alaya1
06.04.18,16:54
http://www.topky.sk/cl/100535/1701357/MIMORIADNA-SPRAVA-Zomrel-Pavol-Paska---60---Nahla-smrt-v-aute-
Hmmmm..... žeby karma? Za CT a svoju famíliu v KE?
Ze nieco take mozes napisat!!. Aky bol taky bol- bol to mlady clovek!. O mrtvom bud nic, alebo len dobre....
misoft
06.04.18,15:06
Ze nieco take mozes napisat!!. Aky bol taky bol- bol to mlady clovek!. O mrtvom bud nic, alebo len dobre....
Ale môžem, môžem - len konštatujem.
Kto ho vie, koľko si ja niekedy tam hore na seba vypočujem. A čo urobím? Už nič.
Nandrolon
06.04.18,16:30
Alaya, 60r. clovek moze byt vsetko mozne, len nie mlady. To sebaukludnovanie je dost smiesne. Netvrdim, ze 60-tnik je uz starec nad hrobom, ale mlady uz kazdopadne nieje. Ale ak si chcela napisat "mlady dedko" tak to je akceptovatelne, nakolko vacsina 60tnikov su uz stari rodicia.
alaya1
06.04.18,16:37
Alaya, 60r. clovek moze byt vsetko mozne, len nie mlady. To sebaukludnovanie je dost smiesne. Netvrdim, ze 60-tnik je uz starec nad hrobom, ale mlady uz kazdopadne nieje. Ale ak si chcela napisat "mlady dedko" tak to je akceptovatelne, nakolko vacsina 60tnikov su uz stari rodicia.

Nemam potrebu s tebou polemizovat na slovickach. Kto chcel, pochopil.
buchač
06.04.18,17:15
polemizovat na slovickach

Zlatá...;)
Nandrolon
06.04.18,17:24
Alaya, 60r. clovek moze byt vsetko mozne, len nie mlady. To sebaukludnovanie je dost smiesne. Netvrdim, ze 60-tnik je uz starec nad hrobom, ale mlady uz kazdopadne nieje. Ale ak si chcela napisat "mlady dedko" tak to je akceptovatelne, nakolko vacsina 60tnikov su uz stari rodicia.

Nemam potrebu s tebou polemizovat na slovickach. Kto chcel, pochopil.
Ani ja :-)))))))
bjuty smis
07.04.18,04:52
Niekde som cital, ze
O mrtvych len v dobrom
Je heslo zlodejov......
jar88
07.04.18,04:54
Tú mínusku máš odo mňa a nebude posledná. Myslím, že tvoj príspevok by sa krásne začlenil do diskusie na topky.sk, ktorú som dnes čítal.
A zaujíma ma, aké zručnosti či už mentálne alebo fyzické sú potrebné na "danie úplatku", keďže podľa teba je to "šikovnosť"? Ja si myslím, že stačia základné fyzické predpoklady, teda "nemať odrezané" obidve ruky. Ale zrejme vieš niečo viac ako my ostatní. A áno, úplatky z princípu nedávam, aj keď vopred viem, že budem čakať 2 x tak dlho alebo že STK neprejdem hoci len kvôli zle nastavenému svetlu.

Prečítaj si ten príspevok ešte raz a pokús sa pri tom čítaní pochopiť čo vlastne čítaš.
------------------------
Naviac so všetkými trinástimi som skončil, akonáhle mi ponúkli podieľať sa na tých sprostých kšeftoch. A neboli to kšefty v hodnote úplatku na STK.
Naviac v tom príspevku sa jednalo o super zdravých chlapov. Nikto z nich nemal žiadnu chorobu, ale zároveň prišla doba, kedy sa začalo dosť často riešiť prevenciu proti rakovine.:)
kopretinka
07.04.18,08:22
skoro rok som žiadala polovičku,aby odpratal odpad z pivnice do zberného dvora....a on mi dnes pošle opitého bezďáka,ktorý váži 30kilo aj s botami......batériu v auta nevedel zdvihnúť,a potom ešte padol dolu schodami........takže všetok bordel tam zase ostal zase do neviem kedy.......
bjuty smis
07.04.18,08:25
plus pribudol bezdomovec :)
bjuty smis
07.04.18,08:45
[QUOTE="Žabinka"]nebol to človek, ku ktorému by som mohla niečo povedať.. niečo pekné, myslím.. ale aj tak, 60 rokov, to ešte nie je vek na zomieranie..

-----------------------------------------------------
Obehol som ešte pár takých kamošov z mokrej štvrti a nakoniec som zistil, že z trinástich, jedenásť zomrelo na rakovinu a dvaja na infarkt.
Všetci v priebehu posledných desať rokov a vo veku od 40 do 50 rokov. No a všetci skapali rovnako, ako ten Paška v nemocnici. Priamo pod kontrolou odborníka.:D
Naviac, všetci kupovali štátne kšefty a všetci brali úplatok, ako pracovnú metódu. (Dať úplatok je šikovnosť a nie nemorálnosť.)
Ty si ten čo minule kritizoval tvoj kamoš bjuty v súvislosti s vyjadreniami diskutujúcich na pravde k úmrtiu herca Labudu boli všelijaké hodnotenia ale ani jeden nenapísal že "skapal" ako ty teraz čo si ty za "človeka" . Rodičia ťa vychovali ako hovädo

napísali tam ovela horšie, ako skapal...
a desiatky , nie že ani jeden...
kopretinka
07.04.18,09:13
skoro rok som žiadala polovičku,aby odpratal odpad z pivnice do zberného dvora....a on mi dnes pošle opitého bezďáka,ktorý váži 30kilo aj s botami......batériu v auta nevedel zdvihnúť,a potom ešte padol dolu schodami........takže všetok bordel tam zase ostal zase do neviem kedy.......
a tú mínusku mám akože za čo?????????? že separujem odpad a dávam možnosť bezdomovcovi si zarobiť nejaké peniaze???
kopretinka
07.04.18,09:14
plus pribudol bezdomovec :)
akože pribudol? on je už dávno.
bjuty smis
07.04.18,09:15
ja som ti dal plusku

tá mínuska nie je za názor, ....ber to tak, že niekto ťa tajne miluje :))
kopretinka
07.04.18,09:16
ešte som dostala mínusku aj v téme pre pamätníkov,no paráda
Dáša_
07.04.18,09:29
tak ja neviem, nebol ten pán aj spoluvlastníkom záchraniek? Minimálne tým v pozadí?
Ak áno, tak je v tom prípade ironické, že nevolali záchranku, ale do nemocnice išiel osobným autom. Aj ked s lekárom, predsa len by tie záchranky mali mať lepšie vybavenie....
Alebo žeby vedel, prečo záchranky nevolat?

A čo sa smrti týka, je spravodlivá. Nepomôžu ani peniaze, ani moc, ani postavenie. Príde pre každého z nás. Bez ohľadu na to, či sme dokončili to, čo sme si naplánovali.
Občas jej samozrejme aj trochu pomôžeme. Ale to je o inom.

Teraz mi napadá, že to je už druhy Košičan, čo napriek peniazom srdce nevydržalo. Nepomohli.

Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ). Pamätám si, jak nám kaplán rozprával príbeh o Alexandrovi Veľkom. Pred smrťou mal vraj želanie, aby mu z rakve vyložili otvorené ruky von. Aby všetci videli, že nič sz nazhromaždeného bohatstva si nezobral so sebou.
Neviem samozrejme, či je to pravdivý príbeh alebo iba legenda. Ale pravdou je, že tie slová platia aj dnes. A platiť budú aj kedykoľvek v budúcnosti.
Tweety
07.04.18,10:27
plus pribudol bezdomovec :)
akože pribudol? on je už dávno.
Isto tým pribudol myslel, že pribudol v pivnici.
buchač
07.04.18,10:40
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
Tweety
07.04.18,11:00
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
Aha ho, zvedavca.
buchač
07.04.18,11:04
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
Tak už aj ty si zvedavec?
Zvedavá si len ty...dokonca sa (občas na šuťáku) pýtaš na dosť osobné veci.
Ja sa interesujem, nakoľko po (prípadnej) odpovedi mám pripravenú odpoveď.
Tweety
07.04.18,11:06
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
Tak už aj ty si zvedavec?
Zvedavá si len ty...dokonca sa (občas na šuťáku) pýtaš na dosť osobné veci.
Ja sa interesujem, nakoľko po (prípadnej) odpovedi mám pripravenú odpoveď. To je tvoj pohľad na moje prípadné otázky. Ak by nechceli odpovedať, info by nedali. To je každeho osobná vec. Ale nebudem sa o tom s tebou naťahovať, je tu kopec príspekov, dôkazov o tom, na čo všetko si zvedavý ty.
A vek nie je osobná vec?
Dáša_
07.04.18,11:06
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
cca 72-79
buchač
07.04.18,11:15
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
cca 72-79

Ja nič....ja len preto, že pár rokov pred uvedenými som chodil tiež na náboženstvo (na neuverenie, však ;))...mám za sebou aj birmovku.
No na to náboženstvo som/sme chodil na do ZŠ, po vyučovaní....normálka oficiálne.

Takže ???
Dáša_
07.04.18,11:22
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
cca 72-79

Ja nič....ja len preto, že pár rokov pred uvedenými som chodil tiež na náboženstvo (na neuverenie, však ;))...mám za sebou aj birmovku.
No na to náboženstvo som/sme chodil na do ZŠ, po vyučovaní....normálka oficiálne.

Takže ???

tajne preto, lebo učitelia nikdy mame nevzali prihlášku. Mne to neprezradili, tak som chodila. A samozrejme mám aj birmovku :)
Sestra (mladšia) napríklad nemala také šťastie - mali v triede syna štb-ka a ten sa verejne sťažoval, že tam chodí. Muselo sa to riešiť.
buchač
07.04.18,11:25
Muselo sa to riešiť.
Iba ak tak.
Dáša_
07.04.18,11:29
Muselo sa to riešiť.
Iba ak tak.

No to vieš, poučenie z krízového vývoja po XIV zjazde strany sa už muselo naplno realizovať v praxi... Takže mnohé veci sa riešili oveľa prísnejšie ako 10 rokov dozadu...
kopretinka
07.04.18,13:14
plus pribudol bezdomovec :)
akože pribudol? on je už dávno.
Isto tým pribudol myslel, že pribudol v pivnici.
ale čoby....pozviechal sa a odkráčal......
pavol54
07.04.18,15:19
Kedysi dávno pradávno som chodila na náboženstvo. (ano, ešte počas socializmu a vlastne tajne, bez prihlášky :D ).
Zvedavá otázka..." Dáš rok toho pradávna ?"
cca 72-79

Ja nič....ja len preto, že pár rokov pred uvedenými som chodil tiež na náboženstvo (na neuverenie, však ;))...mám za sebou aj birmovku.
No na to náboženstvo som/sme chodil na do ZŠ, po vyučovaní....normálka oficiálne.

Takže ???
asi si býval v správnom okrese, mne tiež nikto nerobil problémy, dokonca som ako lampasák bol v kostole ako krstný otec, záviselo na tom kde boli akí aktívni okresní funkcionári.
pavol54
07.04.18,15:20
Muselo sa to riešiť.
Iba ak tak.

No to vieš, poučenie z krízového vývoja po XIV zjazde strany sa už muselo naplno realizovať v praxi... Takže mnohé veci sa riešili oveľa prísnejšie ako 10 rokov dozadu...
"poučenie po XIII zjazde"
misoft
08.04.18,18:50
Dnes ma prekvapili v SLSP, ked som oznamila, ze beriem prec osobny aj firemny ucet- nemali ani najmensiu snahu mi ponuknut nieco, aby som neodisla. a to sa jedna o 4 ucty :).

A to ti ani toho
https://is3-ssl.mzstatic.com/image/thumb/Purple128/v4/86/5e/c6/865ec6c5-ffec-604c-1303-c200e8167004/AppIcon_SK-1x_U007emarketing-0-0-GLES2_U002c0-512MB-sRGB-0-0-0-85-220-0-0-0-6.png/246x0w.jpg
neponúkali?
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---
buchač
08.04.18,19:01
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.
lujza.j
08.04.18,19:32
Ježiši....tajne som dufala..ze budem bez džordža na starom...
kopretinka
08.04.18,20:08
ja už mám džordža.........iba som sa chcela pozrieť,že ako to vyzerá,ale nemala som pri sebe grid kartu,tak som nedokončila registráciu......potom som išla cez PC do internetbankingu a normálne mi ho zrušili,že už mám džordža,tak že nemám viac prístup..... :eek: Tak som si musela tú apku nainštalovať a zaregistrovať sa. Napriek tomu,že používanie džordža je bezplatné a nemám už prístup do klasického internetbankingu,aj tak mi každý mesiac strhnú za internetbanking poplatok.
misoft
08.04.18,20:36
ja už mám džordža.........iba som sa chcela pozrieť,že ako to vyzerá,ale nemala som pri sebe grid kartu,tak som nedokončila registráciu......potom som išla cez PC do internetbankingu a normálne mi ho zrušili,že už mám džordža,tak že nemám viac prístup..... :eek: Tak som si musela tú apku nainštalovať a zaregistrovať sa. Napriek tomu,že používanie džordža je bezplatné a nemám už prístup do klasického internetbankingu,aj tak mi každý mesiac strhnú za internetbanking poplatok.
Tomu sa vraví "bomba kšeft".... účtujú i to, čo nedávajú.... pred XX rokmi som od SLSP odišiel, keď nevedeli 3 týždne vyriešiť problém s účtom....
buchač
08.04.18,20:50
ja už mám džordža.........iba som sa chcela pozrieť,že ako to vyzerá,ale nemala som pri sebe grid kartu,tak som nedokončila registráciu......potom som išla cez PC do internetbankingu a normálne mi ho zrušili,že už mám džordža,tak že nemám viac prístup..... :eek: Tak som si musela tú apku nainštalovať a zaregistrovať sa. Napriek tomu,že používanie džordža je bezplatné a nemám už prístup do klasického internetbankingu,aj tak mi každý mesiac strhnú za internetbanking poplatok.
Tomu sa vraví "bomba kšeft".... účtujú i to, čo nedávajú.... pred XX rokmi som od SLSP odišiel, keď nevedeli 3 týždne vyriešiť problém s účtom....

KTO povedal, že Georg je bezplatný ???
KTO povedal, že aj internetbanking SLSP je/bol bezplatný ?
KTO povie, že ktorá banka poskytuje bezplatne služby ?

Odpoveď je vo všetkých prípadoch rovnaká.
Bezplatné služby MOŽU byť poskytnuté...ale za určitých podmienok.
buchač
09.04.18,04:31
mBank je bezplatny - bez podmienok

KTO povedal ?
TY ?...tak to je príliš málo...

PREŠTUDUJ... https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=https://www.mbank.sk/pomoc/sadzobnik/aktualny-sadzobnik.pdf
---------------------------------
Banka, ktorá nemá pobočku, ale len nejaké kiosky ?...to nie je u mňa banka.
Banka, v ktorej klient nemá možnosť vložiť OSOBNE svoje love na účet ?...to nie je u mňa banka.
Viď :

Ako si môžem vložiť peniaze na moje mKonto?

Vklady je najlepšie vykonávať bezhotovostným prevodom, napríklad požiadať zamestnávateľa o zasielanie mzdy priamo na účet v mBank. Hotovostné vklady v prospech svojho účtu mKonto môžete vykonať hneď niekoľkými spôsobmi:
- vkladom hotovosti na svoj účet v inej banke a následne prevodom v prospech účtu mKonto,
- vkladom hotovosti na pobočke ktorejkoľvek banky, ktorá takúto službu poskytuje priamo v prospech mKonto,
- vkladom na ktorejkoľvek pošte formou Poštového peňažného poukazu na účet .

Za vykonanie vkladu hradí klient poplatok podľa Cenníka tej organizácie, ktorej služby pre vykonanie vkladu využije.
vicktor
09.04.18,07:52
Pozrel som demo Dzordza, ale neaktivoval, nepacil sa mi. Predpokladal som ze nejaky rok este nebude povinny.
Ale prisiel mail zo SLSP: "...prosím, prejdite teraz do Georgea – novej vylepšenej verzie Internetbankingu.
Odporúčame Vám urobiť to teraz, najneskôr však do 18. 4. 2018, keďže starú verziu Internetbankingu postupne prestávame poskytovať.
Technické vypnutie starej verzie Internetbaningu sa uskutoční 3. 6. 2018.
Od 4.6.2018 je Vám k dispozícii už len George."

Co bude medzi 18.4. a 3.6. ?
vicktor
09.04.18,08:07
mBank je bezplatny - bez podmienok
Iba ak sa upokojis s uctami bez karty - ta je s podmienkami, aj ked lahko splnitelnymi.



Banka, ktorá nemá pobočku, ale len nejaké kiosky ?...to nie je u mňa banka.
Banka, v ktorej klient nemá možnosť vložiť OSOBNE svoje love na účet ?...to nie je u mňa banka.
Taka ECB alebo Bank of England su uplne mizerne nebankovky...
Žabinka
09.04.18,08:16
neviem či ma to rozčúlilo, potešilo, alebo sa mi to len stalo, ale pred chvíľou som mala telefonát z DU, že od 1/2018 sa Záznam o MV z IČŠ podáva na štrukturovanom tlačive ktoré sa na stránke FS.. o tom som vôbec nevedela, ja som stále podávala moju tabulečku vo všeobecnom podaní.. tak som si dala tú námahu, a pozrela som spätne archív oznamov, a našla som jedine toto https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_tlaciva-platne-od-1-1-2018/bc ale tu sa o tom nepíše..:cool: tak to ma asi prekvapilo, že sa tam píše o kadejakých somarinách, že colníci spálili dodávku nelegálnych tovarov, čo neviem koho zaujíma, ale takéto podstatné veci tam nie sú..
misoft
09.04.18,08:19
neviem či ma to rozčúlilo, potešilo, alebo sa mi to len stalo, ale pred chvíľou som mala telefonát z DU, že od 1/2018 sa Záznam o MV z IČŠ podáva na štrukturovanom tlačive ktoré sa na stránke FS.. .................................................. ............... tak to ma asi prekvapilo, že sa tam píše o kadejakých somarinách, že colníci spálili dodávku nelegálnych tovarov, čo neviem koho zaujíma, ale takéto podstatné veci tam nie sú..
Ale veď to je predsa ich účelom.... naďalej buzerovať podmienkami, ktoré často ani nezverejnia....
buchač
09.04.18,10:52
Sadzobnik je pre tych co mBank nepoznaju. Ja ju vyuzivam BEZPLATNE 8 rokov. Tak si len kludne plat poplatky v svojej super banke

Bezplatne ako bezplatne...ale šak maj si svoju pravdu, ktorú chceš mať vždy a stále.

Jedno je isté...nič nie je ale zadarmo...čiže aj to bezplatné VEDENIE (dôležité slovo) má svoje negatíva.

Mimochodom, ako vieš, že ja platím nejaké poplatky ?
kopretinka
09.04.18,12:32
1.KTO povedal, že Georg je bezplatný ???
2.KTO povedal, že aj internetbanking SLSP je/bol bezplatný ?
3.KTO povie, že ktorá banka poskytuje bezplatne služby ?
Odpoveď je vo všetkých prípadoch rovnaká.
Bezplatné služby MOŽU byť poskytnuté...ale za určitých podmienok.

1. tvrdili,keď som si ho prezerala
2.to tu nikto netvrdil,ale ja som mala v balíku zadarmo,bez balíka za 1,- euro
3.bezplatnú som mala zuno,iba výber bol spoplatnený,ale ja som nevyberala cez zuno,takže pre mňa bola BEZPLATNÁ.že to ty nepovažuješ za banku je tvoja vec.
Za rovnakých podmienok som prešla do Tatrabanky,nevyberám hotovosť,takže pre mňa je bezplatná.
vicktor
09.04.18,12:55
Po prechode zo Zuna do TB je bezplatne obdobie 3 roky, potom podla standardnych podmienok.
lujza.j
09.04.18,13:19
Ze vas to bavi sa tu dotahovat o bankach...kazdy nech si ma love kde chce...napr.moj chlap v de:D
buchač
09.04.18,13:30
Ze vas to bavi sa tu dotahovat o bankach...kazdy nech si ma love kde chce...napr.moj chlap v de:D
Šak sa je potrebné na niečom doťahovať....či ? Šak inak by bola nuda...či ?

No fasa...už je jasné, prečo pravidelne chodíš/te do DE...šak looove vybrať - hotovosť, aby ste v Rakúsku mohli míňať. ;) :D :D :D
alaya1
09.04.18,13:33
Sadzobnik je pre tych co mBank nepoznaju. Ja ju vyuzivam BEZPLATNE 8 rokov. Tak si len kludne plat poplatky v svojej super banke

Bezplatne ako bezplatne...ale šak maj si svoju pravdu, ktorú chceš mať vždy a stále.

Jedno je isté...nič nie je ale zadarmo...čiže aj to bezplatné VEDENIE (dôležité slovo) má svoje negatíva.

Mimochodom, ako vieš, že ja platím nejaké poplatky ?
Buchac v sporitelni plati kazdy dokonca aj seniori ak nesplnas ich podmienky,aby si neplatil a tie su teda sakra nrvyhodne oproti inym bankam. Mne v inej poskytli sluzby, ktore mi vyhovuju, kazdy ma na vyber. V sporitelni lubia tych s uvermi, cim viac, tym je oblubenejsi a poradca za takeho klienta inkasuje. Mna dnes potesilo krasne pocasie rak uzivajte Poradu ja uzivam chalupu.
buchač
09.04.18,13:51
Sadzobnik je pre tych co mBank nepoznaju. Ja ju vyuzivam BEZPLATNE 8 rokov. Tak si len kludne plat poplatky v svojej super banke

Bezplatne ako bezplatne...ale šak maj si svoju pravdu, ktorú chceš mať vždy a stále.

Jedno je isté...nič nie je ale zadarmo...čiže aj to bezplatné VEDENIE (dôležité slovo) má svoje negatíva.

Mimochodom, ako vieš, že ja platím nejaké poplatky ?
Buchac v sporitelni plati kazdy dokonca aj seniori ak nesplnas ich podmienky,aby si neplatil a tie su teda sakra nrvyhodne oproti inym bankam. Mne v inej poskytli sluzby, ktore mi vyhovuju, kazdy ma na vyber. V sporitelni lubia tych s uvermi, cim viac, tym je oblubenejsi a poradca za takeho klienta inkasuje. Mna dnes potesilo krasne pocasie rak uzivajte Poradu ja uzivam chalupu.

ALE šak mi dajte pokoj !!!
Tvrdím, presviedčam, alebo nebodaj nútim niekoho na klientstvo v nejakej banke ?

Ja som len zareagoval na Georga, že bude v platnosti čo nevidieť.
Nie ja som začal s poplatkami.

Ak už spomínaš podmienky na neplatenie za VEDENIE účtu v SLSP, tak platí :
- tri trvalé platby
- platby kartou mesačne 200€

Úver ?
mBank robí reklamu na hypotéky - prenos. Schválne som si ju pred pár týždňami pozrel.
Ak by som si svoju hypo preniesol, tak platím vyššiu sumu...a nie nejakú úsporu by som mal.

Poradca inkasuje za klienta smiešne peniaze...minule som práve na túto tému videl šot.
------------------------

Mňa teší chalupa už mesiac...zima, sneh...nič ma nezlomí v tej duši chalupárskej. ;)
Svítičko svííííti...mám všetko v ríííípaži. :D
lujza.j
09.04.18,14:13
Ze vas to bavi sa tu dotahovat o bankach...kazdy nech si ma love kde chce...napr.moj chlap v de:D
Šak sa je potrebné na niečom doťahovať....či ? Šak inak by bola nuda...či ?

No fasa...už je jasné, prečo pravidelne chodíš/te do DE...šak looove vybrať - hotovosť, aby ste v Rakúsku mohli míňať. ;) :D :D :D
Buchi...hotovost..sa da aj tutok...len poplatok:D..ale vzdy to poriesime ak nahodou potrebuje keš....inak v de bez poplatku...
Jaj veru by som isla ..zas kuk:--- ale otvaraju novu prevadzku....tak zas az vianocne trhy :)
Buchi verim keby si bol tu...tiez by si v at nakupoval....
vicktor
10.04.18,06:02
Kto chce usetrit poplatok za vyber, nech cestuje do Nemecka. :)
lujza.j
10.04.18,08:24
Viki ty ma necitas...to je kazdeho volba kde ma svoje love:)niekto s keš..niekto bez....iba s kartou....zas 4 korunky za vyber..keby islo o zivot:D
Tweety
10.04.18,08:25
lujza.j
10.04.18,08:53
Ani prvy ani posledny krat....
misoft
10.04.18,08:58
Ešte sa dočkáme, že tá doba nebude 5 rokov, ale len 5 dní, aby sa to mohlo skartovať.....
A keď to pôjde takto ďalej, z 5-tich dní sa stane 5 hodín, potom 5 minút a ku koncu 5 sekúnd....
A výsledkom nakoniec bude 5 žmurknutí pravým okom na "nášho" človeka.....:D:D:D
Dáša_
10.04.18,15:54
misoft
10.04.18,16:02
Zabudli ešte na jedno: "havo papal...." :D
Tweety
10.04.18,16:03
Že by akty X?
https://www.aktuality.sk/clanok/579560/kalinakovi-zmizli-doklady-z-tendra-cez-ktory-udajne-pral-uplatky/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross

no, hitparáda dôvodov: vykradli mi auto, vytopilo archív, požiar..... ktovie, ktorý to bol teraz :D :D
Skutočnosť je isto prozaickejšia.
misoft
10.04.18,16:04
Skutočnosť je isto prozaickejšia.
Myslíš to obligátne "skutok sa nestal" ? ;)
buchač
10.04.18,16:04
Že by akty X?
https://www.aktuality.sk/clanok/579560/kalinakovi-zmizli-doklady-z-tendra-cez-ktory-udajne-pral-uplatky/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross

no, hitparáda dôvodov: vykradli mi auto, vytopilo archív, požiar..... ktovie, ktorý to bol teraz :D :D
To je "investigatívne" novinárstvo..."#AllForJan"..

Kuwa Matovič rozosieva žlč a pľuje oheň ohľadom daní každého...ale kuwa, hajzel jeden, nejak zabudol na svoje daňové doklady, čo mal na pôjde u starkej...
misoft
10.04.18,16:05
.... kde mu ich myši obžierali.....
buchač
10.04.18,16:12
Aktuality.sk - Ringier
Sme.sk - ESET
DenníkN - Penta

Tieto tri (doslova) plátky je potrebné čítať s veľkou pozornosťou...a s obrovskou rezervou. Niekedy sú horšie, ako nie jeden konšpiračný web.
...a čo je najhoršie ? Idú v podstate proti slovači.
vicktor
11.04.18,07:16
mienkotvorne ci mienkospotvorne media...
bjuty smis
11.04.18,11:08
buchač...už aj teba dostali :)))
buchač
11.04.18,11:20
buchač...už aj teba dostali :)))
Prečo si to myslíš ?

Veď si len prečítaj tie onačiny ohľadom Sýrie a použitia chemických prostriedkov.
Trumpovi sa šturajú do análu tak hlboko, že cez ústa vychádzajú.
...a tak podobne.

Tie Aktuality ? Veď to je znôška blábolov a nie novinárčina...číta len dilino (bez urážky).
...a tak podobne.

DenníkN ? Ten líže riť Sulíkovi...
...a tak podobne.

Sme ? Veď tam je všetko pozamykané po Piánom...diskusie zrušené a mazané príspevky. Ale to vieš sám najlepšie...;) :)
...a tak podobne.
alaya1
11.04.18,13:46
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.



Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)
buchač
11.04.18,14:38
Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)

Prečítaj si zvýraznené ešte raz...


P.S.:
Vždy je väčší expert ako ty !!!...rozhodne jej v tejto oblasti verím viac, ako celej Porade, nakoľko tu sa nikdy nedozviem to, čo mi povie ona - a zároveň to aj obaja dáme dokopy, čo sa už pár krát aj stalo.


P.S.:
Je to pracovníčka banky, ktorá dostáva informácie zhora a posúva ďalej.
Aj keby to bolo inak, tak sa nejedná o poplašnú správu a nič sa nedeje.
...a v neposlednej miere sa nič nestane, ak si klienti radšej urobia ten prechod ku Georgovi včas...trebárs len pre istotu, práve pre ten prípad neprenosu dát.
alaya1
11.04.18,18:42
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.



Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)

Tak teda neviem, za co mam ten nesuhlas, ked info., ktore som dala je overene v SLSP. Nie je yavadzajuce, ale OK. niekto potreboval pohladkat svoje EGO :) Ze? :)
Nandrolon
12.04.18,03:10
to este vazne niekto ma SLSP ?
čo mám preskakovať každú chvíľu za nejakú "levnejšiu" variantu?
Samozrejme mBank mám ako separátny účet, ale v slsp som vyše 21 rokov, prečo by som mal meniť?
Kvôli tomu, že mi nejaká banka povie, že máte účet zadarmo a potom za 2 roky dvihne, presne tak, ako to robia komerčné banky /okrem mBanky/?
Ak máš na nejaký účet naviazaných cca 15 "vecí" tak už vidím, ako ho každú chvíľu meníš. A to teda trvalé príkazy mám iba v mbank, v SLSP nemám ani jeden.
buchač
12.04.18,08:18
buchaca som sa pytal, nie teba. Takze 2 primitivi co maju SLSP
Takže asi takto :

- mňa si sa nepýtal.
Ty si len komentoval. Otázka by mala znieť inak.
- tých "primitívov" je určite viac...o pár 10tisíc viac, ako v tej tvojej zázračnej mBank.
- na ten tvoj názor nik nepýtal
- a v neposlednej miere na ten názor zvysoka kašlem
-----------------------------
Ale vstúpil som do seba, prehodnotil svoj účet a rozhodol sa :

- už som prestúpil do mBank
- nevadí, že budem platiť vyššie splátky za pôžičky
- nevadí, že budem platiť dlhšiu dobu
- nevadí, že budem mať vyšší úrok
- HLAVNE, že budem mať vedenie účtu zadarmo
- nevraviac o tom, že nebudem "primitív"

P.S.:
Vlado....chceš provokovať urážaním ?
Poslúž si...ale lepšia voľba by bola nejaká argumentácia.
korela
12.04.18,08:26
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.



Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)

Tak teda neviem, za co mam ten nesuhlas, ked info., ktore som dala je overene v SLSP. Nie je yavadzajuce, ale OK. niekto potreboval pohladkat svoje EGO :) Ze? :)

Iba k egu. Niekto rovnako ako aj ty. Poznáš, ak prsty svrbia ... Načo mi odporúčaš TV8, nepoznám, nevidela som ich, čo mám s vešticami, nespomínam si, že by som ich tu niekedy spomenula, nevyhľadávam ich, nepotrebujem ich.

Toľko ich tu budeš v spojitosti so mnou omieľať, až tomu ľudia uveria. Dosť neférové od teba, a vôbec nie humorné, utvára to obraz predovšetkým o tebe. A to si poskytla o mne neoverené informácie, nie ako ty vo svojom príspevku. Ja som ti mínus nedala.

Kto ich potrebuje navštíviť, nech ich navštívi, ľudia prežívajú rôzne problémy a stresy. Ak im to pomôže, nech ich vyhľadávajú. Lepšie ako lieky.Čo poznám, tak matky hlavne stredoškoláčok odchádzajúcich na rok do Ameriky na štúdium ich vyhľadávali z obavy, či sa niečo nestane ako po ceste, tak aj v danej rodine, aj keď išlo o silné kresťanské rodiny. A to matky lekárky, aby bolo jasno. Čo ma riadne udivilo. Spolužiačky medzi sebou v škole, takže ide iba o takú malú vsuvku do výchovy a príklad svojim deťom. :-)
buchač
12.04.18,10:49
Co tu pleties pozicky ? predmetom otazky bol ucet zadarmo
Amen !
alaya1
12.04.18,12:32
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.



Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)

Tak teda neviem, za co mam ten nesuhlas, ked info., ktore som dala je overene v SLSP. Nie je yavadzajuce, ale OK. niekto potreboval pohladkat svoje EGO :) Ze? :)

Iba k egu. Niekto rovnako ako aj ty. Poznáš, ak prsty svrbia ... Načo mi odporúčaš TV8, nepoznám, nevidela som ich, čo mám s vešticami, nespomínam si, že by som ich tu niekedy spomenula, nevyhľadávam ich, nepotrebujem ich.

Toľko ich tu budeš v spojitosti so mnou omieľať, až tomu ľudia uveria. Dosť neférové od teba, a vôbec nie humorné, utvára to obraz predovšetkým o tebe. A to si poskytla o mne neoverené informácie, nie ako ty vo svojom príspevku. Ja som ti mínus nedala.

Kto ich potrebuje navštíviť, nech ich navštívi, ľudia prežívajú rôzne problémy a stresy. Ak im to pomôže, nech ich vyhľadávajú. Lepšie ako lieky.Čo poznám, tak matky hlavne stredoškoláčok odchádzajúcich na rok do Ameriky na štúdium ich vyhľadávali z obavy, či sa niečo nestane ako po ceste, tak aj v danej rodine, aj keď išlo o silné kresťanské rodiny. A to matky lekárky, aby bolo jasno. Čo ma riadne udivilo. Spolužiačky medzi sebou v škole, takže ide iba o takú malú vsuvku do výchovy a príklad svojim deťom. :-)

Korela sa ukludni a nespietaj.. :)..ja som to iba RAZ a v teme o starej Blazkovej a nie v tejto, spomenula a napisala som aby si to vzala s humorom. Spietas jedno cez druhe, mna to nezaujima a nekonspiruj.. nevymyslaj si a ak mas zly den, vyber si niekoho ineho na to, aby si sa na nom realizovala.
korela
12.04.18,12:52
Problém je iba v tom, že mne to neprišlo humorné, pretože sa mi to vyhadzovalo na oči už viackrát.
Koľkokrát sa tu osobne zasmejem na niečom, až mi slzy tečú, síce čím ďalej, tým menej, ale nemám potrebu napísať koment.
Iba raz ma z jedného príspevku čo som tu týždeň ťahalo srdce, pretože som ešte takú hlúposť nečítala (v starej Blaškovej), išlo o odbornú vec, ten človek tam možno prispel párkrát od jej existencie, ale vzhľadom na jeho zamestnanie ma to dorazilo. Z taktu som nereagovala.
alaya1
12.04.18,12:58
Problém je iba v tom, že mne to neprišlo humorné, pretože sa mi to vyhadzovalo na oči už viackrát.
Koľkokrát sa tu osobne zasmejem na niečom, až mi slzy tečú, síce čím ďalej, tým menej, ale nemám potrebu napísať koment.
Iba raz ma z jedného príspevku čo som tu týždeň ťahalo srdce, pretože som ešte takú hlúposť nečítala (v starej Blaškovej), išlo o odbornú vec, ten človek tam možno prispel párkrát od jej existencie, ale vzhľadom na jeho zamestnanie ma to dorazilo. Z taktu som nereagovala.

Ja som to nerobila, tak to adresuj tym, co to robili a ked viackrat, tak asi na tom nieco bude. Ale kludne sa venuj inemu nicku, ja sa neurazim, ked nebudem v tvojom merku :)
korela
12.04.18,14:17
Problém je iba v tom, že mne to neprišlo humorné, pretože sa mi to vyhadzovalo na oči už viackrát.
Koľkokrát sa tu osobne zasmejem na niečom, až mi slzy tečú, síce čím ďalej, tým menej, ale nemám potrebu napísať koment.
Iba raz ma z jedného príspevku čo som tu týždeň ťahalo srdce, pretože som ešte takú hlúposť nečítala (v starej Blaškovej), išlo o odbornú vec, ten človek tam možno prispel párkrát od jej existencie, ale vzhľadom na jeho zamestnanie ma to dorazilo. Z taktu som nereagovala.

Ja som to nerobila, tak to adresuj tym, co to robili a ked viackrat, tak asi na tom nieco bude. Ale kludne sa venuj inemu nicku, ja sa neurazim, ked nebudem v tvojom merku :)
Prosím ťa, už sa zastav.
korela
12.04.18,14:18
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
Ing. Ľubomír Janoška
12.04.18,15:56
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
buchač
12.04.18,16:53
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
Ja síce nepokračujem, ale pozastavím sa pri tej "diskusii" na Tupkách.
Že ako vedia byť poniektorí žičliví...ešte aj chorobu vedia závidieť.
To politik nemôže mať zdravotné problémy, respektíve jedinec so zdravotnými problémami nemôže byť politikom.

Veď taký Drucker má LEN problémy s chrbticou, Fico so srdcom...poniektorí už problémy nemajú.
Ale také zdravotné problémy, ako má Junker, Merkelová...a či Trump ?
Tí by sa mali ísť liečiť.
Nandrolon
12.04.18,16:59
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
Ja síce nepokračujem, ale pozastavím sa pri tej "diskusii" na Tupkách.
Že ako vedia byť poniektorí žičliví...ešte aj chorobu vedia závidieť.
To politik nemôže mať zdravotné problémy, respektíve jedinec so zdravotnými problémami nemôže byť politikom.

Veď taký Drucker má LEN problémy s chrbticou, Fico so srdcom...poniektorí už problémy nemajú.
Ale také zdravotné problémy, ako má Junker, Merkelová...a či Trump ?
Tí by sa mali ísť liečiť.
Zajtra v praci precitam :-)
lujza.j
12.04.18,17:14
Uz sa skeria z bilbordov..rišino, igi.. a spol.
misoft
12.04.18,17:35
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
E-e...zasekla sa mu chrbtica... asi nejaký nekvalitný výrobok....:D:D:D
Ale prišlo mu to vhod.... nemôže predsa teraz rozhodovať o policajnom prezidentovi.... nie je v úrade, ale v špitáli......
korela
12.04.18,17:45
Ja som chcela dať do Blaškovej, či sa vám zdá veľa 100 eur za poradenstvo v dnešnej dobe. Neobhajujem ju, neviem, aký druh poskytovala ani aké má vzdelanie. Podľa neho by tam museli stáť ľudia v zástupe, svojou rétorikou sa približuje k úplne jednoduchým ľuďom, ktorí nemajú predstavu o cenách v týchto oblastiach a mohlo ísť o 45 al. 60 min. hodiny na časenky, kto má dnes čas niekde vyčkávať, však sa dohodne termín.
Koľko berie advokácia, koučovia, terapeuti s rôznym pôsobením činností? Koľko stoja iba klasické masáže ...
Mne na tom ako žene prekáža iba to, teraz neposudzujem, do akej miery to mali kóšer, ale prečo by sa z princípu akákoľvek žena-manželka mala ukrácať o svoj zisk a dôchodok, ide o mladú ženu, ktovie, či spolu dožijú a môže byť odkázaná raz sama na seba.
pavol54
13.04.18,04:05
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
Ja síce nepokračujem, ale pozastavím sa pri tej "diskusii" na Tupkách.
Že ako vedia byť poniektorí žičliví...ešte aj chorobu vedia závidieť.
To politik nemôže mať zdravotné problémy, respektíve jedinec so zdravotnými problémami nemôže byť politikom.

Veď taký Drucker má LEN problémy s chrbticou, Fico so srdcom...poniektorí už problémy nemajú.
Ale také zdravotné problémy, ako má Junker, Merkelová...a či Trump ?
Tí by sa mali ísť liečiť.
poruchy platničky, srdca, vred, vidieť, ak nie okom, tak diagnostickými prístrojmi. poruchy v mozgových pochodoch zistíš len pozorovaním iným subjektom. Liečiť by sa mali aj tí ktorí ich volili
Nandrolon
13.04.18,04:49
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
Ja síce nepokračujem, ale pozastavím sa pri tej "diskusii" na Tupkách.
Že ako vedia byť poniektorí žičliví...ešte aj chorobu vedia závidieť.
To politik nemôže mať zdravotné problémy, respektíve jedinec so zdravotnými problémami nemôže byť politikom.

Veď taký Drucker má LEN problémy s chrbticou, Fico so srdcom...poniektorí už problémy nemajú.
Ale také zdravotné problémy, ako má Junker, Merkelová...a či Trump ?
Tí by sa mali ísť liečiť.
Zajtra v praci precitam :-)
Aj nieco okrem toho robis ?
Keď urobím prácu, a dodržím termíny, môžem robiť čo chcem... naša práca je dosť "nárazová".
pavol54
13.04.18,05:31
http://www.topky.sk/cl/100535/1702837/?utm_source=strossle
To bude zasa živná pôda pre množstvo úvah.
začínam: praskol mu otlak na nohe :D
E-e...zasekla sa mu chrbtica... asi nejaký nekvalitný výrobok....:D:D:D
Ale prišlo mu to vhod.... nemôže predsa teraz rozhodovať o policajnom prezidentovi.... nie je v úrade, ale v špitáli......
Daj pokoj, proletár nahodí kyslý ksicht "šéfe pichá v rameni, strpa mi ruka. Hovorím choďte k lekárovi, pochopiteľne dlhodobý maród. Volá mi pracovníčka výčapu, máte pekný bordel ak vaši ľudia môžu u nás chlastať cez pracovnú dobu. druhí dvaja(v práci ) sa to dozvedia a oheň je na strecha " Nám ide z odvodov na maródov a tí pijú v krčme a naviac musíme robiť cez časy aby sme splnili jeho výrobný plán" Tak že šup za stroj adresát soc. poist oznámenie hodiny a dňa kedy sa to stalo. Odpoveď: Posudkový lekár píše že nezistil porušenie. Neostáva mi nič iného len konštatovať "skutok sa nestal" a skandovať za spravodlivé Slovensko. No čo si to tí dvaja ministri (Richter a Kaľavská dovoľujú ) je už príliš
kopretinka
13.04.18,06:12
Ďakujem súdruhovi Ficovi,že mi zabezpečil voľné sviatky a voľné víkendy v práci.Len mi zabudol zabezpečiť niekoho,kto mi to zafinancuje..........ON to asi nebude.
buchač
13.04.18,07:45
Ďakujem súdruhovi Ficovi,že mi zabezpečil voľné sviatky a voľné víkendy v práci.Len mi zabudol zabezpečiť niekoho,kto mi to zafinancuje..........ON to asi nebude.

Niektoré firmy pracujú aj cez sviatky...a tým rozhodne nemyslím nepretržitú prevádzku, alebo tie, ktoré sú vyňaté zo zákona.
P.S.:
Môj zať s veľkou radosťou vezme šichtu...za takú jednu 12hodinovku má pár 100€ k dobru...ne neber to.


Kto zaplatí tie príplatky za nadčas, za soboty, za nedele...lebo majiteľ firmy (pán podnikateľ) sa rozhodol, že bude mať prevádzku otvorenú ?
P.S.:
Manželka nie raz musela do roboty...a trt z toho...len nervy z buzerantských jedincov.
kopretinka
13.04.18,08:51
Ďakujem súdruhovi Ficovi,že mi zabezpečil voľné sviatky a voľné víkendy v práci.Len mi zabudol zabezpečiť niekoho,kto mi to zafinancuje..........ON to asi nebude.

Niektoré firmy pracujú aj cez sviatky...a tým rozhodne nemyslím nepretržitú prevádzku, alebo tie, ktoré sú vyňaté zo zákona.
P.S.:
Môj zať s veľkou radosťou vezme šichtu...za takú jednu 12hodinovku má pár 100€ k dobru...ne neber to.
Kto zaplatí tie príplatky za nadčas, za soboty, za nedele...lebo majiteľ firmy (pán podnikateľ) sa rozhodol, že bude mať prevádzku otvorenú ?
P.S.:
Manželka nie raz musela do roboty...a trt z toho...len nervy z buzerantských jedincov.
........a čo ma je po tom,keď ja som zákazom práce predaja vo sviatok prišla o cca jeden plat a novými príplatkami prídem o víkendové smeny,takže zase bude výplata menšia o 20eur
alaya1
13.04.18,09:54
Odporucim tomu, kto o tretej v noci nemoze spat a trapia ho moje prispevky, aby vyhladal napr. nejakeho alternativneho liecitela, urcite mu pomoze... :) :)..Zarmutilo ma, ze miesto spanku riesi moje prispevky... :)
misoft
13.04.18,10:04
Odporucim tomu, kto o tretej v noci nemoze spat a trapia ho moje prispevky, aby vyhladal napr. nejakeho alternativneho liecitela, urcite mu pomoze... :) :)..Zarmutilo ma, ze miesto spanku riesi moje prispevky... :)
Odporúčaš? Nič v zlom, ale ty chceš osobe X prikazovať nejaké vyšetrenie, že o tretej je na Porade. Čo ak tá osoba X prišla z nočnej? Čo ak tá osoba X nemá čas v presne stanovenej dobe (06:00-22:00) byť na Porade?
Mňa naopak zarmútilo, že ty chceš, aby niekto na tomto slobodnom fóre musel dodržiavať TVOJ čas hodnotenia a prispievania... trochu sebecké, nie?
buchač
13.04.18,10:40
Ďakujem súdruhovi Ficovi,že mi zabezpečil voľné sviatky a voľné víkendy v práci.Len mi zabudol zabezpečiť niekoho,kto mi to zafinancuje..........ON to asi nebude.

Niektoré firmy pracujú aj cez sviatky...a tým rozhodne nemyslím nepretržitú prevádzku, alebo tie, ktoré sú vyňaté zo zákona.
P.S.:
Môj zať s veľkou radosťou vezme šichtu...za takú jednu 12hodinovku má pár 100€ k dobru...ne neber to.
Kto zaplatí tie príplatky za nadčas, za soboty, za nedele...lebo majiteľ firmy (pán podnikateľ) sa rozhodol, že bude mať prevádzku otvorenú ?
P.S.:
Manželka nie raz musela do roboty...a trt z toho...len nervy z buzerantských jedincov.
........a čo ma je po tom,keď ja som zákazom práce predaja vo sviatok prišla o cca jeden plat a novými príplatkami prídem o víkendové smeny,takže zase bude výplata menšia o 20eur
Mohol by som ti odpovedať obdobne..." ....a čo ma je potom, že TY prichádzaš o pár éčiek..."

Manželka MUSÍ do roboty, nedostane žiaden príplatok (bol by vyšší, ako 20e), pritom sviatkujúci prídu otravovať.
alaya1
13.04.18,11:01
Odporucim tomu, kto o tretej v noci nemoze spat a trapia ho moje prispevky, aby vyhladal napr. nejakeho alternativneho liecitela, urcite mu pomoze... :) :)..Zarmutilo ma, ze miesto spanku riesi moje prispevky... :)
Odporúčaš? Nič v zlom, ale ty chceš osobe X prikazovať nejaké vyšetrenie, že o tretej je na Porade. Čo ak tá osoba X prišla z nočnej? Čo ak tá osoba X nemá čas v presne stanovenej dome (06:00-22:00) byť na Porade?
Mňa naopak zarmútilo, že ty chceš, aby niekto na tomto slobodnom fóre musel dodržiavať TVOJ čas hodnotenia a prispievania... trochu sebecké, nie?
A tych mojich smajlikov si si nevsimol? Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
buchač
13.04.18,11:20
Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pfujtajbl...ty potom dosť často chodíš na plastiku...
;) :D :D :D :D :D :D :D
alaya1
13.04.18,11:24
Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pfujtajbl...ty potom dosť často chodíš na plastiku...
;) :D :D :D :D :D :D :D
ja? ...ee...ja nepotrebujem...isto ma Porada nevytoci ..ja si svoj zivot vazim a krasu tiez:) :)..
buchač
13.04.18,11:28
Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pfujtajbl...ty potom dosť často chodíš na plastiku...
;) :D :D :D :D :D :D :D
ja? ...ee...ja nepotrebujem...isto ma Porada nevytoci ..ja si svoj zivot vazim a krasu tiez:) :)..

Vytočím ťa jedna radosť...tzv. na počkanie. ;)...už nie raz sa tak stalo.

Šumna ňe ši, peňeži ňemaš...znaš co ? ...........................................(vybodk ované nedám, by si sa urazila).
alaya1
13.04.18,11:31
Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pfujtajbl...ty potom dosť často chodíš na plastiku...
;) :D :D :D :D :D :D :D
ja? ...ee...ja nepotrebujem...isto ma Porada nevytoci ..ja si svoj zivot vazim a krasu tiez:) :)..

Vytočím ťa jedna radosť...tzv. na počkanie. ;)...už nie raz sa tak stalo.

Šumna ňe ši, peňeži ňemaš...znaš co ? ...........................................(vybodk ované nedám, by si sa urazila).

Ja sice v nareci pisat neviem, ale ok..bavkajte sa dúchodci,, ja sa idem vyvalit na plazicku...Pekny piatocek 13teho :)
Nandrolon
13.04.18,11:37
To je zase z netu, alebo z tvojho fotoaparátu aktuálna?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))
korela
13.04.18,14:31
Tak monštruózne a paranoidné príspevky si človek môže prečítať iba od v odbore kvalifikovanej osoby, pretože normálny človek by sa buď k dedukcii verejne nepriznal, alebo by mu to ani vôbec nenapadlo.
Zlo má mnoho podôb.
Ešte by mohla byť ev. prítomná aj infantilita.
korela
13.04.18,14:36
Dovolenkujúcu môžem aspoň za seba uistiť, ale nebudem v tom predpokladám sama, že sme počas svojich životov tiež zažívali pekné dovolenky, či doma alebo v cudzine. A sme radi, že sme sa dôchodkov dožili.
Asi nie je dvakrát vhodné kričať hop, kým sa nepreskočí.
buchač
13.04.18,14:46
Ja sice v nareci pisat neviem, ale ok..bavkajte sa dúchodci,, ja sa idem vyvalit na plazicku...Pekny piatocek 13teho :)

Písať vedieť nemusíš...stačí, ak po šarišsky melieš. ;)

===========================================


To je zase z netu, alebo z tvojho fotoaparátu aktuálna?

Aby si sa nečudoval....
Občas ma niečo zaráža...povedzme, že vystáva nejaká otázka. Nemienim ju položiť :
- nemá to význam
- išlo by o osobnejšiu otázku/y
- nedostal by som aj tak odpoveď
- ...a alaya by sa nasrala teda statočne :D

Ale fotku považujem za reálnu, z alayi mobilu....samozrejme, že Apple (najnovšej verzie). ;)
babka - ježibabka
13.04.18,16:05
Dovolenkujúcu môžem aspoň za seba uistiť, ale nebudem v tom predpokladám sama, že sme počas svojich životov tiež zažívali pekné dovolenky, či doma alebo v cudzine. A sme radi, že sme sa dôchodkov dožili.
Asi nie je dvakrát vhodné kričať hop, kým sa nepreskočí.
Za poslednú vetu dávam sto bodov. Situácia sa môže zmeniť zo dňa na deň, Z vlastnej skúsenosti.
misoft
13.04.18,16:27
A tych mojich smajlikov si si nevsimol? Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pche... krásny - nekrásny.... všetko jedno.... hlavná vec, že som to furt JA.
misoft
13.04.18,16:29
Dovolenkujúcu môžem aspoň za seba uistiť, ale nebudem v tom predpokladám sama, že sme počas svojich životov tiež zažívali pekné dovolenky, či doma alebo v cudzine. A sme radi, že sme sa dôchodkov dožili.
Asi nie je dvakrát vhodné kričať hop, kým sa nepreskočí.
....alebo kým mu nepreskočí :D:D:D
sito
13.04.18,16:41
A tych mojich smajlikov si si nevsimol? Ty sa rad rozculujes, skodi to krase.
Pche... krásny - nekrásny.... všetko jedno.... hlavná vec, že som to furt JA.

:D:D:D
bettylou
13.04.18,18:15
ja už mám džordža.........iba som sa chcela pozrieť,že ako to vyzerá,ale nemala som pri sebe grid kartu,tak som nedokončila registráciu......potom som išla cez PC do internetbankingu a normálne mi ho zrušili,že už mám džordža,tak že nemám viac prístup..... :eek: Tak som si musela tú apku nainštalovať a zaregistrovať sa. Napriek tomu,že používanie džordža je bezplatné a nemám už prístup do klasického internetbankingu,aj tak mi každý mesiac strhnú za internetbanking poplatok.
Tomu sa vraví "bomba kšeft".... účtujú i to, čo nedávajú.... pred XX rokmi som od SLSP odišiel, keď nevedeli 3 týždne vyriešiť problém s účtom....

KTO povedal, že Georg je bezplatný ???
KTO povedal, že aj internetbanking SLSP je/bol bezplatný ?
KTO povie, že ktorá banka poskytuje bezplatne služby ?

Odpoveď je vo všetkých prípadoch rovnaká.
Bezplatné služby MOŽU byť poskytnuté...ale za určitých podmienok.
---------------------------
mBank je bezplatny - bez podmienok

nepravda, musíš kartou platiť mesačne aspoň za 70e inak platíš 1,30e, výber z bankomatu detto aspoň 70e naraz inak spoplatnený výber. A kukať v bankomate na stav účtu tiež nemáš čo, zaplať si pol ečka. (máš predsa míňať a nie zakukovať :D) Zbytok zatiaľ pohoda, som zvedavá dokedy
kopretinka
14.04.18,13:56
Ja sice v nareci pisat neviem, ale ok..bavkajte sa dúchodci,, ja sa idem vyvalit na plazicku...Pekny piatocek 13teho :)
to fááákt???? tu je presne taká istá fotka
https://www.facebook.com/ApartmaniMalaDubaUbytovaniMalaDuba/photos/pcb.1675140519241246/1675140462574585/?type=3&theater
kopretinka
14.04.18,14:26
Nandrolon
14.04.18,14:41
Ja sice v nareci pisat neviem, ale ok..bavkajte sa dúchodci,, ja sa idem vyvalit na plazicku...Pekny piatocek 13teho :)
to fááákt???? tu je presne taká istá fotka
https://www.facebook.com/ApartmaniMalaDubaUbytovaniMalaDuba/photos/pcb.1675140519241246/1675140462574585/?type=3&theater
Ja sa postim, toto uz je fakt moc. Podla oblakov ta ista foto.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))
kopretinka
14.04.18,15:08
to fááákt???? tu je presne taká istá fotka
https://www.facebook.com/ApartmaniMalaDubaUbytovaniMalaDuba/photos/pcb.1675140519241246/1675140462574585/?type=3&theater
Ja sa postim, toto uz je fakt moc. Podla oblakov ta ista foto.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))[/QUOTE]
dolu zľava trčí asi udica,ide to až do mora,je to úplne rovnaké
misoft
14.04.18,15:56
A čo na to? Odo mňa "No comment" - myslím si svoje... k určitej osobe.....
kopretinka
14.04.18,18:48
mne je jedno,či to je udica alebo kôš,podstatné je,že tie fotky sú totožné.
Nikto ťa o žiadne vysvetľovanie nežiadal.
Nech si to každý vysvetlí,ako chce.
jar88
15.04.18,05:24
mne je jedno,či to je udica alebo kôš,podstatné je,že tie fotky sú totožné.
Nikto ťa o žiadne vysvetľovanie nežiadal.
Nech si to každý vysvetlí,ako chce.

Tebe je jedno, či je to udica, alebo kôš, podstatná je vaša závisť?
Neprajnosť?
Snaha pripisovať príspevku iný význam ako má???
----------------------------------
Ako si tento tvoj príspevok mám vysvetliť?;) Misoft si myslí k určitej osobe svoje a ja si myslím, že akosi sa vám myslieť nedarí.:cool:
pavol54
15.04.18,06:00
mne je jedno,či to je udica alebo kôš,podstatné je,že tie fotky sú totožné.
Nikto ťa o žiadne vysvetľovanie nežiadal.
Nech si to každý vysvetlí,ako chce.
v noci som mal divoký sex, ako dôkaz by som mal dať sekvencie z pornofilmu ako to vyzeralo , ale smola admin by to nepustil :)
kopretinka
15.04.18,06:00
mne je jedno,či to je udica alebo kôš,podstatné je,že tie fotky sú totožné.
Nikto ťa o žiadne vysvetľovanie nežiadal.
Nech si to každý vysvetlí,ako chce.

Tebe je jedno, či je to udica, alebo kôš, podstatná je vaša závisť?
Neprajnosť?
Snaha pripisovať príspevku iný význam ako má???
----------------------------------
Ako si tento tvoj príspevok mám vysvetliť?;) Misoft si myslí k určitej osobe svoje a ja si myslím, že akosi sa vám myslieť nedarí.:cool:
a ćo jej mám závidieť? to,že sa stále potrebuje prezentovať,že je niečo viac,ako my ostatní? a more a vyvaľovanie na pláži neznášam,a kraby nejem a niekam ísť busom 12 hodín? no to je fakt čo závidieť.
kopretinka
15.04.18,06:01
v noci som mal divoký sex, ako dôkaz by som mal dať sekvencie z pornofilmu ako to vyzeralo , ale smola admin by to nepustil :)
a koho to zaujíma?
alaya1
15.04.18,06:48
Zaujimalo by ma, cim moj prispevok porusil etiketu porady, kto ho vymazal.. Take poradovske, vymazat potichu a cusat ako vos pod chrastou. Aspon by sa napisali dovody preco..Osierat ma tu mozu, ale ked napisem prispevok - odpoved, slusnu,sa vymaze. Osieranie nie!.
jar88
15.04.18,06:50
mne je jedno,či to je udica alebo kôš,podstatné je,že tie fotky sú totožné.
Nikto ťa o žiadne vysvetľovanie nežiadal.
Nech si to každý vysvetlí,ako chce.

Tebe je jedno, či je to udica, alebo kôš, podstatná je vaša závisť?
Neprajnosť?
Snaha pripisovať príspevku iný význam ako má???
----------------------------------
Ako si tento tvoj príspevok mám vysvetliť?;) Misoft si myslí k určitej osobe svoje a ja si myslím, že akosi sa vám myslieť nedarí.:cool:
a ćo jej mám závidieť? to,že sa stále potrebuje prezentovať,že je niečo viac,ako my ostatní? a more a vyvaľovanie na pláži neznášam,a kraby nejem a niekam ísť busom 12 hodín? no to je fakt čo závidieť.

A ako si prišla k záveru, že sa potrebuje prezentovať a že ste čosi menej, ako ona?;)
Ja tiež nemám rád vyvaľovanie na pláži a dokonca ani dovolenkovanie. Tiež nemám žiadnu chuť na kraba, to si radšej dám bravčové pečené s knedľou, ale nebudem predsa zhadzovať, že niekto je iný...:)
---------------------------
Nandrolon sa tu vyjadril, že mám nevydarené detiská. Ja vravím, že nevydarená je iba tá najmladšia, pritom sa chová a koná presne ako ja.
Moja najmladšia a najmilšia je momentálne v Indii. Keď bola úplne na juhu Indie, písala mi, že je tam úžasne príjemné teplo, ale neskutočný a všadeprítomný smrad. (Tak som si pomyslel, stálo ti to za to?) Teraz sa vydala na sever do hôr, vraj tam asi bude čistejší vzduch.
-----------------------------------
Tiež si čas od času pomyslím, že či to stojí za to? Že čo z toho vlastne má? Mne by sa v žiadnom prípade nechcelo tráviť čas na všelijakých letiskách, staniciach, rikšiach, taxíkoch, vlakoch a autobusoch. A to už ani nespomínam spanie po všelijakých hoteloch, penziónoch a privátoch. Doma je predsa doma. Doma máš vlastnú posteľ, kuch. kup. a tak ďalej.
Mne by to za to nestálo, ale jej to za to stojí.;) Je to predsa jej život, jej záujem, jej pocit šťastia a pohody.:)
jar88
15.04.18,06:53
Zaujimalo by ma, cim moj prispevok porusil etiketu porady, kto ho vymazal.. Osierat ma tu mozu, ale ked napisem prispevok - odpoved, slusnu,sa vymaze. Osieranie nie!.

To aj mňa.
Naozaj to tu prestávam chápať.
misoft
15.04.18,09:28
Tebe je jedno, či je to udica, alebo kôš, podstatná je vaša závisť?
Neprajnosť?
Snaha pripisovať príspevku iný význam ako má???
----------------------------------
Ako si tento tvoj príspevok mám vysvetliť?;) Misoft si myslí k určitej osobe svoje a ja si myslím, že akosi sa vám myslieť nedarí.:cool:
Nenapísal som, ktorá osoba, ale môže ich byť viacej.... A len si myslím svoje, rozpisovať to dopodrobna nebudem.......
korela
15.04.18,09:57
Alaya1 mi napísala do profilu, prečo reagujem na jej príspevky, tento tiež nebol určený pre mňa.
Myslím, že nereagujem zakaždým, a nikomu nič nezávidím. Ešte sa mi v živote nestalo, aby mi skrivil tvár nejaký kŕč od závisti. Nie je dôvod, každý má, čo má, a má mať. Všetko hmotné je pominuteľné. Ja si cením iné hodnoty.
V tomto prípade som zareagovala najmä preto, že príspevok adresovala dôchodcom. A to si naozaj mohla odpustiť. Nevidím v tom fór, iba netaktnosť.
Ja mám Alayu prečítanú z príspevkov, nie zo socpoist a šuškánd.
A či dovolenkovala, bola na predĺženom víkende, návšteve, kontrolnom dni, je mi úplne jedno.
A keď sa chce vyjadriť k mojej osobe, a brzdí ju iba môj vek, pokojne tak môže urobiť verejne, vždy lepšie, ako sa mi vyhrážať postranne cez profil, však podľa jej slov, aj tak tu má každý o mne vytvorenú mienku.
Môže, ale aspoň nie som manipulátor.
P.S. Neviem, čo včera mali znamenať v príspevku určenému kopretinke tie iniciály. V čom spočíval ich zmysel. Prinajmenšom mi je to nejaké čudné.
korela
15.04.18,11:15
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli prenasledovani, nemohli studovat, cestovat ....ty nie?
A čo s tým mám moja modrá krv? Nevlastnili rodokmeň.

Rodokmen vlastni kazdy- aj rolnik, ci banik....nerozumies, lebo nechces, nevadi...ja som porozumela.

To si napísala aký nezmysel? Vlastní? Ak ho má vypracovaný, tak v tom prípade áno.
Ničomu si, žiaľ, neporozumela, vytváraš si iba domnienky bez dôkazov a vytváraš sváry.
Venuj sa svojmu tretiemu sektoru.

Kde obhajujem socializmus, každý normálny človek musí uznať, že mal aj svoje pozitíva.
Čo sa podarilo za socíka, tretí sektor zničil. Myslím na život cca 2% obyvateľstva s dopadom na zbytok obyvateľstva.
Ale oveľa viac vecí sa na Slovensku nenávratne ničí od 89, neviem s akou tichou a skrytou podporou, možno už o jednu generáciu nebudú mať možnosť mladí sa dozvedieť vo svojom najbližšom rodnom okolí, ako žili ich predkovia.
Svoju históriu 19. a 20. st. si západná civilizácia chráni a udržuje, tu sa likviduje. Svoj dôvod to určite nejaký má. Nepôjde iba o financie. Zmazať zo sveta, čo tu bolo, aby neboli dôkazy a mohla sa svojvoľne prepisovať história Slovenska.
Tu nájsť po sebe konkrétny príspevok, je niekedy unikum.
K tomuto pridám ešte článok z 11.4. t.r., aj keď ho nemám dočítaný. Tak človek z kultúry sa rozhodol prispieť k zachyteniu histórie konkrétnej výrobnej oblasti, chvályhodné. Mestá a obce by to mali mať určené zo zákona, kým sa všetky ruiny ešte nerozpadnú a nestratia sa v nenávratne.
https://dennikn.sk/1092183/je-to-trpky-pribeh-o-slovenskom-cukre/?ref=cl
Pôvodne som hľadala ešte asi 6 ročnú tému o zániku podnikov, nespomenie si niekto, aký mala názov?
korela
15.04.18,11:23
Plus pridám jediný komentár k článku.

"fotografie sú nádherné, úmysel zrejme dobrý, ale článok sa triafa úplne vedľa, alebo sa zámerne vyhýba realite, cukrovarský priemysel dostal na Slovensku dva údery, ten prvý bol, keď jeden podnikateľ poskupoval curovary, volal sa Eduard Šebo, sústredil ich do podniku United Industries, potom ich predal Nemcom a oni ich obratom pozatvárali, on na tom zarobil myslím 500 mil. Sk, dnes sa venuje vinárenstvu, ale to by sa celé nestalo, ak by EÚ nevymyslela, že na trhu je prebytok cukru a začala s reguláciou jeho výroby, a preto sa vo východnej Európe drasticky znížil počet cukrovarov, tie čo prežili vlastnia zahraniční vlastníci, zaujímavým faktom je, že keď bolo cukrovarníctvo vo východnej Europe zničené, tak EÚ vyhlásila po niekoľkých rokoch koniec regulácie výroby cukru, preto sme vtedy museli kupovať cukor za šílené ceny, a skúste si tieto veci pohladať na webe, predtým ako ma obviníte z kdečoho, našiel som aj článok kde to, čo Šebo urobil, nazvali konsolidáciou cukrovarov, a predajom v pravý čas,"
Dáša_
15.04.18,13:51
Dotujeme Hornonitrianske bane, aby sme vraj zachovali zamestnanosť.
A tu zrazu tí pracovníci možno nebudú iba čisto hornonitrania http://www.tvnoviny.sk/domace/1912903_smrtelny-uraz-v-bani-v-novakoch-po-zasahu-kusom-horniny-zomrel-rumun-49

ktovie, ako to je vlastne s tou zamestnanosťou v baniach.

Inak, každého ľudského života, ktorý vyhasne takto, je škoda.
buchač
15.04.18,14:05
Dotujeme Hornonitrianske bane, aby sme vraj zachovali zamestnanosť.
A tu zrazu tí pracovníci možno nebudú iba čisto hornonitrania http://www.tvnoviny.sk/domace/1912903_smrtelny-uraz-v-bani-v-novakoch-po-zasahu-kusom-horniny-zomrel-rumun-49

ktovie, ako to je vlastne s tou zamestnanosťou v baniach.

Inak, každého ľudského života, ktorý vyhasne takto, je škoda.

Je verejne známe, že sa bane dotujú...priznali to aj politici.
Pracovná sila predsa nemusí byť len z danej lokality...veď aj v Ostrave nefárajú dole horníci z okolia.

Krásne to povedal v tomto šote Bažík
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1915066_novy-tazobny-usek-v-bani-novaky-je-ohrozeny-presunut-treba-rieku-aj-zeleznicu
Do Nitry alebo do Blavy to majú vcelku blízko...môžu posilniť rady montážnikov.

Sorry, ale robiť kvoli novej bani prekládku rieky a železnice ?
...a dotovať ?
Zaujímavé by bolo vedieť, kde a za koľko to uhlie končí.

Pritom v šote nebolo spomenuté nič k téme ohľadom Bojnických kúpeľov.
http://www.zivot.sk/clanok/35351/sposobi-planovana-tazba-uhlia-katastrofu-bojnicka-lieciva-voda-moze-zmiznut-v-novej-bani
Ing. Ľubomír Janoška
15.04.18,14:15
Na Slovensku sa dá súčasne dotovať energia z fotovoltaiky aj z hnedého uhlia.
Niekomu sa môže zdať, že to nemá logiku, ale ono to logiku má - dotácie idú starej mamy koňa bratovi.
buchač
15.04.18,14:20
dotácie idú starej mamy koňa bratovi.
Alebo kámošovi do Humpolce...
misoft
15.04.18,14:23
Plus pridám jediný komentár k článku.

".................... nazvali konsolidáciou cukrovarov, a predajom v pravý čas,"
A detto i slovenský solivar Prešov. Jedna z najkvalitnejších solí v Európe.... A teraz? Kto ho vie akú soľ si do jedla dávame.... buď poľskú posypovú, alebo "morskú" odniekiaľ z Tramtárie....
P.S. Solivar už neexistuje, len zopár budov, stroje sú už fuč....
bjuty smis
15.04.18,14:32
dotácie idú starej mamy koňa bratovi.
Alebo kámošovi do Humpolce...

Idu do alobalu....
misoft
15.04.18,14:47
.
Ing. Ľubomír Janoška
15.04.18,15:46
To je nejaká nová puzzle-vrava? Každý povie svoju 1/3 ?
:D
misoft
15.04.18,16:43
Potešilo.
Ernie, Bernie a Fernie prežili zimu. Naši traja netopýrkovia už teraz lovia vo veľkom, lietajú mi okolo balkánu na 1-2 metre :D.
alaya1
15.04.18,17:09
Alaya1 mi napísala do profilu, prečo reagujem na jej príspevky, tento tiež nebol určený pre mňa.
Myslím, že nereagujem zakaždým, a nikomu nič nezávidím. Ešte sa mi v živote nestalo, aby mi skrivil tvár nejaký kŕč od závisti. Nie je dôvod, každý má, čo má, a má mať. Všetko hmotné je pominuteľné. Ja si cením iné hodnoty.
V tomto prípade som zareagovala najmä preto, že príspevok adresovala dôchodcom. A to si naozaj mohla odpustiť. Nevidím v tom fór, iba netaktnosť.
Ja mám Alayu prečítanú z príspevkov, nie zo socpoist a šuškánd.
A či dovolenkovala, bola na predĺženom víkende, návšteve, kontrolnom dni, je mi úplne jedno.
A keď sa chce vyjadriť k mojej osobe, a brzdí ju iba môj vek, pokojne tak môže urobiť verejne, vždy lepšie, ako sa mi vyhrážať postranne cez profil, však podľa jej slov, aj tak tu má každý o mne vytvorenú mienku.
Môže, ale aspoň nie som manipulátor.
P.S. Neviem, čo včera mali znamenať v príspevku určenému kopretinke tie iniciály. V čom spočíval ich zmysel. Prinajmenšom mi je to nejaké čudné.



Buchac, je aky je. Ale napisal uplnu pravdu, a to, ze absolutne nerozumies zartu. Ani ti nic nevravia smajlici. Smutny taky zivot bez zartu a veselosti. A nie raz sa to potvrdilo, dokonca v teme srandickyll.
Co sa tyka tvojho profilu- profil sluzi na odkazy- tak som ti odkaz zanechala- ze naco reagujes na nieco, co sa teba netyka, ked toí nevies pochopit o co ide.. A ze len vychova od mojich rodicov a ucta k tvojmu veku mi brani, napisat ti verejne, co si o tebe myslim.Ved ty ma pomaly v kazdom tvojom prispevku urazas, aj ked "rafinovane"- myslis, ze aj ked nereagujem, nevidim to?? Kde ty v mojom odkaze vidis vyhrazanie sa!!!!
Co sa tyka slova dochodca. / napisala som sice dúchodci"- nakolko to bolo myslene zartom/. Ako som mala nazvat ludi, ktori su na dochodku? Ved su dochodcovia, co je to hanba byt dochodcom?

A ze ty nie si so svojim statusom dochodcu stotoznena, ci co, co ja s tym mam? Slovo dochodca si mi raz vytkla aj v teme Srandicky ...vtip.
Riesis tu mna, nemyslis, ze kazdy by mal zacat od seba?
Kaslem ja na to, co si kto o mne na internete mysli. Nepozna ma , nevie nic o mne....ani nemusi...mne na tom nezalezi.

Inak sa neprestavam cudovat, co dokazes vypotit.
Dáša_
15.04.18,17:28
dievčatá, prospelo by, keby ste sa navzájom úplne ignorovali. A tým množným číslom som myslela viac ako 2 :D
alaya1
15.04.18,17:32
Ako som mala nazvat ludi, ktori su na dochodku? Ved su dochodcovia, co je to hanba byt dochodcom?

.

Hanba je výška dôchodku, preto by bolo výsmešné volať ich ako v Nemecku "rentiér"


Tak to ani mna netesi, ale co ja s tym narobim...??
alaya1
15.04.18,17:37
Kto ma chut pozriet si, navstivit.
https://www.dobrenoviny.sk/c/129528/slovenske-plitvicke-jazera-

zatopený kameňolom v obci Skrabské
misoft
15.04.18,20:33
..................

Inak sa neprestavam cudovat, co dokazes vypotit.
Niekedy pot, niekedy ****, ako kedy, podľa času, dátumu, polohy Slnka a fázy Mesiaca.....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
pavol54
16.04.18,06:23
Plus pridám jediný komentár k článku.

".................... nazvali konsolidáciou cukrovarov, a predajom v pravý čas,"
A detto i slovenský solivar Prešov. Jedna z najkvalitnejších solí v Európe.... A teraz? Kto ho vie akú soľ si do jedla dávame.... buď poľskú posypovú, alebo "morskú" odniekiaľ z Tramtárie....
P.S. Solivar už neexistuje, len zopár budov, stroje sú už fuč....
V rakúsku
Dáša_
16.04.18,06:51
neviem, či som toto nemala dať skôr do srandičiek, to jak Pat a Mat

https://domov.sme.sk/c/20800451/spartany-sa-nezmestia-do-hangaru-novy-projektuje-bonul.html
jar88
16.04.18,07:12
Na Slovensku sa dá súčasne dotovať energia z fotovoltaiky aj z hnedého uhlia.
Niekomu sa môže zdať, že to nemá logiku, ale ono to logiku má - dotácie idú starej mamy koňa bratovi.
Akože to nemá logiku, má a celkom jasnú.:)
Máme tu predsa sociálne a ekologicky orientovanú vládu a rovnako orientovanú (podstatnú) časť spoločnosti. Tak kde vidíte chybu?:cool:
Veď na to majú zákonné právo.:D
Právo na prácu a aj právo na čisté životné prostredie.
lujza.j
16.04.18,08:55
Plus pridám jediný komentár k článku.

".................... nazvali konsolidáciou cukrovarov, a predajom v pravý čas,"
A detto i slovenský solivar Prešov. Jedna z najkvalitnejších solí v Európe.... A teraz? Kto ho vie akú soľ si do jedla dávame.... buď poľskú posypovú, alebo "morskú" odniekiaľ z Tramtárie....
P.S. Solivar už neexistuje, len zopár budov, stroje sú už fuč....
Ja nemam morsku z tramtarie....vzdy nakupim na dov...sitnu i krupnu....iz Pagu ili Ninu..aj na piling aj do kupela:)
Uz som ju aj ako suvenir darovala s flaskou fajneho oliv.oleja...
Kedysi sa tu dala kupit hrvatska sol...potom ju prebila italska...inu som ani nevidela...
misoft
16.04.18,09:01
Lui - vieš odkiaľ je "prešovská" soľ?
Odtiaľ https://www.cas.sk/clanok/358802/presovska-sol-nepochadza-zo-slovenska-tazia-ju-v-rakusku/ - Soľnohrad (Salzburg)!!:mad:
Je klasicky dolovaná (lebo je to kamenná soľ), musí sa čistiť, variť.... prešovská soľ bola vyrábaná priamo zo soľanky - kamenná soľ rozpustená podzemnými vodami a len sa varila.
vicktor
16.04.18,10:46
Rakuska sol sa musi cistit a varit, solivarska sa necistila, len uvarila. Fajn.
misoft
16.04.18,11:35
Rakuska sol sa musi cistit a varit, solivarska sa necistila, len uvarila. Fajn.
Nuž - to je fakt! Soľ zo Solivaru sa čerpala vo forme soľanky vysoko slaná podzemná voda, to sa potom "varilo" teda voda sa zahrievala, vyparovala a soľ sa kryštalizovala a mohla sa rovno baliť. Rakúska je ťažená v soľných baniach, má v sebe prímesi zeminy, zakže sa musí čistiť - rozpustiť, prefiltrovať, odstrániť iné chemické látky, následne ten roztok sa musel opäť "variť", aby tá soľ vykryštalizovala.
Do prešovskej sa síce pridával jód, ale nie v takom množstve, lebo soľanka už jód čiastočne obsahovala, rakúska sa však musí jódizovať viacej, lebo v kamennej ho toľko nie je.
P.S. Brat v Solivare Prešov pracoval až do jeho konca. Bol medzi poslednými, ktorých prepustili. Musel sa "podieľať" na demontáži strojov :(.
lujza.j
16.04.18,11:53
Duski..mam pocit,ze som to niekde citala,ze "nasa" sol je z ta het....nemala som ju doma ani nepamatam....mozno este vtedy..ked bola skutocne nasa....
misoft
16.04.18,13:33
Duski..mam pocit,ze som to niekde citala,ze "nasa" sol je z ta het....nemala som ju doma ani nepamatam....mozno este vtedy..ked bola skutocne nasa....
Ja som jej mal dostatok - brácha nosil.... keď bola naša, teraz je len "naša" - podľa nápisu na pytlíku (a zase nás len odrbávajú).....
Hen toto zostalo:
https://t1.aimg.sk/magaziny/sShbHISMRjeJuHHnL8a2zQ~Sl-vna-fabrika-Solivary-je-u-p-rokov-m-tva.jpg?t=L2ZpdC1pbi8xNjAweDkwMA%3D%3D&h=hNncrinukqI0U_ARResmWA&e=2145916800&v=2
Ešteže tento gápeľ zachovali a renovovali
http://sacr3-files.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/_processed_/csm_D_Solivar_jpg_995d3909ee.jpg
spolu so soľným skladom
https://data.tvkosice.sk/images/fs/56/cf/06/31/45/26/ca/14/19/d7/1a/e8/56cf06314526ca1419d71ae8/videos/de1d1411-da98-41dc-bfac-c32bdeb26bee_image_0.jpg
vicktor
16.04.18,14:03
[
Ja som jej mal dostatok - brácha nosil....
V Stepkovej hre Miesana stvorhra:
"Vyborna kukurica. To je vasa?"
"Teraz uz ano."
buchač
18.04.18,13:40
Jeden z členov iniciatívy ‚Harabin na hrad‘ Marián Tkáč uviedol, že „Slovenská republika práve v súčasnosti potrebuje prezidenta s právnickým vzdelaním, ktorý navyše ctí tradície, napríklad rodinu, prácu či česť. Všetky tieto kritériá podľa iniciatívy sudca Harabin spĺňa...

Štefan Harabin je navyše priamočiary, odvážny, energický a morálny občan štátu.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/466585-harabin-chce-vystriedat-kisku-na-poste-prezidenta-situacia-si-to-vyzaduje-uviedol/



- právnik by aj bol....a teda fakt dobrý

- rodinu si ctí...šak onehdá na služobnom aute sa jeho žena po nákupoch vyvážala...a ak dobre pamätám, tak syna do školy

- prácu so ctí ... a drží sa jej jak kliešť prisatý na poriadny kus krvavého mäsa

- tá česť ma ale vcelku dobre rozosmiala

- tá morálka je ale už na zaplakanie
Ing. Ľubomír Janoška
18.04.18,13:58
Marián Tkáč? To je ten korunovaný? Čo sa mu poklad stratil spod zadku?
Katy a R
18.04.18,20:14
buchač
18.04.18,20:28
samé "dobré správy " ani neviem, či na zaplakanie, či na čo ... ?
pridám toto http://www.topky.sk/cl/1002009/1703747/Spravodlivost-nema-sancu--Policajt-odhalil--ako-NAKA-chrani-vagabundov--politikov-a-oligarchov

Že sa vy nepoučíte...sa čudujem.

Radím TUPKY nečítať...nikdy nepovedia plnú pravdu. NIKDY !!!
buchač
19.04.18,05:02
http://www.topky.sk/cl/10/1704069/Sokujuce-odhalenie-z-univerzitnej-jedalne--Tymto-krmia-buducich-policajtov--FOTO-pekelny-lepenak

Aj toto je "dobrá správa"...na zaplakanie alebo na rehot.

P.S.:
Ak bude potrebné, tak milerád vysvetlím tie drísty ...a aj prechádzajúci link ohľadom NAKA.

Zatiaľ sa môžete realizovať dávaním nesúhlasu....
jar88
20.04.18,06:29
http://www.topky.sk/cl/10/1704069/Sokujuce-odhalenie-z-univerzitnej-jedalne--Tymto-krmia-buducich-policajtov--FOTO-pekelny-lepenak

Aj toto je "dobrá správa"...na zaplakanie alebo na rehot.

P.S.:
Ak bude potrebné, tak milerád vysvetlím tie drísty ...a aj prechádzajúci link ohľadom NAKA.

Zatiaľ sa môžete realizovať dávaním nesúhlasu....
No veď daj, nech sa poučíme (alebo poučím?).
Stačí o tej nake, lebo na ich žrádlo, je asi málo kto zvedavý.
buchač
24.04.18,19:21
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467370-bratislavu-dusia-zapchy-obist-sa-nijako-nedaju/


Miliardy narvaté do obchvatov, rozširovania pruhov, bočných ciest.......a Bláááva aj tak v prdely. ;) :D :D :D
korela
24.04.18,20:20
V Bratislave sa cesty a mosty roky zásadne upravujú počas leta, čiže dovolenkovej sezóny, kedy je mesto aspoň čiastočne odľahčené. Robiť tieto základné úseky takto v predstihu je pre dopravu priam samovražedné.

Že často spomínam Prahu, spomínam, ona vypustila z povrchu mesta trolejbusy možno pred 40 rokmi, ak nie viac, prešla iba na koľajovú dopravu plus autobusy. Tu sa stále motajú po cestách. Ak nasneží, tak Koliba, Červený kríž a iné kopce majú hneď problém.
Tu stále nie je žiadna poriadna koncepcia, koľko chýbala v meste funkcia hlavného architekta po 89, na západe ho má každé väčšie mesto určite. Tu sa stavia živelne, satelity mali dostať dávno stavebnú uzáveru.
korela
24.04.18,20:31
Nová nádejná tvár na obzore. Mladý architekt. Ak nie tento, tak neviem kto by dokázal toto mesto nejako umravniť a skrášliť.
http://www.vallo2018.sk/?gclid=EAIaIQobChMIorqFoufT2gIVlB4bCh1tAga8EAAYASA AEgLEJvD_BwE
Do včera sa dala jeho kniha kúpiť v predpredaji, dávno v zľave vypredaná.
https://www.artforum.sk/katalog/112165/plan-bratislava?gclid=EAIaIQobChMItc27rezT2gIVw50bCh2u0 Q-cEAMYASAAEgIM3vD_BwE

Stokrát lepšie predostrieť Bratislavčanom svoju koncepciu knižne pripravenú s tímom 40 až 60 ľudí od fachu, ako mesto zamoriť nič nehovoriacimi billboardami.
Tento človek mi dáva ako prvý primátor, ak uspeje vo voľbách, aspoň trochu nádeje, na rozdiel od všetkých predchádzajúcich.
bettylou
25.04.18,03:12
samé "dobré správy " ani neviem, či na zaplakanie, či na čo ... ?
pridám toto http://www.topky.sk/cl/1002009/1703747/Spravodlivost-nema-sancu--Policajt-odhalil--ako-NAKA-chrani-vagabundov--politikov-a-oligarchov

Že sa vy nepoučíte...sa čudujem.

Radím TUPKY nečítať...nikdy nepovedia plnú pravdu. NIKDY !!!

Koho zaujíma pravda? Ľudia chcú senzácie a nie pravdu. Čistý debilizmus
bjuty smis
25.04.18,11:53
Ing. Ľubomír Janoška
25.04.18,12:04
toto poteší každého, kto nabúra....

https://janmarosz.blog.sme.sk/c/482648/naburali-ste-vlada-vam-vytiahne-z-vacku-tisice-novymi-sikanoznymi-paragrafmi.html

Certifikácia, ktorá nemá žiadne zverejnené technické parametre a proces, v ktorom certifikačnú autoritu určuje niekto iný než odborne akreditovaná inštitúcia - v lepšom prípade by to bol chaos, ale v tomto prípade je to zákonom riadené kradnutie.
korela
25.04.18,12:31
samé "dobré správy " ani neviem, či na zaplakanie, či na čo ... ?
pridám toto http://www.topky.sk/cl/1002009/1703747/Spravodlivost-nema-sancu--Policajt-odhalil--ako-NAKA-chrani-vagabundov--politikov-a-oligarchov

Že sa vy nepoučíte...sa čudujem.

Radím TUPKY nečítať...nikdy nepovedia plnú pravdu. NIKDY !!!

Koho zaujíma pravda? Ľudia chcú senzácie a nie pravdu. Čistý debilizmus
A teba ktorá z týchto dvoch kategórií zaujíma?
Nandrolon
25.04.18,15:32
toto poteší každého, kto nabúra....

https://janmarosz.blog.sme.sk/c/482648/naburali-ste-vlada-vam-vytiahne-z-vacku-tisice-novymi-sikanoznymi-paragrafmi.html

Certifikácia, ktorá nemá žiadne zverejnené technické parametre a proces, v ktorom certifikačnú autoritu určuje niekto iný než odborne akreditovaná inštitúcia - v lepšom prípade by to bol chaos, ale v tomto prípade je to zákonom riadené kradnutie.
Tu sa uz natiska niektorym otazka, ci nebude lepsie mat auto na zahranicnych znackach. Zvlast tym, ktori ich uz v zahranici aj servisuju.
bettylou
27.04.18,04:27
misoft
27.04.18,13:50
Ing. Ľubomír Janoška
27.04.18,14:06
pobavilo :D

https://silavedomia.sk/gaslighting-najnebezpecnejsia-forma-mentalnej-manipulacie-ktorej-sme-vsetci-vystaveni/
:D - fakt - riadna konina....

ospravedlňujem sa, že dávam reklamu, ale tentokrát ma nesmierne pobavila :)
buchač
27.04.18,15:12
Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková



https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
korela
27.04.18,15:46
pobavilo :D

https://silavedomia.sk/gaslighting-najnebezpecnejsia-forma-mentalnej-manipulacie-ktorej-sme-vsetci-vystaveni/

Celkom vhodne si to pripla ..., vrátim sa k bežnému občanovi.
"Ste presvedčovaný o tom, že niektorý aspekt vášho života je nekompletný. Ste nútení POCHYBOVAŤ samí o sebe.

Okrem toho ste presviedčaní, že produkt, ktorý sa vám vtláča, je riešením na to, čo vám údajne v živote chýba."

Napr. tento tvoj výrok určený pre mňa, ešte aj body dostal, "kto nemá, v apatieke nekúpi". Aspoň v tomto prípade mi teda určite vedomosť nechýba a o sebe nepochybujem. Som schopná rešpektovať toto zaužívané spojenie a aj údaje v JULSE, na rozdiel od teba, a nemám potrebu niekomu adresovať nevhodné rady za každú cenu.
Hlavne, že v téme VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI sa prú, kto je významný človek. Pretože bežný a významný sa prirodzene vylučuje, buď platí označenie jedno alebo druhé.

https://finweb.hnonline.sk/komentare...kupi-akcie-spp

http://www.kaduc.sk/sk/s/som-bezny-obcan/ advokátska kancelária

https://www.hlavnespravy.sk/moze-bez...-zboru/1093366

https://www.slovakwoman.sk/z-prijmov...-tisice-rokov/

https://www.dobrakrajina.sk/sk/clano...erovej-chorobe

http://www.nextfuture.sk/agenturne-s...j-bezny-obcan/

V CZ zaužívané rovnako, dosiahni zmenu pravidiel všade, a nezačínaj práve u mňa, nemáš dôvod.
https://www.google.sk/search?q=b%C4%...w=1396&bih=668
korela
27.04.18,16:07
Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
Nerozumiem, prečo si to zvýraznil červeným.

Odbor dejiny a teória výtvarného umenia je zastúpený na Filozofickej fakulte už od roku 1921 ...
https://fphil.uniba.sk/studium/uchadzac-prijimacie-konanie/bakalarske-studium/informacie-o-studiu-a-poziadavkach-na-prijimacie-skusky-na-fif-uk-na-akademicky-rok-20182019/dejiny-umenia/

Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.
Fíni vyriešili školskú otázku a vzdelania rómskych detí za 30 rokov, majú ju ukončenú, tu sa 30 rokov premrhalo. Vo Fínsku neukončí školskú dochádzku iba 2% Rómov. Aj to ide o údaj cca päťročný, možno trochu viac.
korela
27.04.18,16:16
pobavilo :D

https://silavedomia.sk/gaslighting-najnebezpecnejsia-forma-mentalnej-manipulacie-ktorej-sme-vsetci-vystaveni/

Celkom vhodne si to pripla ..., vrátim sa k bežnému občanovi.
"Ste presvedčovaný o tom, že niektorý aspekt vášho života je nekompletný. Ste nútení POCHYBOVAŤ samí o sebe.

Okrem toho ste presviedčaní, že produkt, ktorý sa vám vtláča, je riešením na to, čo vám údajne v živote chýba."

Napr. tento tvoj výrok určený pre mňa, ešte aj body dostal, "kto nemá, v apatieke nekúpi". Aspoň v tomto prípade mi teda určite vedomosť nechýba a o sebe nepochybujem. Som schopná rešpektovať toto zaužívané spojenie a aj údaje v JULSE, na rozdiel od teba, a nemám potrebu niekomu adresovať nevhodné rady za každú cenu.
Hlavne, že v téme VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI sa prú, kto je významný človek. Pretože bežný a významný sa prirodzene vylučuje, buď platí označenie jedno alebo druhé.

https://finweb.hnonline.sk/komentare...kupi-akcie-spp

http://www.kaduc.sk/sk/s/som-bezny-obcan/ advokátska kancelária

https://www.hlavnespravy.sk/moze-bez...-zboru/1093366

https://www.slovakwoman.sk/z-prijmov...-tisice-rokov/

https://www.dobrakrajina.sk/sk/clano...erovej-chorobe

http://www.nextfuture.sk/agenturne-s...j-bezny-obcan/

V CZ zaužívané rovnako, dosiahni zmenu pravidiel všade, a nezačínaj práve u mňa, nemáš dôvod.
https://www.google.sk/search?q=b%C4%...w=1396&bih=668
Ak sa vám to nepáči, môžem ešte doplniť, aj keď som pôvodne nechcela.
"Vysvetľoval som jej, že v našich životoch existujú ľudia, ktorí sa nás budú snažiť zbiť k zemi až na ich úroveň.
Takže, aké je riešenie na gaslighting?
Je ním udržiavanie si našej vlastnej reality cez naše vlastné vnímanie."
bettylou
28.04.18,04:38
samé "dobré správy " ani neviem, či na zaplakanie, či na čo ... ?
pridám toto http://www.topky.sk/cl/1002009/1703747/Spravodlivost-nema-sancu--Policajt-odhalil--ako-NAKA-chrani-vagabundov--politikov-a-oligarchov

Že sa vy nepoučíte...sa čudujem.

Radím TUPKY nečítať...nikdy nepovedia plnú pravdu. NIKDY !!!

Koho zaujíma pravda? Ľudia chcú senzácie a nie pravdu. Čistý debilizmus
A teba ktorá z týchto dvoch kategórií zaujíma?

Ani jedna :D
bettylou
28.04.18,04:41
pobavilo :D

https://silavedomia.sk/gaslighting-najnebezpecnejsia-forma-mentalnej-manipulacie-ktorej-sme-vsetci-vystaveni/

Celkom vhodne si to pripla ..., vrátim sa k bežnému občanovi.
"Ste presvedčovaný o tom, že niektorý aspekt vášho života je nekompletný. Ste nútení POCHYBOVAŤ samí o sebe.

Okrem toho ste presviedčaní, že produkt, ktorý sa vám vtláča, je riešením na to, čo vám údajne v živote chýba."

Napr. tento tvoj výrok určený pre mňa, ešte aj body dostal, "kto nemá, v apatieke nekúpi". Aspoň v tomto prípade mi teda určite vedomosť nechýba a o sebe nepochybujem. Som schopná rešpektovať toto zaužívané spojenie a aj údaje v JULSE, na rozdiel od teba, a nemám potrebu niekomu adresovať nevhodné rady za každú cenu.
Hlavne, že v téme VÝROČIA , ÚMRTIA , VÝZNAMNÉ UDALOSTI sa prú, kto je významný človek. Pretože bežný a významný sa prirodzene vylučuje, buď platí označenie jedno alebo druhé.

https://finweb.hnonline.sk/komentare...kupi-akcie-spp

http://www.kaduc.sk/sk/s/som-bezny-obcan/ advokátska kancelária

https://www.hlavnespravy.sk/moze-bez...-zboru/1093366

https://www.slovakwoman.sk/z-prijmov...-tisice-rokov/

https://www.dobrakrajina.sk/sk/clano...erovej-chorobe

http://www.nextfuture.sk/agenturne-s...j-bezny-obcan/

V CZ zaužívané rovnako, dosiahni zmenu pravidiel všade, a nezačínaj práve u mňa, nemáš dôvod.
https://www.google.sk/search?q=b%C4%...w=1396&bih=668

Mňa pobavil systém stránky:
10 dôvodov....bla bla bla
4 vety... bla bla bla
11 vecí,ktoré... bla bla bla


Perfektný návod na šicko,.... objavil Ameriku :D:D
buchač
28.04.18,05:03
Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
Nerozumiem, prečo si to zvýraznil červeným.

Odbor dejiny a teória výtvarného umenia je zastúpený na Filozofickej fakulte už od roku 1921 ...
https://fphil.uniba.sk/studium/uchadzac-prijimacie-konanie/bakalarske-studium/informacie-o-studiu-a-poziadavkach-na-prijimacie-skusky-na-fif-uk-na-akademicky-rok-20182019/dejiny-umenia/

Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.
Fíni vyriešili školskú otázku a vzdelania rómskych detí za 30 rokov, majú ju ukončenú, tu sa 30 rokov premrhalo. Vo Fínsku neukončí školskú dochádzku iba 2% Rómov. Aj to ide o údaj cca päťročný, možno trochu viac.

Ty veľa veciam - skutočnostiam (bez urážky) nerozumieš !

Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce.
Inak by vravela, ak by žila - praxovala - pobývala - zažila - atď reálnu prax v prostredí rómov - cigánov - degešov !

P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.
----------------------------------------------------
Fínov spomínaš ? Spomeň radšej tvoje obľúbené Česko, určité oblasti,ktoré okupujú cigáni, že ako tam vyčíňajú (česť výnimkám).

Fínov spomínaš ? Nuž sa na to pozrime.
Fínsko má rozlohu 338 424km2
Počet cigánov 10 000
Slovensko má rozlohu 49 036km2
Počet cigánov cca 400 000

CHÁPEŠ - POCHOPÍŠ to porovnanie čísel ???

-----------------------------------

Matovič a nejaké riešenie ?
Si robíš prdel ???
Boh chráň Slovensko pred týmto psychošom, už len to by chýbalo, aby sa dostal do vlády.

P.S.:
Kto je Martináková ? ;)
To sa teda pekne zišli...skrachovaná politička a politická hyena za jedným mikrofónom. :D
korela
28.04.18,06:56
Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
Nerozumiem, prečo si to zvýraznil červeným.

Odbor dejiny a teória výtvarného umenia je zastúpený na Filozofickej fakulte už od roku 1921 ...
https://fphil.uniba.sk/studium/uchadzac-prijimacie-konanie/bakalarske-studium/informacie-o-studiu-a-poziadavkach-na-prijimacie-skusky-na-fif-uk-na-akademicky-rok-20182019/dejiny-umenia/

Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.
Fíni vyriešili školskú otázku a vzdelania rómskych detí za 30 rokov, majú ju ukončenú, tu sa 30 rokov premrhalo. Vo Fínsku neukončí školskú dochádzku iba 2% Rómov. Aj to ide o údaj cca päťročný, možno trochu viac.

Ty veľa veciam - skutočnostiam (bez urážky) nerozumieš !

Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce.
Inak by vravela, ak by žila - praxovala - pobývala - zažila - atď reálnu prax v prostredí rómov - cigánov - degešov !

P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.
----------------------------------------------------
Fínov spomínaš ? Spomeň radšej tvoje obľúbené Česko, určité oblasti,ktoré okupujú cigáni, že ako tam vyčíňajú (česť výnimkám).

Fínov spomínaš ? Nuž sa na to pozrime.
Fínsko má rozlohu 338 424km2
Počet cigánov 10 000
Slovensko má rozlohu 49 036km2
Počet cigánov cca 400 000

CHÁPEŠ - POCHOPÍŠ to porovnanie čísel ???

-----------------------------------

Matovič a nejaké riešenie ?
Si robíš prdel ???
Boh chráň Slovensko pred týmto psychošom, už len to by chýbalo, aby sa dostal do vlády.

P.S.:
Kto je Martináková ? ;)
To sa teda pekne zišli...skrachovaná politička a politická hyena za jedným mikrofónom. :D
Najprv "Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková"
Potom "Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce."

Ty si mýliš pojmy o dotyčnej.
Preto som ti pridala link o danom štúdiu a pridávam ďalší https://fphil.uniba.sk/katedry-a-odborne-pracoviska/katedra-dejin-vytvarneho-umenia/
Ona predovšetkým nie je výtvarníčka, nevytvára žiadne umelecké diela, to by musela vyštudovať niektorý z odborov na http://www.vsvu.sk/studium/uchadzaci/akreditovane-studijne-programy/.
Dokážeš vnímať ten rozdiel?
A ešte si zisti, čo všetko je úlohou aj súčasného umenia a potom sa vyjadruj k jej práci.
Hodnotiť jej vizáž neprináleží asi nikomu, keby prešla stylistom, tak ju nespoznáš. Toto rozhodne riešim nebudem. A nakoniec to je tou poslednou a najmenej dôležitou informáciou vo vzťahu k jej práci, ak nie úplne zbytočnou.
Podstatné je, že si si ten článok všimol, už iba jeho obsah splnil účel a ani nemusíš chodiť na jej výstavu. Ale to asi ťažko pochopíš.

https://nitrianskagaleria.sk/event/bez-nenavisti/

https://nitrianskagaleria.sk/wp-content/uploads/2018/03/bezNENAVISTI_TS.pdf
Ona totiž predovšetkým nie je političkou a nemôže priamo zasiahnuť zo svojej pracovnej pozície do akejkoľvek konkrétnej zmeny v tomto štáte.
buchač
28.04.18,07:51
Najprv "Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková"
Potom "Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce."

Ty si mýliš pojmy o dotyčnej.
Preto som ti pridala link o danom štúdiu a pridávam ďalší https://fphil.uniba.sk/katedry-a-odborne-pracoviska/katedra-dejin-vytvarneho-umenia/
Ona predovšetkým nie je výtvarníčka, nevytvára žiadne umelecké diela, to by musela vyštudovať niektorý z odborov na http://www.vsvu.sk/studium/uchadzaci/akreditovane-studijne-programy/.
Dokážeš vnímať ten rozdiel?
A ešte si zisti, čo všetko je úlohou aj súčasného umenia a potom sa vyjadruj k jej práci.
Hodnotiť jej vizáž neprináleží asi nikomu, keby prešla stylistom, tak ju nespoznáš. Toto rozhodne riešim nebudem. A nakoniec to je tou poslednou a najmenej dôležitou informáciou vo vzťahu k jej práci, ak nie úplne zbytočnou.
Podstatné je, že si si ten článok všimol, už iba jeho obsah splnil účel a ani nemusíš chodiť na jej výstavu. Ale to asi ťažko pochopíš.

https://nitrianskagaleria.sk/event/bez-nenavisti/

https://nitrianskagaleria.sk/wp-content/uploads/2018/03/bezNENAVISTI_TS.pdf
Ona totiž predovšetkým nie je političkou a nemôže priamo zasiahnuť zo svojej pracovnej pozície do akejkoľvek konkrétnej zmeny v tomto štáte.



ALE že nepovedz .... to fakt, to naozaj musí mať VŠ vzdelanie ?????

TY kde vlastne žiješ ? To musí byť teda fakt oklieštená ulita, zamknutá na 10 zámkov.

Môj kamarát nie je síce akademický maliar, nemá VŠ daného smeru, dokonca stredná škola bola technického zamerania. Pritom je uznávaný v odbore...meno nedám schválne, tak ako to robíš ty.

--------------------------

Tretí sektor - tie rôzne spolky nie sú politického zamerania, no robia to pod pláštikom všetkého možného.

---------------------------

...a ako je to s tými cigánmi vo Fínsku ?

Nedáš nejaké múdrosti....šak ja sa rád zasmejem.

Napríklad, že koľkí skončili ZŠ vo Fínsku a koľkí na Slovensku ?

Kuwa, šak predsa všetci...;) :D :D :D ...akurát nie je známe, že v ktorom ročníku.
bettylou
28.04.18,10:29
Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
Nerozumiem, prečo si to zvýraznil červeným.

Odbor dejiny a teória výtvarného umenia je zastúpený na Filozofickej fakulte už od roku 1921 ...
https://fphil.uniba.sk/studium/uchadzac-prijimacie-konanie/bakalarske-studium/informacie-o-studiu-a-poziadavkach-na-prijimacie-skusky-na-fif-uk-na-akademicky-rok-20182019/dejiny-umenia/

Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.
Fíni vyriešili školskú otázku a vzdelania rómskych detí za 30 rokov, majú ju ukončenú, tu sa 30 rokov premrhalo. Vo Fínsku neukončí školskú dochádzku iba 2% Rómov. Aj to ide o údaj cca päťročný, možno trochu viac.

Ty veľa veciam - skutočnostiam (bez urážky) nerozumieš !

Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce.
Inak by vravela, ak by žila - praxovala - pobývala - zažila - atď reálnu prax v prostredí rómov - cigánov - degešov !

P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.
----------------------------------------------------
Fínov spomínaš ? Spomeň radšej tvoje obľúbené Česko, určité oblasti,ktoré okupujú cigáni, že ako tam vyčíňajú (česť výnimkám).

Fínov spomínaš ? Nuž sa na to pozrime.
Fínsko má rozlohu 338 424km2
Počet cigánov 10 000
Slovensko má rozlohu 49 036km2
Počet cigánov cca 400 000

CHÁPEŠ - POCHOPÍŠ to porovnanie čísel ???

-----------------------------------

Matovič a nejaké riešenie ?
Si robíš prdel ???
Boh chráň Slovensko pred týmto psychošom, už len to by chýbalo, aby sa dostal do vlády.

P.S.:
Kto je Martináková ? ;)
To sa teda pekne zišli...skrachovaná politička a politická hyena za jedným mikrofónom. :D



Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/467427-neviditelne-mury-proti-romom-su-najpevnejsie/


Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu.

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.
Nerozumiem, prečo si to zvýraznil červeným.

Odbor dejiny a teória výtvarného umenia je zastúpený na Filozofickej fakulte už od roku 1921 ...
https://fphil.uniba.sk/studium/uchadzac-prijimacie-konanie/bakalarske-studium/informacie-o-studiu-a-poziadavkach-na-prijimacie-skusky-na-fif-uk-na-akademicky-rok-20182019/dejiny-umenia/

Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.
Fíni vyriešili školskú otázku a vzdelania rómskych detí za 30 rokov, majú ju ukončenú, tu sa 30 rokov premrhalo. Vo Fínsku neukončí školskú dochádzku iba 2% Rómov. Aj to ide o údaj cca päťročný, možno trochu viac.

Ty veľa veciam - skutočnostiam (bez urážky) nerozumieš !

Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce.
Inak by vravela, ak by žila - praxovala - pobývala - zažila - atď reálnu prax v prostredí rómov - cigánov - degešov !

P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.
----------------------------------------------------
Fínov spomínaš ? Spomeň radšej tvoje obľúbené Česko, určité oblasti,ktoré okupujú cigáni, že ako tam vyčíňajú (česť výnimkám).

Fínov spomínaš ? Nuž sa na to pozrime.
Fínsko má rozlohu 338 424km2
Počet cigánov 10 000
Slovensko má rozlohu 49 036km2
Počet cigánov cca 400 000

CHÁPEŠ - POCHOPÍŠ to porovnanie čísel ???

-----------------------------------

Matovič a nejaké riešenie ?
Si robíš prdel ???
Boh chráň Slovensko pred týmto psychošom, už len to by chýbalo, aby sa dostal do vlády.

P.S.:
Kto je Martináková ? ;)
To sa teda pekne zišli...skrachovaná politička a politická hyena za jedným mikrofónom. :D


Korela, prax v 3,14 ičovaní
Matovič riešenie šak travka, kurvy bmw a ked dajú ta republiku "by riadil"
buchač
28.04.18,11:02
Najprv "Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková"
Potom "Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce."


Dokážeš vnímať ten rozdiel?
A ešte si zisti, čo všetko je úlohou aj súčasného umenia a potom sa vyjadruj k jej práci.
Podstatné je, že si si ten článok všimol, už iba jeho obsah splnil účel a ani nemusíš chodiť na jej výstavu. Ale to asi ťažko pochopíš.

https://nitrianskagaleria.sk/event/bez-nenavisti/

https://nitrianskagaleria.sk/wp-content/uploads/2018/03/bezNENAVISTI_TS.pdf
Ona totiž predovšetkým nie je političkou a nemôže priamo zasiahnuť zo svojej pracovnej pozície do akejkoľvek konkrétnej zmeny v tomto štáte.

Jasné, že teória a prax je rôzne.

Napríklad ty píšeš o cigánoch = teória, nakoľko si cigána videla maximálne z MHD.

Ja píšem z praxe = nakoľko poznám XX cigánov, s XX si tykám, u XX som bol doma - to je tá slušnejšia fajta.

Poznám ale aj opačnú stránku - radšej sa vyhnúť cigánom, lebo jeden by len do problému došiel.

Dokážeš vnímať ten rozdiel ?

---------------------

Prvý link spomína :

" Príkladom je dielo Ivanky Mariposy Čonkovej Ďaleko na Lunik IX. reagujúce na otrasný prípad policajnej brutality, ktorej obeťami bola skupinka šiestich rómskych chlapcov z Košíc. Výsledkom spolupráce autorky s rodinou jedného z mučených chlapcov bola dočasná kresba na stenách bytu, v ktorom rodina žije, odrážajúca kolektívnu traumatickú skúsenosť. Dielo prezentované v rámci výstavy vyzýva návštevníkov k zakúpeniu pohľadníc s motívom kresieb. Získané peniaze budú použité na podporu postihnutej rodiny. "



Dobre, beriem, že policajti prekročili mieru únosnosti.

Prečo ale teoretička nespomenula príčinu toho, čo sa udialo, čo urobila tlupa zasraných cigošov ?

Vieš, že prepadli, zbili, a aj okradli starú pani (vek cca 80rokov)..?

Nuž, keď im rodičia nedali poriadnu výchovu, tak vyfasovali inde...aj keď cez mieru.

Čo sa udialo v Moldave n/B...to vieš ? Nevieš...a to, čo sa písalo v novinách, bolo hoooodne skreslené.

Nabehli kukláči a vytrieskali celú kolóniu...lebo si to proste zaslúžili.



Mám iné kontakty, iné informácie,ktorým rozhodne verím viac, ako nejakej teoretičke alebo investigatívným novinárom.


------------------

Súčasné umenie ? Kuwa, šak tomu ani autor, kurátor, alebo iný odborník nerozumie a nie ešte návštevník.

Ono chlast, drogy, neviazanosť nie je vždy zárukou kvalitného umenia.

------------------

Čo ja pochopím ?

Teba teda rozhodne nie....menej psychofarmák, prípadne zmeň psychiatra.
korela
28.04.18,13:01
Najprv "Teoretička a historička umenia Zuzana Štefková"
Potom "Teória a prax sú dva rozdielne pojmy.
Spomínaš výtvarné umenie ? Toto v danej situácii je absolútne bezpredmetné.
Dotyčná teoretička - výtvarníčka sa drbe do sociálnej práce."

Ty si mýliš pojmy o dotyčnej.
Preto som ti pridala link o danom štúdiu a pridávam ďalší https://fphil.uniba.sk/katedry-a-odborne-pracoviska/katedra-dejin-vytvarneho-umenia/
Ona predovšetkým nie je výtvarníčka, nevytvára žiadne umelecké diela, to by musela vyštudovať niektorý z odborov na http://www.vsvu.sk/studium/uchadzaci/akreditovane-studijne-programy/.
Dokážeš vnímať ten rozdiel?
A ešte si zisti, čo všetko je úlohou aj súčasného umenia a potom sa vyjadruj k jej práci.
Hodnotiť jej vizáž neprináleží asi nikomu, keby prešla stylistom, tak ju nespoznáš. Toto rozhodne riešim nebudem. A nakoniec to je tou poslednou a najmenej dôležitou informáciou vo vzťahu k jej práci, ak nie úplne zbytočnou.
Podstatné je, že si si ten článok všimol, už iba jeho obsah splnil účel a ani nemusíš chodiť na jej výstavu. Ale to asi ťažko pochopíš.

https://nitrianskagaleria.sk/event/bez-nenavisti/

https://nitrianskagaleria.sk/wp-content/uploads/2018/03/bezNENAVISTI_TS.pdf
Ona totiž predovšetkým nie je političkou a nemôže priamo zasiahnuť zo svojej pracovnej pozície do akejkoľvek konkrétnej zmeny v tomto štáte.



ALE že nepovedz .... to fakt, to naozaj musí mať VŠ vzdelanie ?????

TY kde vlastne žiješ ? To musí byť teda fakt oklieštená ulita, zamknutá na 10 zámkov.

Môj kamarát nie je síce akademický maliar, nemá VŠ daného smeru, dokonca stredná škola bola technického zamerania. Pritom je uznávaný v odbore...meno nedám schválne, tak ako to robíš ty.

--------------------------

Tretí sektor - tie rôzne spolky nie sú politického zamerania, no robia to pod pláštikom všetkého možného.

---------------------------

...a ako je to s tými cigánmi vo Fínsku ?

Nedáš nejaké múdrosti....šak ja sa rád zasmejem.

Napríklad, že koľkí skončili ZŠ vo Fínsku a koľkí na Slovensku ?

Kuwa, šak predsa všetci...;) :D :D :D ...akurát nie je známe, že v ktorom ročníku.
Máš pocit, že veľkosť písma mení obsah?
Ja ti na rozdiel od teba rozumiem veľmi dobre, veď sa pozri, ako ťa tá výstava oslovila. Naštartovala ťa ako býka v koride. Ide o to, že každý na ňu reaguje rôzne a o to ide. Aj preto radšej nepovolili diskusiu. Výstava návštevníka o ničom nepresviedča.

Ja som reagovala hlavne na tvoje vyjadrenia ku kurátorke. Keby si to nezvýraznil, ani sa pri tomto príspevku nezastavím. A iba okrajom som spomenula "politika" s moderátorkou. Ale to nebolo podstatou príspevku.

Výtvarníkmi sú z drvivej väčšiny považovaní odborne vzdelaní ľudia. Tvoriť môže ktokoľvek s nadaním. Osobne mám veľmi rada insitných kovačických maliarov.
Ľudové umenie na Slovensku sa odvíja skôr od použitia prírodných materiálov a lokálnych tradícií, ale nie plátno v zmysle podkladu pre maľbu.
Aj ja si tvorím. Aj Driss tvoril. :-)

Neviem prečo som klikla práve na Fera Guldana, a až teraz som zistila, že robil po 89 riaditeľa SNG v Bratislave. https://dennikn.sk/808497/vytvarnik-fero-guldan-nasi-dedovia-by-nam-napluli-do-tvare-a-poodtinali-ruky-za-to-ako-tu-gazdujeme/
Neviem si predstaviť, ako museli nad ním zamestnanci tejto národnej inštitúcie zalamovať rukami. Viedol ju iba päť mesiacov. Kde vzal na to guráž?https://sk.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_n%C3%A1rodn%C3%A1_gal%C3%A9ria

A toto je práve tá doba, ktorú tu občas spomeniem, že najhoršie sa pod chod novovzniknutého štátneho zriadenia podpísali ľudia, ktorí sa ocitli v prvej línii na rozhodujúcich miestach. Prvá línia vždy padá, rozhľadený človek do nej nevstupuje. Nevhodné rozhodovanie, nasmerovanie a reštruktualizácia priemyslu a celého hospodárstva, zlá a nedotiahnutá nová legislatíva, umožňujúca rozkrádanie nenormálnych rozmerov, nedotiahnuté vytváranie legislatívnych podmienok pre podnikanie, nevedeli doslova kam z konopí, čo si počať. Ľudia bez praxe, hlavne že nemali červenú knižku. Najdôležitejšie kritérium. Konkurzy? Výsmech. Všetko živelne za pochodu, bez koncepcie.

A rovnako sa to týka aj tvojej, zdá sa, veľmi citlivej oblasti. Samozrejme, že sa to dotýka aj celej spoločnosti.
O fínskej školskej reforme, s ktorou začali Fíni v 70. r., som do tejto témy pridala aj dostatok linkov asi pred piatimi rokmi. Boli úspešní. Nechce sa mi to vyhľadávať.
A uvedom si, že v tomto prípade ide o princíp, prístup a systémové riešenie štátu k problému, nie o počet obyvateľov. Stačí pár zákonov. A nemusíš sa na tom zabávať, základnú školskú dochádzku vo Fínsku neukončí iba 2 % žiakov tuším v 16. až 17. rokoch. Fínske deti však môžu navštevovať striktne iba školu vo svojom rajóne. Ani o ulicu ďalej. Všetko nájdeš na webe.

K tretiemu sektoru má každý štát svoj prístup.

Niekoľkokrát som tu písala, že som vyrastala s maďarskými, nemeckými aj cigánskymi deťmi, keďže ti neujde jeden môj príspevok, domnievala som sa, že si to pamätáš. Čiže som sa s nimi v predškolskom veku aj hrávala. Okrem prvých troch ročníkov som chodila do škôl mimo bydliska. Od štvrtého ročníka až po maturitu všetky priateľky židovského pôvodu, na čo som logicky prišla až mnohých rokoch.
Rodičov som nikdy nepočula po prvé nikoho ohovárať, a baviť sa o národnostiach už vôbec.

Psychiatra nenavštevujem.

A že ti ešte vôbec na niečo odpovedám.
korela
28.04.18,13:28
http://udu2.ff.cuni.cz/node/512
Zrejme ide o ňu, môžeš si utvoriť o nej hlbšiu mienku. Gró jej profesných záujmov.
https://framerframed.nl/en/mensen/zuzana-stefkova/
buchač
28.04.18,13:36
A toto je práve tá doba, ktorú tu občas spomeniem, že najhoršie sa pod chod novovzniknutého štátneho zriadenia podpísali ľudia, ktorí sa ocitli v prvej línii na rozhodujúcich miestach. Prvá línia vždy padá, rozhľadený človek do nej nevstupuje. Nevhodné rozhodovanie, nasmerovanie a reštruktualizácia priemyslu a celého hospodárstva, zlá a nedotiahnutá nová legislatíva, umožňujúca rozkrádanie nenormálnych rozmerov, nedotiahnuté vytváranie legislatívnych podmienok pre podnikanie, nevedeli doslova kam z konopí, čo si počať. Ľudia bez praxe, hlavne že nemali červenú knižku. Najdôležitejšie kritérium. Konkurzy? Výsmech. Všetko živelne za pochodu, bez koncepcie.

...a ako to súvisí s teoretičkou ?

A rovnako sa to týka aj tvojej, zdá sa, veľmi citlivej oblasti. Samozrejme, že sa to dotýka aj celej spoločnosti.
O fínskej školskej reforme, s ktorou začali Fíni v 70. r., som do tejto témy pridala aj dostatok linkov asi pred piatimi rokmi. Boli úspešní. Nechce sa mi to vyhľadávať.
A uvedom si, že v tomto prípade ide o princíp, prístup a systémové riešenie štátu k problému, nie o počet obyvateľov. Stačí pár zákonov. A nemusíš sa na tom zabávať, základnú školskú dochádzku vo Fínsku neukončí iba 2 % žiakov tuším v 16. až 17. rokoch. Fínske deti však môžu navštevovať striktne iba školu vo svojom rajóne. Ani o ulicu ďalej. Všetko nájdeš na webe.

...ako sa to mňa (vraj citlivo) dotýka ?
Pred 50 rokmi bolo vo Fínsku URČITE ešte menej cigánov ako je ich dnes.

K tretiemu sektoru má každý štát svoj prístup.
...a aký, nože povedz ?
Myslíš ten, že sa zvyčajne miešajú do politiky ?


Niekoľkokrát som tu písala, že som vyrastala s maďarskými, nemeckými aj cigánskymi deťmi, keďže ti neujde jeden môj príspevok, domnievala som sa, že si to pamätáš. Čiže som sa s nimi v predškolskom veku aj hrávala. Okrem prvých troch ročníkov som chodila do škôl mimo bydliska. Od štvrtého ročníka až po maturitu všetky priateľky židovského pôvodu, na čo som logicky prišla až mnohých rokoch.
Rodičov som nikdy nepočula po prvé nikoho ohovárať, a baviť sa o národnostiach už vôbec.
...každé malé dieťa je zlaté....teda zvyčajne. Aj tie z tých osád...teda pokiaľ sa nezabávajú hádzaním kameňov do okoloidúcich áut.
Cigána poznáš po pleti...žida po mene.
Teoretičku som absolútne neohováral...šak pozriem a vidím...plastik by sa na nej vyšantil statočne.


Psychiatra nenavštevujem.
...skús aspoň psychológa.

A že ti ešte vôbec na niečo odpovedám.
...tak na toto si odpovedz sama. ;)


...
buchač
28.04.18,13:45
P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.




http://udu2.ff.cuni.cz/node/512
Zrejme ide o ňu, môžeš si utvoriť o nej hlbšiu mienku. Gró jej profesných záujmov.

Tak včul si ma zabila...neskutočne a nevyslovne.

Alebo inak...sama si potvrdila to, čo so aj bez prelúskania netu tvrdil.

Teoretička je na 99% lesba (bije to z nej na prvý pohľad)...tie práce, prednášky (viď tvoj link) ohľadom genderovania tiež o niečom vypovedajú.

Fakt som si vytvoril mienku.......ani bicykel by som o ňu neoprel.
bettylou
28.04.18,13:47
U nás denno denne cigoši skaly po nás gádžoch hádžu, sople zasrané, čo by v škole mali byť. Matka po kontajneroch "nakupuje". Xkrát sme hliadku volali. Ani boh s nimi neporadí,kým ich dakto neutopí v rieke kurva, pokoj nebude. :(
bettylou
28.04.18,13:49
http://udu2.ff.cuni.cz/node/512
Zrejme ide o ňu, môžeš si utvoriť o nej hlbšiu mienku. Gró jej profesných záujmov.
https://framerframed.nl/en/mensen/zuzana-stefkova/

arogancia jej z tváre kričí
korela
28.04.18,14:00
P.S.:
By ma zaujímalo, že prečo skoro všetky aktivistky (na pôsobení nezáleží) sú škaredky, lesby, grednerky, ... alebo MeToo ?
Aj hentá praktikantka teda nič moc.




http://udu2.ff.cuni.cz/node/512
Zrejme ide o ňu, môžeš si utvoriť o nej hlbšiu mienku. Gró jej profesných záujmov.

Tak včul si ma zabila...neskutočne a nevyslovne.

Alebo inak...sama si potvrdila to, čo so aj bez prelúskania netu tvrdil.

Teoretička je na 99% lesba (bije to z nej na prvý pohľad)...tie práce, prednášky (viď tvoj link) ohľadom genderovania tiež o niečom vypovedajú.

Fakt som si vytvoril mienku.......ani bicykel by som o ňu neoprel.
Ale taká nepohľadná zasa nie je https://framerframed.nl/en/mensen/zuzana-stefkova/, nenalíčená vyzerá ako všetky nenalíčené ženy vrátane topmodeliek. Keby ste sa začali muži prikľášovať aspoň trochu, tak by to bolo ako v prírode. Samec vždy výraznejší. Ste sa opustili. Ale je vás menej, nepotrebujete to. :-)
bettylou
28.04.18,14:06
Korela, život neni períčko, život je poriadne péro. Myslím,že naše samce sú dosť výrazné aj bez skrášľovania :D
To len nesebavedomé iče, sa líčiť potrebujú. Normálni sú spokojní s prírodou.
korela
28.04.18,14:11
Psychológovia majú problémy sami so sebou rovnako ako zbytok obyvateľstva. Väčšina ide študovať tento odbor pre svoj vlastný záujem. Zistené štatisticky. Až na malinké výnimky ako napr. Dušan Fabián. Teda zatiaľ mám o ňom takú predstavu.
buchač
28.04.18,14:14
Keby ste sa začali muži prikľášovať aspoň trochu, tak by to bolo ako v prírode. Samec vždy výraznejší. Ste sa opustili. Ale je vás menej, nepotrebujete to. :-)

Niečo podobné ? Takto prikrášľovať ?
Teda na posúdenie nechávam každému.
korela
28.04.18,15:45
Muži v odievaní prešli aj horšími trendmi, asi by ste sa k nim dnes veľmi neradi vracali kvôli praktickosti.
alaya1
28.04.18,16:30
Psychológovia majú problémy sami so sebou rovnako ako zbytok obyvateľstva. Väčšina ide študovať tento odbor pre svoj vlastný záujem. Zistené štatisticky. Až na malinké výnimky ako napr. Dušan Fabián. Teda zatiaľ mám o ňom takú predstavu.
Bravo...:)
bettylou
28.04.18,16:32
Psychológovia majú problémy sami so sebou rovnako ako zbytok obyvateľstva. Väčšina ide študovať tento odbor pre svoj vlastný záujem. Zistené štatisticky. Až na malinké výnimky ako napr. Dušan Fabián. Teda zatiaľ mám o ňom takú predstavu.

S prvou vetou by sa dalo polemizovať... Dobrý psychológ sa narodí,nepotrebuje to študovať, píše štúdijné materiály,ak sa mu chce keď to pokladá za dôležité. Zbytok obyvateľstva v tejto debate neriešim. :)
bettylou
28.04.18,16:35
Keby ste sa začali muži prikľášovať aspoň trochu, tak by to bolo ako v prírode. Samec vždy výraznejší. Ste sa opustili. Ale je vás menej, nepotrebujete to. :-)

Niečo podobné ? Takto prikrášľovať ?
Teda na posúdenie nechávam každému.

Jeden lepší jak druhý. Musím uznať. Ešče 5centa si zabudol. .:D
https://www.youtube.com/watch?v=UDApZhXTpH8
kopretinka
28.04.18,20:45
Príkladom je dielo Ivanky Mariposy Čonkovej Ďaleko na Lunik IX. reagujúce na otrasný prípad policajnej brutality, ktorej obeťami bola skupinka šiestich rómskych chlapcov z Košíc. Výsledkom spolupráce autorky s rodinou jedného z mučených chlapcov bola dočasná kresba na stenách bytu, v ktorom rodina žije, odrážajúca kolektívnu traumatickú skúsenosť. Dielo prezentované v rámci výstavy vyzýva návštevníkov k zakúpeniu pohľadníc s motívom kresieb. Získané peniaze budú použité na podporu postihnutej rodiny. "

ČOOOO????? Tak cigoši mali traumatickú skúsenosť???? A ešte sa na nich aj zbierka robila???
A tá chudera babka,tá nemala traumatickú skúsenosť? Na ňu nikto zbierku neurobil?
Vytrieskať cigánov aj umelkyňu Čonkovú a rodičov tých bastardov do basy!
buchač
29.04.18,05:37
Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.


Matovič má na všetko riešenie, prípadne odpoveď...šak jak Sulík alebo Fico.
Matovič vysvetlil daňové doklady ukryté (pardón- uložené) na povale u bábušky.
Matovič vysvetlil každodenné jazdenie na starej Favoritke.
Matovič určite vysvetlí aj toto
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467865-matovic-kupil-pozemky-od-majskeho/

Akurát jeden problém...nik mu neverí.
Hlavne, že besneje pred mikrofónmi novinárov a pľuje jed a síru na ostatných.

...je to hajzel nad hajzlov...ešte aj latrína plná hovien je čistejšia od neho.
misoft
29.04.18,08:19
Je to aj šašo....:D... aspoň nie je nuda...
bjuty smis
29.04.18,14:03
Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.


Matovič má na všetko riešenie, prípadne odpoveď...šak jak Sulík alebo Fico.
Matovič vysvetlil daňové doklady ukryté (pardón- uložené) na povale u bábušky.
Matovič vysvetlil každodenné jazdenie na starej Favoritke.
Matovič určite vysvetlí aj toto
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467865-matovic-kupil-pozemky-od-majskeho/

Akurát jeden problém...nik mu neverí.
Hlavne, že besneje pred mikrofónmi novinárov a pľuje jed a síru na ostatných.

...je to hajzel nad hajzlov...ešte aj latrína plná hovien je čistejšia od neho.
Co to tu zas splietas za sprostosti???
8 rokov na nom robi DU, filcka priamo nanho nasadila elitnu NAKA a nic..
A ty tu trepes z cesty.....
Aky je problem s uctovnictvom na povale ?
bjuty smis
29.04.18,14:06
A co ma ako vysvetlovat, ze kupil pozemok?
Aky tam vidis problem ?
Koho oklamal, okradol????
buchač
29.04.18,14:08
A ty tu trepes z cesty.....


Pozdravuj kámošov na SMEčke....
bjuty smis
29.04.18,14:15
A ty tu trepes z cesty.....


Pozdravuj kámošov na SMEčke....
????
Sila tvojich argumentov je ohromna....
buchač
29.04.18,14:29
A ty tu trepes z cesty.....


Pozdravuj kámošov na SMEčke....
????
Sila tvojich argumentov je ohromna....
Nápodobne !
Na SMEčke sa takto, ako ty, vyjadrujú...viď tvoj prechádzajúci príspevok.

Jeden dá názor a okamžite sa do neho pustia ostatní. Keby aspoň k veci vraveli, no nie...oni začnú reagovať osočovaním, nadávaním, a podobne....ale argumentácia o ničom.

Teraz mi môžeš povedať, že ja som sa takto k Matlovičovi takto zachoval.
Lenže omyl, ja nie som politik na rozdiel od neho...on MUSÍ kritiku zniesť....lenže to on veľmi nerád.

...a na kieho frasa mám dávať argumenty na nejakého hajzla ?
Aj keby bol podľa práva čistý jak ľalia, tak morálny kredit je v tej latríne...podobne, ako jeden nemenovaný sudca.
bjuty smis
29.04.18,14:35
11 riadkouplne od veci
Preco je matovc hajzel nad hajzlov??
Aky je problem s uctovnictvom na povale?
Aky je problem s pozemkom, co kupil od majskeho?
Poprosim vysvetlenie...

Snad tu nechces byt za tlchubu.....
buchač
29.04.18,14:39
...
bjuty smis
29.04.18,14:43
Ok :)
korela
29.04.18,14:51
Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.


Matovič má na všetko riešenie, prípadne odpoveď...šak jak Sulík alebo Fico.
Matovič vysvetlil daňové doklady ukryté (pardón- uložené) na povale u bábušky.
Matovič vysvetlil každodenné jazdenie na starej Favoritke.
Matovič určite vysvetlí aj toto
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467865-matovic-kupil-pozemky-od-majskeho/

Akurát jeden problém...nik mu neverí.
Hlavne, že besneje pred mikrofónmi novinárov a pľuje jed a síru na ostatných.

...je to hajzel nad hajzlov...ešte aj latrína plná hovien je čistejšia od neho.
Co to tu zas splietas za sprostosti???
8 rokov na nom robi DU, filcka priamo nanho nasadila elitnu NAKA a nic..
A ty tu trepes z cesty.....
Aky je problem s uctovnictvom na povale ?
Kde nič nie je, ani čert nevezme.
buchač
29.04.18,15:58
Kde nič nie je, ani čert nevezme.

Tej poslankyni už asi vzali aj rozum...slovami maestra Kopeckého by sa dalo povedať :
" Krááááva nebeskááá"...
Ja mám trochu iný výraz..." Je to 3,14íííííííííča jak vráta na stodole !!!! "

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/467900-kissova-podporuje-rozdielne-minimalne-mzdy-v-regionoch-richter-je-proti/
pavol54
29.04.18,17:52
Kde nič nie je, ani čert nevezme.

Tej poslankyni už asi vzali aj rozum...slovami maestra Kopeckého by sa dalo povedať :
" Krááááva nebeskááá"...
Ja mám trochu iný výraz..." Je to 3,14íííííííííča jak vráta na stodole !!!! "

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/467900-kissova-podporuje-rozdielne-minimalne-mzdy-v-regionoch-richter-je-proti/
Mám návrh aby poslanci parlamentu mali plat podľa regiónov a aj príplatky
korela
29.04.18,21:22
Je to aj šašo....:D... aspoň nie je nuda...
Viem si predstaviť aj inú zábavu pre Slovensko.
korela
30.04.18,12:16
Išla som z mesta cez obed kĺbovým trolejbusom, reku ušetrím, ešte nebolo zapchaté mesto, keď sa mu v križovatke podarilo strhnúť vedenie. Tak všetci vystúpiť, prichádzali ďalšie a kopili sa. Ešte 20 cm a kvôli jeho chvostu by v druhom prúde neprešiel ani jeden medzimestský bus, nákladiak.
Zástavka o chvíľu narvaná, zavolala taxi, vodič o chvíľu, ľudia stoja na zastávkach a zbytočne čakajú. Ja mu na to, zoberme niekoho, dobre mu to padne. Myslela som aspoň dvoch.
Tak na tretej si vyhliadol staršiu pani s tým, že uvidíte, že aj tak nenastúpi. Ponúkla som, vysvetlila o čo ide, že nič nebude platiť, a fakt nenastúpila.
Ako sa doba zmenila, ja staršia, ona staršia, tak asi únos. :-)))
.
Pred 10 rokmi vynechal bus s veľkým intervalom, stáli sme dve ženy na zastávke, dali do reči, horúčava ... nezložíme sa? Išli sme jedným smerom. Nakoniec peniaze nechcela prijať ani za svet. Aj sme sa predstavili, aj adresu aj firmu spomenula.
misoft
30.04.18,14:49
Je to aj šašo....:D... aspoň nie je nuda...
Viem si predstaviť aj inú zábavu pre Slovensko.
To je fakt - jesto aj inej zábavy dostatok, len tá "šašovská" sa tu pretŕča, prezentuje skoro každý deň.... až to zdravô nie je.... :D
buchač
30.04.18,15:48
Podľa rozsiahlej švédskej štúdie môže slnenie predĺžiť život až o dva roky vďaka väčšej produkcii vitamínu D

https://zena.pravda.sk/zdravy-zivot/clanok/467973-skryvate-sa-pred-slnkom-podla-studie-si-skracujete-zivot/
korela
30.04.18,15:59
Je to aj šašo....:D... aspoň nie je nuda...
Viem si predstaviť aj inú zábavu pre Slovensko.
To je fakt - jesto aj inej zábavy dostatok, len tá "šašovská" sa tu pretŕča, prezentuje skoro každý deň.... až to zdravô nie je.... :D
Nuž, keď to nie je zdravé, aby ho to nakoniec nepochovalo. :-)))
misoft
30.04.18,16:45
Náááá... šak až taká škoda by to nebola....
jar88
01.05.18,04:52
Matovič sa nedávno vyjadril,
že "oni", neviem koho mal pod tým "oni" na mysli, si myslia, že žeriete seno. Pochopil som však, že si to myslia o Ficovoličoch.
Naviac som presvedčený, že ten najsprostejší príspevok, ktorý som tu kedy čítal, nenapísal žiadny "mojko" len tak z vlastnej hlavy, ale to jednoducho opísal z nejakého manuálu pre "mojkov". Naviac to vo svojej tuposti napísal tak hlúpo, že sa tým vlastne sám usvedčil, že iba opisuje to, čo mu "oni" v manuále predpísali.
jar88
01.05.18,04:57
Myslím si, že tá trojčlenná skupinka, ktorá tu na Porade svorne funguje, nieje nič iné, ako Smerácka úderka. Presne taká, aké fungujú vo všetkých debatách na smečku a podobne.
buchač
01.05.18,05:01
Mojko a čo už ty vieš o morálke?:) Ty čo si si samostatne nikdy v živote nezarobil ani dvacku. Ty tu ideš kydať na Matoviča? Veď ten človek dokázal viac, ako si ty dokážeš, čo len predstaviť. Skús si zistiť, koľko zaplatil daní, koľko ľudí dokázal zamestnávať a legálne cez papiere.
Ty si dal nejaký názor?:D Ale choď niekam na smečko s takým táraním.
Ty si napísal iba sprosté urážky a naviac úplne bez opodstatnenia. :--- Jednoducho si si chcel vo svojej nemohúcnosti aspoň kopnúť. Si naozaj neskutočný úbožiak (mojko).
Zámerne sa nejasne a nepresne vyjadruješ, lebo vieš, že to tak nie je. Jednoducho vedome klameš a špiníš iných. Matovič nekupoval pozemky od Majského, on ich kupoval od Sipoxu. A to je riadny rozdiel.
Matovič je človek, ktorému ty nesiahaš ani po mojka, ty mojko.



Tu sa už nemienim vyjadrovať k nicku buchač, toto je totiž to najstupídnejšie, čo som kedy na Porade čítal.
Naozaj si neviem predstaviť, akému úbožiatku sa niečo takéto podarilo vypotiť. Neverím, že taký úbožiak naozaj niekde na Slovensku prežíva. To naozaj nieje možné. To by musel byť naozaj úplne, ale úplne vygumovaný.

Ja sa tiež už nemienim vyjadrovať.
To naozaj je možné, že sa ZLODEJ, ŠMEJD a v neposlednej miere aj VRAH ide vyjadrovať k etike ???


Matovič je - bol - bude hajzel....si môžete podať ruky !!!!!
buchač
01.05.18,05:08
Podľa Biblie postihlo Egypt svojho času 10 rán egyptských.

Poradu ničia len dva nicky...Jar88, XXX.
jar88
01.05.18,05:40
Naozaj nechápem, ako môže niekto čokoľvek písať bez argumentov a naviac bez akejkoľvek logiky. Dokonca takto konať celé roky. To je naozaj choré mojko.
jar88
01.05.18,05:42
Matovič prináša riešenie, včera u Martinákovej.


Matovič má na všetko riešenie, prípadne odpoveď...šak jak Sulík alebo Fico.
Matovič vysvetlil daňové doklady ukryté (pardón- uložené) na povale u bábušky.
Matovič vysvetlil každodenné jazdenie na starej Favoritke.
Matovič určite vysvetlí aj toto
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467865-matovic-kupil-pozemky-od-majskeho/

Akurát jeden problém...nik mu neverí.
Hlavne, že besneje pred mikrofónmi novinárov a pľuje jed a síru na ostatných.

...je to hajzel nad hajzlov...ešte aj latrína plná hovien je čistejšia od neho.

Tu sa už nemienim vyjadrovať k nicku buchač, toto je totiž to najstupídnejšie, čo som kedy na Porade čítal.
Naozaj si neviem predstaviť, akému úbožiatku sa niečo takéto podarilo vypotiť. Neverím, že taký úbožiak naozaj niekde na Slovensku prežíva. To naozaj nieje možné. To by musel byť naozaj úplne, ale úplne vygumovaný.

jar, je tu JAR! Aj Jurajovi, sa tu darí! Keby prírody vedy, kvety neboli, koho to zaboly.:D

Je možné si nespomenúť, je možné si neuvedomiť, že mne sa to nestalo, že sme len stádo, stááááádo môže?. A, hovno, len preto život na zemi ustane, vraj?. Hovno, ide ďalej. A JAR, je tu znova. BIO sme, že? :);)
Ty si stále myslíš, že básniš?
Skús prebásniť napríklad toto a
https://www.youtube.com/watch?v=bhEt87yZ-GM
následne sa nad sebou zamysli.
jar88
01.05.18,06:14
Mojko a čo už ty vieš o morálke?:) Ty čo si si samostatne nikdy v živote nezarobil ani dvacku. Ty tu ideš kydať na Matoviča? Veď ten človek dokázal viac, ako si ty dokážeš, čo len predstaviť. Skús si zistiť, koľko zaplatil daní, koľko ľudí dokázal zamestnávať a legálne cez papiere.
Ty si dal nejaký názor?:D Ale choď niekam na smečko s takým táraním.
Ty si napísal iba sprosté urážky a naviac úplne bez opodstatnenia. :--- Jednoducho si si chcel vo svojej nemohúcnosti aspoň kopnúť. Si naozaj neskutočný úbožiak (mojko).
Zámerne sa nejasne a nepresne vyjadruješ, lebo vieš, že to tak nie je. Jednoducho vedome klameš a špiníš iných. Matovič nekupoval pozemky od Majského, on ich kupoval od Sipoxu. A to je riadny rozdiel.
Matovič je človek, ktorému ty nesiahaš ani po mojka, ty mojko.



Tu sa už nemienim vyjadrovať k nicku buchač, toto je totiž to najstupídnejšie, čo som kedy na Porade čítal.
Naozaj si neviem predstaviť, akému úbožiatku sa niečo takéto podarilo vypotiť. Neverím, že taký úbožiak naozaj niekde na Slovensku prežíva. To naozaj nieje možné. To by musel byť naozaj úplne, ale úplne vygumovaný.

Ja sa tiež už nemienim vyjadrovať.
To naozaj je možné, že sa ZLODEJ, ŠMEJD a v neposlednej miere aj VRAH ide vyjadrovať k etike ???


Matovič je - bol - bude hajzel....si môžete podať ruky !!!!!

Je mi celkom jasné, že nám tu neprezradíš, prečo je v tvojich očiach Matovič hajzel.:)
Mám to za teba napísať ja?:D
--------------------------------
Naozaj to musí byť pre vás riadny hajzel.;)
Roky ste tu čosi budovali a keď ste to už mali skoro hotové, príde nejaký "hajzel" a celé vám to povalí. Nuž čo s tým narobíte? Už vám zostáva len zanadávať a zaliesť kamsi do lesa.:---
jar88
01.05.18,06:20
Mojko, mojko, mojko.:D:D:D
Padla kosa na kameň.;) Už vám nič nezostáva.:cool:
Na jar sa treba dobre napásť zeleného a pripraviť si aj dajaké to seno. Čaká na vás dlhý pôst.:)
veronikasad
01.05.18,06:29
jar88, a vieš aj to, že Matovič za tých svojich "zamestnancov" - dohodárov-študentov nezaplatil ani € odvodov a daní ? Hneď po príchode do parlamentu si "vydupal" odvodovú výnimku pre študentov ?
lujza.j
01.05.18,08:40
Veru krasne rozpisal...
jar88
01.05.18,09:52
jar88, a vieš aj to, že Matovič za tých svojich "zamestnancov" - dohodárov-študentov nezaplatil ani € odvodov a daní ? Hneď po príchode do parlamentu si "vydupal" odvodovú výnimku pre študentov ?
A to je akože dobre, alebo niečo zlé?
korela
01.05.18,10:08
alaya1
01.05.18,16:47
Poprosim moderatorov, aby prispevky s vulgarizmami poriesili, ci su tu rovni a rovnejsi...
Nandrolon
01.05.18,17:04
Veci treba pomenovat take, ake su. A samozrejme, ze VSADE su rovni a rovnejsi. Hadam nezijes na Marse.
alaya1
01.05.18,17:32
Veci treba pomenovat take, ake su. A samozrejme, ze VSADE su rovni a rovnejsi. Hadam nezijes na Marse.
Snad plati slusnost pre kazdeho rovnako a nemusim dokonca velkymi pismenami napisane vulgarizmy citat. Nie kazdy ma takyto vulgarny slovnik.
Iny by za toto bol uz davno vymazany.
buchač
01.05.18,17:45
Veci treba pomenovat take, ake su. A samozrejme, ze VSADE su rovni a rovnejsi. Hadam nezijes na Marse.
Snad plati slusnost pre kazdeho rovnako a nemusim dokonca velkymi pismenami napisane vulgarizmy citat. Nie kazdy ma takyto vulgarny slovnik.
Iny by za toto bol uz davno vymazany.
Táto sťažnosť platí jednoznačne na moje príspevky.

Poznáš ma...znesiem veľa...ALE aj moja trpezlivosť má svoje medze.
Ak si si prečítala príspevky od dilina, tak je snáď aj jasné, že prečo tá reakcia.

...a mimochodom, zastávam názor, že jedným vulgárnym slovom sa niekedy viac vypovie ako celým elaborátom.
...a ozaj, je to dokonca aj spisovné slovo
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=chuj&s=exact&c=v69f&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&d=noundb&ie=utf-8&oe=utf-8#

...a ani nevravím o tom, že je to pravda, čo som napísal....veď to dilino vo svojich príspevkoch nie raz publikoval.


P.S.:
Ty si tiež nie až tak svätá ;)...že Ti vymazali príspevky ? Nuž predpokladám, že na niekoho podnet.
Nandrolon
02.05.18,04:21
Pre alayu1: čítať ich nemusíš, nikto Ťa do toho nenúti.
Ak máš z toho nejakú ujmu na mentálnom zdraví, nájdi si nejakého dobrého psychiatra, ktorý Ťa z toho dostane.
alaya1
02.05.18,04:53
Pre alayu1: čítať ich nemusíš, nikto Ťa do toho nenúti.
Ak máš z toho nejakú ujmu na mentálnom zdraví, nájdi si nejakého dobrého psychiatra, ktorý Ťa z toho dostane.

Etiketa Porady
"K ostatným sa správam slušne a rešpektujem rôznorodosť názorov a odpovedí. Hrubé správanie tu netolerujeme! ......."

No teda, dalsi domaci podpapucnik- co doma nemoze, realizuje sa na zenach na nete...len tak dalej, uzivaj .tu mozes.... :)... a tymto komunikaciu s tebou koncim.
Nandrolon
02.05.18,05:01
Pre alayu1: čítať ich nemusíš, nikto Ťa do toho nenúti.
Ak máš z toho nejakú ujmu na mentálnom zdraví, nájdi si nejakého dobrého psychiatra, ktorý Ťa z toho dostane.

Etiketa Porady
"K ostatným sa správam slušne a rešpektujem rôznorodosť názorov a odpovedí. Hrubé správanie tu netolerujeme! ......."

No teda, dalsi domaci podpapucnik- co doma nemoze, realizuje sa na zenach na nete...len tak dalej, uzivaj .tu mozes.... :)... a tymto komunikaciu s tebou koncim.
Tak sa správaj slušne a rešpektuj rôznorodosť názorov a odpovedí.

Podpapučník? To si si ma pomýlila so svojim starým, ale ako je to možné, keď má o 30r. viac?
To možno existovalo za vašej generácie vo vašich osadách.
buchač
02.05.18,05:01
No teda, dalsi domaci podpapucnik- co doma nemoze,...

Vlastná skúsenosť ? ;)
Doma tyranizuješ starého ? :D :D :D
Nandrolon
02.05.18,05:05
Alaya1 poradil som najlepšie ako som vedel, teda toho psychiatra.
Vzhľadom na tie rôzne obrázky a vedomé zavádzanie diskutujúcich do nevedomosti.
Verím tomu, že by to bolo min. na pol roka sedení.
Ale v pohode. Nechceš, nemusíš :-)))))))))))
jar88
02.05.18,10:26
Podľa Biblie postihlo Egypt svojho času 10 rán egyptských.

Poradu ničia len dva nicky...Jar88, XXX.
Ty vieš o čom tu vlastne píšeš?
Biblia nieje Leninovo dielo.
Skús si trošku doštudovať o čom to bolo.
Kto, na koho a začo ich zoslal. (mojko):)
jar88
03.05.18,05:28
Podľa Biblie postihlo Egypt svojho času 10 rán egyptských.

Poradu ničia len dva nicky...Jar88, XXX.
Ty vieš o čom tu vlastne píšeš?
Biblia nieje Leninovo dielo.
Skús si trošku doštudovať o čom to bolo.
Kto, na koho a začo ich zoslal. (mojko):)
Tu to máš veľmi dobre popísané.
https://www.youtube.com/watch?v=L2ylswKR2RU
jar88
03.05.18,07:54
A zas ten "šašo" našiel čosi, na čo by tí senožrúti nikdy neprišli.:)
https://www.youtube.com/watch?v=d9hOFJrnMIw
Len či to nieje nejaká konšpirácia, lebo vždy sa to financuje z verejných finančných zdrojov.
Je to pravidlo, alebo len náhoda?
70 000 000 € ku 40 000 000 € a nakoniec aj pri tých 40 000 000 € vydalo na úplatok 355 000 €. V skutočnosti je to menej ako jedno percento.
Myslím, že ak by sa im podarilo nás obrať o tých zamýšľaných 30 000 000 €, asi by dostala aj 300 000 € naviac.
--------------------------------------------
Mali by ste byť Matovičovi vďační a nie na neho nadávať. Veď kto iný ešte dotiahol do parlamentu nejakého slušného človeka. Nikto. Keby nebolo Matoviča, nedali by vám ani len to seno žrať.:---
buchač
03.05.18,08:03
Podľa Biblie postihlo Egypt svojho času 10 rán egyptských.

Poradu ničia len dva nicky...Jar88, XXX.
Ty vieš o čom tu vlastne píšeš?
Biblia nieje Leninovo dielo.
Skús si trošku doštudovať o čom to bolo.
Kto, na koho a začo ich zoslal. (mojko):)
Tu to máš veľmi dobre popísané.
https://www.youtube.com/watch?v=L2ylswKR2RU

Každý NORMÁLNY pochopil to prirovnanie...ty budeš tá druhá strana.

Za každú cenu tu ideš robiť mudrovinky a snažiť sa o prednášky....a momentálne chceš mudrovať ohľadom histórie Biblie, katocilizmu, judaizmu, histórie vykopávok a aj archeológie.
Video som nepozeral, momentálne a v súvislosti s prirovnaním to ani nemá význam.

Ale choď sa radšej pomodliť, urobíš aspoň niečo dobré pre svoju dušu....je totiž chorá.
korela
03.05.18,20:00
Odporucim tomu, kto o tretej v noci nemoze spat a trapia ho moje prispevky, aby vyhladal napr. nejakeho alternativneho liecitela, urcite mu pomoze... :) :)..Zarmutilo ma, ze miesto spanku riesi moje prispevky... :)
Neskoro večer tu píšem najmä ja, ale vyskytnú sa aj iní. O alternatíve píše najmä kuk a ja.
Neunúvaj sa ma nazvať paranoičkou. Máš však pech, ak si mala na mysli mňa. Min. 2 týždne predtým až prakticky doteraz som sa odhlasovala okolo 22.hod. Môžeš sa presvedčiť u moderátorov. Mala som na to prozaický dôvod.
Rovnako nesliedim a nereagujem na tvoj každý príspevok, a tvoje príspevky ma až tak nezaujímajú, aby som na ne reagovala. Nenamýšľaj si o sebe viac, ako si zaslúžiš.
Nakoniec sama tu vypisuješ, že Porada ťa nemôže rozhádzať. Ale ako vidno, tak áno.
Alternatíva mi veľmi pomohla a nie raz. Ukončila moje dlhoročné utrpenie. Nie lekári. Už som to neraz spomínala.
Kvôli jednej pedopsychologičke a učiteľke, ktorú ani osobne nepoznám, si nebudem vedome meniť svoj biorytmus. Nevidím dôvod. Možno spávam lepšie ako ty, osem hodín určite. Režim pravidelný.
korela
03.05.18,20:07
A to ti ani toho
:eek::eek::eek:
Tak to je potom s nimi veľmô zlé.
:---

Džordža neponúkajú...to je nová aplikácia od SLSP.
Kto ju ešte nemá aktualizovanú, tak ju bude mať od 1.júla povinne...stará verzia internetbankingu proste a jednoducho zanikne.

Kto má účet u SLSP, tak vrelo doporučujem prejsť do uvedeného termínu na Georga...lebo inak smola. Ide o to, že so zaniknutím starej verzie zaniknú aj všetky nastavenia platieb. To pre majiteľa účtu znamená všetko nahadzovať odznova...a pri tých viacerých platbách to určite nebude sranda.

P.S.:
Informáciu mám z overeného zdroja, od "mojej" bankárky.



Zvyraznene je blbost na entu- vsetko ostava, aj trvale prikazy aj inkasa- netreba nic nahadzovat odznovu.


P.S. ta tvoja "osobna" bankarka je teda expert :) :)

Tak teda neviem, za co mam ten nesuhlas, ked info., ktore som dala je overene v SLSP. Nie je yavadzajuce, ale OK. niekto potreboval pohladkat svoje EGO :) Ze? :)

Iba k egu. Niekto rovnako ako aj ty. Poznáš, ak prsty svrbia ... Načo mi odporúčaš TV8, nepoznám, nevidela som ich, čo mám s vešticami, nespomínam si, že by som ich tu niekedy spomenula, nevyhľadávam ich, nepotrebujem ich.

Toľko ich tu budeš v spojitosti so mnou omieľať, až tomu ľudia uveria. Dosť neférové od teba, a vôbec nie humorné, utvára to obraz predovšetkým o tebe. A to si poskytla o mne neoverené informácie, nie ako ty vo svojom príspevku. Ja som ti mínus nedala.

Kto ich potrebuje navštíviť, nech ich navštívi, ľudia prežívajú rôzne problémy a stresy. Ak im to pomôže, nech ich vyhľadávajú. Lepšie ako lieky.Čo poznám, tak matky hlavne stredoškoláčok odchádzajúcich na rok do Ameriky na štúdium ich vyhľadávali z obavy, či sa niečo nestane ako po ceste, tak aj v danej rodine, aj keď išlo o silné kresťanské rodiny. A to matky lekárky, aby bolo jasno. Čo ma riadne udivilo. Spolužiačky medzi sebou v škole, takže ide iba o takú malú vsuvku do výchovy a príklad svojim deťom. :-)

Korela sa ukludni a nespietaj.. :)..ja som to iba RAZ a v teme o starej Blazkovej a nie v tejto, spomenula a napisala som aby si to vzala s humorom. Spietas jedno cez druhe, mna to nezaujima a nekonspiruj.. nevymyslaj si a ak mas zly den, vyber si niekoho ineho na to, aby si sa na nom realizovala.
Prečo si stále myslíš, že si môj stred záujmu? Nechápem, o čo ti ide? Rob si vtípky zo svojej rodiny, nie zo mňa. Ja si z teba tiež nie. A keď sa domnievaš, že pridaním smajla niekomu vylúdiš úsmev na tvári, tak si na omyle. Ide o myšlienku. Emotikon humor nevytvára.
korela
03.05.18,20:18
Alaya1 mi napísala do profilu, prečo reagujem na jej príspevky, tento tiež nebol určený pre mňa.
Myslím, že nereagujem zakaždým, a nikomu nič nezávidím. Ešte sa mi v živote nestalo, aby mi skrivil tvár nejaký kŕč od závisti. Nie je dôvod, každý má, čo má, a má mať. Všetko hmotné je pominuteľné. Ja si cením iné hodnoty.
V tomto prípade som zareagovala najmä preto, že príspevok adresovala dôchodcom. A to si naozaj mohla odpustiť. Nevidím v tom fór, iba netaktnosť.
Ja mám Alayu prečítanú z príspevkov, nie zo socpoist a šuškánd.
A či dovolenkovala, bola na predĺženom víkende, návšteve, kontrolnom dni, je mi úplne jedno.
A keď sa chce vyjadriť k mojej osobe, a brzdí ju iba môj vek, pokojne tak môže urobiť verejne, vždy lepšie, ako sa mi vyhrážať postranne cez profil, však podľa jej slov, aj tak tu má každý o mne vytvorenú mienku.
Môže, ale aspoň nie som manipulátor.
P.S. Neviem, čo včera mali znamenať v príspevku určenému kopretinke tie iniciály. V čom spočíval ich zmysel. Prinajmenšom mi je to nejaké čudné.



Buchac, je aky je. Ale napisal uplnu pravdu, a to, ze absolutne nerozumies zartu. Ani ti nic nevravia smajlici. Smutny taky zivot bez zartu a veselosti. A nie raz sa to potvrdilo, dokonca v teme srandickyll.
Co sa tyka tvojho profilu- profil sluzi na odkazy- tak som ti odkaz zanechala- ze naco reagujes na nieco, co sa teba netyka, ked toí nevies pochopit o co ide.. A ze len vychova od mojich rodicov a ucta k tvojmu veku mi brani, napisat ti verejne, co si o tebe myslim.Ved ty ma pomaly v kazdom tvojom prispevku urazas, aj ked "rafinovane"- myslis, ze aj ked nereagujem, nevidim to?? Kde ty v mojom odkaze vidis vyhrazanie sa!!!!
Co sa tyka slova dochodca. / napisala som sice dúchodci"- nakolko to bolo myslene zartom/. Ako som mala nazvat ludi, ktori su na dochodku? Ved su dochodcovia, co je to hanba byt dochodcom?

A ze ty nie si so svojim statusom dochodcu stotoznena, ci co, co ja s tym mam? Slovo dochodca si mi raz vytkla aj v teme Srandicky ...vtip.
Riesis tu mna, nemyslis, ze kazdy by mal zacat od seba?
Kaslem ja na to, co si kto o mne na internete mysli. Nepozna ma , nevie nic o mne....ani nemusi...mne na tom nezalezi.

Inak sa neprestavam cudovat, co dokazes vypotit.

Čo je toto za spleť nezmyslov? Ty máš tak ďaleko od psychológie, ako južný pól od severného.
korela
03.05.18,21:02
Pre alayu1: čítať ich nemusíš, nikto Ťa do toho nenúti.
Ak máš z toho nejakú ujmu na mentálnom zdraví, nájdi si nejakého dobrého psychiatra, ktorý Ťa z toho dostane.

Etiketa Porady
"K ostatným sa správam slušne a rešpektujem rôznorodosť názorov a odpovedí. Hrubé správanie tu netolerujeme! ......."

No teda, dalsi domaci podpapucnik- co doma nemoze, realizuje sa na zenach na nete...len tak dalej, uzivaj .tu mozes.... :)... a tymto komunikaciu s tebou koncim.

Vieš, keby si sa toho predovšetkým sama držala. Možno ide o lepšiu alternatívu, ako keď sa realizuje žena na žene. Na mňa vybehneš vtedy, keď od tvojich príspevkov ku mne uplynie dosť dlhý čas, keď už ostatní dávno zabudli na príčinu. Kto sa už len bude vracať k starým niekoľkoročným príspevkom a hľadať genézu našich poraďáckych dialógov? Na rozdiel od teba som ti nikdy ešte nepoložila otázku z tvojho súkromia a zbytočne nededukovala o tebe hlúposti, ako si to dovoľuješ ty ku mne. Prečo ťa zaujíma moje súkromie, môj charakter práce?
Vypisovala si o mojej šikane k tvojej osobe a dosť kruto, že dehonestujem tvoje vzdelanie, možno aj psych. obec, neštítila si sa ničoho. Vírila si tu vody bez príčiny. Bojovala si jeden čas otvorene na stránkach najmä u Taika, aby ma vylúčili iba preto, že som si dovolila oponovať tvojmu výroku, a bolo to po ukončení tvojho štúdia psychológie, že všetci ľudia, ktorí spáchajú samovraždu, sú v stave nepríčetnosti, resp. duševne chorí, majú poruchu alebo tak nejako podobne. Na čo som ti odpísala, že sa to netýka bilančných samovrážd. Tí ľudia vedia presne čo robia a po vyhodnotení a aj dokonalej príprave, vrátane závetu a pod., čin uskutočnia. Majú dôvody rôzne. Nemusela som ti síce napísať, aby si sa doučila učivo, myslím, že som sa potom k tomu vrátila po čase, a niečo v tom zmysle napísala, čiže v podstate išlo o ospravedlnenie.
Tou poznámkou o bilančných samovraždách si mi tu následne spustila peklo s oznamovaním, že ty nezvykneš prehrávať. Ale ja som s tebou nebojovala. Tak s kým si viedla ten boj?
Podpichuješ aj naďalej poznámkami, na ktoré nereagujem, ale to si Dáša_ nevšíma. To povestné brvno v oku sa nejako prehliada.
Tiež sa Dáše čudujem, že sa nedávno zahrala na samozvaného arbitra. Vypočujem si obe strany, a potom možno môžem zaujať nejaké trochu objektívne stanovisko.
Mňa, Dáša_ , nemusíš napomínať, nie som malé dieťa, ja keď už napíšem, tak viem, čo napíšem. Nikdy nereagujem vzápätí na príspevok v emócii. Základné pravidlo komunikácie na všetkých diskusiách.
A zďaleka nereagujem na každý tvoj príspevok, alaya1, neviem, kde to berieš, iba ma ohováraš.

Koľko dostávam plusov v srandičkách viem aj bez teba, som spokojná, tak ma tu nezhadzuj. Keby som nemala spätnú väzbu, nepridávam ďalšie. A nakoniec, každému vyhovuje iný druh humoru, takže ani počty súhlasov nie sú objektívnym ukazovateľom. Kto má rád dychovku, pravdepodobne do opery nechodí. A naopak.
.
Ak ide o vulgárnosti, tie by sa tu nemali vyskytovať vôbec, aj keď sú spisovné. To nie je argument pre ich použitie. To si môže človek dovoliť medzi seberovnými. Poškodzuje to atmosféru Porady a vnáša zbytočnú negativitu a znižuje úroveň príspevkov.
.
Píšem si tu striedmo s pár ženami. Poslednej som odpovedala na návrh priateľstva, že chcem zostať nezávislá ako doteraz, aby som mohla slobodne vyjadrovať svoje názory a nezaväzovať sa. S tou myšlienkou som na Poradu vstupovala, a nie, aby som intrigovala a kupovala si podporu priateľov cez SS a pod. Ale ide o ženy, ktoré sú podľa mojich pocitov rovnakého zmýšľania.
Inak sa najmä ženám veľmi čudujem, ako dlho tu trpeli vulgarizmy najväčšieho rangu.
Týmto po čase zároveň odkazujem buchačovi, keď mi vytkol, koľko má on z Porady v telefóne priateľov. Neviem, čo to malo dokazovať. Prečo nemám ja? No, nemám. Pretože ja jediná sem chodím za úplne iným účelom ako drvivá väčšina. Čo mám s tým ja a čo sa mi vytýka? Každý máme hádam svoj život a riadime si ho podľa možností, čo nám osobne vyhovuje.
Alaya1, na tvoje "neetické" príspevky časom reagujem až teraz, pretože som potrebovala čas pre prípravu na vyšetrenie, na ktoré som čakala rok. Na to snáď právo ešte mám.
Ale fakt ma už tie tvoje vymýšľance vôbec nebavia. A nebudem tu budovať žiadne dohady, ktoré by poslúžili iba na upriamenie tvojej pozornosti.
Podnes ľutujem, že som ti odpovedala na otázku, kde sa nachádza najbližší hotel v BA k Nám. SNP. Odporučila som ti v dobrej viere http://www.arcadia-hotel.sk/, päťhviezdičkový, v lete príjemne chladný, komorný. Pamätám si na deň, pretože v ten deň nastupoval prezident do funkcie a v BA prednášal americký psychológ. Namiesto poďakovania si mi sem po víkende napísala, že do hotela by si ani nevstúpila, pretože pri náhodnej prechádzke si videla, aký majú špinavý vstupný koberček. V lete, plus kde je celé šíre okolie vydláždené. Bez slov.
Síce to už na stránke nemajú, ale jeho prístrešie prijalo min. 20 svetových osobností. Oni boli kupodivu s hotelom spokojní.
korela
03.05.18,22:04
Ja sice v nareci pisat neviem, ale ok..bavkajte sa dúchodci,, ja sa idem vyvalit na plazicku...Pekny piatocek 13teho :)
to fááákt???? tu je presne taká istá fotka
https://www.facebook.com/ApartmaniMalaDubaUbytovaniMalaDuba/photos/pcb.1675140519241246/1675140462574585/?type=3&theater
.


Alaya1 mi napísala do profilu, prečo reagujem na jej príspevky, tento tiež nebol určený pre mňa.
Myslím, že nereagujem zakaždým, a nikomu nič nezávidím. Ešte sa mi v živote nestalo, aby mi skrivil tvár nejaký kŕč od závisti. Nie je dôvod, každý má, čo má, a má mať. Všetko hmotné je pominuteľné. Ja si cením iné hodnoty.
V tomto prípade som zareagovala najmä preto, že príspevok adresovala dôchodcom. A to si naozaj mohla odpustiť. Nevidím v tom fór, iba netaktnosť.
Ja mám Alayu prečítanú z príspevkov, nie zo socpoist a šuškánd.
A či dovolenkovala, bola na predĺženom víkende, návšteve, kontrolnom dni, je mi úplne jedno.
A keď sa chce vyjadriť k mojej osobe, a brzdí ju iba môj vek, pokojne tak môže urobiť verejne, vždy lepšie, ako sa mi vyhrážať postranne cez profil, však podľa jej slov, aj tak tu má každý o mne vytvorenú mienku.
Môže, ale aspoň nie som manipulátor.
P.S. Neviem, čo včera mali znamenať v príspevku určenému kopretinke tie iniciály. V čom spočíval ich zmysel. Prinajmenšom mi je to nejaké čudné.
Síce som si prešla trikrát príspevky zo 14.3., buď som ho prehliadla alebo nenašla príspevok od alayi. Zmizol. Po reakcii na objav kopretinky fotky z Chorvátska od cudzieho autora, za čo bola patrične ohodnotená.
Síce som si od kopretinky nepýtala dovolenie, dúfam, že prepáči, ale keď som si prečítala zvýraznené, až mi prišlo zle od nechutnosti. Nenapísala si to tu po prvýkrát a v tomto prípade hlavne nevysvetlila. Tak sa ešte raz pýtam, čo to malo znamenať?
To isté som si všimla, že si raz afrikánke napísala tu verejne síce "zašifrovane", ale napísala priezvisko jej syna (neviem, či tiež neišlo o iniciály), ak sa nemýlim, tak išlo v nemčine o vtáčie priezvisko. Pochybujem, že by práve tebe písala afrikánka svoje alebo synove priezvisko. Aj keď si sa to dozvedela ktovie akou cestou, nemusela si to sem uvádzať. Etiketa takto nič?
Pokladám to v oboch prípadoch min. za vrcholne neetické, čo si o tom v skutočnosti myslím, pomlčím.
Som zvedavá, či si po tomto už prečítam vysvetlenie, o čo ide.
Slušné Slovensko sa bude ešte dlho budovať.
bettylou
04.05.18,04:04
http://evyziva.sk/cestach-za-exotickou-kuchynou-i/

:D:D:D:D
Tak to sa mi "páči" ,poletím na iný kontinent sa najesť, a keď si blbo sadnem, tak budem celý večer na misku na druhej strane stola kukať, lebo sa nepatrí naťahovať. Neprekonateľné. :D
Dáša_
04.05.18,04:26
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
Nandrolon
04.05.18,04:46
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
Aj ty máš tajných ctiteľov? :-))
Dáša_
04.05.18,04:54
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
Aj ty máš tajných ctiteľov? :-))
Tu ide o ctiteľku :D A zase aý tak tajná nie je, ako si myslí :D
Nandrolon
04.05.18,05:08
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
Aj ty máš tajných ctiteľov? :-))
Tu ide o ctiteľku :D A zase aý tak tajná nie je, ako si myslí :D
Nechceš vymeniť?. Mám tušáka, že ja mám postaršieho, roztraseného a hlavne riadne nasratého chlapíka :-)))))))))))))))))))))))))))
alaya1
04.05.18,06:10
Korela- prepac, ale nebudem reagovat na tvoje konspiracie, dedukcie, vymysly a ani nebudem nic vysvetlovat - ani som to cele neprecitala. Naco. Zelam ti pekny slnecny den.
Dáša_
04.05.18,06:21
mmch, silne pochybujem, že tie traktáty niekto dokáže aj prečítať :D
buchač
04.05.18,09:03
Týmto po čase zároveň odkazujem buchačovi, keď mi vytkol, koľko má on z Porady v telefóne priateľov. Neviem, čo to malo dokazovať. Prečo nemám ja? No, nemám. Pretože ja jediná sem chodím za úplne iným účelom ako drvivá väčšina. Čo mám s tým ja a čo sa mi vytýka? Každý máme hádam svoj život a riadime si ho podľa možností, čo nám osobne vyhovuje.

Ja som X krát vytkol kotník...na Porade len konštatujem.

Konštatujem teda, že si moje tvrdenie (aj keď pravdivé) vytrhla z kontextu. Ak niečo tvrdíš, tak daj citáciu a na ňu odpovedaj.

Ale aj mňa by zaujímalo tvoje povolanie...a to z rôznych okolností.

Prezradíš nám účel, za akým tu chodíš ?
misoft
04.05.18,10:04
Kúrňa.....
:D
Ako (sem-tam) čítam tie trajktáty a trachtáty, názory a nádory od 1-2-3-X ľudí a toto by sa hodilo niekde na papier a knižne vydalo (napr. pod názvom "Metamorfózy jedného fóra" :D) - to by BOL bestseller na slovenskom knižnom trhu....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
jar88
04.05.18,10:38
Týmto po čase zároveň odkazujem buchačovi, keď mi vytkol, koľko má on z Porady v telefóne priateľov. Neviem, čo to malo dokazovať. Prečo nemám ja? No, nemám. Pretože ja jediná sem chodím za úplne iným účelom ako drvivá väčšina. Čo mám s tým ja a čo sa mi vytýka? Každý máme hádam svoj život a riadime si ho podľa možností, čo nám osobne vyhovuje.

Ja som X krát vytkol kotník...na Porade len konštatujem.

Konštatujem teda, že si moje tvrdenie (aj keď pravdivé) vytrhla z kontextu. Ak niečo tvrdíš, tak daj citáciu a na ňu odpovedaj.

Ale aj mňa by zaujímalo tvoje povolanie...a to z rôznych okolností.

Prezradíš nám účel, za akým tu chodíš ?
A ty ako?
Ty nám svoj účel tiež prezradíš?
(Ale odpusť si oblbovačku, že nám sem chodíš za účelom radiť nevedomým.)
babka - ježibabka
04.05.18,14:38
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
bettylou
05.05.18,03:10
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
JAA???
bettylou
05.05.18,03:11
Zapnem ráno mašinu a tam toto: https://www.opera.com/client/upgraded skoro mi zabehlo, že aký motivátor navrhol túto verziu uvítacej stránky :D