (porucha je stav ktorý nezodpovedá zaužívanému štandardu) môže zdediť, niečo získať konzumáciou
Lebo ani lekári, vedci doteraz nedokázali presne zdokumentovať, ako tie vzruchy, elektrické impulzy komunikujú s nervovými bunkami, ako tie bunky fungujú.....
Medicína nie je zďaleka na konci cesty.
A okrem stravy na človeka vplýva viac faktorov, ako sú si ľudia v súčasnosti vedomí.

VŠETKY faktory, ktoré jedinec zaregistruje ho ovplyvňujú a mozog si ich stále vyhodnocuje a rieši ďalšie prežitie. :)
vicktor
03.04.18,07:25
A potešilo http://www.topky.sk/cl/100313/1700157/Obrovsky-sok--Slovenska-supermodelka-Sklenarikova-je-v-46-rokoch-tehotna--
Tak noviny napisu katastroficky titulok "OBROVSKY SOK" a teba to potesilo...?
Viackrat pisu ze "prve dieta". Som zvedavy kedy bude mat tu tuzenu velku rodinu a deti viac nez manzelov.
korela
04.04.18,08:17
Svätá pravda. Staroba je oslobodzujúca.
103-ročná psychoterapeutka radí, ako žiť šťastný život. Tvrdí, že najkrajšie veci človek objaví s každou pribúdajúcou vráskou
Dodám, že je pritom úplne jedno, ako je na tom s peniazmi. Ćo poznám deväťdesiatničky, overené, tie si vedia vážiť a vychutnávať život.

Keď som išla za známym primárom pri maminej 85-ke, aby mi pomohol ju umiestniť na jedno oddelenie, tak nezabudol povedať - to mi sem nesiete mŕtvolu? Dnes ak žije, mal by mať cca rovnaký vek, zaujímalo by ma, ako sa asi on drží zubami-nechtami nažive. Mama bola vtedy ešte čiperka. Jej stačilo vidieť biely plášť, a hneď bola zdravá.
https://www.babskeveci.sk/103-rocna-psychoterapeutka-radi-ako-zit-stastny-zivot-tvrdi-ze-najkrajsie-veci-clovek-objavi-s-kazdou-pribudajucou-vraskou/?utm_campaign=974047&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
Nedá mi, ale ešte sa raz sa vrátim k môjmu príspevku, na ktorý ste reagovali úplne v inom smere, ako som očakávala.

Tento príspevok a text o starej žene spočíva v jej prístupe k životu, optimizme, je to vzácne. Áno, má to šťastie, alebo dar, ako k životu pristupovala celý život a možno aj preto si udržala tak dlho svoje zdravie. Plus osud?
Ste ešte mladí, zrejme sa do toho neviete vžiť. Vekom prichádzajú úplne iné priority, človek sa pred odchodom z domu nemusí pozrieť do zrkadla desaťkrát, stačí raz, vie, že je upravený a je možno aj rád, že z domu vôbec vyjde. A je mu jedno, akej farby si v ten deň na hlavu narazí klobúk, povedané obrazne.

V tých financiách sa mýlite. Známej mama, vyučená v remesle, každé ráno po zobudení vyšla von pred dvere svojho domu a urobila "pozdrav slnku". Uvítala a ďakovala za každý nový deň. Tešila sa neho a svojej prítomnosti. Každodenný rituál a predovšetkým prejavená vďačnosť a pokora. Zomrela po deväťdesiatke. Nereptala, bola spokojná s tým čo mala a dosiahla.

Na dôvažok som pridala prístup lekára k pacientom v staršom veku. Dnes viem, že sa to robí a pristupuje sa takto aj k mladším pacientom bežne. Rozhodujú o človeku, myslím, že to nie je ich právo a ani právo poisťovní.
To, čo zo seba vypustil, bolo veľmi nevhodné. Nemá čo posudzovať žiadny lekár pacienta podľa veku, ale jeho stavu. Žiaľ, tento prístup som si overila asi o mesiac neskôr, kedy mama musela ísť hneď na operáciu, pri jej operácii bolo 20 medikov, bola som bezmocná tomu predísť, vidiac ich tam sa šuchtať dnu ...

Operovali ju ako poslednú. Po operácii sa na ARO ešte zobudila, sťažovala sa na srdce (to som sa dozvedela až na druhý deň), ale napokon odišla. Celú dobu som tam sedela, pýtala sa lekárov ako na tom je, nikto sa k jej stavu nechcel vyjadriť, vždy som mala predstavu, že pri jej skone ju budem držať za ruky, nebude sama. Po príchode domov asi za 30 min. od odchodu mi tel. oznámili, že je koniec ...

Ako som zaspala, v sne mi oznámila "Nemusela som zomrieť". Ráno som išla za primárkou ARO, a zistila som, že naozaj nemusela ešte odísť. Po mojej otázke zostala zhrozená ako primárka, tak i jej zástupkyňa. Pochopili. V tej fáze už nemalo zmysel s tým niečo robiť, nič by sa nezmenilo. Ale vidieť ten strach v očiach oboch stál zato. Na ARO došlo k fatálnej chybe, to nemohla zvládnuť a ani primárke to nemohlo napadnúť. Všetky sme dostali lekciu zo života, vrátane mňa. Mohla som tú situáciu predpokladať, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že k tomu môže dôjsť. A prišlo.

Vaše všetky prvotné reakcie, akoby som ani nečítala.
Nandrolon
04.04.18,08:38
To, čo píšeš je ako nejaká verzia "amerického sna pre seniorov".
Realita je ovšem častokrát iná. Škoda, že niektorí "zrobení ľudia" po 50 ročnej šichte, už v určitom veku častokrát sú radi, ak zájdu bez pomoci na svoj vlastný záchod. V tom horšom prípade už iba čakajú na výmenu plienky, sediac na invalidnom vozíku, prípadne nehybne ležiac na elektrickej polohovateľnej posteli.
Čakajú, kto sa o nich postará, nakoľko niekedy majú deti vo svete, takže čakajú v domovoch pre seniorov, kde na nich opatrovateľky častokrát a vo väčšine prípadov priam kašlú.
Pre bežného 70+nika je obrovská výhra, ak býva ešte vo svojom a je si to schopný všetko sám platiť, to je už vrchol luxusu, teda platiť dom, platiť stravu, platiť lieky, teda byť úplne sebestačný.
Čo myslíš, ktorých ľudí medzi 70-90 r. života je viac v SR? Tých z tvojho príbehu, alebo tých z môjho??
buchač
04.04.18,08:57
Ste ešte mladí, zrejme sa do toho neviete vžiť.
......
V tých financiách sa mýlite. Známej mama, vyučená v remesle, každé ráno po zobudení vyšla von pred dvere svojho domu a urobila "pozdrav slnku". Uvítala a ďakovala za každý nový deň. Tešila sa neho a svojej prítomnosti. Každodenný rituál a predovšetkým prejavená vďačnosť a pokora. Zomrela po deväťdesiatke. Nereptala, bola spokojná s tým čo mala a dosiahla.
......
Vaše všetky prvotné reakcie, akoby som ani nečítala.

Očuj starká...vysvetlíš také niečo o financiách malému decku (cca 6-7 rokov), že zo slnka sa nenasýti, maximálne dostane dávku D-vitamínu ?
Zažila si, vieš sa vžiť do jeho malej dušičky, keď si pýta pár centov na keksík, aby malo čo prechrúmať v škole ???
Keď uvidíš tie očká po prispení, potom si uvedomíš vďaku a pokoru.


Mám dojem, že v Blave nemáš nejak šancu vidieť, zažiť...
-----------------------
Ten prvotný link o Hedde akoby som ani nečítal.
jar88
04.04.18,10:49
Zaujímavé, že WV, napriek tomu, že prešustruje kopec peňazí, stále mu to nič nerobí. Stále platí rovnaké dane, rovnaké platy, rovnakú dividendu a tak ďalej.
Na cintorínoch v USA má kopec áut (majetku) ktoré tam určite už nepredá.
Že by sa mu neoplatilo ich previesť na východ Európy a predať ich čo len po 10 000€/kus.
350 000 x 10 000 = 3 500 000 000 €
https://www.google.com/maps/@34.589639,-117.3943234,99m/data=!3m1!1e3
Po prevalení obrovskej emisnej kauzy si spoločnosť sypala popol na hlavu a odkúpila späť stovky tisíc automobilov. Tie sú teraz roztrúsené na množstve miest po celej Amerike.
https://www.interez.sk/cintorin-volkswagenu-na-pusti-v-usa/?utm_campaign=1020514&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
Nandrolon
04.04.18,10:56
Asi si chcel napísať VW, lebo to kole oči...
Terezia13
04.04.18,19:02
Minulý rok ste určite zachytili v správach, že Liga proti rakovine (ktorej šéfkou je pani dr. Siracká)
vyzbierala v našich uliciach dokopy 1 mil. Eur. Super, to už je pekná čiastka ktorú môžeme vložiť do výskumu
tejto choroby. Obnoviť prístrojové zariadenie na onkologických oddeleniach na Slovensku.*
Potom prišiel dodatok. Liga proti rakovine sa rozhodla, že do výskumu sa investuje len 230 tisíc eur, 270 tisíc
do táborov pre onkologicky choré deti a 500 tisíc sa použije na informovanosť
Všimnite si za čo nás majú títo predstavitelia tejto organizácie. Rovno poviem že za debilov, lebo ináč by s
takou drzosťou a kľudom nevydali takúto správu. Kto nerozumie čo je to spomínaná investícia do
informovanosti tak len trochu im priblížim, že to je odovzdanie peňazí svojim spriateleným reklamným a PR
agentúram a samozrejme financovanie manažmentu / činovníkov na svoj chod. Prenájmy, autá, honoráre a bohvie kde si ešte ulejú peniaze ako oni hovoria v „súlade“ so zákonom. Zneužívajú už toľké roky nás všetkých na svoje obohatenie, kým chorí umierajú v strašných podmienkach. Aj ja som na začiatku prispel ale až choroba a smrť mojej mamy pred 6 rokmi mi otvorila oči okolo tohto špinavého obchodu zvaného rakovina.
Keby investovali 730 tisíc do výskumu a prístrojov a ostatné na tábory pre choré deti bolo by to prijateľné. Deti, boli ste zneužité a chodili ste po uliciach v dobrej viere že zbierate peniaze na užitočnú vec, takisto sme boli zneužití my všetci, ktorí vložili do pokladničiek čo i jeden cent. Využili na to náš strach z tejto choroby a zneužili náš súcit s chorými, ktorí si nevedia pomôcť.
O čom nás chcú informovať? O tom čo už všetci vieme? Že rakovina je smrteľná civilizačná choroba? Osvetu a vzdelanie si platíme vo svojich zderských daniach a vidíme sami, že vzdelávací systém nám upadá. Nemáme vôbec vypracovaný systém prevencie a vzdelanie detí a študentov je na veľmi nízkej úrovni v tomto smere. Spýtajte sa mladého človeka, či vie ako postupovať v prevencii aby si chránil svoje zdravie. Možno 2-ja z desiatich Vám dajú aj nejakú zmysluplnú odpoveď. Je najvyšší čas aby sme sa zamysleli a aj urobili konkrétne kroky k tomu aby sa situácia začala meniť. Cesta z toho von je a je len na nás, ako k tomuto problému pristúpime.
Ako sa budeme správať k vlastnému telu, ako sa budeme stravovať, či sa budeme aj hýbať, to je všetko na nás a
na našom rozhodnutí. Svoje zdravie má každý v rukách. Naše deti sa to môžu naučiť v škole a doma v rodine, aby neboli tak ľahko manipulované marketingom farmaceutických spoločností a inými skupinami ktoré sa chcú obohacovať. K tomu pomôže len kvalitné vzdelanie a prevencia. To všetko je len vrchol ľadovca s ktorým sa musíme popasovať, keď chceme prežiť. Pamätajte si. Všetko sa začína v našej hlave, každá jedna choroba a aj každý jeden úspech.

> Mgr. Alena Zaťková
> asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied
> Pedagogická fakulta
> Hrabovská cesta 1
> 034 01 Ružomberok
buchač
04.04.18,19:32
> Mgr. Alena Zaťková
> asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied
> Pedagogická fakulta
> Hrabovská cesta 1
> 034 01 Ružomberok

Pani Mgr. je určite absolventkou fakulty, kde si teraz prdelku zohrieva.
Kopla si ? Ej veru, kopla...
...aj ona by si zaslúžila kopanec do zadnej časti tela, lebo tak od veci napísaný názor som už dávno nečítal.

Mimochodom, tento mail (lebo sa oň jedná) sa šíri po nete už pár rokov.
Ozaj, kto je vlastne čistý ? Všade sa síce nájde niečo, čo nevyhovuje druhým.
alaya1
04.04.18,19:45
> Mgr. Alena Zaťková
> asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied
> Pedagogická fakulta
> Hrabovská cesta 1
> 034 01 Ružomberok

Pani Mgr. je určite absolventkou fakulty, kde si teraz prdelku zohrieva.
Kopla si ? Ej veru, kopla...
...aj ona by si zaslúžila kopanec do zadnej časti tela, lebo tak od veci napísaný názor som už dávno nečítal.

Mimochodom, tento mail (lebo sa oň jedná) sa šíri po nete už pár rokov.
Ozaj, kto je vlastne čistý ? Všade sa síce nájde niečo, čo nevyhovuje druhým.

ved ty 3 .sektor neuznavas, ci zmena?
buchač
04.04.18,19:49
> Mgr. Alena Zaťková
> asistentka riaditeľky Ústavu sociálnych vied
> Pedagogická fakulta
> Hrabovská cesta 1
> 034 01 Ružomberok

Pani Mgr. je určite absolventkou fakulty, kde si teraz prdelku zohrieva.
Kopla si ? Ej veru, kopla...
...aj ona by si zaslúžila kopanec do zadnej časti tela, lebo tak od veci napísaný názor som už dávno nečítal.

Mimochodom, tento mail (lebo sa oň jedná) sa šíri po nete už pár rokov.
Ozaj, kto je vlastne čistý ? Všade sa síce nájde niečo, čo nevyhovuje druhým.

ved ty 3 .sektor neuznavas, ci zmena?

....eeeee....nahaj tak.
buchač
05.04.18,05:41
#FreeMiro...



Už im dočista drbe.
bettylou
05.04.18,06:48
To, čo píšeš je ako nejaká verzia "amerického sna pre seniorov".
Realita je ovšem častokrát iná. Škoda, že niektorí "zrobení ľudia" po 50 ročnej šichte, už v určitom veku častokrát sú radi, ak zájdu bez pomoci na svoj vlastný záchod. V tom horšom prípade už iba čakajú na výmenu plienky, sediac na invalidnom vozíku, prípadne nehybne ležiac na elektrickej polohovateľnej posteli.
Čakajú, kto sa o nich postará, nakoľko niekedy majú deti vo svete, takže čakajú v domovoch pre seniorov, kde na nich opatrovateľky častokrát a vo väčšine prípadov priam kašlú.
Pre bežného 70+nika je obrovská výhra, ak býva ešte vo svojom a je si to schopný všetko sám platiť, to je už vrchol luxusu, teda platiť dom, platiť stravu, platiť lieky, teda byť úplne sebestačný.
Čo myslíš, ktorých ľudí medzi 70-90 r. života je viac v SR? Tých z tvojho príbehu, alebo tých z môjho??

Nandi, dúfam,že to nie je tvoja vízia budúcnosti, lebo ešte.... máme čas
Nandrolon
05.04.18,07:07
To, čo píšeš je ako nejaká verzia "amerického sna pre seniorov".
Realita je ovšem častokrát iná. Škoda, že niektorí "zrobení ľudia" po 50 ročnej šichte, už v určitom veku častokrát sú radi, ak zájdu bez pomoci na svoj vlastný záchod. V tom horšom prípade už iba čakajú na výmenu plienky, sediac na invalidnom vozíku, prípadne nehybne ležiac na elektrickej polohovateľnej posteli.
Čakajú, kto sa o nich postará, nakoľko niekedy majú deti vo svete, takže čakajú v domovoch pre seniorov, kde na nich opatrovateľky častokrát a vo väčšine prípadov priam kašlú.
Pre bežného 70+nika je obrovská výhra, ak býva ešte vo svojom a je si to schopný všetko sám platiť, to je už vrchol luxusu, teda platiť dom, platiť stravu, platiť lieky, teda byť úplne sebestačný.
Čo myslíš, ktorých ľudí medzi 70-90 r. života je viac v SR? Tých z tvojho príbehu, alebo tých z môjho??

Nandi, dúfam,že to nie je tvoja vízia budúcnosti, lebo ešte.... máme čas
Moja nie, ale tento stav vidievam dosť často naokolo.
Edit, samozrejme sú prípady, ktoré opisuje aj Korela, je ich ovšem menej ako môj "extrém".
Len nesúhlasím s tým, že to nie je o peniazoch. Dnes je bohužiaľ aj zdravie o peniazoch, resp. väčšina chorôb. Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája. Nikto z nich nemal "tvrdú prácu" a dosť často produktívnym vekom iba "preplával" ako nezamestnaný, PN, plná materská, viac detí.... Či už vďaka manželovému príjmu, alebo iba zo svojej lenivosti. Proste ten človek nerobil nepretržite manuálne od školy do dôchodkového veku. Samozrjme že paničky, ktoré pol života "oddychovali" majú väčšiu perspektívu sa dožiť vyššieho veku v relatívne lepšom zdraví.
Preto píšem, že takto sa nemôže mať "každý"...
vicktor
05.04.18,07:18
Potesilo ze sa oteplilo, v uliciach sa objavili minisukne. :)
bettylou
05.04.18,07:25
To, čo píšeš je ako nejaká verzia "amerického sna pre seniorov".
Realita je ovšem častokrát iná. Škoda, že niektorí "zrobení ľudia" po 50 ročnej šichte, už v určitom veku častokrát sú radi, ak zájdu bez pomoci na svoj vlastný záchod. V tom horšom prípade už iba čakajú na výmenu plienky, sediac na invalidnom vozíku, prípadne nehybne ležiac na elektrickej polohovateľnej posteli.
Čakajú, kto sa o nich postará, nakoľko niekedy majú deti vo svete, takže čakajú v domovoch pre seniorov, kde na nich opatrovateľky častokrát a vo väčšine prípadov priam kašlú.
Pre bežného 70+nika je obrovská výhra, ak býva ešte vo svojom a je si to schopný všetko sám platiť, to je už vrchol luxusu, teda platiť dom, platiť stravu, platiť lieky, teda byť úplne sebestačný.
Čo myslíš, ktorých ľudí medzi 70-90 r. života je viac v SR? Tých z tvojho príbehu, alebo tých z môjho??

Nandi, dúfam,že to nie je tvoja vízia budúcnosti, lebo ešte.... máme čas
Moja nie, ale tento stav vidievam dosť často naokolo.
Edit, samozrejme sú prípady, ktoré opisuje aj Korela, je ich ovšem menej ako môj "extrém".
Len nesúhlasím s tým, že to nie je o peniazoch. Dnes je bohužiaľ aj zdravie o peniazoch, resp. väčšina chorôb. Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája. Nikto z nich nemal "tvrdú prácu" a dosť často produktívnym vekom iba "preplával" ako nezamestnaný, PN, plná materská, viac detí.... Či už vďaka manželovému príjmu, alebo iba zo svojej lenivosti. Proste ten človek nerobil nepretržite manuálne od školy do dôchodkového veku. Samozrjme že paničky, ktoré pol života "oddychovali" majú väčšiu perspektívu sa dožiť vyššieho veku v relatívne lepšom zdraví.
Preto píšem, že takto sa nemôže mať "každý"...

šľepý nesi
Nandrolon
05.04.18,07:51
Potesilo ze sa oteplilo, v uliciach sa objavili minisukne. :)
To zase bude v mestách autohavárií a ťukancov :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
vicktor
05.04.18,08:06
ale zatial iba jedno obtiahnute tricko... :(
Žabinka
05.04.18,08:13
ale zatial iba jedno obtiahnute tricko... :(
dočkej času, holčino, ešte nie je ten správny čas..:---;):D:D
lujza.j
05.04.18,08:37
Potesilo ze sa oteplilo, v uliciach sa objavili minisukne. :)
Viki..ved fukni si aj ty...nebudu len uliciach...ale aj na tebe:D...nech sa aj my potesime:---
Ing. Ľubomír Janoška
05.04.18,09:41
Oliwa
05.04.18,12:59
Potesilo ze sa oteplilo, v uliciach sa objavili minisukne. :)
Viki..ved fukni si aj ty...nebudu len uliciach...ale aj na tebe:D...nech sa aj my potesime:---
Mini aj obtiahnuté tričko - demoverzia: ;):D
misoft
05.04.18,13:54
#FreeMiro...



Už im dočista drbe.
No čo už - na každú onú bude #*********
buchač
05.04.18,14:01
Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája.

Spája ich aj niečo iné...pôvod, rasa, náboženstvo.
Nandrolon
05.04.18,14:18
Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája.

Spája ich aj niečo iné...pôvod, rasa, náboženstvo.
Ale o tom je zakazane pisat, tak az ta zidia v noci nepodpalia! :-)))
misoft
05.04.18,14:20
Kuwa.... letefón mi nabral nejakú skrytú aplikáciu. Nejaká FOTA v nejakom launcheri. Antivírus ju vždy detegoval, ja som zakázal, ale o 5 minút znova sa objavila (svynna jenna). Ani ten všemocný malwarebytes (android) sa jej nezbavil. A potom som si všimol, že si to zapínalo a vypínalo WiFi, kedy sa jej zachcelo.
Takže - letefón do výrobných nastavení pošiel. Niektoré aplikácie v čudu (ale Google Play si ich pamätal), všetko svoje bolo na cloude - takže len základné nastavenia a ostatné sa samo dopchalo do mobilu. A ten tak spomalil, že sa ani pracovať s nim nedalo.
Ale je divné, že to Google Play protect nezistil.....
bettylou
05.04.18,16:00
Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája.

Spája ich aj niečo iné...pôvod, rasa, náboženstvo.
Ale o tom je zakazane pisat, tak az ta zidia v noci nepodpalia! :-)))
aj jazyk a spoločné hodnoty
Terezia13
05.04.18,17:40
:o
korela
05.04.18,18:09
Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája.

Spája ich aj niečo iné...pôvod, rasa, náboženstvo.
Ale o tom je zakazane pisat, tak az ta zidia v noci nepodpalia! :-)))
aj jazyk a spoločné hodnoty
A vám sa čo také prihodilo, že som dnes na pretrase? Až mi je to po prvé komičnô a po druhé, triafate vedľa. Nikto by z vás so mnou život nemenil. Ale na to ešte niekto, žiaľ, nedorástol. Iba na domnienky.
Keď napíšem, že má niekto košaté myšlienky, tak si myslí, že ho diagnostikujem. :-) Víc četby by to chcelo.

A Bettylou, ..."aj jazyk a spoločné hodnoty", čo si mám pod tým predstaviť? Lebo netuším.
alaya1
05.04.18,19:31
Dnes ma prekvapili v SLSP, ked som oznamila, ze beriem prec osobny aj firemny ucet- nemali ani najmensiu snahu mi ponuknut nieco, aby som neodisla. a to sa jedna o 4 ucty :).
buchač
05.04.18,20:02
Dnes ma prekvapili v SLSP, ked som oznamila, ze beriem prec osobny aj firemny ucet- nemali ani najmensiu snahu mi ponuknut nieco, aby som neodisla. a to sa jedna o 4 ucty :).
Hehehe...neber osobne, ale čo z takých účtov, kde nič nie je ? ;) :D
bettylou
06.04.18,04:51
Vidím a aj poznám takých o ktorých píše Korela. Jedno ich však spája.

Spája ich aj niečo iné...pôvod, rasa, náboženstvo.
Ale o tom je zakazane pisat, tak az ta zidia v noci nepodpalia! :-)))
aj jazyk a spoločné hodnoty
A vám sa čo také prihodilo, že som dnes na pretrase? Až mi je to po prvé komičnô a po druhé, triafate vedľa. Nikto by z vás so mnou život nemenil. Ale na to ešte niekto, žiaľ, nedorástol. Iba na domnienky.
Keď napíšem, že má niekto košaté myšlienky, tak si myslí, že ho diagnostikujem. :-) Víc četby by to chcelo.

A Bettylou, ..."aj jazyk a spoločné hodnoty", čo si mám pod tým predstaviť? Lebo netuším.

Som si ja nevšimla,že to ty. Som len na tú časť reagovala, že čo môžu mať ešte spoločné. Predstav si pod tým čo chceš. lóve, slobodu, istoty, ...Z toho sa nestrieľa. Osobne som to vôbec nemyslela. :)
vicktor
06.04.18,07:40
čo z takých účtov, kde nič nie je ? ;) :D
Naopak, banky za vklady aj nulovo urocene platia zaporne sadzby NBS za povinne minimalne rezervy.
Preto su nerady ak niekto vela ulozi, naopak - chudobnych co padnu do debetu alebo beru pozicky, ti su zlata bana, takych lakaju.
Nandrolon
06.04.18,07:43
Pre banku je tvoj dlh aktívum, tvoje peniaze sú pre banky pasíva, asi tak.
buchač
06.04.18,07:58
Naopak,

Kurňa...to čo má byť ?
Prednáška z ekonomiky ? Nepotrebujem...

Základ nie je ten účet...tu ide/išlo o taký poddžub v rámci slušnosti.
Nie môj účet/ty...každý robí so svojimi peniazmi, čo len chce.
Zvyšok nechávam bokom.
Žabinka
06.04.18,08:49
vicktor
06.04.18,08:56
Zabinka, ale zarmutilo ci potesilo ???
Žabinka
06.04.18,08:59
len konštatujem..;)
Žabinka
06.04.18,09:02
nebol to človek, ku ktorému by som mohla niečo povedať.. niečo pekné, myslím.. ale aj tak, 60 rokov, to ešte nie je vek na zomieranie..
Nandrolon
06.04.18,09:02
len konštatujem..;)
už to tu je v príslušnej téme od Tweety
Nandrolon
06.04.18,10:00
nebol to človek, ku ktorému by som mohla niečo povedať.. niečo pekné, myslím.. ale aj tak, 60 rokov, to ešte nie je vek na zomieranie..
Je/nie je. Niekto by chcel žiť 200 rokov, ale taký "umretý 29-tnik" by bol rád aj za tých 60.
Za poslednú dobu /pár mesiacov/ umrelo v mojom meste veľa ľudí vo veku 25-45 rokov, a tí určite tiež chceli žiť dlhšie.
jar88
06.04.18,11:21
nebol to človek, ku ktorému by som mohla niečo povedať.. niečo pekné, myslím.. ale aj tak, 60 rokov, to ešte nie je vek na zomieranie..
Je/nie je. Niekto by chcel žiť 200 rokov, ale taký "umretý 29-tnik" by bol rád aj za tých 60.
Za poslednú dobu /pár mesiacov/ umrelo v mojom meste veľa ľudí vo veku 25-45 rokov, a tí určite tiež chceli žiť dlhšie.
Niečo podobné som zistil koncom minulého roku aj ja.:---
Potreboval som niečo od jedného bývalého kamaráta, ale mal zrušený telefón. Tak som zašiel do jeho dediny a spýtal sa tam krčmárky, či mi nevie povedať, kde ten Dušan býva. Čo ten? Jáj, veď ten je už najmenej 10 rokov pod zemou. Tak som sa opýtal, čo sa mu stalo, veď bol ešte mladý a naviac aj zdravý. A ona na to, že "šak rakovina". No a naviac, do roka zomrel na rakovinu aj jeho mladší brat.
-----------------------------------------------------
Obehol som ešte pár takých kamošov z mokrej štvrti a nakoniec som zistil, že z trinástich, jedenásť zomrelo na rakovinu a dvaja na infarkt.
Všetci v priebehu posledných desať rokov a vo veku od 40 do 50 rokov. No a všetci skapali rovnako, ako ten Paška v nemocnici. Priamo pod kontrolou odborníka.:D
Naviac, všetci kupovali štátne kšefty a všetci brali úplatok, ako pracovnú metódu. (Dať úplatok je šikovnosť a nie nemorálnosť.)
Dodatočne doplnené 7.4.2018
Myslím že z kontextu vety by mohlo byť každému jasné, že som napísal, že nie podľa mňa, bolo dať úplatok šikovnosťou, ale podľa nich to bolo šikovnosťou. Ja som im vždy tvrdil, že je to úbohosť a nemorálnosť. Napokon práve preto som s nimi spoluprácu a všetky vzťahy ukončil.
Nandrolon
06.04.18,11:32
Tú mínusku máš odo mňa a nebude posledná. Myslím, že tvoj príspevok by sa krásne začlenil do diskusie na topky.sk, ktorú som dnes čítal.
A zaujíma ma, aké zručnosti či už mentálne alebo fyzické sú potrebné na "danie úplatku", keďže podľa teba je to "šikovnosť"? Ja si myslím, že stačia základné fyzické predpoklady, teda "nemať odrezané" obidve ruky. Ale zrejme vieš niečo viac ako my ostatní. A áno, úplatky z princípu nedávam, aj keď vopred viem, že budem čakať 2 x tak dlho alebo že STK neprejdem hoci len kvôli zle nastavenému svetlu.
pavol54
06.04.18,11:36
nebol to človek, ku ktorému by som mohla niečo povedať.. niečo pekné, myslím.. ale aj tak, 60 rokov, to ešte nie je vek na zomieranie..
Je/nie je. Niekto by chcel žiť 200 rokov, ale taký "umretý 29-tnik" by bol rád aj za tých 60.
Za poslednú dobu /pár mesiacov/ umrelo v mojom meste veľa ľudí vo veku 25-45 rokov, a tí určite tiež chceli žiť dlhšie.
Niečo podobné som zistil koncom minulého roku aj ja.:---
Potreboval som niečo od jedného bývalého kamaráta, ale mal zrušený telefón. Tak som zašiel do jeho dediny a spýtal sa tam krčmárky, či mi nevie povedať, kde ten Dušan býva. Čo ten? Jáj, veď ten je už najmenej 10 rokov pod zemou. Tak som sa opýtal, čo sa mu stalo, veď bol ešte mladý a naviac aj zdravý. A ona na to, že "šak rakovina". No a naviac, do roka zomrel na rakovinu aj jeho mladší brat.
-----------------------------------------------------
Obehol som ešte pár takých kamošov z mokrej štvrti a nakoniec som zistil, že z trinástich, jedenásť zomrelo na rakovinu a dvaja na infarkt.
Všetci v priebehu posledných desať rokov a vo veku od 40 do 50 rokov. No a všetci skapali rovnako, ako ten Paška v nemocnici. Priamo pod kontrolou odborníka.:D
Naviac, všetci kupovali štátne kšefty a všetci brali úplatok, ako pracovnú metódu. (Dať úplatok je šikovnosť a nie nemorálnosť.)
Ty si ten čo minule kritizoval tvoj kamoš bjuty v súvislosti s vyjadreniami diskutujúcich na pravde k úmrtiu herca Labudu boli všelijaké hodnotenia ale ani jeden nenapísal že "skapal" ako ty teraz čo si ty za "človeka" . Rodičia ťa vychovali ako hovädo
bettylou
06.04.18,12:09
Tú mínusku máš odo mňa a nebude posledná. Myslím, že tvoj príspevok by sa krásne začlenil do diskusie na topky.sk, ktorú som dnes čítal.
A zaujíma ma, aké zručnosti či už mentálne alebo fyzické sú potrebné na "danie úplatku", keďže podľa teba je to "šikovnosť"? Ja si myslím, že stačia základné fyzické predpoklady, teda "nemať odrezané" obidve ruky. Ale zrejme vieš niečo viac ako my ostatní. A áno, úplatky z princípu nedávam, aj keď vopred viem, že budem čakať 2 x tak dlho alebo že STK neprejdem hoci len kvôli zle nastavenému svetlu.

Máš si svetlá nastavovať poriadne :D
misoft
06.04.18,14:49
misoft
06.04.18,14:52
Niečo podobné som zistil koncom minulého roku aj ja.:---
Potreboval som niečo od jedného bývalého kamaráta, ale mal zrušený telefón. Tak som zašiel do jeho dediny a spýtal sa tam krčmárky, či mi nevie povedať, kde ten Dušan býva. Čo ten? Jáj, veď ten je už najmenej 10 rokov pod zemou. Tak som sa opýtal, čo sa mu stalo, veď bol ešte mladý a naviac aj zdravý. A ona na to, že "šak rakovina". No a naviac, do roka zomrel na rakovinu aj jeho mladší brat.
-----------------------------------------------------
Obehol som ešte pár takých kamošov z mokrej štvrti a nakoniec som zistil, že z trinástich, jedenásť zomrelo na rakovinu a dvaja na infarkt.
Všetci v priebehu posledných desať rokov a vo veku od 40 do 50 rokov. No a všetci skapali rovnako, ako ten Paška v nemocnici. Priamo pod kontrolou odborníka.:D
Naviac, všetci kupovali štátne kšefty a všetci brali úplatok, ako pracovnú metódu. (Dať úplatok je šikovnosť a nie nemorálnosť.)

Hmmm.... niečo sa rysuje..... žeby toto? Teraz si TY v poradí...... (čo pre niekoho bude škoda, ale nie pre Poradu....)