misoft
15.06.18,21:06
Hrozné, ako niektorí dobrovoľne končia so svojím životom. Čím to je, niet iného východiska......?
https://www1.pluska.sk/Krimi/Brutalna-smrt-Szilvie-40-Vieme-co-prezradila-sudna-pitva?itm_source=plus1den&itm_medium=topbox-main&itm_campaign=internal&itm_content=homepage&itm_position=1

Kto nezažil - nepochopí !!!
Ja neverim,ze samovrazda....ale to je moj problemik....
To mi pripomína "uspávača hadov" (Spišiak)
"Menovaný.................sa zasamovraždil................troma ranami do hlavy..............prvá bola smrteľná............."
kukučka
15.06.18,20:44
Môžem požiadať moderátorov o znovuotvorenie témy o povinnom očkovaní? Nechcem zakladať novú tému.

To by bolo super, hned by som tam dala prispevok o tom, co sposobuje neockovanie proti osypkam!.
Nezmysel. Ako môže niečo čo neexistuje, niečo spôsobovať? Dokáž a navrhnem ťa na Nobelovu cenu.
alaya1
16.06.18,02:58
Môžem požiadať moderátorov o znovuotvorenie témy o povinnom očkovaní? Nechcem zakladať novú tému.

To by bolo super, hned by som tam dala prispevok o tom, co sposobuje neockovanie proti osypkam!.
Nezmysel. Ako môže niečo čo neexistuje, niečo spôsobovať? Dokáž a navrhnem ťa na Nobelovu cenu.
Ja nic dokazovat nemusim, staci sledovat media a dozvies sa sama..
misoft
16.06.18,06:23
Môžem požiadať moderátorov o znovuotvorenie témy o povinnom očkovaní? Nechcem zakladať novú tému.

To by bolo super, hned by som tam dala prispevok o tom, co sposobuje neockovanie proti osypkam!.
Nezmysel. Ako môže niečo čo neexistuje, niečo spôsobovať? Dokáž a navrhnem ťa na Nobelovu cenu.
Ja nic dokazovat nemusim, staci sledovat media a dozvies sa sama..
Kúrňa - nepochopila si, že to berie s humorom? :D:D:D
A - kukuč - i sám "všemocný" sa takto vyjadril
https://2.bp.blogspot.com/-AE7Upgxw774/Wxp35dR5g4I/AAAAAAAATZo/nhE7VluC1vEo9z63fmawd5G-yvrP_nwqgCEwYBhgL/s1600/1.png
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
misoft
16.06.18,16:00
pavol54
16.06.18,16:48
Kua - to niektorým matkám fakt DRBE z toho nakupovania!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/473584-rodicia-odisli-nakupovat-dieta-nechali-v-aute/
http://www.tvnoviny.sk/domace/1923820_dalsie-dieta-zavrete-v-aute-rodicia-boli-na-nakupoch-zachranili-ho-nahodni-okoloiduci
Tu by už mali nastúpiť súdy a dávať takýmto ženštinám riadne pálky.
Veď je to už tr. čin opustenia dieťaťa.
https://www.lewik.org/term/1213/opustenie-dietata-trestny-zakon/
Voľakedy sa hovoril o cigáňoch vtip: Araňa, umyjeme deti alebo urobíme druhé? Dnes vyberieme decko z auta alebo urobíme druhé? Pamätám ten spor keď, súdili otca že neskoro pripojil bezvládneho syna a vláčili ho po súdoch a po masmédiách., A dnes ? nič
misoft
16.06.18,17:15
Keď už sme pri tych maličkých v horúcich autách.... v Améryke nedávno (cca pred 2-3 dňami v telke bolo) na parkovisku pred ich supermarketom tiež takto zachraňovali z dvoch áut dve decká. V prvom prípade šli na nákup a akosi sa pozabudli, v druhom prípade šla na "nákup" (v štýle našich Romulánov) - čapli ju a až po 40-tich minútach si spomenula, že má v aute decko.
Ale v oboch prípadoch boli OKAMŽITE zatknutí a decka odobraté do starostlivosti ich úradov.
A u nás? Kde nič, tu nič.... pár hodín bude na úradovni vysvetľovať a ide domov, akoby sa nič nestalo.
Terezia13
17.06.18,18:11
nájdi rozdiel
korela
17.06.18,19:39
Kua - to niektorým matkám fakt DRBE z toho nakupovania!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/473584-rodicia-odisli-nakupovat-dieta-nechali-v-aute/
http://www.tvnoviny.sk/domace/1923820_dalsie-dieta-zavrete-v-aute-rodicia-boli-na-nakupoch-zachranili-ho-nahodni-okoloiduci
Tu by už mali nastúpiť súdy a dávať takýmto ženštinám riadne pálky.
Veď je to už tr. čin opustenia dieťaťa.
https://www.lewik.org/term/1213/opustenie-dietata-trestny-zakon/

V poslednom čase narážam na články typu o znižovaní IQ u ľudí narodených po r. 1975.
Výskum na dostatočne veľkom počte. Úbytok 7 bodov za generáciu, ak je to pravda, je dosť alarmujúci. Ak sa to nezastaví, tak si neviem predstaviť ani dopravu na cestách.
Nebudú potrebné ani umelé sociálne projekty a ľudia sa zlikvidujú aj sami.
Herényiovej dávam v mnohom za pravdu.
https://www.cas.sk/clanok/706828/skutocne-nam-klesa-iq-vsetko-zavisi-od-datumu-narodenia/
Okrem priloženého linku a zdôvodnením poklesu osobne vidím debilizovanie ľudí tv a nečítaním kníh, priemerné filmy sa pozerajú jeden za druhým, ale koľko dajú divákovi okrem momentálnych pocitov počas sledovania, konkr. pri hraných filmoch, o telenovelách ani nehovoriac,
Ja som čítala knihy od druhej triedy každý deň, tv sme ešte nemali doma, počúval sa rozhlas.
Že je rozdiel v pamäti prečítaného a iba videného obsahu, mám overené na sebe. A to sme vyrastali na inej kultúre ako dnes.
Tie knihy z detstva zavážili ešte aj pri písomnej maturite.
Koľko rokov sa živil Skrúcaný tým ožranom? Čo to komu dalo?
korela
17.06.18,20:09
vicktor
18.06.18,07:31
V sobotu ob-susedia palili zahradny odpad. Mokre zeliny hrozne smrdeli, tak som im isiel povedat, priznavam aj som vynadal a oni ze stresujem ich psa. S palenim neprestali.
misoft
18.06.18,09:03
pavol54
18.06.18,09:24
Dnes u nás
https://youtu.be/koNYax_Lj2M
keby som mal taký traktor tiež by som išiel štrajkovať.
misoft
18.06.18,09:35
Ten veľký na pásoch?
korela
18.06.18,09:43
V sobotu ob-susedia palili zahradny odpad. Mokre zeliny hrozne smrdeli, tak som im isiel povedat, priznavam aj som vynadal a oni ze stresujem ich psa. S palenim neprestali.
Ja som iba raz zavolala policajtov ešte za socíka tiež k nepriamym susedom, lebo pálili káble po druhýkrát, dieťa spalo vonku v kočíku. Rozhodla som sa preto, lebo by s tým už potom neprestali. A takto prestali navždy. Takéto akcie treba zastaviť hneď v zárodku.
Čo vychádza z komína, s tým si človek zatiaľ neporadí. To je logika!!!
Žabinka
18.06.18,16:49
muž doniesol 10kg broskýň, dnes sú broskyňové hody.. ešte mi ostalo cca 3kg, ale už nevládzem, aj zajtra je deň..;) broskyňový džem som robila prvý krát, koláčik je z Terezkinho linku v receptoch s obrázkami..:)
babka - ježibabka
18.06.18,17:40
Nesmejte sa mi. Ale keďže som skapatá, a humno mi nedá pokoj, spravila som si zlepšovák. Za oného času sme dostali na MDŽ ľanový obrus. Keď sme mali zajace, tak sme ho používali ako plachtu na nosenie ďateliny. Teraz som ho použila na rýchle oberanie moruší. Trnavské totiž tak ľahko nepadajú, musia sa ručne. 2 rohy som uviazala na kolíky od rajčín a 2 rohy na morušu. Asi si to dám patentovať :D:D:D
Terezia13
18.06.18,19:27
:D:D:D
misoft
19.06.18,15:14
buchač
19.06.18,15:57
Pozerám na pol oka futbal...
Že jak mi ide na nervy ten komentátor (žeby Merčiak)...kecá, mudruje, hučí...a čo je (podľa mňa a môjho názoru) najhoršie, nadržuje jednému mančaftu. Aj včera robil to isté.

Kde sú tie zlaté časy, keď komentovali vrcholné podujatia Karol Polák a Vít Holubec.
Ich žiaci odišli do športových tv...a tu ostali len učni.

Už chýba len to, aby si za mikrofón (pri futbale a hokeji) sadli tie héééérečky...a dielo bude dokonané - nie jeden divák by si hodil mašľu.
misoft
19.06.18,16:00
Polák a Holubec - to boli KOMENTÁTORI par excelance, najmä Polák (ten hlas sa nedá zabudnúť!). Ako dobre, že nepozerám to, kde (ako kedysi strýco Marcin vyjadril) bjehá dvaadvacet bláznú za tým kulatým čudom :D:D:D
korela
19.06.18,16:23
Niektorým rodičom už fakt, ale FAKT v tých hlavách preskakuje!
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/473862-ludia-su-nepoucitelni-v-michalovciach-nechali-rodicia-v-aute-babatko/
To ide už asi o tých narodených po 1975.
Ale vážne, dať nekompromisne do zákona čo treba, mať nálepku ( aj 10) na viditeľnom mieste v aute pri vystupovaní, na volante, rovnako ako je napr. lekárnička povinnou súčasťou výbavy, a zaviesť signalizáciu do áut. Technicky sa dá vyriešiť všetko. Alebo do vyhlášky, spolujazdec je povinný sedieť pri sedačke.
Ľudia si neuvedomujú, ako s tým budú celý život žiť?
buchač
19.06.18,16:59
rovnako ako je napr. lekárnička povinnou súčasťou výbavy, a zaviesť signalizáciu do áut. Technicky sa dá vyriešiť všetko. Alebo do vyhlášky, spolujazdec je povinný sedieť pri sedačke.

Hm...aj bezpečnostné pásy sú povinné, aj rýchlosť je limitovaná, dokonca sa nemá za volantom jesť a piť...dokonca za návykové látky sa kľudne jeden do basy dostane.
...a aj tak sa to porušuje !

Signalizáciu ? To zasa nejaký nadštandart za príplatok ?
Spolujazdec pri sedačke ? To si robíš kozy ?
buchač
19.06.18,17:55
lujza.j
19.06.18,18:29
Dumam co s tymi deckami robia v zime....asi tiez ich nechavaju v autach....len uz nevieme ako sa detom potom dari?!
Nandrolon
20.06.18,04:43
Štvú ma ultra populistické reči o exekučnej amnestii.
Ja sa pýtam, ako budú revanšovať svedomitých ľudí, ktorí nebrali pôžičky, ktorí nie sú v exekučnom konaní, ktorí si všetko kúpili so svojich zarobených a ušetrených peňazí a nie na dlh? Ktorí si nežili nad svoje vlastné pomery? A tí, ktorí boli v rovnakej situácii ale dlh či už pôžičku, alebo už exekútorovi poctivo zaplatili?
Ako budú revanšovať ľudí poctivo platiacich sociálne poistenie. Veď ak to nezaplatil a teraz to vymáha exekútor, tak mu tie peniaze ostali, nie?
Určite sú aj prípady, že sa zabudli odhlásiť a dlh vlastne fiktívne narastal. Ale nech zverejnia koľko je takých prípadov, kde došlo k reálnemu obohateniu a teraz im bude dlh odpustený? Nech osekajú poplatky, úroky za exekútorov, istinu navýšia o infláciu za dané roky a nech im to dajú zaplatiť, alebo nech sa vypočíta nejaká paušálna suma, napr. 1000 eur na občana, a nech ju dostane každý v štáte, ale dotyčnej mase v exekučnom konaní nech z toho zaplatia časť dlhu.
Už iba preto by som nikoho nevolil, ktorý ide odpúšťať dlhy niekomu a na tých svedomitých, poctivých úplne zvysoka SERIE.
Lenže samozrejme. Zo Smeru sa NIEKTORÍ opozičníci smiali, že jeho voliči sú dôchodcovia. Ale títo hajzlíci typu SME Rodina zase idú pre seba utrhnúť ľudí, ktorí majú exekúcie a je ich okolo 1 milión a myslím, že väčšina nebudú "jadroví fyzici s IQ nad 130". Myslím, že by im to zaručilo účasť vo vláde, ak sa im to podarí.
Darmo, najviac preferencii sa naryžuje na tých najjednoduhších.
Ide sa tu robiť jedno veľké svinstvo, ktoré zase zaplatia tí najpoctivejší, najmorálnejší, najuvedomelejší.
PS: a je mi na grc, keď tvrdé pravicové kapitalistické strany sa tu idú hrať na nejakých ľudomilov a odpúšťať niekomu dlhy. Však to je v rozpore z ich ideológiou.
Nech si radšej pán Kollár zaspomína ako "podnikal" na Veľkej Rači. Škoda, že vtedy tiež nepomáhal ľuďom ale iba samému sebe!
korela
20.06.18,05:19
Nie milión, ale 3 mil. exekúcií, trochu veľa na počet obyvateľov.
.
Si o generáciu možno aj viac mladší, nezažil si naše ročníky po 89 a tú vysokú nezamestnanosť a rapídne zvyšovanie potravín, ja som sa neišla zblázniť za mikrovlnkou.
Toto bude ťažký orech, ale je fakt, že je situácia v mnohých rodinách neúnosná.
Že sa tunelovali podniky, že máme penzie oproti Európe ako žobráci, a tie prasce, čo sa vyvážali na Ferrari po gumballoch, neplatili zamestnancom výplaty mesiace, a vysmievali sa im do tvárí, ako toto a pod. excesy, prosím ťa, vnímaš ty?
Tak ako sa nedá kradnúť v jednom kuse donekonečna a robiť si beztrestne z ľudí vieš čo, tak ani ten chudák nevie z nuly žiť donekonečna. A keď nie z nuly, tak horko-ťažko od výplaty k výplate. Pretože okrem stravy sa človek alebo nie, mimoriadne výdavky sa vyskytnú.

Treba sa obzrieť do minulosti, a začať vyšetrovať, až by boli čierni.
A stále to pokračuje, pozri si konateľa tej vymáh. fy Platiť sa oplatí, letenka 1. tr. do Dubaja ho stála tuším za 4,5 tis., skúpili pohľadávky v sume 7 mil. za cca 100 tis eur, v dnešnej dobe. A nachádzajú sa tam aj prípady, ktorí nikdy MHD ani necestovali.
Ja vôbec netuším, ako niektoré oblasti Slovenska vôbec doteraz prežili.
Nandrolon
20.06.18,05:36
Vnímam to tak, že tí ľudia by mali byť v base, alebo pod zemou /zlynčovaní/ a ich majetok zhabaný aspoň do tretej generácie /ak nie sú schopní preukázať jeho pôvod/ a z toho odškodnení konkrétni ľudia.
Aj tu boli také prasce a nejeden, čo vytunelovali fabriky a vyvážali sa v 90. rokoch na nových passatoch za vyše milión vtedajších korún.
Ja sa len pýtam otázku, AKO budú odškodnení tí poctiví, ktorí si častokrát odtŕhali od úst, žili v domácnosti so zastaralým zariadením, nechodili po dovolenkách, lebo si uvedomovali, že donekonečna brať pôžičky sa nedá.
???
Ako bude týmto ľuďom nahradený ich "ušlý komfort"???
Ty píšeš o ľuďoch, ktorých je určite menej ako tých špekulantov žijúcich si nad pomery a teraz naťahujúcimi rukami!
korela
20.06.18,05:51
Zamysli sa nad tvojou poslednou vetou v príspevku.
korela
20.06.18,05:55
Pridám jeden príspevok z diskusie asi spred dvoch dní.
.
Ako zabezpecit dost financnych prostriedkov pre zdravotnictvo a skolstvo?
Hovorime tomu progresivne zdanenie.
Bohati na Slovensku neplatia takmer ziadne dane a to je chyba
Zrušiť „Páči sa mi to“ · Odpovedať · 3 · 2 h

Helena Krupova
Preco si mozu Rakusania dovolit vysoke dochodky a skorsi odchod do dochodku, DPH na potraviny 10%, vysoke socialne davky, kvalitne zdravotnictvo, skolstvo a sluzby statu?
Cela opozicia a vy neviete aky ma statny rozpocet Rakusko?
Je to 102 miliard eur.
A aky mame statny rozpocet na Slovensku?
Biednych 34 miliard vcitane poistovni.
Takyto obrovsky rozdiel a ako je to mozne?
Nas na Slovensku je 5,5 milionov a rakusanov je 8,5 milionov.
V Rakusku platia bohati najvacsie dane a na Slovensku takmer ziadne.
V Rakusku maju viac ako 50% firiem statnych a polostatnych a vysoko ziskovych, co plnia ich statnu kasu. V Rakusku nevladli pravicove vlady Dzurindu, Meciara a Radicovej a nikdy nepoznali ich krvave reformy a ani slagre podvodnikov ako je Miklos, Sulik a ostatni Sorosovi podvodnici, ze stat je zly vlastnik, ci stihly rozumej chudobny statny rozpocet.
.
Moja pozn. ma margo Rakúska. V okamihu prístupu do EU sme im my, Maďari a Česi zvýšili výrazne HDP a robíme to podnes. Majú dobrú geo polohu.
Nandrolon
20.06.18,06:04
Zamysli sa nad tvojou poslednou vetou v príspevku.
Zamyslel som sa a napíšem ti to zrozumiteľnejšie.
Ja netvrdím, že neexistujú exekúcie, kde si tí ľudia fakt už nemohli pomôcť a urobili všetko preto, aby pôžičku brať nemuseli a tým pádom by nebola ani exekúcia.
Myslím si, že z tých tvojich 3 mil. bude väčšina taká, ktorá si od huby neodtŕhala, chodila po dovolenkách, kupovali medzi prvými mikrovlnky po 25 000 Sk /toľko stáli tie prvé normálne/ a jednoducho to nestíhali splácať. Možno veľká väčšina z nich po prevrate aj prestala pracovať a sú na úrade práce /niektorí z lenivosti, alebo z neochoty pracovať za málo ako ostatní/.
A práve tých /tú väčšinu/ by som neamnestoval. Ale mohli by exekútorom škrtnúť poplatky ZA NIČ, rovnako ako notárom a ďalším príživníkom. A takisto úroky.
Ale tú istinu povýšenú o infláciu za tie roky by mali dať splatiť aj za cenu osobného bankrotu.
Pochybujem, že všetci, ktorých by sa exekučná amnestia týkala si nežili nad svoje pomery, nechodili po dovolenkách, nekupovali si zbytočnosti.
Volá sa tu po demokracii, ale nikto nechce byť zodpovedný za svoje konanie a rozhodnutia!
A potom príjde tvrdá strana kapitalistov a začne tu populisticky kecať o nejakých exekučných amnestiách!
PS: S tou Helenou Krupovou 100% súhlasím.
Ale jedno najpodstatnejšie by som doplnil a hovorím to stále. Kto je štát? Štát sme my, ľudia. Nie je to žiadna bytosť z Marsu ani z Jupitera. Sme to iba my, nikto iný.
Keď sme odrbávačskí hajzli a zlodeji a máme to hlboko zakorenené v DNA, tak aký môže ten NÁŠ štát vypadať?
Slováci nikdy nedajú sami sebe navzájom. Vždy ten, kto je pri koryte zatiaľ všetko čo môže ukradne iba pre seba.
Je to v mentalite a ta Rakúska je úplne iná ako tá naša. Už aj česká je oveľa lepšia, hoci sme na čecháčkov dosť v minulosti nadávali, ale majú vyšší progres. Nemyslím číselká, ale myslím reálny progres naživo, ktorý uvidíte už po prekročení ČR hranice.
Tu na slovensku platí, že ak z kolegu urobíte vedúceho, hneď začne drbať svojich kolegov. Ak urobíte zo skupiny kamarátov policajta, začne hneď drbať aj tých svojich kamarátov.
To je tá DEMENTALITA.
Samozrejme sú aj výnimky, ale zbytočne sa nehovorí, aj to jedno naše príslovie...
korela
20.06.18,06:08
Ja tvrdím, že väčšie daňové úniky sú spôsobované v štáte nevydávaním pokladničných blokov, ako celá aféra okolo Baštrnáka a zbytku. A nepochybujem ani trochu o tom, že sa idú ešte aj zapojiť na námestia do protestov.
My, priami zákazníci, im pcháme dobrovoľne peniaze do súkromných vreciek a neozývame sa.
V našom okolí sa nachádzajú tri, možno viac podnikov založených cudzincami, kde sa za krádež utínajú ruky. Tu nie, tak kradnú aj oni. Skončila som s nimi, nebudem ich podporovať. Lenže budú pokračovať u iných a smiať sa nám do tvárí tiež.
korela
20.06.18,07:04
Ja si to nemyslím. Od 89 sa oplatilo obchodným zástupcom chodiť max. po BB ísť ďalej by to bola zmarená námaha. Tam končil vtedy svet. Vy, štyridsiatnici, si vôbec neviete predstaviť, čo sa tu dialo.
Ty sa domnievaš, že niekto z tých hladových dolín si požičiaval na dovolenky, obnovoval si domácnosti? Ak áno, si poriadne mimo.
Povedať, že ľudia nepracovali pre svoju lenivosť alebo ev. preto, lebo by sa im neoplatilo za tie peniaze pracovať, neviem, ako ti tu niekto na to zareaguje. Učitelia sa otváraním nožníc k tomu takto síce vyjadrovali, že za tie peniaze veru učiť nebudú, čo osobne nechápem, veď učiť je poslanie.
Tiež je fakt, že invalidné sa veľmi ťažko získavalo, a aj tí čo mali na neho nárok ho jednoducho nedostali. To ti potvrdia 60-ci.
Živnostníci s obchodníkmi likvidovali na konci mesiacov dodacie listy a faktúry, neodvádzali peniaze do poisťovní, a týmto ľuďom sa národ zbiera teraz na ich dôchodky, pretože by ich mali malé a nevyžili by. Určité percento z nich možno muselo takto konať, mnohí nie. Chýba zákon o preukazovaní pôvodu majetku odspodu až hore. Kým nebude, dovtedy tu poriadok a morálka tiež nebude.

Prečo Kaník nerozfázoval dôchodkovú reformu? Mladé ucho, pchal sa do politiky ešte počas školy, na YT video. Buď to urobil z pomsty, z nevedomosti sotva. Neverím. Nikto na to nebol pripravený. Vtedy mi došlo, čo sa na Slovensku deje. A deje.
Však sa jedného dňa zobudíte, sever nevie o juhu, juh o severe áno.

Nikdy nepochopím, prečo keď človek príde na chybu vo výpočte dôchodku po mesiaci, tak zo zákona si to musí uplatňovať iba súdnou cestou? Po prvé nemá väčšina ľudí na právnika, súdy sú preťažené, ľudia čakajú na rozsudok viac ako 7 rokov. Pritom stačí otvoriť v socpoist. jedno ďalšie odd.
Detto je to s exekútormi.
.
Bola by potrebná podrobná analýza, následné opatrenia aj nepopulárne retroaktívne kroky, aby sa tento problém ako-tak spravodlivo uzavrel.

Na likvidáciu podniku stačil iba jeden človek, aj sa neskonale obohatiť, ale koľko celých rodín stihol zlikvidovať. Ja tú matematiku vnímam trochu inak.
Pozri sa na obchodné komory, a čo sa píše v ich dokumentoch medzi riadkami.
Slovensko sa malo po 89 hermeticky uzavrieť. A potom sa postupne otvárať svetu a vyberať si, a nie naopak.
Nandrolon
20.06.18,07:17
Ľudia ale štrngali práve preto otvorenie. No ľudia, skôr nastrčené bábky, študenti, aby staré kádrové komunistické bruchá mohli prísť k majetkom a vytunelovať to, čo tu zostalo.
bjuty smis
20.06.18,08:25
Pridám jeden príspevok z diskusie asi spred dvoch dní.
.
Ako zabezpecit dost financnych prostriedkov pre zdravotnictvo a skolstvo?
Hovorime tomu progresivne zdanenie.
Bohati na Slovensku neplatia takmer ziadne dane a to je chyba
Zrušiť „Páči sa mi to“ · Odpovedať · 3 · 2 h

Helena Krupova
Preco si mozu Rakusania dovolit vysoke dochodky a skorsi odchod do dochodku, DPH na potraviny 10%, vysoke socialne davky, kvalitne zdravotnictvo, skolstvo a sluzby statu?
Cela opozicia a vy neviete aky ma statny rozpocet Rakusko?
Je to 102 miliard eur.
A aky mame statny rozpocet na Slovensku?
Biednych 34 miliard vcitane poistovni.
Takyto obrovsky rozdiel a ako je to mozne?
Nas na Slovensku je 5,5 milionov a rakusanov je 8,5 milionov.
V Rakusku platia bohati najvacsie dane a na Slovensku takmer ziadne.
V Rakusku maju viac ako 50% firiem statnych a polostatnych a vysoko ziskovych, co plnia ich statnu kasu. V Rakusku nevladli pravicove vlady Dzurindu, Meciara a Radicovej a nikdy nepoznali ich krvave reformy a ani slagre podvodnikov ako je Miklos, Sulik a ostatni Sorosovi podvodnici, ze stat je zly vlastnik, ci stihly rozumej chudobny statny rozpocet.
.
Moja pozn. ma margo Rakúska. V okamihu prístupu do EU sme im my, Maďari a Česi zvýšili výrazne HDP a robíme to podnes. Majú dobrú geo polohu.
neuveritelné, ak vedia komunistickí zlodeji presvedčiť naivných, že čierne je biele a naopak...
korela
20.06.18,09:12
Ľudia ale štrngali práve preto otvorenie. No ľudia, skôr nastrčené bábky, študenti, aby staré kádrové komunistické bruchá mohli prísť k majetkom a vytunelovať to, čo tu zostalo.

Ide o to aké otvorenie.
My sme im riadne vráta pootvárali, ako bezprízorní. Všetko sa sem valilo, ale od nás k nim nie, ako za určitého iného historického obdobia. To ste už dúfam dávno pochopili. Neudialo sa nič iné, iba sme im uvoľnili trh, aby si vyriešili oni predovšetkým svoje problémy.
Slováci sa vrhli na potraviny a všetok iný tovar, staré ojazdené autá "z dovozu", akoby bolo všetko ako z Tuzexu. Úbohé, trochu hrdosti v nás nebolo. Okrádali sme sami seba, teraz po rokoch vychádza na povrch, aké potraviny sa k nám a vôbec východnú Európu dovážajú.
A ešte ich stále máme príliš otvorené, ale zrejme to nevnímate, aký scenár je pripravený.

Pokiaľ viem, po vyhodených komunistoch obsadzovali miesta ľudia akože bez minulosti, bezúhonní, ale aj bez praxe, a narobili viac škody ako osohu, až na výnimky. A netreba zabudnúť na okamžitú manipuláciu.

Komunisti odišli, nahradili ich iní. Každý chvíľku ťahá pílku. Komunistov nehradili svätci. Ešte horšie.

Bavili sa na našej menejcennosti, vždy budeme pre nich iba východ, ... na veľtrhu v Inchebe, kde boli aj potraviny sa bavili medzi sebou traja Taliani - sem môžeš doviezť čo chceš, všetko kúpia. Krásna vizitka Slovenska. Si mysleli, že tu žiadna inteligencia neexistuje, nikto im nerozumie.
Tak ľahko by mi nenapadlo, že môžu ešte dnes vznikať názorové nejednosti medzi dvomi generáciami na tú istú vec.

Nie po prevrate, ale po prevrátení republiky hore nohami, sa začalo skutočne rozkrádať všetko, čo sa dalo. To za socíka nebolo. Doplácali sme spoločne na niečo úplne iné. A môžeme znovu, nič nie je zadarmo, a eurofondy už vôbec nie.

Tie hladové doliny, budem sa vyjadrovať pre istotu neutrálne, aby sa niekto neurazil, čo si vyštrngali, koľko ľudí chodí pravidelne na dovolenky a do sveta? Mladí za prácou, čo sa nevracajú späť.
korela
20.06.18,09:13
Živnostníci s obchodníkmi likvidovali na konci mesiacov dodacie listy a faktúry



Z neznalosti : Trepeš!
Viem, o čom píšem. Možno máš svoje skúsenosti, ja svoje, tie mi nikto nevezme.
korela
20.06.18,09:54
V Česku sa narodili po pätnástich rokoch štvorčatá.

Druhý príspevok v poradí v diskusii.

"Pamätám sa, že v bývalom ČESKOSLOVENSKU sa v 80-tych rokoch narodili v Kutnej Hore ŠTVORČATÁ, známe pod názvom KUTNOHORSKÉ ŠTVORČATÁ. Predstavte si, že ten "ZHNITÝ a NEĽUDSKÝ" režim, pridelil mladej rodine ZADARMO päťizbový BYT, do 18 rokov života mali deti ZADARMO mestskú hromadnú dopravu CESTOVANIE ŽELEZNICOU a ZADARMO stravu v predškolských a školských zariadeniach.A teraz POZOR! V roku 2013 sa v ČESKU narodili PÄTORČATÁ Alexandre KIŇOVEJ z Milovíc pri NYMBURKU. Občania z celých ČIECH posielali PENIAZE na KLUB dvojčiat a VIACERČIAT. Vyzbieralo sa cca 614 OOO českých korún, KLUB ich previedol na MAGISTRÁT PRAHY a ten si ICH DRZO zahrnul do ROZPOČTU so zdôvodnením, ŽE ICH MATKE NIE JE POVINNÝ DAŤ! Mladá matka PODALA trestné oznámenie na SÚD za NEOPRÁVNENÉ ZADRŽIAVANIE vlastných peňazí a dodnes sa o ne SÚDI. OZAJ učebnicová "STAROSTLIVOSŤ" ospevovaného KAPITALIZMU o OBČANA, len čo je PRAVDA!
https://www.cas.sk/diskusia/707885/mamicka-helena-prepisala-porodne-statistiky-take-nieco-sa-v-cesku-nestalo-uz-15-rokov/
kopretinka
20.06.18,13:04
Štvú ma ultra populistické reči o exekučnej amnestii. .........

ako si to čítal? šak oni nechcú amnestovať celú sumu,iba penále a exekučné poplatky.....dlh ako taký budú musieť dlžníci zaplatiť.
Nandrolon
20.06.18,13:27
Štvú ma ultra populistické reči o exekučnej amnestii. .........

ako si to čítal? šak oni nechcú amnestovať celú sumu,iba penále a exekučné poplatky.....dlh ako taký budú musieť dlžníci zaplatiť.
Je tam zohladnena aj inflacia? lebo 211 000 Sk z roku 1999 sa NEROVNA 7 000 euram dnes. Ak to tam nie je zohladnene, tak sa im to skrtlo vlastne takmer cele.
misoft
20.06.18,14:11
Hmmmm.... smutné....
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/474061-taxik-v-kosisiciach-vrazil-do-ludi-na-autobusovej-zastavke-vodic-zomrel/
Nastúpil do novej práce, 3 minúty pracoval a...... infarkt (údajne).....
bjuty smis
20.06.18,14:59
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
misoft
20.06.18,15:57
Pche - komunisti.... teraz "satarmo" si tu bačujú Taliani.... niektorí aj dobačovali....
korela
20.06.18,16:23
Liehovarník: Súkromné pálenie nemožno povoliť
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/473726-liehovarnik-sukromne-palenie-nemozno-povolit/

Ako sa vtedy písalo, tak Orbán povolil domáce pálenie aj z dôvodu, aby peniaze ostávali v Maďarsku a nepodporoval dovoz alkoholu. Podobne reagovala vláda zdražením aj na slané pochutiny, značkové čipsy a sladké žbrndy z dovozu, kvôli zdraviu obyvateľstva a tiež zníženiu dovozu. Všetko sa dá urobiť vlastnými prostriedkami.

Takto plíživo môže únia zakázať prakticky čokoľvek, čo sa týka spracovania vlastných domácich potravín od domáceho zavárania, po znášku vajíčok, lebo utrpia konzervárne, hydinárne a pod., a hlavne západný trh.
O tom sme sa tu už bavili na Porade ako o utópii, a pomaly sa stáva realitou.
Katy a R
20.06.18,16:27
vicktor
20.06.18,16:29
Podstatna cast ceny liehoviny je spotrebna dan a DPH, a tieto ostavaju "doma".
korela
20.06.18,16:50
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Vtedy bolo samozrejmosťou, že takéto rodiny dostali zvýšenú pozornosť od štátu, opatrovateľky, aj byty a pod. Ako je to dnes len pri trojčatám, by ma to vcelku zaujímalo.
.
Nedávno som zachytila rozhovor o polnoci v rozhlase, prítomní dvaja filozofi, že každý štát má povinnosť sa postarať o bývanie svojich obyvateľov aj napr. cez výstavbu nájomných bytov.
U nás išlo o tzv. štátne a ľudia platili nájomné. Teraz platia nájomné oveľa väčšie u súkromných prenajímateľov.
Fico napísal v 90. r. dve knihy, jednu o treste smrti a druhú varovnú pre národ, nekupujte do svojho vlastníctva byty, štát sa zbaví povinnosti o ich údržbu a všetko hodí na vás. Zároveň už na začiatku 90.r. sa plánovalo zateplenie budov, keďže Klaus ešte pred rozdelením republík zastavil aj stavebníctvo, takže sa ocitlo bez práce v tomto rezorte 300 tis. ľudí a doplatili na to náväzne aj ostatné odvetvia, nakoľko ich stavebníctvo prirodzene ťahá. Vtedajší slov. minister stavebníctva Dubníček, Dubnička? sa snažil celý jeho návrh zablokovať, nedalo sa.
A ľudí hnala vidina zisku, prvého svojho kapitálu od 48. r., tak sa byty začali prevádzať do vlastníctva a odvtedy sa postupne národ zauvérováva, stáva sa rukojemníkom bánk, zamestnávateľov so sľučkou na krku, mnohí až do dôchodku. Vystresovaný a chorý národ.
pavol54
20.06.18,17:29
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
bjuty smis
20.06.18,18:53
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))


Fico napísal v 90. r. dve knihy, jednu o treste smrti a druhú varovnú pre národ, nekupujte do svojho vlastníctva byty, štát sa zbaví povinnosti o ich údržbu a všetko hodí na vás. .

takže už vtedy vedel, ako zruinuje národ...ošípaná.
Terezia13
20.06.18,19:26
;):D
bjuty smis
20.06.18,19:34
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
kopretinka
20.06.18,19:50
;):D
to nezistím ja,ale tá mačka :D:D:D
našťastie nemáme mačku :rolleyes::---
kopretinka
20.06.18,19:52
korela
20.06.18,20:40
[QUOTE="korela"]Ja som si včera robila tieto.
si génius,nič sa nedá robiť.... :rolleyes:
Mama ma nenaučila štrikovať.
kukučka
20.06.18,20:42
A ty nie? Veď to bolo ľahké. No dobre, tretie som neuhádla všetky, môžem sa vyhovoriť na češtinu? :---
kopretinke
korela ma predbehla
pavol54
21.06.18,02:54
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
ENEL, US STEEL a podobne je prešpikovaný komunistami
buchač
21.06.18,04:25
Za preskočenie v poradovníku či predpísanie drahého lieku sú niektorí pacienti ochotní platiť, čo sa považuje za korupciu. Niekoľko takých škandálov už otriaslo verejnosťou. Čo však v prípade, ak lekár vykonal dobrú operáciu a spokojní pacienti sa mu prídu s obálkou iba poďakovať?

Podľa generálneho prokurátora to už nie je úplatok, ale dar......

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/474009-dar-pre-lekara-nie-je-uplatok/
pavol54
21.06.18,05:00
Za preskočenie v poradovníku či predpísanie drahého lieku sú niektorí pacienti ochotní platiť, čo sa považuje za korupciu. Niekoľko takých škandálov už otriaslo verejnosťou. Čo však v prípade, ak lekár vykonal dobrú operáciu a spokojní pacienti sa mu prídu s obálkou iba poďakovať?

Podľa generálneho prokurátora to už nie je úplatok, ale dar......

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/474009-dar-pre-lekara-nie-je-uplatok/
Však bol teraz na operácii, vie čo sa patrí
vicktor
21.06.18,06:01
Rano vstanem, pridem do obyvacky a cosi tam cvirikalo.
Vrabec chcel preskumat komin a skoncil dolu v kozube.
Nemusim volat kominara. :)
kopretinka
21.06.18,06:09
[QUOTE="korela"]Ja som si včera robila tieto.
si génius,nič sa nedá robiť.... :rolleyes:
Mama ma nenaučila štrikovať.
naučila som sa sama.......som ľaváčka.
Génius nemusí vedieť štrikovať,ani Einstein nevedel.
kopretinka
21.06.18,06:13
A ty nie? Veď to bolo ľahké. No dobre, tretie som neuhádla všetky, môžem sa vyhovoriť na češtinu? :---
kopretinke
korela ma predbehla
mňa hentaké nebaví,ani som to nepozerala.......tie bombastické popisy,že uhádne to iba 2% ľudí
a pod . :D:D:D
kopretinka
21.06.18,06:14
Rano vstanem, pridem do obyvacky a cosi tam cvirikalo.
Vrabec chcel preskumat komin a skoncil dolu v kozube.
Nemusim volat kominara. :)
a čo ďalej? budeš ho krmiť?vyzerá to,že ešte ani lietať nevie,že vypadol z hniezda
vicktor
21.06.18,08:44
Pootvoril som dvierka len na jednu ruku. Bal sa a poletoval / pobehoval aby mi usiel. Otvoril som viac na dve ruky a vyletel, sadol na okenny parapet. Tam som ho chytil ked sa utiahol do kutika a polozil som ho na balkon. Par sekund sa spamataval a odletel, ale bol to akysi krivolaky let - bud bol ozaj mlady alebo vylakany, hladny, smadny.
misoft
21.06.18,09:58
Hmmmmmm.....
https://www.cas.sk/clanok/709023/vysetrovatel-si-posvietil-na-kocnera-aj-ruska-exriaditel-markizy-vypovedal-v-kauze-falsovania-zmeniek/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.
Čo asi na to povedať?
Môj názor - tie zmenky asi boli podpísané neskôr (veď už teraz slintoš Rusko a Kočner sú veľkí kámoši), preto sa nikdy nikde neobjavili. Jednoducho - chcú o tých 70 melónov oškubať Narkózu (a teda CME) a potom si ich pekne - po tichúčky - rozdeliť medzi sebou (jeden tebe, jeden mne, jeden mne, jeden tebe, jeden mne, jeden mne......:D)
https://1.bp.blogspot.com/-2mMD5GJc3pc/WytQ97RcQDI/AAAAAAAAThs/ZZTVXe60iPgTvWPEvbjnAIEA-fru_biZwCLcBGAs/s1600/1.png
bjuty smis
21.06.18,10:02
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
ENEL, US STEEL a podobne je prešpikovaný komunistami
nie ...iba ich priviedli na pokraj krachu....nepamätáš na šaniho , dlhoročnou poctivou prácou ?
sito
21.06.18,10:14
[QUOTE="korela"]Ja som si včera robila tieto.
si génius,nič sa nedá robiť.... :rolleyes:
Mama ma nenaučila štrikovať.
naučila som sa sama.......som ľaváčka.
Génius nemusí vedieť štrikovať,ani Einstein nevedel.

Isto si neuštrikoval, neuplietol tričko, no splietal ako že, nezmysly, ktoré nakoniec dali ľuďom zmsyeľ. Ale, mýliť sa je ľudské. Aj Génius je len človek, či nie?

A nepodarilo sa mu zomrieť? Je tu? Na porade, génius? :D
Dáša_
21.06.18,10:25
nie ...iba ich priviedli na pokraj krachu....nepamätáš na šaniho , dlhoročnou poctivou prácou ?
myslíš ten tata so syniom, čo šetrili a šetrili, až našetrili na vlajkovú loď?

mmch, nádherný príklad toho, že peniaze nikomu spokojnosť do života neprinesú. Ktovie, či aspoň jedno dieťa našlo šťastie...
bjuty smis
21.06.18,10:52
nie ...iba ich priviedli na pokraj krachu....nepamätáš na šaniho , dlhoročnou poctivou prácou ?
myslíš ten tata so syniom, čo šetrili a šetrili, až našetrili na vlajkovú loď?

mmch, nádherný príklad toho, že peniaze nikomu spokojnosť do života neprinesú. Ktovie, či aspoň jedno dieťa našlo šťastie...
to čo ho hladá v pešti v base ?
alebo ten x-tý krát ženatý, čo tatové dlhoročno-poctivo zarobené vedie od 10 k 5 a všetko len predáva ....
pavol54
21.06.18,12:40
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
ENEL, US STEEL a podobne je prešpikovaný komunistami
nie ...iba ich priviedli na pokraj krachu....nepamätáš na šaniho , dlhoročnou poctivou prácou ?
Na pokraj krachu ich priviedol postup cielený bánk - okamžite vrátiť poskytnuté úvery.(čo sa týka súkromia ma nezaujíma, čo sa týka financií v roku 1989 ich nikto nemal okrem hercov a disidentov, a jánošíka ) Veď ty ani nemáš predstavu koľko slovenských sprivatizovaných podnikov muselo ukončiť výrobu pod pôvodnou značkou (napr TESLA žiarovky, nepredajný výrobok na svetových trhoch, ale potom ako OSRAM, ten istý výrobok sa začal robiť na tri smeny. Že by kapitalizmus s ľudskou tvárou?)
vicktor
21.06.18,13:18
Na pokraj krachu sa priviedli sami. Z jednej firmy spravili 1 plus 200 sro, prestali mat prehlad kto co robi, riadi a zodpoveda.
Taticko synacikovi na narodeniny za firemne peniaze kupil Spartu ?!
Bol som na restrukturalizacnom rokovani medzi VSZ a bankami, asi 100 ucastnikov. Rezes mi pripadal ako neschopak. Toto si budem pamata navzdy: "VSZ je ako velky slon na ktorom je zavesenych mnozstvo cicavcov".
misoft
21.06.18,17:15
bjuty smis
21.06.18,17:21
bože môj

to stále komunisti zlodejskí ešte veríte na ZADARMO ?
:)))))
Za socializmu kradli komunisti rovnako ako Jánošík, ale nikomu sa ešte nepodarilo nájsť ani Jánošíkove poklady, ani komunistami nazbíjaný majetok. Koťuhy komunistické prešibané:)
niečo sa prejedlo
niečo vrátilo pôvodným majitelom...

a čo sa za komunistov vybudovalo si komunisti a eštébaci rozdelili
bábiš, široký..lexa....detičky v pente, ja a ty....
ENEL, US STEEL a podobne je prešpikovaný komunistami
nie ...iba ich priviedli na pokraj krachu....nepamätáš na šaniho , dlhoročnou poctivou prácou ?
Na pokraj krachu ich priviedol postup cielený bánk - okamžite vrátiť poskytnuté úvery.(čo sa týka súkromia ma nezaujíma, čo sa týka financií v roku 1989 ich nikto nemal okrem hercov a disidentov, a jánošíka ) Veď ty ani nemáš predstavu koľko slovenských sprivatizovaných podnikov muselo ukončiť výrobu pod pôvodnou značkou (napr TESLA žiarovky, nepredajný výrobok na svetových trhoch, ale potom ako OSRAM, ten istý výrobok sa začal robiť na tri smeny. Že by kapitalizmus s ľudskou tvárou?)

takže zlé kapitalistické banky zaútočili na naše megaúspešné predsedníctvo ? hyeny..prostitútky.:)))
vsž boli brutálne tunelované...mali obrovské úvery a nesplácali ich...
namiesto splácania kupovali spartu praha- len za ňu dal šanika 1 miliardu -, financovali 1.fc košice v lige majstrov....haciendy v španielsku...

a tým zákerným kapitalistom a bankstrom sa to nepáčilo ...
Terezia13
21.06.18,18:50
misoft
21.06.18,19:05
Už som im to "pripomenul" (20:15)......;)
kopretinka
21.06.18,20:09
tá zasratá chladnička prestala chladiť,vydržala až 3 mesiace........akurát som dnes urobila väčší nákup,fakt neviem,kam to dám,a mrazák je tiež plný,všetko to môžem vyhodiť!!!
:mad::mad::mad::mad::mad:
:mee::mee::mee::mee::mee:
vicktor
22.06.18,06:53
Nevyhadzuj, ale pojedz.
vicktor
22.06.18,06:55
Videli ste uz kolmy travnik?
Nandrolon
22.06.18,06:59
Videli ste uz kolmy travnik?
Trávnik je len zámienka. Ty si fotil tú pani čo ide z tých schodov!
:-)))))))))))))))))
BXLmiami
22.06.18,08:33
tá zasratá chladnička prestala chladiť,vydržala až 3 mesiace........akurát som dnes urobila väčší nákup,fakt neviem,kam to dám,a mrazák je tiež plný,všetko to môžem vyhodiť!!!
:mad::mad::mad::mad::mad:
:mee::mee::mee::mee::mee:
Nemá význam opravovať,najlepšie hned kúpiť novú,v najhoršom splátky.
Žabinka
22.06.18,08:36
tá zasratá chladnička prestala chladiť,vydržala až 3 mesiace........akurát som dnes urobila väčší nákup,fakt neviem,kam to dám,a mrazák je tiež plný,všetko to môžem vyhodiť!!!
:mad::mad::mad::mad::mad:
:mee::mee::mee::mee::mee:
Nemá význam opravovať,najlepšie hned kúpiť novú,v najhoršom splátky.
to bola nová, ak sa dobre pamätám.. nie sme takí bohatí aby sme kupovali lacné veci.. toho sa ja držím pri určitých výrobkoch..
babka - ježibabka
22.06.18,12:10
Pred chvíľou mi priviezol kuriér syrovú tortu na zajtrajšiu svadbu. Doma som ju ešte pršmrncla.
babka - ježibabka
22.06.18,12:18
Nie iba dnes, ale priebežne lúhujem, varím, mrazím a zároveň recyklujem obaly. Tento rok zrovna keď nie som fit je toho drobného ovocia nekonečno nekonečné.
pavol54
22.06.18,16:00
tá zasratá chladnička prestala chladiť,vydržala až 3 mesiace........akurát som dnes urobila väčší nákup,fakt neviem,kam to dám,a mrazák je tiež plný,všetko to môžem vyhodiť!!!
:mad::mad::mad::mad::mad:
:mee::mee::mee::mee::mee:
2 roky záruka, nestresuj
Ing. Ľubomír Janoška
22.06.18,16:16
Videli ste uz kolmy travnik?
Trávnik je len zámienka. Ty si fotil tú pani čo ide z tých schodov!
:-)))))))))))))))))
a určite bez súhlasu!
korela
22.06.18,16:39
Nie iba dnes, ale priebežne lúhujem, varím, mrazím a zároveň recyklujem obaly. Tento rok zrovna keď nie som fit je toho drobného ovocia nekonečno nekonečné.
Možno preto.
Mňa udivuje, ako to všetko v prírode funguje, pred dvomi rokmi sa mi usalašila a rozrástla pod stromom úplne nová bylinka, nevenovala som jej až takú pozornosť a na druhý rok už prišla dg.
Tento rok pribudli ďalšie, ktoré sme nikdy nemali (ide o burinu), ktoré práve potrebujem. Už to ani za náhodu nepokladám.
buchač
22.06.18,16:45
pred dvomi rokmi sa mi usalašila a rozrástla pod stromom úplne nová bylinka, nevenovala som jej až takú pozornosť a na druhý rok už prišla dg.
.....
Už to ani za náhodu nepokladám.

Žeby mariška ?
....
To potom nemôže byť náhoda ani náhodou...:D :D :D
kukučka
23.06.18,06:50
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Nandrolon
23.06.18,07:21
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Sme raz isli k jednemu kupovat moriaky do CR a normalne v hriadkoch medzi kvetmi konope. Ale mal to iba cca 2,5 m vysoke samcie rastliny. Posobilo to velmi kuriozne. Obidvaja manzelia cez 60r.
bjuty smis
23.06.18,07:45
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Sme raz isli k jednemu kupovat moriaky do CR a normalne v hriadkoch medzi kvetmi konope. Ale mal to iba cca 2,5 m vysoke samcie rastliny. Posobilo to velmi kuriozne. Obidvaja manzelia cez 60r.
sa volako vyznáš....máš textilnú školu ? alebo polnohospodár _ :))
Nandrolon
23.06.18,08:06
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu. Pred zrezanim boli vysoke okolo 3 metrov. THC ziadne, caj vynikajuci aj chutovo. Ziadne "sisky" s tym slizom, iba obrovitanske jednotlive listy. Potom som sa od pestovatelov "travy" dozvedel, ze su to samcie rastliny. Aj keby to bolo indicke konope, ze samce aj tak maju iba stopove mnozstvo THC.
Zasadil som to zo zvedavosti a nie kvoli drogovym ucinkom.
bjuty smis
23.06.18,08:23
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu. Pred zrezanim boli vysoke okolo 3 metrov. THC ziadne, caj vynikajuci aj chutovo. Ziadne "sisky" s tym slizom, iba obrovitanske jednotlive listy. Potom som sa od pestovatelov "travy" dozvedel, ze su to samcie rastliny. Aj keby to bolo indicke konope, ze samce aj tak maju iba stopove mnozstvo THC.
Zasadil som to zo zvedavosti a nie kvoli drogovym ucinkom.
neklam :)
vo vtáčom zobe sú semená ľanu....

ale je jasné, že s pestovateľmi komunikuješ :))
buchač
23.06.18,08:24
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Mne neukrivdíš...nemáš prečo a ja sa nad takouto poznámkou neurazím. Skôr naopak, také slovné hračky ja rád. ;)

Ja som na iných oných závislý :
- na irónii
- na žartovaní
- na zdravom vzduchu
- na lesoch
- na koníčkoch
- na kľudnom živote

P.S.:
Poddžubovanie nie je závislosť...to je o niečom inom.
Nandrolon
23.06.18,08:50
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu. Pred zrezanim boli vysoke okolo 3 metrov. THC ziadne, caj vynikajuci aj chutovo. Ziadne "sisky" s tym slizom, iba obrovitanske jednotlive listy. Potom som sa od pestovatelov "travy" dozvedel, ze su to samcie rastliny. Aj keby to bolo indicke konope, ze samce aj tak maju iba stopove mnozstvo THC.
Zasadil som to zo zvedavosti a nie kvoli drogovym ucinkom.
neklam :)
vo vtáčom zobe sú semená ľanu....

ale je jasné, že s pestovateľmi komunikuješ :))
Bjuty. Konopne semena nie su uz cez 20 rokov sucastou vtacieho zobu /ked cez zimu drzim v rukach, tak kuknem/. Prv boli v kazdom jednom vtacom zobe, nakolko maju vynimocne nutricne hodnoty. Pomylit si lanove a konopne semeno, je ako pomylit si kravu so psom. Ked nevies, tak nepis. S pestovatelmi a ostatnymi fetakmi som prisiel naposledy do kontaktu na ZVS, kde ich aj v nasej cate bolo hojne.
bjuty smis
23.06.18,09:13
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu. Pred zrezanim boli vysoke okolo 3 metrov. THC ziadne, caj vynikajuci aj chutovo. Ziadne "sisky" s tym slizom, iba obrovitanske jednotlive listy. Potom som sa od pestovatelov "travy" dozvedel, ze su to samcie rastliny. Aj keby to bolo indicke konope, ze samce aj tak maju iba stopove mnozstvo THC.
Zasadil som to zo zvedavosti a nie kvoli drogovym ucinkom.
neklam :)
vo vtáčom zobe sú semená ľanu....

ale je jasné, že s pestovateľmi komunikuješ :))
Bjuty. Konopne semena nie su uz cez 20 rokov sucastou vtacieho zobu /ked cez zimu drzim v rukach, tak kuknem/. Prv boli v kazdom jednom vtacom zobe, nakolko maju vynimocne nutricne hodnoty. Pomylit si lanove a konopne semeno, je ako pomylit si kravu so psom. Ked nevies, tak nepis. S pestovatelmi a ostatnymi fetakmi som prisiel naposledy do kontaktu na ZVS, kde ich aj v nasej cate bolo hojne.
tak potom si starší, ako som predpokladal...
ale z tvojích príspevkov.......
pavol54
23.06.18,09:18
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Sme raz isli k jednemu kupovat moriaky do CR a normalne v hriadkoch medzi kvetmi konope. Ale mal to iba cca 2,5 m vysoke samcie rastliny. Posobilo to velmi kuriozne. Obidvaja manzelia cez 60r.
cez vojnu ľudia používali konopný olej aj na jedenie, dokonca si ho doma lisovali. Konope bývala významná technická plodina, ak mali možnosť na námáčanie,
kukučka
23.06.18,09:21
Videla som prvý a jediný raz ako decko na Dolniakoch, keď som bola u brata na prázdninách. Striedavo riadok konope, riadok kukurice a pod ňou fazuľa. A nechutili mi tam grule, smrdeli mi za DDT. :--- Kým brat žil, brával im naše.
http://vedanadosah.cvtisr.sk/zazraky-zo-slovenskych-zahrad-poli-a-luk-konope
PS.
bjuty, prečo vždy útočíš?
korela
23.06.18,09:29
Ty musíš mať plnú záhradu! :--- :D Ale aby som ti nekrivdila, po vypočutí jednej relácie - na SV, ako inak - by som privítala aj ja, myslím to vážne. Stačí nakuknúť do Čiech.
Sme raz isli k jednemu kupovat moriaky do CR a normalne v hriadkoch medzi kvetmi konope. Ale mal to iba cca 2,5 m vysoke samcie rastliny. Posobilo to velmi kuriozne. Obidvaja manzelia cez 60r.
cez vojnu ľudia používali konopný olej aj na jedenie, dokonca si ho doma lisovali. Konope bývala významná technická plodina, ak mali možnosť na námáčanie,
Zvrškovec presadzoval na Slovensku technické konope, niečo na spôsob eu veľmoci v pestovaní. Teraz repka olejná. Vraj finančne výnosnejšie a bol dopyt a podmienky. Tuším nikto v eu nepestoval. Alebo zastavili tupé hlavy.
Tomu človeku nič neprešlo.
bjuty smis
23.06.18,09:31
Videla som prvý a jediný raz ako decko na Dolniakoch, keď som bola u brata na prázdninách. Striedavo riadok konope, riadok kukurice a pod ňou fazuľa. A nechutili mi tam grule, smrdeli mi za DDT. :--- Kým brat žil, brával im naše.
http://vedanadosah.cvtisr.sk/zazraky-zo-slovenskych-zahrad-poli-a-luk-konope
PS.
bjuty, prečo vždy útočíš?
asi som taký útočný...
dvaja smajlíkovia nestačia ?
Nandrolon
23.06.18,09:42
Videla som prvý a jediný raz ako decko na Dolniakoch, keď som bola u brata na prázdninách. Striedavo riadok konope, riadok kukurice a pod ňou fazuľa. A nechutili mi tam grule, smrdeli mi za DDT. :--- Kým brat žil, brával im naše.
http://vedanadosah.cvtisr.sk/zazraky-zo-slovenskych-zahrad-poli-a-luk-konope
PS.
bjuty, prečo vždy útočíš?
Sranda, ja som sa podla toho clanku fakt asi trafil presne s tymi 20 rokmi. Predpokladam, ze v tom 1998 zmizlo to konope z vtacieho zobu, nakolko nastupil ten zakon 139/1998. Normalne by to sedelo.
kukučka
23.06.18,17:03
Šokoval ma dnešný západ slnka nezvyčajné oblaky, ešte som také niečo nevidela.
Zvláštny oblak z poľskej strany pred dvoma dňami
https://www.imeteo.sk/clanok/wau-v-tatrach-sa-vyskytol-oblak-asperitas
Nandrolon
23.06.18,17:38
paradny je aj mammatus, a potom klasika atomovy hrib /cumulonimbus/
korela
23.06.18,18:38
Toto išlo nad nami, veľmi pomaly to postupovalo, ale už to vyzeralo ako čo je na foto z Kalinkova, obrovská hmota, tmavá, nezapršalo z nej, nefúkalo, veľmi to pripomínalo popisy mimozemských ľodí, bolo to poobede asi tak okolo 16. - 17. hod. Desivo to pôsobilo už aj preto, že to išlo veľmi nízko. Nemalo to konca-kraja.
Škoda, že sú odfotené iba začiatky a nie celé teleso.
http://www.shmu.sk/sk/?page=1026
korela
23.06.18,18:46
Tento oblak som hľadala už doobeda, teraz som ho našla. No, kto sa ocitol pod ním, tak riadna sprcha.


Pročitajte više na Dalmacija Danas: www.dalmacijadanas.hr/danijel-palcic-olujni-oblak-pred-pagom (https://www.dalmacijadanas.hr/www.dalmacijadanas.hr/danijel-palcic-olujni-oblak-pred-pagom) © dalmacijadanas.hr
https://www.dalmacijadanas.hr/danijel-palcic-olujni-oblak-pred-pagom
misoft
24.06.18,19:55
https://www.thewrap.com/wp-content/uploads/2016/05/garfield-movie.jpg
Kto by povedal, že tento kocúr má už 40 rokov? Ale furt vyzerá dobre :D
vicktor
25.06.18,07:15
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu.
Zasadil som bobovnika do chodnika.
Nevyrastol bobovnicek, ale vika.
Nabuduce zasadim ceresnu, nech z nej vyrastie vianocny stromcek. :D
Nandrolon
25.06.18,07:55
Ked som bol siedmak na ZS, tak som mal par rastlin konopy siatej /tech. konope/ zo semien vtacieho zobu.
Zasadil som bobovnika do chodnika.
Nevyrastol bobovnicek, ale vika.
Nabuduce zasadim ceresnu, nech z nej vyrastie vianocny stromcek. :D
nepochopil, nevadi :-))))))))))
vicktor
26.06.18,10:26
houm sweet houm? alebo nas druhy domov?
vicktor
26.06.18,12:07
Dáša_
26.06.18,12:56
pavol54
26.06.18,13:51
korela
26.06.18,14:03
Prečo si ľudia tak pomaly zvykajú na nové veci?

Nie je príjemnejšie sa viezť v poloprázdnom vlaku, klimatizovanom, bezbariérovom v lete, v zime? Radšej budú nasávať letný odor v MHD a kontakt telo na telo. Púhy zvyk.

Vlak ide v meste aj rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. Foto N – Vladimír Šimíček
https://a-static.projektn.sk/2018/06/SIM_4118-1000x666.jpg

https://dennikn.sk/1161613/vlaky-jazdia-v-bratislave-uz-aj-ako-mhd-a-mozu-byt-rychlejsie-ako-elektricka-test/?ref=top-cl
vicktor
26.06.18,14:08
A o co ti ide? Ze sa vyhadzuju peniaze na prazdne vlaky?
Alebo ze maju riedku siet liniek a stanic?
bjuty smis
26.06.18,15:17
Prečo si ľudia tak pomaly zvykajú na nové veci?

Nie je príjemnejšie sa viezť v poloprázdnom vlaku, klimatizovanom, bezbariérovom v lete, v zime? Radšej budú nasávať letný odor v MHD a kontakt telo na telo. Púhy zvyk.

Vlak ide v meste aj rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. Foto N – Vladimír Šimíček
https://a-static.projektn.sk/2018/06/SIM_4118-1000x666.jpg

https://dennikn.sk/1161613/vlaky-jazdia-v-bratislave-uz-aj-ako-mhd-a-mozu-byt-rychlejsie-ako-elektricka-test/?ref=top-cl

lebo nemá zastávky....
korela
26.06.18,15:41
Aké vyhadzovanie financií?
Nie, pre blbosť ľudí. Pretože teľcami vychodený chodník vytvára mozgovú bariéru.
Prečítaj si link dolu z denníka n.
a porovnaj časy z CP vlaky.

Dátum Odkiaľ/Prestup/Kam Prích. Odch. Pozn. Spoje
26.6. Ivanka pri Dunaji 6:44 6:45
Vlak Os 4608 v označených vozňoch je v cene cestovného bezdrôtové pripojenie k internetu vo vlaku je radený vozeň s prípojkou 230 V zjednodušená preprava batožín, rozšírená preprava bicyklov - pod dohľadom cestujúceho vo vlaku je radený vozeň so zdvíhacou plošinou a kupé na prepravu imobilných cestujúcich
Bratislava hl.st. 6:59
Celkový čas 14 min, vzdialenosť 14 km, cena 0,82 EUR

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.
.................................................. ...........................................

A porovnaj časy, a hlavne otravovanie starousadlíkov. Za 14 min.!!!!!!!!! sú v pohodlí v centre BA, kde sa dá prestúpiť na množstvo spojov. Nie, jedna rodina sa bude trepať na štyroch autách po jednom človeku do práce a škôl.
Celkový čas 14 min, vzdialenosť 14 km, cena 0,82 EUR
Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

https://dennikn.sk/1157688/na-kolobezke-sa-vozia-k-autu-aby-predbehli-zapchu-starosta-ivanky-chysta-vystavbu-pre-dalsich-2500-ludi/?ref=rcm
"Je ráno 6:55 a Bibiana Guldanová vyráža z Ivanky pri Dunaji na cestu do práce. Nastupuje do auta a počíta s tým, že prvý kilometer cesty po hranicu obce jej potrvá najmenej polhodinu.
Všetci šoféri aj ich spolujazdci z obce, ktorá je len tesne za hranicou hlavného mesta, vedia, že ich „výprava“ sa každé ráno delí na úsek „pred križovatkou pri veľkoobchode Metro“ a za touto križovatkou. Obyvateľov Ivanky je dnes oficiálne 6700. Bibiana Guldanová hovorí, že ani nie 15-kilometrový úsek do centra mesta stihne prinajlepšom za hodinu.
Ona totiž ešte sále nevie, že vlakom by tam bola za 14 min. !!!

Iba sa pýtam, či sú tí ľudia normálni obetovať denne svoj vzácny 1,5 - až 2 hod. čas naverímboha v zápchach, ničiť ŽP a žrať nervy starousadlíkom.

Im trvá 30 min., kým sa vytrepú z vlastnej dediny a to nehovorím o ďalej ceste až do mesta.

Prímestské vlaky existujú a fungujú na celom svete, iba my musíme byť výnimkou.
buchač
26.06.18,15:56
Iba sa pýtam, či sú tí ľudia normálni obetovať denne svoj vzácny 1,5 - až 2 hod. čas naverímboha v zápchach, ničiť ŽP a žrať nervy starousadlíkom.

Prímestské vlaky existujú a fungujú na celom svete, iba my musíme byť výnimkou.

Hlavnou nevýhodou vlaku okrem trasy je, že jazdí iba raz za hodinu a má málo zastávok. Električka jazdí výrazne častejšie a nastúpiť môžete kdekoľvek.

Nový vlak stojí len na jednej stanici v Petržalke a potom až na stanici Nové Mesto. Hodí sa teda najmä ľuďom z okolia petržalskej vlakovej stanice, ktorí idú do Nového Mesta, alebo opačne.

Nové mestské vlaky určite nie sú ani pre tých, ktorí bývajú ďaleko od vlakovej stanice a majú na ňu zlý prípoj, ani pre tých, ktorým nevyhovujú vlakové hodinové intervaly. A na autobus či električku sa musia spoľahnúť aj tí, ktorí necestujú do bratislavského Nového Mesta či do Rače.
https://dennikn.sk/1161613/vlaky-jazdia-v-bratislave-uz-aj-ako-mhd-a-mozu-byt-rychlejsie-ako-elektricka-test/?ref=top-cl


Výnimka ? Šak Bláááva....:D

P.S.:
...a metro vám kedy bude stavať celé Slovensko ?
korela
26.06.18,15:57
Prečo si ľudia tak pomaly zvykajú na nové veci?

Nie je príjemnejšie sa viezť v poloprázdnom vlaku, klimatizovanom, bezbariérovom v lete, v zime? Radšej budú nasávať letný odor v MHD a kontakt telo na telo. Púhy zvyk.

Vlak ide v meste aj rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. Foto N – Vladimír Šimíček
https://a-static.projektn.sk/2018/06/SIM_4118-1000x666.jpg

https://dennikn.sk/1161613/vlaky-jazdia-v-bratislave-uz-aj-ako-mhd-a-mozu-byt-rychlejsie-ako-elektricka-test/?ref=top-cl

lebo nemá zastávky....
Nemá preto, lebo ľudia nevedia spísať jednoduchú žiadosť.

Zo smeru z juhu po zastávke ŽST Pod. Biskupice po rokoch rokúcich sa urobila zastávka na neviem koho popud na sídlisku Dolné Hony. Ale je.
Ja som ešte za Fígeľa chcela iniciovať zastávku pri OC Ikea, Avion, Hornbach..., podnes nechápem, prečo tam nie je tiež zastávka a od nej kyvadlovka do obchodov zadarmo, pre to kvantum obchodov by to boli drobné. Mohli stiahnuť zákazníkov pomaly od Komárna.
Všetko je o ľuďoch.
.
Brat nástupom puberty odmietol jesť mäso, vajíčka ...proste vápnik, až si ho začalo telo vyberať z päty. Pol roka na ortopédii, potom doma, barle, ešte raz opakovať ôsmy ročník. Do tej školy sa už nechcel vrátiť, tak chodil do mesta. Bývali sme medzi dvomi dlhými zastávkami.
A čo mama neurobila? Išla na DMPB so svojou podloženou žiadosťou, urobili pred nami zastávku na znamenie, žiadny problém, a tá zastávka je tam podnes 60 rokov.
bjuty smis
26.06.18,16:10
hej

jednoduchá žiadosť....0,50.-€ kolok a od pondelka ti stojí vlak pod oknom
každých 15 minut......
kukučka
26.06.18,17:47
Všetko sa dá, keď sa chce, ale to treba dvihnúť zadok.
buchač
26.06.18,18:01
Všetko sa dá, keď sa chce, ale to treba dvihnúť zadok.
Na jednej strane máš pravdu...hlavne pri veciach/záležitostiach, ktoré môže jedinec ovplyvniť.
Na strane druhej ?
Ako chceš donútiť niekoho k tej činnosti = zdvihnutia zadku ?

Minule bol v Reflexe (?) šot o jednom chlapíkovi, ktorý má pred domom zástavku (ak dobre pamätám, tak konečná) autobusu. Čakajúci cestujúci sa tam bavia, hučia, fajčia...ba dokonca autobus stojaci pred domom bráni majiteľovi vo vjazde a výjazde autom.
Zodpovední, počnúc MHD a končiac primátorom) nemajú absolútnu snahu niečo v tomto konať a vyhovárajú sa na všetko možné.

Ono sa niekedy, za socíku dalo všetko...stačilo byť trochu vyšším funkcionárom v strane....a robili sa nie iba smiešne zástavky na znamenie.
Dáša_
26.06.18,18:39
Všetko sa dá, keď sa chce, ale to treba dvihnúť zadok.
Na jednej strane máš pravdu...hlavne pri veciach/záležitostiach, ktoré môže jedinec ovplyvniť.
Na strane druhej ?
Ako chceš donútiť niekoho k tej činnosti = zdvihnutia zadku ?

Minule bol v Reflexe (?) šot o jednom chlapíkovi, ktorý má pred domom zástavku (ak dobre pamätám, tak konečná) autobusu. Čakajúci cestujúci sa tam bavia, hučia, fajčia...ba dokonca autobus stojaci pred domom bráni majiteľovi vo vjazde a výjazde autom.
Zodpovední, počnúc MHD a končiac primátorom) nemajú absolútnu snahu niečo v tomto konať a vyhovárajú sa na všetko možné.

Ono sa niekedy, za socíku dalo všetko...stačilo byť trochu vyšším funkcionárom v strane....a robili sa nie iba smiešne zástavky na znamenie.

no mi hovor o tom vybavovaní zástavok za socializmu :D v našej obci len jedna, jediná zástavka. V susednej obci, síce o čosi väčšej 4 autobusové zástavky obyčajne, jedna diaľková plus vlak. Áno, niekto pohnul zadkom. Len ten niekdo sedel na okresnom výbore strany. Z našej obce tam nesedel nikto. Takže hoci hnuli zadkom mnohí, neboli to tie správne zadky....
Dáša_
26.06.18,18:40
kukučka
26.06.18,18:54
korela
26.06.18,20:27
Všetko sa dá, keď sa chce, ale to treba dvihnúť zadok.
Na jednej strane máš pravdu...hlavne pri veciach/záležitostiach, ktoré môže jedinec ovplyvniť.
Na strane druhej ?
Ako chceš donútiť niekoho k tej činnosti = zdvihnutia zadku ?

Minule bol v Reflexe (?) šot o jednom chlapíkovi, ktorý má pred domom zástavku (ak dobre pamätám, tak konečná) autobusu. Čakajúci cestujúci sa tam bavia, hučia, fajčia...ba dokonca autobus stojaci pred domom bráni majiteľovi vo vjazde a výjazde autom.
Zodpovední, počnúc MHD a končiac primátorom) nemajú absolútnu snahu niečo v tomto konať a vyhovárajú sa na všetko možné.

Ono sa niekedy, za socíku dalo všetko...stačilo byť trochu vyšším funkcionárom v strane....a robili sa nie iba smiešne zástavky na znamenie.
Ako obyčajne, samá negativita a podozrievanie.
Nebyť mamy, tatko by sa tak ľahko k vybaveniu zastávky nemal. Nebude sa pozerať na trápiaceho sa syna. Vzdialenosť zastávok bola skutočne dlhá. Nepracovala na žiadnom vysokom poste, ani nebola členkou strany. Obyčajný človek žijúci s problémami 50. rokov. Sama bola prekvapená, že to išlo, lebo to chodenie bolo naozaj problémom.
Možno sa niekomu zapáčil jej prístup, alebo oslovený mal k veci dobrý prístup, alebo si na podniku uvedomili, že tam už zastávka mala dávno byť aj tak. Povedala by som, že platí verzia C.
A urobili ju presne pred domom. Ten nestál, našťastie, na uličnej čiare, bol posunutý do pozemku. Takže o žiadnu tragédiu nešlo. A bola na znamenie. Takže tam nestál každý autobus.
Že bola žiadosť prirodzene opodstatnetá, potvrdzuje fakt, že je tam podnes. Inak by ju už dávno zrušili.

P.S. Ofrflať aj neofrflateľné, to je terno! Čo sem zaťahuješ nejakú konečnú, čo s tým má spoločné? Nech si to riešia. Väčšinou sa robia tak, aby nikoho nerušili. V mysli som prebehla konečné po meste a aj u nás.
Alebo, že v nejakej dedine jedna, v druhej štyri. Možno čím menej ľudí zapojených do akcie, tým lepšie. Nemali ste zložiť zbrane a vec dotiahnuť do konca.
buchač
26.06.18,20:40
Ako obyčajne, samá negativita a podozrievanie.


P.S. Ofrflať aj neofrflateľné, to je terno! Čo sem zaťahuješ nejakú konečnú, čo s tým má spoločné? Nech si to riešia.
....
Alebo, že v nejakej dedine jedna, v druhej štyri. Možno čím menej ľudí zapojených do akcie, tým lepšie. Nemali ste zložiť zbrane a vec dotiahnuť do konca.

Ako obyčajne, samé mudrovanie od cesty.



Máš dojem, že som reagoval teba ? Nuž zlý dojem...reagoval som na kukuč.

.....

Nech si to riešia ? Ja neveríííí...kuwa, to sa fakt už len Bláááva všade bude pretriasať ?

NUŽ SI TO (dopravný chaos) RIEŠTE SAMI V TEJ BLAVE !!!

Koho ostatného na Slovensku zaujíma nejaký blbý vlak z Pééétržky na druhý koniec blavackej prdele ?
vicktor
27.06.18,06:21
Radšej budú nasávať letný odor v MHD a kontakt telo na telo.

Za 14 min.!!! sú v pohodlí v centre BA, kde sa dá prestúpiť na množstvo spojov.
Cize na to odsudzovane MHD?
Ja suhlasim s primestskou vlakovou dopravou, ale tvoj priklad sa hodi len pre vybrane trasy. Ak niekto robi blizko Hlavnej stanice, z Ivanky, Jura sa tam dostane tak ako radis. Ale ak byva na Dlhych dieloch, tak sotva. Takze auto alebo kritizovana MHD.
Aj mna stve, ze nespravili zastavku Bory a z DNV nepremava kyvadlovy KRATKY vlacik. A casto.
Aj to ma stve, ze zrusili vlak na Zahori popod Karpaty.
Kedysi deti chodili do skolky, skoly, na kruzky v okoli bydliska peso. Dnes ich treba prepravit na znacne vzdialenosti. Vlakom tazko.
babka - ježibabka
27.06.18,15:35
Dnes som naliala sirup iba do malých obalov na podarovanie.
misoft
27.06.18,16:08
Nové fungovanie pohotovostí...... Už vidím tých, čo budú potrebovať pomoc, ako lietajú po meste a hľadajú pohotovosť, pretože doteraz nie je zverejnené, kde a ktoré budú držať. Ministerka Kalavská zase trepe.... a koncepcia - ŽIADNA.

Takže.... neopovážte sa byť v stave, aby ste potrebovali lekársku pomoc......
buchač
27.06.18,16:24
pretože doteraz nie je zverejnené,

Takže.... neopovážte sa byť v stave, aby ste potrebovali lekársku pomoc......

Nerob paniku...
https://www.google.sk/search?client=opera&q=nov%C3%A9+pohotovosti&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Lekárska pomoc ?
Kde máš napísané, že musíš ísť na pohotovosť ? Respektíve, čo je to vlastne tá pohotovosť ?
Zlomíš ruku, dostaneš nôž do pečene, urve ti nohu...?
Snáď nepôjdeš na pohotovosť, ale hajde do špitáľa....či ?

Lenže čo z toho, keď niekto si zamení pohotovosť s urgentom ?
Degeši majú v tom jasno. Zavolajú si "taxík s helvétskym krížom" a vymaľované.
Hovorí/lo sa o spoplatňovaní...a nemalo by sa ???

P.S.:
Ja by som na pohotovosť k zubárovi veru nešiel...vždy idem rovno do nemocnice.
Ale je jasné, že nie každý má takúto možnosť.
korela
30.06.18,13:57
Krajina hortenzií.
Každý návštěvník Azorských ostrovů je okouzlen tisíci modrých květů hortenzií (Hydrangea), které rovněž nechybějí na skoro žádné pohlednici. Je to rostlina natolik všudypřítomná, že by málokoho napadlo považovat ji za “cizinku”. Nepůvodní rostliny, kterým nové prostředí vyhovuje, se pak šíří na úkor původní vegetace a jsou tedy pro ni nebezpečné (takové chování se označuje jako invazní).
http://www.azory.cz/zakladni-informace/kvetena-na-azorach
.
https://www.google.sk/search?q=Azores+islands+and+hydrangeas+images&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMqKO70fvbAhVFZVAKHX54CXoQsAQIKQ&biw=1396&bih=667#imgdii=yhVHmeZrI4lJbM:&imgrc=golx98q2gbe5fM:
BXLmiami
30.06.18,15:22
Nové fungovanie pohotovostí...... Už vidím tých, čo budú potrebovať pomoc, ako lietajú po meste a hľadajú pohotovosť, pretože doteraz nie je zverejnené, kde a ktoré budú držať. Ministerka Kalavská zase trepe.... a koncepcia - ŽIADNA.

Takže.... neopovážte sa byť v stave, aby ste potrebovali lekársku pomoc......
To vieš pohotovosti sú prekvapením pre MZ.Mali počúvať čo vravia lekári a hlavne si pozrieť ich vek.Maslo na hlave všetci za posledných 20rokov.Ak teraz začnú konať za chvíľu,za takých 6-8 rokov problém vyriešený.
Terezia13
30.06.18,19:14
korela
01.07.18,15:52
http://www.midwayfilm.com
Je to hrozné, ako pomaly všetko okolo nás. Pred 40 r. som čítala článok o umelých hmotách, čo s nimi raz bude v spoločnosti, publikované v časopise Príroda a spoločnosť, rok cca1973.
Bolo to ale napísané v štýle sci-fi tak dobre, že si obsah pamätám podnes. Aleže príde k takejto krutej realite, to zrejme nepredpokladali. Nechápem tiež, že zvieratá nerozoznávajú medzi ich prirodzenou potravou, pieskom a umelými vecami.
V mori detto, na súši detto. Minule som videla video z Ázie, ako putovali odchytení čistokrvní aj nečistokrvní psy na porážku na bitúnok, nemali šancu sa brániť, a sa mi zdalo, že tí čistokrvní čakajúci na popravu vidiac celý predchádzajúci priebeh stáli odovzdane ako poslušné ovečky na svoju potupnú smrť, akoby zvyknutí na svojich pánov nemohli uveriť, že by im človek vôbec mohol niečo také absurdné privodiť.
.
Pritom stačí iba pribrzdiť celý svet zákazom, uviesť do praxe zákony a vrátiť planétu do pôvodného stavu.
To isté sa deje s ľudstvom, iba si to zatiaľ nepripúšťa, necháva sa prehlušovať konzumom, chorobnosť vysoká, reálne veci sa považujú za konšpirácie. Pokiaľ nebudú veci viditeľné voľným okom, ľudia neuveria.
.
Spomínam na slamky z detstva, používali sa iba v drahších hoteloch a kaviarňach, išlo o skutočné prírodné slamky zabalené v uzavretom tenkom hodvábnom papieri. Bez kolienok, iba rovné stvoly. To je taký problém sa k nim vrátiť, obaly zo skla vracať, nákupy do plátených tašiek, košíkov? ... Iba jednu rodinu poznám, čo nepoužíva plastové vrecká na nákupy od 89. Psychotronik. A možno aj predtým.
korela
01.07.18,16:12
Nevedela som. Iba, že sme doma, lebo prší, lebo hento ..., lietajú nad nami nízko vždy v skupinke tri vrtuľníky celé dni, aj stíhačky, tie nemuseli byť do prípadu zrovna zainteresované, malá sa schováva do skrine vtedy ... a je fakt, že bývajú zatiaľ pri lese, vode.
A ja v pohode, že buď majú cvičenie, alebo sa nakrúca film, že to skončí.
A boli v letovej dráhe letiska Kbely, tak už sa nečudujem.
Pýtam sa, či je toto ešte všetko možné v dnešnej dobe? Pozrite si tie provizórne klietky. Na Slovensku bude situácia obdobná.
https://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=praha-zpravy&c=A180629_090815_praha-zpravy_rsr&foto=JB744f9e_t2.jpg

https://www.google.sk/search?q=puma+v+prahe&oq=puma&aqs=chrome.1.69i57j69i59j69i60j0l3.45897j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Terezia13
01.07.18,16:48
perfektné
Terezia13
01.07.18,16:48
:D
Nandrolon
01.07.18,17:55
Dnešný priemerný čínsky smartfón je schopný uriadiť 20 vesmírnych telies, vrátane štartu, kompletnej podpory.
Lenže nie je nikto taký blb, aby sa pod to podpísal. Ale prakticky je to tak. Aj keby bol ten smartfón 10 x replikovaný ďalšími smartfónmi.
vicktor
02.07.18,06:55
Rozhodol som sa z napajacieho kabla od stareho desktopu spravit predlzovacku. Zastrcil do elektriny a prekvapeny a znechuteny zistil ze stava je v nespravnej dierke, takze znova.
"Hlavica" original zaliata, cize tam som chybu spravit nemohol.
Na Taiwane nase normy neplatia? :)
korela
02.07.18,11:26
Vtip dňa: Majitelia nelegálnych stavieb by mali povoliť ich zbúranie.

Príklad zo sveta, ako na ilegálne stavby - čo najprostejšie
https://www.theguardian.com/cities/gallery/2016/feb/09/moscow-demolishes-illegal-shops-kiosks-metro-stations

Rekonštrukciu Kamenného námestia blokujú čierne stavby
https://bratislava.sme.sk/c/20861615/rekonstrukciu-kamenneho-namestia-blokuju-cierne-stavby
misoft
02.07.18,16:46
Rozhodol som sa z napajacieho kabla od stareho desktopu spravit predlzovacku. Zastrcil do elektriny a prekvapeny a znechuteny zistil ze stava je v nespravnej dierke, takze znova.
"Hlavica" original zaliata, cize tam som chybu spvait nemohol.
Na Taiwane nase normy neplatia? :)
Sám si si aj odpovedal! Neplatia. Istotne ten kábel robil nejaký Ťing-Ťang-Ťung (ilegal) na Taiwane, alebo to z Ťing-Ťang-Ťungova doviezli....
vicktor
03.07.18,15:35
Prihlasil som sa do e-mailovej schranky, kde som uz rok nebol.
Cakalo ma asi 50 upozorneni z FB, ze mam notifikacie a pozvanky na priatelstvo. Presnejsie nie ja, ale akasi Olivia H. Klikol som na tu notifikaciu a otvoril sa mi FB a stranka tej Olivie. Napisal som jej dokaz, nahral akusi fotku, ale potom klikal kade-tade a uz nevidim ani odkaz ani fotku. Len ponuku na priatelstvo od Mira O.

To som nasiel nejaku demo verziu?
misoft
03.07.18,17:40
Technická otázka - čo je to FB :D:D:D... (srandujem... viem, že je Kniha Fasov, alebo Ksichtokniha).
kopretinka
03.07.18,18:02
Prihlasil som sa do e-mailovej schranky, kde som uz rok nebol.
Cakalo ma asi 50 upozorneni z FB, ze mam notifikacie a pozvanky na priatelstvo. Presnejsie nie ja, ale akasi Olivia H. Klikol som na tu notifikaciu a otvoril sa mi FB a stranka tej Olivie. Napisal som jej dokaz, nahral akusi fotku, ale potom klikal kade-tade a uz nevidim ani odkaz ani fotku. Len ponuku na priatelstvo od Mira O.

To som nasiel nejku demo verziu?

niekto sa registroval a asi sa pomýlil v emaily a náhodne sa mu podaril tvoj email.
Keďže tam bolo toľko notifikácií o priateľstve,tak si myslím,že dotyćná sa tam do toho konta už nedostala,a nemohla tie priateľstvá potvrdiť.
Ten profil by mal byť neaktívny.
teda ak ho nezačneš používať
vicktor
04.07.18,05:30
To by sa dotycna riadne sekla. V ziadnom pripade nejde o preklep, ale absolutne odlisne meno a priezvisko.
Uz som nasiel tie moje komenty aj fotku aj som potvrdil priatelstvo. :D

Akurat neviem ci sa druhykrat mam prihlasit pod jej menom alebo svojim a netusim ake heslo zadala, mna to tam suplo rovno po kliku na odkaz od FB,
Zuckerberga bude treba este raz pogrilovat v Bruseli.
BXLmiami
04.07.18,06:53
Vyzerá -podľa Lidoviek-že už aj Dáni dostali rozum,nie len Taliani.
kopretinka
04.07.18,09:44
To by sa dotycna riadne sekla. V ziadnom pripade nejde o preklep, ale absolutne odlisne meno a priezvisko.
Uz som nasiel tie moje komenty aj fotku aj som potvrdil priatelstvo. :D

Akurat neviem ci sa druhykrat mam prihlasit pod jej menom alebo svojim a netusim ake heslo zadala, mna to tam suplo rovno po kliku na odkaz od FB,
Zuckerberga bude treba este raz pogrilovat v Bruseli.
ale ona sa neregistrovala pod tvojím menom,ale pod svojím,akurát urobila chybu v emaily a tak je tam tvoj email,čiže potvrdzovací link prišiel do tvojho emailu,preto si sa dostal do toho konta cez link v emaily.Alebo tvoj email je menopriezviskozavináč?
kopretinka
04.07.18,09:48
zas mi všetky príspevky dáva dupľovane,ja nechápem,čo to má byť a už ma to fakt onééééééééé........štve
kopretinka
04.07.18,09:48
zas mi všetky príspevky dáva dupľovane,ja nechápem,čo to má byť a už ma to fakt onééééééééé........štve
kopretinka
04.07.18,09:49
vicktor
04.07.18,11:00
Alebo tvoj email je menopriezviskozavináč?
Ano, meno.priezvisko@server.xy.
Uznaj ze Olivia H oproti Viktor S je dost neobvykly preklep.
kopretinka
04.07.18,15:42
no to teda je :D tak ja fakt neviem.....daj link na ten profil na FB
misoft
04.07.18,17:07
kde sú všetky komentáre?????? http://www.porada.sk/t216747-zabijanie-maciek-ako-sa-chranit-ked-mi-ich-sused-zabija.html
Komentáre tam nie sú. Je to Debata, komentáre pod príspevky sa nedávajú.
alaya1
04.07.18,17:23
kde sú všetky komentáre?????? http://www.porada.sk/t216747-zabijanie-maciek-ako-sa-chranit-ked-mi-ich-sused-zabija.html
Komentáre tam nie sú. Je to Debata, komentáre pod príspevky sa nedávajú.
Niekto z toho debatu urobil. Bola to otazka
misoft
04.07.18,17:32
No to už je mimo mňa - ako by Bart Simpson povedal: Já to nebyl! :D
babka - ježibabka
05.07.18,15:23
Nepotešil ma dnešný ľadovec
babka - ježibabka
05.07.18,15:27
Ale potešili ma čučoriedky z Moravy a fľaška zo Slovenska
misoft
05.07.18,16:08
Čučoriedky sú dobré, ale butylka ešte lepšia.....:D:D:D
kopretinka
05.07.18,17:00
mňam čučoriedky
kopretinka
05.07.18,17:01
Nepotešil ma dnešný ľadovec
:eek: :(:(
vicktor
06.07.18,06:18
daj link na ten profil na FB
Najskor som zavahal ze vyzradim osobne doverne informacie, ale ved tam ziadne nie su, tu fotku som zavesil ja. :)
https://www.facebook.com/olivie.hausnerova.7
kopretinka
06.07.18,06:34
:D

a priateľov nemá? šak si niečo potvrdzoval
buchač
06.07.18,14:27
Fujtajbl, to je grc...totálny GRC ....klasika od aktualit.sk

https://www.aktuality.sk/clanok/604457/policajt-ktory-v-nantes-zastrelil-mladeho-cloveka-je-vo-vazbe/


#All for france police
#All against aktuality
korela
06.07.18,14:44
Ja som zablúdila na olo.sk (odvoz a likvidácia odpadu), kde sa sťažoval niekto na odvoz kom. odpadu v Starom Meste pred 5. hodinou rannou.
Pod príspevkom iba jeden komentár:
"Cez deň je najväčšia dopravná špička tak kedy tam majú chodiť? V Madride robia smetiari iba v noci a nikomu to tam nevadí..."
.
A ďalší, už nie síce k tomuto príspevku, že otcovia rodín sa musia venovať v poobedňajších hodinách výchove svojich detí.

Tak niekto chodí na týždňovky, dvojtýždňovky, celý rok niekam do ..., a smetiari sú vzornou vzorkou národa.
buchač
06.07.18,15:56
Zdôraznil, že hovorili aj o možnosti predĺženia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska AŽ SMEROM k Bratislave.
„Hovorili sme preto konkrétne o možnosti rozšírenia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska až smerom k Bratislave priamo k Dunaju, čo by mohlo výrazne znížiť potrebu prekladať kontajnery, ktoré prichádzajú z východu sveta,“ priblížil Pellegrini.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/475990-sirokorozchodna-trat-ma-mat-dva-velke-terminaly-na-slovensku-a-v-rakusku/


Šak kde inde, ako do Bláááávy ???
Síce určitý (a aj jediný) dôvod vyjadrenia beriem...ale je tam teda dosť veľa otáznikov (len tak v prvej chvíli) :
- ktorým smerom sa bude ťahať trať ?
- koľko pozemkov sa zasa bude musieť vykúpiť od majiteľov...prípadne zabrať v tom spoločenskom záujme ?
- kde sa nájde personál ?
- čo bude s prekladiskom v Čiernej
korela
06.07.18,16:22
Ako dôvod vidím iba dunajský prístav, prekladisko na Rakúsko a iné krajiny.
Po 89 mali o nás záujem buď Chorváti al. Slovinci, neviem kto z nich má väčší prístav, išlo o jeho rozšírenie, všetci z toho boli nadšení, že možnosti priblíženia, koľko myšlienok sa takto vytratilo z minulosti.
Zlý štátny manažment od začiatku.
korela
06.07.18,16:28
Až teraz som prebehla článok. Je tam logika.
Warhol dostane 25 tis., aspoň kvapka na východ. Aj Bardejov, násobne.
korela
06.07.18,16:33
bjuty smis
06.07.18,16:43
Zdôraznil, že hovorili aj o možnosti predĺženia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska AŽ SMEROM k Bratislave.
„Hovorili sme preto konkrétne o možnosti rozšírenia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska až smerom k Bratislave priamo k Dunaju, čo by mohlo výrazne znížiť potrebu prekladať kontajnery, ktoré prichádzajú z východu sveta,“ priblížil Pellegrini.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/475990-sirokorozchodna-trat-ma-mat-dva-velke-terminaly-na-slovensku-a-v-rakusku/


Šak kde inde, ako do Bláááávy ???
Síce určitý (a aj jediný) dôvod vyjadrenia beriem...ale je tam teda dosť veľa otáznikov (len tak v prvej chvíli) :
- ktorým smerom sa bude ťahať trať ?
- koľko pozemkov sa zasa bude musieť vykúpiť od majiteľov...prípadne zabrať v tom spoločenskom záujme ?
- kde sa nájde personál ?
- čo bude s prekladiskom v Čiernej
koho si východňári zvolíte, toho počúvajte...
tu máte istoty :)))
bjuty smis
06.07.18,16:50
Ako dôvod vidím iba dunajský prístav, prekladisko na Rakúsko a iné krajiny.
Po 89 mali o nás záujem buď Chorváti al. Slovinci, neviem kto z nich má väčší prístav, išlo o jeho rozšírenie, všetci z toho boli nadšení, že možnosti priblíženia, koľko myšlienok sa takto vytratilo z minulosti.
Zlý štátny manažment od začiatku.
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !
Ing. Ľubomír Janoška
06.07.18,16:54
Zdôraznil, že hovorili aj o možnosti predĺženia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska AŽ SMEROM k Bratislave.
„Hovorili sme preto konkrétne o možnosti rozšírenia širokorozchodnej trate z východnej časti Slovenska až smerom k Bratislave priamo k Dunaju, čo by mohlo výrazne znížiť potrebu prekladať kontajnery, ktoré prichádzajú z východu sveta,“ priblížil Pellegrini.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/475990-sirokorozchodna-trat-ma-mat-dva-velke-terminaly-na-slovensku-a-v-rakusku/


Šak kde inde, ako do Bláááávy ???
Síce určitý (a aj jediný) dôvod vyjadrenia beriem...ale je tam teda dosť veľa otáznikov (len tak v prvej chvíli) :
- ktorým smerom sa bude ťahať trať ?
- koľko pozemkov sa zasa bude musieť vykúpiť od majiteľov...prípadne zabrať v tom spoločenskom záujme ?
- kde sa nájde personál ?
- čo bude s prekladiskom v Čiernej
Uznesenie vlády hovorí o predĺžení širokorozchodnej do Viedne.
Takže prekladací business odíde zo Slovenska.
Čierna nad Tisou má smolu. Na východe nič nie je, ako hovorí hranol. A to čo je, nebude.

http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Uznesenie-8555?prefixFile=u_
korela
06.07.18,19:33
Ako dôvod vidím iba dunajský prístav, prekladisko na Rakúsko a iné krajiny.
Po 89 mali o nás záujem buď Chorváti al. Slovinci, neviem kto z nich má väčší prístav, išlo o jeho rozšírenie, všetci z toho boli nadšení, že možnosti priblíženia, koľko myšlienok sa takto vytratilo z minulosti.
Zlý štátny manažment od začiatku.
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !
:-)
Ja by som bola najradšej, keby sem z východu takmer nič do eu neprichádzalo žiadnou cestou. Na veľmi krátky čas sa objavila pred pár rokmi správa na TA3 a hneď zmizla, o výmysel asi nešlo, a síce, že v Senci sa malo vybudovať čínske obrovské obchodné centrum pre celý náš kontinent v tvare oktagónu.
buchač
06.07.18,19:56
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !

Nemýľ si dojmy s pojmami.
Nejde ani tak o chudobu...ide o zárobok...jesť sa proste musí.

Raz ale západňáre horko zaplačú...a kuwa horko budú plakať.
Raz k tomu dôjde, tomu proste verím.
Verím tomu, že autopriemysel na Slovensku padne a odíde niekde pááá.
...a z Blavy a jeho okolia sa stane jedno veľké getto na spôsob Detroitu.
bjuty smis
07.07.18,00:40
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !

Nemýľ si dojmy s pojmami.
Nejde ani tak o chudobu...ide o zárobok...jesť sa proste musí.

Raz ale západňáre horko zaplačú...a kuwa horko budú plakať.
Raz k tomu dôjde, tomu proste verím.
Verím tomu, že autopriemysel na Slovensku padne a odíde niekde pááá.
...a z Blavy a jeho okolia sa stane jedno veľké getto na spôsob Detroitu.

a kto tóóómu neveríí, neveríí...nech sa strčí do dveríí.
sa tak u nás spieva...

ak si naozaj myslíš, že životná úroveň u nás ( v blááve) je závislá na autopriemysle a montážných linkách :)))
buchač
07.07.18,05:37
a kto tóóómu neveríí, neveríí...nech sa strčí do dveríí.
sa tak u nás spieva...

ak si naozaj myslíš, že životná úroveň u nás ( v blááve) je závislá na autopriemysle a montážných linkách :)))

Kto tomu neverí, nech sa strči do riti.......
Ja viem, nerýmuje sa to, ale je to pravda.

----------------------------------------------

Kto vraví niečo o životnej úrovni ? Ja nie...ALE jedno s druhým (všeobecne) dosť úzko súvisí.
By som bol zvedavý, ako by si v reálnej debate vysvetlil životnú úroveň nejakému blavákovi, ktorý by prišiel o flek....hypotéka za premrštenú blavácku cenu bytu na krku, zariadenie na splátky, auto na lízu, deti na školách, poistky na všetko, náklady na život, atď.
Myslím si, že vysvetľovanie by veľmi rýchlo skončilo odoslaním niekde do teplých krajín.

Ďalej nemienim nejak pokračovať, aj keby sa dalo... nemá význam.
pavol54
07.07.18,05:40
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !

Nemýľ si dojmy s pojmami.
Nejde ani tak o chudobu...ide o zárobok...jesť sa proste musí.

Raz ale západňáre horko zaplačú...a kuwa horko budú plakať.
Raz k tomu dôjde, tomu proste verím.
Verím tomu, že autopriemysel na Slovensku padne a odíde niekde pááá.
...a z Blavy a jeho okolia sa stane jedno veľké getto na spôsob Detroitu.

a kto tóóómu neveríí, neveríí...nech sa strčí do dveríí.
sa tak u nás spieva...

ak si naozaj myslíš, že životná úroveň u nás ( v blááve) je závislá na autopriemysle a montážných linkách :)))
No ukáž jeden výrobok čo sa vyrobil v Blave, (okrem tých investičných ponúk s ktorými večne otravujú díleri a služieb o ničom neviem)
bjuty smis
07.07.18,06:07
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !

Nemýľ si dojmy s pojmami.
Nejde ani tak o chudobu...ide o zárobok...jesť sa proste musí.

Raz ale západňáre horko zaplačú...a kuwa horko budú plakať.
Raz k tomu dôjde, tomu proste verím.
Verím tomu, že autopriemysel na Slovensku padne a odíde niekde pááá.
...a z Blavy a jeho okolia sa stane jedno veľké getto na spôsob Detroitu.

a kto tóóómu neveríí, neveríí...nech sa strčí do dveríí.
sa tak u nás spieva...

ak si naozaj myslíš, že životná úroveň u nás ( v blááve) je závislá na autopriemysle a montážných linkách :)))
No ukáž jeden výrobok čo sa vyrobil v Blave, (okrem tých investičných ponúk s ktorými večne otravujú díleri a služieb o ničom neviem)
ja som baník, kto je viac ??
ty sa naješ z výrobku ?? :))


aj ked sa ti to asi nepáči, takto to už naozaj nefunguje...
ale ked by si sa trochu posnažil, najdeš si ich...
pavol54
07.07.18,07:06
korela

ten prihriatý smerák je premiérom slovenska, nie rakúska...ani iných krajín
čo pozitívne pre slovensko by to prinieslo ?? akurát by sa další chudobní východňári nasťahovali do ba...lebo tu by takú robotu nik nerobil....

to naozaj chcú smeráci z východu spraviť krajinu, kde nič nie je ??
naopak, mali by tam investovať !

Nemýľ si dojmy s pojmami.
Nejde ani tak o chudobu...ide o zárobok...jesť sa proste musí.

Raz ale západňáre horko zaplačú...a kuwa horko budú plakať.
Raz k tomu dôjde, tomu proste verím.
Verím tomu, že autopriemysel na Slovensku padne a odíde niekde pááá.
...a z Blavy a jeho okolia sa stane jedno veľké getto na spôsob Detroitu.

a kto tóóómu neveríí, neveríí...nech sa strčí do dveríí.
sa tak u nás spieva...

ak si naozaj myslíš, že životná úroveň u nás ( v blááve) je závislá na autopriemysle a montážných linkách :)))
No ukáž jeden výrobok čo sa vyrobil v Blave, (okrem tých investičných ponúk s ktorými večne otravujú díleri a služieb o ničom neviem)
ja som baník, kto je viac ??
ty sa naješ z výrobku ?? :))


aj ked sa ti to asi nepáči, takto to už naozaj nefunguje...
ale ked by si sa trochu posnažil, najdeš si ich...
ty si nahodil že nie je závislá na montáži áut, tak to dokáž aspoň na jednom príklade, a ja sa z môjho výrobku určite najem viac, ako z investičných papierikov
Nandrolon
07.07.18,07:15
Pavol, vies, ked sa vyucenemu ciasnikovi, masiarovi, automechanikovi nechce pracovat, tak si urobi 3-tyzdnovy kurz, kupi oblek z poslednych penazi a od vecera do rana je z neho fundovany odbornik na financne investicie a poistne produkty.
Nandrolon
07.07.18,07:18
Ps: asi len imbecilni hlupaci studovali bankovnictvo 5-10 rokov denne niekolko hodin pondelok az piatok. Keby boli mudrejsi, urobia 3 rocnu drevarsku a kurz a vsetko je v cajku :-))))))))))))))))))
misoft
07.07.18,08:39
Pavol, vies, ked sa vyucenemu ciasnikovi, masiarovi, automechanikovi nechce pracovat, tak si urobi 3-tyzdnovy kurz, kupi oblek z poslednych penazi a od vecera do rana je z neho fundovany odbornik na financne investicie a poistne produkty.
Alebo dokonca kuchár je odrazu lekárom v domove dôchodcov.... viď posledný prípad v BA.
Ing. Ľubomír Janoška
07.07.18,08:45
Pavol, vies, ked sa vyucenemu ciasnikovi, masiarovi, automechanikovi nechce pracovat, tak si urobi 3-tyzdnovy kurz, kupi oblek z poslednych penazi a od vecera do rana je z neho fundovany odbornik na financne investicie a poistne produkty.
Dnes už to nie je také hrozné, musí mať lajstro z NBS.
https://www.nbs.sk/_img/Documents/_Legislativa/_UplneZneniaZakonov/Z1862009.pdf
BXLmiami
07.07.18,09:17
Pavol, vies, ked sa vyucenemu ciasnikovi, masiarovi, automechanikovi nechce pracovat, tak si urobi 3-tyzdnovy kurz, kupi oblek z poslednych penazi a od vecera do rana je z neho fundovany odbornik na financne investicie a poistne produkty.
Alebo dokonca kuchár je odrazu lekárom v domove dôchodcov.... viď posledný prípad v BA.
To sú skratkári.Založí e shop a aby sa predávalo,tak k nemu stránku Badateľ.A je v balíku aj bez LF.
buchač
07.07.18,14:39
To sú skratkári.Založí e shop a aby sa predávalo,tak k nemu stránku Badateľ.A je v balíku aj bez LF.
Alebo opačne....Badatel má šopu a plno odkazov na ďalšiu slamu....a love sa sypú.
misoft
07.07.18,15:56
Alebo dokonca kuchár je odrazu lekárom v domove dôchodcov.... viď posledný prípad v BA.
To sú skratkári.Založí e shop a aby sa predávalo,tak k nemu stránku Badateľ.A je v balíku aj bez LF.
No hej.... lenže v tomto prípade to bolo ešte horšie. Oni predpisovali lieky, intravenózne aplikovali injekcie. Za toto sa platilo od 700€ vyššie a starostlivosť v zadku. A kontroly "chodili", nič nezistili. Kto je za to zodpovedný?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/475988-seniorov-udajne-liecil-kuchar-a-upratovacka-kto-je-za-to-zodpovedny/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/475821-policia-obvinila-ludi-ktori-ohrozovali-zivot-seniorov-v-domove-dochodcov/
Jeho aj tú "asistentku" zabásli, ale čo tí, ktorí ich mali kontrolovať a toto zistiť?
A aké smiešne tresty za to môžu dostať? 3-7 rokov.
misoft
07.07.18,16:02
V BB zatýkali kopu rozhodcov.... údajne korupcia, ovplyvňovanie výsledkov.
Nandrolon
07.07.18,16:04
Intravenózna aplikácia /ako aj intramuskulárna a subkutánna/ je veľmi jednoduchá, na to fakt stačí zdravotnícky kurz na vojenčine. Krv väčšinou lekár ani neodoberá, výnimkou sú pediatri a odbery novorodencom. Ale o tom prípade o ktorom píšete som ani netušil že existuje. Však lekárstvo chválabohu nejde študovať ani diaľkovo /to by sme teda dopadli/...
buchač
07.07.18,16:09
misoft
07.07.18,16:12
SFZ, FIFA.... keby len to. Prakticky skoro celý futbal smrdí (hádam len tam to nesmrdí, kde sa to hrá pre radosť, napr. decká na ulici).
misoft
07.07.18,16:22
V tom Thajsku to veľmi ružovo nevyzerá....
BXLmiami
07.07.18,16:57
Intravenózna aplikácia /ako aj intramuskulárna a subkutánna/ je veľmi jednoduchá, na to fakt stačí zdravotnícky kurz na vojenčine. Krv väčšinou lekár ani neodoberá, výnimkou sú pediatri a odbery novorodencom. Ale o tom prípade o ktorom píšete som ani netušil že existuje. Však lekárstvo chválabohu nejde študovať ani diaľkovo /to by sme teda dopadli/...
No ved ano,smiešne jednoduchá.Do momentu kým sa niečo nepototo.Jeden z mnohých,Ktorý?Kedy?
Nandrolon
07.07.18,17:17
Intravenózna aplikácia /ako aj intramuskulárna a subkutánna/ je veľmi jednoduchá, na to fakt stačí zdravotnícky kurz na vojenčine. Krv väčšinou lekár ani neodoberá, výnimkou sú pediatri a odbery novorodencom. Ale o tom prípade o ktorom píšete som ani netušil že existuje. Však lekárstvo chválabohu nejde študovať ani diaľkovo /to by sme teda dopadli/...
No ved ano,smiešne jednoduchá.Do momentu kým sa niečo nepototo.Jeden z mnohých,Ktorý?Kedy?
Kto myslíš, že na vojenčine dával povinné očkovanie každého jedného, ktorý rukoval? Kuchár, automechanik, mäsiar, hocikto, komu nebolo zle pozerať sa na ihlu zapichujúcu sa do kože /oveľa jednoduhšia aplikácia ako napichnúť žilu/.
A žeby tie milióny odvedencov mali nejaké následky? Pochybujem. Akurát väčšinu z toho riadne bolela riť.
Ono stať sa môže hocičo, hocikde pri hocijakej činnosti. Tým sa to určite merať nedá. Zvlášť, keď tu nedebatujeme o nejakom odbere mozgomiešneho moku, ale o bežnej injekcii do žily. Ak sa dodržia všetky zásady a postupy,riziko je menšie ako prejsť dnes autom 5 km.
Samozrejme pripúšťam, že čo je pre jedného triviálne, pre druhého je to nedosiahnuteľné. Každý sme iný a každý máme nadanie a hodíme sa na niečo iné. Nie každý dokáže robiť všetko, kto to o sebe tvrdí, klame alebo je veeeeeeeeeeľmi naivný.
Žabinka
07.07.18,18:21
vytrhávala som burinu za šera, a podaril sa mi vytrhnúť aj s korienkom maličký orech.. neviem, kde sa tam vzal, asi sa zakotúľal.. zasadila som ho zatiaľ do škôlky a ak sa chytí, pôjde potom na dáke lepšie miesto.. takto sme náhodou prišli k dvom novým orechom, tohto roku sú oba obsypané veľkými orechmi.. toto ma potešilo..:)
korela
07.07.18,19:07
Susedka mi ukazovala nedávno detto prípad. Mesto kosilo trávniky pri chodníkoch, tak ho šmykli. Tešila sa, chcela ho tam nechať rásť, ale konáre by ju vytlačili z bytu, jedine presadiť do záhrady. Aspoň vidím korienok, aký je silný, možno ten jej zabojuje ešte o život. Vidno zo zeme škrupinu aj s tým výrastkom.
Neďaleko majú susedia po jednom orechu, tak vtáci roznášajú. Pristávajú s nimi na našom strome, tak denne nachádzam ešte aj v zime po tri orechy na zemi.
Rodičia pri kúpení domu mali šesť orechov s priemerom kmeňa cca 45 cm. Tri pred domom, tri za domom. Na jednom som mala hojdačku.
Ak máte priestor, čo máte, bude veľký osoh z nich.
Dnes sme prišli o jeden strom z dvoch, po dažďoch. Obsypaný, nedozreté plody.
Nandrolon
07.07.18,20:13
nepotesilo, pozeral som na trubke dost smutne video odchodu nejakeho velkopodnikatela v stvormiestnom R44 z vychodneho Slovenska. Darmo, niektore predpisy nie su na to, aby sa porusovali...
buchač
08.07.18,05:16
nepotesilo, pozeral som na trubke dost smutne video odchodu nejakeho velkopodnikatela v stvormiestnom R44 z vychodneho Slovenska. Darmo, niektore predpisy nie su na to, aby sa porusovali...


Výpoveď očitého svedka

V diskusii k tomuto článku sa vyjadril aj očitý svedok nehody.

Podľa neho vrtuľník najprv okolo 12. - 13. hod. letel cez Veľký Šariš nad korytom Torysy, a potom dosť blízko nad zemou kľučkoval pomedzi domy a stromy.

Okolo piatej podvečer opäť videl ten vrtuľník letieť blízko a nízko, pristál neďaleko domu a záhrady jeho známych.

„Po niečo vyše hodine naštartoval, začal stúpať smer východ-juh, no náhle sa otočil, akoby sa chcel ešte vrátiť naspäť a pomachrovať. Pri tej otočke a následnom lete naspäť vystúpil trocha vyššie a zachytil elektrické vedenie, po čom sa rútil k zemi smerom rovno na nás. Bolo tam desať detí, dospelých asi osem. Úplne ako v akčnom filme. Neveriaco som zíral, točiaca sa veľká vrtuľa naklonená k nám... Človek vtedy fakt neverí, že sa niečo také naozaj deje,“ píše čitateľ.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/20865821/pri-presove-havaroval-vrtulnik-jeden-clovek-prisiel-o-zivot.html#ixzz5KdoEpjiZ
misoft
08.07.18,06:40
Karma ho dostihla.... ale nie v jeho prospech.....
Nandrolon
08.07.18,06:47
Neviem, ci je toto on, ale kazdopadne pilot z clanku je AROGANTNY IMBECIL. https://spis.korzar.sme.sk/c/6863562/pristatie-vrtulnika-na-stanici-v-poprade-vysetruje-letecky-urad.html
misoft
08.07.18,06:57
Aj na tom amatérskom videu (z mobilu) je vidieť, že on porušoval všetky letecké zákony a predpisy. Takže - karma je svyna jenna - vrátila mu to. Vraj o mŕtvych len dobre, takže asi je dobré, že takto dopadol.
pavol54
08.07.18,07:08
Aj na tom amatérskom videu (z mobilu) je vidieť, že on porušoval všetky letecké zákony a predpisy. Takže - karma je svyna jenna - vrátila mu to. Vraj o mŕtvych len dobre, takže asi je dobré, že takto dopadol.
čo tam po ňom, ale koľko životov ohrozil (okrem padajúcich kusov, napr.bez elektriny nejdú dýchacie prístroje, dialyzačné prístroje a pod.)
misoft
08.07.18,07:16
čo tam po ňom, ale koľko životov ohrozil (okrem padajúcich kusov, napr.bez elektriny nejdú dýchacie prístroje, dialyzačné prístroje a pod.)
Jedno na tom je pre tých ostatných dobré - už NEBUDE ohrozovať iných.
Dáša_
08.07.18,07:23
Neviem, ci je toto on, ale kazdopadne pilot z clanku je AROGANTNY IMBECIL. https://spis.korzar.sme.sk/c/6863562/pristatie-vrtulnika-na-stanici-v-poprade-vysetruje-letecky-urad.html

tak toto asi fakt bude o karme...
Nandrolon
08.07.18,07:23
63 rocny clovek uz nemusel frajerit ako 16 rocny. Precital som stovky diskusnych prispevkov. podla vsetkeho to nebol taky samaritan, ako ho niektori opisuju. Aj tak skoda zivota a stroja. Dufam, ze sa dopracujem k zaverecnej sprave z vysetrovania. Rad si ju precitam.
kopretinka
08.07.18,07:34
nepotešilo-moja obvodná lek.má zo dňa na deň 2x toľko pacientov.....susediaca obvodná zrušila ambulanciu a jej pacienti boli automaticky presunutí k tej mojej.V tom zdr. stredisku už iný obvoďák nie je...............vybavila ma vždy rýchlosťou blesku, tak teraz neviem,akú rýchlosť nahodí.......a to nehovorím o čakaní,či sa vôbec dostanem do ambulancie,pribudli samí dôchodci....
misoft
08.07.18,07:38
Tomu sa vraví "lesk a bieda" nášho zdravotníctva.....
Terezia13
08.07.18,16:01
:)
Terezia13
08.07.18,16:01
lujza.j
08.07.18,16:14
Terezia13
08.07.18,16:15
:D rýchly recept pre mužov
korela
08.07.18,16:44
Ja sa tentokrát mimoriadne pridám, dva mi je smutno, lebo jedno sa sype cez druhé, ale toto ma konečne pobavilo. Ja buď jednoduchý alebo taký ten môj humor.
https://www.cas.sk/clanok/715370/na-videu-dvoch-motorkarov-sa-zabava-cely-svet-z-ludi-si-vystrelili-neuveritelnym-sposobom/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B.
toto môže napadnúť iba chlapom :-)))
Terezia13
08.07.18,16:48
:)
Žabinka
11.07.18,10:28
potešilo.. môj prvý sirup.. jostový..:)
alaya1
11.07.18,20:29
Mala telom, velka duchom :) :)
https://www.youtube.com/watch?v=4eSg3WS5X70
alaya1
12.07.18,08:23
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Katy a R
12.07.18,08:38
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Pokiaľ viem - tak si každý môže súhlasiť, alebo nesúhlasiť ako uzná za vhodné . či sa ti to páči, alebo nie ! - alebo sa mýlim? a ozaj nechápem, prečo niekoho za to tak "nádherne" tituluješ?
alaya1
12.07.18,08:44
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Pokiaľ viem - tak si každý môže súhlasiť, alebo nesúhlasiť ako uzná za vhodné . či sa ti to páči, alebo nie ! - alebo sa mýlim? a ozaj nechápem, prečo niekoho za to tak "nádherne" tituluješ?

Tak isto aj ja si mozem napisat co chcem. Ako titulujem "pako" je to vulgarizmus ci?
http://www.mojslovnik.sk/slovo/pako

Nehnevaj sa,neozyvas sa , ked si tu do ch...., ko...a inych nakladaju.
Ale ak ti to pomohlo, ok.
misoft
12.07.18,12:56
Mala telom, velka duchom :) :)

Náhodou - tá by na 100% vyhrala i *** má talent.
babka - ježibabka
12.07.18,15:50
Mám dobrú kamarátku? Kúpila mi aj priniesla medík.
Nandrolon
12.07.18,16:18
Mala telom, velka duchom :) :)

Náhodou - tá by na 100% vyhrala i *** má talent.
... si sa pomylil v pocte hviezdiciek :-)))))))))
Mária27
12.07.18,16:53
alaya1
12.07.18,18:14
Mili Poradaci, je smutne, ze vas dokaze vyiritovat tancujuca pani vyssieho veku pri vareni. Prispevok bol pridany v umysle pobavit. Len by ma zaujimalo, ako by vas uzaujal, ak by to pridal niekto iny. .
A verim a dufam, ked si tu budu skalni Poradaci nadavat do ..........atd., tiez ich napomeniete, ako mna za to strasne slovo PAKO.. Majte sa, idem si zatancit k pecenemu caju v rure :) :)
Tweety
12.07.18,18:53
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Pokiaľ viem - tak si každý môže súhlasiť, alebo nesúhlasiť ako uzná za vhodné . či sa ti to páči, alebo nie ! - alebo sa mýlim? a ozaj nechápem, prečo niekoho za to tak "nádherne" tituluješ?

Tak isto aj ja si mozem napisat co chcem. Ako titulujem "pako" je to vulgarizmus ci?
http://www.mojslovnik.sk/slovo/pako

Nehnevaj sa,neozyvas sa , ked si tu do ch...., ko...a inych nakladaju.
Ale ak ti to pomohlo, ok.
Ali ale ozaj PAKO je aj nadávka. A to aj podľa wiki. Pako môže byť: lama alpaka; nadávka nešikovnému alebo zle konajúcemu človeku
misoft
12.07.18,18:58
Mala telom, velka duchom :) :)

Náhodou - tá by na 100% vyhrala i *** má talent.
... si sa pomylil v pocte hviezdiciek :-)))))))))
No predsa tu nevycapím celú Mliečnu dráhu :D:D:D
kopretinka
12.07.18,18:58
To je zaujímavé,že niekto ""nerieši vôbec mínusky,lebo mínuskovanie je v pravidlách a každý podľa pravidiel môže vyjadriť predsa svoj názor,"" ale iba pokiaľ tie mínusky rozdáva on,pokiaľ ich dostane,tak tu vyplakáva pol dňa a maskuje to smajlíkmi,akože veď mňa to vôbec nerozhádzalo :D:D:D:D:D
misoft
12.07.18,19:01
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36846204_1683089691740525_9010474476541837312_n.jp g?_nc_cat=0&oh=9e806559e4972c67747c4ef6f6ceb721&oe=5BE55837
A ako vznikol názov tej firmy, čo autá predáva? Podľa toho druhého obrázku...
Mám AAAauto.... predám...:D:D:D
Terezia13
12.07.18,19:26
:)
Žabinka
12.07.18,19:33
nevšimla som si, či už to tu niekde je.. môžete do 16.8. vyjadriť svoj názor..:)
https://m.topky.sk/cl/10/1723553/Osud-500-milionov-Europanov-je-aj-v-rukach-Slovakov--Brusel-vyzyva--Hlasujte-o-zmene-casu
lujza.j
13.07.18,05:46
Bret piť a džony dep...obaja špindíri a smraďoši:D
Davala som davnejsie clanok...
pavol54
13.07.18,06:11
Bret piť a džony dep...obaja špindíri a smraďoši:D
Davala som davnejsie clanok...
Nevieš kto na čo letí, voľakedy neďaleko nás býval jeden, čo mal capa a ten smrad, kozám to bola príjemná vôňa. Jeden môj robotník raz prehlásil že on to má najradšej s takou čo si aspoň týždeň neumývala a vraj má problém, lebo dnes má každá doma sprchu.
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.18,06:53
Bret piť a džony dep...obaja špindíri a smraďoši:D
Davala som davnejsie clanok...
Nevieš kto na čo letí, voľakedy neďaleko nás býval jeden, čo mal capa a ten smrad, kozám to bola príjemná vôňa. Jeden môj robotník raz prehlásil že on to má najradšej s takou čo si aspoň týždeň neumývala a vraj má problém, lebo dnes má každá doma sprchu.
Nielen robotník, ale aj Ludvík XIV.
bjuty smis
13.07.18,08:06
Bret piť a džony dep...obaja špindíri a smraďoši:D
Davala som davnejsie clanok...
Nevieš kto na čo letí, voľakedy neďaleko nás býval jeden, čo mal capa a ten smrad, kozám to bola príjemná vôňa. Jeden môj robotník raz prehlásil že on to má najradšej s takou čo si aspoň týždeň neumývala a vraj má problém, lebo dnes má každá doma sprchu.
Nielen robotník, ale aj Ludvík XIV.
aj Luník IX.
korela
13.07.18,08:39
Mili Poradaci, je smutne, ze vas dokaze vyiritovat tancujuca pani vyssieho veku pri vareni. Prispevok bol pridany v umysle pobavit. Len by ma zaujimalo, ako by vas uzaujal, ak by to pridal niekto iny. .
A verim a dufam, ked si tu budu skalni Poradaci nadavat do ..........atd., tiez ich napomeniete, ako mna za to strasne slovo PAKO.. Majte sa, idem si zatancit k pecenemu caju v rure :) :)

Pre pokoj tvojej duše, korela ťa nehodnotila nijako.
Ide o to, že každého pobaví niečo iné. Buď sa trafí do vkusu iného, alebo nie. Ja aj keby som dala celé spektrum existujúceho aj neexistujúceho druhu humoru, buchač ma z princípu zvozí vždy.
korela
13.07.18,08:49
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Pokiaľ viem - tak si každý môže súhlasiť, alebo nesúhlasiť ako uzná za vhodné . či sa ti to páči, alebo nie ! - alebo sa mýlim? a ozaj nechápem, prečo niekoho za to tak "nádherne" tituluješ?
Ja keď počujem pako, tak si predstavím iba jedného človeka. Keď som mala päť rokov a prvýkrát som počula v rozhlase flamengo, tak mnou prešiel el. prúd. Inak som rada, že nahral aj adaggio od Rodriga.
buchač
13.07.18,09:44
Ja aj keby som dala celé spektrum existujúceho aj neexistujúceho druhu humoru, buchač ma z princípu zvozí vždy.

NIE z princípu !
Čo korela dáva za humor ? To na cintoríne je veselšie.
korela proste nemá zmysel pre humor.

korela mi oponovať nemusí, nepresvedčí ma.
Stačí, ak si jeden prejde koreline príspevky v danej téme....a zaplače.

...a áno...jasné, korela má svoj štýl humoru...ten, pre vyššiu triedu.
Ing. Ľubomír Janoška
13.07.18,10:06
Bret piť a džony dep...obaja špindíri a smraďoši:D
Davala som davnejsie clanok...
Nevieš kto na čo letí, voľakedy neďaleko nás býval jeden, čo mal capa a ten smrad, kozám to bola príjemná vôňa. Jeden môj robotník raz prehlásil že on to má najradšej s takou čo si aspoň týždeň neumývala a vraj má problém, lebo dnes má každá doma sprchu.
Nielen robotník, ale aj Ludvík XIV.
aj Luník IX.
si zabil :cool:
lujza.j
13.07.18,10:34
Chlapci pointa mojej poznamky bola inde....:D
alaya1
13.07.18,13:09
Co za pako s tymto nesuhlasi? Asi v navale depresii, ze niekto aj starsi moze byt Happy.

P.S. ja pri vareni si tiez sem tam "skocim ". :) :) Pridi mi dat minusku :) :) :)
Pokiaľ viem - tak si každý môže súhlasiť, alebo nesúhlasiť ako uzná za vhodné . či sa ti to páči, alebo nie ! - alebo sa mýlim? a ozaj nechápem, prečo niekoho za to tak "nádherne" tituluješ?

Tak isto aj ja si mozem napisat co chcem. Ako titulujem "pako" je to vulgarizmus ci?
http://www.mojslovnik.sk/slovo/pako

Nehnevaj sa,neozyvas sa , ked si tu do ch...., ko...a inych nakladaju.
Ale ak ti to pomohlo, ok.
Ali ale ozaj PAKO je aj nadávka. A to aj podľa wiki. Pako môže byť: lama alpaka; nadávka nešikovnému alebo zle konajúcemu človeku
Ak uz pako je nadavka, co je potpm ch..., ku..., kok..., tu bezne v plnom zneni na objavujuce slova, ktore nikto neriesi. Ale ak sa to toho. koho sa to tykalo dotklo, tak sa mu ospravedlnujem, ale to ze je pako si myslim aj nadalej. Co uz moze byr na tom videu take nevhodne. Je mi luto ludi,, ktorych humor a dobra nalada hoci seniorky pri vareni itituje. Ostatne minusky neriesim. Nie su kvoli prispevku, ale nicku.
babi2
13.07.18,13:20
bjuty smis
13.07.18,14:58
Ja aj keby som dala celé spektrum existujúceho aj neexistujúceho druhu humoru, buchač ma z princípu zvozí vždy.

NIE z princípu !
Čo korela dáva za humor ? To na cintoríne je veselšie.
korela proste nemá zmysel pre humor.

korela mi oponovať nemusí, nepresvedčí ma.
Stačí, ak si jeden prejde koreline príspevky v danej téme....a zaplače.

...a áno...jasné, korela má svoj štýl humoru...ten, pre vyššiu triedu.
tak ty dávaš mínusky za humor, čo si nepochopil...
a ked ti dám já mínusku za klamstvá, alebo sprosté urážky tak tu snoríš a útočíš ..

prípadne rýchlo mažeš svoje príspevky :))
pavol54
13.07.18,18:41
zarmútilo :mee:
http://www.porada.sk/t309916-arizona-janka.html
Práve včera nastúpila ku mne jedna študentka na letnú brigádu, šikovná tichá, vraj môže len do dvanástej. Ja že prečo? starám sa o babku ktorá nemôže chodiť. Pýtam sa a čo mama ? Tá mi zomrela na rakovinu keď som mala 9 rokov. Aj mi jej ju prišlo ľúto to si človek nevyberá. Koľkí si nevážia že ich nepostihol taký krutý osud.
Žabinka
14.07.18,07:43
včera som prvý raz podávala elektronickú žiadosť na uznanie typového schválenia jednotlivo dovezeného vozidla cez jiscd.. výhoda: 50€ správny poplatok miesto 100€.. potešilo, že som sa nemusela vadiť so slovensko.sk, všetko fungovalo ako malo.. ale nerozumiem jednej veci.. nedalo sa to fungovanie na slovensko.sk urobiť podobne ako na finančnej správe? akákoľvek správa ktorá mi príde do priečinka, sa dá prečítať až po prihlásení s eID.. a ja som teraz na chalupe, kde mám len mobil s internetom, takže nemám sa ako dostať k správe, ktorá mi prišla včera večer.. toto je veľmi nedomyslelné.. aspoň prečítanie správ mohli vyriešiť bez eID, len s dákym navoleným heslom, alebo do informačného mailu mohli uviesť o akú správu sa jedná.. čo ak je to niečo dôležité a ja sa k tomu dostanem až v pondelok v práci.. tak toto ma nepotešilo..
misoft
14.07.18,07:49
nedalo sa to fungovanie na slovensko.sk urobiť podobne ako na finančnej správe? akákoľvek správa ktorá mi príde do priečinka, sa dá prečítať až po prihlásení s eID.. a ja som teraz na chalupe, kde mám len mobil s internetom, takže nemám sa ako dostať k správe, ktorá mi prišla včera večer.. toto je veľmi nedomyslelné.. aspoň prečítanie správ mohli vyriešiť bez eID, len s dákym navoleným heslom, alebo do informačného mailu mohli uviesť o akú správu sa jedná.. čo ak je to niečo dôležité a ja sa k tomu dostanem až v pondelok v práci.. tak toto ma nepotešilo..
....nedalo! Pretože je to tak dokonalý e-systém, že sa už asi vylepšovať nedá, ale stále potrebuje financie... aby fungovali na ňom tie výpadky a poruchy....:D:D:D
kopretinka
14.07.18,22:12
GDPR......a Porada nič....či?
misoft
15.07.18,13:27
GDPR......a Porada nič....či?
:confused:
Šak by malo fungovať. Stačí si zamknúť profil a je vymaľované. Okrem toho - nedávajú sa pri registrácii žiadne osobné údaje (dátum narodenia, adresa, rodné číslo, číslo pasu, číslo OP....). Ak niekto niečo dá, dá to s vedomím, že sa to môže aj objaviť.
veronikasad
15.07.18,13:46
GDPR......a Porada nič....či?
Aky mas problem?
veronikasad
15.07.18,13:52
GDPR......a Porada nič....či?
:confused:
Šak by malo fungovať. Stačí si zamknúť profil a je vymaľované. Okrem toho - nedávajú sa pri registrácii žiadne osobné údaje (dátum narodenia, adresa, rodné číslo, číslo pasu, číslo OP....). Ak niekto niečo dá, dá to s vedomím, že sa to môže aj objaviť.


GDPR......a Porada nič....či?
:confused:
Šak by malo fungovať. Stačí si zamknúť profil a je vymaľované. Okrem toho - nedávajú sa pri registrácii žiadne osobné údaje (dátum narodenia, adresa, rodné číslo, číslo pasu, číslo OP....). Ak niekto niečo dá, dá to s vedomím, že sa to môže aj objaviť.
Datum narodenia sa pri registrácii zadava, udaj sa zobrazuje v "narodeniny", v profile je mozne nastavit nezobrazovat vek. Pozeram, že uz je to dobrovoľná informácia
misoft
15.07.18,14:07
Datum narodenia sa pri registrácii zadava, udaj sa zobrazuje v "narodeniny", v profile je mozne nastavit nezobrazovat vek. Pozeram, že uz je to dobrovoľná informácia
No PRÁVE!
Žabinka
16.07.18,13:46
a ešte černicovo-jostové..:)
misoft
16.07.18,14:08
Toto je teraz tu u nás.... na jednej strane čierno a hrmavica a na druhej Oskarko vykukuje...

Doplnenie: nechce sa i už pridávať foto, ale keď som sa pozrel teraz, tak na východe sa spájajú dve búrky a bude tam asi riadna kuca-paca :D:D:D
misoft
16.07.18,14:13
Pozerám správy... Francúzsko.... sú majstri.... oslavy všade, ale akým štýlom? Podpálené autá, rozbité a vyrabované obchody....
Toto je ich spôsob národnej oslavy? A keď človek sleduje tie zábery, tak nadobudne dojem, že v tomto prípade do ulíc vyšlo niekoľko desiatok tisíc vandalov, vagabundov, žabožrútskych grázlov ....
buchač
16.07.18,14:18
že v tomto prípade do ulíc vyšlo niekoľko desiatok tisíc vandalov, vagabundov, žabožrútskych grázlov ....

Aký mančaft, takí fanúšikovia.
misoft
16.07.18,14:24
BINGO!