bettylou
05.05.18,05:21
Alaya1 poradil som najlepšie ako som vedel, teda toho psychiatra.
Vzhľadom na tie rôzne obrázky a vedomé zavádzanie diskutujúcich do nevedomosti.
Verím tomu, že by to bolo min. na pol roka sedení.
Ale v pohode. Nechceš, nemusíš :-)))))))))))
u psychiatra sa nesedí, dilino, ten ti predpíše lieky a ťaháš čiaru. :D:D
bettylou
05.05.18,03:29
Kúrňa.....
:D
Ako (sem-tam) čítam tie trajktáty a trachtáty, názory a nádory od 1-2-3-X ľudí a toto by sa hodilo niekde na papier a knižne vydalo (napr. pod názvom "Metamorfózy jedného fóra" :D) - to by BOL bestseller na slovenskom knižnom trhu....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif

chráň nás pánboh, škoda papiera
Dáša_
05.05.18,07:00
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
JAA???

Rozdávaš mínusky pri starých príspevkoch? Ak áno, môže sa to týkať aj teba :D :D
kopretinka
05.05.18,07:56
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
JAA???

Rozdávaš mínusky pri starých príspevkoch? Ak áno, môže sa to týkať aj teba :D :D
a to vieš ako,keď mínusky sú anonymné?
kopretinka
05.05.18,07:57
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
:mee::mad::mad::mad::mad::mad:
misoft
05.05.18,12:17
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
Ani nie daňové prázdniny, ale k tomu ešte aj to, že sa zvyšuje minimálna mzda, z toho odvody a ďalšie "náležitosti"... A pán "podnikateľ" si to spočíta... výsledok je - pá-pá Slovensko, v Rumunsku to mám 3x lacnejšie, dokonca sa tam i lepšie korumpuje (i napriek ich snahe korupciu potlačovať)!
jar88
05.05.18,16:07
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
:mee::mad::mad::mad::mad::mad:
Ešte potečie veľa sĺz. Doslova potoky sĺz.
Ale máme, čo sme chceli, či nie?
korela
05.05.18,22:30
Včera som mal dojednané stretnutie v Bratislave na Gresslingovej ulici na 9:30 hod., lebo som predpokladal, že ráno bude na D1 zápcha. Vyrazil som o 8:10 až 8:15, ale pred diaľnicou som sa prezieravo otočil a vybral som sa cez Blatné, Šenkvice a Pezinok na Bratislavu. Samozrejme, že som nebol jediný, komu to v tej chvíli zaplo a tak 500 metrov za Blatným, sme zostali v podobnej zápche.:) Nuž do Šenkvíc sme dorazili cca po dvadsiatich minútach, ale tam to už išlo krokom.
Tak mi pri železiarstve napadla ďalšia prezieravá myšlienka a odbočil som smerom na železničnú stanicu, že kuknem, ako je to s našou železnicou. Po dvoch minútach som stál pred stanicou a na stanici práve stál vlak do Bratislavy. Nuž som nastúpil (samozrejme že bez lístku).:) Veď kúpim od sprievodcu.:---
Vlak bol takmer prázdny, super čistý, tichý, vykúrený žiadna nepohoda. Jednoducho všetko super. Za pár minút sme stáli na hlavnej stanici v Bratislave a ešte k tomu zadarmo (sprievodca neprišiel). Nuž pred stanicou som kúpil za 35 centov lístok a nastúpil na električku č.1. A zas sa to opakovalo, električka skoro prázdna, čisťučká, vykúrená, žiadny hrmot, rachot. Za 5 minút som vystupoval pod Manderlákom. Bolo 9:32 hod. a tak som si pokojne zapálil a špacírom dorazil na stretnutie.
No a o 11:10 som bol z Bratislavy znova doma.:--- Samozrejme, že zápcha ešte riadne nedoznela. Neviem čo by bolo, ak by aj ostatných napadlo odstaviť auto na stanici v Šenkviciach. :D

Už sa to prebúdza v ľuďoch.
Počúvala som Nesrovnala (primátora BA), jeho výsledky nie sú zatiaľ pre mňa nejako viditeľné, ale veci sú rozbehnuté, do nových volieb sa všetko nedokončí, takže boj pri voľbách bude zrejme zreteľný.
Tak filiálka sa opäť oživí pri Istropolise, našťastie koľaje podnes ponechali a veľkou výhodou je centrum mesta a množstvo spojov pre prestup do mesta, 100x lepšie ako z Hlav. stanice. Plus sa pridajú bicykle systém požičiaš a odstavíš, a nevedela som, že pri Starej tržnici je požičovňa elektromobilov pre návštevníkov už dávno.
Takto išla vlečka v Šamoríne pomaly až k jeho hlavnej ceste. Už neviem, či tam koľaj zostala, ale každý, čo si všimol odkúpenú a zrekonštruovanú železn. staničku síce v stredomorskom štýle, ale veľmi distingvovane a nerušivo okolie. Aj jej pozemok je upravený podobne. Krásna vilka, za tých 20 rokov som ju nevidela v žiadnom časopise o architektúre. Netuším komu patrí, ale dosť by ma to zaujímalo. :-) Akurát viem, kto býva vedľa. Nachádza sa na solídnej ulici so starým stromoradím. Veď ako od stanice, bývalo zvykom. Tak si spomínam na Nové zámky a tak ...
Tým chcem upriamiť pozornosť na opätovné využívanie vlakovej dopravy, rýchle a pohodlné, ako všade v záp. civilizovanom svete.
korela
05.05.18,22:46
Teší ma tiež, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa ujme projekt lodnej dopravy z juhu. Dolu je mapka zastávok aj foto plavidla. Droba na Aktuali. A verím, že neposlúži iba účelu každodenného premiestňovania za prácou, ale aj z BA dolu za rekreáciou.
https://www.cas.sk/clanok/554517/smele-vizie-o-doprave-v-hlavnom-meste-s-elektricenkou-uz-aj-v-dunajbuse/
korela
05.05.18,23:01
Už som chcela písať svojho času aj Fígeľovi, a to bolo dobre dávno, prečo sa neurobí vlaková zastávka pri NC Avion, všetky obchody čo sú tam sústredené, by mohli získať zákazníkov pomaly až od Komárna. Údajne tam už funguje nejaká kyvadlovka, bez toho by to nešlo.
No ale aspoň na sídlisku sa urobila zastávka na Dol. Honoch.
A plánuje sa vytvoriť trasa od Trnavy, Senca až do Žst. Petržalka. Konečne, to trvalo.
Keď som tu písala pred rokmi, že je v BA aspoň čiastočné metro, tak sa mi odpisovalo, že nie. Je povrchové.
Inak to vlakové spojenie z juhu by mohlo tiež končiť aj v Petržalke a nie iba na Hl. stanici. Pretože dostať sa cez mesto počas dňa je rovnako náročné.
bettylou
06.05.18,02:29
a čože ťa tak naštartovalo, že zase rozdávaš mínusky v mesiac starých témach? :D :D
JAA???

Rozdávaš mínusky pri starých príspevkoch? Ak áno, môže sa to týkať aj teba :D :D

Keby aj, ak sú hovadské, tak áno. Ide o výpovednú hodnotu príspevku a nie o to, kedy bol pricapený.
bettylou
06.05.18,02:36
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
:mee::mad::mad::mad::mad::mad:
Ešte potečie veľa sĺz. Doslova potoky sĺz.
Ale máme, čo sme chceli, či nie?

Celé slovenské podnikanie je také dáke vlezdoriti krátkozraké :D Šak ked ne si slepý tak vídíš. Počnúc rannými závislosťami (kavej ciga), ktoré sa za štandard pokladajú, ďalšími chujovinami ako sú kabliky,dialnice,automobilky..
Fúry elektroniky,smetí, obalov, oblečenia a šampónov pre psy,napr. :D a tie debilné kreslené rozprávky deckám, kde si postavičky navzájom zle robia, šak od malička treba vygumovať. Následné klimatické zmeny,svetelný smog atď. sú len čerešnička na torte.
Holt žijeme v dobe ropy, tým aj hojnosti, ktorá nás spohodlňuje. :)


Toto nemože inak jak na 3,14ču dopadnúť :D
pavol54
06.05.18,07:44
Nepotešilo ma. Keď mi bola mládež sadiť humno to nespomenuli. Musím sa to dozvedieť na internete z novín. Firma, kde pracuje syn s nevestou aj vnuk v polovičke mája prepúšťa doslovne napísané " drvivú väčšinu zo svojich 300 zamestnancov". Vedela som, že majiteľ prevážal stroje do Rumunska, ale to mohol aj otvárať ďalšiu pobočku, ale žiaľbohu na Slovensku konči. Asi skončili daňové prázdniny.
:mee::mad::mad::mad::mad::mad:
Ešte potečie veľa sĺz. Doslova potoky sĺz.
Ale máme, čo sme chceli, či nie?

Celé slovenské podnikanie je také dáke vlezdoriti krátkozraké :D Šak ked ne si slepý tak vídíš. Počnúc rannými závislosťami (kavej ciga), ktoré sa za štandard pokladajú, ďalšími chujovinami ako sú kabliky,dialnice,automobilky..
Fúry elektroniky,smetí, obalov, oblečenia a šampónov pre psy,napr. :D a tie debilné kreslené rozprávky deckám, kde si postavičky navzájom zle robia, šak od malička treba vygumovať. Následné klimatické zmeny,svetelný smog atď. sú len čerešnička na torte.
Holt žijeme v dobe ropy, tým aj hojnosti, ktorá nás spohodlňuje. :)


Toto nemože inak jak na 3,14ču dopadnúť :D
už to dopadlo, okrem 1% POPULÁCIE ktorá si ak bude treba kúpi aj vzduch
korela
06.05.18,09:30
Únia zakázala používanie nejakej látky v poľnohospodárstve, môže sa používať iba v uzatvorených skleníkoch. ???
Zabudla som názov, niekto doplní. Teraz, po rokoch, ak ubudlo 80% hmyzu vrátane opeľovacieho.
Einstein - poslednou včelou ľudstvo zahynie. Ani to nemusel vysloviť, je to jasné každému, iba ak sa berie do úvahy slovo autority.
Tieto večné experimenty.
kopretinka
06.05.18,09:44
........ma nas******,že mi zhorela včera elektrická zásuvka.....tož ja riešim iba také prízemné problémy,politiku a globálne prírodné katastrofy prenechám na vyriešenie iným....
korela
06.05.18,10:16
https://glob.zoznam.sk/su-cestujuci-na-bratislavskom-letisku-ohrozeni-moze-za-to-skladka/

Toto nikdy nepochopím. Prečo sa nesledujú čierne skládky, v okamihu nezastavia a odstránia.
Jarný a jesenný odpad - u nás sa pristavoval kontajner, do troch hod. bol vždy roky plný, tak sa ukladalo vedľa. Nepristavili hneď dva - tri podľa skutočnej potreby. Tento rok k nemu postavili dvoch strážnikov, nikto nemohol vedľa uložiť nič. Asi po vysypaní už priniesli ďalší, nebola som pritom.
Zberný dvor je pre mňa úplne zbytočný, je ďaleko. To radšej za 25 eur OLO taxi.
https://www.olo.sk/olo-prichadza-s-novou-sluzbou-olo-taxi-mobilny-zberny-dvor/.

Doteraz bol zber starých elektrospotrebičov zbieraný od brán, tento rok bolo treba zaviesť do zberného dvora. Tak zostal doma. Bojler sused na záhradu.
Vidím to tak, že by bolo možno rozumnejšie zrušiť dane za psov a prehodiť ich na ŽP, a platiť domové dane všade tam, kde človek skutočne býva. Domáci to nemôžu donekonečna ťahať za "cudzích", teda druhých. Z akého dôvodu majú také privilégium?
vicktor
07.05.18,05:58
K tvojim dopravnym viziam.
V polovici 70 rokov bol projekt na rychlodrahu Jur - BA - Stupava a tunel Raca - ZB. Nikde nic, uz sa toho nedozijem...

Ze "dunajbus" - kto by cestoval zo Samorina po vode ked ho odvezie Regio rychlejsie?
misoft
07.05.18,13:22
Počúvam správy.... stanovisko Ministerstva dopravy: obce, mestá SÚ povinné si svoje chodníky v zime udržiavať vo vlastnej réžii a nie toto prikazovať občanom priľahlých pozemkov pod hrozbou pokuty. Zatiaľ v Prešove sa nad tým zamýšľali... vraj nemajú ľudí, prostriedky (ich problém).
Inak - všade, kde toto príslušný miestny(mestský úrad nariadi (a aj formou VZN) - je to protiústavné a teda NEPLATNÉ.
kopretinka
07.05.18,15:36
Počúvam správy.... stanovisko Ministerstva dopravy: obce, mestá SÚ povinné si svoje chodníky v zime udržiavať vo vlastnej réžii a nie toto prikazovať občanom priľahlých pozemkov pod hrozbou pokuty. Zatiaľ v Prešove sa nad tým zamýšľali... vraj nemajú ľudí, prostriedky (ich problém).
Inak - všade, kde toto príslušný miestny(mestský úrad nariadi (a aj formou VZN) - je to protiústavné a teda NEPLATNÉ.
a každú zimu všade samé články,že škody si vymáhajte od majiteľa pozemku,ak sa stane úraz na neodhrnutom/zladovateľom chodníku...
korela
07.05.18,15:57
K tvojim dopravnym viziam.
V polovici 70 rokov bol projekt na rychlodrahu Jur - BA - Stupava a tunel Raca - ZB. Nikde nic, uz sa toho nedozijem...

Ze "dunajbus" - kto by cestoval zo Samorina po vode ked ho odvezie Regio rychlejsie?

Robili prieskum, a dopadol úspešne, je o neho záujem cestujúcich.
K Dunajbusu - podľa toho, kde chce vystúpiť. Ak pôjde napr. do priameho centra alebo do školy na Fil. fakultu, tak po vystúpení bude peši v škole do 5 min. A nie až zo Žst. Nové mesto. Ja v tom vidím poriadny rozdiel. Ja im tú vodnú dopravu doprajem, aj keď bude dotovaná štátom. Však aj Regiojet je.
Ekologickejšia doprava, menej nehodová. Nestresujúca a svojím spôsobom poskytujúca relax.
O každé jedno auto na ceste je pre ľudí z juhu iba plus.
korela
07.05.18,16:01
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
kopretinka
07.05.18,17:49
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
buchač
07.05.18,18:01
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.

Chyba je niekde medzi stoličkou a PC.
misoft
07.05.18,19:32
Počúvam správy.... stanovisko Ministerstva dopravy: obce, mestá SÚ povinné si svoje chodníky v zime udržiavať vo vlastnej réžii a nie toto prikazovať občanom priľahlých pozemkov pod hrozbou pokuty. Zatiaľ v Prešove sa nad tým zamýšľali... vraj nemajú ľudí, prostriedky (ich problém).
Inak - všade, kde toto príslušný miestny(mestský úrad nariadi (a aj formou VZN) - je to protiústavné a teda NEPLATNÉ.
a každú zimu všade samé články,že škody si vymáhajte od majiteľa pozemku,ak sa stane úraz na neodhrnutom/zladovateľom chodníku...
A najväčšia sranda potom je, ak sa ten, čo mal ten chodník v správe, ohradí, že nie on je vinný, ale ten dedko, čo má tam dom a sneh neodhrnul a súd to pekne odklepne. A dedko odrazu musí platiť nielen pokutu, ale ešte i ten úraz....
korela
07.05.18,20:32
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
Ale niečo to zrejme bude aj tak.
kopretinka
07.05.18,20:43
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
Ale niečo to zrejme bude aj tak.
možno ti odchádza niečo v PC,čo ja viem....grafická karta.....alebo je prehriaty....som len laik....
bettylou
08.05.18,08:42
[QUOTE="korela"]https://glob.zoznam.sk/su-cestujuci-na-bratislavskom-letisku-ohrozeni-moze-za-to-skladka/

Toto nikdy nepochopím. Prečo sa nesledujú čierne skládky, v okamihu nezastavia a odstránia.

"SA" má voľno :D
bettylou
08.05.18,08:45
K tvojim dopravnym viziam.
V polovici 70 rokov bol projekt na rychlodrahu Jur - BA - Stupava a tunel Raca - ZB. Nikde nic, uz sa toho nedozijem...

Ze "dunajbus" - kto by cestoval zo Samorina po vode ked ho odvezie Regio rychlejsie?

Robili prieskum, a dopadol úspešne, je o neho záujem cestujúcich.
K Dunajbusu - podľa toho, kde chce vystúpiť. Ak pôjde napr. do priameho centra alebo do školy na Fil. fakultu, tak po vystúpení bude peši v škole do 5 min. A nie až zo Žst. Nové mesto. Ja v tom vidím poriadny rozdiel. Ja im tú vodnú dopravu doprajem, aj keď bude dotovaná štátom. Však aj Regiojet je.
Ekologickejšia doprava, menej nehodová. Nestresujúca a svojím spôsobom poskytujúca relax.
O každé jedno auto na ceste je pre ľudí z juhu iba plus.

Takže treba zadymiť vodné toky preistotu. Ty relax.
korela
08.05.18,08:54
K tvojim dopravnym viziam.
V polovici 70 rokov bol projekt na rychlodrahu Jur - BA - Stupava a tunel Raca - ZB. Nikde nic, uz sa toho nedozijem...

Ze "dunajbus" - kto by cestoval zo Samorina po vode ked ho odvezie Regio rychlejsie?

Robili prieskum, a dopadol úspešne, je o neho záujem cestujúcich.
K Dunajbusu - podľa toho, kde chce vystúpiť. Ak pôjde napr. do priameho centra alebo do školy na Fil. fakultu, tak po vystúpení bude peši v škole do 5 min. A nie až zo Žst. Nové mesto. Ja v tom vidím poriadny rozdiel. Ja im tú vodnú dopravu doprajem, aj keď bude dotovaná štátom. Však aj Regiojet je.
Ekologickejšia doprava, menej nehodová. Nestresujúca a svojím spôsobom poskytujúca relax.
O každé jedno auto na ceste je pre ľudí z juhu iba plus.

Takže treba zadymiť vodné toky preistotu. Ty relax.
Vidím, že si odborne zorientovaná v problematike.
korela
08.05.18,09:04
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
Ale niečo to zrejme bude aj tak.
možno ti odchádza niečo v PC,čo ja viem....grafická karta.....alebo je prehriaty....som len laik....
Ide o tú istú hrubú čiaru, čo sa pohybuje na boku pri šuťáku. Istý čas mi prechádzala jeho stredom, teraz ma "privíta" pri vstupe na Poradu.
Nandrolon
08.05.18,09:37
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
Ale niečo to zrejme bude aj tak.
možno ti odchádza niečo v PC,čo ja viem....grafická karta.....alebo je prehriaty....som len laik....
Ide o tú istú hrubú čiaru, čo sa pohybuje na boku pri šuťáku. Istý čas mi prechádzala jeho stredom, teraz ma "privíta" pri vstupe na Poradu.
Pomohol by screen obrazovky. Lebo čo i len pomyslieť na hackerstvo je scestné. To akože hacker by sa zabával s hrubou čiarou:-)) Tipujem to na grafiku alebo samotný displej.
Dáša_
08.05.18,14:33
babka - ježibabka
08.05.18,16:26
Pred rokmi sa mi to stávalo iba na šuťáku, že mi cez neho prebiehala hrubá zvislá cca 5 cm čiara.
Teraz hneď, keď sa ocitnem na stránke Porady. Ani mi to tak neprekáža, ale čo to znamená? Pretože ja si myslím, že iba jedno.
niečo podobné máme občas na samoobslužných pokladniach.Takže žiadny heker to nebude.
Ale niečo to zrejme bude aj tak.
možno ti odchádza niečo v PC,čo ja viem....grafická karta.....alebo je prehriaty....som len laik....
Ide o tú istú hrubú čiaru, čo sa pohybuje na boku pri šuťáku. Istý čas mi prechádzala jeho stredom, teraz ma "privíta" pri vstupe na Poradu.
Pomohol by screen obrazovky. Lebo čo i len pomyslieť na hackerstvo je scestné. To akože hacker by sa zabával s hrubou čiarou:-)) Tipujem to na grafiku alebo samotný displej.
Neplaš sa z jednej čiarky. Klídek. Ja to mávam tiež. Laicky Ti neviem povedať o čo ide. Asi máš iba niečo s nastavením obrazovky. Ja mám pridanú veľkú obrazovku vedľa NTB a mám rozdiel na NTB a obrazovke. Na obrazovke mám čiaru aj teraz. Odfotiť nemôžem, lebo som menila baterky a najprv im musím dohovoriť, lebo mi nechcú fotiť. (Ak sa s nimi vôbec dohovorím, alebo musím počkať na múdrejšieho :D).
bettylou
08.05.18,16:36
Pekný článok o bylinkách či bylinkárke https://www.cas.sk/clanok/684428/viera-dokaze-ludom-pomoct-len-s-pomocou-prirody-bylinky-vsak-stracaju-na-sile/

Krásny článok,hlavne v meste.... :D Ale aspoň články máte každé ráno, aj s tými sklenníkovými hybrydmi
kopretinka
08.05.18,16:37
Neplaš sa z jednej čiarky. Klídek. Ja to mávam tiež. Laicky Ti neviem povedať o čo ide. Asi máš iba niečo s nastavením obrazovky. Ja mám pridanú veľkú obrazovku vedľa NTB a mám rozdiel na NTB a obrazovke. Na obrazovke mám čiaru aj teraz. Odfotiť nemôžem, lebo som menila baterky a najprv im musím dohovoriť, lebo mi nechcú fotiť. (Ak sa s nimi vôbec dohovorím, alebo musím počkať na múdrejšieho :D).
baterky,čo fotia? to je čo za zázrak :eek::D
babka - ježibabka
08.05.18,17:07
Neplaš sa z jednej čiarky. Klídek. Ja to mávam tiež. Laicky Ti neviem povedať o čo ide. Asi máš iba niečo s nastavením obrazovky. Ja mám pridanú veľkú obrazovku vedľa NTB a mám rozdiel na NTB a obrazovke. Na obrazovke mám čiaru aj teraz. Odfotiť nemôžem, lebo som menila baterky a najprv im musím dohovoriť, lebo mi nechcú fotiť. (Ak sa s nimi vôbec dohovorím, alebo musím počkať na múdrejšieho :D).
baterky,čo fotia? to je čo za zázrak :eek::D
Však som ich dala do foťáka, ale asi zle, alebo som brnkla do karty, čosik mi píše aj o karte. To vjéš, taký odborník, čo sa hrá na slečinku pubišku :D:D:D A nerobila som to dnes prvý raz, neviem, čo som pomotala.
kopretinka
08.05.18,17:25
nedala si ich tam opačne? skús kartu vybrať a znovu vložiť.
babka - ježibabka
08.05.18,17:52
nedala si ich tam opačne? skús kartu vybrať a znovu vložiť.
Už to ide. Ešte mám pomýlený dátum. Idem nastaviť
Nandrolon
08.05.18,17:56
S tym screenom som reagoval na korelu. Ona pisala o tom zahadnom pasiku.
babka - ježibabka
08.05.18,18:04
S tym screenom som reagoval na korelu. Ona pisala o tom zahadnom pasiku.
Veď aj ja. Ja to mám tiež. A zrejme preto (iba laicky uvažujem) že nemám rovnaké nastavenie - nadáva sa tomu rozlíšenie ? - na NTB a obrazovke. Preto pišem, aby sa neplašila zbytočne.
Nandrolon
09.05.18,03:44
ale na tvojom obrazku nevidim nic, co by tam nemalo byt :-)
bettylou
09.05.18,04:56
Ja len, že kde je toto na Slovensku (v kombinácii s tým nápisom pod hodinami), až potom mi ťuklo, že to sú tapeta s úvodnou obrazovkou :D
buchač
09.05.18,05:39
S tym screenom som reagoval na korelu. Ona pisala o tom zahadnom pasiku.
Celá je záhadná, nie iba pásík. ;) :D
kopretinka
09.05.18,05:49
nedala si ich tam opačne? skús kartu vybrať a znovu vložiť.
Už to ide. Ešte mám pomýlený dátum. Idem nastaviť
a kde máš aký pásik?
Nandrolon
09.05.18,06:08
Ja len, že kde je toto na Slovensku (v kombinácii s tým nápisom pod hodinami), až potom mi ťuklo, že to sú tapeta s úvodnou obrazovkou :D
Uvítacia /prihlasovacia/ obrazovka na W10 s nastavenými notifikáciami.
babka - ježibabka
09.05.18,15:08
ale na tvojom obrazku nevidim nic, co by tam nemalo byt :-)
babka - ježibabka
kopretinka
nedala si ich tam opačne? skús kartu vybrať a znovu vložiť.
Už to ide. Ešte mám pomýlený dátum. Idem nastaviť
a kde máš aký pásik?
Potom som tu už nebola. Takýto pásik:
korela
09.05.18,15:17
Áno, presne takýto. Už mi to nerobí.
Mám sa koho spýtať, ale je teraz totálne vyťažený. Počkám kým príde.
korela
09.05.18,15:19
Nešťastný most. Nepíšem to kvôli súčasnej nehode, ale osobne sa mu od začiatku vyhýbam, radšej prejdem na druhú stranu Dunaja cez Apollo most, aj keď obchádzka.
http://www.topky.sk/cl/100370/1708719/VIDEO-Hromadna-nehoda-pred-Pristavnym-mostom--Audina-napalila-do-zvodidiel--nasledna-kolizia
lujza.j
09.05.18,17:20
Ja by som povedala,ze most je ok...len vodici su "divni":( a nie len tam...
korela
09.05.18,17:28
Ja by som povedala,ze most je ok...len vodici su "divni":( a nie len tam...
Už v prvý deň tam došlo k tragédii, pred otvorením. Cez 400 nehôd ročne sa tam stáva.
bettylou
09.05.18,17:36
Keď to je taká divná doba, ako splašené stádo.
kopretinka
15.05.18,07:53
dnes ma nepotešilo........predbežná cena na 2-krídlové plastové okno 1500x1600 bez sieťok a bez žalúzií..............330eur :eek::eek::eek
buchač
16.05.18,06:04
Včera ma potešil prezident Kiska svojím rozhodnutím nekandidovať v ďalších voľbách.
lujza.j
16.05.18,06:52
Aj mna
vicktor
16.05.18,07:14
Clovek s najvyssou oblubou medzi politickymi cinitelmi vzdal kandidaturu kratko nato ako mu Fico (istotne nielen cez media) odkazal ze maju nanho paky.
Lenze podla nich mal odstupit, nielen nekandidovat, tak uvidime ako dalej.
Mecenasi by vraj radi presadili Radicovu - z blata do kaluze, ale aspon nebudu spory o pouzivani specialu. Zial ani vtipy.
vicktor
16.05.18,08:23
Co ma prekvapilo:
zavolali mi aby som prisiel darovat krv, ale keby som si myslel ze nemozem, staci prist len na kontrolny odber, aby spravili novy rozbor predtym nez pouziju moju krv co maju v zasobe.
To uz bolo pred vyse rokom a mam dojem ze skladuju len cca 3 mesiace.
Tak sa zacinam obavat ze som niekoho nakazil alebo oni nakazili mna. :(
pavol54
16.05.18,13:24
Včera ma potešil prezident Kiska svojím rozhodnutím nekandidovať v ďalších voľbách.
Myslel som že ťa potešilo že sa rozhodol vrátiť kúpený kradnutý pozemok, vyzerá že ani náhodou
lujza.j
16.05.18,13:40
Predvolebnu kampan na hradny kopec uz zacal....
Nandrolon
16.05.18,14:14
Takze "slintoš" /slimak - bezbudkac/ s troma chlpami na hlave uz nejde kandidovat? Skoda. Musime dat #All for Slintoš.
lujza.j
16.05.18,14:31
Ja ho zas...upotenec....
Vcera ked to oznamoval...aj to musel citat....este sa aj pomylil.....bez papiera ani na krok
Nandrolon
16.05.18,14:48
Ja ho zas...upotenec....
Vcera ked to oznamoval...aj to musel citat....este sa aj pomylil.....bez papiera ani na krok
Jeden papier na citanie a druhy toaletny v trenkach, ked si nalozi do nohavic. Srandovna symbioza. Za normalnych okolnosti ten, kto tlaci aj kaka. Tu zrejme Fico trosku zatlacil a prezident okamzite, bezodkladne ......
lujza.j
16.05.18,14:53
Myslim,ze andrej ide podla svojeho planu.....aj ked mozno s lahkou fekalnou nehodou:D
Nandrolon
16.05.18,15:06
Myslim,ze andrej ide podla svojeho planu.....aj ked mozno s lahkou fekalnou nehodou:D
Pojde dovtedy, pokial sa nenajde lepsi americky prostitut a nepreberie mu miesto. Do volieb sa lahko moze nejaky objavit presne tak, ako sa objavil tesne pred volbami tento.
Ing. Ľubomír Janoška
16.05.18,16:45
Komisia pripomenula, že GDPR poskytne občanom silnejšiu ochranu osobných údajov, a to vďaka lepšej kontrole toho, ako spracúvajú ich osobné údaje firmy a orgány verejnej správy (bude potrebný súhlas používateľov na spracovanie)

wtf?????
hilfe!!!!!

https://www.zive.sk/clanok/132281/eurokomisia-odkazala-lidrom-eu-aby-nezabudli-zaviest-gdpr-do-praxe/
korela
16.05.18,21:23
Národná koalícia presadzuje rovnaký a spravodlivý prístup ku každej skupine obyvateľstva Slovenska. Neuprednostňuje selektívny prístup k občanom na základe popularity rôznych tém. Strana vyzýva predsedu vlády Petra Pellegriniho, aby vláda v rámci prípravy medializovaného sociálneho balíčka umožnila aj dôchodcom dostávať 13. a 14. dôchodok a matkám 13. a 14. materský rodičovský príspevok.

Podobne má vláda myslieť aj na živnostníkov, ktorí by mali dostať možnosť znížiť základ dane o dvojmesačné paušálne výdavky navyše. „Rovnosť a spravodlivosť musí byť dodržaná voči všetkým obyvateľom našej krajiny,“ zdôraznila po rokovaní Republikového grémia Národnej koalície jej predsedníčka Slavěna Vorobelová.

http://www.topky.sk/cl/100535/1710379/
https://www.hlavnespravy.sk/narodna-koalicia-premier-musi-konat-nie-vyckavat-tlak-ulice/1404064
korela
16.05.18,21:40
Myslim,ze andrej ide podla svojeho planu.....aj ked mozno s lahkou fekalnou nehodou:D
Keby bol jeho vlastný, to by bol ešte lepší prípad. Uvidíme, posúdime, pod kým vykročí a ako ďaleko zájde.
https://www.napalete.sk/michelko-kiska-mozno-planuje-stat-sa-slovenskym-sorosom/
korela
16.05.18,21:43
Aby sme si ešte nevyžrali všetci Ficov úškrn do morku kostí. Vedel.
Terezia13
17.05.18,17:33
spomaľ!
Dáša_
18.05.18,05:38
Uff, som celkom nazúrená. Nechodím k obvodnej lekárke často, čo potrebujem, riešim priamo s odbornými lekármi. Aj predpis liekov. Len teraz zrazu nastala situácia, že po cca 3 rokoch potrebujem navštíviť obvodnú lekárku, aby mi predpísala lieky. V stredu som prišla ráno o 8 hodine - a už neboli časenky. OK, dobre. Je to obvodná a príde mi to divné, ale dobre. Tak dnes som tam bola 6.40. Zdalo sa mi, že dosť skoro. Keď ani o siednemj som časenky nevidela, tak som sa spýtala sestričky. Vraj už časenky nie sú. Ona ich vyložila o pol siedmej a nemôže za to, že ich pacienti rozchytali. A tak som sa dozvedela, že aj k obvodnej chodia pacienti ráno o piatej. Aby sa ten deň dostali na rad. Tak to mi príde fakt choré. Lebo pani doktorke poradil právnik, že má brať iba 30 pacientov denne. Včítane tých, ktorým iba predpisuje lieky, takže aj s administratívou je to max. 5 minút, s prižmúrením očí 10.
misoft
18.05.18,06:02
Uff, som celkom nazúrená. Nechodím k obvodnej lekárke často, ........................
Vitaj na Slovensku! Je to lesk a bieda slovenského zdravotníctva.
A niekedy ani objednanie na určitý čas nie je zárukou, že budeš vyšetrený. Žiaľ, taká je "doba", zažil som to (a nielen ja, ale i môj brat), keď sme museli s rodičmi riešiť ich zdravotné ťažkosti. Mamka (88 rokov) objednaná na 10:00 a vyšetrená o 14:00!!!!!!!! A celý čas sme tam museli byť, inak.....
Dáša_
18.05.18,06:07
Uff, som celkom nazúrená. Nechodím k obvodnej lekárke často, ........................
Vitaj na Slovensku! Je to lesk a bieda slovenského zdravotníctva.
A niekedy ani objednanie na určitý čas nie je zárukou, že budeš vyšetrený. Žiaľ, taká je "doba", zažil som to (a nielen ja, ale i môj brat), keď sme museli s rodičmi riešiť ich zdravotné ťažkosti. Mamka (88 rokov) objednaná na 10:00 a vyšetrená o 14:00!!!!!!!! A celý čas sme tam museli byť, inak.....
mám odborného lekára, ktorý má objednáva na presný čas. A keď mešká 10 minút, tak sa mi ospravedlňuje. Áno nekecám, je to na Slovensku. Rovnako je to u zubára, tam mi dokonca valajú den pred vyšetrením, či naozaj prídem. Ale uznávam, že u zubára to zacálujem.
U dalšej lekárky viem, že ked prídem o pol dvanástej, tak ma ten deň, keď som objednaná, zoberie.

Problémy veľké sú u nás s očnými a neurologickými vyšetreniami. To je priam katastrofa. Naozaj tí ludia tam bývajú o 3,4 ráno, aby získali časenku.
Len teda, u obvodnej mi to príde, že to nebude asi v poriadku.
vicktor
18.05.18,06:17
hahaha
Ja som chodieval rodicom po predpisy. Hodiny zacinali o siedmej, tak som prisiel 6:45 aby som bol medzi prvymi a este stihol do roboty.
Doktor so sestrickou prisli 7:30, uvarili a vychutnali kavu, nasledovali odbery a prveho vzali o osmej.
Internista okrem hlavneho zamestnania si este privyrabal po veceroch. Doviezol som mamu na 18 hod, bolo tam zopar malo ludi. Doktor sa kazdemu venoval 1 az 1,5 hodiny a z vysetrenia sme odisli o POLNOCI.
Mama vyhlasila ze uz k ziadnemu doktorovi nepojde, aj tak jej nepomozu.
Žabinka
18.05.18,06:49
mne sa raz, jediný raz, stalo, že som u doktora skoro padla na riť..:D bola som s deťmi u očnej dr, bolo to v čase keď sa dalo za poplatok objednať na presnú dobu, a keďže som vedela že bez objednania tam strávime celý deň, tak som obetovala 2x5€ na presný čas.. obvykle tam bolo rozmedzie cca +-5min.. ale teraz sme čakali asi 10 min. navyše, keď vyšla sestrička, a strkala mi do ruky 10€..:eek: že nevzali sme vás na presný čas, tak vám vraciam poplatok..:eek::---
Dáša_
18.05.18,06:56
a tak som zistila, prečo je dnes problém - cca polovica lekárov sa školí. Predpokladám, že GDPR :D Lebo keby sa školili časový manažment objednávania pacientov, tak asi odpadnem
Nandrolon
18.05.18,07:44
Zatiaľ som poplatok za objednanie vždy platil keď som vošiel do vnútra na vyšetrenie sestričke. Ty si ho komu a kedy stihla zaplatiť, keď ti ho ešte pred vyšetrením sestra chcela vrátiť?
kukučka
18.05.18,09:04
Dúfam, že sa do zajtra zlepší počasie a niekam sa pôjdem pozrieť a čo vy? U nás na východe: noc múzeí

(http://www.severovychod.sk/udalosti/noc-muzei-galerii-v-presovskom-kraji-2018/)
BXLmiami
18.05.18,09:14
a tak som zistila, prečo je dnes problém - cca polovica lekárov sa školí. Predpokladám, že GDPR :D Lebo keby sa školili časový manažment objednávania pacientov, tak asi odpadnem
Nepozerala si správy tento týždeň.Na Horehroní zostali dvaja,opakujem dvaja všeobecní.A médiá nás nahánajú ako psov už roky,pacienti sa sťažujú a súdia,nikto sa neopováži vziať viac pacientov ako troch za hodinu.Lebo právnici.A nakoniec poisťovna platí za Vás väčšinou 20 minut.
lujza.j
18.05.18,10:15
Dúfam, že sa do zajtra zlepší počasie a niekam sa pôjdem pozrieť a čo vy? U nás na východe: noc múzeí

(http://www.severovychod.sk/udalosti/noc-muzei-galerii-v-presovskom-kraji-2018/)
Ja idem zajtra "krutit" med...v nedelu budem rada ked budem zit:D
Tento rok v tomto case namiesto dvoch toceni...najprv repka potom agat...iba jedno:(
maja
18.05.18,10:28
Volala som dnes na bytové družstvo, že nám netečie taplá voda...
Pani na družstve " vyčistite si sitko na batérii !" :eek: :D
willma
18.05.18,10:43
Komisia pripomenula, že GDPR poskytne občanom silnejšiu ochranu osobných údajov, a to vďaka lepšej kontrole toho, ako spracúvajú ich osobné údaje firmy a orgány verejnej správy (bude potrebný súhlas používateľov na spracovanie)

wtf?????
hilfe!!!!!

https://www.zive.sk/clanok/132281/eurokomisia-odkazala-lidrom-eu-aby-nezabudli-zaviest-gdpr-do-praxe/
nedá mi - hlavne že oni poskytnú občanom, ale čo s tým, keď občania sami na to zvysoka - som adminom a moderátorom vo viacerých FB skupinách a tam lietajú rozsudky rozhodnutia a čo len chcete - samozrejme kto by sa už len zapodieval tým, že je tam meno adresa dátum narodenia rodné číslo sami občania si serú na hlavu a ešte sa nakoniec čudujú, keď to vymažem - teda ak sa mi podarí zachytiť také dokumenty včas. Najmä, že budú organizácie drbať pomaly za chybnú čiarku.
lujza.j
18.05.18,10:44
Ja volam tam kde nam ju "vyrabaju"...
buchač
18.05.18,10:45
Ja idem zajtra "krutit" med...v nedelu budem rada ked budem zit:D
Tento rok v tomto case namiesto dvoch toceni...najprv repka potom agat...iba jedno:(

No neverím...inde idú príspevky, že je málo včiel a teda aj medu.
...a Ty tu dávaš také " spamovo - šarlatánsko - konšpiračné informácie "... ???
;) :D :D :D
lujza.j
18.05.18,11:15
Ja idem zajtra "krutit" med...v nedelu budem rada ked budem zit:D
Tento rok v tomto case namiesto dvoch toceni...najprv repka potom agat...iba jedno:(

No neverím...inde idú príspevky, že je málo včiel a teda aj medu.
...a Ty tu dávaš také " spamovo - šarlatánsko - konšpiračné informácie "... ???
;) :D :D :D
No z mojho prispefku ide o to,ze sezona na trt....buchi...kruti sa iba raz....okrem toho,ze je malo vciel..aj nasemu uhynulo nieco....bolo teplo a sucho....zo sucheho kvetu ti vcela neprinesie nic....:( roky nazad by sa o tyzden-"u nas"-zahorie.....tocila repka a o dva tydne agat...zas mozem na cisty agat zabudnut...
vicktor
18.05.18,11:44
"u nas"-zahorie
Vsak ty si zo Zitneho Ostrova
misoft
18.05.18,11:46
lujza.j
18.05.18,12:25
"u nas"-zahorie
Vsak ty si zo Zitneho Ostrova
No u naseho vcelara:Dpreto som ""
Nandrolon
18.05.18,15:07
Ja idem zajtra "krutit" med...v nedelu budem rada ked budem zit:D
Tento rok v tomto case namiesto dvoch toceni...najprv repka potom agat...iba jedno:(

No neverím...inde idú príspevky, že je málo včiel a teda aj medu.
...a Ty tu dávaš také " spamovo - šarlatánsko - konšpiračné informácie "... ???
;) :D :D :D
No z mojho prispefku ide o to,ze sezona na trt....buchi...kruti sa iba raz....okrem toho,ze je malo vciel..aj nasemu uhynulo nieco....bolo teplo a sucho....zo sucheho kvetu ti vcela neprinesie nic....:( roky nazad by sa o tyzden-"u nas"-zahorie.....tocila repka a o dva tydne agat...zas mozem na cisty agat zabudnut...
Len raz by mi nepriniesla nic :-))
Biolit by ihned uradoval :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
misoft
18.05.18,15:42
Len raz by mi nepriniesla nic :-))
Biolit by ihned uradoval :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
A čo ak by to bola nemseremed, alebo nemseremed turbo? :---:---:---
lujza.j
18.05.18,16:45
Oni pre nas nic nerobia...len my im sprosto ukradneme ich jedlo:(
Nandrolon
18.05.18,17:07
Len raz by mi nepriniesla nic :-))
Biolit by ihned uradoval :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
A čo ak by to bola nemseremed, alebo nemseremed turbo? :---:---:---
Tak by som poslal svojho 2,5 rocneho syna ju spacifikovat, a ja by som sa spoza okna-paralyzovany pozeral ako ju zabije a zaroven ho ustipne :-)))
korela
18.05.18,19:19
a tak som zistila, prečo je dnes problém - cca polovica lekárov sa školí. Predpokladám, že GDPR :D Lebo keby sa školili časový manažment objednávania pacientov, tak asi odpadnem
Nepozerala si správy tento týždeň.Na Horehroní zostali dvaja,opakujem dvaja všeobecní.A médiá nás nahánajú ako psov už roky,pacienti sa sťažujú a súdia,nikto sa neopováži vziať viac pacientov ako troch za hodinu.Lebo právnici.A nakoniec poisťovna platí za Vás väčšinou 20 minut.
Ako čítam, tak je to poriadne rôzne.
Ja som si úplne náhodou vybrala polikliniku nie v mieste bydliska, vôbec som o nej nič nevedela, chodím k nim cca 15 r. To čo popisujete, vôbec nepoznám.
Je tak veľkoryso navrhnutá, že to musí byť objekt aj pre účely CO, široké chodby, čakárne, všetko, aj výťahy, nedusím sa tam, nikto sa tam nemačká v čakárňach, verím, že v prípade nutnosti by z nej do pol hodiny bola nemocnica.

Zmanažované tak, že odbery vôbec nerobia praktickí lekári, iba vypíšu čo treba, pošlú papiere do odbernej ambulancie, tam prídete kedy prídete, ak sa na to cítite, nemusí to byť na druhý deň, podľa toho aj o čo ide, kde dve sestry pracujú naraz, takže to tam ide ako na páse. Pre mňa najväčšiou výhodou plus, že sa môže, ak je človek nalačno, prísť až do 11 hod., keďže laboratórium je v budove. Čiže odpadá mi problém s kolónami.

Pre lieky chodievam o 13., sú už po obede a v pohode, a hlavne o tom čase je tam max. jeden človek. Neviem, či je lekár fobik alebo má iba rád o všetkom prehľad, takže majú dvere stále otvorené, čím sa vylučuje klopanie na dvere, ak sestra niekoho nového zbadá, berie ho hneď. Naposledy.. pre lieky? ... nie, aj vypísať dva výmenné lístky. Vytlačila všetko z PC, podpísala a do videnia. Ani som cez lekára neprešla. Trvalo to možno minútu.
Ale funguje na prízemí objednávací systém pre všetkých odborných lekárov, čiže žiadne časenky.
Tak sa iba pýtam, či to nie je aj vecou organizácie každej jednej polikliniky, či už štátnej alebo súkromnej, aby sa takto sťažene nepracovalo a netrpeli obe strany.
Ako som si vás prečítala, tak sa tejto polikliniky budem držať ako kliešťa.
korela
18.05.18,19:22
Ešte k tomu Horehroniu.
Ešte v 70. r. stretol mng spolužiaka, so ženou obaja lekári, že si hneď po škole vybrali Kysuce, a boli radi, že nezaváhali, ani im na um dopredu neprišlo, ako sa budú mať tak dobre.
korela
18.05.18,19:28
Dúfam, že sa do zajtra zlepší počasie a niekam sa pôjdem pozrieť a čo vy? U nás na východe: noc múzeí

(http://www.severovychod.sk/udalosti/noc-muzei-galerii-v-presovskom-kraji-2018/)
Včera propagovali východ na Aktuali, bohatý program, mohli by aj tri dni, aby sa postíhalo.
misoft
18.05.18,19:59
Aj dnes "propagovali" východ.... najmä našich "spoluobčanov" - syfilis jak vyšitý.... Bodaj by nie, keď sa niekedy chovajú ako šimpanz bonobo http://kryptozoologie.blog.cz/1709/simpanz-bonobo-nejblizsi-lidsky-pribuzny-posedly-sexem
Ing. Ľubomír Janoška
19.05.18,10:59
Preceda povedal, že na východe nič nie je, tak nemôže byť ani syfilis.
buchač
19.05.18,11:16
Tv Narkóza dáva/la v priamom prenose svadbu ryšavého princa s tou hviezdičkou druhého formátu s treťotriedným výkonom...

Veľmi dôležitá udalosť pre Slovensko...ba povedal by som, že ide o celosvetový význam.


P.S.:
Kuwa....Merlin sa otáča v hrobe až do het.....Engliš sa zbláznilo....princ si berie mulatku, ktorá je rozvedená a nemá urodzený pôvod.
misoft
19.05.18,12:01
Tv Narkóza dáva/la v priamom prenose svadbu ryšavého princa s tou hviezdičkou druhého formátu s treťotriedným výkonom...


Hádam si to len nesledoval :eek:. Lebo ak áno - sklamal by si ma.... Narkóza už fakt nemá čo dávať..... Teraz pozerám na ČT1 "Trampoty oficiála Třísku" - smejem sa ako kôň....:---
misoft
19.05.18,12:02
Preceda povedal, že na východe nič nie je, tak nemôže byť ani syfilis.
Pravda, pravda, ani tí následovníci šimpanza bonobo..... :D
buchač
19.05.18,12:05
Tv Narkóza dáva/la v priamom prenose svadbu ryšavého princa s tou hviezdičkou druhého formátu s treťotriedným výkonom...


Hádam si to len nesledoval :eek:. Lebo ak áno - sklamal by si ma.... Narkóza už fakt nemá čo dávať..... Teraz pozerám na ČT1 "Trampoty oficiála Třísku" - smejem sa ako kôň....:---

Ale nie...ja také nepozerám.
Dokonca ani len 5 minút z hokeja som nepozeral.
Sedím vonku na terase a šijem púzdra....klídek, pohoda.
misoft
19.05.18,12:09
No veď preto!
Terezia13
19.05.18,18:10
:eek:
korela
19.05.18,20:04
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
kopretinka
20.05.18,09:49
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
pavol54
20.05.18,10:34
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
Aj ja som si povedal: Predsa môj syn sa nebude ženiť v ten istý deň ako nejaký nič nerobiaci princ, tak sme ju spravili 18.
misoft
20.05.18,12:29
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, .....................

Od vrchu siedme v poradí.
Svadba sem, svadba tam - nech sa Angličania zabávajú, i tak za chvíľu už nebudú patriť k "nám" a chlieb u nás preto lacnejší nebude.

P.S. Všetci sa idú z toho pokakať... ja pre zmenu na to se*iem....
babka - ježibabka
20.05.18,15:17
Ja budem mať na budúci mesiac dve svadby a mesiac už mám z toho depku, ako ich prežijem. Či práve vtedy nebudem mať zdravotné problémy, keďže to mám nepravidelne a nepredvídane :confused::eek::eek:
misoft
20.05.18,20:15
Depku si odlož na humno (tam jej dobre bude :D) - prežiješ. Zdravotné problémy budú až PO tých svadbách :), keď budeš spaľovať kalórie, ktoré naberieš na tých svadbách...........
kopretinka
21.05.18,06:54
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.
sito
21.05.18,08:44
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.

:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D
misoft
21.05.18,13:36
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.
Asi preto, lebo už je leto a kvietočky pomaly odkvitajú.... :D (ale ty nie, si stále v kvete....)
misoft
21.05.18,13:39
:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D
Tento to má na svedomí......
https://www.news.sk/public/images_art/2018/3/844/595168.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11330.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
buchač
21.05.18,13:53
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.

:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D

Asi ťažko som zlikvidovaný.

Ale ja kopretinku aj chápem...fásne nesúhlasné a pritom jej príspevok je fakt faktický. Veď koľkí a koľko krát sa pri mne podobne činili ?
Osobne som jej nedal v danom príspevku žiadne hodnotenie, takže mňa sa to netýka...no vo všeobecnosti to beriem.

Je to farizejstvo, schovávanie sa za anonymné hodnotenie.
Je tu tiež stále nemiznúci oný...ten si vytvára nickov do aleluja a svojim kladným hodnotením určitým jedincom robí nesúlad v hodnotení. Lebo je na hlavu postavené to hodnotenie dňa, ak :
- na vrchu je jedinec, ktorý zadal len otázky
- na vrchu je jedinec, ktorý nedal žiadnu odpoveď
- vrchol všetkého je, ak v hodnotení sa objaví jedinec, ktorého ani Google nevie nájsť


P.S.:
...a kto chce, nech sa realizuje.
misoft
21.05.18,14:06
Mojmírovce - 4-ročné decko autobusom prejdené, vodič ani o tom nevedel (detto ani cestujúci).
Otázka je - ČO robili rodičia? Ako je možné, že 4-ročné decko sa voľne pohybovalo po ceste 1.triedy? Teraz budú vodiča poťahovať (ale nie za jajká) a ešte i možno niečo schytá. A čo tí rodičia (inak Romuláni!!!!)? Skôr ich by som hnal pred súd!
misoft
21.05.18,14:21
Náááááá....vláda odklepla 1 (slovom JEDEN) štátny sviatok navyše - jednorázovo.
100. výročie Martinskej deklarácie 30.október 1918.
Takže 30.10. počítajte s voľnom (a samozrejme i zatvorenými obchodmi).
korela
21.05.18,14:29
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne. Nepochopené.

Mne išlo o to, že tá kaplnka z 15. st. ešte nezažila rapujúceho kňaza, doteraz som nevidela na žiadnom verejnom podujatí sa kráľovnú ošívať, nikdy a za žiadnych okolností, Camillu sa schovávať za klobúk, mnohým išlo pri ňom do úškrnu, William, Cloony, Elton John detto, Kate sa zachovala ako rodená aristokratka, aj keď nie je, udržala sa, ale výraz tváre výpovedný, mne doma tiekli slzy od smiechu, a to nemám zvuk.
To nevymyslíš, to sa jednoducho stane.
Kto to video nasnímal a zostrihal, prácu si odviedol veľmi dobre.
Ešte som ho zvažovala pridať do srandičiek. Pri vašom zmysle pre humor by som tomu dala.

Ja tvrdím, že žiadna svadba sa nezaobíde bez nejakého faux pas, tu by som to nečakala, ale tu to vyšlo. Pôvodne sa nechcela kráľovná predsa ani zúčastniť.

Teraz sa môžete vybúriť, deň je na to ako stvorený.
korela
21.05.18,14:34
Preto v súkromí uprednostňujem mini svadby, pár a svedkov, nehrozia žiadne prie ..ry, je to deň snúbencov aj s ich energiami, ktoré vložia do svojho svadobného aktu.
To som učila svoje deti asi od ich piatich rokov.
korela
21.05.18,14:36
Také malé obrady sa vyskytovali aj za mojich čias, neišlo o nič mimoriadne.
misoft
21.05.18,14:37
Keď sa to vezme... Bodaj by sa Jej Výsosť kráľovná neošívala, keď musela dovoliť, aby tento "americký" prvok bohoslužieb sa konal v kaplnke anglikánskej cirkvi. Američania su tak trochu zvláštni pri tým ich bohoslužbách - stačí si niekedy pozrieť dokumentárne programy a smiechu sa často nezdržíš pri ich sledovaní (tie bohoslužby). A istotne ju aj trochu štvalo, že to povolila, ale pre vnuka urobila všetko, čo mohla (vrátane toho amerického štýlu oddávania a bohoslužby a gospelom).
korela
21.05.18,14:42
Ja sa ťa teraz priamo spýtam, pozrel si si to video?
misoft
21.05.18,14:44
Píšem svoj názor. A čo sa sobáša týka - je to ICH problém, ICH rozhodnutie.... do toho ma nič.
Žabinka
21.05.18,15:17
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
bettylou
21.05.18,15:20
Zatiaľ som poplatok za objednanie vždy platil keď som vošiel do vnútra na vyšetrenie sestričke. Ty si ho komu a kedy stihla zaplatiť, keď ti ho ešte pred vyšetrením sestra chcela vrátiť?

Poradie pacientov napriek všetkému určuje stále lekár, komu to nie je jasné,nech sa dá vyšetriť ":D"
bettylou
21.05.18,15:27
Oni pre nas nic nerobia...len my im sprosto ukradneme ich jedlo:(
Že by sme ich sprosto chovali??

Viem, zbiera sa aj od divých, v Himalájach napr. .

Tí, čo chovajú tomu krádež nehovoria, to len kšeftári a zlodeji. :)
sito
21.05.18,16:54
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.

:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D

Asi ťažko som zlikvidovaný.

Je tu tiež stále nemiznúci oný...ten si vytvára nickov do aleluja a svojim kladným hodnotením určitým jedincom robí nesúlad v hodnotení.

Juraj, Teba ako prispievateľa nie je možné len tak zlikvidovať. : D Ale téma " buchac" niekto zlikvidoval. Ten oný to nebol. Ten ju založil a, že si chránený, doložil, ochranku tu máš. :D Bejvávalo, už to tu je na ... :);)
korela
21.05.18,17:34
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.

:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D

Asi ťažko som zlikvidovaný.

Je tu tiež stále nemiznúci oný...ten si vytvára nickov do aleluja a svojim kladným hodnotením určitým jedincom robí nesúlad v hodnotení.

Juraj, Teba ako prispievateľa nie je možné len tak zlikvidovať. : D Ale téma " buchac" niekto zlikvidoval. Ten oný to nebol. Ten ju založil a, že si chránený, doložil, ochranku tu máš. :D Bejvávalo, už to tu je na ... :);)
Sito, máš na mysli túto tému?
http://www.porada.sk/t246397-kam-kraca-nova-porada.html
Spätne by bolo vhodné si pozrieť prispievateľov aj s ich hodnotením. Nevnímala som to iba ja tak.
V poslednej dobe nejako skrotol, ani nepodžubáva, ale zato tu vychoval úspešne svoju žiačku.
buchač
21.05.18,17:41
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne. Nepochopené.

Mne išlo o to, že tá kaplnka z 15. st. ešte nezažila rapujúceho kňaza, doteraz som nevidela na žiadnom verejnom podujatí sa kráľovnú ošívať, nikdy a za žiadnych okolností, Camillu sa schovávať za klobúk, mnohým išlo pri ňom do úškrnu, William, Cloony, Elton John detto, Kate sa zachovala ako rodená aristokratka, aj keď nie je, udržala sa, ale výraz tváre výpovedný, mne doma tiekli slzy od smiechu, a to nemám zvuk.
To nevymyslíš, to sa jednoducho stane.
Kto to video nasnímal a zostrihal, prácu si odviedol veľmi dobre.
Ešte som ho zvažovala pridať do srandičiek. Pri vašom zmysle pre humor by som tomu dala.

Ja tvrdím, že žiadna svadba sa nezaobíde bez nejakého faux pas, tu by som to nečakala, ale tu to vyšlo. Pôvodne sa nechcela kráľovná predsa ani zúčastniť.

Teraz sa môžete vybúriť, deň je na to ako stvorený.

Ja ODPORÚČAM :
- nainštalovať v prvom rade zvuk.
P.S.: ...to ešte mladý stále neopravil zvukovku ???

- oodporúčam pozerať nezostrihané šoty.
Pozrieť nejaké videjko o dĺžke do 5 minút, keď samotný obrad trval vyše hodiny ? ...a následne zaujať postoj...ergo kritizovať a poúčať iných ?
Tak to chce veľkú odvahu.

- rapujúci kňaz ??? Pfúúúha...ten by musel mať teda fest guráž, aby si niečo podobné dovolil pri kráľovnej.
Ale čo budem rozprávať...ja dávam argumenty. Ak si myslela hentoho čierneho kazateľa, tak si na veľkom omyle...čas na videjku 22:50...nerapoval, len ohnivo kázal. Ty si rap nepočula ani len náhodou.
Celá ceremónia zo svadby.
https://www.youtube.com/watch?v=dxVXerqLKw4


...fakt si mohla dať ten svoj príspevok radšej do srandičiek....tu si sa sama zopsula pod obraz boží.

AMEN !!!
Kvaka
21.05.18,17:43
K tomu skrátenému videu zo svadby princa mi nedá nereagovať. Ja som pozerala celú svadbu v rámci relaxu po obede a bol to pre mňa taký kultúrny zážitok. Tá kázeň černošského biskupa trvala viac ako 13 minút, celý čas hovoril iba o láske, spomenul aj slovko sex, preto tie rozpaky a úškrny prítomných, no biskup sa jednoducho nechal uniesť. :) No a bolo to naozaj pridlhé. V priamom prenose to bolo tlmočené. Nie je to baptistický kňaz.
Citujem: Curry stojí od roku 2015 na čele americkej episkopálnej cirkvi, ktorá je súčasťou anglikánskeho spoločenstva cirkví. Vďaka tomu mu umožnili kázať na kráľovskej svadbe, inak táto výsada patrí anglikánskym kňazom. Curryho si pozvali mladomanželia.
Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/695885/americky-biskup-na-svadbe-harryho-a-meghan-v-kazni-spomenul-sex-clenovia-kralovskej-rodiny-sa-neudrzali/

Celé video je tu: https://www1.pluska.sk/Soubiznis/Zahranicny-soubiznis/FOTO-Zvysoval-hlas-rozhadzoval-rukami-cital-tabletu-Americky-knaz-privadzal-hosti-kralovskej-svadbe-rozpakov
buchač
21.05.18,17:50
Sito, máš na mysli túto tému?
http://www.porada.sk/t246397-kam-kraca-nova-porada.html
Spätne by bolo vhodné si pozrieť prispievateľov aj s ich hodnotením. Nevnímala som to iba ja tak.
V poslednej dobe nejako skrotol, ani nepodžubáva, ale zato tu vychoval úspešne svoju žiačku.

Daj si lexík, xanax, diazepan...a skľudni hormón.
To je len upozornenie...v dobrom myslené.

Alebo mám dať nejaké linky, kde vyslovene dávaš šarlatánske názory ? Na tie ti ja (a každý normálne zmýšľajúci jedinec) zvysoka dlabem.
Je oveľa horšie, ak pri určitých diagnózach vyslovene odhováraš od lekárskej pomoci a doporučuješ všetko možne, len nie odborníka.

Ja som neskrotol a ani nemienim...poddžubujem vtedy,keď uznám za vhodné, a koho uznám za vhodného adepta na poddžub.
Ty to rozhodne nie si, nechápeš - alebo nechceš pochopiť iróniu, sarkazmus a či len obyčajnú srandu. To vypovedajú aj tie akože vtipy...ešte aj lečo by sa pokazilo od nich a mlieko by skyslo a to aj napriek tým éčkam v ňom.
bettylou
21.05.18,17:54
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu

sa vraví, mám iné radosti a nie....dáku 3,14 čovinu , aby každý videl, že šecia sú quolimá v pozore. :D
bettylou
21.05.18,18:03
Mojmírovce - 4-ročné decko autobusom prejdené, vodič ani o tom nevedel (detto ani cestujúci).
Otázka je - ČO robili rodičia? Ako je možné, že 4-ročné decko sa voľne pohybovalo po ceste 1.triedy? Teraz budú vodiča poťahovať (ale nie za jajká) a ešte i možno niečo schytá. A čo tí rodičia (inak Romuláni!!!!)? Skôr ich by som hnal pred súd!

Boh nech nás súdi šeckých. Si ani tri dni nechodil v ich topánkach a aký si múdry. Sorráč,
alaya1
21.05.18,18:07
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
misoft
21.05.18,18:22
Mojmírovce - 4-ročné decko autobusom prejdené, vodič ani o tom nevedel (detto ani cestujúci).
Otázka je - ČO robili rodičia? Ako je možné, že 4-ročné decko sa voľne pohybovalo po ceste 1.triedy? Teraz budú vodiča poťahovať (ale nie za jajká) a ešte i možno niečo schytá. A čo tí rodičia (inak Romuláni!!!!)? Skôr ich by som hnal pred súd!

Boh nech nás súdi šeckých. Si ani tri dni nechodil v ich topánkach a aký si múdry. Sorráč,
Len tak na okraj!
https://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/470433-pri-nehode-nedaleko-nitry-zomrel-stvorrocny-chlapcek/

Advokát Stanislav Pavol vysvetlil, že pri takýchto nehodách je primárne zodpovedný vodič motorového vozidla. „Šofér podľa pravidiel o cestnej premávke musí vykonať prehliadku vozidla pred jazdou, či môže urobiť prvotný manéver, rovnako to platí aj pri cúvaní,“ naznačil Pavol.
Takže podľa tohto právnika, vodič linkového autobusu bude po nastúpení cestujúcich vystúpiť, prezrieť vozidlo a potom pokračovať. To isté by podľa toho, ako to popisuje ten právnik, bol povinný vykonať i vodič MHD!!!! Vieš, čo to znamená? Že na zastávke by autobus nestal 1-2 minúty, ale 5-10 minút.
A to už nehľadiac na to, že autobus (linkový, MHD) jazdí a tie zastávky sú vynútené funkciou vozidla - preprava cestujúcich.
Takže - ako som písal - budú ho popoťahovať za vajká, ale rodičov nebudú riešiť!!!! A pritom za dieťa je zodpovedný jeho zákonný zástupca - rodič. Dvojaký meter začínajú uplatňovať - ten čo robí a plní prácu vo verejnou záujme, bude potrestaný (ak bude) a ten, čo nič nerobí, len každý mesiac čaká na pošte - ten bude čistý ako ľalija biela....
Ak rodičia nie sú schopní si deti ustrážiť, dovolia im behať bez dozoru po ceste - sociálka by to mala vyhodnotiť a uprieť im rodičovské práva a deti odobrať.
misoft
21.05.18,18:28
............................ Nie je to baptistický kňaz.
Citujem: Curry stojí od roku 2015 na čele americkej episkopálnej cirkvi, ktorá je súčasťou anglikánskeho spoločenstva cirkví. Vďaka tomu mu umožnili kázať na kráľovskej svadbe, inak táto výsada patrí anglikánskym kňazom. Curryho si pozvali mladomanželia.
.............
Vďaka za upresnenie... tak preto už viem, prečo kráľovná toto umožnila.....
lujza.j
21.05.18,18:38
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny :)
kopretinka
21.05.18,18:43
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne
Nie ku svadbe,ale k obsahu videa? a čo tam bolo na tom videu,nie náhodou svadba?
Ani teba nikto nežiadal,aby si sa k tomu vyjadrovala a linkovala sem video.
Toto je verejné fórum,budem sa vyjadrovať k čomu chcem,tvoje povolenie nepotrebujem
kopretinka
21.05.18,18:44
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
lujza.j
21.05.18,18:50
Mne je dajako jedno kto co preco zaco pozera....kazdy vie preco danu "vec" pozera-nepozera....je to predsa kazdeho vec:)
Žabinka
21.05.18,18:52
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
kopretinka
21.05.18,18:53
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
alaya1
21.05.18,18:54
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny :)

Tento grecky- cervena farba nie je vyrazna, ale chut sladka. Tak uz som si dala aj duplu- to bude noc :)
Žabinka
21.05.18,19:00
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
tak môžeš kľudne spať, bolo to myslené vo všeobecnej rovine.. trochu menej vzťahovačnosti..
kopretinka
21.05.18,19:04
svadbu som pozerala popri varení, obrad ako taký bol síce mierne iný ako tradičný, ale pekný.. hudobný doprovod super.. malo to svoju úroveň, ale nebolo tam nič čo by sa malo kritizovať.. netuším, prečo by sa to malo dehonestovať.. kto nemal záujem, nesledoval, a nemusí sa k tomu vyjadrovať..
kde som to ja dehonestovala,že som za to dostala mínusky?
a čo cituješ môj príspevok, máš pocit že píšem o tebe?
lebo ja som sa k tomu "vyjadrovala"
tak môžeš kľudne spať, bolo to myslené vo všeobecnej rovine.. trochu menej vzťahovačnosti..
no nebola by som vzťahovačná,keby sa k tomu vyjadrovalo 30 ľudí a nie iba ja a misoft a nebola by som vzťahovačná,keby som nedostala mínusky.A neviem teda o akej dehonestácii píšeš,keďže to nikto nedehonestoval.
A spať budem,natoľko ma porada nezaujíma až tak,aby som nespala.Pýtam sa iba z princípu.
Dáša_
21.05.18,19:13
Potesil ma moj muz. Doniesol z Lidlika melon.a aky fajnovy je, lepsi ako niekedy v lete maju.
Ja minuly tyden v hoferi...a taky tak..fajny :)

Tento grecky- cervena farba nie je vyrazna, ale chut sladka. Tak uz som si dala aj duplu- to bude noc :)

Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! :D Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým :D
kopretinka
21.05.18,19:18
Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! :D Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým :D
tak to ani nebudem čítať,pre istotu :eek:
ale švédske kurence nepoznám :rolleyes:
korela
21.05.18,19:24
Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters (http://www.reuters.com/)Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle-princ-harry-svatba-hoste-windsor-obrad-kralovna-p6n-/lidicky.aspx?c=A180517_112010_lidicky_zar

Od vrchu siedme v poradí.
mám iné problémy,nie nejakú priondenú svadbu
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne. Nepochopené.

Mne išlo o to, že tá kaplnka z 15. st. ešte nezažila rapujúceho kňaza, doteraz som nevidela na žiadnom verejnom podujatí sa kráľovnú ošívať, nikdy a za žiadnych okolností, Camillu sa schovávať za klobúk, mnohým išlo pri ňom do úškrnu, William, Cloony, Elton John detto, Kate sa zachovala ako rodená aristokratka, aj keď nie je, udržala sa, ale výraz tváre výpovedný, mne doma tiekli slzy od smiechu, a to nemám zvuk.
To nevymyslíš, to sa jednoducho stane.
Kto to video nasnímal a zostrihal, prácu si odviedol veľmi dobre.
Ešte som ho zvažovala pridať do srandičiek. Pri vašom zmysle pre humor by som tomu dala.

Ja tvrdím, že žiadna svadba sa nezaobíde bez nejakého faux pas, tu by som to nečakala, ale tu to vyšlo. Pôvodne sa nechcela kráľovná predsa ani zúčastniť.

Teraz sa môžete vybúriť, deň je na to ako stvorený.

Ja ODPORÚČAM :
- nainštalovať v prvom rade zvuk.
P.S.: ...to ešte mladý stále neopravil zvukovku ???

- oodporúčam pozerať nezostrihané šoty.
Pozrieť nejaké videjko o dĺžke do 5 minút, keď samotný obrad trval vyše hodiny ? ...a následne zaujať postoj...ergo kritizovať a poúčať iných ?
Tak to chce veľkú odvahu.

- rapujúci kňaz ??? Pfúúúha...ten by musel mať teda fest guráž, aby si niečo podobné dovolil pri kráľovnej.
Ale čo budem rozprávať...ja dávam argumenty. Ak si myslela hentoho čierneho kazateľa, tak si na veľkom omyle...čas na videjku 22:50...nerapoval, len ohnivo kázal. Ty si rap nepočula ani len náhodou.
Celá ceremónia zo svadby.
https://www.youtube.com/watch?v=dxVXerqLKw4


...fakt si mohla dať ten svoj príspevok radšej do srandičiek....tu si sa sama zopsula pod obraz boží.

AMEN !!!
Ty tu o zopsutí máš čo najmenej rozprávať. Kto zopsul Poradu?
.
Zacitujem seba "Keďže nemám TV, ani mi nenapadlo, že iDnes bude dávať priamy prenos zo svadby, zistila som, až keď som si išla čítať noviny, to sa už viezli v koči po obrade.
Teraz som natrafila na video, odporúčam ..., zábery na prítomných ... Neviem ho sem prevziať, ale je pod ním uvedené:
Kněz „rapoval“ u oltáře a britská smetánka zírala | (1:36) | video: Reuters
Zdroj: https://revue.idnes.cz/meghan-markle...10_lidicky_zar
Od vrchu siedme v poradí."

Mám šťastie, že som hneď uviedla zdroj. Ak máte voči jeho videu výhrady, môžete ich smerovať autorovi z Reuters, nie mne.

Nemôže ma tu nikto obviňovať z kritiky ani žiadnej dehonestácie, ani o snahe niekoho poúčať. :-) Pretože som to neurobila.
Iba by si to poniektorí zbožne želali.
Video som videla bez zvuku, a áno, prišlo mi to situačne komické. A?
Nebudem sa tu predsa ospravedlňovať zato, ktorému humoru dávam prednosť. Resp., ktorý ma rozosmeje.
.
Teba čo do mojich mladých? Jeden sa pracovne zdržiava vo svete z mesiaca oveľa viac, akoby si želal, a ak sú obaja mladí muži doma, tak sú radi, že sú večer doma.

.
Tebe chýba moja akože zvukovka? Pretože mne nie. Už ikskrát mohol byť PC v Prahe, ale nemám istotu, že sa mi do dvoch dní vráti späť.
Nie je problém zavolať technika. Tak sa nemontuj do cudzích záležitostí, nepožiadala som ťa o radu.
.
Pre teba šarlatáni, pre mňa alternatívci, obohraná pieseň, nikomu nezakazujem sa liečiť ako chce. Iba poukazujem, že sú aj iné cesty pre uzdravenie a nie jedna. Sama využívam čo sa dá, a o čom som hlavne presvedčená, že bude úspešné. Doteraz bolo.
V tomto smere mnoho ľudí stagnuje.
lujza.j
21.05.18,19:25
Daša nekaz mi "radost" :Dasi prvy krat som takto mimo sezonu...lebo strasna chut nan bola...
...ja som minule zas....ako sa gumenne cukriky...maximalne bleeeé...uplne naj su veganske....to si uz vobec nechcem predtavit z coho to gendžia...
alaya1
21.05.18,19:30
Dasi- ja maso nejem, tak aspon ten melon si dam, aj ked ma k nemu ten panko vyhrady :) :)
Dáša_
21.05.18,19:34
Neviem, či ste čítali 100 ročného starčeka. Tam detailne popísali, jak sa tie sladučké melóny vyrábajú. A tiež napríklad domáce švédske kurence, jak "chovajú! :D Už nikdy pre mňa nebue nič také, ako predtým :D
tak to ani nebudem čítať,pre istotu :eek:
ale švédske kurence nepoznám :rolleyes:
no švédi tiež len tie domáce, švédske kurence chcú v obchodoch. Tak to bolo celkom jednoduché - jak s tou mrkvou u nás. Kúpili v Poľsku, hneď za hranicami zabalili a mali domáce :D Teda, tuším to bolo v Poľsku, možno v inom postkomunistickom štáte, musela by som ísť znova čítať :)
Melóny, kto nechce, nečítajte - úplne jednoducho vylepšovali cukrovým roztokom a striekačkou. s ihlou...
korela
21.05.18,19:38
Vieš, predovšetkým ťa nikto nežiadal, aby si sa vyjadrovala ku svadbe. Keď, tak k obsahu videa, to bolo primárne
Nie ku svadbe,ale k obsahu videa? a čo tam bolo na tom videu,nie náhodou svadba?
Ani teba nikto nežiadal,aby si sa k tomu vyjadrovala a linkovala sem video.
Toto je verejné fórum,budem sa vyjadrovať k čomu chcem,tvoje povolenie nepotrebujem
Ide o to, že som priložila zo svadby iba jedno krátke video. Nevyjadrovala som sa ku svadbe, a dokonca ani k nemu. Iba ma tá časť rozosmiala. No, a ja mám tiež pocit, že som ho sem na toto "verejné" fórum mohla uložiť. Opakujem - uložiť.
A pozri, koľko príspevkov sa na neho natiahlo ako korálok na šnúrku. :-)
Korela zvýšila dnes klikanosť. K tomu sa už radšej fakt nevyjadrujte.
korela
21.05.18,19:41
Aj mne priniesli melón - z Tesca. Vodový, dolu je žltý, tak by mal byť zrelý. Ak má bielu plôšku, na ktorej ležal, ešte údajne zrelý nebýva.
kopretinka
21.05.18,19:43
Melóny, kto nechce, nečítajte - úplne jednoducho vylepšovali cukrovým roztokom a striekačkou. s ihlou...
to si neviem predstaviť pri tých množstvách,čo sa premelú cez reťazce.....
Dáša_
21.05.18,19:47
Melóny, kto nechce, nečítajte - úplne jednoducho vylepšovali cukrovým roztokom a striekačkou. s ihlou...
to si neviem predstaviť pri tých množstvách,čo sa premelú cez reťazce.....

jasne, to bola beletria :D. Toto je podľa mňa zaujímavé hlavne pre obchody, čo sa tvária exkluzívne....
buchač
21.05.18,19:55
Pre teba šarlatáni, pre mňa alternatívci, obohraná pieseň, nikomu nezakazujem sa liečiť ako chce. Iba poukazujem, že sú aj iné cesty pre uzdravenie a nie jedna. Sama využívam čo sa dá, a o čom som hlavne presvedčená, že bude úspešné. Doteraz bolo.
V tomto smere mnoho ľudí stagnuje.

Keďže si postla starú tému (vyťahuješ, keď nemáš argumenty), kde som (vraj...podľa teba) zopsul o to alebo ono, tak ti dám v podobnom duchu odpoveď, aby som neostal nič svojej povesti.

Vieš čo ?
Trhni si...a nestagnuj !

-----------------------

Takže TY nezakazuješ liečiť sa ???...ááááá kuwa....už len to by chýbalo !!!
Myslíš na toto poukazovanie ??? Citujem :

10.03.13 22:34
korela
Neodporúčam liečebňu, ale dovolím si posunúť tento zdroj.
Neviem, ako ste naklonení k tzv. alternatívnej medicíne. Kedysi sa ani inak neliečilo.
http://www.badatel.sk/kpm/schizofrenia-moja-skusenost/
Ešte je možnosť cez Tradičnú čínsku medicínu a verím, že ciest by sa našlo i viac.
Veľa úspechov pri liečbe.

http://www.porada.sk/t211996-ktore-su-najlepsie-psychiatricke-liecebne-na-slovensku.html


Ženská...TY by si sa mala liečiť na patričnom oddelení v nemocnici - liečebni....a to na fest dlhú dobu !

Ja som občas vulgárnejší.
Ale mojou vulgárnosťou (a ani nik iný) jej používaním ešte nikomu na zdraví neublížilo.
Ty svojimi hlúpymi, sprostými, neodbornými a neuváženými "radami" (ktoré si môže prečítať hocikto na nete) môžeš kľudne dostať niekoho do oveľa väčších problémov, ako mal doteraz.
Tak čo je lepšie ? Vulgárnejší realista alebo šarlatánska ženská, ktorá sedí len doma na riti a žije zavretá v dome ?
Asi tvoj muž vie,prečo ťa zamkýna a nepustí von...veď sa hanbí jak pes.

--------------------------


By ma zaujímalo...a kuwa fest by ma zaujímalo, či by si vyhľadala alternatívu (čítaj šarlatánov typu Badatel), ak by si mala fest vážnu chorobu...

P.S.: ...a láskavo mi tu neťahaj prípad tvojho fotra, ktorý mal "len" rakovinu kože.
kukučka
21.05.18,20:13
Korela, naozaj si už daj ten zvuk opraviť, /včera som na teba myslela/ Dušek má nové video s Blahom, ale pšt, lebo buchy exploduje :--- :D
korela
21.05.18,20:15
Je problém, aby sa melóny prehnali cez automatickú linku a dostali dávku? Dnes prakticky každé ovocie prechádza poslednou úpravou pred rozvozom do veľkoskladov či obchodov, takže teoreticky je možné všetko.
buchač
21.05.18,20:19
Korela, naozaj si už daj ten zvuk opraviť, /včera som na teba myslela/ Dušek má nové video s Blahom, ale pšt, lebo buchy exploduje :--- :D
Nenenene....niet prečo.

...a Dušek ?
Ten je ešte horšia diagnóza jak korela. ;) :D :D :D
korela
21.05.18,20:45
Pre teba šarlatáni, pre mňa alternatívci, obohraná pieseň, nikomu nezakazujem sa liečiť ako chce. Iba poukazujem, že sú aj iné cesty pre uzdravenie a nie jedna. Sama využívam čo sa dá, a o čom som hlavne presvedčená, že bude úspešné. Doteraz bolo.
V tomto smere mnoho ľudí stagnuje.

Keďže si postla starú tému (vyťahuješ, keď nemáš argumenty), kde som (vraj...podľa teba) zopsul o to alebo ono, tak ti dám v podobnom duchu odpoveď, aby som neostal nič svojej povesti.

Vieš čo ?
Trhni si...a nestagnuj !

-----------------------

Takže TY nezakazuješ liečiť sa ???...ááááá kuwa....už len to by chýbalo !!!
Myslíš na toto poukazovanie ??? Citujem :

10.03.13 22:34
korela
Neodporúčam liečebňu, ale dovolím si posunúť tento zdroj.
Neviem, ako ste naklonení k tzv. alternatívnej medicíne. Kedysi sa ani inak neliečilo.
http://www.badatel.sk/kpm/schizofrenia-moja-skusenost/
Ešte je možnosť cez Tradičnú čínsku medicínu a verím, že ciest by sa našlo i viac.
Veľa úspechov pri liečbe.

http://www.porada.sk/t211996-ktore-su-najlepsie-psychiatricke-liecebne-na-slovensku.html


Ženská...TY by si sa mala liečiť na patričnom oddelení v nemocnici - liečebni....a to na fest dlhú dobu !

Ja som občas vulgárnejší.
Ale mojou vulgárnosťou (a ani nik iný) jej používaním ešte nikomu na zdraví neublížilo.
Ty svojimi hlúpymi, sprostými, neodbornými a neuváženými "radami" (ktoré si môže prečítať hocikto na nete) môžeš kľudne dostať niekoho do oveľa väčších problémov, ako mal doteraz.
Tak čo je lepšie ? Vulgárnejší realista alebo šarlatánska ženská, ktorá sedí len doma na riti a žije zavretá v dome ?
Asi tvoj muž vie,prečo ťa zamkýna a nepustí von...veď sa hanbí jak pes.

--------------------------


By ma zaujímalo...a kuwa fest by ma zaujímalo, či by si vyhľadala alternatívu (čítaj šarlatánov typu Badatel), ak by si mala fest vážnu chorobu...

P.S.: ...a láskavo mi tu neťahaj prípad tvojho fotra, ktorý mal "len" rakovinu kože.

Ty si teraz tomu nasadil korunu! Viac nemám čo dodať.
Nandrolon
22.05.18,05:02
Aké zaujímavé čítanie :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
22.05.18,06:02
sito
22.05.18,06:23
:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D
Tento to má na svedomí......
https://www.news.sk/public/images_art/2018/3/844/595168.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11330.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)

:eek: Ako vidím, vieš veľmi dobré čítať, aaj s pochopením. :D No neviem, viem vo väčšine rozpoznať jeho súčasné nicky. Ak v tých 1 000 predošlých mal taký, tak on má, založil tému " buchac"! Ale, jej likvidátor je anonymný, krytý, je chránený- á. :);)
sito
22.05.18,06:44
zaujímavé misoft na to serie a dostane plus a žiadne mínus,a ja za to isté dostanem štyri mínusky.Viete čo,ste obyčajní farizeji,a teda že riadni.Čo iné som ja napísala ako on? Kto z vás má charakter a napíše to verejne? Nikto.

:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D

Asi ťažko som zlikvidovaný.

Je tu tiež stále nemiznúci oný...ten si vytvára nickov do aleluja a svojim kladným hodnotením určitým jedincom robí nesúlad v hodnotení.

Juraj, Teba ako prispievateľa nie je možné len tak zlikvidovať. : D Ale téma " buchac" niekto zlikvidoval. Ten oný to nebol. Ten ju založil a, že si chránený, doložil, ochranku tu máš. :D Bejvávalo, už to tu je na ... :);)
Sito, máš na mysli túto tému?
http://www.porada.sk/t246397-kam-kraca-nova-porada.html
Spätne by bolo vhodné si pozrieť prispievateľov aj s ich hodnotením. Nevnímala som to iba ja tak.
V poslednej dobe nejako skrotol, ani nepodžubáva, ale zato tu vychoval úspešne svoju žiačku.

korela, nie tú. Ta už nie tu je. Téma je preč, nie buchač. Veď to už je klenot pre admina. Magnet, ktorý priťahuje ... Dobre je niektorých poraďákom poznať osobne, to sa aj uhol pohľadu zmení na čítané. :);)
Dáša_
22.05.18,07:40
:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D
Tento to má na svedomí......
https://www.news.sk/public/images_art/2018/3/844/595168.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11330.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)

:eek: Ako vidím, vieš veľmi dobré čítať, aaj s pochopením. :D No neviem, viem vo väčšine rozpoznať jeho súčasné nicky. Ak v tých 1 000 predošlých mal taký, tak on má, založil tému " buchac"! Ale, jej likvidátor je anonymný, krytý, je chránený- á. :);)


Pokiaľ si dobre pamätám, tak starší členovia porady, pravdepodobne s istým počtom príspevkov majú možnosť vylúčiť to, čo považujú za nevhodné. Respektíve toho, čo sa tak správa. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené počtom príspevkov, ale podrobnosti nepoznám. Vôbec to nemusia byť moderátori.
sito
22.05.18,08:22
:D:D:D .er na to! buchac mal aj ochranku a už je zlikovidovaný ako " POPLATKY" :D
Tento to má na svedomí......
https://www.news.sk/public/images_art/2018/3/844/595168.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11330.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)

:eek: Ako vidím, vieš veľmi dobré čítať, aaj s pochopením. :D No neviem, viem vo väčšine rozpoznať jeho súčasné nicky. Ak v tých 1 000 predošlých mal taký, tak on má, založil tému " buchac"! Ale, jej likvidátor je anonymný, krytý, je chránený- á. :);)


Pokiaľ si dobre pamätám, tak starší členovia porady, pravdepodobne s istým počtom príspevkov majú možnosť vylúčiť to, čo považujú za nevhodné. Respektíve toho, čo sa tak správa. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené počtom príspevkov, ale podrobnosti nepoznám. Vôbec to nemusia byť moderátori.

Dáša, ja si moc dobré nepamätám. Ale, pamätám si, že tu boli všeliake hókusy - pókusy. No vylučovanie členov porady na podnet iných členov vylučoval admin. Boli časy, že ak traja členovia dali v téme mínus, téma bola automatický uzavretá. Teraz to myslím ostalo pri príspevkoch v otázkach, ak sú tri mínusky, zbalí sa. Komentáre, ak ich vymaže pisateľ, vymažú sa aj reakcie iných na komentár. Moderátori môžu nie len komentáre, aj, príspevky, aj témy vymazať, odstrániť. Dokomoliť poradu, ak nevymažú všetko súvisiace s vecou. A potom tá anonymita. Porada vždy napreduje, no niekedy aj smerom dozadu, či do zadku? :D :);)
vicktor
22.05.18,09:21
misoft
22.05.18,12:56
Pokiaľ si dobre pamätám, tak starší členovia porady, pravdepodobne s istým počtom príspevkov majú možnosť vylúčiť to, čo považujú za nevhodné. Respektíve toho, čo sa tak správa. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené počtom príspevkov, ale podrobnosti nepoznám. Vôbec to nemusia byť moderátori.
Neviem, ako je to s "počtom" príspevkov, ale Richard zaviedol dávnejšie, že člen Porady má právo "nespratníka" vylúčiť (dať BAN) do 100 dní od registrácie. Táto lehota často nestačila, pretože takýto nespratník sa vždy prejavil až od 101-ho dňa od registrácie a potom škodil a škodil a škodil. Tak Richard predĺžil lehotu na 300 dní.
Ja keď na takého natrafím, upozorňujem ho na toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html s varovaním, že mám právo ho vylúčiť. A buď príspevkom, komentárom, odkazom v profile, alebo SS. Ak si nespratník "nedá" povedať - tak ho vyrazím. (Žiaľ - vyhodíš dverami a vlezie oknom naspäť.....)
Pri lehote nad 300 dní - to už len administrátor stránky (Richard) môže, moderátori sú na to malí páni...
korela
22.05.18,13:05
Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné
Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu.

Meno PETER LIPA je na Slovensku synonymom džezu. No málokto pozná aj príbeh, ktorý je za ním. Narodil sa s iným priezviskom, ale vzala mu ho vojna. Tak ako otca, tak ako domov, tak ako rané spomienky. „Vyrastal som vo veľmi skromných podmienkach, mám v sebe zakódované časy, keď nikto nič nemal,“ hovorí hudobník a spevák, ktorý čoskoro oslávi 75. narodeniny. Boli časy, keď zvažoval, že emigruje. Zakázali mu pesničku, sledovala ho ŠtB, riešil regionálnu politiku. No sedieť a spomínať mu nestačí. „Mňa zaujíma to, čo ešte len bude,“ podotýka.


Vo vašej rodine sa vraj hudbe nikto nevenoval. Čo robili vaši rodičia?

„Otca som nemal. Zomrel, keď som mal len rok. Predtým robil v kníhkupectve. Mama potom celý život pracovala, aby nás so sestrou uživila, a to väčšinou v obchode, bola predavačkou aj vedúcou.“
(Moja pozn. Všetky matky bez manželov, pokiaľ nežili z renty, dedičstva, museli pracovať, aby uživili seba aj deti, a po 48. r. už povinne, aj keby nechceli. Až do 89.)
A keď sa povie A, malo by sa aj B.
Čítajte viac: https://kultura.sme.sk/c/20827501/peter-lipa-moje-skutocne-meno-bolo-pre-mna-nebezpecne.html#ixzz5GEpZA3fq
korela
22.05.18,13:12
Je dosť neprezieravé si nechať vyložiť podlahy v celej domácnosti vrátane kuchynskej dosky bielym mramorom. Stačí červené víno.
buchač
22.05.18,13:44
korela, nie tú. Ta už nie tu je. Téma je preč, nie buchač. Veď to už je klenot pre admina. Magnet, ktorý priťahuje ... Dobre je niektorých poraďákom poznať osobne, to sa aj uhol pohľadu zmení na čítané. :);)

Marcel...asi tak, ako sme sa my spoznali osobne...;)
...a dokonca sme si aj ponadávali...nemuseli sme pozerať na etiketu a etiku.

Ale vysvetľuj niekomu, čo päty z domu nevytiahne....nevysvetlíš a teda nepochopí.
Žabinka
22.05.18,16:01
:)
sito
22.05.18,16:17
Pokiaľ si dobre pamätám, tak starší členovia porady, pravdepodobne s istým počtom príspevkov majú možnosť vylúčiť to, čo považujú za nevhodné. Respektíve toho, čo sa tak správa. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené počtom príspevkov, ale podrobnosti nepoznám. Vôbec to nemusia byť moderátori.
Neviem, ako je to s "počtom" príspevkov, ale Richard zaviedol dávnejšie, že člen Porady má právo "nespratníka" vylúčiť (dať BAN) do 100 dní od registrácie. Táto lehota často nestačila, pretože takýto nespratník sa vždy prejavil až od 101-ho dňa od registrácie a potom škodil a škodil a škodil. Tak Richard predĺžil lehotu na 300 dní.
Ja keď na takého natrafím, upozorňujem ho na toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html s varovaním, že mám právo ho vylúčiť. A buď príspevkom, komentárom, odkazom v profile, alebo SS. Ak si nespratník "nedá" povedať - tak ho vyrazím. (Žiaľ - vyhodíš dverami a vlezie oknom naspäť.....)
Pri lehote nad 300 dní - to už len administrátor stránky (Richard) môže, moderátori sú na to malí páni...

:eek: Dušan, aj Ty si ochrankár ... :D
sito
22.05.18,16:20
korela, nie tú. Ta už nie tu je. Téma je preč, nie buchač. Veď to už je klenot pre admina. Magnet, ktorý priťahuje ... Dobre je niektorých poraďákom poznať osobne, to sa aj uhol pohľadu zmení na čítané. :);)

Marcel...asi tak, ako sme sa my spoznali osobne...;)
...a dokonca sme si aj ponadávali...nemuseli sme pozerať na etiketu a etiku.

Ale vysvetľuj niekomu, čo päty z domu nevytiahne....nevysvetlíš a teda nepochopí.

Juraj, to bola ta lepšia, či najlepšia, stránka porady. Škoda jej. :);)
misoft
22.05.18,18:34
:eek: Dušan, aj Ty si ochrankár ... :D
Niekedy.... som..... keď niekomu ani na stýkrát do hlavy nenatlčieš, aby sa umravnil.... tak vytlčiem....
Ale aj to po výstrahách a upozorneniach.....
korela
22.05.18,21:48
Bucharik - Porada (http://www.porada.sk/t305091-bucharik.html?amp;goto=newpost)www.porada.sk/t305091-bucharik.html?amp;goto=newpost - Přeložit tuto stránku (https://translate.google.sk/translate?hl=cs&sl=sk&u=http://www.porada.sk/t305091-bucharik.html%3Famp%3Bgoto%3Dnewpost&prev=search)
3. 2. 2018 - buchac: "910 a co by si ocakavala od arogantneho, vulgarneho primitiva, zmagoreneho vojnou, s IQ =2 na urovni vrany ? Ze sa ospravedlni ?

Zdroj: google
.
Tu sa témy nezatvárajú, ale rovno likvidujú.
korela
22.05.18,21:55
Korela, naozaj si už daj ten zvuk opraviť, /včera som na teba myslela/ Dušek má nové video s Blahom, ale pšt, lebo buchy exploduje :--- :D
Ďakujem. Ukladám si.
korela
22.05.18,22:03
https://www.news.sk/rss/clanok/2018/02/230725/bucharik/
Monitorujeme 1697 informačných zdrojov
Bucharik (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)https://www.news.sk/public/images/loga/1584.png PORADA.sk: Firma & Účtovníctvo (http://www.porada.sk/) 03.02.2018 23:33 buchac: "910 a co by si ocakavala od arogantneho, vulgarneho primitiva, zmagoreneho vojnou, s IQ =2 na urovni vrany ? Ze sa ospravedlni ? Len nechapem, preco ho tu este drzia ? Jeho urazky a vulgarnosti davno presiahli etiketu Porady a vsetkych hranic civilizacie. CityRunner, tajmac,...Čítať celý článok >> (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)http://zena.sme.sk/storm/imgs/toolbar/doasdf_c.gif pošli do vybrali.sme.sk
bettylou
23.05.18,02:34
Mojmírovce - 4-ročné decko autobusom prejdené, vodič ani o tom nevedel (detto ani cestujúci).
Otázka je - ČO robili rodičia? Ako je možné, že 4-ročné decko sa voľne pohybovalo po ceste 1.triedy? Teraz budú vodiča poťahovať (ale nie za jajká) a ešte i možno niečo schytá. A čo tí rodičia (inak Romuláni!!!!)? Skôr ich by som hnal pred súd!

Boh nech nás súdi šeckých. Si ani tri dni nechodil v ich topánkach a aký si múdry. Sorráč,
Len tak na okraj!
https://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/470433-pri-nehode-nedaleko-nitry-zomrel-stvorrocny-chlapcek/

Advokát Stanislav Pavol vysvetlil, že pri takýchto nehodách je primárne zodpovedný vodič motorového vozidla. „Šofér podľa pravidiel o cestnej premávke musí vykonať prehliadku vozidla pred jazdou, či môže urobiť prvotný manéver, rovnako to platí aj pri cúvaní,“ naznačil Pavol.
Takže podľa tohto právnika, vodič linkového autobusu bude po nastúpení cestujúcich vystúpiť, prezrieť vozidlo a potom pokračovať. To isté by podľa toho, ako to popisuje ten právnik, bol povinný vykonať i vodič MHD!!!! Vieš, čo to znamená? Že na zastávke by autobus nestal 1-2 minúty, ale 5-10 minút.
A to už nehľadiac na to, že autobus (linkový, MHD) jazdí a tie zastávky sú vynútené funkciou vozidla - preprava cestujúcich.
Takže - ako som písal - budú ho popoťahovať za vajká, ale rodičov nebudú riešiť!!!! A pritom za dieťa je zodpovedný jeho zákonný zástupca - rodič. Dvojaký meter začínajú uplatňovať - ten čo robí a plní prácu vo verejnou záujme, bude potrestaný (ak bude) a ten, čo nič nerobí, len každý mesiac čaká na pošte - ten bude čistý ako ľalija biela....
Ak rodičia nie sú schopní si deti ustrážiť, dovolia im behať bez dozoru po ceste - sociálka by to mala vyhodnotiť a uprieť im rodičovské práva a deti odobrať.

No tak by stál 10min, a čo? Sa dačo stane,sa to započíta do časového plánu a bodka. Lenže,to by tie kurvy potom mali menší zisk a to je väčšia katastrofa ako raz za čas dáka mŕtvolka :) kľudne mínuskujte, je to tak
buchač
23.05.18,04:13
https://www.news.sk/rss/clanok/2018/02/230725/bucharik/
Monitorujeme 1697 informačných zdrojov
Bucharik (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)

https://www.news.sk/public/images/loga/1584.png PORADA.sk: Firma & Účtovníctvo (http://www.porada.sk/) 03.02.2018 23:33 buchac: "910 a co by si ocakavala od arogantneho, vulgarneho primitiva, zmagoreneho vojnou, s IQ =2 na urovni vrany ? Ze sa ospravedlni ? Len nechapem, preco ho tu este drzia ? Jeho urazky a vulgarnosti davno presiahli etiketu Porady a vsetkych hranic civilizacie. CityRunner, tajmac,...Čítať celý článok >> (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)http://zena.sme.sk/storm/imgs/toolbar/doasdf_c.gif pošli do vybrali.sme.sk



Plačeš na nesprávnom hrobe.

Zvýraznené sú len tri nicky z tých desiatok, prejavil sa ale hlavne ako Amstrad.

No jeho pravý nick je ... prípadne si nájdi aj sama - Vlado33.

http://www.porada.sk/member.php?u=272830

...a že mám pravdu ? Tak na to vezmi jed !!!



P.S.:

...a to si tým príspevkom čo vlastne chcela naznačiť ?

Že sa mám ospravedlniť ? ..a za čo ? Komu ? Tebe...alebo jemu ?

Zabudnite ! Obaja !!!
bettylou
23.05.18,04:44
https://www.news.sk/rss/clanok/2018/02/230725/bucharik/
Monitorujeme 1697 informačných zdrojov
Bucharik (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)

https://www.news.sk/public/images/loga/1584.png PORADA.sk: Firma & Účtovníctvo (http://www.porada.sk/) 03.02.2018 23:33 buchac: "910 a co by si ocakavala od arogantneho, vulgarneho primitiva, zmagoreneho vojnou, s IQ =2 na urovni vrany ? Ze sa ospravedlni ? Len nechapem, preco ho tu este drzia ? Jeho urazky a vulgarnosti davno presiahli etiketu Porady a vsetkych hranic civilizacie. CityRunner, tajmac,...Čítať celý článok >> (https://www.news.sk/rss/link/2018/02/230725/bucharik/)http://zena.sme.sk/storm/imgs/toolbar/doasdf_c.gif pošli do vybrali.sme.sk



Plačeš na nesprávnom hrobe.

Zvýraznené sú len tri nicky z tých desiatok, prejavil sa ale hlavne ako Amstrad.

No jeho pravý nick je ... prípadne si nájdi aj sama - Vlado33.

http://www.porada.sk/member.php?u=272830

...a že mám pravdu ? Tak na to vezmi jed !!!



P.S.:

...a to si tým príspevkom čo vlastne chcela naznačiť ?

Že sa mám ospravedlniť ? ..a za čo ? Komu ? Tebe...alebo jemu ?

Zabudnite ! Obaja !!!

že sa na to nevy..s e r ieš
Inak tie niky bingo :D
bettylou
23.05.18,04:45
To čo sa máš ospravedlniť za to, že ťa urážajú.? To jaký matroš? Aj ja scem :D
bettylou
23.05.18,04:45
Kúp radšej ten dom z bazošu s ct.. :D:D
Nandrolon
23.05.18,07:41
pavol54
23.05.18,09:49
Síce staršieho dáta, ale aj tak na zvracanie! https://www.hlavnespravy.sk/v-bruseli-sa-konal-veltrh-deti-pre-gejov-cena-jedneho-dietata-sa-pohybuje-od-60-tisic-eur/621335
ja by som kupujúcemu odrezal jeho "zubnú kefku" a narval do jeho vlastnej huby. a to mi je fuk či je niekto v súkromí gay lesba nekrofil či zoofil
buchač
23.05.18,17:39
Nandrolon
23.05.18,17:40
Potesila minuska od nejakeho LGBTI. Dufam, ze mu do rana odhnije nastroj, aby uz viac nemohol vymetat kakaove venceky! :-)))
bjuty smis
23.05.18,17:57
ja som vám dal mínusku obom

až ma napína pri takýchto príspevkoch a reakciách v tejto téme...

ty kakaovy venček...
kopretinka
23.05.18,18:09
ja som vám dal mínusku obom

až ma napína pri takýchto príspevkoch a reakciách v tejto téme...

ty kakaovy venček...
je to téma:čo ma rozčúlilo.....alebo si snáď myslíš,že nandrolona a pavla toto potešilo?
misoft
23.05.18,18:12
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D
bjuty smis
23.05.18,18:13
ja som vám dal mínusku obom

až ma napína pri takýchto príspevkoch a reakciách v tejto téme...

ty kakaovy venček...
je to téma:čo ma rozčúlilo.....alebo si snáď myslíš,že nandrolona a pavla toto potešilo?

kedže evidentne klameš, alebo nie si schopná zapamatať si jednu vetu, skopírujem len pre teba tému :

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XVI
bjuty smis
23.05.18,18:15
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...
kopretinka
23.05.18,18:21
ja som vám dal mínusku obom

až ma napína pri takýchto príspevkoch a reakciách v tejto téme...

ty kakaovy venček...
je to téma:čo ma rozčúlilo.....alebo si snáď myslíš,že nandrolona a pavla toto potešilo?

kedže evidentne klameš, alebo nie si schopná zapamatať si jednu vetu, skopírujem len pre teba tému :

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XVI
daj sa vyšetriť
bettylou
23.05.18,18:24
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...

Také písmená klávesnica nemá :D
bjuty smis
23.05.18,18:25
ja som vám dal mínusku obom

až ma napína pri takýchto príspevkoch a reakciách v tejto téme...

ty kakaovy venček...
je to téma:čo ma rozčúlilo.....alebo si snáď myslíš,že nandrolona a pavla toto potešilo?

kedže evidentne klameš, alebo nie si schopná zapamatať si jednu vetu, skopírujem len pre teba tému :

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XVI
daj sa vyšetriť
tiež rada režeš a potom im to napchávaš do vlastnej huby ??
bjuty smis
23.05.18,18:26
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...

Také písmená klávesnica nemá :D
má, nemá

majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
ale nech tu potom kakaovník neplače, ked dostane mínusku....
misoft
23.05.18,18:27
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...
Písal som niekde, že sa mi páči, alebo nepáči?
Ajajajaj.... tuším sa akosi strácaš v tomto množstve "informácií"........:D
bjuty smis
23.05.18,18:32
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...
Písal som niekde, že sa mi páči, alebo nepáči?
Ajajajaj.... tuším sa akosi strácaš v tomto množstve "informácií"........:D
nie, nepísal.....tak napíš..
kukučka
23.05.18,19:04
Zmena témy :---
som unavená ako kôň - po daždi sme ešte stihli posadiť priesady, skoro potme - ale šťastná ako blcha :D
kukučka
23.05.18,19:20
dážď bol rýchlejší ako ja
kukučka
23.05.18,19:42
to nepozerám nikdy a Poirota už dávno :--- počúvam hudbu a videá
branislavp
24.05.18,02:41
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...

Také písmená klávesnica nemá :D
má, nemá

majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
ale nech tu potom kakaovník neplače, ked dostane mínusku....
bjuti smis, prosím, len mi vysvetli, prosím, prečo na PORADE sú niektorí tak dotknutí - ješitní tou mínuskou, nerozumiem tomu. Však predsa, každý na PORADE podľa svojho vlastného uváženia slobodne zhodnotí radu kladne, či záporne.
Nandrolon
24.05.18,02:46
LGBTI komunita SAS a OLANO su vzdy nahnevani, ked niekto uverejni takyto prispevok, nakolko jedine tieto 2 slniecKarske strany takychto ludi podporuju. Hanbim sa, ze som viackrat volil SAS. opakovat sa to uz nebude.
Maju vela veci v programe dobrych. Ale to ma kazda jedna strana na politickej scene . Ale coraz viac mi zacina vadit a prevazovat to "druhe".
Ked to este spojim s myslenim a uvazovanim ich volicov a sympatizantov, v roznych diskusiach ci uz na nete ale aj nazivo v beznom zivote, nie je o com.
takze #AllForKakaovnikBjuty
buchač
24.05.18,03:24
LGBTI komunita SAS a OLANO su vzdy nahnevani, ked niekto uverejni takyto prispevok, nakolko jedine tieto 2 slniecKarske strany takychto ludi podporuju. Hanbim sa, ze som viackrat volil SAS. opakovat sa to uz nebude.
Maju vela veci v programe dobrych. Ale to ma kazda jedna strana na politickej scene . Ale coraz viac mi zacina vadit a prevazovat to "druhe".
Ked to este spojim s myslenim a uvazovanim ich volicov a sympatizantov, v roznych diskusiach ci uz na nete ale aj nazivo v beznom zivote, nie je o com.
takze #AllForKakaovnikBjuty

SaS ???

Hilfe, help...SOS ....pred nimi !!!!!
Včera som videl v telke jeden šot, z demonštrácií vo Francúzsku.
Ich podstata spočívala v tom, že Macaron chce dať väčšie práva do rúk zamestnávateľom.
To iste chce urobiť aj Sulík...za to je aj najsamlepší daňovák Mihál.

Primeraným výrazom by som ich nazval...ale radšej nie, to by poniektorí absolútne nestrávili.
Nandrolon
24.05.18,04:46
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!
bettylou
24.05.18,04:53
to nepozerám nikdy a Poirota už dávno :--- počúvam hudbu a videá

Kuki, dôraz bol na slove pozerať počasie a nie na slove Poirot. :D Zakorenia aj po daždi fajne.
vicktor
24.05.18,06:00
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechapem tych analytikov a inych mudrcov ktori kritizuju STROP 65 a presadzuju napr. 68 - vsak aj to je strop.
buchač
24.05.18,06:04
....dovezených migrantov, alebo


Migranti, emigranti z iných krajín....tých nebude nejak veľmi veľa. Proste sa do našich pomerov neaklimatizujú.
Ale sú tú "migranti", ktorí už pár stoviek rokov "migrujú" po našom území...
vicktor
24.05.18,06:05
Cesty a chodniky v Krasavici na Dunaji - Stare mesto:
Nandrolon
24.05.18,06:12
kopretinka
24.05.18,06:12
tiež rada režeš a potom im to napchávaš do vlastnej huby ??
opakujem ešte raz,daj sa vyšetriť.........na očnom,lebo nevidíš,čo píšem.A možno aj niekde inde.....
kopretinka
24.05.18,06:13
majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
keď mám právo písať,čo chcem,tak čo ťa do toho,čo píšem.
Nandrolon
24.05.18,06:13
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechapem tych analytikov a inych mudrcov ktori kritizuju STROP 65 a presadzuju napr. 68 - vsak aj to je strop.
Ja by som tomu odborníkovi krátkemu dal strop pre celú jeho rodinu do 5-teho pokolenia aspoň 180 rokov, nech je konečne šťastný. Aj tak títo samozvaní odborníci iba cicajú štátny rozpočet, lebo vlastnými múdrosťami dokážu vyprodukovať iba to, čo splachujú v záchodoch.
buchač
24.05.18,06:18
Nepotešilo
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=27516

Kto mal/má zdravý rozum,tak už dávno zdrhol zo stavebného sporenia.

Tie štátne prémie, ktorými neustále finačáci operujú ?
Že maximálka za rok cca 63€ ? Kúúúwa, to niekoho z biedy vytrhne ?

...a teraz si jeden nasporí, tak mu štát ide diktovať, kde môže investovať vlastné (nasporené) love ?

Vraj je tých sporiteľov okolo 800 000...nuž to by som aj chcel vidieť.
Ale zaujímavé bude, koľko ich bude po zavedení týchto noviniek.
Nandrolon
24.05.18,06:41
Nepotešilo
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=27516

Kto mal/má zdravý rozum,tak už dávno zdrhol zo stavebného sporenia.

Tie štátne prémie, ktorými neustále finačáci operujú ?
Že maximálka za rok cca 63€ ? Kúúúwa, to niekoho z biedy vytrhne ?

...a teraz si jeden nasporí, tak mu štát ide diktovať, kde môže investovať vlastné (nasporené) love ?

Vraj je tých sporiteľov okolo 800 000...nuž to by som aj chcel vidieť.
Ale zaujímavé bude, koľko ich bude po zavedení týchto noviniek.
Ak máš voľné peniaze, je málo možností, ako ich bezpečne uložiť so slušným úročením a vkladom spadajúcim pod fond ochrany vkladov.
Ak si momentálny stav nahodíš do excelu, tak stále to vychádza aj so všetkými poplatkami výhodnejšie ako všetky termiňáky a vklady.
Podstatou stavebného sporenia je kombinácia slušného úročenia /vrátane štátnej prémie/ a garancia fondom ochrany vkladov, čo je dosť podstatné.
bjuty smis
24.05.18,06:59
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...

Také písmená klávesnica nemá :D
má, nemá

majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
ale nech tu potom kakaovník neplače, ked dostane mínusku....
bjuti smis, prosím, len mi vysvetli, prosím, prečo na PORADE sú niektorí tak dotknutí - ješitní tou mínuskou, nerozumiem tomu. Však predsa, každý na PORADE podľa svojho vlastného uváženia slobodne zhodnotí radu kladne, či záporne.
no to ti teda nevysvetlím...
predpokladám, že niektorí jedinci sú doma generáli, rodina sa im bojí oponovať a pre klud im radšej prikývne na každú blbosť, čo povedia....
a keď sa tu dostanú do reálnej diskusie, sú šokovaní, že nik nepadá pred ich perlami ducha na zadok...
bjuty smis
24.05.18,07:01
majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
keď mám právo písať,čo chcem,tak čo ťa do toho,čo píšem.
mňa do toho nič..
keď si ale pozrieš pozorne príspevky, zistíš, že ty komentuješ moje príspevky, nie naopak
ja som len považoval za slušné odpovedať,.......hlavne, keď si taká dáma......
buchač
24.05.18,07:05
Ak máš voľné peniaze, je málo možností, ako ich bezpečne uložiť so slušným úročením a vkladom spadajúcim pod fond ochrany vkladov.
Ak si momentálny stav nahodíš do excelu, tak stále to vychádza aj so všetkými poplatkami výhodnejšie ako všetky termiňáky a vklady.
Podstatou stavebného sporenia je kombinácia slušného úročenia /vrátane štátnej prémie/ a garancia fondom ochrany vkladov, čo je dosť podstatné.

Kto má v dnešnej dobe voľné peniaze ? Toľko peňazí, aby ich mohol pravidelne ukladať.
Ak by som mal nejaké voľné peniaze, tak sú oveľa lepšie možnosti ich zhodnotenia a nie dať ich do stavebka.

Excel neriešim...bežné termiňáky a vklady na Slovensku sú o dvoch veciach.
Stavebko som mal...neskutočná íčovina....preplatenie na poplatkoch, úrokoch, na všetkom...neskutočné zdieranie.
Takže som od nich veľmi rýchlo zdrhol.
Ale je pravda, že prvé stavebko som využil len na sporenie...vybral love a finito.

Ochrana vkladov je predsa v každej banke.....či ???
Nandrolon
24.05.18,07:15
Do fondu ochrany vkladov spadajú iba niektoré produkty, ktoré to majú aj vo svojom prospekte uvedené.
Napr. akciové, dlhopisové fondy, samotné dlhopisy, a X ďalších finančných produktov, tam väčšinou nespadá /pri DDS tam je jeden garantovaný, ale ostatné nie/. Je to presne špecifikované a každá banka má mať na stránke aj status, pod ktorý fond ochrany vkladov /v ktorej krajine/ spadá. Ten má potom presne stanovené, ako sa zachová pri krachu danej banky, do kedy vyplatí prostriedky, samozrejme iba istinu vo výške do 100 000 eur na 1 osobu.

Čo sa týka voľných peňazí, tak nemusia to byť iba pracháči, ale aj osoby zodpovedne si šetriace na vlastné bývanie, ktoré sa nechcú viazať hypotékou. Ak niekto šetrí 20 rokov na byt, tak potrebuje nejaký produkt, ktorý mu poskytne v prvom rade bezpečie a keď už nie nejaké vysoké výnosy, tak aspoň taký výnos, aby mu prípadná inflácia užierala čo najmenej zo svojich aktív.
lubko6394
24.05.18,07:21
Nepotešilo
http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=27516

Kto mal/má zdravý rozum,tak už dávno zdrhol zo stavebného sporenia.

Tie štátne prémie, ktorými neustále finačáci operujú ?
Že maximálka za rok cca 63€ ? Kúúúwa, to niekoho z biedy vytrhne ?

...a teraz si jeden nasporí, tak mu štát ide diktovať, kde môže investovať vlastné (nasporené) love ?

Vraj je tých sporiteľov okolo 800 000...nuž to by som aj chcel vidieť.
Ale zaujímavé bude, koľko ich bude po zavedení týchto noviniek.
Ak máš voľné peniaze, je málo možností, ako ich bezpečne uložiť so slušným úročením a vkladom spadajúcim pod fond ochrany vkladov.
Ak si momentálny stav nahodíš do excelu, tak stále to vychádza aj so všetkými poplatkami výhodnejšie ako všetky termiňáky a vklady.
Podstatou stavebného sporenia je kombinácia slušného úročenia /vrátane štátnej prémie/ a garancia fondom ochrany vkladov, čo je dosť podstatné.

Číselne to síce vychádza, má to však problém vo výške ročného/mesačného vkladu. Mne to vyšlo 2.800 Eur vložiť ročne, za dobu sporenia nesmiem vybrať. Teda bez úrokov mám za 6 rokov 16.800. Ak budeme sporiť dvaja tak mesačne mám náklad 235x2=470 a celkovo nasporím 33.600 a celkovo od štátu skásnem 864. Vytrhne ma to ? Bude to stáť za nemožnosť po celý čas sa dostať k peniazom ? Kedysi som sporil n a seba,manželku a dcéry. Keď to končilo tak som špekuloval nad nehnuteľnosťou - reakcia bola dajte si žiadosť mi to posúdime a možno Vám čosi požičiame. Tak som so stavebným skončil. Že si dokážem 6 rokov utŕhať od huby akúsi čiastku bol asi malý dôkaz. Takže radšej normálne odkladať a v prípade potreby požiadať o hypo a splácať 20-30 rokov lebo inflácia a rast príjmu to vyriešia. Btw. o koľko sa zvýšia ceny bytov/domov za 6 rokov ? Aj pri 3 cykloch = 18 rokov zarobím od štátu závratných 2.592 čo pri cenách nehnuteľností je nepodstatné číslo.
Nandrolon
24.05.18,07:31
lubko6394 ja som písal o stave, v akom je to teraz, nie až od 1.1.2019
Ak by sa to na budúci rok na 3 mesiace otvorilo pre nespokojných /ako to bolo plánované, ale sporiteľne nesúhlasili, aby si mohli vybrať úspory bez sankcie/, tak ich zruším komplet všetky, lebo od tohto okamihu to začína byť nevýhodné /ešte som to neprepočítal, ale odhadom/.
Ale doteraz, i keď každým rokom menej výhodné, to bolo stále najlepšie riešenie napr. aj pre sporenie detí. Rôzne sporiace pojistky, detské vkladné knižky a podobné hlúposti sú iba na vymámenie prachov a vyplatenie si provízií.
Nandrolon
24.05.18,09:16
Nepotešilo. Zas nevinný život vyhasol vinou druhého https://www.aktuality.sk/clanok/592233/sudca-najvyssieho-sudu-dohnansky-mal-nehodu-pri-ktorej-zomrel-clovek/
Škoda, že nešiel oproti aspoň nejaký domiešavač...
pavol54
24.05.18,12:25
Nepotešilo. Zas nevinný život vyhasol vinou druhého https://www.aktuality.sk/clanok/592233/sudca-najvyssieho-sudu-dohnansky-mal-nehodu-pri-ktorej-zomrel-clovek/
Škoda, že nešiel oproti aspoň nejaký domiešavač...
Sudca išiel slabých 50, to ten oproti sa musel rútiť tak že mu zdemoloval auto, keď to dostane na obhajobu Lipšic tak dokáže že to bolo tak ia nijak inak
misoft
24.05.18,12:29
Sudca išiel slabých 50, to ten oproti sa musel rútiť tak že mu zdemoloval auto, keď to dostane na obhajobu Lipšic tak dokáže že to bolo tak ia nijak inak
Alebo ešte lepšie - on stál, len tá škodovečka sa rútila ako blázon....
pavol54
24.05.18,12:29
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechapem tych analytikov a inych mudrcov ktori kritizuju STROP 65 a presadzuju napr. 68 - vsak aj to je strop.
Ja by som tomu odborníkovi krátkemu dal strop pre celú jeho rodinu do 5-teho pokolenia aspoň 180 rokov, nech je konečne šťastný. Aj tak títo samozvaní odborníci iba cicajú štátny rozpočet, lebo vlastnými múdrosťami dokážu vyprodukovať iba to, čo splachujú v záchodoch.
do 60 rokov na miestach podľa vzdelania, nad 60 aj tak už nestačia na odborné úlohy, všetkých preradiť na pomocné, fyzicky náročné práce, hneď by bojovali za nižší dôchodkový vek
pavol54
24.05.18,12:32
Sudca išiel slabých 50, to ten oproti sa musel rútiť tak že mu zdemoloval auto, keď to dostane na obhajobu Lipšic tak dokáže že to bolo tak ia nijak inak
Alebo ešte lepšie - on stál, len tá škodovečka sa rútila ako blázon....
U nás sa kontráši opili a kravy sa túlali v noci po ceste jednu nabrali autom . Hádaj kto bol na vine a, krava b, JZD za to že si stádo neustrážilo? za c neexistuje
misoft
24.05.18,12:48
Ja by som tipol B.....
Nandrolon
24.05.18,12:48
Sudca išiel slabých 50, to ten oproti sa musel rútiť tak že mu zdemoloval auto, keď to dostane na obhajobu Lipšic tak dokáže že to bolo tak ia nijak inak
Alebo ešte lepšie - on stál, len tá škodovečka sa rútila ako blázon....
Budu to kvalifikovat ako utok so zbranou na verejneho cinitela a od statu vysudi milion eur za psychicku ujmu na zdravi pri vykone povolania :-)))
buchač
24.05.18,13:55
celkovo od štátu skásnem 864. Vytrhne ma to ? Bude to stáť za nemožnosť po celý čas sa dostať k peniazom ?

BINGO !!!
...o tom celú dobu vravím.
buchač
24.05.18,14:07
Nepotešilo. Zas nevinný život vyhasol vinou druhého https://www.aktuality.sk/clanok/592233/sudca-najvyssieho-sudu-dohnansky-mal-nehodu-pri-ktorej-zomrel-clovek/
Škoda, že nešiel oproti aspoň nejaký domiešavač...
Sudca išiel slabých 50, to ten oproti sa musel rútiť tak že mu zdemoloval auto, keď to dostane na obhajobu Lipšic tak dokáže že to bolo tak ia nijak inak

To všetko posúdia iní....ALE ako som sa pozrel na link ?
Klasika aktuality.sk ..... drísty a drísty.
Už len to svedčí o "odbornosti píšuceho "novinára, že nerozozná traktor od kombajnu !!!

...a ďalej....nadpis článku vraví o nehode, ktorej venuje pár viet. Zato jeho súkromný život pitvá až do het.

Všimol si niekto, že pri týchto článkoch v aktualitách neexistuje - zásadne nie je otvorená diskusia ? Ale ku celevritiam sa môže jeden realizovať až do het.
Nandrolon
24.05.18,14:19
Ja som to cital na Topkach (alebo cas.sk). 10x lepsie napisane ako na aktualitach a hlavne bez Kuciaka. Ale ked viem nazor na Topky, google mi nasiel aktuality. To, co pises je pre mna uplne nepodstatne. To dolezite je, ze NADCLOVEK zase zabil nevinneho cloveka. A to sa popriet neda v ziadnych novinach. Omacky a emocie v clankoch preskakujem.
buchač
24.05.18,14:30
Ja som to cital na Topkach (alebo cas.sk). 10x lepsie napisane ako na aktualitach a hlavne bez Kuciaka. Ale ked viem nazor na Topky, google mi nasiel aktuality. To, co pises je pre mna uplne nepodstatne. To dolezite je, ze NADCLOVEK zase zabil nevinneho cloveka. A to sa popriet neda v ziadnych novinach. Omacky a emocie v clankoch preskakujem.

Pýtam sa...prečo sa na neho pozerá ako na už vopred vinníka ?
Prečo sa okamžite píše...sudca, policajt, vojak...?
Prečo sa nepíše povolanie aj u iných ... manager, účtovník, personalista, skladník, predavač...???
---------------------------------
Diskusia na Pravde...s uvedeným súhlasím.

Vidím, že sú diskutujúci rozdelení ohľadom viny alebo neviny vodiča BMW. Skúsme si ale odmyslieť, že je to sudca a k tomu známy xy politikov. Ja to v prvom rade vodič, obyčajný smrteľník tak ako mnohí z nás, čo tu vypisujeme.

Ruku na srdce, kto z nás občas nezariskuje, alebo urobí občas nebezpečný manéver ? Ja chodím pravidelne cez Čertovicu, či Donovaly a občas mi "brnkajú na nervy" nákladiaky so 40-kou. Väčšinou som v pohode, nepredbieham, nemám takého silného tátoša. Ale občas znervózniem a raz, alebo dva razy do roka sa mi stane, že zariskujem, bezpečne obehnem, teda výjde mi to. Aká je šanca, že mi to nevýjde ? 1 : 100? 1 : 1000 ? ...ktovie.

Šofér BMW mal tú smolu, že onen riskantný manéver mu práve nevyšiel pri pravdepodobnosti 1 : 1000. To sa mohlo kľudne stať aj mne. Nič to ale nemení na veci, že vinník som ja, pretože som vošiel do protismeru. Pravidlá premávky sú v tomto jednoznačné...
Reagovať | Nahlásiť
Bez fotky dobry.pes
5391712 dnes
14:25
pavol54
24.05.18,15:25
Ja by som tipol B.....
postúpil si do ďalšieho kola
Nandrolon
24.05.18,15:37
Buchac, odpoved na tvoju otazku mas vo svojom prispevku a s odpovedou suhlasim na 100%.
Po precitani clanku v bulvari, kde som sa dozvedel presne to iste ako v inych mediach, som ho oznacil za JEDNOZNACNEHO VINNIKA kvoli tomu, za sa v uvedenom case nachadzal na mieste, kde v tom case nemal co hladat, nakolko cez to miesto legalne prechadzalo druhe vozidlo.
misoft
24.05.18,15:38
Ja by som tipol B.....
postúpil si do ďalšieho kola
:D - Deset stupňů ke zlaté?
buchač
24.05.18,15:50
Buchac, odpoved na tvoju otazku mas vo svojom prispevku a s odpovedou suhlasim na 100%.
Po precitani clanku v bulvari, kde som sa dozvedel presne to iste ako v inych mediach, som ho oznacil za JEDNOZNACNEHO VINNIKA kvoli tomu, za sa v uvedenom case nachadzal na mieste, kde v tom case nemal co hladat, nakolko cez to miesto legalne prechadzalo druhe vozidlo.

Asi sa nechápeme.
Netvrdím, že sudca neporušil predpisy...mne ide o niečo iné.

Iné noviny (napr. tá Pravda) len a len konštatuje dopravnú nehodu s uvedeným jedincom - sudcom. Prečo nenapísali aj jeho povolanie ? Na upútavke v Tv Narkóza dokonca spomínajú, že mŕtvy bol otcom malého dieťaťa. Sudca je tiež otec...možno aj dedko malého vnúčaťa.

Aktuality, Topky, Narkóza, Grc a iné "mienkotvorné" média sú proste hyeny, ktoré sa vydávajú novinárov....a pritom tí (poniektorí) novinári ani len nemajú patričnejšie vzdelanie.
----------------------------

Vezmi iné udalosti.
Za posledný týždeň sa vyskytli dvaja skokani z rúk policajtov.
Jeden skončil na traumačke a druhého lovili z odpadového kanála hasiči.
Že policajti porušili nejaké predpisy teraz neriešim.
Ale ak by mali obvinení na rukách a nohách poriadne klepetá, tak by si rozmysleli napodobňovať Bubku...
Lenže daj klepetá a máš na krku mimovládky. Urobíš prúser a máš na krku inšpekciu.

....a novinári si zgustnú v oboch prípadoch !!!
Kuwa...vraj siedma (či aká to) veľmoc...nasrať im do rúk a nepustiť k vode.


P.S.:
Dal by som aj iné informácie, od informovanejších...ale má význam ?
Nandrolon
24.05.18,16:16
Bulvar sa snazi predat, preto potrebuje senzacie. Ja si z toho vyberiem to podstatne a ten zvysok mam skor ako spestrenie clanku. Ale mne nevadi, ak by uvadzali aj uctovnikov a predavacky. To by ale nikoho nezaujimalo. Ono je to tym, ze nas obycajnych je ako sraciek, ale nadludi iba stopove mnozstvo. Predsa len plati, ze nie sme si vsetci rovni. Ak si daju po papuli niekde v Ziline pred barom nejaky fetaci, nikoho to nezaujima. Ak su v rovnakej situacii pribuzni NEJAKEHO PASKU, je z toho senzacia na 5 rokov.
korela
24.05.18,18:53
Bulvar sa snazi predat, preto potrebuje senzacie. Ja si z toho vyberiem to podstatne a ten zvysok mam skor ako spestrenie clanku. Ale mne nevadi, ak by uvadzali aj uctovnikov a predavacky. To by ale nikoho nezaujimalo. Ono je to tym, ze nas obycajnych je ako sraciek, ale nadludi iba stopove mnozstvo. Predsa len plati, ze nie sme si vsetci rovni. Ak si daju po papuli niekde v Ziline pred barom nejaky fetaci, nikoho to nezaujima. Ak su v rovnakej situacii pribuzni NEJAKEHO PASKU, je z toho senzacia na 5 rokov.
Bulvár sa snaží predať..., skôr majitelia, redaktori by sa radi venovali normálnym témam, pred 89 sa písalo o kultúre našej alebo zahraničnej, ani tam sa nevyskytovali celebrity v našom dnešnom ponímaní.

U nás L-S trochu smerom "ostrejším", pritom v HU fungovali normálne politické kabaretné predstavenia na vysokej úrovni, nešetrili nikoho a nechali ich pôsobiť. Tu by išli za podobné verejné výroky do basy. Takže východný blok to mal poriešené rôzne, čo bolo tu tabu, inde normálne.

A čo sa týka vzdelania novinárov a ich erudovanosti v odbore, ktorému sa venujú, tam sú veľké medzery už vo výuke a vedenia študentov na školách. Čo som tu už spomínala, že si na UK žurnalistiku zobrala pod "patronát" nakoniec Penta, lebo sa na škole ekonomickí novinári nevychovávali. Prirovnám tu k vlkom v košiari.
Či to bol niekoho zámer alebo neznalosť vedenia katedry, ťažko povedať. Vedúci katedry boli dobrí, možno predmety, ktoré si vyžadovalo porevolučné obdobie nedokázali iba presadiť vo vedení školy.
Takže takto mali gauneri voľnú cestu, vedeli, že nebudú napádaní a sledovaní, ako by tomu bolo niekde vonku. Preto sa toho chytili najlepšie ľudia s ekon. vzdelaním, a nie všeobecnou žurnalistikou. Buď písať niekto vie a rozumie sa tomu, nikde nie je napísané, že musí vyštudovať novinárčinu. Huďo má skončenú históriu a robil myslím vždy iba zahraničie prakticky hneď po škole. Ako príklad a nie politické vedy a pod.
Tu sa vám dobre píše, skúste naostro vy, hrdinovia, najmä po Rýpalovi a mladom Miraslavovi Pejkovi http://biztweet.eu/article/3377-miroslav-pejko-je-nezvestny-tri-roky
plus ďalší http://www.zivot.sk/clanok/2173/kam-sa-podeli-nezvestni-novinari
.
A súčasnosť životného komfortu novinárov https://medialne.etrend.sk/tlac/novinar-valcek-po-vrazde-kuciaka-som-obozretnejsi-mozno-uz-trochu-paranoidny.html
korela
24.05.18,19:05
Je chybou, že médiá pri zavádzaní alebo úprave zákonov nedávajú k dispozícii porovnávajúce informácie, ako je to zavedené v ostatných krajinách. Ani pri druhom pilieri sa neunúvali. Pritom stačí zájsť alebo si vypýtať materiály z ministerstva, ono má všetko zmapované. Sú aj iné zdroje.
Okolo r. 2 000 som prichádzala do styku s materiálmi z minsocprc o odchode ľudí do dôchodku v Európe a bola som zaskočená, aké sa vyskytovali rozdiely.
U nás sa podá jediná informácia a je to vyriešené, nediskutuje sa o tom verejne dopredu, neargumentuje sa, žiadna diskusia.
branislavp
24.05.18,19:17
Jeho to rozčúlilo, že ich to nepotešilo....:D

klídek...ked sa ti to páči, tak sa k nim pridaj a napíš, čo by si ty urobil s úchylákmi---a pekne expresívne...

Také písmená klávesnica nemá :D
má, nemá

majú právo písať čo chcú....ked to admin toleruje
ale nech tu potom kakaovník neplače, ked dostane mínusku....
bjuti smis, prosím, len mi vysvetli, prosím, prečo na PORADE sú niektorí tak dotknutí - ješitní tou mínuskou, nerozumiem tomu. Však predsa, každý na PORADE podľa svojho vlastného uváženia slobodne zhodnotí radu kladne, či záporne.
Ďakujem, aj za plusky, aj za mínusku.
korela
24.05.18,19:48
Buchac, odpoved na tvoju otazku mas vo svojom prispevku a s odpovedou suhlasim na 100%.
Po precitani clanku v bulvari, kde som sa dozvedel presne to iste ako v inych mediach, som ho oznacil za JEDNOZNACNEHO VINNIKA kvoli tomu, za sa v uvedenom case nachadzal na mieste, kde v tom case nemal co hladat, nakolko cez to miesto legalne prechadzalo druhe vozidlo.

Asi sa nechápeme.
Netvrdím, že sudca neporušil predpisy...mne ide o niečo iné.

Iné noviny (napr. tá Pravda) len a len konštatuje dopravnú nehodu s uvedeným jedincom - sudcom. Prečo nenapísali aj jeho povolanie ? Na upútavke v Tv Narkóza dokonca spomínajú, že mŕtvy bol otcom malého dieťaťa. Sudca je tiež otec...možno aj dedko malého vnúčaťa.

Aktuality, Topky, Narkóza, Grc a iné "mienkotvorné" média sú proste hyeny, ktoré sa vydávajú novinárov....a pritom tí (poniektorí) novinári ani len nemajú patričnejšie vzdelanie.
----------------------------

Vezmi iné udalosti.
Za posledný týždeň sa vyskytli dvaja skokani z rúk policajtov.
Jeden skončil na traumačke a druhého lovili z odpadového kanála hasiči.
Že policajti porušili nejaké predpisy teraz neriešim.
Ale ak by mali obvinení na rukách a nohách poriadne klepetá, tak by si rozmysleli napodobňovať Bubku...
Lenže daj klepetá a máš na krku mimovládky. Urobíš prúser a máš na krku inšpekciu.

....a novinári si zgustnú v oboch prípadoch !!!
Kuwa...vraj siedma (či aká to) veľmoc...nasrať im do rúk a nepustiť k vode.


P.S.:
Dal by som aj iné informácie, od informovanejších...ale má význam ?
A čo ti bráni navštíviť redakciu podľa svojho výberu a materiál ponúknuť, ev. aj spracovať. Vypísaný si, ako vidno. Oni si overia informácie pre uverejnením aj sami. Nemusíš sa pomaly ani predstaviť.
buchač
24.05.18,20:20
A čo ti bráni navštíviť redakciu podľa svojho výberu a materiál ponúknuť, ev. aj spracovať.
----------------
Vypísaný si, ako vidno.

Čo ? Nič...
Možno by niektoré veci ani neprešli cenzúrou.
...a ja som kuwa drahý. ;)
Nevravím ani o tom, že sa mi nechce...respektíve mám iné záujmy.
----------------
Závidíš, že moje príspevky majú hlavu aj pätu ....? :D :D :D
korela
24.05.18,21:50
Ty si hlavne niekto úplne iný, ako sa tu prejavuješ. A nie drahý.
Prečo sa domnievaš, že si tu najinformovanejší človek? Tí čo vedia, tak mlčia a nekecajú.
Tvoje príspevky? Len tak ďalej pokračuj, chlapče.
bettylou
25.05.18,04:27
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!

Slobodný si vládu nevolí, jedine ak by bol na hlavu padnutý.
bettylou
25.05.18,04:28
[QUOTE="Nandrolon"]
....dovezených migrantov, alebo


šak aj slováci migrujú..
Nandrolon
25.05.18,04:41
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!

Slobodný si vládu nevolí, jedine ak by bol na hlavu padnutý.
Neviem, či je tak skoro ráno, ale mám pocit, že ten príspevok treba dovysvetliť, lebo podľa mňa nemá ani hlavu ani pätu.
korela
25.05.18,05:35
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!

Slobodný si vládu nevolí, jedine ak by bol na hlavu padnutý.
Neviem, či je tak skoro ráno, ale mám pocit, že ten príspevok treba dovysvetliť, lebo podľa mňa nemá ani hlavu ani pätu.
S dovolením, že vám vstúpim do diskusie, ale ja mám dojem, že bettylou sa podarilo vytvoriť nevedome oblúk do prvotnopospolnej spoločnosti.
korela
25.05.18,06:41
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!

- Kto bol ten zubatý krpec podľa tvojho opisu na TA3?

- Spomínate si, ako dlho malo KDH v programe zlepšenie rodinnej politiky? A čo dosiahli aj s Brockom ako ministrom socprc? Nakoniec vypadli aj z parlamentu.

- Chýba osveta a vzdelanosť žien, tie sú predovšetkým držiteľkami rodín, treba apelovať na svedomie každej ženy, už umelé prerušenie tehotnosti je hlbokým zásahom do ich života, ktoré ju podstúpili, kde sú psychológovia, psychiatri, aj pedagógovia, soc. pracovníci a celá ústredná company, ktorá by mala vzdelávať predovšetkým ženy, ale aj robiť celkovo osvetu, vysvetľovať im, čo znamenajú rodové vzory a či to bude tým ženám stáť za tie peniaze sa potom spolupodielať na vynosení dieťaťa pre takéto páry, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou poznačené po celý život zasa inou inakosťou a do akej miery môžu byť poškodené v porovnaní s deťmi z domovov, posúdiť neviem. Pretože to bude mať v budúcnosti zákonite vplyv na život v partnerstvách, manželstvách, akú rolu si zo svojej výchovy prevezme do života, je možné očakávať iba ešte väčšiu rozvodovosť a dopad na deti a ich zdravý psychický vývoj a na celú spoločnosť, čiže štát.

Všetky tieto vedomé sociálne experimenty nakoniec prinavrátia ľudstvo k životu v tlupách do jaskýň.
Nemám voči týmto párom nič, prežívať lásku je prirodzené, ale prečo do toho umelo zaťahovať deti, ktoré nemôžu o sebe rozhodnúť.

Jedine to potom brať z hľadiska karmy, kto to dokáže prijať, ale kresťanstvo ju popiera, že si dieťa vybralo svoj životný plán prežiť život s takýmito rodičmi, ale o karme predsa kresťanstvo mlčí a neučí, tak prečo to zrazu podporuje?
Ešte zostáva adopcia. Ide o to, že po materiálnej stránke strádať deti zrejme nebudú, ani po intelektuálnej, citovej..., ale ten zbytok, nech nechajú prehovoriť dospelých ľudí, čo vyrástli za takýchto okolností.
Koľko vdovcov vychová svoje deti sám, ale to je podstatný rozdiel. Ide o otca, jediného muža z pôvodnej rodiny, a matka sa spomína. Tam tá ženská rola stále pretrváva.
.
Na šuťák som priložila príhodu z detského ihriska min. týždeň. Zatiaľ si plne ľudia nauvedomujú dosah, ale priamo byť konfrontovaný so situáciou, kedy trojročný chlapček oslovuje naraz dvoch mladých mužov "tátov", je už vec, ktorá sa nedá prehliadnuť a človek ju precíti. Všetky prítomné matky to prežívali, akurát tam nebol ani jeden otec.
Jeden táta odišiel skôr, druhý táta sa s ním zostal hrať.

Neviem, čo tým umelým oplodnením získajú obaja "otcovia". Veď genetický test vždy jedného vylúči.

Všetci tušíme, cítime, kam to speje, kto je strojcom pripravovanej budúcnosti ľudstva.
bjuty smis
25.05.18,08:15
máte úplne jedno, či populista fico schváli 65, 64 čo 60 rokov.
snád si nemyslíte, že za 30 rokov sa politici budú riadiť týmto somárom.

a dnešný 20 -30 tníci nepojdu do dôchodku v 65 ani náhodou...
pavol54
25.05.18,08:17
V minulých voľbách už bolo koho voliť, aj v týchto bude... Ale v minulosti ani moc nie.
Ja som včera pozeral takého krpca zubatého na TA3... To, čo hovoril o odchode do dôchodku na margo žien s deťmi sa ani nedá komentovať.
Argumenty typu, žena, ktorá mala 3 deti bola na materskej a preto sa nemôže zastropovať dôchodok na 64 rokov, lebo vtedy by jej vyšiel veľmi nízky.....
Buď spoločnosť chce mať bezdetných buzerantov a dovezených migrantov, alebo bude podporovať rodiny s deťmi, kam patria aj matky.
Je problém napr. upraviť vzorec tak, aby matka, čo mala 3 deti išla v 64r. a nejakým koeficientom upraviť dôchodok, aby nebol podľa toho zubatého idiota taký nízky, napr. 1,2? Alebo je problém aby sa materská započítavala do dôchodku napr. vo výške priemernej mzdy, alebo zo mzdy pred materskou? Teraz sa nezapočítava?
Výroky typu že v budúcnosti sa už ľudia nenarobia, lebo tu budú robiť roboty a ľudia budú pracovať najmä v službách, kde to nie je namáhavé...
No, škoda reči.
On obhajoval a uvádzal ako skvelý príklad nejakú krajinu, kde to dali na 69 rokov.
Nechce sa mi tu rozpisovať a kaziť si náladu, ale už iba pre takýchto blbečkov by som SAS nikdy v budúcnosti už nevolil. Jednoznačne idú proti ZAMESTNANCOM, proti DEŤOM, proti tradičným RODINÁM.
Ale rôzne "buzerantské pochody", s tým oni veľmi súhlasia!!!

- Kto bol ten zubatý krpec podľa tvojho opisu na TA3?

- Spomínate si, ako dlho malo KDH v programe zlepšenie rodinnej politiky? A čo dosiahli aj s Brockom ako ministrom socprc? Nakoniec vypadli aj z parlamentu.

- Chýba osveta a vzdelanosť žien, tie sú predovšetkým držiteľkami rodín, treba apelovať na svedomie každej ženy, už umelé prerušenie tehotnosti je hlbokým zásahom do ich života, ktoré ju podstúpili, kde sú psychológovia, psychiatri, aj pedagógovia, soc. pracovníci a celá ústredná company, ktorá by mala vzdelávať predovšetkým ženy, ale aj robiť celkovo osvetu, vysvetľovať im, čo znamenajú rodové vzory a či to bude tým ženám stáť za tie peniaze sa potom spolupodielať na vynosení dieťaťa pre takéto páry, ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou poznačené po celý život zasa inou inakosťou a do akej miery môžu byť poškodené v porovnaní s deťmi z domovov, posúdiť neviem. Pretože to bude mať v budúcnosti zákonite vplyv na život v partnerstvách, manželstvách, akú rolu si zo svojej výchovy prevezme do života, je možné očakávať iba ešte väčšiu rozvodovosť a dopad na deti a ich zdravý psychický vývoj a na celú spoločnosť, čiže štát.

Všetky tieto vedomé sociálne experimenty nakoniec prinavrátia ľudstvo k životu v tlupách do jaskýň.
Nemám voči týmto párom nič, prežívať lásku je prirodzené, ale prečo do toho umelo zaťahovať deti, ktoré nemôžu o sebe rozhodnúť.

Jedine to potom brať z hľadiska karmy, kto to dokáže prijať, ale kresťanstvo ju popiera, že si dieťa vybralo svoj životný plán prežiť život s takýmito rodičmi, ale o karme predsa kresťanstvo mlčí a neučí, tak prečo to zrazu podporuje?
Ešte zostáva adopcia. Ide o to, že po materiálnej stránke strádať deti zrejme nebudú, ani po intelektuálnej, citovej..., ale ten zbytok, nech nechajú prehovoriť dospelých ľudí, čo vyrástli za takýchto okolností.
Koľko vdovcov vychová svoje deti sám, ale to je podstatný rozdiel. Ide o otca, jediného muža z pôvodnej rodiny, a matka sa spomína. Tam tá ženská rola stále pretrváva.
.
Na šuťák som priložila príhodu z detského ihriska min. týždeň. Zatiaľ si plne ľudia nauvedomujú dosah, ale priamo byť konfrontovaný so situáciou, kedy trojročný chlapček oslovuje naraz dvoch mladých mužov "tátov", je už vec, ktorá sa nedá prehliadnuť a človek ju precíti. Všetky prítomné matky to prežívali, akurát tam nebol ani jeden otec.
Jeden táta odišiel skôr, druhý táta sa s ním zostal hrať.

Neviem, čo tým umelým oplodnením získajú obaja "otcovia". Veď genetický test vždy jedného vylúči.

Všetci tušíme, cítime, kam to speje, kto je strojcom pripravovanej budúcnosti ľudstva.
Treba zaviesť dôchodkový systém rozprávkových troch grošov (Aby moje deti vracali mne a nie sa nechali povinne šklbať v II. pilieri)
BXLmiami
25.05.18,08:22
:-)) Aby si nebol prekvapený :-))
Nandrolon
25.05.18,08:23
máte úplne jedno, či populista fico schváli 65, 64 čo 60 rokov.
snád si nemyslíte, že za 30 rokov sa politici budú riadiť týmto somárom.

a dnešný 20 -30 tníci nepojdu do dôchodku v 65 ani náhodou...
Terajšia opozícia kvíčí ako čakajúce svine na žrádlo, lebo dobre vedia, že ak aj budú vládnuť, nebudú mať ústavnú väčšinu :-)))
bjuty smis
25.05.18,08:59
máte úplne jedno, či populista fico schváli 65, 64 čo 60 rokov.
snád si nemyslíte, že za 30 rokov sa politici budú riadiť týmto somárom.

a dnešný 20 -30 tníci nepojdu do dôchodku v 65 ani náhodou...
Terajšia opozícia kvíčí ako čakajúce svine na žrádlo, lebo dobre vedia, že ak aj budú vládnuť, nebudú mať ústavnú väčšinu :-)))

kde kvičia ?
čo konkrétne ??